Recommended Posts

ببخشید فضولی می کنم ولی بعید می دونم کسی همچین حرفی زده باشه :mrgreen: دور از ذهن بنظر میاد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سروش جان.
برخورد بنده تند نبود. شايد اون رو با لحن تند خوندي :mrgreen: !
علي اي حال اگه از لحن نوشتارم دلگير شدي، از شما عذرخواهي مي‌كنم.

-----------------------------------------------

درخصوص فرمايشات شما بايد عرض شود كه تا حدودي با هم هم‌نظريم.
ببين بزرگوار. ما مي‌تونيم در سياست خارجي، اهدافي رو مدنظر قرار بديم و حتي جنگ رسانه‌اي راه بياندازيم. البته اي كاش اصول و قواعد جنگ رسانه‌اي رو هم مي‌آموختيم! ولي خوب. بگذريم.
بحث بنده در اين هست كه اين جنگ رسانه‌اي، متأسفانه در داخل و برعليه مردم خودمون انجام مي‌گيره؛ نه عليه مردم منطقه!
بله. اگر شما اين امر رو براي تخمير اذهان كشورهاي عربي منطقه انجام بدين، مشكلي نيست. بالاخره هركشوري، سياست خاص خودش رو داره. هرچند كه همون‌طور كه عرض شد بايد ظرفيت‌هامون رو بشناسيم! نه اينكه مثل هميشه خواب باشيم و وقتي بيدار شيم كه اتفاق افتاده و گاو محترم هم چند قلو زاييده و حالا بخوايم از آب ريخته، براي خودمون چيزي بياندوزيم!

شما ملاحظه بفرمايين. در همين تاپيك، كم نيستن دوستاني كه ميان اظهار نظر مي‌كنن و حتي براشون اين جمله عجيبه كه اين انقلاب‌ها، ريشه‌ي مردمي، ديني و حتي اجتماعي نداره و طراحي شده هست! من كاري به صحت يا غلط بودنش ندارم. ولي همين كه دوستان حتي نمي‌تونن اين احتمال رو متصور باشن، از عمق فاجعه‌اي حكايت مي‌كنه كه ريشه در جنگ رسانه‌اي رسانه‌هاي ما در داخل كشور داره! به عبارت بهتر، اين اسمش مي‌شه فريب اذهان عمومي؛ منتها براي مردم ايران!

شيوه‌هاي بكار گرفته شده در صدا و سيماي ما، همون‌طور كه عرض شد بشدت نخ‌نما هستن و مي‌شه گفت حتي ديگه مصرف داخلي هم ندارن.

زدن عين حقيقت، كمي تا قسمتي دشواره. ولي حداقل در خبررساني‌ها مي‌شه تا حدودي اين شيوه رو پياده كرد. چرا كه عين حقيقت، چيزي فراي اخبار هستن و اخبار، نتايجش هستن. پس مي‌شه اخبار رو درست و واقعي پوشش داد و در كنار اون، تحليل‌هاي مناسبي هم انجام داد تا هم، بيداري درون كشور باشه و هم، اعتماد سازي.
در طرف ديگر هم دقيقاً مي‌شه براي كشورهاي منطقه از چنين سبكي پيروي كرد كه نه اعتراض حاكمان رو موجه كنه و نه اين ذهنيت رو بوجود بياره كه ايران با گزينش و سانسور اخبار، سعي در جهت‌دهي و دخالت در امور اين كشورها رو داره.

اين، شيوه‌اي هست كه سال‌هاي ساله رسانه‌هاي غربي و عربي در پيش گرفتن و علت اصلي موفقيتشون هم همينه كه ظاهراً با بيننده صادق هستن و بيننده هم به هواي آگاه شدن از اخبار، خواه ناخواه ذهنيتش با شبكه‌ي مورد نظرش همسو مي‌شه و اون زمان هست كه در لايه‌هاي زيرين، با تحليل‌ها و تماس‌ها و چنين و چنان، به ذهن بيننده جهت مي‌دن؛ طوري كه بيننده خيال مي‌كنه اين، خودش هست كه به چنين نتايج و افكاري رسيده.

حالا خود شما قضاوت بفرمايين اخبار جانبدارانه و بشدت تبليغاتي و همراه با پيشوند ايران، چقدر به اين شيوه نزديك هست؟ اصلاً اجراي اين شيوه، آيا سخت و غيرممكن و يا حتي بي‌سابقه هست؟

پيشنهاد مي‌كنم صفحات 5 به بعد اين تاپيك (تا فكر كنم صفحه‌ي 8) رو يكبار ملاحظه بفرمايين.
اين بحث‌ها، قبلاً بصورت مفصل در اونجا انجام گرفته. شايد با خوندن اون‌ها، بتونيم نتيجه‌گيري بهتري انجام بديم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز آقای مصطفی-بای
شما در حال قضاوت هستید؟ اینو متوجه هستید؟
ریشه های مردمی/تاریخی و تداخل ابرقدرت های زیاده خواه هر دو باید با هم دیده بشه چون اگر اینطور باشه که شما می فرمایید پس حزب الله لبنان هم چیز چندان جالب توجهی نیست، مجاهدین افغان هم مشتی حقوق بگیر یانکی ها بودن، شیعیان جنوب یمن هم احتمالا کارمندان غیررسمی سازمان CIA هستن، شیعیان بحرین و عربستان هم به همین ترتیب ... به گمان شما این نوعی دیدگاه تند و افراطی نیست! پس فقط من و شما در این منطقه مستقل و پاک و منزه هستیم و مابقی همه آلوده هستند به انواع ویروس های رسانه ای داخلی و خارجی بنظر میرسه احترام به شعور ملت ها و آدم ها بد چیزی نیست. در ضمن روش شناسی تریبون داخلی یعنی صدا و سیما خیلی هم کهنه و نخ نما نیست اینجور هم که شما می فرمایید نیست اصولا طبیعت و ماهیت رسانه همینه: تغییر و اقتباس و تفسیر چون اونایی که اونجا نشستن و با ما حرف میزنن مثل ما هستن: انسان! ناخودآگاه دیدگاه ها و حتی خودآگاه تئوری های اونها در این بیان خبر دخیل میشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]پ� �شنهاد مي‌كنم صفحات 5 به بعد اين تاپيك (تا فكر كنم صفحه‌ي 8) رو يكبار ملاحظه بفرمايين.[/quote]

چیزی که حاصل مطالعه من بود و به چشم من اومد، شکایت و گلایه شما از صداوسیما بود، اینکه چرا مثلا نرفتن سفارتخونه هارو بگیرن و عدم تشکیل حزب الله در اون کشورها و...

