Recommended Posts

[quote]آمریکایی ها موشک های پنهانکار رو با سرعت چندین برابر این بمب افکن از چند هزار کیلومتری خاک کشورشون شناسایی میکنن .نفوذ به پدافند آمریکا با این بمب افکن دوره ی شوروی خیلی خنده داره رو چه حسابی نباید شناسایی بشه بمب افکن به اون بزرگی که نه متریال خیلی ویژه ای مثل b2 توش استفاده شده نه سیستم جنگ الکترونیک به روزی داره نه سیستم خنک کننده ی خروجی موتور داره و...یه نگاه به كاكپیت این جنگنده بندازی خندت میگیره که حتی بخای با b1 مقایسه اش کنی چه برسه b2 که بدون شک پیچیده ترین وسیله ایه که تا حالا پرواز کرده[/quote]

تاحالا نقطه کور راداری به گوشتون خورده؟ امکان داره با پرواز در ارتفاع کم و عبور از این نقاط کور نفوذ کرده باشند ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نقطه ی کور واسه ماست نه آمریکا. آمریکایی که توی ترکیه هیولایی مثله AN/TPY-2 رو مستقر میکنه و توی اسراییل رادار x باند با اون قدرت حساب کن توی خاک خودش چجور رادارهایی داره و با ارتباط با ماهواره هاش و آواکس ها چه سیستم وحشتناکی رو تشکیل میدن شبیه جک میمونه این ادعای سایت روسی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هر کشوری خودش رو بکشه هم 100% نداره ! اگه اینطور باشه 1 موشک حزب الله نباید می خورد تو تل آویو و چطوری توپخانه حزب الله توسط این همه ماهواره کشف نشد؟
فقط شیفته ی آمریکایید همین

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]تنش هایی که من گفتم مربوط به بمب افکن نسل 5 روسی بوده نه بمب افکن نسل 6 امریکا که بودجه هم به ان اختصاص گرفته هست!
در مورد سانحه دوم بی 2 نابود نشده و فقط دچار اسیب دیده که با تعمیراتی که فرمودین به جمع 20 بمب افکن بی 2 بازگشته و فقط یکی بوده که سانحه دیده ان هم نه در هیچ جنگی!!!!!
در مورد Tu-160 که باید عرض کنم با نگاه کردن به این بمب افکن خودتون میفهمید که اصول پنهانکاری در ان رعایت نشده هست و حتی بی1 هم از ان پنهانکار تر هست! و مقایسه ی ان با بی2 بمب افکن نسل 5 امریکا بسیار خنده دار هست![/quote]

البته تا جایی که بنده اطلاع دارم در روسیه طرح به تصویب نهایی رسیده ، بودجه دادن های آمریکا هم مثل همین F-35 و ... میشه ، باید دید تا اونموقع وضع اقتصادی آمریکا اجازه میده یا نه .

متاسفانه B-2 دوم هنوز هم به جمع ناوگان عملیاتی بازنگشته و در حال گذراندن تعمیرات اساسی در آمریکا (برای مدت 24 ماه از سال 2011) هست ، بمب افکن هایی که در زمان صلح انقدر تلفات میدن وای به حال جنگشون !

در مورد Tu-160 هم همونطور که عرض کردم ، بنظر میرسه Tu-160 برای نفوذ به همون پدافند ظاهرا مستحکم آمریکا اونهم بدون اینکه شناسایی بشه کافیه ! نسل پنجمی بودن B-2 فقط به پنهانکاریش هست وگرنه همونطور که عرض کردم در مشخصه های دیگری از جمله مشخصه های ایرودینامیکی دارای ضعف شدیدی نسبت به Tu-160 میباشد .

