Recommended Posts

تا سال 2025 امریکا دیگه بمب افکن های نسل 6 خودشو عملیاتی کرده یعنی دقیقا روسها یک نسل از امریکایی ها عقب ترند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب همین بمب افکن های نسل 5 آمریکا هم مشکلات خودش رو داره ، مثل هزینه بالا ( 2 بار هم حادثه داشته که یکیش رو فکر کنم زدند و یکی دیگه حین بلند شدن بالش خورد به باند و ترکید!) و از نظر من جنگنده نسل 5 روسیه (پکفا؟) از اف 22 هم بهتره ! به خاطر مشخصات عمیلیاتش و ...
خوب روسیه هم شاید زود تر این ها به این هدفش برسه ، اما و اگر زیاده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]تا سال 2025 امریکا دیگه بمب افکن های نسل 6 خودشو عملیاتی کرده یعنی دقیقا روسها یک نسل از امریکایی ها عقب ترند![/quote]

البته اینجور عملیاتی کردنی که 20 فروند بیشتر تولید نشه و از همون 20 تا هم سالی یک دونه اش سقوط کنه اسمش عملیاتی کردن نیست ، تولید محدوده (Limited Production) ! طبق برنامه ی ارتش آمریکا تا 2040 هنوز بمب افکن های باستانی B-52 در ارتش آمریکا باقی میمونند ، اما همونطور که از خبر مشخص هست . طرح بمب افکن نسل جدید روسها یک بمب افکن تولید انبوه برای جایگزین شدن با ناوگان بمب افکن های قدیمی Tu-95 هست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]تا سال 2025 امریکا دیگه بمب افکن های نسل 6 خودشو عملیاتی کرده یعنی دقیقا روسها یک نسل از امریکایی ها عقب ترند![/quote]

البته اینجور عملیاتی کردنی که 20 فروند بیشتر تولید نشه و از همون 20 تا هم سالی یک دونه اش سقوط کنه اسمش عملیاتی کردن نیست ، تولید محدوده (Limited Production) ! طبق برنامه ی ارتش آمریکا تا 2040 هنوز بمب افکن های باستانی B-52 در ارتش آمریکا باقی میمونند ، اما همونطور که از خبر مشخص هست . طرح بمب افکن نسل جدید روسها یک بمب افکن تولید انبوه برای جایگزین شدن با ناوگان بمب افکن های قدیمی Tu-95 هست .[/quote]

طرح های روسیه همه عالی هستند و بدون مشکل چون در حد همون طرح باقی lمی مونند!

روس ها بهتر یک فکری برای وسله پینه کردن جنگنده نسل 5 خودشون باشند احتمالا طرح موتور عالی تی 50 هم در حد همون طرح مونده...

