hexman

هليكوپتر هاي كنترلي

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

توي اين تاپيك ميخوام در مورد هليكوپتر هاي كنترلي صحبت كنيم

من خودم تا حالا با اين نوع وسيله كار نكردم ولي خيلي دوست دارم يدونه بخرم و پروازش بدم.دوستاني كه از اين نوع وسيله خريدن و بلدن چطوري پروازش بدن لطف كنن تجربياتشونو به ما هم بگن.

توي يه سايت كه مربوط به فروش به اين نوع هليكوپتر ها بود چيز هاي جالب پيدا كردم از جمله يه مدل هليكوپتر كه از روي آپاچي ساخته بودنش يا يكي جالب تر بود شينوك بود !!

هم با نيروي محركه در نوع سوختي(بنزين فكر كنم؟؟) و هم الكتريكي..

اين هم عكس و توضيحات يكي از مدلها:

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/119_294_IHC-Dophin-ll.jpg[/img]

توضیح : هلی کوپتر دافین ٤ کانال .

مقیاس مدل : ١:٣٢

سایز مدل : ١٨ × ٧.٢ × ٤٠ سانتیمتر

سایز جعبه : ٢٤.٥ × ٢١ × ٥٤.٥ سانتیمتر

مشخصات مدل :

١. رادیو کنترل هلی کوپتر ٤ کاناله میباشد .

٢. جهت هائی که هلی کوپتر دافین پرواز میکند . بسمت بالا و پائین و حرکت بسمت .

چرخش بسمت چپ و راست وحرکت بسمت جلو و عقب و مانور بصورت طولی و

محوری .

٣. ارتفاع پرواز هلی کوپتر ٢٠ متر از سطح زمین و به شعاع ٣٠٠ متر از رادیو کنترل .

٤. طول بدنه هلی کوپتر ٤٠٠ میلیمتر و ارتفاع ١٨٠ میلیمتر می باشد .

٥. طول بالهای هلی کوپتر ٣٤٠ میلیمتر می باشد .

٦. وزن هلی کوپتر ٢٤٠ گرم می باشد .

٧. مناسب پرواز برای فضاهای باز و سر پوشیده .

٨. رنگ هلی کوپتر بدنه قرمز و پنجره کابین خلبان دودی ودماغه هلی کوپتر مشکی .

٩. هلی کوپتر دافین دارای کابل مخصوص و CD نسب کامپیوتر برای سیمولیتور را دارد(سیمولیتور

جهت تمرین پرواز هلی کوپتر و هواپیما در کامپیوتر می باشد یک شبیح ساز واقعی که با

تمرین آن در کامپیوتر موجب پیشرفت شما در پرواز واقعی با هلیکوپتر و هواپیما و جلوگیری

از خسارت به هنگام پرواز میشود )

١٠. جنس بدنه هلی کوپتر پی وی سی بادی که یک نوع پلاستیک مقاوم و نشکن می باشد

و از انعطاف پذیری بالائی برخوردار است .

١١. رسیور هلی کوپتر ٤ کاناله می باشد .رسیور این مدل فقط یک گیرنده تنها نمی باشد بلکه

دارای بردهای مختلف که شامل : ١.رسیور ٢.جایرو ٣.اسپید کنترلر ٤.میکسر می باشد.

و رسیور فوق دارای نشانگر دریافت سیگنال و برقراری ارتباط با رادیو کنترل می باشد .

١٢. سیستم فرستنده و گیرنده این مدل بر اساس دریافت اطلاعات بصورت امواج (پالس)رادیوئی

از فرستنده (رادیو کنترل) برنامه ریزی گردیده .

١٣. هلی کوپتر دافین دارای ٢ محور B و A می باشد که توسط این ٢ محور توسط ٢ موتور

الکتریکی قوی و مناسب که هر یک از موتورها با قدرت١٨٠عمل میکنند و هر موتور برای

یک محور میباشد .

١٤. هلی کوپتر فوق دارای ٢ سروو ٧.٥ گرمی میباشد .این سرووها با فرمان شما توسط رادیو

کنترل گام بالهای هلی کوپتر را توسط سواچ پلیت تغییر داده و شما می توانید به هر

سمت و هر جهتی که می خواهید مانور دهید .

١٥. منبع تغذیه هلی کوپتر باطری شارژی لیتیم پلیمر با ولتاژ ٧.٤ ولت ٨٠٠ میلی آمپر میباشد .

باطری ٢ سل می باشد .

