Recommended Posts

سلام
کسی عکسی از نفتکش سراغ نداره ؟
این تصادف یه ذره عجیب به نظر می آید . احتمالا بنا به دلایلی ناو آمریکایی وسایل ناوبری خود را خاموش کرده بوده و سکوت راداری داشته است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='oldmagina' timestamp='1344841905' post='264605']
سلام
کسی عکسی از نفتکش سراغ نداره ؟
این تصادف یه ذره عجیب به نظر می آید . احتمالا بنا به دلایلی ناو آمریکایی وسایل ناوبری خود را خاموش کرده بوده و سکوت راداری داشته است.
[/quote]
احتمالا باز خواستن هوشیاری سربازهای نیروی دریایی سپاه و ارتش رو بسنجن :) که این نفتکش زاپنی یکدفعه سر راهش سبز میشه[img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/icon_mrgreen.gif[/img] [img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/icon_mrgreen.gif[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
namix جان قربون اون خنده ملیح آواتارات ... تکراریه داداش دیروز برادر دیگمون گذاشته بود ... :)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
الان مي خوام توجيه دوستاني كه مدعي نعل شدن پشه در هوا توسط آمريكايي ها هستند رو در مورد اين قضيه بدونم، بالاخره تنگه هرمز جايي نيست كه بگيم جايي امني براي آمريكايي ها هست و دستگاهها خاموش بوده و پرسنل محترم هم مشغول صرف قهوه بوده اند.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تا جایی که من میدونم ده پانزده تا بیشتر ندارن. ..... اخوی پوتین هم احتمالا ودکا زیاد زده. ....
تا جایی که من میدونم روسیه هزارتا جنگنده عملیاتی هم نداره......!
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='komando59' timestamp='1344857345' post='264641']
تا جایی که من میدونم ده پانزده تا بیشتر ندارن. ..... اخوی پوتین هم احتمالا ودکا زیاد زده. ....
[/quote]
عربستان میتونه 200 یوروفیاتر بخره و قصد داره 200 دیگه هم بخره و برای اف 35 و ....... هم می خواست قرار داد ببنده ، اونوقت روسیه نمی تونه 1000 جت برای خودش بسازه؟!
------------------------
طبق آماری که من دارم ، روسیه بیشتر از 2000 فروند جنگنده از انوعش داره ...........
همچنین بیش از 1500 بالگرد داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با وجود پاکفا و توانایی اون خرید این تعداد کمی زیاده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باید دید روسیه با 585 میلیارد دلار بدهی خارجی برای چی چنین کاری میکنه؟اگه فرض کنیم هر سوخو 35 65 میلیون دلار قیمت داره(که احتمالا باز هم گرونتر شده!) 1000 تاش 65 میلیارد دلار قیمت خواهد داشت !
به نظر من روسیه فکر میکنه که در طی 5 الی 10 سال با خطر جدی (جنگ) از سوی آمریکا مواجه خواهد شد !

[quote]

مسکو، 14 تیر، خبرگزاری «ریا نووستی»/ بدهی خارجی روسیه که اول ژانویه سال 2012 میلادی 545.350 میلیارد دلار بود تا روز اول ژوئیه امسال به 585.133 میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است. ارقام مقدماتی منتشره از سوی بانک مرکزی روسیه حاکی از این امر است.

به این ترتیب بدهی خارجی روسیه طی 6 ماه نخست سال جاری میلادی به میزان 39.783 میلیارد دلار یا 7.3 درصد بیشتر شده است.
[/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من آمار جنگنده های روسی رو براتون میزارم ، یکم فکر نکنید روسی همچین دست و پا بستس!
281 عدد از این 3 جنگنده:
Su-27SM
Su-27SM3
Su-27SMK

116 عدد از این 3 مدل

Tu-22M3
Tu-22MR
Tu-22M3M

62 عدد

Tu-95MS6
Tu-95MS16

16
Tu-160

15 عدد

Su-30
Su-30M2

7 عدد سوخو 35 و فعلا 48 عدد سفارش برای سال 2015

226 عدد

MiG-29
MiG-29UB
MiG-29SMT

662 عدد

Su-24M
Su-24M2
Su-24MR

241 عدد
Su-25SM

198

MiG-31
MiG-31BM

40 عدد
Mig-25R

16
Su-34

بالگرد ها:

8 عدد Ka-50

20 عدد Ka-52 تا 2020 140 عدد دیگه اضافه میشه

620 عدد

Mi-24V
Mi-24PN
Mi-35М

48
Mi-28N

تقریبا 600 عدد (ترابری)

Mi-8MT
Mi-8MTV-5
Mi-8AMTSh
Mi-17(8M)
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کاش میشد طرح آینده ذوالفقار را قبل مردن زیارت میکردیم

