TANK

بدون سرنشین میکویان میگ-اسکت ( Mig SKAT /Mikoyan )

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

از استقبال دوستان بسی خرسندم! :mrgreen:

یک عدد فیلم از مصاحبه یکی از مسئولان روسی پیدا کردم ولی ترجمه انگلیسیشو ندارم، اگه کسی روسی بلده دست به کار شه ببینیم این بنده خدا چی میگه! love_struck
hXXp://www.youtube.com/watch?v=Jt0V4Ag7ufs

در هر صورت، داخل فیلم پرواز [url=http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=929]X-47[/url]هم بود به نظر می رسه روس ها این رو با X-47 مقایسه می کنند تا B2.
باضافه اینکه یک سیستم موشکی نیز داخل فیلم بود که حدس می زنم پاتریوت باشه، حالا چه ربطی به پهپاد داره والله اعلم!
این هم چند تا عکس از فیلم: http://tinyurl.com/mig-skat

نکته ی دیگه اینه که قرار بود ایشون اولین پروازشون رو در سال 2009 انجام بده!

[quote]
روسیه که خودش توانایی تولید چنین پهبادهای استراتژیکی رو داره چرا دست به دامن اسرائیل شده؟ دوستان لطفا فقط نگید بخاطر اینکه به صرفه تره! همه دنیا می دونن روسها در توانایی نظامیشون بیش از حد قلو می کنند![/quote]
[quote]بی-2 و اف-22 بطور اختصاصی برای خودشون در مدار زمین چندین ماهواره دارن ! در حالی که روسیه به دلیل ضعف مالی هنوز نتونسته ماهواره های سیستم موقعیت یابی جهانی خودشو (گلوناس) تکمیل کنه چه برسه بخواد ماهواره های اختصاصی برای هواپیماهاش به مدار بفرسته ! [/quote]
من هنوز مطلبی مبنی بر رادارگریز بود این پرنده پیدا نکردم همچنین چیزی مربوط به هدایت این پرنده منتشر نشده! بعید بدونم روسیه بتونه این رو به حد داسو نرون برسونه. از سرنشین دار بودن طرح اولیه پیداست که فکر چندانی برای هوش مصنوعی و ... نشده.
تازه روسیه که اطلاعات چندانی رو منتشر نکرده که بگیم غلو کرده یا نه؟

البته به نظر من باید مقایسه ای بین این پهپاد و پهپادهای هم رده مثل [url=http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=10559]nEOROn[/url] ، Barracuda ،Boeing Bird of Prey و [url=http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=929]X-47[/url]و X-45[url=http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=6599]وTaranis[/url].
مخصوصا باید دید آیا در حد نرون و تارانیس هست که ارزش تولید انبوه داشته باشه یا نه؟

این هم چند تا عکس از فیلم: http://tinyurl.com/mig-skat
این هم محض عدم تنوع: http://zonkan.ir/images/06083471248780391990.jpg

برای فهمیدن ابعادش، چند تا موجود 2پای کنارش رو ببینید[size=9](هایلایت شده)[/size]
http://zonkan.ir/images/19643156289770733851.png

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
این که روسها یا کشورهای دیگه توان ندارند دلیل ظعف تکنولوژی نمیشه ...
بیشتر همون قدرت مالی هست .

آمریکایی ها در انجام پروژه های پر هزینه مرض دارند ! و اصولا هر کاری را گران انجام میدهند .
این بی 2 باید در خاموشی الکترونیک و ارتفاع خیلی بالا یا پایین پرواز کنه تا از دید رادار بتونه کاملا پنها ن باشه . خوب این وسیله ساختنش چه لزومی داره وقتی در صورت سقوط 1.4 میلیارد دلار خسارت میزنه و هزینه هر پروازش دو میلیون دلار ! و اینکه بالاخره یه روزی باید بازنشسته بشه بره کنار یعنی چیزی بیش از 50 میلیارد دلار هزینه برای یک لگن بی مصرف ...

روسیه دیگه شوروی پیشین نیست ! که بتونه میلیارد ها دلار خرج تحقیقات تسلیحاتیش بکنه ...
جدیدا از روش خرید تکنولوژی با استفاده از خرید خود وسیله اقدام میکنند مثلا همین چندوقت پیش زیر دریایی از آلمان خریدند ! البته این کار رو آمریکا هم میکنه و این دلیل عقب موندگی نمیشه مثالش اینه که آمریکا هم سامانه اس 300 رو برای تکمیل نقایص مربوط پاتریوت خریده (اما حاصلش در آرو بکار گرفته شده ) ...

