oldmagina

خاورمیانه جدید !

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

فقط آگاهی و رهبری ولایت ....هیچ راهی در اخر زمان برای دور ماندن و انحراف نیست مگر گوش به فرمانی و آگاهی از ولی زمان و حجت خدا روی زمین.

به نظر شما این حرفهای این اقا در ایران شبیه حرفهای کیه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]انجمن ملي تغيير براي تحقق نظام لائيك مبتني بر تكثر گرايي مصري با التزام به اجراي قوانين حقوق بشري[/quote]

با سلام
یه نظر من این مردک منفعل حلقه بگوش (محمد البرادعی)چیزی نیست جز آلترناتیو آمریکا برای شرایط احتمالی بعد از سقوط نظام حاکم بر مصر.

که فکر کنم در دست به سینگی و ابراز ارادت چیزی کم از مبارکها نداشته باشه
من ترکیه رو در قامت یه عنصر مخالف واقعی عله اسرائیل نمی بینم. ترکیه در جریان کاروان آزادی چاره ای نداشت جز گرفتن همچین موزعی و این به خاطر 15 تا ترکی بود که شهید شدند. و از نظر دیگه هم اردوغان باید مردم متعصب ترکیه رو راضی نگه داره تا بتونه در جریانات متلاتم سیاسی ترکیه که مستعد انواع کودتا هم هست سر پا بمونه.

ولی با این حال ترکیه بسیار بهتر از عربهای منفعل و بله قربانگو عمل میکنه و ای کاش همه مثا ترکیه بودن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یک موضوع جالب در مورد کشورهای مورد بحث عربی وجود دارد و آن حضور گروه [color=red]اخوان المسلمین[/color] در تمام آنها به عنوان جناح پیشرو اسلام گرا است.
اخوان المسلمین در مصر ، تونس ، یمن ، اردن ، سودان ، لیبی ، الجزایر ، عراق و عربستان کاملا فعال است. متاسفانه در بسیاری از موارد جماعت اخوان المسلمین با افکاری نزدیک به ایران توصیف شده است ولی باید در نظر بگیریم که اخوان المسلمین تعریف متفاوتی از خود دارد :

استاد حسن البنا در کتاب "مبادئ و اصول فی مؤتمرات خاصة" می گوید :
"""
-اخوان المسلمین تأکید بر ضرورت جستجوی دلیل و اهمیت بازگشت به سوی دو منبع اصلی یعنی قرآن و سنت و پرهیز از هر نوع شرک بخاطر رسیدن به توحید کامل مینمایند، این همه را از دعوت [color=red]سلفی[/color] اخذ نموده اند.
-دعوت شان از [color=red]دعوت شیخ محمد بن عبد الوهاب[/color]، از دعوت سنوسی، و از دعوت سید رشید رضا متأثر است و اغلب این دعوت ها در حقیقت [color=red]گسترش مکتب شیخ ابن تیمیه[/color] متوفى سال 728هـ 1328م میباشد که آن مأخوذ از مدرسهء احمد بن حنبل رحمه الله تعالى است.
-اخوان المسلمین از صوفیه نیزاموری را که به تهذیب و تربیه نفس تعلق دارد و نفس را به مدارج کمال بالا میبرد اخذ نموده اند همانطوریکه صوفیان اوائل بودند یعنی سالم بودن عقیده و دوری از هر نوع بدعت، کجروی، ذلت و امورسلبی.
""""
نمی خواهم بحث منحرف بشه در مورد افکار وهابی ها که همه اطلاع کافی دارند، در مورد افکار سنوسی ها و سید رشید ضا هم حرفهای بسیاری برای گفتن هست که بعدا میگم.

[quote]فقط آگاهی و رهبری ولایت ....هیچ راهی در اخر زمان برای دور ماندن و انحراف نیست مگر گوش به فرمانی و آگاهی از ولی زمان و حجت خدا روی زمین.

به نظر شما این حرفهای این اقا در ایران شبیه حرفهای کیه؟[/quote]
فکر می کنم اگر مطالب بالا رو بخونید جوابتون رو پیدا کنید .