اما جواب سوال من داده نشد. من گفتم رهبر در نمازجمعه فرمودند ملتهای منطقه مراقب مصادره شدن انقلاب توسط آمریکا باشند.

من اونقدر ها هم سرم میشه که ممکنه این انقلابهارو غربی ها زودتر از انفجار مردمی منطقه و برای منحف کردن جریان انقلاب انجام داده باشند دوست عزیز!

اما این صحبتهای اقا رو چیکارش کنیم؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ماشاءالله به سرعت پست دادن دوستان!
تا ميام جواب يك دوست رو تايپ و ارسال كنم، تاپيك يه صفحه رفته جلوتر :mrgreen: !

[quote]
سلام دوست عزیز و بداخلاق
هر کشوری بطور معمول منافع راهبردی خودشو چه در سطح منطقه و چه در سطح جهان دنبال می کنه، ایران کشوری که سه دهه است داره بطور مستقیم و غیرمستقیم ناجوانمردانه تهدید میشه و آسیب و زخم دیده، خوب چه اشکالی داره که ایران هم منافع راهبردی و درازمدت خودش رو در خاورمیانه دنبال کنه که اون هم مبتنی بر سیاست اصولی ما یعنی: عزت حکمت و مصلحت هستش. این مورد رو میشه بخوبی در سند چشم انداز 20 ساله مشاهده کرد. ما که نه متجاوز هستیم و نه اشغالگر و نه کشوری بیگانه از اون سوی کره ارض بنابراین ایرادی در این نیست اگر بخوایم منافع اصولی خودمون رو دنبال کنیم.
ببینید لزومی نداره همه جهان با کشوری هم پیمان بشه، در ضمن من از فیس بوک و توییتر استفاده نمی کنم اما بکرات از دوستانم شنیدم که اونجا افراد زیادی خواهان تغییرات اسلامی و بیداری در کشورهای عربی اسلامی خاورمیانه و شمال آفریقا هستن به گمان من تغییرات هم می تونه از بالا به پایین باشه هم از اعماق جامعه به بالا
حالا اتفاقی در هر حال داره میوفته در ملل عربی و شر اون تا بحال دامنگیر حکام وابسته عرب منطقه شده نه ما، اینو که انصاف می دی؟[/quote]
برادر عزيز.
بنده مشكلي با اين قضيه ندارم كه ما هم مثل ساير كشورها، به دنبال منافع‌مون باشيم، براش برنامه‌ريزي داشته باشيم، حتي تفكرات جهاني داشته باشيم.

عرض بنده اين هست كه ما بايد برنامه‌ريزي داشته باشيم. به قول شما، سند چشم‌انداز 20 ساله‌، يك نوع برنامه‌ريزي هست كه البته بسيار دير انجام گرفته. گويي كه ما درگير جنگ و تخريب و بازسازي كشور و معضلات ريز و درشت بوده‌ايم و شايد زودتر نمي‌شد به اين موضوع پرداخت. ولي باز هم خوبه كه براي خودمون افق ترسيم كرده‌ايم. هرچند كه بايد تلاش تمامي دولت‌ها، رسيدن به افق باشه؛ يعني وحدت نظر در تصميمات كلان كه متأسفانه گاهاً مشاهده نمي‌شه.
بگذريم.

عرض بنده اينه كه ما اول بايد تلاش خودمون رو انجام بديم، بعد انتظار داشته باشيم كه محصول برداشت كنيم. نه اينكه مثل جواني باشيم كه منتظر مرگ فك و فاميلش باشه تا مال و منال كلوني بهش به ارث برسه.

مطمئناً اگر ما برنامه‌ريزي مناسبي داشته باشيم، به تمامي مواردي كه شما مي‌فرمايين مي‌تونيم برسيم. چون پتانسيل خوبي داريم. ولي نياز داريم فارغ از شعار زدگي و با سرمايه‌گذاري‌هاي مشخص سياسي در كشورهاي منطقه، براي خودمون آينده‌ي سياسي خريدار باشيم. والا اينكه سر خيابون بنشينيم و ماشين‌هايي كه رد مي‌شن رو به نام خودمون بزنيم، هيچ چيز رو عايد ما نمي‌كنه؛ خودمشغولي!

جناب hassanagha.
مهم اسلامي فكر كردن نيست. مهم عمل كردنشه.
شما مادامي كه نظام ليبرال دموكراسي داشته باشي، هرچقدر هم كه تفكراتت اسلامي باشه، صرفاً در عرصه‌ي فرهنگ كشورت مي‌توني تأثيرگذار باشي كه البته همين هم بسيار سخته و خود ما هم هنوز نتونستيم اون رو اجرايي كنيم.
بارها و بارها هم عرض كردم؛ چه در تاپيك تونس و چه در تاپيك مصر، كه حكومت‌هايي كه در پس اين جنبش‌هاي پيروز بوجود ميان، خواه ناخواه متعلق خواهند بود به نظام ليبرال دموكراسي.
اگر دوست داشتين، صفحات 9 به بعد تاپيك «اعتراضات و درگیری های مصر» در همين مبحث رو مورد مطالعه قرار بدين تا بهتر منظور حقير رو متوجه بشين.

براي شناخت هر انقلابي هم شما بايد يه سري شاخصه‌ها رو در نظر بگيرين كه درصورت نبود، نمي‌شه اسمش رو انقلاب گذاشت. باز هم در اين مورد توضيحات به وفور داده شده كه مطالعه‌ي تاپيك‌هاي تونس، مصر و اين تاپيك (كه هر سه در مبحث «اخبار تحليلي» هستن) توصيه مي‌شه؛ براي جلوگيري از اتلاف وقت و تكرار مكررات.

اين ابهاماتي كه فرمودين، تماماً در اون‌ها پاسخ داده شده.

ضمن اينكه توصيه‌ي اكيدي دارم به مطالعه‌ي تاپيك «[url=http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=14472]انقلاب چيست؟![/url] برادر اپرا كه به خوبي و مختصر و مفيد، ويژگي‌هاي انقلاب‌ها و حتي انقلاب‌هاي رنگي رو بيان نموده و كمك حال خوبي براي شما خواهد بود.

[quote][quote]پ� �شنهاد مي‌كنم صفحات 5 به بعد اين تاپيك (تا فكر كنم صفحه‌ي 8) رو يكبار ملاحظه بفرمايين.[/quote]

چیزی که حاصل مطالعه من بود و به چشم من اومد، شکایت و گلایه شما از صداوسیما بود، اینکه چرا مثلا نرفتن سفارتخونه هارو بگیرن و عدم تشکیل حزب الله در اون کشورها و...