١٦.هلی کوپتر آماده پرواز می باشد و احتیاج به هیچگونه مونتاژی ندارد و فقط با وصل کردن سیم

مخصوص باطری به هلی کوپتر می توانید هلی کوپتر را به پرواز در آورید .

١٧. منبع تغذیه رادیو کنترل ٨ عدد باطری قلمی میباشد .

١٨. رادیو کنترل دارای نشانگر مقدار شارژ باطرییهای رادیو کنترل میباشد .

١٩. رادیو کنترل دارای کلیدهای سلکتوری مخصوص برای تریم کردن پرواز هلی کوپتر می باشد .

٢٠. رادیو کنترل مجهز به کلیدهای مخصوص ریورز سروو می باشد .

٢١. فرکانسهای موجود رادیو کنترل برای این مدل ٣٥ مگاهرتز ٧٢ مگاهرتز و 2.4 گیگا هرتز میباشد .

٢٢. هلی کوپتر فوق یکی از بهترین هلی کوپترهای ٤ کاناله بوده و پرواز فوق العاده زیبا و استیبلی

دارد .

٢٣.در صورت خرابی و شکستن قطعات این مدل کلیه قطعات موجود می باشد و شامل خدمات

پس از فروش می باشد .

محتو یات داخل کارتن : ١. هلی کوپتر .

٢. باطری هلی کوپتر .

٣. رادیو کنترل .

٤. بالانسر شارژر .

٥. آداپتور مخصوص .

٦. کابل مخصوص سیمو لیتور .

٧. CD نسب سیمولیتور .

٨. بال اضافه A ٢ عدد .

٩. بال اضافه B ٢ عدد .

١٠. ٨ عدد باطری قلمی آلکالاین .

١١. دفترچه دستورالعمل کامل .

=================================

جالبه كه بعضي از مدل هاش سي دي شبيه ساز (سيميلاتور) هم دارند..

اين هم مدل اپاچي !!

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/119_293_IHC-9088_ll.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من هم دوست دارم فکر کنم مدل های بزرگتر هم هستن کسی قیمت داره یا چه طوری میشه تهیش کرد کمکی بکنه :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من رفته بودم چین 20 فروند مدل اف-22 رو می دادند 480 یوان تقریبا 70 دلار! فقط هم فله ای می فروختند!! البته اونجایی که من رفتم! ولی هلیکوپتر ها (درست حسابی!) گرونتر بودند! احتمالاً بدلیل اینکه نیازمند فضای زیادی برای بلند شدند نیستند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
20 میلیون یا 20 هزار تومن :mrgreen:
من یک زمانی قیمت میلیون داشتم ماله خیلی وقته پیش الان چنده از این درست حسابیاش نه از این بی خود ها اسباب بازیا :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]20 میلیون یا 20 هزار تومن :mrgreen:
من یک زمانی قیمت میلیون داشتم ماله خیلی وقته پیش الان چنده از این درست حسابیاش نه از این بی خود ها اسباب بازیا :lol:[/quote]

والله من قيمت همين اسباب بازيهاشو گفتم از 20 به بالا كه هم خيلي كوچيكن هم همشون موتور الكتريكي دارن و هم اينكه چيني اند!!
اما مدلهاي حرفه ايش هم هست كه موتور سوختي دارن و بردشون هم خيلي بيشتره اندازشون هم بزرگه ولي قيمت ندارم..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من خودم تا حالا با اين نوع وسيله كار نكردم ولي خيلي دوست دارم يدونه بخرم و پروازش بدم.دوستاني كه از اين نوع وسيله خريدن و بلدن چطوري پروازش بدن لطف كنن تجربياتشونو به ما هم بگن.[/quote]
یه نرم افزار هست به سیمولاتور ! فلایت سیمولاتور نه ها سیمولاتوریه که از طریق اون رادیو کنترل به کامپیوتر متصل میشه و براتون انواع هواپیماها و هلیکوپترهای مدل سوختی و .... رو شبیه سازی میکنه ....
اون رو که گرفتی بعدا از خرید هر چی هواپیمای مدل پشیمون میشی !...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]من خودم تا حالا با اين نوع وسيله كار نكردم ولي خيلي دوست دارم يدونه بخرم و پروازش بدم.دوستاني كه از اين نوع وسيله خريدن و بلدن چطوري پروازش بدن لطف كنن تجربياتشونو به ما هم بگن.[/quote]
یه نرم افزار هست به سیمولاتور ! فلایت سیمولاتور نه ها سیمولاتوریه که از طریق اون رادیو کنترل به کامپیوتر متصل میشه و براتون انواع هواپیماها و هلیکوپترهای مدل سوختی و .... رو شبیه سازی میکنه ....
اون رو که گرفتی بعدا از خرید هر چی هواپیمای مدل پشیمون میشی !...[/quote]

