Recommended Posts

شاید برخی دوستان تصور می کنن احیانا سفیدپوست های عاقل دنیای غرب! دلشون بحال مردم بیچاره و بی دفاع لیبی سوخته؟! اینطوره دوستان عزیز؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]
به طرز بسيار عجيب و شگفت‌انگيري دوست دارم الان قيافه‌ي تحليل‌گران (همون تبليغات‌چيان) صدا و سيما و البته مسئولين رو ببينم؛ زماني كه تو بوق و كرنا كرده بودن كه «امريكا و انگليس مخالف برقراري منطقه‌ي ممنوعيت پرواز در ليبي و تصويب قطعنامه‌ي سازمان ملل عليه اين كشور هستن»!!

گويي براي بوجود آوردن دشمن فرضي، ما بايد هميشه ملتمون رو فريب بديم و اخبار و تحليل غلط به خوردشون بديم!!

حالا ببينيم واسه اين موضوع، چه پاسخي دارن؟
الان مي‌گن ها؟ آها! بوي نفت به مشام امريكا و انگليس رسيد. به همين خاطرم با قطعنامه موافقت كردن كه بعداً بيان به اين كشور حمله كنن و نفت ليبي رو غارت كنن![/quote]

بنده هم به طرز عجيبي قيافه mostafa_by گرامي را مي بينم كه چطور نمي بيند كه انقلابيون حداقل چهار پنج روز پيش به "فقط منطقه پرواز ممنوع" نياز داشتند. نه الان كه كار از كار گذشته است![/quote]
[quote]شاید برخی دوستان تصور می کنن احیانا سفیدپوست های عاقل دنیای غرب! دلشون بحال مردم بیچاره و بی دفاع لیبی سوخته؟! اینطوره دوستان عزیز؟[/quote]
جناب مهدوي و جناب پاتريوت!
به هيچ‌وجه اينطور نيست كه فكر كنم غرب دلش به حال مردم سوخته يا مثلاً الان كار از كار گذشته و چنين و چنان!
چون قبلاً تا ته اين سناريو رو نوشته بودم.
اگه حوصله داشتين، صحفات 15 به اين طرف رو يكبار مرور سريع بفرمايين تا ببينين در اين خصوص چه نوشته‌ام و حتي براش زمان هم تعيين كردم!!

ولي مشكل اينجاست كه چون صدا و سيما نمي‌تونه حتي يه تحليل ساده داشته باشه و همه‌چيز رو مي‌خواد هميشه بندازه گردن امريكا، اينجور مواقع مي‌مونه چي بگه!
پس مجبوره با يه دروغ ديگه، غلط تحليلش رو بپوشونه! بعد كه اون دروغش هم چپگي درمياد، دوباره يه دروغ ديگه سرهم مي‌كنه و الي آخر!

به همين خاطرم بارها به دوستان عرض كردم كه اينقدر به دنبال تحليل‌هاي سطحي و دم دستي نباشن و يكم به عمق ماجرا توجه كنن!
اينكه همه‌اش بخوايم امريكا رو محكوم كنيم و در حال زوال و شكست نشونش بديم، جز فريب خودمون نتيجه‌ي ديگري نداره! چون وقتي عكسش ثابت مي‌شه، مي‌مونيم چي بگيم و مجبوريم يه طور خبط‌مون رو جبران كنيم كه بدترش مي‌كنيم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باسلام
متاسفانه برخی از دوستان به خاطر مشکلی که با صداوسیما دارند میخواهند کل حقایق منطقه رو زیر سوال ببرند. در ضمن اینجور فکر میکنند که دیگران مثل آدم آهنی فقط به اخبار صدا و سیما و تحلیلگرانش گوش میدهند و اصلا قوه تعقل و تشخیص ندارند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این هم حرفیه، والا منم با این دوستان موندم چی بگم! اون دوستان ما همگی آنالیزورهای حرفه ای سیاست های جهانی و منطقه ای هستن و امثال بنده هم روبات های کنترل از راه دور! صدا و سیمای بیچاره ما اصلا مگر چه ... کرده که این دوستان دست از سرش برنمیدارن!!! بخش عظیمی که از اخبار رو که من دارم همینجوری سرسری مقایسه می کنم هم در تیترها و شرح خبر که خیلی شبیه هستن همون چیزی که همه خبرگزاری ها دارن می گن!!! اما تحلیل ها: خوب من که قبلا اینو بیان کردم تحلیل هایی که اینجا در رسانه های داخلی انجام میشه نمی تونه منطبق بر دیدگاه های کارشناسان و استراتژیست های غربی مطرح بشه ... وانگهی دوست عزیز!!! آقایونی که دیگران رو جاهل و خود رو عقل کل می دونید: کجای حمله به لیبی برای یانکی ها برد و پیروزی محسوب میشه!!!! خیر دوستان گل من! یانکی ها دارن بسختی تلاش می کنن تا از گردابی که در منطقه درست شده دستاویزی منفعتی یا مفری پیدا کنن!! آقا جان من! چرا باورتون نمیشه اون یانکی ها هم آدم هستن و مثل همه فرزندان آدم (ع) خطا میرن!!! حالا چون کفش آلبی جینی می پوشن یا سوار اف 22 میشن که دلیل نمیشه همیشه برنده و پیروز در این منطقه باشن!! در ضمن از خیلی جهات افکار نژادپرستانه و کهنه و نخ نمایی دارن! باز هم می گم بنده اونجا زندگی کردم و سانسوری که داره اعمال میشه روی رسانه های خبری اونها بسیار وحشتناک تر از اون چیزی هست که به کشورهایی مثل ایران نسبت داده میشه!!! حالا چون اونا در برهه ای از تاریخ نقش فاتح رو داشتن باید بچسبیم به اونا!؟!؟!؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همچين مي‌فرمايين «به خاطر مشکلی که با صداوسیما دارند» كه يه لحظه فكر كردم من رقيب صدا و سيما هستم و به خاطر دشمني‌ام باهاش مي‌خواهم «كل حقايق منطقه» رو زير سوال ببرم!