http://en.rian.ru/russia/20060422/46792049.html[/quote]
جناب چكا ميشه بفرماييد تا حالا چندتا بي 2 در موقع صلح سقوط كردن(سقوط كه چه عرض كنم نقص فني در موقع صعود بهتره).اين در هر كشوري اتفاق ميفته(روسها و عربها كه ديگه مشهورن).بعدش از كي تا حالا امكان داره يه بمب افكن به آسمان كشوري نفوذ كنه و شناسايي نشه؟اون هم تو آسمان آمريكا كه جزو محالاته؟نكنه 11 سپتامبر كاره همين روسا بوده؟مرد حسابي همين بي دو اگه بره رو سر كره شمالي شناسايي ميشه چه برسه به توپولوف.
اينكه دوست داري به صورت رواني روسيه رو بزرگ نشون بدي بحث خودش رو داره ولي سعي كنيد يه مقدار درست تر و به دور از بزرگ گويي بحث كنيد.روسا تو نسل الان هم گير دارن(نبود فناوري و بودجه لازم) چه برسه به نسل بعد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]هر کشوری خودش رو بکشه هم 100% نداره ! اگه اینطور باشه 1 موشک حزب الله نباید می خورد تو تل آویو و چطوری توپخانه حزب الله توسط این همه ماهواره کشف نشد؟
فقط شیفته ی آمریکایید همین[/quote]
دوست عزيز تهمت زدن كار مومنان نيست.بر چه اساسي اين بنده خدا رو شيفته آمريكا ميخونيد.چرا گفته كه امكان نداره!حالا شما كه اسم كاربريت آخرش اف داره پس شيفته روسايي اينطور نيست.دوست عزيز اگه كسي از تسليحات روسها دفاع كنه ميشه شيفته آمريكا؟بنده عاشق تانك آبرامز و جنگنده هرير هستم يعني شيفته آمريكام؟اگه حوصله جواب دادن رو نداريد بيخودي با يه پست كسي رو هم متهم نكنيد.
نفوذ به خاك آمريكا كه هيچ، بنده ميگم با بي 2 رو كره شمالي هم بري شناسايي ميشه. حتي در ارتفاع پايين(اين ارتفاع رو چقدر در نظر بگيري اونم براي يه بمب افكن با مانور پايين) هم شناسايي ممكنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]تنش هایی که من گفتم مربوط به بمب افکن نسل 5 روسی بوده نه بمب افکن نسل 6 امریکا که بودجه هم به ان اختصاص گرفته هست!
در مورد سانحه دوم بی 2 نابود نشده و فقط دچار اسیب دیده که با تعمیراتی که فرمودین به جمع 20 بمب افکن بی 2 بازگشته و فقط یکی بوده که سانحه دیده ان هم نه در هیچ جنگی!!!!!
در مورد Tu-160 که باید عرض کنم با نگاه کردن به این بمب افکن خودتون میفهمید که اصول پنهانکاری در ان رعایت نشده هست و حتی بی1 هم از ان پنهانکار تر هست! و مقایسه ی ان با بی2 بمب افکن نسل 5 امریکا بسیار خنده دار هست![/quote]

البته تا جایی که بنده اطلاع دارم در روسیه طرح به تصویب نهایی رسیده ، بودجه دادن های آمریکا هم مثل همین F-35 و ... میشه ، باید دید تا اونموقع وضع اقتصادی آمریکا اجازه میده یا نه .

متاسفانه B-2 دوم هنوز هم به جمع ناوگان عملیاتی بازنگشته و در حال گذراندن تعمیرات اساسی در آمریکا (برای مدت 24 ماه از سال 2011) هست ، بمب افکن هایی که در زمان صلح انقدر تلفات میدن وای به حال جنگشون !

در مورد Tu-160 هم همونطور که عرض کردم ، بنظر میرسه Tu-160 برای نفوذ به همون پدافند ظاهرا مستحکم آمریکا اونهم بدون اینکه شناسایی بشه کافیه ! نسل پنجمی بودن B-2 فقط به پنهانکاریش هست وگرنه همونطور که عرض کردم در مشخصه های دیگری از جمله مشخصه های ایرودینامیکی دارای ضعف شدیدی نسبت به Tu-160 میباشد .

http://en.rian.ru/russia/20060422/46792049.html[/quote]
جناب چكا ميشه بفرماييد تا حالا چندتا بي 2 در موقع صلح سقوط كردن.[/quote]

یکیش که مطمئنم
:lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من نمیدونم چرا بعضی دوستان انقدر اصرار دارند کورکورانه آمریکا رو بزرگ نشون بدن ؟! بله دوستان بمب افکن توپولوف-160 در 26 آوریل سال 2006 به حریم هوایی آمریکا نفوذ کرد و کشف هم نشد ، این خبر (همونطور که لینکش رو هم گذاشتم) در رسانه ی رسمی روسیه اعلام شد و آمریکایی ها تنها جرات نکردند حتی تکذیبش کنند ، بلکه کلا هیچ نظری در موردش ندادند ، این یعنی این اتفاق افتاده و خود آمریکایی ها هم هنوز علتش رو نفهمیدند.