اما جواب سوال من داده نشد. من گفتم رهبر در نمازجمعه فرمودند ملتهای منطقه مراقب مصادره شدن انقلاب توسط آمریکا باشند.

من اونقدر ها هم سرم میشه که ممکنه این انقلابهارو غربی ها زودتر از انفجار مردمی منطقه و برای منحف کردن جریان انقلاب انجام داده باشند دوست عزیز!

اما این صحبتهای اقا رو چیکارش کنیم؟[/quote]
يعني بزرگوار، از اونهمه مطلب، همين چهار تا كلمه رو برداشت فرمودين؟
پس فكر كنم يا بنده بايد در ادبياتم تجديد نظر كنم يا شما در نحوه‌ي مطالعه‌ي مطالب.

كلام آقا رو هم دوستان درموردش توضيح مناسب دادن.
نگاهتون به كلام رهبري بايد نگاه آينده‌نگرانه باشه.

-----------------------------------------------------

[quote]دوست عزیز آقای مصطفی-بای
شما در حال قضاوت هستید؟ اینو متوجه هستید؟
ریشه های مردمی/تاریخی و تداخل ابرقدرت های زیاده خواه هر دو باید با هم دیده بشه چون اگر اینطور باشه که شما می فرمایید پس حزب الله لبنان هم چیز چندان جالب توجهی نیست، مجاهدین افغان هم مشتی حقوق بگیر یانکی ها بودن، شیعیان جنوب یمن هم احتمالا کارمندان غیررسمی سازمان CIA هستن، شیعیان بحرین و عربستان هم به همین ترتیب ... به گمان شما این نوعی دیدگاه تند و افراطی نیست! پس فقط من و شما در این منطقه مستقل و پاک و منزه هستیم و مابقی همه آلوده هستند به انواع ویروس های رسانه ای داخلی و خارجی بنظر میرسه احترام به شعور ملت ها و آدم ها بد چیزی نیست. در ضمن روش شناسی تریبون داخلی یعنی صدا و سیما خیلی هم کهنه و نخ نما نیست اینجور هم که شما می فرمایید نیست اصولا طبیعت و ماهیت رسانه همینه: تغییر و اقتباس و تفسیر چون اونایی که اونجا نشستن و با ما حرف میزنن مثل ما هستن: انسان! ناخودآگاه دیدگاه ها و حتی خودآگاه تئوری های اونها در این بیان خبر دخیل میشه.[/quote]
ببينيد دوست من.
چرا شما نگاه صفر و يكي به قضايا دارين؟ يه طورايي شبيه به نگاه «هركس با ما نيست، عليه ماست»؟
اينكه همواره كشورهاي سودجو و بخصوص استعمارگر سعي مي‌كنن كه نيات و اهدافشون رو بصورت غيرمستقيم و با آلت دست قرار دادن مردم كشورهاي ديگه پياده كنن، به نظر شما به معني جيره‌خواري و مزدوري و حقوق بگيري هست؟
اين نگاه شما، با جناب سرهنگ قذافي چه تفاوتي داره كه معترضينش رو مزدور و اجير شده و چنين و چنان معرفي مي‌كنه (و البته تلويزيون ايران هم متقابلاً ارتش قذافي رو مزدور و اجير شده مي‌نامه icon_cheesygrin ).

دوست گرامي.
اينكه مثلاً امريكا در افغانستان به مجاهدين افغان در دهه‌ي هشتاد كمك مالي و نظامي مي‌كرد، حقيقتي غيرقابل كتمانه. هدفش هم مقابله با شوروي بود؛ درست عين كاري كه شوروي مثلاً در ويتنام با امريكا كرده بود! اين به معني بد بودن مجاهدين افغان نيست. چرا كه اونا هم هدف خودشون رو دارن. ولي نتيجه چي مي‌شه؟ اينكه سرمايه‌گذاري امريكا در دهه‌ي بعدي جواب مي‌ده و از دل مجاهدين اسبق، طالبان رو علم مي‌كنن. بعد چند سال بعد به بهانه‌ي سركوب همين مجاهدين طالباني ميان و در افغانستان مستقر مي‌شن!

درسته كه مجاهدين افغان، مزدوران امريكا نبودن. ولي نتيجه‌ي كمك گرفتنشون از امريكا در اون زمان، به اين قضيه ختم شد.

پس اولاً هيچ‌وقت نبايد شما تحرك استعمارگران رو ناديده بگيري يا با شعار، قدرتشون رو هيچ و پوشالي فرض بفرمايي و ثانياً نبايد به برنامه‌هاشون بصورت كوتاه مدت نگاه بفرمايي. اين بيان حضرت امام (ره) بود كه فرمودن امريكا نقشه‌اي مي‌چينه كه ما 20 سال بعد نتيجه‌اش رو مي‌بينيم. حالا به نظر شما، حضرت امام (ره) هم متوهم بودن؟ خير!
ايشان با بينشي كه داشتن، به چنين مواردي اشاره مي‌فرمودن؛ چرا كه مي‌ديدن اين مسائل رو و برخلاف مسئولين وقت كه همون زمان خوش‌خيال فكر مي‌كردن امريكا اين شده و اون شده، به تمامي اين مسائل دقت داشتن.

همون‌طور كه عرض شد، شما بايد وقايع رو ريشه‌يابي بفرمايين و ببينين ريشه‌ي هر مسئله در كجاست. در غير اينصورت، مثلاً اگه شما يه فرد خارجي باشين (مثلاً يه مسلمان اندونزيايي)، مياين مي‌بينين يه عده تو ايران، رنگ سبز دارن (به عنوان نماد سيدي و مذهبي)، شعار الله اكبر و لا اله الا الله مي‌دن (به عنوان شعائر مذهبي)، اسم از امام خميني (ره) و شهيد همت و شهيد باكري مي‌برن و دم از آرمان‌هاي انقلاب مي‌زنن‌ (بعنوان پايبندي به اصول و ارزش‌هاي انقلاب)، شعارهاي مرگ بر روسيه و مرگ بر چين مي‌دن (بعنوان اعلام برائت از كشورهاي استعمارگر و خارجي)، نماز جمعه برگزار مي‌كنن، بر پشت بام‌ها الله اكبر مي‌گن، يا حسين (ع) مي‌گن و ...!
حالا به نظر شما، با اين تصاوير، شماي بيننده‌اي كه اصلاً درخصوص ايران اطلاعات چنداني ندارين، چه برداشتي مي‌فرمايين؟ غير اينه كه فكر مي‌كنين اينا دارن يه حركت اسلامي و انقلابي و آرمان‌گرايانه انجام مي‌دن؟ امري شبيه به انقلاب 1357؟

تنها دقت به ريشه‌هاي جنبش، ساختارشون، طرفداران‌شون، رسانه‌هاي مبلغ‌شون، عمق شعارهاشون، اهداف حقيقي‌شون، پشتيبانان‌شون و بطور كلي رهبران پنهان‌شون هست كه شما رو به اين نتيجه مي‌رسونه كه نخير! اين حركت نه تنها انقلاب اسلامي نيست، بلكه اساساً نه انقلابه و نه خودجوش و نه مردمي! چرا كه مردم در حقيقت، اسير يك تفكر هدايت‌گر شدن و دارن براي اهداف گروهي خاص، اين تحركات رو انجام مي‌دن.

