Ernesto_Rommel

جنگ 22 روزه ی فرقان ، یک شکست؟! یک پیروزی؟! یا یک تساوی؟!

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

جنگ 22 روزه ی فرقان ، یک شکست؟! یک پیروزی؟! یا یک تساوی؟!

خوب همونجور که احتمالا خبرهای صبحگاهی رو شنیدید اسرائیل آتش بس یک طرفه اعلام کرد و گفت که به تمامی اهداف خودش رسیده
حالا سوال اینجاست ایا اسرائیل به اهدافش رسیده؟!
اصلا اهداف اسرائیل چه بود؟!
بهانه های اسرائیل برای حمله چه بود؟!

بین هدفهای اصلی با بهانه های اصلی برای حمله به غزه تفاوتهای زیادی وجود دارد و امیدوارم دوستان دقت لازمه را مبذول بدارند.

اگر دوستان جنگ 33 روزه رو به یاد بیارند، بعد از اعلام آتش بس عده ای مدعی این موضوع شدند که هدف اسرائیل از حمله به لبنان تنها قطع دسترسی اسان نیروهای حزب الله به مرزهای اسرائیل و انجام نفوذهای موفقیت امیز به داخل اسرائیل بوه که این امر با کمک نیروهای سازمان ملل که در مرزمستقر شده اند انجام شده یعنی حزب الله دیگر نمیتواند به راحتی به داخل مرز اسرائیل نفوذ کرده و پس از انجام عملیات بدون هیچ نگرانی وارد خاک خودش شود زیرا ارتش و نیروهای سازمان ملل در مرز مستقر هستند.
اما از طرف دیگر باید به یاد بیاوریم شعارهای اسرائیل را که خواستار خلع سلاح حزب الله و در گام بعدی رسیدن به رود لیطانی بود و بارها این موضوع در روزهای اول جنگ که همه فکر میکردند حزب الله شکست خواهد خورد گفته شد تا اینکه رنگ و بوی شعارها عوض شد.
البته باز هم عده ای این موضوع را پیش کشیدند که اسرائیل تنها تبلیغات رسانه ای میکند و الا اهداف اصلیش را در نهان اجرا میکند ، به عبارت بهتر از دیدگاهی انها خلع سلاح حزب الله را هدف فرعی! میشمردند ....

ولی بعد از وینوگراد که حقا زلزله ای بر پیکره اسرائیل بود مشخص شد که اهداف اصلی اسرائیل همان ها بود که در بوق و کرنا میشد یعنی شکست حزب الله، نابودی مقاومت، خلع سلاح سازمان رزم حزب الله و نهایتا رسیدن به رود لیطانی اما وقتی که مشخص شد این اتفاق نخواهد افتاد اهداف انها تغییر کرد و تبدیل شد به نوعی لایه ضعیف از پیروزی که آن هم هنوز با قطعیت جریان ندارد زیرا مشخص نیست که حزب الله راهی برای نفوذ به اسرائیل بدون برخورد با نیروهای محافظ پیدا کرده یا نه؟! یا اگر اراده کند میتواند عبور نماید یا خیر؟! از طرف دیگر انها یمگفتند دیگر امکان صدور سلاح به لبنان نیست ولی بعد از یک سال مشخص شد که این حرف هم درست از اب درنیامده و حزب الله از قبل مجهزتر گشته است...
از طرفی دیگر باید دید اسرائیل چه داد در ازایش چه گرفت؟>!
اگر اهداف اصلی و اولیه اسرائیل را بر کفه ی ترازو به عنوان مقیاس قرار دهیم و در طرف دیگر ترازو اهداف به دست آمده انرا نگاه بیاندازیم قطعا به نتیجه ای بهتر از وینوگراد که اسرائیل را شکست خورده ی این جنگ در رسیدن به اهداف اصلی حمله بیان کرده نمیرسیم.
اما اسرائیل با استفاده از قدرت سیاسی و دخالت مستقیمی که امریکا در اتش بس داشت توانست کمی از هاله ی شکست را به نفع خود تغییر دهد و به نوعی از سنگینی شکست کمی بکاهد هرچند عده ای سعی دارند که این شکست اسرائیل را تاکتیکی و غیر مهم جلوه دهند اما نباید از یادشان برود که با اتفاقات جنگ 33 روزه ابهت و هیمنه اسرئیل شکست و قطعا این چیزی نبود که سردمداران اسرائیل بخواهند.
آنها حتی اگر هم خواهان ورود نیروی بین المللی به لبنان میبودند بازهم خواهان اتفاقات جنگ 33 روزه نبودند، خواهان کشته شدن و زخمی شدن بهترین نیروهایشان ، خواهان موشکباران مداوم و کاملا با استراتژی حزب الله ، نابودی تانکهای مرکاوا حتی مارک 4 و.... نبودند و نخواهند بود.
در واقع انها پیروزی را بدون چنین اتفاقاتی میخواستند زیرا مطمئنا قبل از قدرت نظامی نیروی بازدارنده ایی مثل بمب اتمی و نیز شایعه ی شسکت ناپذیر بودن بیشتر به دردآنان میخورد، اما آنها بازدارندگی ان هم تنها بر اساس یک شعار را به راحتی از دست دادند و در ازایش مطاعی به دست اوردند که چندان به مذاق سران اسرائیل خوش نیامد که همان دلیل فشار بر اولمرت شد که نهایتا استعفا داد.

به عبارت بهتر اسرائیل در ازای اندک چیزی که به دست اورد یک گوهر گرانبها را مفت به دامن حزب الله انداخت.

نتیجه جنگ 33 روزه را خیلی ها پیروزی حزب الله دانستند زیرا در هر صورت نیروی ضعیف تر با امکانات کمتر بود و درضمن تنها یک گروهک شبه نظامی محسوب میشد نه یک دولت مقتدر...

حال به نبرد فرقان یا نبرد اسرائیل با حماس می رسیم.