بخدا یکم تحقیق قبل اظهار نظر کردن بد نیست دوستان ! Tu-160 یک بمب افکن با سطح مقطع راداری پایین (نه به اندازه ی B-2 ، اما پایین) هست که در طراحیش از تکنیک های کاهش اثرات راداری و حرارتی استفاده شده ، این موضوع با توانایی حرکت در ارتفاع بسیار پایین و سرعت بالای بمب افکن کشف نشدنش توسط آمریکا رو غیرممکن نمیکنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]هر کشوری خودش رو بکشه هم 100% نداره ! اگه اینطور باشه 1 موشک حزب الله نباید می خورد تو تل آویو و چطوری توپخانه حزب الله توسط این همه ماهواره کشف نشد؟
فقط شیفته ی آمریکایید همین[/quote]
دوست عزيز تهمت زدن كار مومنان نيست.بر چه اساسي اين بنده خدا رو شيفته آمريكا ميخونيد.چرا گفته كه امكان نداره!حالا شما كه اسم كاربريت آخرش اف داره پس شيفته روسايي اينطور نيست.دوست عزيز اگه كسي از تسليحات روسها دفاع كنه ميشه شيفته آمريكا؟بنده عاشق تانك آبرامز و جنگنده هرير هستم يعني شيفته آمريكام؟اگه حوصله جواب دادن رو نداريد بيخودي با يه پست كسي رو هم متهم نكنيد.
نفوذ به خاك آمريكا كه هيچ، بنده ميگم با بي 2 رو كره شمالي هم بري شناسايي ميشه. حتي در ارتفاع پايين(اين ارتفاع رو چقدر در نظر بگيري اونم براي يه بمب افكن با مانور پايين) هم شناسايي ممكنه.[/quote]

شما 1- خودتون پست پشت سر هم ندید :lol:
2- ایشون قبلش مطرح کردند که :
امریکا طرح ساخت زیردریایی استیلث هم دارد که در بودجه ی 2012 هم گنجانده شده هست که [b]عملا ارتش امریکا رو شکت ناپذیر[/b] خواهد کرد که این زیر دریایی هم قرار هست تا سال 2020 عملیاتی شود! (منبع مجله ی نواور نویسنده جهان پناه) اگر لازم باشد شماره ی مجله هم پیدا میکنم و میگم!

شما اگه یکم کلات رو قاضی کن این حرف رو با حرف های بعدی که آمریکا این همه .... داره خوب شما هم مطمئن میشی که ایشون شیفته ی تجهیزات آمریکایی آمریکاییه ! مگه گفتم زیر دستی چیزیه؟ گفتم شیفته یعنی علاقه ی خاصی به این آمریکا دارند والا نه من گفتم که ضد ایرانی هستند و نه چیز دیگه ... این هم از مشکلات چت کردن توی فضای نت هستش !

در مورد اسمم هم خیلی چیز مسخریه ، من 3 سال پیش می خواستم عضو فروم ها بشم و توی بازی اسم بزارم ، حامد خالی نمیشند بزارم ، دور همی گفتم روسیش کنم 1 اف گذاشتم تنگش ! 3 ساله تمام اسم هام همینه با ihealugo
:lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از دوستان خواهش میکنم احترام یکدیگر را نگه دارند.

شوروی سابق طرحهای زیادی داشت که بعید نیست روسها به دنبال ادامه یکی از مهمترین این طرحها باشند یعنی بمب افکن مافوق صوت پنهانکار میانبرد تی60اس که طرح اون در سال 1983 شروع و قرار بود در سال 2003 وارد خدمت شده و جایگزین بمب افکن های توپولف22ام3 شود.

http://warfare.ru/?catid=257&linkid=2203

از این پروژه چون با فروپاشی شوروی کنسل شد مطالب زیادی به بیرون درز نکرده ولی طرح خوبی هست اگر به عنوان پایه بمب افکن بعدی روسیه مورد استفاده قرار گیرد که با فناوری جدیدی مانند حفاظ پلاسما به یک هواپیمای کامل پنهانکار تبدیل بشه.

از طرف دیگر یک موضوع رو مطرح میکنم که دوستان باید بهش توجه داشته باشند.

با سرقت دانشمندان آلمانی توسط شوروی و آمریکا و آشنا شدن این دو کشور با مبحث آنتی گرویتی یا ضد گرانش از آن زمان تاکنون بخصوص در آمریکا کار بر روی چنین موضوعی ادامه دارد. البته راه برای دستیابی به یک روش ضد گرانش که قابلیت عملیاتی داشته باشد هنوز طولانی به نظر میرسد ولی یک شبه میانبری هست که میتواند همان تاثیر را داشته باشد با اینکه فناوری ضد گرانش نمی توان بهش اطلاع کرد.

چند سال قبل خبری از آزمایش فناوری ضد گرانش بر روی بی2 گزارش شد. به نظر دوستان این چه فناوری میتواند باشد که قابل نصب بر روی بی2 را دارد؟ استفاده از روش ضد گرانش مغناطیسی منتفی هست چون امکان نصب تجهیزات سنگین آن هنوز بر روی هیچ هواپیمایی ممکن نیست و بی2 هم فضای خالی برای این منظور ندارد. این فناوری بر روی بالهای بی2 گویا نصب شده بود به نظر میرسد این فناوری یونیزه کردن هوا باشد که هم باعث به صفر میل کردن مقاومت هوا و هم پنهانکار شدن کامل هواپیما میشود.