[quote]
من ترکیه رو در قامت یه عنصر مخالف واقعی عله اسرائیل نمی بینم. ترکیه در جریان کاروان آزادی چاره ای نداشت جز گرفتن همچین موزعی و این به خاطر 15 تا ترکی بود که شهید شدند. و از نظر دیگه هم اردوغان باید مردم متعصب ترکیه رو راضی نگه داره تا بتونه در جریانات متلاتم سیاسی ترکیه که مستعد انواع کودتا هم هست سر پا بمونه.

ولی با این حال ترکیه بسیار بهتر از عربهای منفعل و بله قربانگو عمل میکنه و ای کاش همه مثا ترکیه بودن[/quote]
دوست عزیز ترکیه یکی از بازیگران اصلی ایجاد خاورمیانه جدید است و ظاهرا قرار است با مطرح شدن به عنوان کشور الگوی اسلامی در حالی که کشورهای عربی اوضاع آشفته ای پیدا کنند به عنوان جزیره ای با ثبات و موثر در منطقه عمل بکند.

پی نوشت
برای توضیحات بیشتر در مورد اخوان اینجا رو ایجاد کردم که تدریجا کاملش می کنم :
http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=14163

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من به این حوادث وکلا اکثر وقایعی که این روزا داره اتفاق میفته باید با دیدگاه آخرالزمانی نگاه کرد
اینا مقدمات تحولات بزرگترین

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوست عزیز ترکیه یکی از بازیگران اصلی ایجاد خاورمیانه جدید است و ظاهرا قرار است با مطرح شدن به عنوان کشور الگوی اسلامی در حالی که کشورهای عربی اوضاع آشفته ای پیدا کنند به عنوان جزیره ای با ثبات و موثر در منطقه عمل بکند.
[/quote]

در ظاهر اين طور به نظر ميرسه, ولي به نظر من فاتحه ترکيه هم کم کم با اين دولت جديد و کمرنگ شدن نقش نظاميان و انديشه آتاترکي , داره خوانده ميشه .شايد هم قراره ترکيه رو بعد از هشتاد سال دوباره زمين بزنند ....
:mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]دوست عزیز ترکیه یکی از بازیگران اصلی ایجاد خاورمیانه جدید است و ظاهرا قرار است با مطرح شدن به عنوان کشور الگوی اسلامی در حالی که کشورهای عربی اوضاع آشفته ای پیدا کنند به عنوان جزیره ای با ثبات و موثر در منطقه عمل بکند.
[/quote]

در ظاهر اين طور به نظر ميرسه, ولي به نظر من فاتحه ترکيه هم کم کم با اين دولت جديد و کمرنگ شدن نقش نظاميان و انديشه آتاترکي , داره خوانده ميشه .شايد هم قراره ترکيه رو بعد از هشتاد سال دوباره زمين بزنند ....
:mrgreen:[/quote]
خوب چه بهتر یه دولت اسلام گرا به وجود بیاد به نفع ایران.من به این نتیجه رسیدم که این شلوغ و پلوغهای چند روزه مردم مصر انقدر فشرده نبوده و چند روز بعد همه به حالت عادی درست میشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بچه ها بنظر میرسه ظهور آقا امام زمان نزدیک شده..
خداکنه به همین زودیا آقا بیاد
چی میشه..
همه دعا کنن ها؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

از بحث و تاپيكي كه براه انداختيد ممنون . من هم مثل شما گاه و بيگاه مي آم و سر مي زنم . اما چيزي كه از اخبار و اطلاعات مشخصه اينه كه همه ما به نحوي از سير تحولات به خاطر سرعت زياد آنها دور مي مانيم و مرتب بايد تحليل هاي خودمان را تغيير بديم !
=================================================
[quote]خاورمیانه جدید
ادامه داستان را کاملا خلاصه به پایانش میرسونم:
اتفاقهای اخیر در غرب آسیا و شمال آفریقا داره با سرعت خیلی زیاد و غیر معمولی اتفاق میفته . تقریبا می توانیم مطمئن باشیم که تمام کشورهای خاورمیانه ( به تدریج ) دچار تنشهایی خواهند شد ، این تنشها کم کم فرم و چینش قدرتهای حاکم منطقه را طوری عوض خواهد کرد که [b]اهداف خاورمیانه جدید [/b]تحقق پذیرد.
[/quote]