همه موارد بیشتر بر سر کاهش هزینه ها هست ... نه ضعف تکنولوژی . چون هزینه های تحقیقات برای انجام یک کار جدید خیلی خیلی زیاد خواهد شد .[/quote]

دوست عزیز هیچ وقت روسیه رو با آمریکا از لحاظ تکنولوژی مقایسه نکن ! اين همه پولي كه آمريكا خرج مسائل نظاميش ميكنه رو اگه به تيمور شرقي هم بدي كه هيچ تكنولوژي اي نداره بعد از يكي دو سال به يكي از قدرت هاي بزرگ نظامي در سطح جهان تبديل ميشه ! حالا حساب كن آمريكا كه در تمامي زمينه هاي علمي داراي تكنولوژيه با اين پول چه كارهايي ميتونه انجام بده ! وقتي كه به بودجه روسيه در مقابل آمريكا نگاه ميكنيم ميفهميم كه روس ها با اين پول كم تونستن چه كار بزرگي انجام بدن و با هر زحمتي كه شده يه جورايي توازن نظامي با آمريكا ايجاد كنند ! پول نداشتن روس ها و مهاجرت اكثر افراد نخبه جهان به آمريكا باعث ايجاد شكاف علمي بين روسيه و آمريكا شده ! اين شكاف بعد از فروپاشي شوروي بسيار بيشتر و بيشتر شده و بعيده كه روس ها حالا حالاها به تكنولوژي آمريكا برسن !
این حرف شمارو قبول دارم که میگی آمریکا زیادی پول خرج میکنه ! اصلا نیازی نیست که اینهمه پول خرج تجهیزات نیروی هوایی خودش کنه ! بدون داشتن اف-22 ، اف-35 و بی-2 هم به تمام رقباش از جمله روس ها سره ! کل نیروی هوایی روسیه و نیروی دریایی اون که از نظر تعداد جنگنده یک چهارم فقط نیروی هوایی آمریکا هم نمیشن فکر نکنم از پس گارد ملی هوایی آمریکا هم بتونند بر بیان چه برسه به کل نیروی هوایی آمریکا در سراسر جهان ! فکر کنم ساخت تجهیزات گران قیمت بیشتر از اینکه آمریکا بهش نیاز داشته باشه جنبه نمایشی و تحقیر کردن رقبا از جمله روس ها باشه ! یوگوسلاوی سابق(صربستان فعلی) نزدیک ترین و بهترین کشور متحد با شوروی سابق بود و از تجهیزات فراوان روسی از جمله انواع رادار و موشک های ضد هوایی استفاده میکرد ! بی-2 در اولین ماموریتش با هدف تخریب یک سوم خاک صربستان از آمریکا بلند شد و بعد از بمباران اونجا و انجام دادن موفقیت آمیز ماموریتش به آمریکا برگشت بدونه اینکه حتی یه خط بهش بیافته ! در واقع بی-2 شاخ دومین قدرت پیمان ورشو سابق (صربستان) رو شکست ! :mrgreen:
دوست عزیز من این لحن صحبت شما که به بی-2 میگید لگن بی مصرف رو پای اطلاعات کمتون از این هواپیما میذارم ! به نظر من این طور صحبت کردن درست نیست ! همون روس هایی که شما ازشون حرف میزنید اگه تشریف ببردید روسیه و با یکی از مهندسان هوافضای با تجربشون صحبت کنید طراحی و تکنولوژی بکار رفته تو بی-2 رو ستایش میکنند !
البته از شما که میاید اف-22 رو با جی-14 چین که هنوز ساخته نشده مقایسه میکنید و نتیجه میگیرید جی-14 بهتره انتظاری از این بیشتر نمیره ! love_struck
پیرامون توانایی اف-22 بگم در یکی از شماره های مجله هوافضا در مورد پدافند چین مقاله ای نوشته بود تو این مقاله به نقل از یکی از مسئولان وزارت دفاع چین نوشته بود که ایشون گفته با وضعیت راداری و پدافندی فعلی چین اف-22 توانایی اینو داره که بیاد پکن رو بمباران کنه و ما نفهمیم ! خود چینی ها اینطوری از اف-22 یاد میکنند بعد شما میاید میگید اف-22 که قارقارکی بیشتر نیست و میشه مثلا با یه اسپید فایر زمان جنگ جهانی اونو زد !
من نمیگم روس ها هیچی ندارن ! آدم باید همیشه با انصاف صحبت کنه ! روس ها در زمینه زیر سطحی ، موشک های بالستیک ، موشک های کروز مافوق صوت ، ادوات زرهی و سیستم های پدافندی از آمریکا یه کمی قوی تره ! در عوض در خیلی از زمینه ها از آمریکا عقب تره !
دوست عزیز درسته آمریکا دشمن شماره یکه ماست و ما اعتقاد داریم در نهایت با اومدن حضرت ولیعصر (عج) صورت تمام استکبار به خاک مالیده میشه اما نباید با حرص و کینه راجع به توانایی ها دشمنانمون صحبت کنیم و اونارو ناچیز بدونیم ! این بزرگترین اشتباهه ! ما باید دشمنمونو حتی قوی تر از اونی که هست در نظر بگیریم تا بتونیم خودمون بطور مناسب برای رویارویی باهاش آماده کنیم ! میگن اگه دنبال 20 باشی کمه کم 17 رو میگیری ! ما باید همیشه همانطور که امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری تاکیید کردند باید به خودمون متکی باشیم و دنبال حداکثر ها باشیم شرقی ها و بخصوص غربی ها هیچکدام نمیخوان که ما به قدرتی قوی در سطح جهانی تبدیل بشیم ! ولي به لطف خدا و عنايات ويژه امام زمان (عج) و در سايه ي رهبري عظيم شان ما در آينده نچندان دور به قدرتي بزرگ تبديل خواهيم شد و آوازه كشور پارس ها رو به گوش همه جهانيان مي رسونيم ! انشاا...!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رد آرمی عزیز یکمی قاطی نکردی ؟

