hamid007

كپی هواپیماهای موجود

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

بايد نا رزمايش صبر كنيم ببينيم چي ميشه؟ بلاخره معلوم ميشه اين جنگنده ي رادار گريز چيه؟ icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از لحاز طرح ایرودینامیکی مشکی نیست در جشنواره خارزمی من خودم جوانی رو دیدم که از روز کوسه سر چکشی یک زیردریایی طراحی کرده بود پس هواپیما هم میتو نست اما امروزه جنگندهها در سرعت بالا توسط کامپیوتر وخلبان هدایت می شن ما فنآوری ساخت این کامپیوترههارو نداریم نه این که نمی توانیم هواپیما بسازیم اگر توانستین سری به نمایشگاه ومراکز سبت اخترا بزنین در همین جشنواره خارزمی دختری بود که به گفته ی خودش توانسته بود مادهای مقاوم در برابر حرات بالا بسازه البته تا یید نشد ولی همین ماده مقاوم در برابر حرات یکی از مشکلات ما در طرحهای موشکی وفضایی است وتازه در ساخت هواپیما هم کار برد دارد با امید به ایرانی مقتدر تر از امروز

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آقا سعید و امین خان شاهنده،
ما هنوز تو ساخت نسل سوم هواپیماها مشكل داریم. تازه خود آمریكا و روسیه رسما" هواپیماهای نسل پنجم رو به خدمت نگرفتن. حالا ما از چه طریقی به فناوری این هواپیماها دست پیدا كردیم؟
فكر كنم از هواپیماهای نسل 5 فقط اف 22 (به روایتی نسل 4.5) و اف 35 و میگ 1.44 وجود داره كه طرحش هم كنسل شده

فرمانده نیروی هوایی گفته ما ساختیم که تو خبر ها هم اومد تو میگی نساختیم icon_cheesygrin
پس این عملیات هایی که f22 انجام میده چیه؟
ببخشید اما اگه یکمی شما واقع بین باشی البته در مورد این موضوع ساخت هواپیما به دنبال ساخت f14 با نصف قدرت نبودی
طرف اگه به ما حمله کنه با هواپیمای ملخ دار که نمی آید خواهش میکنم به لیست هواپیماهای زیر نگاه کن
f22 f35 f16 f18 b1 b2 b52 a10 f15 f117 تازه اینا ساخت آمریکان
حالا به اینا نگاه کن
f4 f5 f14 البته f14 با نصف توانایی و احتمالا بدون فنیکس
این همه متخصص و دانشمند تو این کشور هست چه طور بلدن ناوچه بسازن اونوقت هواپیما نمی تونن icon_cheesygrin
به نظر من که می توانیم همان طور که اقدامات ارزنده ای انجام شده اگه این طوریه که شما می گی بهتر بریم با مشکلات خرید هواپیما کنار بیاییم
بعدش تبلیغات در شرایط فعلی ما به چه درد می خوره تبلیغاتی که خیلی زود رنگ می بازه بعد بیا درستش کن
و در پایان یک سوال از شما دارم تا حالا یک نگاه به تاریح ساخت f5 کردی که می گی بریم کپی کنیم دوست عزیز این هواپیما به درد موزه می خوره

من نمیدونم چقدر راجع به ملزومات طراحی نسل 5 هواپیماهای نظامی اطلاع دارین!
در این حد بگم كه یك كاكپیت فول گلاس میخواد منظورم این نیست كه شیشه ای باشه بلكه باید كاملا" دیجیتال باشه
اگه یك نگاه به جلوی خلبان در اف 22 در عكسهای اون كرده باشن میبینین كه چه فناوری پیشرفته ای در ساخت كنسول این هواپیما شده
موتورهای فوق العاده قدرتمند و كم تششعع مادون قرمز كه بدون پس سوز اون رو به 1.5 ماخ میرسونه!!! (خیلی حرفه ها!)
قرار دادن همه سلاخها در پایلونهای داخلی برای ممانعت از تابش راداری
من فكر میكنم بیشتر نمایش باشه تا واقعیت
در سال 85 وقتی صاعقه در مانور شركت كرد حتی یك موشك راداری یا مادون قرمز شلیك نكرد. یادم هست كه تلویزیون داشت نشون میداد كه صاعقه داره راكت فاقد هدایت كالیبر 70 شلیك میكنه اون هم با چه وضعی از اون ارتفاع اصلا" مفهوم نداشت.