صرفاً يه حس ساده‌ام رو به دوستان انتقال دادم تا دوستان با تحليل‌هاي مستحكم عزيزان‌مون در كشور، مشعوف بشن! همين!
كاري بدي كردم؟

حالا اگه برخلاف پيش‌‌بيني‌هاي شما، امريكا و انگليس از اين قطعنامه حمايت كردن و بالعكس، روسيه و چين و برزيل و آلمان بهش رأي ممتنع دادن، ايراد از بنده و دشمني ديرينه‌ام با صدا و سيماست؟!!

بايد اين رو ياد بگيريم كه سياست، لايه‌هاي ظريفي داره كه با تحليل‌هاي دشمن فرضي‌سازي و فلاني «بد! بد! خيلي بد!»، نمي‌تونيم واردش شيم و شفاف‌سازي كنيم و تحليلش كنيم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
--------------------------

[b][color=blue][size=18]جت‌هاي جنگنده انگليسي در راه ليبي
[/b][/color][/size]جمعه 27 اسفند 1389 |

جت هاي جنگنده راف تورنادو و تايفون
ديويد کامرون نخست‌وزير انگليس اعلام کرده‌ است که کشورش قصد دارد چند فروند جت‌ جنگنده راف تورنادو و تافون را به منظور انجام عمليات نظامي عليه ليبي به اين کشور بفرستد.

سخنان ديويد کامرون در حالي مطرح شده است که پيش از اين نيز دولت فرانسه اعلام کرده بود، حمله نظامي به ليبي تحت نظارت شوراي امنيت سازمان‌ملل اجتناب ناپذير است.

گفته مي‌شود، کشورهاي فرانسه، انگليس و امريکا تعدادي جت جنگنده را به ليبي فرستاده‌اند. رسانه‌هاي کانادا نيز اعلام کرده‌اند که اين کشور نيز قصد دارد شش فروند هواپيماي جت جنگنده CF-18 را به منظور مشارکت در حمله هوايي به ليبي عازم اين کشور کند.

نروژ نيز براي مشارکت در اين طرح اعلام آمادگي کرده است؛ اين در حالي است که روسيه با مشارکت در اين حمله نظامي مخالفت کرده است.

به گزارش خبرگزاري فرانسه، 5 عضو اتحاديه عرب از جمله اردن، قطر، عربستان سعودي و امارات متحده عربي نيز به اين تلاش نظامي پيوسته‌اند.

در پي تصويب قطع‌نامه شوراي امنيت سازمان ملل درباره اعلام منطقه پرواز ممنوع در ليبي، دولت اين کشور حريم هوايي خود را به روي همه پروازها بسته اعلام کرده است.

قذافي همچنين مدعي شده است که " جهنم در انتظار هرکسي است که به ليبي حمله کند."