بهتره برای مقایسه توانایی ها اینها رو در دوران جنگ سرد با هم مقایسه کنی .
توان تکنولوژی تجهیزاتی روسیه رو با توان کمیتی آمریکا مقایسه میکن ؟

و بعدش در اینکه عملیات صربستان یک منطقه کوچک و بدون حمایت فنی و نزدیک روسها و گذاشتن قسمت اعظمی از توان هوایی اروپا و آمریکا برای نابودیش اصلا قابل مقایسه است ؟

بعدش اینکه بنده کی گفتم اف 22 قارقارکه ؟

[quote] اصلا نیازی نیست که اینهمه پول خرج تجهیزات نیروی هوایی خودش کنه ! بدون داشتن اف-22 ، اف-35 و بی-2 هم به تمام رقباش از جمله روس ها سره [/quote] بنده این قسمت رو نگفتم ! .

روشن کنم اینکه مرضی در وجود ایلات کارتل های متحده هست اونهم اینکه باید پولها رو خرج کنند تا جاش دوباره پول در بیاد . ده هها سال امریکا پشت شوروی میدوید تا مثلا بگه منم موشک میسازم ! روسها انسان رو به فضا فرستادن بدون هیچ کمک کشور دیگه ای اونهم 35 هزار کیلومتر و بدور کره زمین چرخید و دوبار در روسیه فرود اومد ! چند سال بعد امریکا یه موشک به فضا فرستا که تنها 500 کیلومتر با لارفت و مستقیم پایین اومد ! اختلاف فناوری یه مبحث دیگه است زمان مقایسه ای خودش جداست و همچنین اینکه جنگ بالکان ارتش قدرمتند یوگوسلاوها خیلی وارد درگیری با نانو نشد و تنها صربهای متخاصم و اینکه صربها در چند جبهه میجنگیدند و بطور کل در محاصره ناتو بودند . ! ...

صربها از توان هوایی و تجهیزات فوق پیشرفته ارتش یوگوسلاو بهر کامل نبردند و جنگ محدود به مناطق کوچکی نظیر حوزه بالکان صربستان و اسلونی بود !
کافی بود تا یک جنگنده ناتو پرواز کروز داشته باشه تا فقط 10 دقیقه طول بکشه از این ور منطقه جنگ وارد بشه و از اون طرف خارج ! با این حال ناتو هم در جای خودش میجنگید که ارتش بزرگ و منسجمی با توانایی بالا داشت و حریفش یک مشت صرب دست و پا نشته بودند اما همینها چند فروند اف 18 و اف 16 رو بعلاوه دو فروند اف 117 منهدم کردند و مقایسه نیروی هوایی ناتو با اونهمه توان حمایتی و تسلیحاتی و کنترل کامل بر منطقه با نیروی هوایی محدود صربستان کار بسیار غلطی هست ............
صربها هم کم بلایی سر نیروی هوایی متحد کشورهای اروپایی و آمریکا نیاوردند اینجا لازمه که آمار آقا سعید رو ذکر کنیم ! :>

[b]در جنگ بالکان تعداد 61 هواپیما، 7 هلیکوپتر، 30 پهپاد و 238 موشک کروز مهاجمان سرنگون شد .[/b]
حالا دقت کن که این آمار و تعداد توسط یک مشت صرب درست شده که در محاصره هوایی و زمینی ناتو بودند .