در اعلامیه اتش بس اسرائیل امده که آنها به اهداف خود رسیده اند، حال این اهداف چیست؟!
آنها اعلام کرده اند که قصد جلوگیری از پرتاب موشک به سمت اسرائیل را داشته اند، خوب تا 22 امین روز جنگ که حماس و نیروهای مقاومت بیش از 40 موشک به شهرهک های مختلف اسرائیل کوبیدند ، معنی این حرف اسرائیل پس چیست؟!
ایا اسرائیل با اعلام اتش بس یکطرفه قصد زیر فشار گذاشتن حماس را دارد تا او را مجبور کند که از پرتاب موشک جلوگیری نماید؟!
دقت داشته باشید که هم اکنون جو بین المللی کاملا بر ضد اسرائیل و به نفع مردم فلسطین است(تکرار میکنم دقت کنید مردم فلسطین نه گروه های مقاومت )
از طرف دیگر همه اسرائیل را مسبب شروع جنگ میدانند اما اگر حماس وقتیکه اسرائیل اتش بس نموده بر سر انان راکت بیاندازد قطعا اسرائیل با توجه به قدرت رسانه ائی اش شروع به مظلوم نمائی مینماید و جبهه را بر مقاومت تنگ مینماید و اینبار بالعکس مقاومت زیر فشار بین المللی میرود تا دست از راکت باران منطاق اشغالی بردارد زیرا عقیده ی همه بر این خواهد شد که اگر مقاومت خرس را قلاقک ندهد! مطمئنا خرس هم کاری نمیکند ....
به این امر دقت داشته باشید که مقاومت در بین مردم کشورهای اسلامی و نیز در بین تنها چند دولت مقتدر طرفدار دارد و در باقی مکانها اگر هم هواخواه فلسطینی هم هست برای توقف کشتار بی رحمانه ی مردم هست نه طرفداری از مقاومت فلسطین.... این حقیقت را میشود به راحتی از زبان تلویزیون و رسانه ها دید همانطور که برای عراق و افغانستان تظاهرات راه می افتد برای فلسطین هم راه می افتد اما .....
میخواهم بگویم احساسات بین المللی خواهان توقف کشتار مردم هستند نه اینکه هیچ یک از طرفین جنگ را ادامه دهند...

به هر صورت اسرائیل این بار هم اهداف خود را قبل از حمله بیان نمود که فعلا یکی از انها یعنی شلیک موشک ادامه دارد(موشک نه راکت! چشمک!)
یکی دیگر از اهداف اسرائیل که بعنوان یکی از اهداف اصلی شناخته میشود خلع حماس از قدرت و دادن ان به تشکیلات خودگردان بود که ان نیز مقدور نگشته است ...

از طرفی اسرائیل برعکس انچه که در روزهای اول جنگ از صدا وسیمای.... گفته میشد توانست مناطقی از غزه را اشغال کند هرچند رسانه ی... مدعی این شد که مناطق رو باز بدون جان پناه تحت اشغال اسرائیل درامده که تا حدودی قابل قبول است و شکی در ان نیست هرچند تصاویر به دست امده از نیروهای اسرائیلی کمی جزئیات را بیشتر باز میکند ..... اما به هر صورت اسرائیل در جبهه زمینی ان کاری را که مشهور به انجام ان بود نتوانست انجام دهد و به عبارتی حتی اگر تمامی نوار غزه را میگرفت بدون گرفتن شهرها باز هم مهم نبود زیرا انتظار از ارتشی چون اسرائیل به گونه ایی بود که با وجود گرفتن نواحی غیرمهم غزه محکوم به شکست بودند!
اما چرا لفظ شکست!؟ زیرا قطع به یقین اسرائیل دوست ندارد عده ای نیروی مسلح ضدتانک و تک تیرانداز و... بتوانند جلوی یک ارتش منظم تمامی زرهی را بگیرند و این در هر حالتی شکست محسوب میشود حتی اگر نیروی مقاومت کننده شکست بخورد....

دوستان کشور ما ایران در جنگ 8 ساله برنده ی جنگ شد اما نه قطعی بلکه نسبی(با توجه به شرائط جنگ) ولی اگر از این دیدگاه بنگریم که ما کشوری تنها بودیم در مقابل چندین قدرت و دو ابرقدرت ان زمان مطمئنا ما را برنده ی قطعی جنگ مینامند اما اگر از دیدگاه نظامی ببینیم جنگ را مساوی خاتمه یافته خواهیم دید.... اما از دیدگاه سیاسی بعدها ثابت شد ایران برنده میدان است.

حال قضیه ی حماس نیز اینگونه است، از دیگاه حمایت بی چون و چرای امریکا و متحدین اسرائیل قطعا حماس برنده است و از طرف دیگر سازمان رزم کوچک و بی تجهیزات مقاومت باز هم برنده است ولی از دیدگاه نظامی و نیز سیاسی هنوز کاملا مشخص نیست چه کسی برنده شده؟ هرچند وقتی اسرائیل نتوانسته شهرها را فتح کند پس از دید نظامی کفه ی ترازو به نفع حماس و مقاومت میباشد اما باید دید از نظر سیاسی چه میشود؟! از طرف دیگر باید دید شلیک راکت ها ادمه می یابد یا به هر دلیل متوقف میشود

دقت کنید امریکا در سقوط شاهین سیاه در سومالی برنده قعطی از جنبه نظامی بود زیرا با دادن تلفات 72 نفری نزدیک به هزار نفر چریک شوروشی را به هلاکت رساند اما از بعد سیاسی بازی را باخت .... و تبدیل به یک شکست شد برای انان.....