شايد بين اون‌ها مردم معترض هم كم نباشن يا كسائي كه دارن براي حقوق‌شون تلاش مي‌كنن. ولي مسيري كه درش افتادن مسير صحيحي نيست و نتيجه‌ي خوبي هم نداره.

به همين دليله كه عرض مي‌كنم به جاي چسبيدن به ظواهر امر، به اصل و اساس ماجرا بپردازين و اون رو مورد بررسي قرار بدين.

=================================

در پايان، از شما تقاضا مي‌كنم يكبار تاپيك‌هاي تونس، مصر و اين تاپيك رو مورد مطالعه قرار بدين.
چون بسياري از اين عرايض، قبلاً زده شده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقای سرلشگر! بخوانند. عبارات داخل "---" از بیانات رهبری در نمازجمعه و از سایت khamenei.ir گرفته شده است.

[quote]شما ملاحظه بفرمايين. در همين تاپيك، كم نيستن دوستاني كه ميان اظهار نظر مي‌كنن و حتي براشون اين جمله عجيبه كه اين انقلاب‌ها، ريشه‌ي مردمي، ديني و حتي اجتماعي نداره و طراحي شده هست![/quote]

"[color=green]حوادث امروز شمال آفريقا، كشور مصر، كشور تونس، برخى كشورهاى ديگر، براى ما ملت ايران معناى ديگرى دارد، معناى خاصى دارد؛ اين همان چيزى است كه هميشه به عنوان حدوث بيدارى اسلامى، به مناسبت پيروزى انقلاب بزرگ اسلامى ملت ايران گفته ميشد؛ امروز خودش را دارد نشان ميدهد؛ لذا اين دهه مهم است.[/color]"

[quote]عرض بنده اين هست كه ما بايد برنامه‌ريزي داشته باشيم. به قول شما، سند چشم‌انداز 20 ساله‌، يك نوع برنامه‌ريزي هست كه البته بسيار دير انجام گرفته. گويي كه ما درگير جنگ و تخريب و بازسازي كشور و معضلات ريز و درشت بوده‌ايم و شايد زودتر نمي‌شد به اين موضوع پرداخت. ولي باز هم خوبه كه براي خودمون افق ترسيم كرده‌ايم. هرچند كه بايد تلاش تمامي دولت‌ها، رسيدن به افق باشه؛ يعني وحدت نظر در تصميمات كلان كه متأسفانه گاهاً مشاهده نمي‌شه.[/quote]

"[color=green]من يك جمله‌اى را از يك مقام غربى نقل كنم. بنده دأبم نيست از قول اين سياستمدارها و معاريف غربى چيزى بگويم؛ اما اين جمله‌ى جالبى است. او ميگويد: دو چيز است كه اگر در ميان مسلمانها دست به دست بگردد و ملتهاى مختلف مسلمان از اين دو چيز آگاه شوند، ديگر همه‌ى تابوهاى غرب - يعنى اصول جزمى غرب - در هم خواهد شكست و باطل خواهد شد. اين دو چيز چيست؟ اين متفكر غربى ميگويد: يكى قانون اساسى جمهورى اسلامى است؛ كه اين قانون اساسى، يك حكومت مردمى و پيشرفته‌ى امروزى و در عين حال دينى را در چشم مسلمانان جهان ممكن ميسازد. اين قانون اساسى نشان ميدهد كه ميتوان يك حكومتى داشت كه هم متجدد باشد، امروزى باشد، پيشرفته باشد و هم كاملاً دينى باشد. قانون اساسى اين را تصوير ميكند. ميگويد چنين چيزى ممكن است. اين يك. دوم، كارنامه‌ى موفقيتهاى علمى و اقتصادى و سياسى و نظامى جمهورى اسلامى است؛ كه اگر اين دست مسلمانها برسد، مى‌بينند كه آن امرِ ممكن اتفاق افتاده است، واقع شده است. او ميگويد اگر ملتهاى مسلمان از اين امكان و وقوع نسبى كه هم ممكن است، هم در ايرانِ امروزِ اسلامى به طور نسبى واقع شده است، مطلع شوند، اين نظام‌سازى را پيش چشم داشته باشند، ديگر جلوى سلسله‌ى انقلابها را نميتوان گرفت.

[size=18]امروز اين اتفاق افتاده است. البته اين اتفاق، امروز نيفتاده است؛ سى سال است. يك مطلبى تدريجاً و آرام آرام در ذهن ملتها جا ميگيرد، رشد ميكند، پخته ميشود، بعد به اين صورتى كه امروز در شمال آفريقا و در مناطق ديگر مشاهده ميكنيد، بروز ميكند.[/size][/color]"

[quote]hassanagha نوشته:
نقل قول:
متوجه فرمايشتون نشدم.
مي‌شه بسطش بدين؟

از فرمایشتون اینجوری متوجه شدم که شما انقلابیون منطقه رو کسانی میدونید که مورد حمایت آمریکا هستن و آمریکا به نوعی حکام منطقه رو دور زده و پشتشون رو خالی کرده. درست متوجه شدم؟ اگه نه میشه دوباره یه توضیح روشن بدید. ممنون میشم.

