worior

مسابقه اين تصوير چيست و چكار ميكند

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

زنبورك دقيقا با همين تصوير توي يكي از كتابهاي تاريخ دوران تحصيلي بود ضمن اينكه توي يكي از كتابهاي دفاعي هم عكسش گذاشته شده بود در كل سلاح مشهور هستش .
ممنون از آرماني جان بخاطر قرار دادن تصوير زيبا و سوال جذاب راستش فكر كنم بايد از اين تاپيك يه مدت برم مرخصي :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تشکر آرمانی جان سوال و جواب جالب و مفیدی را مطرح کردید و به قول همه زنبورک بهترین سلاح تاکتیکی آن روزگار بود که از سلاحهای تاکتیکی خط مقدم امروزی مثل جیپ با توپ 106 هم برتر بود و مشکلات خرابی و مناطق ناهموار را نداشت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آرمانی جان ممنون اون عکی فکر کنم در یکی از کتاب های تاریخ بود ولی یادم نمی آید مال کدام سال بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]آرمانی جان ممنون اون عکی فکر کنم در یکی از کتاب های تاریخ بود ولی یادم نمی آید مال کدام سال بود[/quote]

دوستان عزیز قابلی نداشت. زمان خودش سلاح کار امد و مهمی بود و در مناطقی که صعب العبور بود و نمیشد توپهای سنگین رو حرکت داد این زنبورک بود که بداد لشکریان میرسید. نادر هم تا میتونست از این وسیله بهترین استفاده رو کرد.

در جنگهای صفویه توپهای بزرگ ما کم بود و نمیشد اونها رو در کوهستان حرکت داد. و اگر هم استفاده میشد به محض حمله سواره نظام و یا کشته شدن اسبهای کشنده عراده توپ همچون هلویی در گلوی دشمن بود.
ولی این زنبورک رو اگر حتی شتر هم کشته میشد روی دوش گرفته و در میرفتند !!!

اگر اشتباه نکنم دو شهر ما مهد استادان بزرگ توپ ریز بودند ( توپهای اون موقع ریختنی بود) یکی اصفهان و مهمتر از اون تبریز. جالبه که بگم در کنار خدمه توپ بودند افراد اهنگری که در محل نبرد و یا نزدیک اون کوره موقت درست میکردن و گلوله ها رو داغ داغ اماده میکردن. ( سنگ اهن رو از کوههای مسیر جمع میکردن )

اگر گاهی لحن شوخی تو جملاتم هست ببخشید. :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نميشه كه همش عكسهاي سخت سخت گذاشت

اين چه تانكيه ؟

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_Magical_Snap_-_2008_12_23_23_08_-_001.png[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر اشتباه نكنم تانك لكلرك بايد باشه.كه امارات داره با كمك فرانسه ميسازه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خب ميتونم بگم كه ركورد سرعت رو كه دست بابك بود رو شكوندي[/quote]

[color=brown]arshya4171 جان رکورد تو این تاپیک مهم نیست و کمک دوستان خوبی مثل شما باعث میشه که هر روز به اطلاعاتمون اضافی بشه و این از همه چیز مهمتره ، ولی خب با این وجود اول تحقیق کن بعداً :?

من تو صفحه 18 و 19 این تاپیک ، رکوردهای 7َ:16ً و 6َ:50ً دارم که هنوز پا برجاست :oops:[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باشه

دیگه مجبورم یه عکسی بزارم که .......

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_Magical_Snap_-_2008_12_24_01_50_-_005.png[/img]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_6~26.jpg[/img]

اگه مطالعه بروز داشته باشید جوابش مثل آب خوردن میمونه :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=brown]این که خیلی قدیمی بود ! اسم دقیقش VZ-8P میشه ولی اینی که تو تصویره ورژن B اونه . ساخت شرکت Piasecki بود که اون زمان بهش جیپ هوایی میگفتن .[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چي شد چه خبر شد نبوديم :oops:

فقط يه چيزي كاربردي هم براي اين در نظرگرفته شده بود.يا باز هم طرح آزمايشي.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اي بابا

شماها ديگه كي هستين؟

من كه از رو رفتم

فردا با دست پر برميگردم بايد برم يه سر تو سايت سيا :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]Babakim1 راستش بگو از arshya4171 جواب سوال پرسیدی؟ :? [/quote]

[color=brown]من این کارو همیشه انجام میدم :oops: [/color]

[quote]حالا این چیکار می کرده[/quote]
[color=brown]
کار خاصی نمیکرده . فقط در سال 1957 این طرح برای این پیشنهاد شد که جایگزین بالگردهای کوچیک بشه و اولین پروازش رو در سال 1962 انجام داد . اونقدر پایین پرواز میکرد که در رادار دیده نمیشد . همانطور که قبلاً گفتم در شرکت Piasecki ساخته شده بود . از این شرکت یه چند تا هلی کوپتر عجیب غریب دیده بودم .[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوباره من اومدم icon_biggrin

يه عكس ميزارم مواظب باشيد گمراه نشيد

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_5~33.jpg[/img][/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.