حال به یک موضوع مهم برسم: همه یقینا میدونند یکی از دلائلی که اولمرت جرقه این جنگ را زد به خاطر اهداف حزبی اش بود و شاید این مهمترین دلیل اغاز جنگ برعکس ادعاهای اسرائیل باشد و یقینا میدانید که حزب کادیماک میخواهد نخست وزیری را دوباره از ان خود کند و اگر... تاکید میکنم اگر از حزب کادیماک هر شخصی(چه وزیر خارجه اسرائیل خانم لیونی چه باراک یا هرشخص دیگری وابسته با کادیماک) بتواند عنوان نخست وزیری را کسب کند باید کمی در نتایج به دست امده در جنگ فرقان یا نبرد 22 روزه ی فلسطین و اسرائیل کمی شک کرد(البته هنوز کملا نتایج مشخص نشده)
این را بدانید که اگر اسرائیل در این نبرد شکست خورده باشد یا حداقل نتوانسته باشد چند هدف از اهداف اصلی را گرفته باشد مطمئنا حزب کادیماک از نظر سیاسی محو خواهد شد و این قابل انکار نیست و هر عقل سلیمی این را میداند اما اگر در نخست وزیری قدرت را به دست بگیرند این یعنی اینکه موفق شده اند به تعدادی از اهداف از پیش تعیین شده خود برسند که امیدوارم این چنین نشود.

حال نظر دوستان در این مورد چیست؟!

با تشکر

ارنستو رومل

یا حق

لطفا به بخش اخبار تحلیلی برده شود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آتش بس يكطرفه به معناي خاتمه جنگ نيست كه نتيجه گيري كنيم فعلا منتظر اخبار تكميلي باشيد در ضمن اين تاپيك خبري نيست خبر بايد از خبرگزاري معتبر باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اها!

خوب عیب نداره

منتقلش کن به بخشی که مرتبطه

والله من هرجا رفتم دسترسی رو بسته بودند فقط مدیرا دسترسی دارند

اینو میتونی منتقل کنی به بخش دکترین استراتژی؟!؟ یا هر بخش مرتبط ..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دقت داشته باشید که هم اکنون جو بین المللی کاملا بر ضد اسرائیل و به نفع مردم فلسطین است(تکرار میکنم دقت کنید مردم فلسطین نه گروه های مقاومت ) [/quote]

سلام

[color=red]تاپیک تحلیلی شما رو که بر اساس یکی به میخ یکی به نعل بود رو تا اخر خوندم . به نظر حقیر شما اول از همه دچار اشتباه بزرگی شدید. [/color]

دوست من. حماس از مردم فلسطین جدا نیست. حماس وابسته به دولت قانونی و منتخب مردمی فلسطین هست. پشس نمیتونیم بین مردم فلسطین و حماس جدایی و فرقی بزاریم. گروهای مقاومت هم هر جا که درگیری شده باشه صرفا بر اساس حمایت مردم هست نه پیدا کردن وجهه مردمی. خود شما میدونید که حماس از وجه کاملا ملی مردمی برخوردار هست.

متاسفانه بیشتر ما چهره ای که از حماس داریم مربوط به بخش گردانهای عز الدین قسام هست. در حالیکه حماس دارای پایگاههای مختلفی هست که در بر دارنده موسسات خیریه ، بیمارستان و ... و ...

پس این فرق گذاشتن مثل این بود که رزمندگان دفاع مقدس رو از دولت جمهوری اسلامی جدا کنیم و یا از مردم ایران. جز همیشه وابسته به کل هست.

[quote]این را بدانید که اگر اسرائیل در این نبرد شکست خورده باشد یا حداقل نتوانسته باشد چند هدف از اهداف اصلی را گرفته باشد مطمئنا حزب کادیماک از نظر سیاسی محو خواهد شد و این قابل انکار نیست و هر عقل سلیمی این را میداند اما اگر در نخست وزیری قدرت را به دست بگیرند این یعنی اینکه موفق شده اند به تعدادی از اهداف از پیش تعیین شده خود برسند که امیدوارم این چنین نشود.
[/quote]

اگر تمام این جنگ رو صرفا بر اساس درگیریهای حزبی و از دور خارج کردن حزب توسط احزاب دیگر بدونیم باید بگم کمال بی انصافی است. اسرائیل راههای کم هزینه تری برای حذف یک حزب و یا شخص رو داره تا اینک بخواد حیثیت جهانیش رو بخاطر این از دست بده.
شاید یکی از نتایج این جنگ این باشه ولی راه انداختن این جنگ وحشیانه بخاطر حذف یک حزب نبود. این مساله رو تمام جهان متوجه شدند. شما چرا؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
دوست من. حماس از مردم فلسطین جدا نیست. حماس وابسته به دولت قانونی و منتخب مردمی فلسطین هست. پشس نمیتونیم بین مردم فلسطین و حماس جدایی و فرقی بزاریم. گروهای مقاومت هم هر جا که درگیری شده باشه صرفا بر اساس حمایت مردم هست نه پیدا کردن وجهه مردمی. خود شما میدونید که حماس از وجه کاملا ملی مردمی برخوردار هست.
[/quote]

ببین ارمانی جان من خودم مدتها پیگیر نبرد نامتقارن و جنگ چریکی بودم برا همین میدونم امکان نداره بدون حمایت گسترده مردمی گروهی بتونه به پیروزی برسه زیرا شرط اصلی دفاع ه حیات همین اتحاد مردمی هست
اصلا در هر کشوری اتحاد نباشه شکست خورده ازقبل هست اینو یقین بدون
یقین دارم فلسطین هم همینطوره و تکذیبشم نکردم اما ارمانی جان ایا شما اون کسانی رو که از صدا وسیما نشون میده و با افتخار میگه فلان CNG ضد جنگ علیه اقدامات اسرائیل واکنش نشون داد و تظاهرات کرد رو دیدی؟!(بماند در داخل کشور ما اقای احمدی نژاد گفتCNG یعنی چی
!؟ به درد نمیخوره و همه شون رو تعطیل کرد البته دلیل خاصی هم داشت مثل سیاسی بودنشون...)