به گزارش خبرگزاري‌ها سازمان هوانوردي اروپا، يورو کنترل، روز جمعه (27 اسفند) اطلاعاتي از مقامات مالت دريافت کرده درباره اين که "ليبي تا اطلاع ثانوي هيچ پروازي را به داخل خاک خود قبول نمي‌کند."

اين درحالي است که وزير دفاع ليبي نيز در واکنشي سريع به اين اقدام بين‌المللي هشدار داده است، حمله نظامي به ليبي مي‌تواند ترافيک دريايي در درياي مديترانه و نيز پرواز هواپيماهاي مسافربري در منطقه را به خطر بيندازد.

با وجود تصويب قطع‌نامه پرواز ممنوع در ليبي که روز پنج‌شنبه (26 اسفند) صورت گرفت، معمر قذافي حاکم ليبي با بي‎اعتنايي در تلاش براي اشغال شهر بنغازي پايگاه انقلابيون در شرق ليبي است.

[url=http://www.presstv.ir/detail.fa/170570.html]منبع : Press TV[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اين رو ياد بگيريم كه سياست، لايه‌هاي ظريفي داره [/quote]

[align=justify]سياست لايه هاي ظريف فراواني دارد، يك نمونه آن تغيير جهت هاي 180 درجه اي است. وقتي كه انقلابيون در دروازه هاي پايتخت ليبي هستند، وقت كشي مي كنيم. صبر مي كنيم ببينيم كدام طرف غالب مي شود. تا وقتي كه غلبه با انقلابيون است با منطقه پرواز ممنوع مخالفت مي كنيم. زماني كه غلبه با رژيم قذافي شد و نيروهاي انقلابي عقب نشانده شدند، پرواز ممنوع اعلام مي كنيم.
كار از كار گذشته است.
[/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام .
يه چند لحظه بيخيال عقب مانده هاي ذهني (تحليل گران صدا و سيما) بشيد ! . اينها در دنيايي كه واسه خودشون درست كردن زندگي ميكنند و همه چيز رو از پشت فيلتر خودشون مشاهده ميكنند ! (البته اين يكي از آفات تمام رسانه هاي دنيا هست چون مرز بندي و هدف مشخص ايدولوژيك دارند مثلا بي بي سي هيچ وقت نميتونه خيلي از حاكميت ايران تعريف كنه ! و ...)
---

قذافي درخواست آتش بس با مخالفان رو داده . پس از شرايط ترسيده .

به هيچ عنوان هم نميشه گفت كه غرب هزينه اي رو به رايگان براي آزادي ملت ليبي بپذيره ! .
قصد اينها پايان دادن به حاكميت ليبي نيست . بلكه يك جنگ گريز طولاني مدت براي تثبيت مخالفان و مذاكرات با اونها براي ايجاد حكومت در مناطق تحت امرشون .

به همين خاطر هيچ كس براي هيچ كاري عجله اي نداره !
شايد شرايط براي تكرار سناريوي كره شمالي جنوبي ممكن باشه اما اوضاع بسيار متفاوت هست و اين بسته به ميزان وفاداري حاميان قذافي و توافقات پشت پرده خواهد بود . ولي در كل اين چيزي هست كه شرايط كنوني داره اون رو بوجود مياره .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب واریور
به گمان بنده تحلیل گرهایی عقب مانده سیاسی محسوب میشن که نشستن و سه دهه است که به زمین و زمان این مملکت بد و بیراه می گن و نسبت می دن ... این افراد رو که مشاهده فرمودید؟ و جالب اینجاست که براحتی و به اسم آنالیز سیاسی اراجیف و عقده گشایی های آنچنانی تحویل مخاطب میدن ... نظرت درباره این گروه تحلیل گران سیاسی حرفه ای چیه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]اين رو ياد بگيريم كه سياست، لايه‌هاي ظريفي داره [/quote]