در زمینه سقوط که روس ها سردمدارن شیرن کاری جدیدشون در تبلیغ بهتر پرنده مسافریشون واقعا بی نظیر بود
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همین تی 50 نزدیک 2 تن از اف 22 وزنش کنتره شعاع عملیتایش بیشتره و ...
در ضمن هر بی 2 برای آمریکا 750 میلیون دلار آب می خوره(پک کاملش 2.2 میلیارد دلار)! پس 1 سقوط هم زیاده!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته بی 2 قرار بود خیلی بیشتر از اینها تولید بشه کا با فروپاشی شوروی به نظر من همین 20 تا هم زیادیست! و بی 2 تنها یک بار در این 20 ساله و اونهم به خاطر نقص فنی قبل از بلند شدنش دچار سانحه شده هست!
در بودجه ی سال 2012 امریکا ساخت بمب افکن نسل 6 گنجانده شده هست و قرار هست تا سال 2020 ساخته شود! http://en.wikipedia.org/wiki/Next-Generation_Bomber
و به خصوص جنگنده ی نسل 6 هم تا سال 2025 تا 2030 در ارتش امریکا عملیاتی خواهند شد! :lol:
امریکا طرح ساخت زیردریایی استیلث هم دارد که در بودجه ی 2012 هم گنجانده شده هست که عملا ارتش امریکا رو شکت ناپذیر خواهد کرد که این زیر دریایی هم قرار هست تا سال 2020 عملیاتی شود! (منبع مجله ی نواور نویسنده جهان پناه) اگر لازم باشد شماره ی مجله هم پیدا میکنم و میگم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]البته بی 2 قرار بود خیلی بیشتر از اینها تولید بشه کا با فروپاشی شوروی به نظر من همین 20 تا هم زیادیست! و بی 2 تنها یک بار در این 20 ساله و اونهم به خاطر نقص فنی قبل از بلند شدنش دچار سانحه شده هست!
در بودجه ی سال 2012 امریکا ساخت بمب افکن نسل 6 گنجانده شده هست و قرار هست تا سال 2020 ساخته شود! http://en.wikipedia.org/wiki/Next-Generation_Bomber
و به خصوص جنگنده ی نسل 6 هم تا سال 2025 تا 2030 در ارتش امریکا عملیاتی خواهند شد! :lol:
امریکا طرح ساخت زیردریایی استیلث هم دارد که در بودجه ی 2012 هم گنجانده شده هست که عملا ارتش امریکا رو شکت ناپذیر خواهد کرد که این زیر دریایی هم قرار هست تا سال 2020 عملیاتی شود! (منبع مجله ی نواور نویسنده جهان پناه) اگر لازم باشد شماره ی مجله هم پیدا میکنم و میگم![/quote]

نخیر 2 حادثه داشته ، یکی دیگش هم فکر کنم طرف های اکراین زدنش ( یادم نیست ، تاپیک رو پیدا می کنم برات میزارم .
در ضمن زیردریایی های رادارگریز الان هم موجود هستند ولی با ماهواره شناسایی می شند ، زیردریایی باید بی صدا باشه تا شناسایی نشه ! کاری به شکل و اینا نداره!
آمریکا شکست ناپذیره؟ :lol: یکی دیگه از تاثرات پروپاگاندا رو مشاهده می کنیم .....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
یکی شو صربها انداختن پایین .امریکا چگونه می خواهد نسل 6 هوا کند که هنوز در نسل پنجم در جا می زند پروژه اف35 کی تولید انبوه می شود . اف 22 کی از نقص فنی نجات پیدا می کند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باز هم میگم تنها یک بار و انهم در هنگام بلند شدن از زمین دچار نقص فنی شده بوده و هواپیمایی که در جنگ صربستان سقوط کرده بوده F117 بوده نه بی 2 و در اوکراین هم هیچ سقوطی نداشته هست لطفا کمی مطالعه کنید بعد نظر دهید!!
منظور بنده از زیردریایی رادار گریز زیر دریایی جدیدی که به طور کلی پنهانکاریش متفاوت هست در ضمن چه جوری زیردریایی رادار گریز با ماهواره شناسایی میشند؟؟ فقط با حرف دیگه؟ اره؟!! :lol:
در ضمن من نگفتم از لحاظ شکلی پنهانکاره من گفتم زیر دریایی پنهانکاری خواهد بود یعنی از صدا گرفته تا هرچی که فکرشو کنی که متخصصای امریکایی مطمین باش خودشون همه ی اینارو میدونن!
امریکا سال 1981 F117 را ساخت و 8 سال بعد بی 2 رو و هیچ مشکلی هم در ساختشون نداشت و در ده ی نود هم اف-22 را ساخت و اف35 در سال 2014 الی 2016 تولید انبوه برای ارتش امریکا و از 2016 به بعد برای سایر کشور ها به تولید میرسد شما زیادی خودتونو نگران این موضوعات نکنید!
بمب افکن نسل بعد امریکا حتی زودتر از بمب افکن نسل 5 روسیه (البته اختلافات بر سر ساخت ان هنوز پای برجاست) ساخته خواهد شد فقط کمی صبر داشته باشید! :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]باز هم میگم تنها یک بار و انهم در هنگام بلند شدن از زمین دچار نقص فنی شده بوده و هواپیمایی که در جنگ صربستان سقوط کرده بوده F117 بوده نه بی 2 و در اوکراین هم هیچ سقوطی نداشته هست لطفا کمی مطالعه کنید بعد نظر دهید!!
...
بمب افکن نسل بعد امریکا حتی زودتر از بمب افکن نسل 5 روسیه (البته اختلافات بر سر ساخت ان هنوز پای برجاست) [b]ساخته خواهد شد [/b]فقط کمی صبر داشته باشید! :lol:[/quote]

