Recommended Posts

[quote][quote]سلام
واقعا متاسفم که بعضی از دوستان انگلیس رو با سیب زمینی یا تربچه اشتباه گرفتن واقعا چرا؟
icon_rolleyes[/quote]

[b]اونها تربچه و سیب زمینی نیستن دوسته عزیز ! ما ایرانیها هستیم که مرد جنگیم !

وقتی تمام دنیا رفتن پشت عراق ما با ارتش اشفته و نامنظم و از هم پاشیده و سپاهو بسیج بی ادوات و بدون جنگ افزار با خون جوانانمون جلوشون وایستادیم و صدامی رو که ادعا میکرد یک هفته بعد از شروع جنگ در میدان آزادی تهران از نیروهای دژخیمش سان میبینه و تنها ارتش تا دندان مسلحش سه برابر انگلیس و چهار برابر فرانسه اون زمان تانک و خودروی زرهی نو و از زرورق در اومده داشت به چنان ذلتی انداختیم که هرگز نتونست کمر راست کنه و در آخر با تلنگری از سوی آمریکا فروریخت ![/b]

[size=18][b]شما دوست داری از انگلیس بترس ! ولی بیشتر از اونها که فکر میکنی این مملکت دلاور داره ![/b][/size][/quote]
[size=18]من از انگلیس نمیترسم من از احمق بودن میترسم[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا مگه قرارداد S-300 ها لغو نشد؟ پس چرا این بر و بچ پدافند سپاه هنوز دارن به ماموریت خودشون در روسیه ادامه میدن؟
بنده احساس میکنم کار استقرار سامانه های پیشرفته پدافندی ایران تموم شده و روسیه احتمالا علاوه بر اون موشک های جدید ضدکشتی رو هم به ایران تحویل داده. بعضی از پرسنل جوان و تحصیل کرده پدافند سپاه(از بخش های دیگه خبر ندارم) چند ساله که ماموریت های طولانی مدت در روسیه دارن و بنابر اخباری که جدیدا شنیدم، هنوز هم ادامه داره....

معلوم نیست این چه سلاحی هست که اینقدر آموزش اون طولانی هست. هر چی هست حسابی دل ایران رو قرص کرده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]سلام
واقعا متاسفم که بعضی از دوستان انگلیس رو با سیب زمینی یا تربچه اشتباه گرفتن واقعا چرا؟
icon_rolleyes[/quote]

وقتی تمام دنیا رفتن پشت عراق ما با ارتش اشفته و نامنظم و از هم پاشیده و سپاهو بسیج بی ادوات و بدون جنگ افزار با خون جوانانمون جلوشون وایستادیم و صدامی رو که ادعا میکرد یک هفته بعد از شروع جنگ در میدان آزادی تهران از نیروهای دژخیمش سان میبینه و تنها ارتش تا دندان مسلحش سه برابر انگلیس و چهار برابر فرانسه اون زمان تانک و خودروی زرهی نو و از زرورق در اومده داشت به چنان ذلتی انداختیم که هرگز نتونست کمر راست کنه و در آخر با تلنگری از سوی آمریکا فروریخت ![/b]

[size=18][b]شما دوست داری از انگلیس بترس ! ولی بیشتر از اونها که فکر میکنی این مملکت دلاور داره ![/b][/size][/quote]
[size=18]من از انگلیس نمیترسم من از احمق بودن میترسم[/size][/quote]

[size=15][b]شما فکر کن دفاع از حیثیت و خاک و ناموس مملکتت عین حماقته ! خوب !!!!!! سعی کن مثل باقی مردم کشورت حماقت نکنی و مثل یه عده روشنفکر :mrgreen: بری اونور آب تا روح لطیفت ترک نخوره ! [/b][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=24][/size]و اعدو لهم مستطعتم من قوه ومن رباط الخيل ترهبون به عدو الله وعدوكم
رعبی که تو دلشون ایجاد میشه علت این حرکاته. icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote][quote]سلام
icon_rolleyes[/quote]

[size=18]من از انگلیس نمیترسم من از احمق بودن میترسم[/size][/quote]

[size=15][b]شما فکر کن دفاع از حیثیت و خاک و ناموس مملکتت عین حماقته ! خوب !!!!!! سعی کن مثل باقی مردم کشورت حماقت نکنی و مثل یه عده روشنفکر :mrgreen: بری اونور آب تا روح لطیفت ترک نخوره ! [/b][/size][/quote]
[color=darkblue][size=18]چاره ایی جز تکراره حرف قبلیم ندارم من از انگلیس نمیترسم من ازاحمق بودن میترسم[/size][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام به همه.

