Recommended Posts

[quote]فقط اي كاش سلسله سخنان ايشان در چند هفته‌ي اخير رو مورد بررسي قرار مي‌دادين و اينطور سوزنتون روي نماز جمعه‌ي مذكور گير نمي‌كرد!
چون اشارات بسيار واضحي درخصوص آينده (و نه حال) ماجراها داشته‌ان.[/quote]
پس زحمت بکشید و گوشه ای از این بیانات رو ذکر کنید تا ما از جهالت بیایم بیرون.

[quote]پس نمي‌شه در اين زمينه بحثي با شما داشت و صرفاً مي‌شه از بابت ارائه‌ي نظراتتون، ازتون تشكر نمود و نظرتون رو محترم دونست.[/quote]
زودجوشی ها! تحملتو ببر بالا. مثلا سرلشگر این سایتی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اطلاق عنوان تحلیل یک خطی شاید گوینده رو خوشحال کنه اما قصد ارائه دهنده نظر رو نمی رسونه... من موافق این روش برخورد نیستم ... همه ما ایرانی قدرتمند و سربلند میخوایم که مزاحمی در اطرافش نباشه به گمان من این هدف بلند مدت دست یافتنی خواهد بود اما بحث در روش و منش رسیدن به هدفه
من از شما درباره عوام و خواص تندتر هستم اما معنای چنین حقیقتی اهانت به آدم ها نیست براحتی میشه اینو درک کرد که: خلایق هر چه لایق اما این هم تحلیل میخواد نه اینکه برچسب بزنیم، اگر قصد ما روشنگری پس برچسب ها و نشان ها باید اول کنار گذارده بشن
در این مورد می تونید به سخنان رهبری درباره نقش نخبگان در اداره و هدایت فکری جامعه انسانی بویژه جوامع اسلامی رجوع کنید[/quote]
دوست گرامي.
بنده برچسبي به كسي نمي‌زنم. ولي اين رو همه مي‌دونن كه امروز، هدايت اذهان عمومي ملت‌ها به دست رسانه‌هاي مختلف هست كه اگر خوب نگاه كنيم، مي‌بينيم بصورت زنجير به يكديگر متصل شده‌ان و با ظواهر مختلف، تماماً يك هدف رو دنبال مي‌كنن.

در قضاياي اخير هم دقيقاً اين رشته و زنجير مشاهده شده و اين بسيار طبيعيه كه غرب بر روي عوام، اين سرمايه‌گذاري بزرگ رو انجام بده. چرا كه هدايت عوام بسيار راحت‌تر از هدايت خواص هست و حكومت‌ها هم در مقابل عامه‌ي مردم، بسيار آسيب‌پذير هستن. اين، اصل و اساس انقلاب‌هاي رنگي بود كه از سال 2000 به اين طرف، در كشورهاي مختلف شاهدش بوديم.

حالا يك كار اينه كه ما با خيال راحت بيايم بگيم بله. ملت‌ها هستن كه بيدار شدن! از استكبار تبري مي‌جوين (ولي يه شعار ضد استكباري نمي‌دن! مگه اون جمعيت چند ده نفره‌اي كه ايران هميشه نشون‌شون مي‌ده!)، بيداري‌شون اسلاميه و چنين و چنان. بعد هم بر اين اساس تحليل‌هامون رو بذاريم و براي خودمون حسابي ببافيم.

راه دوم اينه كه اين ضعف اساسي رو بشناسيم و هم روش سرمايه‌گذاري كنيم و هم راه حل‌ برخورد متقابلش رو پيدا و فرموليزه كنيم.

حالا اينكه هركس، كدوم راه رو دوست داره انتخاب كنه، به خودش و تفكراتش برمي‌گرده.
ولي ان شاءالله پايان اين شب سيه، سپيد باشه و درد و رنج انسان‌ها به زودي پايان بپذيره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]["]خدمت شما، برادر ميثم و تمامي كساني كه قائل به تلاش ايران براي برپايي انقلاب نرم هستن بايد عرض شود كه :

از قديم گفتن نابرده رنج، گنج ميسر نمي‌شود!
حالا دوستان به من بفرماين كه ما در اين 32 سال چه عملي انجام داديم كه به قول دوستان تبليغات‌چي، موج بيداري اسلامي، برگرفته از انقلاب اسلامي ايران در اين كشورها بوجود بياد!