بله. بنده به چنين امري معتقدم و مستندات اون بارها در همين تاپيك و تاپيك‌هاي مشابه و حتي اخبار خود ايران اومده.
اساساً اگه به سرمنشاء اين موج‌هاي بوجود اومده توجهي داشته باشين و به جاي تك تك نگاه كردن اين كشورها، مجموع رو در نظر بگيرين، شما نيز به اين نتيجه خواهيد رسيد.[/quote]

"[color=green]امروز در كشور مصر دارد انعكاس صداى شما شنيده ميشود. آن رئيس جمهور آمريكا كه در دوره‌ى انقلاب ما رئيس جمهور بود، همين چند روز پيش مصاحبه كرده، گفته اين صداهائى كه در مصر شنيده ميشود، براى من آشناست! يعنى آنچه امروز در قاهره شنيده ميشود، در تهرانِ آن روزهاى رياست جمهورى او شنيده ميشد. اينها را دنيا دارد قضاوت ميكند[/color]"

بنده بر خلاف نظر جناب سرلشگر از دوستان تقاضا دارم به جای مطالعه پستهای دوستان که بعضا از روی تحلیل های شخصی و نادرست می باشد این لینک رو دوباره مطالعه کنند و تحت تاثیر رسانه های بیگانه هم قرار نگیرند. نظر رهبری فصل الخطاب بوده و بنده هم اگر نظرم چیز دیگری بوده نظرم را تصحیح میکنم.

[url=http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=10955]لینک سخنان رهبری[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز و نکته بین
من هم همینو گفتم: ریشه های مردمی/تاریخی رو توأم با دخالت قدرت های سیاسی ببینید! شما ظاهرا متن رو با دقت نمی خونی و بعدش معترض میشی. اما ماجرای سرهنگ قذافی! واقعا منو به خنده میندازید با این حرفی که زدید از شما بعیده ... چه ربطی داره آقا، من دارم میگم شما هستید که اینطور نگاه می کنید به داستان بنظر شما اینطور میاد که تنها ما ایرانی ها هستیم که منزه هستیم از تاثیرات پیرامونی و کج فهمی و دیگرانی که در این منطقه هستن پیکره های خاکستری و روباتیکی هستند که یانکی ها اونها براحتی آب خوردن هدایت می کنن، در ضمن: از کیسه خودمون خرج کنیم: امام خمینی (ره) هم اون نکته ای که شما گفتید فرمودند و هم رهنمودهایی برای پیشگیری و نقش بر آب کردن این نقشه ها به نسل های جوان انقلابی ارائه دادند که توسط تعداد زیادی از اون آدم های جوان دیروز و امروز پیگیری شد و داره میشه بنابراین صحبت شما کاملا مع الفارق و نامربوطه در اینجا. همونقدر که اونها نقشه چینی کردن ما هم نقش بر آب کردیم و نقشه های خودمونو پیاده سازی کردیم که دست کم در موارد مهمی داره جواب میده و جواب داده. اگر نبود همون رهنمودهای پیر جماران و نگاه هوشمندانه رهبر معظم انقلاب الان لبنان شده بود یکی از استان های رژیم اشغالگر قدس! حالا متوجه منظور بنده هستید؟
درباره رسانه ها: بعید می دونم ما براحتی بتونیم همه مردمان دنیا رو در یک نگاه بسیار سطحی نادان و بی اطلاع اسم بگذاریم! این خلاف منطق و حتی اخلاقه! بله تعدادی مشتری دائمی و کم سواد و کم اطلاع و فاقد بینش برای رسانه های پر زرق و برق اونور آبی همیشه وجود داره اما بطور قطع کسانی هم هستند که می دونن این رسانه های متخاصم و بد نیت دارن چی کار می کنن. شما چرا نیمه پر لیوان رو نمی بینی؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باز هم سلام آقا مصطفی...
باور کنید من 2 ساله حتی یک پست این سایتو از دست ندادم....پس مطمئا باشید که او صفحات رو هم خوندم....
2 مسله وجود داره
بحث اول اینه که چرا ما در مورد این قضیه(فقط این قضیه) اینطور خبر رسانی داخلی و خارجی میکنم بحثه دوم اینه که این نوع خبر رسانی چقدر تا ثیر گزاره؟...
خوب اولین جیزی که مطرحه بحثه زمانه همون تور که خودتون می بینید سرعت اتفاق افتادن این وقایع بسیار بالاست پس ما وقت اعتماد سازی نداریم.....خوب ما می دونیم که نمی تونیم تو این شرایط عقیده کسی رو در مورد شبکمون عوض کنیم چرا ؟ چون مسیر ما سالها همین بوده و یه شبه نمی تونیم عوضش کنیم...پس میایم مخاطبا مون رو 2 دسته می کنیم 1- گروهی که بمون اعتماد دارن یا بهتر بگم شنیدن این نوع خبر رو دوست دارن یعنی دوست دارن که ببینن آره دنیا داره انقلاب اونا رو تایید میکنه و...ببینید بحث خبر رسانی صرف نیست بیشتر بحث سره بر انگیختن احساساته یعنی اینکه ما به اون یارو بحرینیه که عقاید اسلامی داره تلقین کنیم که کارت درسته ....
2-خوب اینا گرو هین که ما با توجه به پشتوانمون می دونیم که نمی تونیم روشون تا ثیر بزاریم یعنی نوعه اخبار ما رو دوست ندارن...با هدف انقلاب اسلامی به خیابون نیومدن... اجیر آمریکان یا هرچی...در کل پیش زمینشون در مورد انقلاب با اهداف ما تفاوت داره...
در شرایط حاضر ما نمی تونیم غلظت این دو گروهو تغییر بدیم ولی حداقل می تونیم یک گروهو بر جسته تر کنیم یعنی یک گروهو جلوتر بندازیم(بدون توجه به اینکه ما چقدر توان داریم یا فراوانیه این گروه چه قدره چون حداقلش اینه که ما باید تلا ش خودمونو بکنیم یا همون کاچی بهتره هیچی)
خوب ما میایم یه همچین فکری رو می کنیم و اساس خبر رسانیه خارجی مون رو رو اون قرار می دیم (کار به درست و غلطش ندارم) خوب حالا باید چطور اخبار داخلی رو پخش کنیم؟
پاسخ سادس ....همون طور... یعنی ما مجبوریم همون خبری رو که تو پرس تی وی پخش می کنیم تو اخبار 20/30 پخش کنیم...
خوب این از مسئله اول...
می خواهیم تاثیر این نوع خبر گزاری رو در کل ببنیم...
متاسفانه ما داریم از این نوع خبر گزاری سود می بریم...مهم نیست که اخبار ساعت 2 چند در صد مخاطباش کم شده یا...مهم اینه کسایی که این اخبارو گوش می دن چقدر اونو باور می کنن یا چقدر از اون تاثیر می گیرن....
باز هم متاسفانه مردم ما خیلی وقته 2 دسته شدن در این مورد...دسته اول اون افرادین که انقدر تو نخ بی بی سی و ... هستن که هیچی رو قبول نمی کنن یعنی اگه یه روز اخبار بیاد بگه ما نفت صادر میکنیم اونا میگن نه...بی بی سی گفته ما نفت صادر نمی کنیم پس حتما صادر نمی کنیم...دسته دوم درست بالعکس این دسته هر چیزی که اخبار بگه رو دوست دارن که باور کنن(شاید باور هم نکنن) یه مثال می زنم چند وقت پیش اخبار اعلام کرد که ما پنجمین نیروی هوایی بزرگ رو داریم...خب همه می تونیم یه حساب سر انگشتی بکنیم ببینیم که غیر ممکنه...ولی برید همون تاپیک رو ببینید که چند نفر از این قضیه طرفداری کردن...
مصطفی جان اگه لحظه ای به تاثیر گزاری این نوع خبر رسانی شک داره یک باره دیگه تاپیک های این سایتو از تونس شروع کن و دوباره بخون...ببین اون اول قضیه که صدا سیما سرگردون بود چند نفر فکر می کردن این انقلاب ها اسلامییه و حالا که داره به شدت تبلیغ می کنه چند نفر اعتقاد دارن که انقلاب ها اسلامیه...(بگزریم که خیلی ها از الان دارن لشکر کشی هم می کنند برای دفاع از این انقلاب اسلامی)
مهم این نیست که چقدر حقایق رو میگیم مهم اینه که چقدر به اهدافمون نزدیک می شیم..
بهر حال مثه اینکه برای ما هدف وسیله رو توجیه می کنه...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]آقای سرلشگر! منو به این مطلب و اون مطلب پاس نده. من میخوام بدونم جوابی برای این سوال داری یا نه؟ این سوال من یه نوع به چالش کشوندن شماست. منم میتونم ده تا کتاب 500 صفحه ای اینجا تایپ کنم(عمرا) بعدش برای استدلالاتم بگم اول برید اون 5000 صفحه رو بخونید و بعد بیایید من جوایتون رو بدم. کمی سعه صدر داشته باشید، با نیش و کنایه و بد اخلاقی جواب ندید.خوب نیست!