در مورد خصوصیات کامل فنی این ناوشکن انشاءالله دوستان متخصص تاپیکی مجزا ایجاد خواهند کرد ولی یه نکته کوتاه در باره توانایی در برابر دفاع در مقابل کشتی ها لازمه اشاره کنم....

این کشتی خیلی هم از این بابت دست بسته نیست:

سلاحهای ضد کشتی type 45 :

8 لانچر موشک ضد کشتی هارپون ( 2×4)
موشک ضد کشتی Sea Skua نصب شده بر روی بالگرد مستقر ناوشکن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]آقا مگه قرارداد S-300 ها لغو نشد؟ پس چرا این بر و بچ پدافند سپاه هنوز دارن به ماموریت خودشون در روسیه ادامه میدن؟
بنده احساس میکنم کار استقرار سامانه های پیشرفته پدافندی ایران تموم شده و روسیه احتمالا علاوه بر اون موشک های جدید ضدکشتی رو هم به ایران تحویل داده. بعضی از پرسنل جوان و تحصیل کرده پدافند سپاه(از بخش های دیگه خبر ندارم) چند ساله که ماموریت های طولانی مدت در روسیه دارن و بنابر اخباری که جدیدا شنیدم، هنوز هم ادامه داره....
[/quote]جناب saeed86 ،جدا از صحت يا عدم صحت فرمايش شما، ارتباطش با موضوع اين تاپيك !؟ icon_rolleyes

كاربران BattleMaster و yalnzsalar لطفا به قوانين سايت پايبند باشيد و مجادله را ادامه ندهيد. متشكرم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]آقا مگه قرارداد S-300 ها لغو نشد؟ پس چرا این بر و بچ پدافند سپاه هنوز دارن به ماموریت خودشون در روسیه ادامه میدن؟
[/quote]جناب saeed86 ،جدا از صحت يا عدم صحت فرمايش شما، ارتباطش با موضوع اين تاپيك !؟ icon_rolleyes[/quote]

ارتباطش اینه که در نبرد احتمالی ما سورپریز های زیادی برای جهان و این ناو پیشرفته انگلیسی خواهیم داشت....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا دیگه وقت اتحاده این دشمنان قسم خورده ما منتظر چراغ سبزه جامعه جهانی هستند تا از
چند طرف به ما حمله کنن باید از حزب بازی جلوگیری کرد همه با هم زیر فرمان اقامون اماده تو دهنی زدن به امریکا و نوچه هاش باشیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ای بابا تا تو این مملکت خدای نکرده جنگ نشه اینگار این چپ و راست بازی تموم نمی شه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یک سئوال به نظر شما دوستان واکنش و پیامی برای مقامات کشور ما داره با توجه به این گفته زیر چیه :

[color=blue]
فرماندهان نیروی دریایی انگلیس گفته اند که اعزام این ناوگروه به خلیج فارس به معنی ارسال پیام مهمی به ایرانی هاست.
[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]یک سئوال به نظر شما دوستان واکنش مقامات کشور ما با توجه به این گفته زیر چیه:

[color=blue]
فرماندهان نیروی دریایی انگلیس گفته اند که اعزام این ناوگروه به خلیج فارس به معنی ارسال پیام مهمی به ایرانی هاست.
[/color][/quote]
احتمالا هنگام ورود به خلیج فارس با مزاحمت های جدی نظامی از سوی ایران مواجه خواهد شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سلام به همه.

در مورد خصوصیات کامل فنی این ناوشکن انشاءالله دوستان متخصص تاپیکی مجزا ایجاد خواهند کرد ولی یه نکته کوتاه در باره توانایی در برابر دفاع در مقابل کشتی ها لازمه اشاره کنم....

این کشتی خیلی هم از این بابت دست بسته نیست:

سلاحهای ضد کشتی type 45 :

8 لانچر موشک ضد کشتی هارپون ( 2×4)
موشک ضد کشتی Sea Skua نصب شده بر روی بالگرد مستقر ناوشکن[/quote]

به موارد فوق باید سیستم های فالانکس رو هم که رو ناوشکن نصب هستن رو هم اضافه کرد

علاوه بر اینها باید رادار گریز بودن ناوشکن رو هم در نظر داشت طوری که در رادار کشتی حریف در حد و اندازه یک قایق ماهیگیری خواهد بود!!!! و این کار رو برای موشکهای کروز بسیار سخت خواهد کرد.