بمب افکن های B-2 تا به امروز 2 سانحه ی جدی داشته اند که هر دو در پایگاه هوایی Andersen رخ داد . حادثه ی اول در 23 فوریه 2008 و برای بمب افکن B-2 به شماره بال 0127-89 موسوم به Spririt Of kansas رخ داد که در اون ، [b]بمب افکن بطور کامل از بین رفت[/b] . حادثه ی دوم در فوریه 2010 و در همون پایگاه رخ داد که موتور بمب افکن B-2 به شماره بال 0332-88 ملقب به Spirit Of Washington دچار آتش سوزی شدید شد . در پی این اتش سوزی که مسئولان روابط عمومی پایگاه 88ام ، اونرو وحشتناک توصیف کردند . هواپیما دچار صدمات بسیار شدید ساختاری شده و از اونموقع [b]غیرعملیاتی[/b] و تحت 18 ماه تعمیر ، فقط برای بدست آوردن توانایی جهت پرواز به آمریکا برای تعمیرات بیشتر هست .

یک نکته ای که هست اینه که اگر B-2 با 21 فروند تولید شده (که 2تاشون هم غیرعملیاتی هستند) "تولید انبوه" به حساب میاد . بمب افکن های Tu-160 که هم به اندازه کافی رادارگریز هستند که به خاک آمریکا نفوذ کنند (نفوذ یکی از این بمب افکن ها به حریم هوایی آمریکا در سال 2007 گواهی بر این مدعاست) ، هم بسیار سریعتر از بمب افکن نسل پنجمی B-2 پرواز میکنند و هم ظرفیت حمل بمب بیشتر و قابلیت حمل موشکهای کروز اتمی رو نسبت به B-2 دارند ، همین الان همتای شرقی B-2 به حساب میان !

بمب افکن های نسل ششم هم با توجه به تنش هایی که شما ازش حرف میزنید و البته مشکلات اقتصادی سنگین آمریکا و تلاش برای کاهش هزینه های نظامی ، به احتمال قوی در همین حد B-2 یا شاید کمتر تولید محدود بشن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تنش هایی که من گفتم مربوط به بمب افکن نسل 5 روسی بوده نه بمب افکن نسل 6 امریکا که بودجه هم به ان اختصاص گرفته هست!
در مورد سانحه دوم بی 2 نابود نشده و فقط دچار اسیب دیده که با تعمیراتی که فرمودین به جمع 20 بمب افکن بی 2 بازگشته و فقط یکی بوده که سانحه دیده ان هم نه در هیچ جنگی!!!!!
در مورد Tu-160 که باید عرض کنم با نگاه کردن به این بمب افکن خودتون میفهمید که اصول پنهانکاری در ان رعایت نشده هست و حتی بی1 هم از ان پنهانکار تر هست! و مقایسه ی ان با بی2 بمب افکن نسل 5 امریکا بسیار خنده دار هست!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
وقتی بمب افکنی با این قیمت در شرایط عادی اینطور مشکلاتی داره ، وای به حال روز جنگ برسه! 1 حادثه هم براش زیاده!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]تنش هایی که من گفتم مربوط به بمب افکن نسل 5 روسی بوده نه بمب افکن نسل 6 امریکا که بودجه هم به ان اختصاص گرفته هست!
در مورد سانحه دوم بی 2 نابود نشده و فقط دچار اسیب دیده که با تعمیراتی که فرمودین به جمع 20 بمب افکن بی 2 بازگشته و فقط یکی بوده که سانحه دیده ان هم نه در هیچ جنگی!!!!!
در مورد Tu-160 که باید عرض کنم با نگاه کردن به این بمب افکن خودتون میفهمید که اصول پنهانکاری در ان رعایت نشده هست و حتی بی1 هم از ان پنهانکار تر هست! و مقایسه ی ان با بی2 بمب افکن نسل 5 امریکا بسیار خنده دار هست![/quote]