الان جواب این سوالم رو در یک خط بدهید(البته اگر جوابی دارید). رهبر فرمودند مردم کشورهای مصر و تونس مراقب مصادره شدن انقلابشون توسط امریکا باشن.( پس انقلاب هم مردمی هست و هم خلاف سیاست امریکا)
شما هم که میگید این انقلابها طراحی شده است و ال و بل!

پس ما صحبتهای آقا را قبول کنم یا تحلیلهای شمارو؟

[quote]نگاهتون به كلام رهبري بايد نگاه آينده‌نگرانه باشه.[/quote]

یعنی ایشون آرزوهاشون رو داخل نمازجمعه مطرح کردند؟ واقعا که.[/quote]
بي‌خيال دوست عزيز.
اصلاً شما فرض بفرما بطور كل بنده رو به چالش كشيدين و حقير رو از اقيانوسي آرام، به دريايي طوفنده و خروشان و متلاطم تبديل فرمودين. خوبه؟

قبلاً هم عرض كردم. علاقه‌اي به ورود به جدل ندارم. چرا كه بحث كردن در بحث‌هايي كه حالت جدل به خودش گرفته، به هيچ‌وجه نتيجه‌اي نداره.

اون ارجاعات هم به اين اميد به شما داده شد كه اگه حسن ظن و وسعت نظري دارين، برين و از اطلاعاتي كه درش اومده و محصول بحث تمامي دوستان (كه فقط يك نفرشون بنده‌ي حقيره) بوده، استفاده ببرين.
ولي اگه تمايلي به اين امر ندارين، بنده هم اصراري ندارم و مي‌تونين به خط فكري خودتون بچسبين.

پاسخ شما هم به اندازه‌ي كافي داده شده. اگر علاقه داشتين، پست‌ها رو به دقت مورد مطالعه قرار بدين و پاسختون رو دريافت بفرمايين. در غير اينصورت، بنده كمكي نمي‌تونم بهتون بكنم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به احتمال زیاد انقلاب بحرین سرکوب میشه
با وهابی ها که نمیشه دست خالی در افتاد اینا وحشی ان ادم که نیستن
سعودی ها تحت هیچ شرایطی اجازه انقلاب رو نمی دن امریکا هم که چراغ سبز داده
طبق معمول هم صدای ما به هیچ جا نمیرسه
متاسفانه اینقدر پرس تی وی اخبار یه طرفه تو این 2 سال پخش کرد که مخاطباشو از دست داده و همشون از نیجریه و اینا هستن مخاطباش