حال هر کشوری سریعتر به چنین فناوری دست یابد میتواند ادعای ساخت بمب افکن نسل شش را بکند چون فناوری پنهانکاری نسل بعدی باید با فناوری متداول امروز که مبتنی بر انحراف امواج ، جذب امواج و ساطع نکردن امواج حرارتی و رادیوی باشد به زودی در مقابل رادارهای پیشرفته شکست خواهد خورد و دیگر در برابر راداری که به فرض توانایی کشف هدفی با سطح مقطع یک سانتیمتر مربع را داشته باشد نمی توان با این فناوری حرف از پنهانکاری زد. نیاز به روشی هست که سطح مقطع هواپیما را به صفر میل دهد تا قابل شناسایی نباشد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من هم باورش برام خیلی سخته که بمبر های روسی توانسته باشند بدون آنکه شناسایی شوند ، وارد حریم هوایی آمریکا شوند. وقتی که بمب افکن های روسیه حتی نتوانستند بدون آنکه شناسایی شوند ، وارد حریم هوایی دانمارک شوند ، که خیلی خیلی نزدیکتر به خاک روسیه است ، چطوری توانستند که به حریم هوایی آمریکا وارد شوند؟؟

ویدئوی زیر را ببینید.

[url=http://isherwood.persiangig.com/HITLER/soviet/RUSSIATODAY%20%20F16%20VS%20TU%20%20160.flv]لینک دانلود[/url]

این ویدئو رو از آرشیو راشا تودی پیدا کردم.

این هم لینک خبر اصلی

http://www.rt.com/news/danish-fighter-jets-v-russian-bombers-18-minute-chase/?fullstory

همانطور که می بینید ، بمب افکن های روسی به حریم هوایی دانمارک نزدیک می شوند که بلافاصله دو اف 16 دانمارکی به حالت اسکرامبل درآمده و به هوا بر می خیزند و دو بمب افکن متجاوز روسی را به مدت 18 دقیقه رهگیری می کنند و به خارج راهنمایی می کنند.

جالبتر اینجاست که انگلیسی ها هم از خاک خودشان این دو بمب افکن رو ردگیری کردند و بلافاصله 4 فروند تورنادو را به کمک دو اف 16 دانمارکی فرستادند.

اگر واقعا قائل باشیم که این دو بمب افکن روسی توانسته باشند بدون شناسایی شدن وارد حریم هوایی آمریکا شوند ، پس قاعدتا نمی بایست یک سال بعد از آن در عملیات مشابه توسط اف 16 های دانمارک رهگیری و اخراج شوند.

ضمن اینکه اصل خبر رو هم نمی توان پذیرفت. چون یکطرفه است و طرف دیگر به آن نپرداخته است. هیچ منبع دیگری هم به این موضوع نپرداخته است. روس ها هم برای این ادعای خودشون هیچ منبع یا سندی ارائه نکرده اند. اگر واقعا روس ها این کار را انجام داده باشند می بایست دید که هدفشان از این کار چه بوده است. به نظر من روس ها برای این کار یک هدف بیشتر ندارند و آن هم بردن آبروی آمریکا. خب وقتی روس ها تصمیم به بردن آبروی آمریکا را دارند و تصمیم می گیرند که بمب افکن های خودشون رو بدون شناسایی شدن وارد حریم هوایی کشوری مثل آمریکا کنند ، می بایست اثری و یا ردی از خودشون به جای گذاشته باشند. مثلا پرتاب کردن تانکر حمل سوخت در خاک آمریکا و یا مواردی مشابه و یا لااقل زحمت می کشیدند و از FLIR بمب افکن های خودشون عکس های هوایی از برخی مناطق نفوذ شده می گرفتند و با ارائه اونها آبروی آمریکا را می بردند. یا با نصب دوربین بر روی بمب افکن هاشون از مناطق نفوذ شده عکس برداری می کردند و پس از عملیات با ارائه اونها آبروی آمریکا را می بردند. مگر ایرانی ها پس از حمله فانتوم ها به نیروگاه هسته ای اوسیراک از محل بمباران عکسبرداری نکردند؟؟ خب چرا روس ها این کار رو نکردند؟؟

ضمن اینکه هر خبری را که توسط یک خبرگزاری منتشر شود را نمی توان قبول کرد. مگر یادتون رفته که زمانی برخی رسانه ها اعلام کرده بودند ایران 250 سوخو 30 از روسیه خریده است. و یا نوع پوشش خبری رسانه های ایران از جنگ 33 روزه و پس از آن متوقف شدن خط تولید تانک مرکاوا و ...