منظورم اوناست، ارمانی جان اونها از مردم بی دفاع حمایت کردند (بله میدونم همین مردم طرفدار حماس هستند)
منظورم نشون دادن این مساله بود و یقین بدون وقتی اون جمله رو نوشتم مطمئن بودم کسی که متن رو بخونه به اون گیر میده اما چون دلیل نوشتنش رو میدونم مهم نیست...
ببین من گفتم اسرائیل میخواد توپ رو بندازه تو زمین حماس... یعنی میخواد این فشار جهانی (مسیحی و یهودی و مسلمان همگی با هم دارند فشار میارن) از رو خودش برداره و چیکار کرد!؟

اتش بس رو مشروط کرد به توقف موشک باران، جالب اینکه اگر الان حماس ثابت بخواد بکنه که اقا شما نتونستی پایگاه موشکی من رو نابود کنی باید موشک بزنه اسرائیل.... این یعنی اینکه اسرائیل مظلوم نمائی بکنه که بعله دیدین این منو میزنه؟! من دارم از خودم دفاع میکنم
اگر نزنه بازم بدتر ، اون وقت میگن بعله حرفای اولمرت درست بود

ببین همه دیگه اینو میدونند که اسرائیل وارد بحث جنگ روانی و سیاسی شده، الان باید حماس راهی در پیش بگیره که مثل بعد نظامی ببره
چرا مثال امریکا در سومالی رو ارودم؟! برای اینکه دو بعد سیاسی و نظامی هر دو مهم هستند
[color=red]
راستی من از نوشته تون این حس بهم دست داد که شما فکر میکنی این عقیده شخصیم هست اما من دارم چیزی رو که تو دنیا هست میگم و میگم با توجه به اینها باید اندیشید[/color]
[color=red]
بنده یقین دارم مردم و حماس یکی هستند اما دیگرانی که در ایتالیا و لندن و... تظاهرات میکنند دلشون واسه ی مردم میسوزه و ایا تا حالا دیدی یه انگلیسی بیاد بگه ایول الله حماس؟!
کلا میخوام بگم در خارج بین حماس و مردم حماس تفکیک قائل میشن ... ممکنه شما بگی نه اما در عمل میبینی که هست[/color]

ببین اگر نگی این عقیده شخصیم هست بزار برات یه موضوع رو روشن کنم:

[color=red]
اسرائیل و متحدینش اصلا حماس رو به عنوان دولت قبول ندارند ... از اون طرفم میگن تروریست هست(بماند خودشون جوخه ترور دارند و به قولی تروریسم دولتی هستند)
از طرفی با قدرت رسانه ایی شون اینو گسترش دادند، همونطور که شما میتونی در مورده ایرانم سرچ کنی ببینی چه اراجیفی از ما ساختند و تفکر افرادی که در خارج زندگی میکنند چیه؟!
اگر نمیگی این عقیده شخصیم هست درام میگم من دارم اون چیزی رو که تو خارج هست میگم نه اون چیزی که عقیده مه... میخوام بگم بین یه ایرانی با یه امریکایی و تفکراتش فرق هست
به خدا فرق هست، اون میگه احمدی نژاد میخواد بم باتم بسازه و ما رو بکشه و حالا این از کجا نشات گرفته!؟ از cnn از bbc

اما از نظر دید شخصیم این درست هست!؟ میگم خیر ای امریکایی اینجور نیست...
ولی این چیزی هست که وجود داره، شما میخوای رد کنی؟ باشه رد کن اما مصداق کبکی است که سرش رو میکنه زیر برف....
من دارم میگم باید تمامی مساله رو خوب خوند بعد تصمیم گرفت ... همین
کی گفتم عقیده منه؟!

دارم اینو میگم عزیز[/color]

این جو ضد حماس رو یقین بدون در دنیا گسترش دادند و فکر میکردند با همین اصل میتونند جوی بوجود بیارند که با کشتن تمام مردم غزه باز هم مردم جهان بی اعتنا باشند اما اشتباه کردند

[quote]
پس این فرق گذاشتن مثل این بود که رزمندگان دفاع مقدس رو از دولت جمهوری اسلامی جدا کنیم و یا از مردم ایران. جز همیشه وابسته به کل هست.
[/quote]

نمیدونم چرا این مثال رو زدی؟ اما یادته ما کشوری بودیم که 22 کشور بهمون مستقیم و غیر مستقیم حمله کرد اما یکی اخ نگفت!؟ یادته تنها یارمون سوریه بود؟! تازه اونم....
کی برای ما تظاهرات کرد به جز دانشجویان خارج از کشور؟!
اگر شما تاریخ یادت نیست بنده مو به مو برات تاریخ مینویسم.. ما کشوری بودیم که تو خیبر به جای اکسیژن شیمائی تحویلمون میدادند اما سازمان ملل هم هیچ کاری نکرد...
تازه فلسطینی ها برن خدا رو شکر کنند که مردم ایتالیا و... براشون تظاهرات میکنه
کی واسه ی مای بدبخت تظاهرات کرد؟!
یه ادرس بهت میدم:
برو کتاب پشت پرده خاندان ال سعود رو بخون... یه خانومی روز به روز زندیگش رو شرح داده و جنگ کویت رو هم میگه و اظهار تاسف میکنه اما حتی یه بار اشاره هم نمیکنه عراق با ایران جنگ میکنه و اون اخرش میگه امت عربی عراق با ایران جنگ کرد و مردم عرب برای عراق خیلی ناراحت شدند....
همین
برو نوشته های اون زمان رو بخون ببین با امت واحد عربی چی به ما ایرانی گفتند....
متاسفانه همین الانم وقتی مردم تظاهرات میکنند میگن درود بر سوریه درود بر حزب الله اما به هر دلیل اسم ایران نمیاد ولی خوب یه بار تو تظاهراتی که تو سوئد بود پرچم ایران را یه کسی دست گرفته بود که واقعا افتخار کردم! اون لحظه هرچند بماند طرف ریش داشت و .....