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من هم می گم بی خیال دوست عزیز
اما این جدل نیست
نگاه تاریکی نسبت به چشم انداز منطقه ای دارید که بخودی خود دستاوردهای سیاست خارجی ما رو هم در عرصه منطقه نفی می کنه اون هم در خلال سه دهه زحمت و حرف زدن و الهام بخشی حرکت مردم ما
شما در مجموع حریف رو بسیار قوی تر از اونچه که هست می بینید ... دوست عزیزم، من اونور آب زندگی کردم و فکر می کنم که اونها هم بزودی گرفتار بحران های اجتماعی و سیاسی جدی تری خواهند شد و تصور نکنید که این بحران اقتصادی که اونها رو تا گردن توی دردسر فرو برده به همین سادگی ها تمام میشه
وانگهی خاورمیانه شاید الان قلب راهبردهای اونا باشه اما 30 سال دیگه 40 سال دیگه نیم قرن دیگه به هزار و یک دلیل اهمیت امروز رو نخواهد داشت و استراتژیست های اونها هم اونطور که من گاه و بیگاه تو روزنامه ها و مجلات آنلاینشون می خونم و وب سایت های سیاسی اونها دارن کم کم جدی تر و جدی تر به این قضیه فکر می کنن
منصفانه اش اینه که تا حدودی بپذیریم که اونها دیگه اون نفوذ سابق رو در این منطقه و کشورهای اون ندارن
حضور ناوگان پنجم یا پنجاهم یانکی ها هم در بحرین خلاف این موضوع رو ثابت نمی کنه
ایمان دارم که آل خلیفه ها و وهابی های سعودی بی ... آخرین نسل دوستان یانکی ها در این منطقه خواهند بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوست عزیز و نکته بین
من هم همینو گفتم: ریشه های مردمی/تاریخی رو توأم با دخالت قدرت های سیاسی ببینید! شما ظاهرا متن رو با دقت نمی خونی و بعدش معترض میشی. اما ماجرای سرهنگ قذافی! واقعا منو به خنده میندازید با این حرفی که زدید از شما بعیده ... چه ربطی داره آقا، من دارم میگم شما هستید که اینطور نگاه می کنید به داستان بنظر شما اینطور میاد که تنها ما ایرانی ها هستیم که منزه هستیم از تاثیرات پیرامونی و کج فهمی و دیگرانی که در این منطقه هستن پیکره های خاکستری و روباتیکی هستند که یانکی ها اونها براحتی آب خوردن هدایت می کنن، در ضمن: از کیسه خودمون خرج کنیم: امام خمینی (ره) هم اون نکته ای که شما گفتید فرمودند و هم رهنمودهایی برای پیشگیری و نقش بر آب کردن این نقشه ها به نسل های جوان انقلابی ارائه دادند که توسط تعداد زیادی از اون آدم های جوان دیروز و امروز پیگیری شد و داره میشه بنابراین صحبت شما کاملا مع الفارق و نامربوطه در اینجا. همونقدر که اونها نقشه چینی کردن ما هم نقش بر آب کردیم و نقشه های خودمونو پیاده سازی کردیم که دست کم در موارد مهمی داره جواب میده و جواب داده. اگر نبود همون رهنمودهای پیر جماران و نگاه هوشمندانه رهبر معظم انقلاب الان لبنان شده بود یکی از استان های رژیم اشغالگر قدس! حالا متوجه منظور بنده هستید؟
درباره رسانه ها: بعید می دونم ما براحتی بتونیم همه مردمان دنیا رو در یک نگاه بسیار سطحی نادان و بی اطلاع اسم بگذاریم! این خلاف منطق و حتی اخلاقه! بله تعدادی مشتری دائمی و کم سواد و کم اطلاع و فاقد بینش برای رسانه های پر زرق و برق اونور آبی همیشه وجود داره اما بطور قطع کسانی هم هستند که می دونن این رسانه های متخاصم و بد نیت دارن چی کار می کنن. شما چرا نیمه پر لیوان رو نمی بینی؟[/quote]
خوب. اين برگرفته از نگاه شماست و محترم.
ولي انتظار ندارين كه بنده مثل شما فكر كنم و اينكه همه چيز با همين تحليل يك خطي كه الان ما داريم همه چيز رو اداره مي‌كنيم و دست به قول شما يانكي‌ها رو از همه‌چيز قطع كرديم و الي آخر. بنده تحليل خودم رو دارم و مستندات تحليلي خودم رو.
ان شاءالله كه شما هم مستندات خودتون رو داشته باشين و فرمايشاتتون صرفاً شعاري نباشه.

درخصوص عوام بودن اكثر ملت جهان هم اين مسئله اصلاً چيز تازه‌اي نيست. اگر غير از اين نبود، آريستوكراسي بهترين سبك حكومت نبود كه هربار، شكل و لايه‌اي زيبا به خودش بگيره و حاكميت خودش رو تثبيت كنه.
پس عرض بنده هم توهين نيست.
ولي با وجود اين، نظر شما هم محترمه.

--------------------------------------------------------

سروش جان.
اتفاقاً دقيقاً در مواقع بحران هست كه هنگام يارگيري رسانه‌اي فرا مي‌رسه.
شايد يه مصري، سالي به 12 ماه العام رو نگاه نكنه. ولي وقتي بحراني مي‌شه و ساير رسانه‌ها؛ منجمله العالم وقايع رو پوشش مي‌ده، مسلماً اين شبكه هم مي‌ره جزو شبكه‌هايي كه بعداً اخبارش رو دنبال مي‌كنه. حالا نحوه‌ي برخورد رسانه مي‌تونه باعث شه كسي كه نگاهش مي‌كنه، همون اول بسم‌الله بزنه يه شبكه‌ي ديگه يا اينكه جذبش بشه.
اين، با سياست تحميق و تخمير اذهان نمي‌سازه! چرا كه از صداقت رسانه‌اي خبري نيست.

اين حقيقته كه شبكه‌هاي خارجي ما هم درست مثل شبكه‌هاي داخلي، كاملاً يكجانبه و يك‌طرفه اخبار رو پوشش مي‌دن و همين مسئله، حتي موافقين رو هم دچار مشكل مي‌كنه!

اما در موضع داخلي، اتفاقاً اين دست اخبارها فقط باعث مي‌شه اذهان مفيد به انحراف از مسير اصلي كشيده بشن! مثلاً قطعاً خيلي از دوستان در اين سايت، تحليل‌گران خوبي هستن. ولي اگه فكرشون جهت نامناسبي داشته باشه، قطعاً نمي‌تونن از قدرت تحليل‌شون، به خوبي استفاده ببرن و نهايتاً به تحليل‌هاي بسيار سطحي صدا و سيما مي‌رسه!
بطور مثال دوستي ديروز لينكي بهم داد كه شگفت‌انگيز بود! مصاحبه با همسر يكي از ديپلمات‌هاي ايراني مستقر در مصر گفتگو كرده بود و حرف‌هايي زده بود شگفت‌انگيز! اينكه مديريت انقلاب مصر به عهده‌ي امام زمان (عج) بود و بارها اين موضوع رو به عينه ديدن!! حالا چطور؟ بماند!

حالا به نظرتون اينكه اونقدر دروغ يا ايده‌آل يا باور يا سياست يا هدف يا هرچيزي كه شما اسمش رو مي‌ذاري رو تكرار كنيم و به خورد مردم خودمون بديم تا همه جو بگيردشون و باورش كنن، چه تأثيري در سياست‌هاي منطقه‌اي داره؟ مثلاً اگه باور داشته باشيم كه تونس درش انقلاب اسلامي!! بوقوع پيوسته، چه كمكي به وقاع مي‌كنه؟ آيا با خواسته‌ي ما، اين كشور اسلامي مي‌شه؟

خيلي راحت در حال حاضر مي‌تونين ميزان و غلظت تغييرات بوجود اومده در كشورهاي منطقه رو ملاحظه بفرمايين. اين چيزي نيست كه پنهان باشه يا در قالب شعار بيان بشه.
وضعيت مشخصه و كافيه يه انسان بي‌طرف فقط شرايط رو بسنجه تا صحت ادعاي طرفين مشخص بشه.