[align=justify]سياست لايه هاي ظريف فراواني دارد، يك نمونه آن تغيير جهت هاي 180 درجه اي است. وقتي كه انقلابيون در دروازه هاي پايتخت ليبي هستند، وقت كشي مي كنيم. صبر مي كنيم ببينيم كدام طرف غالب مي شود. تا وقتي كه غلبه با انقلابيون است با منطقه پرواز ممنوع مخالفت مي كنيم. زماني كه غلبه با رژيم قذافي شد و نيروهاي انقلابي عقب نشانده شدند، پرواز ممنوع اعلام مي كنيم.
كار از كار گذشته است.[/align][/quote]
هيچ‌وقت انقلابيون در دروازه‌هاي پايتخت ليبي نبودن؛ بجز در خيالات صدا و سيما!
هيچ‌وقت كنترل كامل مناطق رو نداشت؛ الا باز هم در تخيلات و شعارهاي صدا و سيما!
هيچ‌وقت جنگ و درگيري در مناطق به قول صدا و سيما تحت آرامش و تحت تسلط انقلابيون قطع نشد؛ مگر باز هم در خبرهاي صدا و سيما!!
و مهمتر از همه، برخلاف ادعاهاي تبليغاتي صدا و سيما كه هر روز، خبر از ظفرمندي‌ها و آمادگي ايشان براي حمله به طرابلس و زادگاه قذافي و چنين و چنان رو با آب و تاب مي‌دادن، روز به روز وضع انقلابيون بدتر و بدتر مي‌شد كه اتفاقاً اين قطعنامه صادر شد!

اي كاش منبع اطلاعاتتون رو كمي وسيع‌تر در نظر مي‌گرفتين كه اينطور اسير چنين اشتباهاتي نشين!!

همون‌طور كه قبلاً عرض شد، نگاه صفر و يكي به وقايع، كمكي بهتون نخواهد كرد.
البته بنده هم كسي نيستم كه بخوام اين نگاه رو از شما بگيرم و يا اصلاحش كنم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جناب واریور
به گمان بنده تحلیل گرهایی عقب مانده سیاسی محسوب میشن که نشستن و سه دهه است که به زمین و زمان این مملکت بد و بیراه می گن و نسبت می دن ... این افراد رو که مشاهده فرمودید؟ و جالب اینجاست که براحتی و به اسم آنالیز سیاسی اراجیف و عقده گشایی های آنچنانی تحویل مخاطب میدن ... نظرت درباره این گروه تحلیل گران سیاسی حرفه ای چیه؟
[/quote] ربطي به اون مطلبي كه بنده گفتم نداره ...
بحث بر سر خروجي هاي صدا و سيما از تحليل اوضاع منطقه است . نه فلان اشخاص و ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنده هم عرضم که اینه که شما دارید تا حدودی مطلب رو اغراق آمیز جلوه می دید؛ خروجی های رسانه ای ما تا حدود زیادی متعادله و حسب تفسیر و رای شما اگر قرار باشه که ما باب میل یانکی ها یا دوستانشون بنویسیم که این خلاف مبانی ارزشی و فکری ماست؛ شاید اونچه که شما اسمش رو میگذارید: عقب افتادگی همون نقاط تاریکی که رسانه های ما تمام تلاششونو می کنن برای اینکه مردم منطقه رو متوجهشون کنن در حالی که تمرکز رسانه های اونوری بر اینه که مردم منطقه کمتر به این موضوعات توجه نشون بدن
عرض بنده کاملا واضحه

این هم جالبه:
مردم مصراته و اجدابیا در لیبی میگن که قذافی در این دو شهر خلف وعده کرده و نیروهای وفادار به اون دارن به حمله و گلوله باران و حملات زمینی علیه مردم ادامه می دن و مدافعین همچنان در حال درگیری و دفاع هستن ... عرض می کنم که این قضیه قطعنامه همچین مشکوکه

گفته میشه که نیروهای وفادار به قذافی دارن به بنغازی نزدیک میشن! این هم از قطعنامه غربی ها!!!! حالا ما هی بشینیم بر سر دیدن قیافه این و اون بحث کنیم!! بابا این غربی ها اکیدا اصلا نیت خیری با ماها همه ما خاورمیانه ای ها ندارن هر جور که حسابش کنید: حمایت ضمنی از قذافی و سایر دیکتاتورها، منحرف کردن مسیر حرکت مردم و ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]هيچ‌وقت كنترل كامل مناطق رو نداشت؛ الا باز هم در تخيلات و شعارهاي صدا و سيما![/quote]
این یکی رو که به نقل از الجزیره و با نشان دادن نقشه های نقاط تحت تصرف انقلابیون که اونم برای الجزیره بود نمایش دادن دوست من.