همن هيكوپتري هم كه مشخصاتش را بالا گذاشتم سيميلاتور داره..همونطوري كه شما ميفرماييد كنترلرش وصل ميشه به كامپيوتر..
يعني اينقد جذابه پشيمون ميشيم يا بسكي مزخرفه؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستت طلا . اره از این مدل ها تو مشهد مثل مور و ملخ ریهته ! از 18 هزار تومان داره تا 90 هزار تومان - فقط مدل های ارزونش پلاستیکی و اشغاله جنسش ! خیلی تزیینی و مینیاتوری ! طوری که بلند شه مثل مگس یک دوری بزنه اون هم با لرزش زیاد و نچسب ! :lol: مدال 90 تومانیش خوبه - تنها عیب اینها ضربه پذیر بودنشونه ! اگر نا وارد فرودش بیاری از هم می پاشه ! باید رو چمن و علف و اینها باهاش کار کنی وگرنه رو اسفالت راحت پروانش در هنگام فرود می شکنه ! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دستت طلا . اره از این مدل ها تو مشهد مثل مور و ملخ ریهته ! از 18 هزار تومان داره تا 90 هزار تومان - فقط مدل های ارزونش پلاستیکی و اشغاله جنسش ! خیلی تزیینی و مینیاتوری ! طوری که بلند شه مثل مگس یک دوری بزنه اون هم با لرزش زیاد و نچسب ! :lol: مدال 90 تومانیش خوبه - تنها عیب اینها ضربه پذیر بودنشونه ! اگر نا وارد فرودش بیاری از هم می پاشه ! باید رو چمن و علف و اینها باهاش کار کنی وگرنه رو اسفالت راحت پروانش در هنگام فرود می شکنه ! :mrgreen:[/quote]
كلنل جان بردش ميدوني در عمل چقده؟؟
مدل سوختي اش هم ديدي؟
بي زحمت اگه ميتوني اطلاعات بيشتري در اختيارمون قرار بدي ممنون ميشم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دقیق اطلاعاتی ندارم - اینها بیشتر چنبه اسباب بازی دارن - حالا صبر کنین امار و اطلاعات بیشتر گیر میارم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]همن هيكوپتري هم كه مشخصاتش را بالا گذاشتم سيميلاتور داره..همونطوري كه شما ميفرماييد كنترلرش وصل ميشه به كامپيوتر..
يعني اينقد جذابه پشيمون ميشيم يا بسكي مزخرفه؟؟[/quote]

اون هلیکوپتر با ملخ های فیبر کربنی شاید خوب باشه ولی قیمتش میره بالا ! ...

کنترل هواپیمای مدل مثل هواپیمای واقعی نیست شما باید یه جایی بایستی و نظاره گر باشی کافیه تا هلی ازتون دور بشه تا نبینی که در چه زاویه ای و چه سرعتی و چه جهتی پرواز میکنه که یکدفعه ای از کنترل خارج میشه و با مخ میاد روی زمین منهدم میشه و تقریبا اینبار باید همونقدر مجددا خرج کنی تا دوباره سرهم بندیش کنی .

البته ملخ های فیبر کربن براحتی نمیشکنند اما این موتورهای براشلس اگر نگه داری جریان حدود 12 تا 20 آمپری داخلش سریع دود موتور رو درمیاره ! یک سری نکات فنی و جزییاتی هست که باعث میشه هیچ وقت نتونی با وسیله درست حسابی حال کنی و از همه خطر ناک تر اینکه در اثر جریان باد لبه حمله ملخ ها تیز میشه و چون کنترلش برای مبتدی ها مثل من راحت نیست اگر به کسی بخوره این کوچیکا نه خیلی ولی بزرگاش که گردن میزنند کوچیکا هم اگر بصورت بخورند با یه جای شمشیر روی صورت مثل سامورایی ها میشی .

اون سیمولاتور کمک میکنه تا خیلی از جزییات پروازی با این وسایل رو یاد بگیری بعدش دیگه مهارت و شروع با مدلهای غیر سوختی کوچک به بزرگ که این تفریح در نهایت بسیار پرهزینه خواهد بود ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من با توجه به فرمایش دوستان مبنی بر کم کیفیت بودن مدل 20 تومنی ارزش خرید ندارند!

برای ساخت بالگرد مدل هم فقط به یک موتور بنزینی نیاز هست و باقیش رو میتوان ساخت البته از نظر قیافه ظاهری چندان جالب نمیشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.