اون زمان، اگه مثلاً حكومتي در مصر بوجود اومد كه درست مثل حكومت عراق بود و دين و اسلام در اون جايگاهي نداشت؛ مثل ساير حكومت‌هاي ليبرال دموكراسي، اين نتيجه‌ي بدتر و سنگين‌تري رو براي مردم ما به همراه خواهد داشت! چرا كه مدت زيادي، فريب دروغ يا تبليغي رو خوردن و بهش اعتماد و اعتقاد پيدا كردن و الان، نتيجه‌ي ديگري مي‌بينن!

متأسفانه از اين دست موارد، كم پيش نيومده كه شايد فقط يكي از اون موارد، حمله‌ي امريكا به عراق در سال 2003 بود كه تا 20 روز، ايران از پيشروي‌هاي عراق و شكست امريكا و چنين و چنان؛ دقيقاً به سبك سعيد الصحاف خبررساني مي‌كرد و در روز 21ام ديديم كه بغداد سقوط كرده و همه شوكه شديم!!!
چرا؟ چون اين سياست بشدت نخ‌نما بكار رفته بود كه پيروزي‌هاي يكي و شكست‌هاي ديگري با چاشني جناياتش عليه مردم غير نظامي؛ براي جلب ترحم و دلسوزي اذهان عمومي به نمايش گذاشته بشه! مثل جنگ 33 روزه! مثل جنگ غزه! مثل همين جنگ قذافي و مردم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]قبلاً هم عرض كردم. علاقه‌اي به ورود به جدل ندارم. چرا كه بحث كردن در بحث‌هايي كه حالت جدل به خودش گرفته، به هيچ‌وجه نتيجه‌اي نداره.[/quote]
بنده هم همین نظر رو دارم.لذا به خاطر اینکه فکر نکنید من در حال جدل بر سر تحلیلهای خودم هستم، پست قبلی خودم رو ویرایش کردم . بهتره یه نگاهی بیندازید تا متوجه بشید دغدغه من چی بوده ای اقيانوسي آرام. :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من هم می گم بی خیال دوست عزیز
اما این جدل نیست
نگاه تاریکی نسبت به چشم انداز منطقه ای دارید که بخودی خود دستاوردهای سیاست خارجی ما رو هم در عرصه منطقه نفی می کنه اون هم در خلال سه دهه زحمت و حرف زدن و الهام بخشی حرکت مردم ما
شما در مجموع حریف رو بسیار قوی تر از اونچه که هست می بینید ... دوست عزیزم، من اونور آب زندگی کردم و فکر می کنم که اونها هم بزودی گرفتار بحران های اجتماعی و سیاسی جدی تری خواهند شد و تصور نکنید که این بحران اقتصادی که اونها رو تا گردن توی دردسر فرو برده به همین سادگی ها تمام میشه
وانگهی خاورمیانه شاید الان قلب راهبردهای اونا باشه اما 30 سال دیگه 40 سال دیگه نیم قرن دیگه به هزار و یک دلیل اهمیت امروز رو نخواهد داشت و استراتژیست های اونها هم اونطور که من گاه و بیگاه تو روزنامه ها و مجلات آنلاینشون می خونم و وب سایت های سیاسی اونها دارن کم کم جدی تر و جدی تر به این قضیه فکر می کنن
منصفانه اش اینه که تا حدودی بپذیریم که اونها دیگه اون نفوذ سابق رو در این منطقه و کشورهای اون ندارن
حضور ناوگان پنجم یا پنجاهم یانکی ها هم در بحرین خلاف این موضوع رو ثابت نمی کنه
ایمان دارم که آل خلیفه ها و وهابی های سعودی بی ... آخرین نسل دوستان یانکی ها در این منطقه خواهند بود[/quote]
اينكه غرب هم بحران‌هاي اقتصادي داره، شكي درش نيست. ولي باز هم اين مسائل، تحليلي‌ يك خطي ندارن.
لكن منطق ما نبايد برج ايفلي باشه كه بگيم تو جيب جا نمي‌شه؟ پس حتماً برج ايفله!

قدرت‌ها جابجا مي‌شن و امپرياليست‌ها جايگزين و سياست استعماري هم همواره وجود خواهد داشت.
فقط مي شه دعا كرد كه ظهور منجي (عج)، نزديك باشه و طومار ستم در جهان پيچيده بشه.

[quote][quote]قبلاً هم عرض كردم. علاقه‌اي به ورود به جدل ندارم. چرا كه بحث كردن در بحث‌هايي كه حالت جدل به خودش گرفته، به هيچ‌وجه نتيجه‌اي نداره.[/quote]
بنده هم همین نظر رو دارم.لذا به خاطر اینکه فکر نکنید من در حال جدل بر سر تحلیلهای خودم هستم، پست قبلی خودم رو ویرایش کردم . بهتره یه نگاهی بیندازید تا متوجه بشید دغدغه من چی بوده ای اقيانوسي آرام. :mrgreen:[/quote]
دوست گرامي.
ممنون بابت نقل قول فرمايشات رهبر معظم انقلاب.
فقط اي كاش سلسله سخنان ايشان در چند هفته‌ي اخير رو مورد بررسي قرار مي‌دادين و اينطور سوزنتون روي نماز جمعه‌ي مذكور گير نمي‌كرد!
چون اشارات بسيار واضحي درخصوص آينده (و نه حال) ماجراها داشته‌ان.

ضمن اينكه توضيحات كافي درخصوص سبك حكومت ايران و امكان انتقال يا ايجادش به ساير كشورها هم قبلاً ارائه شده كه گويا شما تمايلي به مطالعه‌اش ندارين.

پس نمي‌شه در اين زمينه بحثي با شما داشت و صرفاً مي‌شه از بابت ارائه‌ي نظراتتون، ازتون تشكر نمود و نظرتون رو محترم دونست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اطلاق عنوان تحلیل یک خطی شاید گوینده رو خوشحال کنه اما قصد ارائه دهنده نظر رو نمی رسونه... من موافق این روش برخورد نیستم ... همه ما ایرانی قدرتمند و سربلند میخوایم که مزاحمی در اطرافش نباشه به گمان من این هدف بلند مدت دست یافتنی خواهد بود اما بحث در روش و منش رسیدن به هدفه
من از شما درباره عوام و خواص تندتر هستم اما معنای چنین حقیقتی اهانت به آدم ها نیست براحتی میشه اینو درک کرد که: خلایق هر چه لایق اما این هم تحلیل میخواد نه اینکه برچسب بزنیم، اگر قصد ما روشنگری پس برچسب ها و نشان ها باید اول کنار گذارده بشن
در این مورد می تونید به سخنان رهبری درباره نقش نخبگان در اداره و هدایت فکری جامعه انسانی بویژه جوامع اسلامی رجوع کنید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.