ما همیشه ی خدا مظلوم بودیم و هستیم

دوست من بازم میگم منم چون به شیوه ی جنگ نامنظم علاقه دارم و پیگیرش هستم و البته قبولش دارم مطمئنم اگر حمایت مرمی غیر این بود ایران سقوط میکرد
اگر مردم حامیش نبودند سقوط میکرد و همین الانم هرجا نوشته های من باشه در مورده دلیل عدم حمله امریکا میگم:

تنها دلیل عدم حمله اینه که مردم حامی این نظام هستند دلیلش اینه مردم متحد هستند و امیدوارم بعضی افراد با کاراشون این اتحاد رو نابود نکنند.... ولی یقینا عنصر تعیین کننده در جنگ و شروع اون مردم هستند و لاغیر

در کل بازم از دیدگاه شخصی من دیدی موضوع رو در صورتیکه نباید این کارو بکنی

[quote]
تاپیک تحلیلی شما رو که بر اساس یکی به میخ یکی به نعل بود رو تا اخر خوندم . به نظر حقیر شما اول از همه دچار اشتباه بزرگی شدید. [/quote]

اینو شاید گفتین چون من به روایتهای حزب الله هم پرداختم اما:

ایا شما فکر میکنید اسماعیل هنیه و خالد مشعل الان دارند میگن:
بعله ما جنگ رو بردیم، قدرت دست ماست، اسرائیل شکست خورد ، موشک درایم و.... جنگ رو ادامه بدیم؟!

خیر دوست من، اونها دارند از همه ی جوانب موضوع رو مینگرند تا درست ببینند و درست تصمیم بگیرند

برای این بود که من نقبی به گذشته و نیز تحلیل های پیرامون اون موضوع داشتم ... بارو کن اگر بشه کمی سیاست رو منهای بغضی که نسبت به این حقیر! در این موضوع دخیل کنید می بینید من دارم زوایای قضیه رو مینگرم نه بیشتر ..... و درست ترین کار هم همین هست
بینی و بین الله شما الان راجب به این موضوع فکر کنید چی میاد تو ذهنتون؟! ایا نمی گید همه ابعاد رو چه درست از نظر خودم و چه غلط از نظر خودم ببینم؟! ایا نبینم دنیا جوش چه طوری هست؟!
اما خوب متاسفانه شما یه کم با عینک بدبینی نوشته منو میخونی، چیزی که بعید میدونم پاک بشه...

بهتره یه سری سخنرانی های اقا سید حسن نصرالله رو گوش بدی ... ببینی چی میگه؟
ببین حول و حوش این موضوع ها صحبت میکنه یا نه!؟ ببین میگه ما رو میخواستند توی توی دام بندازند و.... ما با بررسی اوضاع دستشون رو خوندیم و....

[color=red]
دوست من وقتی شما قراره یه تصمیم مهم بگیری باید فارغ از انیکه کی هستی و چی هستی تمامی حواشی رو ببینی وگرنه تصمیم اشتباه میگیری[/color]

کتاب دین و زندگی سال سوم دبیرستان رو بخون ببین میگه اطلاعات غلط، تحلیل غلطی نتیجه اش جواب غلط هست یا خیر....(درس دوم یا سوم)
دوست من شما فکر میکنی حزب الله فقط با اتکا بر خدا و 4 تا موشک برنده شد؟! خیر اگر اینطور بود که... خدا نمیگفت همیشه تجهیزات داشته باشید و اماده نبرد باشید(یعنی اینکه حواستون باشه کی داره چه تحرکی میکنه)
حزب الله با درک تمامی مووضعات دست به تصمیم گیری میگرفت حالا شما اینو رد میکنید مهم نیست اما باور کنید حزب اله هم این عنصر رو که اسرائیل سعی در ترخیب چهره حزب الله داره میدونست و مکر اونها رو به خودشون بازگردوند....
[color=red]
میدونید مشکل چیه؟! شما دوست ندارید خودتون رو جای افرادی خارج از حیطه شرق جهان و یه مسلمان بزارید که این شدیدا واسه فرماندهان عالی رتبه اشتباه هست! یا حتی واسه یه سیاستمدار چون نمیتونه درک درستی از اوضاع داشته باشه
[/color]
[quote]

اگر تمام این جنگ رو صرفا بر اساس درگیریهای حزبی و از دور خارج کردن حزب توسط احزاب دیگر بدونیم باید بگم کمال بی انصافی است. اسرائیل راههای کم هزینه تری برای حذف یک حزب و یا شخص رو داره تا اینک بخواد حیثیت جهانیش رو بخاطر این از دست بده. [/quote]

ایا میدونی تعدادی از گروه های اسرائیلی تصمیم به ترور اولمرت و لیونی داشتند؟!
چرا!؟ چون میگن اینا اسرائیل رو رسما محو کردند!
چرا؟! برای اینکه به منافع شخصی و حزب بیشتر از کشور پای بند هستند

این تو بعضی افراد دیده میشه و خوب به جرات میگم کادیماک قمار کرد .... اگر شکست بخورند یکیشون زنده در نمیره!

تو خود اسرائیل این دولت منفوره و مورده انتقاده اما چون قدرت رو در دست داره کسی نمیتونه کاری بکنه وگرنه ممطئن باش اجازه جنگ داده نمیشد..

[quote]شما چرا؟[/quote]
[color=red]
شما بگید دلیل جنگ چی بود؟!
راستی من گفتم یکی از دلائل استارت جنگ این بود.... و البته گفتم میشه با این قیاس که کادیماک موفق میشه یا خیر فهمید که کی برنده شده کی نشده یا اصلا مساوی تموم شد
[/color]

در پایان نگفتید برد یا باخت یا تساوی؟!

ارنستو رومل
یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در پایان نگفتید برد یا باخت یا تساوی؟!
[/quote]جنگ كه هنوز تمام نشده !!!
ولي به نظر من نه برد و نه باخت و نه تساوي !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارنستو جوان سلام

باور کن با هیچکدوم از بچه ها من پدر کشتگی ندارم. و مطالب اونها رو مغرضانه نمیخونم. کلا اخلاق من مدارا مداری هست مگر اینکه بفهمم این شخص در زیر نیات خودش قصد غرض ورزی داره. اینکه کسی بخواد با استفاده ابزاری از سایت و مجازی بودنش اش هفت تخمه ای از عقایدش و مقداری از اطلاعات قدیم و جدید در هم کنه و بخواد تخریب فکری کنه مخالفم.
این درست نیست که ادمی با داشتن این فرصت مجازی بودن بخواد به مرور عقایدی رو القا کنه.
باور کن من سوای مندرجات یک تاپیک به تاپیکهای قبل و بعد اون شخص هم توجه میکنه. تا درک درستی از حرفاش پیدا کنم.