بهتره شعار نديم! وقتي كه غرب براي يه موج‌سازي كوچك در كشوري كوچك مثل گرجستان، اينهمه مقدمه‌چيني مي‌كنه، انتظار ندارين كه ما بدون انجام هيچ‌كاري، هيچ رسانه‌ي تأثيرگذاري، هيچ‌رسانه‌ي جمعي، هيچ دستورالعمل مشخصي، هيچ سرمايه‌گذاري مشخصي، هيچ پايگاه اجتماعي معلومي و ...، يه سري انقلاب رنگي در چندين كشور مختلف بوجود آوردن؟!
خود شما اين رو باور مي‌فرمايين؟
اگه آره كه بحث ما بهتره خاتمه پيدا كنه. چون نگاه متفاوتي داريم.

ولي چيزي كه من مي‌دونم اينه كه زراعت بدون بذر و آب و نور و خاك مناسب و كود و رسيدگي مرتب امكان‌پذير نيست!
حالا اگه از نظر شما، قواعد طبيعي زمين باعث زراعت مي‌شه، به نظر شما احترام مي‌ذارم.

.[/quote]

سلام بر عزيزان
خوب گفتي آقا مصطفي...نابرده رنج گنج ميسر...

ببخشيد يك سوال: شما خبر داري كه ما طرح و نقشه نداشتيم؟ سرمايه گذاري نكرديم؟ بايد اعلام كنن؟؟؟ اگه اعلام كنن واقعا چي ميشه؟

قبل جنگ 33روزه واااقعا خود شما تصور هم ميكردي ايران اينطور از حزب ا... پشتيباني كرده باشه؟ ما همه فكر ميكرديم حزب ا... در حد يك حزب تحت حمايت ايران مثل حماسه...

عزيز من شما رو به اظهار نظر هاي سيد حسن ارجاع ميدم (متن سخنراني) انگار يه كپي از بيت رهبري دستش دادند! يا اظهار نظرات اعضاي ارشد انقلابيون مصر يا نمايندگان مستعفي بحرين و مصر يا طلاب بحرين و...

[b]خيلي واضحه...[/b]

موفق و شاد باشيد.
ياعلي

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیزم
عرض کردم ما همنوا هستیم و داریم یک مقصود رو جستجو می کنیم
هدایت رسانه ای هنر غربی هاست در کسب اهدافشون: اعم از سیاسی و نظامی و اقتصادی، اونا این روش رو از دهه 30 میلادی تمرین کردن و توسعه دادن و یک شبه خلقش نکردن اونا از تمام تئوری های رفتارشناختی و شناخت شناسی بخصوص نظریات کاربردی تغییر الگوی رفتاری آدلر و پیروان اون برای کسب پیروزی های بزرگ در عرصه افکار عمومی بهره گرفتن اوج و شکوفایی این جنگ رسانه ای در اوایل دهه 80 خودش رو نشون میده که اونها بر روی فتح دیوار آهنین بلوک شرق متمرکز شده بودن
علوم ارتباطات به این غول های رسانه ای چه از منظر تکنیکال و چه به لحاظ کیفیت ارتباط گیری با مخاطبین و گروه بندی اونها کمک شایان توجهی می کنه و کرده توانمندی های تکنولوژیک غرب برگ برنده اونها در بمباران رسانه ای مردم جهان بشمار میاد اونی که بازوی فنی قوی تری خوب صدای رساتری هم داره
خوب ...
حال ما می تونیم چند تا کار مختلف رو انجام بدیم
اول: توانمندسازی تکنولوژیک در عرصه ارتباطات و خبررسانی و اصولا رسانه های سمعی و بصری بویژه ماهواره ها و تسلط در دنیای امواج
دوم: غنی سازی رسانه ای می تونیم قدری بازتر باشیم بر روی سلیقه های متعدد و با همه آدم های روبرومون به زبون خودشون و قدری ملایم تر حرف بزنیم کاری که مدت هاست رسانه های غربی با ظرافت و موذی گری خاصی انجام میدن که شما هم بهش اشاره کردی: ظاهری دوستانه و صمیمی و ... اما در عین حال می تونیم حرف های خودمون رو بزنیم، مواضع خودمونو بیان کنیم، اون وجوهی از اخبار رو که رسانه های غربی ایگنور می کنن بیشتر نشون بدیم کاری که گه گاه پرس تی وی هم انجام میده اما بسیار محدوده
سوم: فعال تر باشیم روی دامنه وسیعی از نواحی جهان، به لحظه تر باشیم: می تونیم اینو بپذیریم که همونقدر که خبررسانی لحظه به لحظه از وقایع نوار غزه می تونه مهم باشه، خبررسانی لحظه به لحظه از تحولات و گفتگوهای قدرت های بزرگ هم مثلا در شورای امنیت می تونه مهم باشه و باز هم تاکید می کنم: می تونیم در همون حال مواضع خودمون رو بیشتر و بیشتر تشریح کنیم و بروز بدیم حتی در ژست های خبری خودمون
چهارم: قدری همدل تر باشیم با مخاطبین؛ می تونیم بنحوی اجازه بدیم که اون کسانی هم کله هاشون بوی قورمه سبزی میداده و میده بیان و حرف بزنن: نگین وا مصیبتا! باور کنید این هیچ اشکالی ایجاد نمی کنه! این به هیچ جای مدیریت وضعیت توسط همون رسانه برتر آسیبی نمی زنه، اینجوری خیلی ها و حتی بخش عظیمی از لایه های مردم: آرام آرام شروع می کنن به دقیق تر فکر کردن و اشتیاق اونها بسوی رسانه های داخلی قوت بیشتری می گیره، این مهمه، باور کنید این نکته مهمه
پنجم: ارتباطات خودمون رو با رسانه های منطقه ای می تونیم جدی تر کنیم؛ می تونیم قدری با اونها صمیمت بیشتری نشون بدیم؛ قطع به یقین هیچ رسانه منطقه ای با رسانه های ما دچار مساله و مشکل نیست! ممکنه اختلاف نظراتی در میان باشه اما این مانع از همکاری نمیشه و ما می تونیم از این طریق نوعی همگرایی رسانه ای رو تقویت کنیم