هیچ کشوری از آمریکا به غیر از مسئله پول عقب نیست ! تکنولوژی های منحصر به فردی در فرانسه و آلمان وجود داره که هنوز آمریکا از زمان جنگ دوم داره براشون التماس میکنه مشکل اینجاست که امریکا بدلیل بنیه قوی مالی از توان کمیتی بالایی برخورداره و همین هم باعث خواهد به عاقبتی نظیر شوروی دچار بشه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام و خسته نباشید طرز فکر من نسبت به صحبتهای واریور عزیز نزدیک تر هست و به نظرم واقع بینانه تر ! از بیان دیدگاهاشون تشکر

در زمینه اقتصادی اینکه روسیه بنیه کمتری نسبت به امریکا داره شکی درش نیست نکته که وجود داره این هست وقتی در مورد روسیه صحبت میشه سریع پای امریکا وسط کشیده میشه و شروع به مقایسه! روسیه کشوری هست با شرایط خاص خودش ! باید روسیه رو با شرایط خود در گذشته و ایند مقایسه کنیم .

اگر به این نکته توجه کنیم که روسیه ، شوروی سابق نیست . خیلی از مسایل حل خواهد شد.

و یکی دیگر نکته اینکه اگر جنگ افزارهای روسیه با امریکا مقایسه میشه نشان از کیفیت و خوش ساخت بودن محصولات روسی رو میرسونه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیلی عذر میخواهم ولی فکر کنم بحث سر یک پهپاد بود نه بنیه نظامی و اقتصادی روسیه و امریکا :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابا اين Blaze(و من!) راست مى گه! تو رو خدا بحث رو فرامليتى(!)‌ نكنيد و بگذاريد ذوق اين سفره ماهى ها رو بكنيم! احترام و عزت دوستان هم جاى خود دارد امّا بحث «نظامى» بر سر قابليت هاى «رزمى» اين پرنده بى سرنشين جاريست...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خیلی عذر میخواهم ولی فکر کنم بحث سر یک پهپاد بود نه بنیه نظامی و اقتصادی روسیه و امریکا :mrgreen:[/quote]

[quote]بابا اين Blaze(و من!) راست مى گه! تو رو خدا بحث رو فرامليتى(!)‌ نكنيد و بگذاريد ذوق اين سفره ماهى ها رو بكنيم! احترام و عزت دوستان هم جاى خود دارد امّا بحث «نظامى» بر سر قابليت هاى «رزمى» اين پرنده بى سرنشين جاريست...[/quote]