[quote]هيچ‌وقت جنگ و درگيري در مناطق به قول صدا و سيما تحت آرامش و تحت تسلط انقلابيون قطع نشد[/quote]

کی همچین چیزی رو گفتن؟ تلویزیون که همش داره درگیری نشون میده. ما که منطقه باثبات از تلویزیون ندیدم. ( تخیلات )

[quote]البته بنده هم كسي نيستم كه بخوام اين نگاه رو از شما بگيرم و يا اصلاحش كنم![/quote]

اختیار دارید. ما کسی نیستیم که بتونیم این یک رای بودن شمارو ازتون بگیریم. بنده کسی نیستم که بخوام در این زمینه نظر بدم و فکر نمیکنم کارشناس مسا ئل بین الملل هم داخل جمع ما باشه. من یکسری از تحلیلهای شمارو گذاشتم کنار صحبتهای رهبری دیدم یکی درنمیاد. بهتون متذکر شدم، گفتید رهبر تو خواب و خیال یه چیزی برای آینده ها گفته ( تازه از اون آینده ها که هیچوقت نمیرسه). به نظرم کمی از این حس پدر منبع ایران بیایید بیرون.

.........................................................................................................
یه خاطره اینجا که الان جاشه نقل کنم.
یه بنده خدایی میگفت بعد از پیروزی حزب الله لبنان در سال 2000 من با یکی از مسئولین نظامی حزب الله صحبت میکردم و از اون راز موفقیت حزب الله را جویا شدم. اون مسئول گفت: رمز موفقیت ما ولایت فقیه هست. من گفتم: درسته! رمز موفقیت که ولایت فقیه ولی اون رمز اصلی چی بود؟
در این زمان بود که اون مسئول حزب الله با یه نگاه عاقل اندر سفیه به من گفت: مشکل شما همینه که ولایت فقیه رو به چشم بازیچه میبینید و اگر اعتقاد داشتید تا حالا خیلی جلوتر از این وضعی که داخلش هستید بودید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=justify][quote]
هيچ‌وقت انقلابيون در دروازه‌هاي پايتخت ليبي نبودن؛ بجز در خيالات صدا و سيما!
هيچ‌وقت كنترل كامل مناطق رو نداشت؛ الا باز هم در تخيلات و شعارهاي صدا و سيما!
هيچ‌وقت جنگ و درگيري در مناطق به قول صدا و سيما تحت آرامش و تحت تسلط انقلابيون قطع نشد؛ مگر باز هم در خبرهاي صدا و سيما!!
و مهمتر از همه، برخلاف ادعاهاي تبليغاتي صدا و سيما كه هر روز، خبر از ظفرمندي‌ها و آمادگي ايشان براي حمله به طرابلس و زادگاه قذافي و چنين و چنان رو با آب و تاب مي‌دادن، روز به روز وضع انقلابيون بدتر و بدتر مي‌شد كه اتفاقاً اين قطعنامه صادر شد!

اي كاش منبع اطلاعاتتون رو كمي وسيع‌تر در نظر مي‌گرفتين كه اينطور اسير چنين اشتباهاتي نشين!!
[/quote]

خيلي نگشتم، با يك جستجوي دست و پا شكسته:

اخبار پيشروي انقلابيون

12/12/89
در يك خبر ديگر مربوط به تحولات داخلي ليبي ديروز الجزيره از آزادي شهر مسلاته در نزديكي پايتخت ليبي به دست انقلابيون اين كشور خبر داد. اين شهر واقع در 100كيلومتري شرق «طرابلس» پايتخت ليبي است.
http://www.magiran.com/npview.asp?ID=2250889

۱۳۸۹/۱۲/۱۵
[b]تصویر آخرین آرایش جبهه انقلابیون لیبی/ تصرف شرق و غرب پناهگاه قذافی[/b]
http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1268232

یک شنبه 15 اسفند 1389
انقلابيون ليبي شهر نفت‌خيز "راس‌لانوف " را آزاد كردند
http://www.rasekhoon.net/news/show-70634.aspx

16 اسفند 1389
پیشروی انقلابیون لیبی
http://www.fararu.com/vgleoz8f.jh87ojrbbz9ij.2.html

نشانه هاي ضعف انقلابيون و آغاز غلبه مزدوران قذافي

۲۰ اسفند ۱۳۸۹
حملات سنگین توپخانه ای به شهر نفت خیز راس لانوف
http://www.asriran.com/fa/news/159196/%D8%AD%D9%85%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%D9%86%DA%AF%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D9%88%D9%BE%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D9%86%D9%81%D8%AA-%D8%AE%DB%8C%D8%B2-%D8%B1%D8%A7%D8%B3-%D9%84%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%81

۱۳۸۹/۱۲/۲۲
عقب نشینی تاکتیکی انقلابیون لیبی/ تبادل آتش در مقر معمر قذافی
http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1273418