در مورد جوابیه هم بگم به علت طولانی بودن لازمه که بصورت اف بخونم و بعد در خدمتتون خواهم بود.

در مورد تاریخ و جریانات حزب الله بیشتر از انچه که میگم میدونم ولی شرایط مکانی و زمانی رو میسنجم و حرف میزنم.

شاید معنای حرفم این باشه که : [color=red]جز راست نباید گفت هر راست نشاید گفت [/color]

حق نگه دارت ( راستی چه فرقی میکنه کی برنده و بازنده هست زمانی که هنوز کفن 1300 شهید هنوز خشک نشده ؟ واقعا این بحث اهمیت لازم رو در این موقع داشت؟ کمی برای نتیجه گیری زوده هست. )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جنگ كه هنوز تمام نشده !!! [/quote]

به نظر من تموم شد! حالا ایران هی میخواد کشش بده عیب نداره....

[quote]جز راست نباید گفت هر راست نشاید گفت [/quote]

اها اینو همون اول میگفتی

بله دوست من بارها نزدیکترین دوستانم هم همینو گفتند چرا!؟ چون میگن ایرانی ها کلا عادت به این ندارند تمامی نظریات رو یک جا بخونند و هضم نمیکنند

اما من هیچ وقت گوش نکردم

راستی بله میدونم شما با توجه به تایپیکای قبلی و.... در مورده من فکر میکنی منم برا همین بارها گفتم از همون اول اشتباه میکنی مثل سعید....

ولش

البته اگر مایل باشی یه تایپیک بزنیم به بچه ها بگی نظرشون رو در مورده من بگن... ببینم نظریات چی هست؟!

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]جنگ كه هنوز تمام نشده !!! [/quote]
به نظر من تموم شد! حالا ایران هی میخواد کشش بده عیب نداره....
[quote]جز راست نباید گفت هر راست نشاید گفت [/quote]
اها اینو همون اول میگفتی
بله دوست من بارها نزدیکترین دوستانم هم همینو گفتند چرا!؟ چون میگن ایرانی ها کلا عادت به این ندارند تمامی نظریات رو یک جا بخونند و هضم نمیکنند
اما من هیچ وقت گوش نکردم
راستی بله میدونم شما با توجه به تایپیکای قبلی و.... در مورده من فکر میکنی منم برا همین بارها گفتم از همون اول اشتباه میکنی مثل سعید....
ولش
البته اگر مایل باشی یه تایپیک بزنیم به بچه ها بگی نظرشون رو در مورده من بگن... ببینم نظریات چی هست؟!

یا حق[/quote]

نمیدونم چرا ما به جای بحث اصلی میریم سراغ بحثهای انحرافی .ولی چه کنم که جواب میدم.

دوست من : با توجه به اینکه میگی از جنگ سر رشته داری اگر بهت بگم کل این جنگ یه جنگ ایذایی بود برای هدف بزرگتری چه میخوای بگی؟ اگر بهت بگم در لوای این جنگ کارهای اساسیتری انجام شد چی؟
[color=red]
اگر زمانی بهت ثابت شد که اصلا اسرائیل به عمد از تسلیحات ممنوعه استفاده کرد تا توجه تمام جهان رو به این نقطه معطوف کنه تا بتونه بدونه دغدغه و سرک کشیهای خبرنگاران برنامه ریزیهای بلندمدت ترش رو به انجام برسونه چی میگی ؟
اگر بهت ثابت شد این یه اشانتیون بود از کل برنامه برای خاورمیانه چی؟ بازهم ادعا میکنی جنگ تموم شده ؟ چیزی که من از اول ورودم به سایت هربار فریاد زدم این بود خواهشا تحت تاثیر خبرگزاریها و سایتهای دیگر نتیجه گیری نکنید ولی ظاهرا شما هنوز به این نتیجه نرسیدید.[/color]

مجموعه عقاید شما و نظراتتون شخصیت شما رو میرسونه. پس نمیشه گفت که نباید توجه کرد. سعید هم خودش باید در مورد خودش دفاع کنه ولی خدای تو شاهد هر بار به نتایجی در مورد کاربران غرض ورز میرسیم که با هدف تخریب پا تو سایت میزارن نه فقط روشن شدن قضایا. سعید به این بخش توجه زیاد داره . ما مشکلی با نداسته ها نداریم. مشکل ما تخریبگران ارزشها هستند. کسانی که اروم و هدفمند کارشون رو میکنن.

بازهم تاکید میکنم برای نتیجه گیری از جنایات غزه هنوز زود هست . به ادامه برنامه توجه کنید.

یه نمونه برات میگم و تو خود بخوان حدیث مفصل :
[color=red]
اگر این حمله در راستای تخریب و اغتشاش در کشورهای عربی که هم پیمان اسرائیل بودن چی میگی؟ اگر این شروعی برای پایان دادن به تسلط برخی حکام باشه چی میگی؟ چرا اسرائیل متن مذاکرات اعراب رو که کاملا محرمانه و طبقه بندی بود رو فاش کرد؟ چرا اعراب تا مدتها سکوت پیشه کردن؟ چرا مبهوت این بازی اسرائیل شدن؟[/color]

این اشانتیون بود از طرف من به همه کاربران سایت که فقط از ظاهر ماجرا قضاوت نکنن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اميدوارم دوستان متوجه گفته هاي آرماني عزيز شده باشد ! يبا بقول ارنستو هضم كرده باشيد!

بهتره براي بررسي ببينيد كه خبر گذاري هاي داخلي چي ميگن و الان هم بريد سراغ خبر گذاري هاي خارجي و گفته هاي اونها رو هم ببينيد !

[quote]به نظر من تموم شد! حالا ایران هی میخواد کشش بده عیب نداره....
[/quote]
چه ربطي به ايران داره نميدونم ! شما هم شدي دنباله روي گفته هاي سران عرب سازشكار ! و غربي ها!