خوب ... بله من هم با شما موافق ام نشون دادن ده نفر موافق من و بابامو داداشم اینا چندان مفید واقع نمیشه ... اما فکر هم نمی کنم رسانه های داخلی ما مدام مشغول همین کار باشن، در ضمن این نکته رو بیاد بیاریم که کشور همچنان تحت تهدید و مشکل از سوی مزاحم های اجنبی هستش بنابراین نمیشه بسیاری از حرف ها فراموش کرد و نگفت، و نیاز داریم که این موارد رو یادآوری کنیم، باید روح حماسی و دفاع از کشور و کیان اون رو بنحوی هر چند مطابق با زمانه زنده نگه داریم شاید بخشی از اون داستان چند ده نفر این باشه

درباره مسائلی که درباره ریشه یابی نفوذ رسانه ای گفتی:
ما بطور کلی در خاورمیانه نیازمند پالایش و نوسازی فرهنگی هستیم و این حرکتی نیست که بانی حکومتی بخواد بلکه این همون حرکتی هست که باید توسط نخبگان فرهنگی و اجتماعی این جوامع از لایه های پایینی این ملل آغاز بشه. حال، این دیدگاه ها چی می تونه باشه ... بماند که البته تلاش ما ایرانیان رو هم برای ارتباط گیری هر چه بیشتر با نخبگان فرهنگی و سیاسی و اجتماعی کشورهای عربی می طلبه. ببینید ما قبلا این تجربه رو در لبنان داشتیم خوب چرا نتونیم این روش و سیاق رو در سایر کشور های عربی پیگیری کنیم؛ من همین چند روز پیش در یکی از وب سایت های عربی می خوندم که همین آقای البرادعی گفته که همه نخبگان سیاسی و فرهنگی مصر بر احیای روابط با ایران تاکید ویژه دارن. خوب این می تونه نشونه یا شروع خوبی باشه: من عرضم اینه که باید روی این پتانسیل ها کار کرد و همه این موارد رو جدی گرفت و نه اینکه به صرف مشکوک بودن این حرکات اون به زعم عده ای، از فرصتی که پیش اومده استفاده نکرد. شاید مصر یا تونس یا هر جا ... بهشت دلخواه ما نشه ... اما من از شما سوالی دارم آیا یانکی های بانفوذ هم بهشت در اختیار داشتن؟؟؟ نخیر اونها هم نداشتن اما از هر فرصتی که داشتن استفاده کردن، جدیش گرفتن و گسترشش دادن و این شده که می بینیم الان
با این حال این موارد بحث های مفصلی رو می طلبه که باز هم بهشون می رسیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سلام بر عزيزان
خوب گفتي آقا مصطفي...نابرده رنج گنج ميسر...

ببخشيد يك سوال: شما خبر داري كه ما طرح و نقشه نداشتيم؟ سرمايه گذاري نكرديم؟ بايد اعلام كنن؟؟؟ اگه اعلام كنن واقعا چي ميشه؟

قبل جنگ 33روزه واااقعا خود شما تصور هم ميكردي ايران اينطور از حزب ا... پشتيباني كرده باشه؟ ما همه فكر ميكرديم حزب ا... در حد يك حزب تحت حمايت ايران مثل حماسه...

