ColonelShak

توپ اتوماتیک 30 م م تک لول برای مقاصد زمینی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]برای این سلاح بردهای :

هوایی 3000 متر
زمینی 2500 متر
زمینی زرهی سبک 1500 متر

گفته شده است .[/quote]

قابل چرخش ۳۶۰ درجه هم هست؟ :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
100 درصد این قابلیت رو داره ! برجکش چرخونه . به نظر من چرخشش هم بوسیله موتور الکتریکی انجام میشه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چجوري باهاش نشونه گيري ميكنن ؟ :|
من هيچي روش نميبينم .
يعني فقط با كمك چشم هدف رو ميزنن ؟ :(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شاید این سامانه بصورت ریموت و کنترل از راه دور عمل می کنه یا سیستم هدف گیری و سایت های نشانه روی روی اون نصب نشده .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه از راه دور و بصورت ريموت كنترل كار ميكنه پس اون يارو كه تو عكسه رفته بالاش عكس يادگاري بيره ؟ :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه مربوط به همین طرح پدافند زمین مسلح باشه که به احتمال بسیار زیاد قابلیت اتوماتیک رو داره

ولی من به سیستم های اتوماتیک داخلی زیاد مطمئن نیستم اگه توسط نفر کنترل بشه ( عین همین دوشکای خودمون ) خیلی بهتره

فکر کنم کنترل دستی توسط نفر برای این سلاح بهتر از کنترل اتوماتیک باشه

البته من هنوز معنی کنترل اتوماتیک رو خوب متوجه نشدم

کنترل اتوماتیک یعنی کنترل با جویستیک و یک مانیتور یا کنترل اتوماتیک یعنی کاملا خود مختار ؟؟ :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با اين تفاسير من كه نفهميدم چي شد .
:| ولي مطمينا اگه قدرت جابجايي سريعي داشته باشه حسابي در جنگهاي نامتقارن كار آمد باشه و مهمتر از اون از هدف قرار گرفتن توسط دشمن در امان بمونه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادران من اين اين سامانه روي چيپ يا چنين چيزي است پس توانايي حركتي اش خوب است حتي در مناطق ناهموار و هم داراي 360 درجه است و فكر كنم از نواخت تير خوبي برخوردار و قدرت تخريب با بالاست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]کنترل اتوماتیک یعنی کنترل با جویستیک و یک مانیتور یا کنترل اتوماتیک یعنی کاملا خود مختار ؟؟[/quote]

کنترل اوماتیک هم می تونه به صورت سلاح نگهبان باشه - یعنی به محض فعال شدن جسم خارجی در رادار و چشم سلاح بصورت خودکار به سمت هدف شلیک کنه ! البته این سیستم به نظر من کنترل اون در حالت کنترل از راه دور بوسیله ریموت و دسته و مانیتور است .

ذر مواقعی که احتمال اتش بازگشتی از دشمن زیاد است خدمه در نقطه ای امن اختفا می نمایند و به شکار نفرات و ادوات دشمن می پردازند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ذر مواقعی که احتمال اتش بازگشتی از دشمن زیاد است خدمه در نقطه ای امن اختفا می نمایند و به شکار نفرات و ادوات دشمن می پردازند .[/quote]

خیلی عالیه .....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان يه سامانه جامع رو تصور كنين كه تشكيل شده از از يه سري [b]تيربار كاليبر متوسط [/b]، يه سري [b]توپ كاليبر پايين[/b] ويه سري [b]سلاح تك تيرانداز كاليبر بالا [/b] (البته اين مقداري كه تاحال تو خبرا گفتن ) وهمه ي اينها هم مجهز به [b]دوربين اپتيكي [/b]و [b]فرو سرخ [/b]با قابليت قفل روي اهداف !
هم ميتونن به صورت هوشمند عمل كنن يعني اهداف رو خودشون شناسايي كنن ومنهدم كنن وهم ميتونن به صورت پايش از راه دور (ريموت ) توسط كاربر اين كاررو انجام بدن .نكته اي كه بايد گفته بشه اينه كه سلاح در صورت هدف گيري هوشمند اپتيكي (ديداري) روي هر چيزي كه حركت كنه قفل ميكنه و به سمت اون شليك ميكنه تا زماني كه براش تعيين شده باشه. اما در صورتي كه هدف گيري هوشمند فرو سرخ داشته باشه به هر چيزي كه به اندازه ي بازه ي دمايي تعريف شده در حافظه ي رايانه ي سامانه ، از خودش حرارت ساطع كنه شليك ميكنه تا زماني كه ديگه اون هدف از خودش حرارت ساطع نكنه!
يعني بميره ! البته ميشه اينهارو همه بر اساس زمان هم براي رايانه تعريف كرد .خوب اونوقت اين سلاحها در نقاط مرزي يا در كمين ها روي خودروهاي زرهي نصب شده اونجا رها ميشن يا اينكه در منطقه اي با استتار بالا كاشته ميشن .تيربار ها براي مقابله با افراد و تجمعات نيروهاي پيشروي كننده .توپ سبك براي مقابله با خودروها و ستون هاي زرهي و سلاح تك تيرانداز براي مقابله با نيروهاي ويژه كه كم تعداد تر هستند و هدف گيري شون مشكلتره ( به اصطلاح كمين ضد چريك )
البته سلاح هاي ديگه اي رو هم ميشه اين وسط با كاربري هاي ديگه تعريف كرد كه چون چيز ديگه اي اعلام نشده ما هم حدسي نمي زنيم .
اين يك سامانه ي نسبتا كامل پدافندي هستش در رسته ي نيروي زميني . چيزي در حد اس 300 زميني ! :(
خوب اين توپ سي ميلي متري به نظر ميرسه كه مربوط به بخش توپ كاليبر پايين از سامانه باشه .
در ضمن برادر كلنل اگه هنوز به اين تاپيك عنايت داشتي و اين مطلبو ديدي جان جدم يه تاپيك در باره ي اون ماشين بوگي بزن :| دستت درد نكنه !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]البته ميشه اينهارو همه بر اساس زمان هم براي رايانه تعريف كرد .خوب اونوقت اين سلاحها در نقاط مرزي يا در كمين ها روي خودروهاي زرهي نصب شده اونجا رها ميشن يا اينكه در منطقه اي با استتار بالا كاشته ميشن .تيربار ها براي مقابله با افراد و تجمعات نيروهاي پيشروي كننده .توپ سبك براي مقابله با خودروها و ستون هاي زرهي و سلاح تك تيرانداز براي مقابله با نيروهاي ويژه كه كم تعداد تر هستند و هدف گيري شون مشكلتره ( به اصطلاح كمين ضد چريك ) [/quote]