البته تا جایی که بنده اطلاع دارم در روسیه طرح به تصویب نهایی رسیده ، بودجه دادن های آمریکا هم مثل همین F-35 و ... میشه ، باید دید تا اونموقع وضع اقتصادی آمریکا اجازه میده یا نه .

متاسفانه B-2 دوم هنوز هم به جمع ناوگان عملیاتی بازنگشته و در حال گذراندن تعمیرات اساسی در آمریکا (برای مدت 24 ماه از سال 2011) هست ، بمب افکن هایی که در زمان صلح انقدر تلفات میدن وای به حال جنگشون !

در مورد Tu-160 هم همونطور که عرض کردم ، بنظر میرسه Tu-160 برای نفوذ به همون پدافند ظاهرا مستحکم آمریکا اونهم بدون اینکه شناسایی بشه کافیه ! نسل پنجمی بودن B-2 فقط به پنهانکاریش هست وگرنه همونطور که عرض کردم در مشخصه های دیگری از جمله مشخصه های ایرودینامیکی دارای ضعف شدیدی نسبت به Tu-160 میباشد .

http://en.rian.ru/russia/20060422/46792049.html

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اختلافاتی هنوز در زمینه ی ساخت بمب افکن نسل 5 روسیه وجود داردhttp://www.hitna.ir/8430-fa.html
بمب افکن نسل 6 امریکا هم طبق سایت ها تا سال 2020 دیگه ساخته خواهند شد که اگر هم بدبین تر باشیم دیگه تا سال 2025 ساخته خواهد شد که این یعنی یک نسل فاصله بین امریکا و روسیه!
بمب افکن بی 2 در جنگ صربستان با ناتو و امریکا با عراق تا اونجایی که من خبر دارم شرکت داشته به خصوص در جنگ صربستان نقش پر رنگی داشته و بدون هیچ اسیبی ماموریتشو انجام داده است و چنین مشکلاتی بعد از 20 سال در خدمت ممکن هست برای هر بمب افکنی حتی بهترین انها هم به وجود بیاد و این دلیل بر ضعف این بمب افکن ها نخواهد بود!
اف 35 هم دچار مشکلاتی شد که باعث شد چند سالی تولید انبوه ان به تاخیر بیفتد ولی بلاخره از سال 2014 تا 2016 برای ارتش امریکا و از 2016 به بعد برای دیگر کشور ها به تولید انبوه میرسد! یعنی تقریبا 4 سال دیگه!
از کجا معلوم بمب افکن روسی شناسایی نشده؟؟ منبعی دارید؟؟ چقدر به خاک امریکا نفوذ کرده؟؟ اصلا نفوذ کرده؟؟؟ لطفا منبع خارجی انرا(نه روسی و نه ایرانی) را بگذارید ممنون میشم تا بتونم جواب شما را در مورد این خبر که دوبار هم ذکر کردید بدهم! اگر منظورتون این بمب افکن هست حتما بنده خدا خلبان بمب افکنه تو رادارش چیزی ندیده فکر کرده امریکا متوجه نشده!http://sfcitizen.com/blog/2008/09/21/the-cold-war-returns-to-the-skies-above-the-pacific