بهتره براي روشن شدن همه خواننده ها منظور خودتان را از كلمه[b] اهداف[/b] ، شفاف تر بيان كنيد .
=================================================
[quote]در مقابل این قضیه روز به روز سیاست کشور ترکیه برون گرا تر شده است . نگاه به بیرونی که دارد جای ایران را در تاثیر گذاری های بین المللی می گیرد . به عنوان مثال سال قبل ، در حالی که ما درگیر مشکلات بعد از انتخابات بودیم و عملا توان چانه زنی بین المللی بالایی نداشتیم ترکیه[b] برنامه کاملا نمایشی [/b]فرستادن کشتی برای شکستن محاصره نوار غزه را اجرا کرد که با واکنش مناسب اسرائیلیها ترکیه را به یک کشور محبوب اسلامی تبدیل کرد. اعتراضهای مختلف و کاملا به موقع مقامات ترکیه ( مثلا در اجلاس اقتصاد جهانی ) را هم می توانید در راستای همین جنگ زرگری برای جا انداختن نقش ترکیه بین مردم مسلمان دنیا در نظر بگیرید. پشت صحنه قضیه خیلی ساده است : آیا تغییری در [b]روابط استراتژیک ترکیه و اسرائیلیها [/b]پیش آمده است ؟ میشه گفت تقریبا نه !!!
اگر الان نقش منطقه ای ترکیه را با نقش آن در دوسال قبل مقایسه کنید متوجه تغییر آرام وجهت دار این کشور که کم کم دارد به نتیجه می رسد خواهید شد.
بعد از کمک !! ترکیه و برزیل برای حل مشکل مبادله سوخت به ما هم که برزیلیها نامه اوباما برای انجام این کار به ترکیه و خودشان را رو کردند در واقع قسمتی از پشت صحنه قضیه رو شد که چندان مورد توجه قرار نگرفت.
در واقع نقش ایران در خاورمیانه برای مسلمانان منطقه داره با نقش ترکیه جایگزین میشه تا ما تاثیری مخرب بر طرح خاورمیانه جدید نداشته باشیم.
[/quote]

دوست خوبم ، جملاتي كه در پائين مي نويسم براي خودم نگران كننده است اما شجاعت نوشتن آنها را دارم .

شما صحبت از يك برنامه نمايشي كرده ايد . برنامه اي كه در آن چند جوان مسلمان ترك در راه كمك به برادران مسلمان خود شهيد شده اند ! انتظار داشتيد كه دولتمردان ترك در قبال اين جنايت صهيونيستها چكار كنند ؟!
پس از اين جريان چه تغييراتي را در روابط بين اسرائيل و تركيه لازم مي دانستيد كه صورت نگرفته است ؟
اين كه تركيه با اتخاذ مواضع جديد اسلامي در حال تغيير نقش خود در منطقه است ، امري روشن و بديهي براي هر خواننده روزنامه ايست ( خودم را مي گويم ) اما به نظر من تغيير نگاه به ايران ناشي شده از بخشي مشكلات داخلي كشور ، مي باشد!
به ياد دارم جايي مي خواندم كه يك ايراني در صحبت با يك عرب فلسطيني از او پرسيده بود چه كسي در دنيا به شما بيشتر كمك كرده است ؟ و آن ايراني انتظار داشت در پاسخ بشنود ايران
فلسطيني در جواب گفته بود : صدام ! به خاطر پناه دادن چند ميليون فلسطيني آواره !
حال انصاف بدهيد ، آيا كشور ما ايران توان پناه دادن آواره هاي فلسطيني را دارد .
راستي سرنوشت كشتي ايراني كمك رساني به غزه چه شد ؟!
به نظرم ما نيز بايد نقش جديد تركيه را بپذيريم و از مساعدت اين كشور در تغيير جهت تحولات منطقه بهره ببريم !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درگیری ها تو کشورهایی بود که وجود حکومتشون به ضرر ایران و نفع اسراییل بود(مصر-یمن-اردن)
اگه حسنی مبارک تا چند ساعت دیگه استعفا بده تنها یه مشکل وجود داره و اون جانشین اونه ممکنه یکی بدتر از اون بیاد یه جاسوس اسرائیلی مثلا

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]دوست عزیز ترکیه یکی از بازیگران اصلی ایجاد خاورمیانه جدید است و ظاهرا قرار است با مطرح شدن به عنوان کشور الگوی اسلامی در حالی که کشورهای عربی اوضاع آشفته ای پیدا کنند به عنوان جزیره ای با ثبات و موثر در منطقه عمل بکند.
[/quote]