به نظر من که این خبر کاملا جعلی است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
من یک ایرانیم و تنها کشورمو دوست دارم در مورد امریکا و روسیه هم به طور کلی تجهیزات امریکایی را به روس ها ترجیح میدهم ولی اینها اصلا ربطی به موضوع من ندارند من دارم میگم امریکا سال 2020 بمب افکن نسل 6 خودشو میسازه و منبع هم اوردم و گفتم با توجه به اینکه روسها قرار هست سال 2025 بمب افکن نسل 5 خودشو میسازه یک نسل امریکایی ها جلو تر هستند و تا اینجا که فقط حقیقت را گفتم و تا الان بزرگنمایی نکردم که منابع هم ذکر شد و فردا شماره ی مجله نواور هم میگویم تا اتهامات در مورد من از بین برود!
بمب افکن Tu-160 اصلا مواد جاذب در ان بکار نرفته هست و حتی از بی1 هم سطح مقطع راداری بیشتری دارد ایا شما منبعی که نشون بده از این بمب افکن مواد جاذب رادار استفاده شده دارید؟؟
نمیخواستم بحث رو به اینجا بکشونم ولی حرف های شما منو مجبور میکنه که به ادامه ی بحثمون ادامه بدهم حالا که به گفته ی شما این بمب افکن سطح مقطع راداری کمی دارد و توسط رادار های امریکا شناسایی نشده من از شما میخواهم به این سایت یه سری بزنیدhttp://en.wikipedia.org/wiki/Tupolev_Tu-160
و این نوشته را پیدا کنید On 14 September 2007, British and Norwegian fighters intercepted two Tu-160s which breached NATO airspace near the UK and Finland.[16] On 25 December 2007, two Blackjacks came close to Danish airspace, and two Danish Air Force F-16 Fighting Falcons scrambled to intercept and identify them.[17]
اگر انگلیسی بلد باشید که هیچی ولی اگر بلد نیستید یه توضیح مختصری میدهم تا کل مطلبو بگیرید!! در سال 2007 همین بمب افکنی که گفتید در نزدیکی اسمان بریتانیا و نروژ رهگیری شده که تعداد انها هم 2 بمب افکن بوده که این بر خلاف قوانین ناتو بوده و .....
و بار دیگر در سال 2007 این بمب افکن که تعداد انها 2 فروند بوده در نزدیکی کشور دانمارک رهگیری شده که نیروی هوایی دانمارک با اعزام کردن اف16 های خودش را برای رهگیری و شناسایی بلند کرده و ....
حالا شما میاید میگید این بمب افکن سطح مقطع راداری بسیار کمی دارد و توسط رادار های امریکا که به مراتب از ابر قدرت های اروپا هم قوی تر هست شناسایی نشده هست این خنده دار نیست!!! من میگم منبع خارجی(نه روسی و نه ایرانی) بگذارید به خاطر اینکه چنین اشتباهاتی به وجود نیاید و قصد من اصلا بزرگنمایی نیست و میبینید که همه ی مطالبم رو با منبع گفتم و تا به الان چیزی از خودم نگفتم و در مورد زیردریایی که دوستان گفتند فردا شماره و صفحه ی ان خبر را براتون قرار میدهم تا اتهامی دیگر در مورد من زده نشود!
و اما در جواب برادر سعید کم پیدا :lol: باید بگم منظور از پنهانکاری این نیست که اصلا شناسایی نشوند منظور این هست که دیرتر شناسایی بشوند این راداری که گفتید یک سانتی متر مربع رو در چه فاصله ایی قرار هست شناسایی کند؟؟
امروزه ( در مورد رادار اف22 میگم) رادار ها 1 متر مربع رو در فاصله ی 200 کیلومتری شناسایی میکنند ممکن هست در اینده قوی تر شوند ولی به همون اندازه سطح مقطع راداری هم کم تر میشود به طور کلی به همون مقدار که رادار ها قوی تر میشوند تکنولوژِی پنهانکاری هم پنهانکارتر میشود واین روند به همین گونه ادامه خواهد داشت و بگیم در اینده رادار ها قوی تر میشوند و دیگه پنهانکاری مهم نیست کمی بدون کارشناسی شده و خنده دار هست البته منظور من رو بد برداشت نکنید شما هرچی بگید ما قبول میکنیم و کلا تسلیمیم! :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ویکی هم غلو زیاد داره و تا جایی که یادمه فقط خودم 3 مستند درباره ساخت زیردریای های استیلث آمریکا دادم ، اگه یادم بشاه اسکس و پتیکو و 1 کی دیگه بود! پس آمریکا زیردریای استیلث هم دارد ولی این چیزها شکست ناپذیری نمیاورد! شما نمی خواد فقط به منابع تکیه کنی ! یکم در مورد جنگ ها بخون برادر عزیز ! می فهمی این آمریکا چقدر نقطه ضعف میشه توش پیدا کرد!
روس ها توی بعد موشکی و اینا قویترند ، آمریکا تو بعد هوایی ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در جواب دوستانی که بطور عجیبی ، با رهگیری Tu-160 در دانمارک و نروژ ... نتیجه گیری های کلی انجام میدن (!) چند نکته قابل ذکر هست :