درسته حق با دوستانه ! اين بحث جاش اينجا نيست !
[b]من اگه تا روز قيامت هم باهام بحث كني باز ميگم آمريكا پيشرفته ترين كشور دنياست و بي-2 پيشرفته ترين ساخته دست بشر در صنعت هواييه ! به worior جان هم كه داره سفر اولين انسان به فضا (يوري گاگارين) رو به رخ ميكشه بگم كه چند سال بعد آمريكا هم فضانورد فرستاد ولي آمريكايي ها با اجراي برنامه فضايي آپولو-11 كه در اون نيل آرمسترانگ به ماه رفت كاري كردن كه روس ها هرگز نتونستن تكرار كن و حتي خود ناسا هم ميگه تا 2020 نميتونه دوباره انساني رو به سطح كره ماه بفرسته ! البته ميدونم جواب شما چيه ؛ ميخواي بگي آپولوي-11 كه خالي بندي بود ! حتي خود روس هاهم برنامه آپولوي-11 رو تاييد كردن و اين حرفا كه اون خالي بندي بود ديگه عمرش گذشته ! در هر جاي دنيا از جمله روسيه بپرسي اولين آدم و تنها آدمي كه پاشو تو ماه گذاشت همه يه چيز جواب ميدن : نيل آرمسترانگ ! يه چيز ديگه هم بگم كه من خودم طرفدار 100 درصدي روسهام و شيفته ي تسليحات و تجهيزات نظامي و فضايي اونام ! اگر سرگي كاراليف(بزرگترين دانشمند فضايي و موشكي جهان؛طراح كپسول هاي فضايي سايوز) سرطان نميگرفت و زير عمل نمي مرد و ميتونست پروژه موشك ان-1 رو كامل كنه 100 درصد روس ها زود تر از آمريكايي ها آدم به ماه ميفرستادن اما كاراليف مرد و رقيب آلماني-آمريكاييش ورنر فون براون 10 سال بيشتر از زنده موند و تونست فاصله فضايي آمريكا رو با شوروي كم كنه و با فرستادن انسان به ماه روس ها رو متحير كنه ! من برنامه فضايي روس ها رو قوي تر و با ارزش تر از آمريكايي ها ميدونم چون روس ها با مهندس موشكي خودشون(كاراليف) رفتن جلو ولي آمريكايي ها با يه اسير آلماني(فون براون) ! در مورد جنگ بالكانم بايد بگم خرف هاي شمارو خيلي قبول ندارم ! اكثر تجهيزات و قدرت يوگوسلاوي سابق در صربستان مونده بود و خيلي هم ضعيف نبودن ! شما ميگي صربها هم كم بلا سر ناتو در نياوردن من ميگم درسته ولي ناتو صربستان كه اون موقع زورش به يه مشت مسلمان بي دفاع رسيده بود و با خاك يكي كرد ! بلايي سر صربستان اورد كه ديگه نميتونه تكون بخوره ! در قضيه جدا شدن كوزو صربستان عملا هيچ كاري نتونست بكنه و دست به دامن رفيقش روسيه شد ولي روسيه هم هيچ كاري نتونست بكنه ! جالبه تو جنگ روسيه-گرجستان روس ها گفتن كه صرب ها به گرجي ها سلاح ميدادن كه عليه روس ها استفاده كنه ! [/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من صحبت های دوستان رو مطالعه کردم
اما یک نکته رو ابتدا باید عرض کنم هر کدام از این دو یعنی روسیه و امریکا در برخی تکنولوژی ها بر دیگری غلبه دارند مثلا روسیه سیستم های پدافندی قوی تری می سازه و آمریکا شناورهای قوی تری
برای مثال همین آمریکا برای ذخیره کردن آب بیشتر در ایستگاه بین المللی 19 میلیون دلار به یک شرکت روسی برای یک دستشویی پرداخت کرد در حالی که دولت روسیه این پول رو برای فضانوردان خودش نداد ( احتمالا مشکل مالی )
من واقعا موافقم که ارتش آمریکا خیلی قوی تر از روسیه هست و آمریکا سلاح های بهتری میسازه برای نمونه سلاح های شوروی دست عراق خیلی ضعیف تر از سلاح های امریکایی دست ایران عمل کردند با وجود تعداد بیشتر وحتی عراق رو به سلاح های فرانسوی هم آورد برای نمونه میراژ اما روسیه هم انقدر تکنولوژی ضعیفی نداره و خیلی موارد از آمریکا جلوتر هست و سعی داره فاصله رو کاهش بده
[quote]
این بی 2 باید در خاموشی الکترونیک و ارتفاع خیلی بالا یا پایین پرواز کنه تا از دید رادار بتونه کاملا پنها ن باشه . خوب این وسیله ساختنش چه لزومی داره وقتی در صورت سقوط 1.4 میلیارد دلار خسارت میزنه و هزینه هر پروازش دو میلیون دلار ! و اینکه بالاخره یه روزی باید بازنشسته بشه بره کنار یعنی چیزی بیش از 50 میلیارد دلار هزینه برای یک لگن بی مصرف[/quote]

من می خواستم یک سوالی بپرسم اگر b2 یک لگن بی مصرف هست سلاح های تولید امثال کشور ما چی هستند؟
اگر کشور ما فقط چند تا از این بی مصرف ها و و چند بی مصرف تر ( از نظر دوستان ) مثل f22 رو داشت نیروی هوایی ما از نظر دوستان می توانست احتمالا خاورمیانه رو فتح کنه
من قصد بی احترامی ندارم ولی پذیرش واقعیت خیلی بهتر است چرا به خودمون نگیم که این بمب افکن می تونه یک پایگاه بزرگ رو شخم بزنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رد آرمی عزیز غربی و شرقی بودن ملاک های برتری کیفیتی یا تکنولوژی تسلیحاتی نیستند ! نمیدونم چجور باید این رو روشن کنم ... هر سلاح در دست یک فرد خاص یک جور عمل میکنه .
برتری نظامی رو نحوه استفاده از تسلیحات و میران پایداری در صحنه نبرد رقم میزنه نمونه هاش هم زیاده . هر اسلحه رو باید با مشابهش مقایسه کرد ! اما ملاک کلیت قرار نمیگیره .
یک اسلحه مزخرف کلاشینکف دست یک نفر تک تیرانداز ماهر به از یک اشتایر 12.7 دست یک آدم تازه کاره ... به همین خاطر اینکه فلان کشور با این تسلیحات بد عمل کرده دلایل خیلی زیادی داره که روی بدی و خوبی خود اسلحه به تنهایی نمیشه قضاوت .../
این رو میگم بخاطر اشکالی که به مقایستون با نبرد صربها و ... در مورد برتری فلان هواپیما بعنوان ملاک برتری کل تجهیزات نظامی فلان کشور داشتید ! ...
هر اسلحه باید با اسلحه مقابل خودش به لحاظ فنی بررسی بشه نه اینکه یه تفنگ رو بدن به غلام یکی دیگه رو بدن به ممد بعد بگن اون خوبه این بده /.
دیگه چطوری بگممممم .