فقط سوال اینجاس با وجود رادار هوایی قدرتمندی که تا 400 کیلومتری هدف رو رهگیری میکنه و موشکهای هوایی پیشرفته .... بالگرد جماران این وسط چی داره بگه icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]یک سئوال به نظر شما دوستان واکنش مقامات کشور ما با توجه به این گفته زیر چیه:

[color=blue]
[/color][/quote]

پیامش دقیقا تو نوع این ناو و کلاسش نهفته است. همونطور که گفتم این ناو پشتیبانی دربرابر تهدیدات هواییه و اون سلاح هایی هم که آقای marshal1987 نام بردن تو منابع نت نوشته شده قراره در آینده روی این ناوها به کار گرفته بشه ولی در حال حاضر هیچ سلاح خطرناکی بر ضد اهداف دریایی و سطحی نداره. فقط یه توپ نیمه سنگین و تیربارهای سبک داره.
حالا پیامش هم اینه که اگر شناورهای ما بهش گیر بدن و احیانا مساله بغرنجی پیش اومد اونا خیلی راحت میتونن بیان جار و جنجال راه بندازن که ایران به ناو پدافندی حمله یا ایجاد مزاحمت کرده و جامعه جهانی هم به سادگی قبولش میکنه چون این ناو هیچ تهدیدی برای نیروهای طرف مقابل نیست و قدرت تهاجمی نداره.
مثلا جلوگیری از یه ناو تهاجمی که به انواع موشکهای ضد سطحی و دریایی و زیردریایی مجهزه خیلی قابل توجیه تر از اینه که پاپیچ یه ناو ضد هواگرد شد. البته ممکنه بگید همین هم میتونه هواپیما های مارو سرنگون کنه ولی در شرایط عادی این تفکر کاملا دور از ذهنه.
اونوقت ما 100% محکوم میشیم و خیلی بد میشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=right][quote]سلام
من به شخصه اعتقاد دارم که ایران حاضره با امریکا یا اسرائیل درگیر بشه ولی با انگلیس زیاد درگیر نشه چون اصولا انگلیسیها نه اون حوصله و نه اون اعتقادات رو داره ونه سبکش با ما میخونه
نمیدونم چرا وقتی اسم انگلیس رو میارن بعضیها فقط یه جزیره رو تصور میکنند؟مگر کانادا -استرالیا-هندوستان-پاکستان-اکثر کشورهای عربی-بیشتر مناطق افریقا-وبیشتر جاها که الان حضور ذهن ندارم مستعمره انگلیس و گوش به فرمان انگلیس نیستن؟
یکی از اهرمهای قدرتمندی که همیشه انگلیسیها در طول تاریخ دارند استفاده از عناصر جاسوسی بسیار قدرتمند که در کشور ثالث همیشه دم دستشونه و هیچ وقت هم کم نمیارن.
حالا مهم تر از همه داخل ایران رو فرض کنید چقدر عامل که داخل ایران دارند و همیشه به نفع انگلیس عمل کرده اند و موقع نیاز خوب میتونند به موقع عمل کنند .
این انگلیسیها زمانی که ما نمیدونستیم تخت جمشید چیه و کتیبه چه آشیه تمام اینها رو گشته و اطلاعات کافی بدست اورده اند من مطمئنم این انگلیسیها خیلی بهتر از ماها ایران رو وجب به وجب میشناسن اونا حداقل دویست سال تو ایران افرادی رو با نام جهانگرد فرستادن و تا ته ده کوره های ما گشتن به اداب و فرهنگ همه اقوام اگاهن ولی ما چی؟
به نظر من اگه بخواهیم به بحرین هم حمله کنیم باید به دشمن به دید یک کشور بزرگ بنگریم چه برسد به انگلیس که اینجا بعضی از دوستان انگلیس رو با یه کوچه پایین تر از خونشون اشتباه گرفتن و ادعا میکنند این رو هم میزنیم
ضمنا اخه جنگ بشه خیلی از آقازاده های مقیم انگلیس وکانادا که در انجاها مشغول جهاد فی سبیل الله و کسب علم هستند یکم ناراحت و خاطرشون ازرده نمیشه اخه اونا تاب جنگ و اوارگی رو ندارن
icon_rolleyes[/quote]

اوه بابا خیلی جدی گرفتی برادر این روباه پیر رو. درسته روباهه ولی واقعا پیره. یعنی شما جدی جدی اعتقاد داری مثلا پاکستان یا هند گوش به فرمان انگلیس هستن؟!
کاملا با نوع خبرها مشخصه که این ناور رو فرستادن برای جنگ روانی و نه جنگ واقعی. همونطور که دوستان گفتن این ناو بیشتر برای تامین امنیت هوایی دور برد برای خود انگلستان طراحی شده، هر چند توی موارد دیگه هم خیلی پرت نیست. اما نوع خبرها که گفتن این آخر ناوه و هیچ کس از پسش بر نمیاد و هیچ راداری نمیگیرتش و آی فلان و آی بمان نشون میده دارن میفرستنش برای ایجاد ترس که ایران یه موقع بستن تنگه رو خیلی جدی پی نگیره. و الا توی همین خلیج فارس همونطور که دوستان گفتن خود آمریکا واحدهای ضد هوایی نسبتا قدرتمندی داره و نیازی به حضور این ناو تو منطقه نبوده. به نظر من واقعا این ناو داره حماقت میکنه.
ولی یه بحث دیگه که من توی یه تاپیک دیگه زدم اینه:

[i]من هنوز نمیدونم فالانکسی که روش سواره و همچنین ضد رادار بودنش چقدر تاثیر داره توی اینکه ما یه حالی بهش بدیم. کلا سیستم هدفگیری و هدایت این موشکها راداری هست. البته تا جایی که یادمه ساعری که حزب الله زدش هم ساعر 5 بود و هم طراحی ضد رادار داشت و هم فالانکس روش سوار بود (هر چند بعدا ادعا کردن خاموش بوده!). اما یه جایی خوندم که اون ناوه توی دید مستقیم حزب الله بوده.
بعلاوه زیردریاییها و یا اژدر حوت ما میتونن سر این بابا رو زیر آب کنن؟
دوستان کمک کنن![/i]
[/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      با سلام
      آزمایش سامانه دریاپایه "lora"

طبق اخبار منتشر شده ، صنایع هوا- فضای رژیم عبری (IAI) موفق شده تا آزمایشات سامانه تسلیحات توپخانه ای برد بلند ( Long-Range Artillery weapon system) خود را با موفقیت به اتمام رساند که این تستها ، عمدتاً بعنوان  بخشی از برنامه  تبلیغاتی و همچنین گسترش رزمی  که در نهایت منجر به خرید آن توسط IDF خواهد شد ، در نظر گرفته شده است . در این آزمایش ، یک تیر موشک از روی عرشه یک شناور غیر نظامی ، بسوی یک هدف در عمق دریا شلیک گردید . سامانه تسلیحاتی LORA ، در رده  راکتهای توپخانه ای تاکتیکی  برد بلند قرار دارد  که توسط بخش MALAM از صنایع IAI توسعه پیدا نموده  است .

براساس اطلاعات موجود این سامانه برای انهدام اهداف در بردی فراتر از 400 کیلومتر و با دقتی در حدود 10 متر طراحی و از یک سکوی دریاپایه به مورد آزمایش قرار گرفت . به گفته تحلیلگران دفاعی ، گونه آزمایشی این سامانه راکتی به این دلیل از روی یک شناور غیر نظامی به سوی هدف شلیک گردید تا کارشناسان فنی قادر باشند تا کاراکترهای این سلاح را بطور کامل بررسی و تجزیه و تحلیل کنند . این سامانه رزمی ، از یک تریلر بعنوان پست فرماندهی و یک لانچر زمینی تشکیل شده و می تواند اهداف مورد نظر را در برد مشخص شده ، با دقت مورد اصابت قرار دهد  . در این تست رزمی ، سامانه های اصلی و جانبی و هم راکت شلیک شده ، با موفقیت عمل نموده و رضایت ناظران را برآورده کردند .

بواز لِوی ، معاون اجرایی IAI و مدیر سیستم های تسلیحات راکتی این شرکت در این زمینه معتقد است :
      " این تست ، یکی از پیچیده ترین آزمایشات IAI در یک دهه گذشته بشمار می رود ، چرا که این رویداد ، یک طرح تمام عیار عملیاتی شامل ارزیابی نحوه مانور سامانه ، نحوه عملکرد در مرحله نهایی (ترمینال ) و همچنین دقت در انهدام هدف ، می گردید . وی تاکید نمود که  این سامانه به بلوغ خود نزدیک شده و یک ترکیب بسیار پیشرفته را برای کاربران احتمالی آن به ارمغان خواهد آورد .
      پی نوشت :
      علی الظاهر ، جمهوری اسلامی ایران ، تنها کشوری نیست که روی سامانه های موشکی تاکتیکی با دقت بالا مشغول کار هست !!!!
      صرفاً برای میلیتاری / مترجم  MR9

• توسط Ahmad6644
      اندونزی به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی سوخو است

مقامات اندونزی روز گذشته اعلام کردند که به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی روسی سوخوی SU-30 هستند. این قرارداد که در کنار نمایشگاه هوایی روسیه (MAKS-2007) و در روز اول آن منعقد شده است ارزشی در حدود 330 تا 350 میلیون دلار در برخواهد داشت. این جنگنده‌ها که تکنولوژی آنها به اواسط دهه‌ی 90 بازمی‌گردد، به صورت تدریجی و از سال آینده تحویل داده خواهند شد.

منبع : AVIA.IR
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.