ولی به نظرم اگه بخان تانک خفنی بشه با تمام استانداردهای غربی وشرغی را کنار بگذارند
مثلا توپش را از 100 به 150 ارتقا بدن به جای اون دوشکای استابلایزه شده از نمونه در یای 23 م م استفاده کنند یا برای پدافند هوایی از یک مینی رادار مثل بصیر100 یا طارق استفاده کنند البته به همراه یک پک دوتایی از موشک ضدهوایی میثاق
با این اوصاف که گفتم اگه بشه چیییییی میشه البته بااین اظافه بار باید هم شاسی تانک رابزرگتر کنند هم قدرت موتور را از 1000 به بیشتر 1500 ارتقاع بدن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون جناب چکا ولی روسیه مقام هفتم رو داره !

=======================================

"طلبکاران" بدهکارترین کشور دنیا

خبرگزاری فارس: در صورتی که بخواهیم به دلایل و نحوه ثروتمند شدن کشور آمریکا در سالهای قبل بپردازیم بایستی به گذشته های بسیار دور برگشته و تاریخی پر از خون و جنایت را برای شما بازگو کنیم.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران، شاید بسیاری از مردم جهان کشور آمریکا را دارای اقتصادی شکوفا و موفق بدانند. کشور آرزوها، سرزمین رویاها و یا بسیاری از القاب دیگر که برای سالها است که ذهن مردم جهان سوم را به خود مشغول کرده است.ظاهرا وضعیت بدهکاری های این کشور گویای مطالب دیگری است.

مردم آمریکا

اولین طلبکار بزرگ دولت آمریکا مردم خود آمریکا هستند که با طلبی 4.7 ترلیون دلار در مقام اول طلبکاران این اقتصاد به ظاهر نیرومند قرار دارند. شاید این عدد بتواند به نوعی دلیل حرکت های ضد سرمایه داری اخیر در آمریکا را توجیه کند.

چین

این غول تازه از خواب برخاسته به سرعت می رود تا سهم بسیار زیادی از بدهی های آمریکا را مال خود کند. میزان طلب چین از آمریکا در سال 2010 در حدود 884 میلیارد و در سال 2011 در حدود 1.1 ترلیون دلار بوده است.

ژاپن

این کشور که روزی توسط بمب های آمریکایی به ویرانه ای مبدل شده بود امروز به یک غول اقتصادی و یک رقیب جدی برای آمریکا تبدیل شده است. طلب این کشور از آمریکا در سال 2010 در حدود 865 و در سال 2011 در حدود 914 میلیارد دلار بوده است.

انگلستان

این پسرعموی هم زبان آمریکا در سمت دیگر اقیانوس اطلس که روزگاری نچندان دور و در طول جنگ دوم جهانی به اسلحه و غذای آمریکایی ها محتاج بود در سال 2010 رقمی در حدود 459 میلیارد و در سال 2011 چیزی در حدود 346 میلیارد از آمریکا طلب داشته است.

ایرلند

شاید وجود نام این کشور کوچک که در شمال جزیره انگلستان قرار گرفته و روزگاری نه خیلی دور مردمش به امید زندگی بهتر به آمریکا مهاجرت می کردند در این لیست کمی تعجب برانگیز بوده ولی حقیقت دارد. ایرلند در سال 2010 در حدود 197 میلیارد و در سال 2011 میلادی 346 میلیارد دلار از آمریکا طلب داشت.

برزیل

بسیاری از کارشناسان اقتصادی و سیاسی جهان برزیل را به عنوان یکی از قدرت های برتر در آینده جهان می شناسند. این کشور در سال 2010 چیزی در حدود 165 میلیارد و در سال 2011 چیزی در حدود 211 میلیارد دلار از آمریکا طلب کار بود.

روسیه

این بزرگترین باقی مانده از اتحاد جماهیر شوروی سابق که زمانی به عنوان دشمن شماره یک آمریکا شناخته می شد اکنون یکی از بزرگترین طلبکاران آمریکا است. این کشور در سال 2010 چیزی در حدود 176 میلیارد و در سال 2011 میلادی چیزی در حدود 115 میلیارد از آمریکا طلب داشته است.

سوئیس

این کشور کوچک قرار گرفته در مرکز اروپا که به خاطر ساعت ها و بانکهایش مشهور شده است در سال 2010 چیزی در حدود 112 و در سال 2011 چیزی در حدود 108 میلیارد دلار از آمریکا طلب دارد.

کانادا

این همسایه شمالی آمریکا نیز یکی از طلبکاران بزرگ آمریکا است که در سال 2010 چیزی در حدود 43 میلیارد و در سال 2011 چیزی در حدود 90.7 میلیارد دلار از آمریکا طلب داشته است.