[quote]من می خواستم یک سوالی بپرسم اگر b2 یک لگن بی مصرف هست سلاح های تولید امثال کشور ما چی هستند؟[/quote]
امین جان ببخشید البته ولی داری یواش یواش خارج میزنی ! ...
پست ها رو یک بار دیگه با تامل بخون :>
کی صحبت مقایسه بی 2 با تسلیحات ما کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟ کی کجا ؟؟؟؟؟؟؟؟

صحبت سر نسبت هزینه هاست . مثال خیلی واضح و ساده این ماجرا ها باز هم برمیگرده به جنوب لبنان و حتی عراق و افغانستان ! ...
کمی فکر کن .
یک تانک ام 1 تانک بسیار قدرتمندی هست ! توی بدنه این تانک از ترکیبات مختلف منجمله اورانیوم کوبیده و تهی شده وجود داره که میتونه مقدار زیادی نوترون جذب کنه و میزان زیادی از تاثیر بمب های نوترونی رو کاهش بده علاوه بر اون میتونه از نفوذ گلوله های انرژی جنبشی تا حد چشم گیری جلوگیری کنه . خوب مسلمه که این یک تکنولوژی پیشرفته است کسی منکرش نیست ! اما وقتی 4 میلیون دلار توسط یک آر پی جی 29 ده پانزده هزار دلاری منهدم میشه این نسبتهای هزینه ای رو کنار هم بزاری میبینی که آبرامز یا مرکاوا لگنی بیش نیست ! ...

این قضیه در مورد بی دو هم صدق میکنه .
1.4 میلیارد دلار بابت هر فروند حتی اگر کشوری اون رو نزنه احتمال سقوطش وجود داره و همچنین عدم موفقیت حمله . که در هر صورت 2 میلیون دلار هزینه خواهد داشت !
حالا تصورش رو بکن با وجود تسلیحات پیشرفته و سامانه های دفاع ضد هوایی نوین مثل رادار های وی اچ اف قابلیت کشف این پرنده وجود داره که در صورت کشف ممکنه براحتی توسط مسلسل اف 5 منهدم بشه در حالی که هیچ تسلیحاتی برای دفاع از خودش نداره حتی رادار فعال . ! حالا به نظرت چیه . ؟

ولی خیلی مهمه که دشمن از چه استراتژی ای برای حمله استفاده میکنه .
من بارها شبیه سازی های مختلف درنرم افزار های مختلف انجام دادم ! نحوه به کار گیری بسیار مهم تر از خود تسلیحات است ! کاری که با 30 فروند اف 16 و اف 18 سوخوی 24 نتونستم انجام بدم ! تنها با 6 فروند سوخوی 25 و 4 فروند اف 14 انجام دادم اونهم شبیه سازی حمله علیه 3 ناو هواپیما بر بود که دو تاش منهدم شدند و یکیش هم اسیب جدید دید ...

در مورد این .
[quote]اگر کشور ما فقط چند تا از این بی مصرف ها و و چند بی مصرف تر ( از نظر دوستان ) مثل f22 رو داشت نیروی هوایی ما از نظر دوستان می توانست احتمالا خاورمیانه رو فتح کنه
من قصد بی احترامی ندارم ولی پذیرش واقعیت خیلی بهتر است چرا به خودمون نگیم که این بمب افکن می تونه یک پایگاه بزرگ رو شخم بزنه[/quote]
شاید قبول نداشته باشی !
اما وجود چندتا تا موشک ضد تانک دست حزب الله و یک مشت موشک دست ساز دست حماس از 5 هزار تانک و هزار و اندی هواپیمای اسراییل بهتر عمل کرده ! ترس و وحشت بیشتری هم ایجاد کرده .
علت اصلیش هم استراتژی بهره برداری از تسلیحات است نه خود تسلیحات ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ی صحبت مقایسه بی 2 با تسلیحات ما کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟ کی کجا ؟؟؟؟؟؟؟؟[/quote]
من که نگفتم شما مقایسه کردی می گم اگر b2 بدرد نمی خوره تکلیف سلاح های ما هم معلوم هست
b2 برای حملات سنگین طراحی شده و به خوبی هم وظیفه خودش رو هم انجام می ده

[quote]شاید قبول نداشته باشی !
اما وجود چندتا تا موشک ضد تانک دست حزب الله و یک مشت موشک دست ساز دست حماس از 5 هزار تانک و هزار و اندی هواپیمای اسراییل بهتر عمل کرده ! ترس و وحشت بیشتری هم ایجاد کرده .
علت اصلیش هم استراتژی بهره برداری از تسلیحات است نه خود تسلیحات ...
[/quote]
ببین یک موشک حماس یا دیگر گروه ها شلیک میشه نهایتش یک انفجار خیلی کوچکی ایجاد می کنه
ولی همین هواپیما رد می شه چند ساختمان چند طبقه رو پودر می کنه به نظر من بدبختی اصلی این جنگ برای لبنان ایران موند مرگ فلج شدن از دست دادن بسیاری از منابع مالی ویک نکته ی دیگر ارتش صهیونیست ها خیلی ضعیف تر از آمریکا و روسیه هست