عرض شود قبل اينكه بخواد پاي ادم ناتويي ! تو ايران باز بشه اين توپ بدرخواست قرارگاههاي واقع در شرق كشور ساخته شد كه در دنبال كردن قاچاقچيان و تروريستها مشكل داشتن. چون برادران زحمت كش قاچاق بر از دوشكا استفاده ميكردن تقريبا برابري برد سلاح داشتيم كه امكان تلفات براي نيروهاي خودي بيشتر بود. با بخدمت گرفتن اين توپ ميشه خارج از برد دوشكا سلامي دوباره عرض كرد. :|

[quote]این یک نارنجک انداز اتوماتیک 40 م م ساخت وزارت دفاع است[/quote]
اين نارنجك انداز نرزديك 4 سال هست كه توليد شده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
عرض شود قبل اينكه بخواد پاي ادم ناتويي ! تو ايران باز بشه اين توپ بدرخواست قرارگاههاي واقع در شرق كشور ساخته شد كه در دنبال كردن قاچاقچيان و تروريستها مشكل داشتن. چون برادران زحمت كش قاچاق بر از دوشكا استفاده ميكردن تقريبا برابري برد سلاح داشتيم كه امكان تلفات براي نيروهاي خودي بيشتر بود. با بخدمت گرفتن اين توپ ميشه خارج از برد دوشكا سلامي دوباره عرض كرد. winking
[/quote]

درسته این سلاح تو دشت های باز و مناطق شرقی خیلی عالی عمل می کنه مخصوصا بر ضد اهداف زرهی سبک . یک رگبارش براحتی یک کاروان قاچاق رو تیکه تیکه می تواند بکند . برادر ارمانی امان از تجربه شلیک با این سلاح . . . :| :( icon_razz

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
یه مشکل داره که شاید تو طرح اصلاحی درست شه اونم اگه بخواد از پشت کمینش بیرون بیاد باید نیمی از هیکلشو ( نوا ر نقاله ) تو تیررس قرار بده.که اونم باید با دستکاری کردن فکری براش بشه
تصویر زیرو ببینید که خالی از لطف نیست .البته اگه بتونم درست اپلودش کنم

[url=http://www.sarirupload.com/out.php/i38753_30mm.jpg]30mm[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا سلاح خوبيه.اين توپ بخاطر دقت،قدرت و برد عالي روي MIL Mi-28 هم نصب شده.

خيلي خوشحال شدم كه داريم طرحهاي ابتكاري ميسازيم.وقتي نيروهاي پياده‌ي دشمن به

موشكي مثل جاولين مسلح هستن نفربري مثل بي ام پي شانس زيادي در مقابلشون نداره.

پس بهتره با استفاده از خلاقيت چيزي مثل همين خودروي تندرو با همون سلاح بي ام پي

بسازيم كه به اندازه‌ي بي ام پي قدرت تخريب داشته باشه و سريعتر هم باشه.

جدا سلاح مخوفيه.با اين ميشه صدمات جدي‌اي به دشمن زد.حتي ميشه بجاي مسلسل‌هاي

كاليبر 12.7 م.م كه روي قايقهاي تندرو نصب هستند از اين استفاده كرد.واقعا دلم شاد.

دستشون درد نكنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.