آلمان

اما آخرین کشور موجود در این جدول نیز جمهوری فدرال آلمان است که در طول جنگ دوم جهانی شهرهای آن توسط بمب افکن های آمریکایی نابود شدند و امروز به یکی از طلبکاران این کشور تبدیل شده است. این کشور در سال 2010 با طلب 55 میلیارد دلاری و با طلب 61 میلیاردی در سال 2011 در انتهای جدول ما قرار دارد.
http://www.iranakhbar.net/?p=842
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله در نمودار سومی هم که بنده لینکش رو قرار دادم مشخص هست که روسیه از نظر در اختیار داشتن بدهی خارجی بخش عمومی آمریکا مقام هفتم رو داره . این مقدار رو مقایسه بفرمایید با 220 میلیارد دلار بدهی بخش دولتی روسیه !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1344857496' post='264642']
[quote name='komando59' timestamp='1344857345' post='264641']
[/quote]
عربستان میتونه 200 یوروفیاتر بخره و قصد داره 200 دیگه هم بخره و برای اف 35 و ....... هم می خواست قرار داد ببنده ، اونوقت روسیه نمی تونه 1000 جت برای خودش بسازه؟!
------------------------
طبق آماری که من دارم ، روسیه بیشتر از 2000 فروند جنگنده از انوعش داره ...........
همچنین بیش از 1500 بالگرد داره
[/quote]
دوست عزیز بنده نوشته بودم جنگنده عملیاتی پس اگر همون آمار ویکی که فکر کنم شما هم بهش استناد کردین رو قرار بدیم روسیه 1696 جنگنده بدون احتساب بمبرها و ترابری ها و آموزشی ها داره که بازهم مستحضر هستید هیچ گاه تمام جنگنده های یک نیروی هوایی عملیاتی نیستند و همیشه یک تعداد در حال اورهال ، قطعات جدا از هم ( مثل اوکراین ) ، ... هستند !

برادر چکا هم عدد 1350 فروند عملیاتی رو ذکر کردند که نمیدونم مثالا توپولف 95 یا امثالشم تو آمار هست یا نه ...؟

در مورد توانایی روسیه در ساخت 1000 سوخو 35 هم خدمتتون عرض کنم ، بنده نگفتم نمیتونن بلکه گفتم برادر پوتین بازم ودکا زده چون بودجه دفاعی روسیه فکر کنم حدود 70 میلیارد دلار باشه که تقریبا باید بودجه یک سالشون رو بدن واسه این 1000 تا سوخو 35 و اگر بخوان 600 تا بالگرد هم بذارن روش میشه چیزی بیش از 100 میلیارد دلار !!!!! تقریبی گرفتم !

حالا بنظرتون چقدر طول میکشه این دو طرح عملیاتی بشه ؟

اینم ببینین بد نیست ...:

[url="http://www.mashreghnews.ir/fa/news/141907/%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D8%AC%D9%87-%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%B9%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87"]http://www.mashreghnews.ir/fa/news/141907/%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D8%AC%D9%87-%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%B9%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87[/url]

میشه در حدود 6 میلیارد دلار !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب مگه قراره 1 ساله بسازند آخه! احتمالا 3 سال تا 8 سال طول میکشه تا همش رو بسازند و بعد هم اعمال ارتقا .......

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان اگر دقت کرده باشید ، طرح های جدید تانک های روسی همگی در حال بزرگ شدن جثه تانک نسبت به طرح سنتی تانک های سری تی شوروی هستند. به عنوان مثال بلک ایگل را ببینید. شاسی و بدنه تانک کشیده تر از تانک های قبلی شده است و یک محور به آن اضافه شده است. در این طرح هم شاهد بزرگ شدن شاسی و بدنه تانک هستیم و همانطور که می بینید شاسی کشیده تر از تانک های سنتی روس ها است و دارای 7 محور است. این نشانگر آن است که روس ها در طرح های جدید خود ، علی رغم طرح های شوروی سابق ، بیشتر بر روی ارگونومی و امنیت تانک تاکید می کنند و در مجموع ذهنیت و پیش فرض های طراحی تانک در روسیه فعلی کاملا با ذهنیت و.پیش فرض های طراحان شوروی سابق فرق کرده است. توپ تانک هم بزرگتر از توپ 125 میلیمتری 2A46 است و احتمالا 135 و یا 152 میلیمتری است. البته برجک تانک همچنان کوچک مانده است و احتمال استفاده از اتولودر زنجیری در آن ضعیف می نماید. احتمال دارد که موتور تانک در جلوی آن قرار گرفته باشد. چرا که برجک تانک کمی عقبتر از مکان نرمال و همیشگی خود است و احتمال می رود به علت انتقال موتور به قسمت جلوی شاسی ، برجک کمی عقبتر رفته باشد. مورد خاص دیگری نیز در این دو تصویر دیده نمی شود.