ولی یک نکته با ظهور امام زمان تمامی استکبار و ظلم ها از هر نوعش که جهان رو پر کرده نابود می شه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
والله من توي مجله دانستنيها خونده بودم بودجه ساخت آپولو چيزي در حدود 680 ميليارد دلار‌ (!!!) كنوني بود! حالا راست و دروغش ديگه با مجله دانستنيها! البته مجله دانستنيها چند ساله كه منتشر نمي شه من اين مطلب رو حدود 6 سال پيش خوندم!‌

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این نکته بسیار درست و ظریفی هست اینکه یه سلاح رو چه کسی و در چه موقعیتی از اون استفاده میکنه .

بی را ه نیست که بگیم یکی از دلایل برتری ما در جنگ با عراق همین موضوع هست استفاده صحیح و بهینه !

اما این رو هم نباید فراموش کرد که هم امریکا و هم روسیه خوب میدونند به چه نحو میتوانند از تجهیزاتشون در چه شرایطی به درستی استفاده کنند!

درنتیجه
کیفیت + کمیت + اموزش = کمال مطلوب (ارایش نظامی)

نکته فاکتور کمیت > را با کیفیت و اموزش میتوان جبران کرد. ( به طور نسبی)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]والله من توي مجله دانستنيها خونده بودم بودجه ساخت آپولو چيزي در حدود 680 ميليارد دلار‌ (!!!) كنوني بود! حالا راست و دروغش ديگه با مجله دانستنيها! البته مجله دانستنيها چند ساله كه منتشر نمي شه من اين مطلب رو حدود 6 سال پيش خوندم![/quote]
به به ليچ كبير ! برادر افتخار دادي تو بحث ما شركت كردي ! راستي برادر چه خبر ؟ نيستي !؟ تحويل نميگيري ؟ ما خيلي ارادت داريما !
فكر كنم اين مبلغي كه شما گفتيد درست باشه ! پروژه آپولوي-11 حكم آبرو و حيثيت آمريكا رو داشت ! آمريكا بعد از موفقيت پي درپي روس ها در عرصه فضا (فرستادن اولين ماهواره و فضانورد) حرفي براي گفتن نداشت و براي اينكه ثابت كنه خيلي هم دست و پا بسته نيست و يه كمي آبرو ريخته شده خودشو جمع كن تصميم گرفت اولين انسان و به ماه بفرسته و اينكارو به هر قيمتي كه شده انجام بده ! البته اينهمه كه خرج كردن خيلي هم الكي نبوده ! اگر اونا اولين و آخرين انسان و به ماه نميفرستادن الان روس ها خودشونو خيلي بالاتر از اونا در زمينه فضايي ميديدن و زبانشان براي اونا دراز بود ! البته روس ها چند سال بعد با در مدار قرار دادن مجموعه مداري مير و همچنين ساختن بوران (شاتل فضاي روس ها كه از شاتل هاي آمريكا بسيار برتر بود) دوباره برتري فضايي خودشونو به آمريكا ديكته كردن ! كاش شوروي فرو نمي پاشيد ! كاش پروژه بوران لغو نميشد ! كاش ايستگاه فضايي مير-2 كه قرار بود بوران ها به اون برن و بيان ساخته ميشد ! از هم مهتر كاش كارليف اينقدر زود نمي مرد ! اگر اين كاش ها اتفاق ميافتادن اون موقع آمريكا هيچ حرفي در فضا جلو روس ها نداشت !