- مسلما میدونید که از سال 2007 ، گشت های هوایی بمب افکن های روسی در مرزهای این کشور آغاز شده ، سورتی های گشتی به منظور نفوذ در یک کشور انجام نمیشوند ولذا بدیهی هست خلبان اون بمب افکن هم تدابیر لازم برای نفوذ به حریم هوایی یک کشور (حرکت در ارتفاع پایین ، سکوت رادیویی ، ECM و ...) رو انجام نمیده ، در واقع (فارغ از اینکه تصمیم برای آغاز دوباره گشت های بمب افکن های استراتژیک توسط مسکو با هدف به چالش کشیدن کشورهای همسایه اش هست) سورتی گشت هوایی یک سورتی روتین هست و در شبانه روز بسیاری از جنگنده های گشتی در مرزها شناسایی میشن و به خاک خودشون اخراج میشن . اما اگر هدف اون بمب افکن در 2006 ، واقعا نفوذ مخفیانه به حریم هوایی آمریکا بوده باشه (که هست) ، مسلما مسیر و رفتار پروازی خلبان در یک عملیات نفوذ خیلی با عملیات گشت در مرز نروژ و دانمارک تفاوت داره و قابل مقایسه نیست !

- برای دوستانی که با خبرگزاری ریانوستی آشنایی ندارند ، این نکته رو ذکر میکنم که آژانس خبری ریانوستی یکی از بزرگترین خبرگزاری های رسمی روسیه (یه چیزی مثل ایرنای ماست) و خبری که در این خبرگزاری منتشر بشه دهها برابر از شایعات و خبرهایی که در خبرگزاری های دیگه اعتبار بیشتری داره ، جهت اطلاع شبکه های خبری Russia Today و Vesti هم متعلق به این آژانس هستند . پس روی اعتبار و جعلی بودن خبر فکر نکنم حرفی باشه .

- فرض کنیم اصلا این خبر بقول علی آقا فقط برای خراب کردن آمریکایی ها بوده ، اصلا جعلی بوده ، بنظر شما آمریکایی ها چرا نباید در مقابل این خبر جیکشون هم در نیاد ؟ سخنگوی کاخ سفید که ماشالله 24 ساعت شبانه روز در حال کل کل کردن با مسکو از پرونده قتل وکیل روسی تا مسایل سوریه و ... هست ، نمیتونه یک تکذیب در مورد خبر به این حساسی بکنه ؟ ... مطمئن باشید با اون سابقه ای که از روسها سراغ داریم مطمئنا از نفوذ خودشون مستنداتی هم دارند و منتظر بودند آمریکا واکنش نشون بده تا منتشرش کنند ... اصلا چرا راه دور میریم ؟ در همین قضیه پهپادهای آمریکایی که ما میزنیم و میگیریم ، وقتی آمریکا در این باره سکوت میکنه این استدلال رو میاریم که پس حرف ما درسته که اونها تکذیب نکردند . این مصداق کاملا در مورد نفوذ سال 2006 هم صدق میکنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]حال هر کشوری سریعتر به چنین فناوری دست یابد میتواند ادعای ساخت بمب افکن نسل شش را بکند چون[color=red] فناوری پنهانکاری نسل بعدی باید با فناوری متداول امروز که مبتنی بر انحراف امواج ، جذب امواج و ساطع نکردن امواج حرارتی و رادیوی باشد به زودی در مقابل رادارهای پیشرفته شکست خواهد خورد [/color]و دیگر در برابر راداری که به فرض توانایی کشف هدفی با سطح مقطع یک سانتیمتر مربع را داشته باشد نمی توان با این فناوری حرف از پنهانکاری زد. نیاز به روشی هست که سطح مقطع هواپیما را به صفر میل دهد تا قابل شناسایی نباشد.[/quote]

این جمله برادر سعید رو به یاد داشته باشید !
فناوری پنهانکاری فناوری هزینه بری هست و بیشتر به درد کشورهایی مثل آمریکا میخوره که کارشون تهاجمه و نه دفاع ! این کشور در طی دوره حیاتش جنگ های زیادی رو داشته و با توجه به موقعیت مکانیش شاید (و احتمالا به طور حتم) بشه گفت که همیشه مهاجم آمریکا بوده و من بعد هم خواهد بود پس فناوری استلیث میتونه برای این کشور مهاجم کارائی خوبی داشته باشه !
بهتره ما به جای توسعه پنهانکارها تو بخش کشف و هدفگیریه پنهانکارها سرمایه گذاری کنیم ! حتی برای همین فناوری (نسل سوم پنهانکاری)که برادر سعید ذکر کردن هم احتمالا راه خنثی سازی هست!
به نظر من ورود کشورهایی مثل ایران به جریان رقابت در عرصه پنهانکاری بیشتر ضرر هست ! دلیلش هم منسوخ شدن روش های پنهانکاری در طی زمان هست که باید در طی زمان روش های جدید رو کشف و اعمال کرد و نسل قبلی رو از رده خارج کرد که شاید هر کشوری نتونه چنین کاری بکنه و هواپیما های قبلیشو که هنوز فرسوده نشدن جایگزین نسل جدید کنه و کلی هزینه بر اقتصاد و مردم تحمیل کنه!