:mrgreen:[/quote]
خوب چه بهتر یه دولت اسلام گرا به وجود بیاد به نفع ایران.من به این نتیجه رسیدم که این شلوغ و پلوغهای چند روزه مردم مصر انقدر فشرده نبوده و چند روز بعد همه به حالت عادی درست میشه.[/quote]

سلام

نه عزیز ، اگه ترکیه بخواد با صورت بره زمین از نظر من اینجوری می شه که به چندتا کشور تبدیلش می کنند و اون کشور غربی که بی خطر تر هست رو می برن تو اتحادیه اروپا تا هم برای اروپا خطر نداشته باشه و هم برای اسرائیل ...
تو شرقش هم یه حکومت به اصطلاح کرد درست می کنند و با شمال عراق یکیش می کنند تا از این طریق بتونند هم به ایران ضربه ی سنگین بزنن و هم یه کشوری که اساسش بر وابستگی صرف هست درست کنند

کلا یه جورایی به این نتیجه رسیدن کشورهای اسلامی رو باید تا اونجا که می تونند کوچیک کنند ( به سبک دولتشهرهای حاشیه ی خلیج فارس )‌ تا براشون مشکل ایجاد نشه و کنترل مسلمان ها راحت تر باشه ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این تحرکات مردم یه نتیجه دفعی داره یعنی سریع بوجود میا د نتیجه اش و نتیجه هایی که باید براش صبر کرد
اگر مردم مصر از نامبارک عبور کنن و به یه حداقل برسن باز هم مطلوبه و اون شکسته شدن حصر غزه است

اگر غربی ها با درس گرفتن از انقلاب اسلامی ایران یه موج سوار مثل البرادعی رو سوار موج انقلاب نکنن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
اگر غربی ها با درس گرفتن از انقلاب اسلامی ایران یه موج سوار مثل البرادعی رو سوار موج انقلاب نکنن[/quote]
من درست متوجه نشدم٬يعني شما امام خميني رو موج سوار انقلاب ميدونيد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]
اگر غربی ها با درس گرفتن از انقلاب اسلامی ایران یه موج سوار مثل البرادعی رو سوار موج انقلاب نکنن[/quote]
من درست متوجه نشدم٬يعني شما امام خميني رو موج سوار انقلاب ميدونيد؟[/quote]

نـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه

منظورم اینه که از اینکه یه انقلاب دینی بوجود اومد و اونا آلترناتیو مناسب نداشتن و بلای جمهوری اسلامی بر سرشون نازل شد، حالا دیگه بازی نمیخورن البرادعی رو وارد بازی میکنن

شما الان تو سایت های خبری کمتر از اخوان المسلمین و حرکت اسلامی میشنوی و همه سایت های خبری دارن نقش البرادعی رو بزرگ میکنن

اگر بد نوشتم از همه عذر میخوام

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
خوب چه بهتر یه دولت اسلام گرا به وجود بیاد به نفع ایران.من به این نتیجه رسیدم که این شلوغ و پلوغهای چند روزه مردم مصر انقدر فشرده نبوده و چند روز بعد همه به حالت عادی درست میشه.[/quote]
سمندون عزیز بحث من هم همین موضوع است و من این تاپیک رو برای بحث در مورد همین زدم . منتها مشکل اصلی همان کلمه اسلام گرا است . متاسفانه اون اسلام گرایی که ممکنه سر کار بیاد با اون اسلام گرایی که ما تصور می کنیم تفاوت ماهوی خواهد داشت.

[quote]

بهتره براي روشن شدن همه خواننده ها منظور خودتان را از كلمه[b] اهداف[/b] ، شفاف تر بيان كنيد .
[/quote]

اهداف دقیق تحقق خاورمیانه جدید رو تنها طراحان اون می دونند ولی تا جایی که میشه حدس زد ساخت منطقه ای شامل کشورهایی با نظامی دمکراتیک ! ( البته یک دمکراسی شکننده مثل داستان دمکراسی لبنان ) خواهد بود که نظامی لائیک مثل ترکیه داشته باشند ( به خاطر همین گفتم ترکیه الگو خواهد بود البته ترکیه اسلامی تر و دمکراتیک تر الان نه ترکیه تحت تسلط نظامیان) .
معمولا این گونه کشورها حرف گوش کن تر هستند.