اسم كارليف رو آوردم بد نيست يه يادي ازش كنيم :
سرگي پاولويچ كارليف در 12 ژانويه ي 1907 در اوكراين به دنيا آمد. او از كودكي به وسايل پرنده علاقه خاصي داشت. وي در 17 سالگي اولين گلايدر خودشو طراحي كرد. او در دوران تحصيل در دانشگاه بر روي سامانه هاي پيشران موشك كار ميكرد. در سال 1931 مركز پژوهشي حركت واكنشي(گيرد) را تاسيس كرد. اين مركز اولين موشك هاي سوخت مايع شوروي گيرد-9 و گيرد-10 را توسعه داد. اين مركز بعدا تحت فرمان ارتش سرخ درآمد و نام آن به آر ان آي آي تغيير يافت. كاراليف به همراه دوست نزديكش والنتين گلوشكو در آن مركز آر پي-318 كه اولين گلايدر موشكي داراي خلبان شوروي بود را طراحي كردند. در زمان هدايت شوروي توسط ديكتاتور بزرگ جوزف استالين او دستور يكسري از پاكسازي ها را داد كه در طي اين پاكسازي ها در سال 1983 گلوشكو دستگير شد. گلوشكو براي اينكه از مجازاتش كاسته شود كاراليف را متهم كرد و باعث دستگيري به ناحق او شد. كارليف در دادگاه به ده سال كار اجباري محكوم شد از آن روز اين دو سر طراح بزرگ شوروي دشمن اصلي يكديگر به شمار رفتند. دشمني ايندو ضربه هاي بسيار عظيمي به صنعت موشكي و فضايي شوروي وارد ساخت. براي نمونه كاراليف قبل از مرگ خود به دنبال ساخت موشكي براي بردن اولين انسان به سطح ماه بود كه مرگ به او مجال نداد. دشمن شماره يك او (گلوشكو) بعد از مرگ كاراليف قرار شد راه او را ادامه دهد و موشك ان-1 را تكميل كند اما او هرگز اينكار را نكرد.
كارليف زماني كه در زندان گولاگ بود از بخت خوب با آندري توپولوف(سر طراح معروف هواپيماهاي توپولوف) كه او هم يك زنداني سايس بود و رييس يكي از دفاتر طراحي زندان به نام شارشكاس بود آشنا شد. او كارليف را به تيم خود راه داد و...
كاراليف بزرگترين دانشمند موشكي و فضايي تاريخه ! او اينقدر بزرگه كه آژانس فضايي اروپا با اينكه اروپا با روسيه دشمنه از اون به نيكي ياد ميكنه و تمر ياد بودي به پاس خدمات ارزنده اين دانشمند برجسته به بشريت چاپ كرده ! و هميشه اسا افتخار ميكنه كه كاراليف يك اروپايي بود (قاره اروپا) . انشا... يه تاپيك مخصوص براي كاراليف درست ميكنم و كارهاي ارزنده اونو تو اون تاپيك ميگم !
[b]
worior جان شما درست ميگي قدرت سلاح به اينكه چه كسي و چطوري از اون استفاده ميكنه ! البته نبايد اختلاف تسليحات زياد باشه ! مثلا برجسته ترين خلبان آمريكا اگه بخواد با يه اف-5 با ضعيف ترين خلبان روسيه كه سوار سوخوي تي-50 روبه رو بشه قبل از اينكه بتونه واكنشي نشون بده رو هوا به 200 قسمت مساوي تقسيم ميشه !
چرا راه دور بريم در جنگ هاي ايران و روسيه تزاري با وجود تمامي رشادت هاي ايرانيان ولي روس ها به دليل اينكه توپ داشتن و ما نداشتيم به راحتي ما رو شكست دادن !
worior عزيز بنده واقعا از مطالب خوب شما در سايت استفاده ميكنم ! اين بحثي هم كه بين ما پيش اومد بنده قصد جسارت نداشتم و اگه يه كم تند صحبت كردم منو ببخشيد ! بالاخره تمامي انسان ها يه جور فكر نميكنند و سليقه ها با هم فرق ميكنند ! شما ميتوني مقاله هاي منو تو سايت مطالعه كني بيش از 80 درصد مطالب من راجع به تسليحات روس هاست ! من يكي از سر سخت ترين طرفداران روس ها بودم ! من اينقدر روسيه رو دوست داشتم كه ميخواستم برم اونجا ! حتي حروف الفباي روسي رو هم كامل ياد گرفتم ! نميدونم چم شده چند وقتي كه ديگه از روس ها خوشم نمياد ! احساس ميكنم بيش از حد از خودشون و تسليحاتشون تعريف ميكنند. من خودم مقاله سوخوي-35 بي ام رو نوشتم كه خيلي هم ازش استقبال شد اما الان كه دارم به خصوصيات و توانايي ها سوخوي-35 بي ام كه خودم نوشتم توجه ميكنم ميبينم يكمي غير واقعيه ! نميدونم چرا ديگه به روس ها اعتماد ندارم !! شايد بخاطر اينكه اس-300 ما رو نميدن ! البته خاطر نشان شوم كه در اين دنيا نامرد كه هيچ كدوم از كشورها كاري براي ما انجام نداد روس ها يه سري كمك ها به ما كردن و نميشه از يسري اقدامات خوبشون چشم پوشي كرد. شايد ناراحتي ما از اين باشه كه از روسيه انتظار بيشتري داشتيم ![/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خواهش می کنم من نوکرتم! رد آرمی عزیز والله ما از حضور دوستان عزیز استفاده می کنیم و بیشتر خواننده هستیم.

:mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.