ماهیتا" طرحهایی مثل صاعقه خیلی برای این بهتره تا ادعای ساخت نسل 5 هواپیما
این رو هم بگم اف 5 با اینكه نیم قرن از طراحیش میگذره در صوزت اویونیك اون به روز از بهترین كیس ها برای نیوری هوایی هست
این رو فراموش نكنین اف 5 و مشتقاتش یك جنگنده پشتیبانی نزدیك هست نه یك رهگیر و یا بمب افكن دور برد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این رو هم بگم اف 5 با اینكه نیم قرن از طراحیش میگذره در صوزت اویونیك اون به روز از بهترین كیس ها برای نیوری هوایی هست
این رو فراموش نكنین اف 5 و مشتقاتش یك جنگنده پشتیبانی نزدیك هست نه یك رهگیر و یا بمب افكن دور برد

فرض کن برای همین عملیات پشتیبان نزدیک که شما می گی این جنگنده از یکی از پایگاه ها بلند شد و ماهواره ها و هواپیماهای آواکس دشمن ایران متوجه پرواز اون شد بعد متوجه ماموریت اون شدند بعد یکی از جنگنده های رادار گریز اومد به طرفش انتظار داری خلبان ما با رادار و موشک های که این هواپیما داره چی کا ر کنه icon_cheesygrin من می گم شاید هنوز درست صدای هواپیمای دشمن رو نشنوه که صدای انفجار هواپیمای خودش بلند بشه بعد مگه این هواپیما چقدر می خواهد بروز بشه اگه قرار موتور به همین دلیل بدنه بعد رادار و تسلیحاتش عوض بشه این که دیگه یک هواپیمای دیگه هست شاید یک زمانی این هواپیما ببر بود ولی الان داره به یک شکار آماده تبدیل می شه icon_cheesygrin
در مورد هواپیمای رادار گریزی که فرمانده نیروی هوایی به اون اشاره کرد
من نه این هواپیما رو دیدم نه با اون عکس یادگاری گرفتم اما وقتی فرمانده نیروی هوایی می گوید ساختیم لابد یک خبری هست اما اگه شما بیشتر از ایشون اطلاع داری بگو دروغ می گه خیال ما رو هم راحت کن
ما فناوری ساخت خیلی از چیز ها رو نداشتیم به بعد از جنگ یک نگاهی بکن دوست خوبم امیدوار باش یک نگاهی به تولیدات صنایع دفاع بکن بیشتر ارتش ها با وجود عدم تحریم همچین فناوری هایی رو ندارن تعدادی از ارتش های جهان از همین ایران تسلیحات خریداری می کنند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان سلام باز هم بحث هواپیما و جنگنده پیش اومد فکر کنم از هر 10 تاپیکی 5 تاش به سمت این قضیه میره قدرت هوایی ایران بد نیست و مشکل اصلیش سامانه های پادکار الکترونیک و رهگیر قوی هست که هیچ کس به واقع نمیدونه که اینا برطرف شده یا نه هیچ ارتش و کشوری تمام تواناییهاشو رو نمیکنه و قطعا هم نمیزاره از اونهایی که میخواد مخفی بمونه کسی اطلاعی پیدا کنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان سلام
باز هم بحث هواپیما و جنگنده پیش اومد
فکر کنم از هر 10 تاپیکی 5 تاش به سمت این قضیه میره
قدرت هوایی ایران بد نیست و مشکل اصلیش سامانه های پادکار الکترونیک و رهگیر قوی هست که هیچ کس به واقع نمیدونه که اینا برطرف شده یا نه
هیچ ارتش و کشوری تمام تواناییهاشو رو نمیکنه و قطعا هم نمیزاره از اونهایی که میخواد مخفی بمونه کسی اطلاعی پیدا کنه

خوب همه درد سر همین جنگ الكرترونیك و رهگیری هست چون وقتی صحبت از حمله هوایی به دشمن میشه اون موقع صحبت از جنگ الگترونیك هواپیماهای ما و قدرت رهگیری موشكها و هواپیماهای دشمن میشه!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
كشور هايي مثل روسيه چين سوپد و... تو سيستم هاي الكترونيكي بعضا از كشورهاي غربي كمك ميگيرن در صورتي كه خودشون داراي پايه قوي در اين زمينه ها هستن پس به اين راحتي ها نيست من از ته دل آرزو ميكنم كه اين فن آوريهاي ملي نظامي كه ميگن مثل خودروي ملي مون نباشه :| به هر حال ما فقط يه ضعف بزرگ داريم اونم تكنولوژي هستش اونم از نوع - هاي تك - نه معموليش