بهترین کار سرمایه گذاری بر روی راه های کشف و رهگیری و اعمال اونها بر روی جنگنده های نسل چهار و نیم هست و به نظرم به بیشتر از این نیازی نیست! روزگاری خلبانهای ما هدف هاشونو با بمب های سقوط آزاد بدون هدایت و از فاصله نزدیک بمباران میکردن و علاوه بر خطر موشک های کوتاه برد و میانبرد در معرض انواع گلوله های توپ قرار داشتن ولی امروز خلبان ها وضعیت بهتری دارن.
یکی از منافع سرمایه گذاری در بخش پنهانکاری برای آمریکا تاثیر گذاری بر عموم مردم هست ( مثل فرود فضا پیمای آمریکا در ماه و بمب اتم و ....) که آمریکا رو همیشه پیشرو و بی رقیب نشون میده و مردم رو در برابرش خاضع کرده ! و امروز تکنولوژی و ادعای دمکراسی آمریکا همچون آبی شده که نجاست اعمال ضد بشری آمریکا رو به راحتی شسته و شاید عده ای از مردم جهان با علم به جنایت های آمریکا باز هم تو عمق وجودشون عشق و علاقه به آمریکا دارن و بعضی هاشونم که آمریکا براشون قبله هست و در اولین فرصت باید برن برای زیارت! در حالی که اگه آمریکا این مقام علمی رو نداشت و در مقام پائینتر از روسیه قرار داشت به خاطر اعمال وحشیانه اش همه ازش متنفر بودن!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در جواب دوستانی که بطور عجیبی ، با رهگیری Tu-160 در دانمارک و نروژ ... نتیجه گیری های کلی انجام میدن (!) چند نکته قابل ذکر هست :

- مسلما میدونید که از سال 2007 ، گشت های هوایی بمب افکن های روسی در مرزهای این کشور آغاز شده ، سورتی های گشتی به منظور نفوذ در یک کشور انجام نمیشوند ولذا بدیهی هست خلبان اون بمب افکن هم تدابیر لازم برای نفوذ به حریم هوایی یک کشور (حرکت در ارتفاع پایین ، سکوت رادیویی ، ECM و ...) رو انجام نمیده ، در واقع (فارغ از اینکه تصمیم برای آغاز دوباره گشت های بمب افکن های استراتژیک توسط مسکو با هدف به چالش کشیدن کشورهای همسایه اش هست) سورتی گشت هوایی یک سورتی روتین هست و در شبانه روز بسیاری از جنگنده های گشتی در مرزها شناسایی میشن و به خاک خودشون اخراج میشن . اما اگر هدف اون بمب افکن در 2006 ، واقعا نفوذ مخفیانه به حریم هوایی آمریکا بوده باشه (که هست) ، مسلما مسیر و رفتار پروازی خلبان در یک عملیات نفوذ خیلی با عملیات گشت در مرز نروژ و دانمارک تفاوت داره و قابل مقایسه نیست !

- برای دوستانی که با خبرگزاری ریانوستی آشنایی ندارند ، این نکته رو ذکر میکنم که آژانس خبری ریانوستی یکی از بزرگترین خبرگزاری های رسمی روسیه (یه چیزی مثل ایرنای ماست) و خبری که در این خبرگزاری منتشر بشه دهها برابر از شایعات و خبرهایی که در خبرگزاری های دیگه اعتبار بیشتری داره ، جهت اطلاع شبکه های خبری Russia Today و Vesti هم متعلق به این آژانس هستند . پس روی اعتبار و جعلی بودن خبر فکر نکنم حرفی باشه .

