amin_sahande

بهترین فیلم های جنگی از دید اعضای سایت

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]امین جان، کجا انتقال بدیم؟ همینجا خوب نیست مگه؟[/quote]
بابک جان یکاری بکن بره رو صفحه ی اصلی مثلا قسمت بازی ها یا گالری نمی دونم هر بهتر می دونی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همین جا عذز بخوام که دو تا پست پشت سر هم ارسال کردم چون پست بالایی خیلی مهم بود :lol:
اما در مورد فیلم مزرعه پدری به نظر من جزء معدود فیلم هایی بود که در حال و هوای اون دوران خوب ساخته شده بود به خصوص در هنگام هجوم بالگرد های میل عراقی به سربازان پیاده ی ایران

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فارغ از تحليلها و نگرش فيلم ، فيلم نجات سرباز رايان خوش ساخت و بسيار طبيعي هست. جوريكه از دقايق اوليه فراموش ميكنين كه اينها هنرپيشه هستن و رنگ قرمز جوهره.

صحنه زيبايي كه تو فيلم بود چند تا هست. دعا خوندن تك تيرانداز موقع شليك ( ما هم دعاي ومارميت و اذ... ميخونديم ) قشنگ بود. ازاد كردن اسير الماني و نگاه شك الودش كه انتظار شليك از پشت رو داشت و صحنه انفجار و موج گرفتگي گوشهاي كار ناب ، اصيل و كاملا واقعي هست. مطمئن هستم كه بازيگر تجربه شنيدن انفجار نزديك رو داشته ( تو صحنه هاي انفجار بدلكار حضور داره).

راستش از فيلمهاي داخلي هيچكدوم نتونستن تا الان فضاي جنگ رو درست به تصوير بكشن. هميشه فضاي اصلي تحت شعاع جزئيات ميشه. اخرين كار درويش كه دوئل هست عليرغم جلوه سازيهاي انفجار و .... بازهم اسير جزئيات ميشه و حاشيه بجاي متن ميشينه.

يا اينكه قيد دفاع مقدس رو بزنيم و ميلياردها رو براي رقص و .... خرج كنيم تا نشون بديم يك نفر متحول شده و يا تو جبهه گاز باقالي.......
در ايران هميشه جايي پول خرج ميشه كه بتونن برگشتش رو تضمين كنن. حتي به قيمت گزاف.
.............................
نهايتا ( ليلي با من است ).

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
[quote]4-جنگ افغانستان:نهمين گروهان(همون فيلم روسي كه تو ايران با يه اسم ديگه پخشش كردن)[/quote]

بلندای فرودست نبود
منم از جوها بدم میاد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظرم حالا وقت برسی دقیق یک فیلمه. بهتره از نجات سرباز راین شروع کنیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ایول Reichsmarschall . فیلمهات خیلی من رو گرفت دمت طلا . لیستت با ماله من یکیه تقریبا داداش :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بلندای فرودست نبود
منم از جوها بدم میاد[/quote]

آره رفيق خودشه.اسم اصليش 9th company هست.

كلنل جان چه تفاهمي داريما!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون رایش مارشال عزیز ... الان فهمدیم فیلم چی خوبه برم ببینم ! :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر می کنم در زمینه نظامی و به خصوص مباحث مربوط به جنگ ها، باید به مستندها بپردازیم. فیلم ها و سریال های نظامی صرفا بر پایه موضوع جنگ سناریوی دیگری را سوار می کنند که ارزش جنگی و نظامی کار را به شدت کاهش می دهند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بعد از یه مدت طولانی ما به سایت سر زدیم!

خوب باید فضا رو تفکیک کنیم ! بنده چند نکته رو تذکر می دم !

دوستان باید فیلم ها رو از دو دید بررسی کنیم !
1- محتوا و مفهوم انتقالی ( نه صرفا موضوع داستانی فیلم )
2- از دید گاه فنی و حرفه ای سینمایی

خوب اگر فیلم هایی که نام برده شد از این دو دیدگاه بررسی بشند خوبه !
مسلما فیلم های ایرانی که بعضا نام اون ها برده شد به دلیل کم بود امکانات از نظر جلوه های ویژه ضعیف هستند ولی در ویژگی اول کاملا بر فیلم های خارجی غلبه دارد !!

بنده فیلم سقوطشاهین سیاه رو از دیدگاه فنی زیبا می دانم !

فیلم سجاده آتش نیز یکی از بهترین فیلم های جنگی ایرانی بود . شاید برخی دوستان ایراداتی به این فیلم بگیرند که به همه فیلم ها تا حدی وارد است !
اما نکته ای که در این فیلم مهم بود نمایش گوشه از واقعیت های جنگ بود ! یعنی همان عملیات های بزرگ که همگی از دید کارگردانان و فیلم سازان ما به عمد و یا به سهو مخفی مانده است!!! یعنی و قتی فیلم سازان ما به واقعیت های جبهه و جنگ وارد شدند اقبال عمومی را هم به همراه داشتند !
در فیلم اخراجی ها شاید واقعیت های فیزیکی جنگ مطرح نشد و از دید فنی و نظامی ضعیف بود ولی از دید مهتوایی مفاهیمی را انتقال داد که ارزش زیادی داشت ! ( البته خارج از لودگی های احتمالی)

هروقت فیلم سازان ما به اتاق در بسته خود رفتند و فیلم را با تخیل خود ساختند چیزی می شود که نمونه آن را در دوئل ساخته در ویش دیدیم !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جنگ جهانی دوم:saving private Ryan
(برنده 5 اسکار)
ویتنام:The Deer Hunter
(برنده5 اسکار)
Full Metal Jacket
(کاندیدای اسکار)
Apocalypse Now
(برنده2 اسکار)

بوسنی:Harrison's Flowers

افریقا:blood diamond

جنگ عراق:عراق دره ي گرگ ها

احساسی-جنگی:children of men
(حتما ببینید!!!)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابک جان ممنون

با تشکر از همه ی دوستانی که در این تاپیک شرکت می کنند
من با فانتوم موافقم بهتره فیلمها بررسی بشن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حمله به اچ-3 ، دایره سرخ . ولی یکی از بهترین ها رو دوستان نگفتند و اون هم " کانی مانگا " بود .

فیلم های آمریکایی هم که عملا و همیشه هدف های سیاسی هم درش دنبال می شه . ولی یکی از زیباترین هاش از نظر جلوه های ویژه و کارگردانی " behind the enemy lines " هست . در واقع ترجمش می شه " پشت خطوط دشمن " . که داستان یک خلبان آمریکایی هست که با هواپیمای اف-18 در حال گشت هوایی در مناطق بوسنیا بوده که بعد از اصابت موشک سام ، اجکت می کنه و در بوسنیا گیر می یافته و نیرو های مسلح بوسنیا به دنبالش هستن و اون ....

داستان جالبی هست . بشدت روی جلوه های ویژش کار شده و واقعا زیبا کار کردن .

ولی خیلی وقته که دیگه فیلم جنگی بغیر از اخراجی های 1 و 2 ساخته نشده . منظورم فیلمیه که واقعا روش کار شده باشه . اخراجی های 1 هم از لحاظ جلوه های ویژه و جنگی بد نبود .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.