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

كشور هايي مثل روسيه چين سوپد و... تو سيستم هاي الكترونيكي بعضا از كشورهاي غربي كمك ميگيرن در صورتي كه خودشون داراي پايه قوي در اين زمينه ها هستن پس به اين راحتي ها نيست من از ته دل آرزو ميكنم كه اين فن آوريهاي ملي نظامي كه ميگن مثل خودروي ملي مون نباشه :|

به هر حال ما فقط يه ضعف بزرگ داريم اونم تكنولوژي هستش اونم از نوع - هاي تك - نه معموليش

گل گفتی فرزین جان فكر كنم همون هواپیمایی كه تو آواتار شما هست رو بسازیم بهتره
جدا" این ادعای هواپیمای نسل پنچم از اون حرفهاست چون هنوز استانداردهای این نسل تبیین نشده ما اونو ساختیم!!! :| icon_cool :!:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حمید، هواپیمای مورد اشاره فکر نکنم اصلا ارزش ساخت داشته باشد. icon_wink فاکتورهای یک جنگنده نسل پنجم یک دهه است که اعلام شده و دو فاکتوری که ایران میتواند آنها را رعایت کند عبارت است از ماده جاذب امواج رادار و طراحی پنهانکار بدنه که به هر دو فناوری دست یافته ایم. درباره اولی بابی492 قبلا توضیحاتی داده بود و برای دومی هم پروژه شفق در حال پیگیری است که در ابتدا با یک جت تمرینی برای کسب تجربه آغاز شده و هدف اصلی آن ساخت یک جنگنده دوربرد پنهانکار میباشد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ماشاالله! راستي پس اين زمزمه هايي كه مربوط به حضور MiG 31 و SU 35 در ايران شنيده ميشه تا چه حد صحيحه؟ الله اكبر!من معتقدم ما با اين وضعيت در صورتي كه سنگ اندازي نشود(كه متاسفانه ميشد)ميتوانيم روزي بهترين هواپيماهاي دنيا رو بسازيم و اون روز هم دور نيست. :arrow: :!: به هر حال تلاش تنها راه جلوي پاي ماست. :!: :!: :arrow:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
راستی اقا سعید این پروژه که پایین صفحه اصلی تموم شده پس چرا نمیگذاریش تو سایت در مورد ساخت F14 در داخل باید یک سری نقاط ضعف اون رو حل کنیم البته اگه بتونیم بسازیم به نظر من F14میتونه با توجه به جثه بزرگش به عنوان یک بمب افکن عالی با توان حمل مهمات زیاد هم استفاده بشه که نیاز به تجهیز به سیستم های جنگال قوی و ضد رادار دارد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درسته. نوار سبز اون پروژه هه نشون ميده كه ظاهرا اين طرح تموم شده.چي هست؟ نميذاريدش تو سايت؟ :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگه نصف توانایی اون رو هم بسازیم

دوست عزیز f14 نیاز به تقویت داره تا بتون با هواپیماهای امروزی مثل f22 مقابله بکنه نه ضعیفترش بسازیم
به نظر من هزینه روی هواپیمای نسل پنجم ملی بهتره

.

موافقم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امیر، این نشان دهنده تلاش همه جانبه ارتش و سپاه برای خودکفایی کامل است. لزومی هم ندارد که تمام این پروژه ها ساخت هواپیما و موشک باشد. حتی ساخت یک واشر ، پیچ ، بلبرینگ (این خیلی مهمه هر چند ساده به نظر میاد) ، تایر ، پمپ هوا و ... لازمه یک خودکفایی بومی است. جواد، قسمت دوم مقاله تقویت نیروی هوایی است که در موقعیت مناسب منتشر خواهد شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اينكه اين كار كپي را كارمند نان به نرخ روز خور وزارت دفاع انجام بدهند 20 سال ديگه طول ميكشه بهتر است در يك قرار داد تجاري كار را به هسته هاي دانشگاهي سفارش بدهند تا در عرض چند سال با كيفيت عالي يه كار به روز تحويل دهند . من از اينكه كار بصورت دولتي و پيش برود چشمم آب نمي خورد مثلا اينكه صبح ساعت 8 بيايند و ساعت 12 بروند ناهار و نماز ساعت 14 هم سوار سرويس بشوند بروند خانه لم بدهند كار 40 سال طول مي كشد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.