[quote]ولی به نظرم اگه بخان تانک خفنی بشه با تمام استانداردهای غربی وشرغی را کنار بگذارند
مثلا توپش را از 100 به 150 ارتقا بدن به جای اون دوشکای استابلایزه شده از نمونه در یای 23 م م استفاده کنند یا برای پدافند هوایی از یک مینی رادار مثل بصیر100 یا طارق استفاده کنند البته به همراه یک پک دوتایی از موشک ضدهوایی میثاق
با این اوصاف که گفتم اگه بشه چیییییی میشه البته بااین اظافه بار باید هم شاسی تانک رابزرگتر کنند هم قدرت موتور را از 1000 به بیشتر 1500 ارتقاع بدن[/quote]

برادر جان این طرح شما بیشتر شبیه به ناو هواپیمابر است تا تانک .... :) ^_^
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      با سلام
      آزمایش سامانه دریاپایه "lora"

طبق اخبار منتشر شده ، صنایع هوا- فضای رژیم عبری (IAI) موفق شده تا آزمایشات سامانه تسلیحات توپخانه ای برد بلند ( Long-Range Artillery weapon system) خود را با موفقیت به اتمام رساند که این تستها ، عمدتاً بعنوان  بخشی از برنامه  تبلیغاتی و همچنین گسترش رزمی  که در نهایت منجر به خرید آن توسط IDF خواهد شد ، در نظر گرفته شده است . در این آزمایش ، یک تیر موشک از روی عرشه یک شناور غیر نظامی ، بسوی یک هدف در عمق دریا شلیک گردید . سامانه تسلیحاتی LORA ، در رده  راکتهای توپخانه ای تاکتیکی  برد بلند قرار دارد  که توسط بخش MALAM از صنایع IAI توسعه پیدا نموده  است .

براساس اطلاعات موجود این سامانه برای انهدام اهداف در بردی فراتر از 400 کیلومتر و با دقتی در حدود 10 متر طراحی و از یک سکوی دریاپایه به مورد آزمایش قرار گرفت . به گفته تحلیلگران دفاعی ، گونه آزمایشی این سامانه راکتی به این دلیل از روی یک شناور غیر نظامی به سوی هدف شلیک گردید تا کارشناسان فنی قادر باشند تا کاراکترهای این سلاح را بطور کامل بررسی و تجزیه و تحلیل کنند . این سامانه رزمی ، از یک تریلر بعنوان پست فرماندهی و یک لانچر زمینی تشکیل شده و می تواند اهداف مورد نظر را در برد مشخص شده ، با دقت مورد اصابت قرار دهد  . در این تست رزمی ، سامانه های اصلی و جانبی و هم راکت شلیک شده ، با موفقیت عمل نموده و رضایت ناظران را برآورده کردند .

بواز لِوی ، معاون اجرایی IAI و مدیر سیستم های تسلیحات راکتی این شرکت در این زمینه معتقد است :
      " این تست ، یکی از پیچیده ترین آزمایشات IAI در یک دهه گذشته بشمار می رود ، چرا که این رویداد ، یک طرح تمام عیار عملیاتی شامل ارزیابی نحوه مانور سامانه ، نحوه عملکرد در مرحله نهایی (ترمینال ) و همچنین دقت در انهدام هدف ، می گردید . وی تاکید نمود که  این سامانه به بلوغ خود نزدیک شده و یک ترکیب بسیار پیشرفته را برای کاربران احتمالی آن به ارمغان خواهد آورد .
      پی نوشت :
      علی الظاهر ، جمهوری اسلامی ایران ، تنها کشوری نیست که روی سامانه های موشکی تاکتیکی با دقت بالا مشغول کار هست !!!!
      صرفاً برای میلیتاری / مترجم  MR9

• توسط Ahmad6644
      اندونزی به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی سوخو است

مقامات اندونزی روز گذشته اعلام کردند که به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی روسی سوخوی SU-30 هستند. این قرارداد که در کنار نمایشگاه هوایی روسیه (MAKS-2007) و در روز اول آن منعقد شده است ارزشی در حدود 330 تا 350 میلیون دلار در برخواهد داشت. این جنگنده‌ها که تکنولوژی آنها به اواسط دهه‌ی 90 بازمی‌گردد، به صورت تدریجی و از سال آینده تحویل داده خواهند شد.

منبع : AVIA.IR
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.