۱۳۸۹/۱۲/۲۲
"البریقه" از کنترل انقلابیون خارج شد/طرح ترکیه برای کناره گیری " قذافی"
http://www.mehrnews.com/fa/NewsDetail.aspx?NewsID=1273520

23 اسفند 1389
البریقه در سیطره انقلابیون لیبی/ جزئیات گزینه های پیش روی قذافی
http://www.bebinnews.com/News/120383/

۱۳۸۹/۱۲/۲۴
حمله هوایی عوامل قذافی به اجدابیا/ مشاور نفتی شورای انتقالی منصوب شد
http://www.mehrnews.com/fa/NewsDetail.aspx?NewsID=1274901

۱۳۸۹/۱۲/۲۵
[b]استفاده قذافی از سلاح ممنوعه در مصراته/تازه ترین ادعای سیف الاسلام[/b]
http://www.mehrnews.com/fa/NewsDetail.aspx?NewsID=1275890

۱۳۸۹/۱۲/۲۶
30 کشته در حملات اجدابیا/ بمباران فرودگاه "بنینه" در بنغازی
http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1276174

1389/12/27
[b]ابراز خرسندي ژنرال‌هاي بازنشسته صهيونيستي از پيروزي‌هاي قذافي[/b]
http://isna.ir/isna/NewsView.aspx?ID=News-1736652&Lang=P

------------------------------------------------------------------------------------

انقلابيون تا پنج، شش روز پيش به خوبي پيشروي مي كردند اما به علت نداشتن سلاح هاي سنگين و بمباران هاي گسترده قذافي مجبور به عقب نشيني شدند.

[/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]متاسفانه برخی از دوستان به خاطر مشکلی که با صداوسیما دارند میخواهند کل حقایق منطقه رو زیر سوال ببرند. در ضمن اینجور فکر میکنند که دیگران مثل آدم آهنی فقط به اخبار صدا و سیما و تحلیلگرانش گوش میدهند و اصلا قوه تعقل و تشخیص ندارند.[/quote]

بله متاسفانه برخی از دوستان در مجموعه بزرگ میلیتاری فکر میکنن که دیدگاه کاملا درستی دارن و به هیچ وجه اشتباه نمیکننو در عوض بقیه که اتفاقا قالب هستن حکم عوام این جامعه رو دارن و فاقد درک مستقل هستن.

چون مثل اونها به منابع آزاد خبری دسترسی ندارن و نمیتونن اطلاعات رو به تنهایی و با عقل صفیح خودشون مورد تحلیل قرار بدن !!!

بله دوست عزیز من هم ناچارم مثل شما در کمال تاسف بر این حقیقت تلخ تاکید کنم.

-----------------------------------------------------

واقعا بعضی از مواقع بعضی از دوستان توحین آمیز ترین برداشتها نسبت به دیگر کاربران رو در قالب کلمات مجهول بیان میکنن که بدترین حس رو در به خواننده منتقل میکنه.

واقعا جای تاسف داره - البته در این سایت بزرگوارانی رو داریم که منش مباحثه اونها بسیار پسندیده و معقوله و طرف بحث درس میگیره .

-----------------------------------------------------

قضیه لیبی هم اگه قرار باشه به حضور نظامی دول غربی به صورتی که منتهی به کنار گذاشتن قزافی و اشغال لیبی ، منتهی بشه . در اینصورت حالا حالاها اخبار لیبی در مونیتور خبر گذاری ها میمونه و به مسائل چالشی عمده غرب اضاقه میشه.

و دوستان مطمئن باشن ته این قضیه چیزی نیست جز پیروزی و قوت گرفتن جایگاه ایران (به واسطه درگیر شدن و ضعف غربی ها) و هر چقدر که دست و پای اونها بسته تر بشه این به معنی قدرت چانه زنی ما در عرصه بین الملل و ارتقا جایگاه منطقه ایه ما خواهد بود.

و باز هم میگم که این مسائا فقط باعث چالایش دول اسلامی و تفکیک خیر از بد میشه - دولت خوب و دولت بد ، حکومت خوب و حکومت بد و در نهایت پالایش و تفکیک مردم آزادی خاه از کسانی که ادعای اونرو دارن . و این به منزله حجت تمام با قدرتها و مردم هست که انتخاب آخر رو انجام بدن. چون به زمان تسویه حساب نهایی نزدیک میشیم.

البته خدا کنه متهم به داشتن خلاقه قوی و ذهن متوهم نشم.!!
خدا همه مارو عامل به سوره مبارکه حمد قرار بده. الهی آمین

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.