[quote]
دوست خوبم ، جملاتي كه در پائين مي نويسم براي خودم نگران كننده است اما شجاعت نوشتن آنها را دارم .

شما صحبت از يك برنامه نمايشي كرده ايد . برنامه اي كه در آن چند جوان مسلمان ترك در راه كمك به برادران مسلمان خود شهيد شده اند ! انتظار داشتيد كه دولتمردان ترك در قبال اين جنايت صهيونيستها چكار كنند ؟!
پس از اين جريان چه تغييراتي را در روابط بين اسرائيل و تركيه لازم مي دانستيد كه صورت نگرفته است ؟
اين كه تركيه با اتخاذ مواضع جديد اسلامي در حال تغيير نقش خود در منطقه است ، امري روشن و بديهي براي هر خواننده روزنامه ايست ( خودم را مي گويم ) اما به نظر من تغيير نگاه به ايران ناشي شده از بخشي مشكلات داخلي كشور ، مي باشد!
به ياد دارم جايي مي خواندم كه يك ايراني در صحبت با يك عرب فلسطيني از او پرسيده بود چه كسي در دنيا به شما بيشتر كمك كرده است ؟ و آن ايراني انتظار داشت در پاسخ بشنود ايران
فلسطيني در جواب گفته بود : صدام ! به خاطر پناه دادن چند ميليون فلسطيني آواره !
حال انصاف بدهيد ، آيا كشور ما ايران توان پناه دادن آواره هاي فلسطيني را دارد .
راستي سرنوشت كشتي ايراني كمك رساني به غزه چه شد ؟!
به نظرم ما نيز بايد نقش جديد تركيه را بپذيريم و از مساعدت اين كشور در تغيير جهت تحولات منطقه بهره ببريم ![/quote]
دوست عزیز
متاسفانه برداشت شما از کلمه برنامه نمایشی که من گفتم درست نیست ؛ اگر با دقت می خواندید من گفتم فرستادن کشتی برای شکستن محاصره غزه نمایشی و تبلیغاتی بود . من هیچ وقت حادثه شهادت برادران مسلمان روی این کشتی را نمایشی نخواندم. اتفاقا موضع گیری دولتمردان ترک در قبال این حرکت ظاهر خوبی داشت .
متاسفانه باید به اطلاع شما برسانم که بعد از حادثه ناوگان آزادی بجز چند ژست نمایشی در مورد روابط استراتژیک ترکیه و اسراییلیها هیچ اتفاق خاصی رخ نداد.
این که ترکیه در حال تغییر نقش خود در منطقه است روشن است ولی بحث من در مورد برنامه بزرگتری بود که این تغییر نقش ترکیه و همچنین بخشی از مشکلات داخلی ایران با توجه به آن و در راستای اجرای آن رخ داده است.
ایران در زمینه حمایت از فلسطین ، بجز در موارد معدودی ، بیشتر حمایت روحی و تبلیغی و گاهی مالی داشته است و در عمل ( به خاطر بعضی کشورهای دوست و برادر همسایه فلسطین!! ) کار زیادی انجام نداده است.
در مورد سرنوشت کشتی کمک رسانی ایرانی به غزه هم می توانید با سرزدن به اخبار همان روزها اطلاعات کافی به دست آورید .
در مورد پذیرفتن نقش ترکیه هم باید بگویم چه ما بخواهیم یا نخواهیم این نقش جدید برای ترکیه در حال تعریف است ولی ما می توانیم در پذیرش و اجرای نقشی که به ما تحمیل می شود فکر کنیم و آن را نپذیریم.

[quote]

منظورم اینه که از اینکه یه انقلاب دینی بوجود اومد و اونا آلترناتیو مناسب نداشتن و بلای جمهوری اسلامی بر سرشون نازل شد، حالا دیگه بازی نمیخورن البرادعی رو وارد بازی میکنن

شما الان تو سایت های خبری کمتر از اخوان المسلمین و حرکت اسلامی میشنوی و همه سایت های خبری دارن نقش البرادعی رو بزرگ میکنن

[/quote]
دوست گرامی البرادعی همین الان هم وارد بازی شده و جریان سازی داره می کنه ولی گروههای اسلامی بستر پیشرفت رو دارن براش فراهم می کنند . دعواها میمونه برای بعد از سازماندهی مصر جدید !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.