- فرض کنیم اصلا این خبر بقول علی آقا فقط برای خراب کردن آمریکایی ها بوده ، اصلا جعلی بوده ، بنظر شما آمریکایی ها چرا نباید در مقابل این خبر جیکشون هم در نیاد ؟ سخنگوی کاخ سفید که ماشالله 24 ساعت شبانه روز در حال کل کل کردن با مسکو از پرونده قتل وکیل روسی تا مسایل سوریه و ... هست ، نمیتونه یک تکذیب در مورد خبر به این حساسی بکنه ؟ ... مطمئن باشید با اون سابقه ای که از روسها سراغ داریم مطمئنا از نفوذ خودشون مستنداتی هم دارند و منتظر بودند آمریکا واکنش نشون بده تا منتشرش کنند ... اصلا چرا راه دور میریم ؟ در همین قضیه پهپادهای آمریکایی که ما میزنیم و میگیریم ، وقتی آمریکا در این باره سکوت میکنه این استدلال رو میاریم که پس حرف ما درسته که اونها تکذیب نکردند . این مصداق کاملا در مورد نفوذ سال 2006 هم صدق میکنه[/quote]
هدف از این خبر این بوده که این بمب افکن با مواد جاذب و ... ساخته نشده و یه بمب افکن معمولی هست که توسط رادار به راحتی قابل شناسایی هست و باتوجه به اینکه این خبر فقط توسط روسها گفته شده و امریکایی ها هیچ واکنشی نشون ندادند یعنی این خبر جعلی هست چون اگر این خبر واقعیت داشت الان روسها انچنان تبلیغ میکردند تا امریکایی ها مجبور شوند جوابی بدهند و 100 درصد تو امریکا هم جلسات زیادی برگزار میکردن تا دلیل کشف نشدن این بمب افکن توسط رادار های امریکایی چی بوده و هرچه سریعتر ضعف راداری در ان نقطه را برطرف کنند!!
البته موضوع بحث ما این نیست با توجه به موضوع تاپیک که قرار هست تا سال 2025 بمب افکن نسل 5 روسی ساخته شود و با توجه به مدارک موجود امریکا هم تا سال 2020 بمب افکن نسل 6 خودشو خواهد ساخت که این یعنی یک نسل اختلاف تکنولوژِی بین امریکا و روسیه!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      با سلام
      آزمایش سامانه دریاپایه "lora"

طبق اخبار منتشر شده ، صنایع هوا- فضای رژیم عبری (IAI) موفق شده تا آزمایشات سامانه تسلیحات توپخانه ای برد بلند ( Long-Range Artillery weapon system) خود را با موفقیت به اتمام رساند که این تستها ، عمدتاً بعنوان  بخشی از برنامه  تبلیغاتی و همچنین گسترش رزمی  که در نهایت منجر به خرید آن توسط IDF خواهد شد ، در نظر گرفته شده است . در این آزمایش ، یک تیر موشک از روی عرشه یک شناور غیر نظامی ، بسوی یک هدف در عمق دریا شلیک گردید . سامانه تسلیحاتی LORA ، در رده  راکتهای توپخانه ای تاکتیکی  برد بلند قرار دارد  که توسط بخش MALAM از صنایع IAI توسعه پیدا نموده  است .

براساس اطلاعات موجود این سامانه برای انهدام اهداف در بردی فراتر از 400 کیلومتر و با دقتی در حدود 10 متر طراحی و از یک سکوی دریاپایه به مورد آزمایش قرار گرفت . به گفته تحلیلگران دفاعی ، گونه آزمایشی این سامانه راکتی به این دلیل از روی یک شناور غیر نظامی به سوی هدف شلیک گردید تا کارشناسان فنی قادر باشند تا کاراکترهای این سلاح را بطور کامل بررسی و تجزیه و تحلیل کنند . این سامانه رزمی ، از یک تریلر بعنوان پست فرماندهی و یک لانچر زمینی تشکیل شده و می تواند اهداف مورد نظر را در برد مشخص شده ، با دقت مورد اصابت قرار دهد  . در این تست رزمی ، سامانه های اصلی و جانبی و هم راکت شلیک شده ، با موفقیت عمل نموده و رضایت ناظران را برآورده کردند .

بواز لِوی ، معاون اجرایی IAI و مدیر سیستم های تسلیحات راکتی این شرکت در این زمینه معتقد است :
      " این تست ، یکی از پیچیده ترین آزمایشات IAI در یک دهه گذشته بشمار می رود ، چرا که این رویداد ، یک طرح تمام عیار عملیاتی شامل ارزیابی نحوه مانور سامانه ، نحوه عملکرد در مرحله نهایی (ترمینال ) و همچنین دقت در انهدام هدف ، می گردید . وی تاکید نمود که  این سامانه به بلوغ خود نزدیک شده و یک ترکیب بسیار پیشرفته را برای کاربران احتمالی آن به ارمغان خواهد آورد .
      پی نوشت :
      علی الظاهر ، جمهوری اسلامی ایران ، تنها کشوری نیست که روی سامانه های موشکی تاکتیکی با دقت بالا مشغول کار هست !!!!
      صرفاً برای میلیتاری / مترجم  MR9

• توسط Ahmad6644
      اندونزی به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی سوخو است

مقامات اندونزی روز گذشته اعلام کردند که به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی روسی سوخوی SU-30 هستند. این قرارداد که در کنار نمایشگاه هوایی روسیه (MAKS-2007) و در روز اول آن منعقد شده است ارزشی در حدود 330 تا 350 میلیون دلار در برخواهد داشت. این جنگنده‌ها که تکنولوژی آنها به اواسط دهه‌ی 90 بازمی‌گردد، به صورت تدریجی و از سال آینده تحویل داده خواهند شد.

منبع : AVIA.IR
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.