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آمریکایی ها موشک های پنهانکار رو با سرعت چندین برابر این بمب افکن از چند هزار کیلومتری خاک کشورشون شناسایی میکنن .نفوذ به پدافند آمریکا با این بمب افکن دوره ی شوروی خیلی خنده داره رو چه حسابی نباید شناسایی بشه بمب افکن به اون بزرگی که نه متریال خیلی ویژه ای مثل b2 توش استفاده شده نه سیستم جنگ الکترونیک به روزی داره نه سیستم خنک کننده ی خروجی موتور داره و...یه نگاه به كاكپیت این جنگنده بندازی خندت میگیره که حتی بخای با b1 مقایسه اش کنی چه برسه b2 که بدون شک پیچیده ترین وسیله ایه که تا حالا پرواز کرده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      با سلام
      آزمایش سامانه دریاپایه "lora"

طبق اخبار منتشر شده ، صنایع هوا- فضای رژیم عبری (IAI) موفق شده تا آزمایشات سامانه تسلیحات توپخانه ای برد بلند ( Long-Range Artillery weapon system) خود را با موفقیت به اتمام رساند که این تستها ، عمدتاً بعنوان  بخشی از برنامه  تبلیغاتی و همچنین گسترش رزمی  که در نهایت منجر به خرید آن توسط IDF خواهد شد ، در نظر گرفته شده است . در این آزمایش ، یک تیر موشک از روی عرشه یک شناور غیر نظامی ، بسوی یک هدف در عمق دریا شلیک گردید . سامانه تسلیحاتی LORA ، در رده  راکتهای توپخانه ای تاکتیکی  برد بلند قرار دارد  که توسط بخش MALAM از صنایع IAI توسعه پیدا نموده  است .

براساس اطلاعات موجود این سامانه برای انهدام اهداف در بردی فراتر از 400 کیلومتر و با دقتی در حدود 10 متر طراحی و از یک سکوی دریاپایه به مورد آزمایش قرار گرفت . به گفته تحلیلگران دفاعی ، گونه آزمایشی این سامانه راکتی به این دلیل از روی یک شناور غیر نظامی به سوی هدف شلیک گردید تا کارشناسان فنی قادر باشند تا کاراکترهای این سلاح را بطور کامل بررسی و تجزیه و تحلیل کنند . این سامانه رزمی ، از یک تریلر بعنوان پست فرماندهی و یک لانچر زمینی تشکیل شده و می تواند اهداف مورد نظر را در برد مشخص شده ، با دقت مورد اصابت قرار دهد  . در این تست رزمی ، سامانه های اصلی و جانبی و هم راکت شلیک شده ، با موفقیت عمل نموده و رضایت ناظران را برآورده کردند .

بواز لِوی ، معاون اجرایی IAI و مدیر سیستم های تسلیحات راکتی این شرکت در این زمینه معتقد است :
      " این تست ، یکی از پیچیده ترین آزمایشات IAI در یک دهه گذشته بشمار می رود ، چرا که این رویداد ، یک طرح تمام عیار عملیاتی شامل ارزیابی نحوه مانور سامانه ، نحوه عملکرد در مرحله نهایی (ترمینال ) و همچنین دقت در انهدام هدف ، می گردید . وی تاکید نمود که  این سامانه به بلوغ خود نزدیک شده و یک ترکیب بسیار پیشرفته را برای کاربران احتمالی آن به ارمغان خواهد آورد .
      پی نوشت :
      علی الظاهر ، جمهوری اسلامی ایران ، تنها کشوری نیست که روی سامانه های موشکی تاکتیکی با دقت بالا مشغول کار هست !!!!
      صرفاً برای میلیتاری / مترجم  MR9

• توسط Ahmad6644
      اندونزی به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی سوخو است

مقامات اندونزی روز گذشته اعلام کردند که به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی روسی سوخوی SU-30 هستند. این قرارداد که در کنار نمایشگاه هوایی روسیه (MAKS-2007) و در روز اول آن منعقد شده است ارزشی در حدود 330 تا 350 میلیون دلار در برخواهد داشت. این جنگنده‌ها که تکنولوژی آنها به اواسط دهه‌ی 90 بازمی‌گردد، به صورت تدریجی و از سال آینده تحویل داده خواهند شد.

منبع : AVIA.IR
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.