اونهايي كه ميخوان شكست اسراييل و كشته شدن مردم بي پناه و كودكان رو توي غزه به ايران ربط بدن !تا اينطوري بگن حماس دستاوردي نداشته و با به كشتن دادن مردم غزه همچنين كودكان و زناني كه سپر انساني بودن يك جنگ نيابتي از طرف ايران رو با اسراييل شروع كرده !و بهتره عرب بجاي مطيع ايران بودن و به قدرت رساندن قوم فارس خودشون رو به كشتن ندن بيان با اين غربي ها كه بيشترين خدمات رو ما داشتند از كار و پول سرمايه تا پيشرفت كشورشون صلح كنند و اين قوم فارس كه نا مسلمون هستند رو سركوب كنيم !!!

از دوستان ميخوام اين تاپيك وارد بخش كاربران بشه تا در موردش خصوصي صحبت كنيم !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هردوطرف خودشون رو پيروز ميدون ميدونن
اما اين وسط زير ساخت هاي غزه و حماس از بين رفت
تعداد زيادي از مردم غزه به خاك و خون كشيده شدن
همه چيز به آينده بستگي داره
اينكه طرفها چه امتيازهايي بهم ميدن
اي كاش حماس بيشتر تقويت شده بود
با اينكه هر روز راكت پرتاب ميكرد اما اگه از اين لحاظ امكانات حزب الله در اختيارش بود الان اوضاع طور ديگه اي بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
دوست من : با توجه به اینکه میگی از جنگ سر رشته داری اگر بهت بگم کل این جنگ یه جنگ ایذایی بود برای هدف بزرگتری چه میخوای بگی؟ اگر بهت بگم در لوای این جنگ کارهای اساسیتری انجام شد چی؟ [/quote]

موافقم و تائید میشه! اما نه به عنوان نظر شخصیم بلکه به این عنوان که این حرف رو شنیدم

میترسم واردش بشیم یهو ... اینبار یه سال بن نصیبم بشه!

چشمک!

[quote]
اگر زمانی بهت ثابت شد که اصلا اسرائیل به عمد از تسلیحات ممنوعه استفاده کرد تا توجه تمام جهان رو به این نقطه معطوف کنه تا بتونه بدونه دغدغه و سرک کشیهای خبرنگاران برنامه ریزیهای بلندمدت ترش رو به انجام برسونه چی میگی ؟
اگر بهت ثابت شد این یه اشانتیون بود از کل برنامه برای خاورمیانه چی؟ بازهم ادعا میکنی جنگ تموم شده ؟ چیزی که من از اول ورودم به سایت هربار فریاد زدم این بود خواهشا تحت تاثیر خبرگزاریها و سایتهای دیگر نتیجه گیری نکنید ولی ظاهرا شما هنوز به این نتیجه نرسیدید.
[/quote]

من اینم قبول دارم به اضافه اینکه:

فرماندهان ارتش اسرائیل خواهان پایان جنگ بودند اما از بعد سیاسی اولمرت و لیونی خواهان ادامه جنگ

دقیقا شرائطی که در لبنان در زمان بمباران قانا شکل گرفت

نیروهای ارشد نظامی تصمیم به شدت عمل گرفتند تا اینکه دولت رو زیر فشار ببرند

در لبنان ین کارو کردند و نتیجه داد و دولت عقب نشینی کرد چون میگفت باید هی بجنگیم اما نظامیون میگفتند ما کاری از پیش نمیبریم یا شایدم بردیم! و دیگه نیازی نیست بیشتر پیش بریم

در فلسطین هم همینطور

خدا رو شکر اعضای خانواده ام هی و حاضر اینجان! هربار که صدا وسیما میگه بمب فسفری!
میگم فلسطین بره خدا رو شکر کنه که بمب فسفری میزنند رو سرش چون به هر صورت تخریبش از یه بمب 500 کیلوگرمی که 10 متر بتون رو میکوبه تو هم کمتره!

شاید جنازه ها دردناک باشن اما تخریب کمتره!
[color=red]
در ضمن من حرف خبرگزاری ها رو گوش نکردم بلکه گفتم جنگ از نظر نظامی تموم شده و تازه اونم لایه اصلیش اما لایه پنهانش هنوز هست ... از بعد سیاسی و.. مونده که بگذریم کلا اما مثل جنگ 33 روزه یا مثل جنگ ایران عراق و... هرجنگ دیگری از لحاظ اماری به نظر من تموم شده ، حالا شنا شاید بگی جنگ ایران و عراق 33 سال هست در جریانه! به من ربطی نداره!
[/color]
منظورم این بود از پایان جنگ
[quote]
مجموعه عقاید شما و نظراتتون شخصیت شما رو میرسونه. پس نمیشه گفت که نباید توجه کرد. سعید هم خودش باید در مورد خودش دفاع کنه ولی خدای تو شاهد هر بار به نتایجی در مورد کاربران غرض ورز میرسیم که با هدف تخریب پا تو سایت میزارن نه فقط روشن شدن قضایا. سعید به این بخش توجه زیاد داره . ما مشکلی با نداسته ها نداریم. مشکل ما تخریبگران ارزشها هستند. کسانی که اروم و هدفمند کارشون رو میکنن. [/quote]

خدائیش الان بخندم یا گریه کنم؟!
خنده وساه تفکر اشتباه
گریه واسه اجحاف در حق من
[color=red]
ببین جواب این حرفت رو نمیدم اما یه جائی میرسه که باید به یکی جواب بدی که بگی چه کسی به شما چنین قدرتی داده بگی این مخالف ارزش ها حرف میزنه کی عین ارزشها رو میگه...
[/color]
اگر ارزش اینه احمدی نژاد بگه مدرک کاغذ پاره است مشخصه اون ارزش رو درست نفهمیده

عزیزم من هربار چیزی میشد درجا مثال از دفاع مقدس و .. میاری حالا نوبته منه

یزد گفت حسین مخالف ارزشهای اسلام حرکت میکنه! بنی امیه و بنی عباس مخالف علویان بودند چون میگفتند مخالف ارزش و... دین حرکت میکنه

به نظر شما اونها معنی ارزش رو درست فهمیدن یا بد؟!

برای اینکه گزک ندم دستت و نگی تو طرفدار یزیدی و... باید بگم منظورم اینه یکی هست خیلی مدعیه همه چیز رو فهمیده در صورتیکه هیچی نفهمیده از دین به عبارت بهتر فکر میکنه فهمیده و خودسر تصمیم میگیره
تازه از این بگرذیم بعضیا واسه منافع خودشون میگن ارزش و....!
[color=red]
خوارج دین دارترین مردمان روزگار بودند اما علی رو بی دین میدونستند... خوارج نماز یک ساعتی میخوندند .... اما هیچی از دین واقعی و ارزشهاش حالیشون نبود...[/color]

دوست من اینقدر سریع قضاوت نکن که گناه داره

دارم اینو بهت توصیه میکنم... اگر در مورده من اشتباه کنی تاوانش رو چه جوری پس میدی؟!

البته میدونم الان تو ذهنت چی شکل گرفته؟ میگی این میخواد منو بندازه تو تردید و... اما عزیز اینو واسه کسی بگو که تو نت شناخته شده نباشه

بنده ارنستو رومل هستم، ادیب نوروزی..... عمرا کسی اینقدر احمق باشه بخواد کاری بکنه و اینقدر همه بشناسند خود واقعیش رو

در کل عزیزم توهم توطئه تا الان شنیدی؟! بعضی موقع ها توطئه هست بعضی موقع ها توهم توطئه

در مورده من شدین توهم توطئه

در کل داداش خوشم نیومد اصلا از حرفت و اینو هیچوقت یادم میره.... یقین بدون
بازم میگم شما فکر نکن میدونی کی ضدارزش هست کی ارزش....

[quote]

اگر این حمله در راستای تخریب و اغتشاش در کشورهای عربی که هم پیمان اسرائیل بودن چی میگی؟ اگر این شروعی برای پایان دادن به تسلط برخی حکام باشه چی میگی؟ چرا اسرائیل متن مذاکرات اعراب رو که کاملا محرمانه و طبقه بندی بود رو فاش کرد؟ چرا اعراب تا مدتها سکوت پیشه کردن؟ چرا مبهوت این بازی اسرائیل شدن؟ [/quote]

خدائیش روت حساب خاصی باز کردم! مشخصه یه چیزائی میدونی اما نمیگی

بهت میگم بگو چون خیلی ها شاید باشند ندونند.... کاری کردین خیلی ها جرات ندارند تو سایت همچین حرفایی بزنند

قسم میخورم اینا رو من میگفتم الان سرم رو بریده بودید....

دوست عزیز بعضی چیزها هست نباید گفته بشه اما بعضی چیزها رو نگی میشه قضیه فسلطین وقتی یهودیان اراضیشون رو تصاحب کردند!

هرچند بابته تهمتی که دهد شد از دستت ناراحتم اما خوشم اومد! ایولا

قبول دارم حرفات رو .... هرچند بحث من چیز دیگری بود

بهتره همین جا بحث تموم بشه چون یقینا سیعد بیاد منو بن میکنه! چشمک

[quote]چه ربطي به ايران داره نميدونم ! شما هم شدي دنباله روي گفته هاي سران عرب سازشكار ! و غربي ها! [/quote]

واریور جان من مجبورم دقیقا کلمه به کلمه واستون ترجمه کنم حرفام رو؟!

عزیز دلم بنده منظورم این بود جنگ عملا از نظر نظامی تموم شده اما صدا وسیمای جمهوری اسلامی ول کن معامله نیست

از این واضح تر؟!

از این مبرهن تر؟!

الله اکبر
[quote]
هردوطرف خودشون رو پيروز ميدون ميدونن
اما اين وسط زير ساخت هاي غزه و حماس از بين رفت
تعداد زيادي از مردم غزه به خاك و خون كشيده شدن
همه چيز به آينده بستگي داره
اينكه طرفها چه امتيازهايي بهم ميدن
اي كاش حماس بيشتر تقويت شده بود
با اينكه هر روز راكت پرتاب ميكرد اما اگه از اين لحاظ امكانات حزب الله در اختيارش بود الان اوضاع طور ديگه اي بود
[/quote]

ممنون از نظرت

خدا رو شکر یکی بود بیاد تحلیل بگه

یا حق

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جنگ به صورت همه گير تمام شد از ديد من.
منتها جنگهاي امروزي كه مثل جنگهاي قديمي نيستند كه قبل جنگ يك منطقه دست اينطرفيه و بعد از جنگ دست آنطرفي..خب در اينصورت معلومه كي برده و كي باخته. اما جنگهايي كه حالت بزن بزن داره..چه كلاسيك و كشور با كشور و چه نامتقارن .. اينطور نميشه مستقيم قضاوت كرد.
اسراييل از اين حمله :
براي دولت و رييس جمهور آينده ي آمريكا حرف داشت.
به فكر انتخابات داخليه خودش بود.
براي كار كردن روي افكار عمومي داخلي خودش نقشه كشيده بود.
براي وضعيت نهايي مرزيه غزه ميخواست يك طرح پياده بشه.
براي حزب الله ميخواست قدرتنمايي كنه.
---
نتيجه ي هيچ كدوم از موارد بالا مشخص نيست. همشون هنوز تكليفشون مشخص نشده. بجز مورد آخري كه اون هم فقط در حد كركريه جنگي بود.
من يقين دارم اسراييل هيچوقت آبروريزيه جنگ 2006 رو فراموش نخواهد كرد اينبار خودش مستقيم و با اختيار خودش به جنوب لبنان حمله ميكنه و تمام سيستم هاي اطلاعاتيشو بسيج ميكنه كه اينبار نه مثل جنگ 33 روزه .. بلكه مثل جنگ 22 روزه اطلاعات جاسوسي اش درست باشه و اين يعني جنگ اطلاعاتي شديد حزب الله و اسراييل تا قبل از شروع درگيري. جنگ بعدي بسيار شديدتر خواهد بود و اسراييل وحشي تر از اين جنگ خواهد بود. خدا به خير بگذرونه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هيچكدام
نتيجه اين جنگ را رخداد هاي آينده خواهد داد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.