عزيز من شما رو به اظهار نظر هاي سيد حسن ارجاع ميدم (متن سخنراني) انگار يه كپي از بيت رهبري دستش دادند! يا اظهار نظرات اعضاي ارشد انقلابيون مصر يا نمايندگان مستعفي بحرين و مصر يا طلاب بحرين و...

خيلي واضحه...[/quote]
دوست عزيز.
چرا مسائل رو تعميم مي‌دين؟
بله. ما در لبنان سرمايه‌گذاري كرديم و نتيجه‌اش رو هم گرفتيم و نتيجه‌اش هم اين نبود كه توي رسانه‌هامون بگيم بيداري اسلامي و تأثيرپذيري از انقلاب و چنين و چنان و صرفاً متكي به حرف باشه! بلكه بطور عملي نتيجه‌اش رو ديديم و به قول شما، پيروي محض سيد حسن نصرالله از آقا رو شاهد هستيم و ساير موارد.
اين يعني سرمايه‌گذاري.

ولي اين دليل نمي‌شه كه شما بگين چون ما تو لبنان اين كار رو كرديم، پس مصر هم همين بوده. بحرين هم همينه. تونس هم همينه. ساير كشورها هم همچنين!

عزيز دل. اگه اين موارد، بيداري اسلامي بود، قطعاً نيازي نداشت كه با تو بوق و كرنا كردن شعار 4 نفر و كلي تبليغ تلويزيوني و حرف و شعار و پيش‌درآمد هر خبر، بخوايم اين رو القاء كنيم. اساساً حقيقت از هر كلامي، گوياتره.

ضمن اينكه بد نيست برين درخصوص تاريخچه تأسيس حزب‌الله و چگونگي ورود ايران به اين موضوع تحقيقي بفرمايين! نكته‌ي جالبي رو بهش خواهيد رسيد! بله! سرمايه‌گذاري روي اين زمينه هم پيشنهاد حافظ اسد بوده (در قبال ارسال نيروي نظامي ايران به سوريه براي جنگ با اسرائيل!). والا شايد ما همين سرمايه‌گذاري مفيد رو هم در اونجا نمي‌داشتيم و امروز، در پي اين بوديم كه سهمي در موضوع مقاومت در لبنان داشته باشيم و دست به دامان حماسي مي‌شديم كه موضع‌اش چندان مشخص نيست و روزي با ماست و روزي بر ما!

باز خدا رو شكر كه اون موقع اين كار رو انجام داديم.

علي اي حال باز هم عرض مي‌كنم «مزد آن گرفت جان برادر كه كار كرد» (قسمت اولش رو قبلاً گفته بودم و نقل قول شده بود! :mrgreen: ).

-----------------------------------------------------------

جناب [b]patriot1979[/b].
خدا خيرت بده برادر!
خوب عرض بنده هم دقيقاً همينه. جنگ رسانه‌اي، آداب و رسوم خودش رو مي‌خواد و ظرافت‌هاي خاص خودش رو داره كه ما ظاهراً دوست نداريم فرا بگيريمش.
مثلاً قرار بود العالم، تيغ برنده‌ي ما در بين اعراب باشه. ولي با سياست‌هاي غلط و جانبدارانه، عملاً خودمون با دستاي خودمون كندش كرديم.

باز پرس‌تي‌وي يكم متعادل‌تر بود. ولي اون هم بعلت جانبداري آشكارش و يكطرفگي‌اش، كارايي چنداني در قبال هيولاهاي رسانه‌اي غرب نداره.

ما حقيقتاً بايد يه بررسي جدي روي اين موضوع داشته باشيم و اين موضوع نگران كننده رو يكبار براي هميشه بررسي و برطرف كنيم.

قرن جديد، قرن ارتباطات و رسانه هست و كسي كه رسانه رو در اختيار داشته باشه، مي‌تونه جهان رو به كنترل خودش دربياره. پس خواه ناخواه بايد قدرت اصلي‌مون رو روي رسانه و بروز نمودن اون متمركز كنيم. اگر رسانه رو داشته باشيم، هر تغييري رو مي‌تونيم ايجاد كنيم و اگر به همين امور فعلي بسنده كنيم، كم‌كم حتي حمايت و اعتماد مردم متعهد خودمون رو هم از دست خواهيم داد.

البته امور تبليغي هم نيازه. لكن اگه پيشرفت ما غيرقابل انكار باشه، همين انعكاس ساده‌ي اخبار هم خودش تبليغ مناسبي خواهد بود!

-----------------------------------------------------

اما درخصوص سرمايه‌گذاري پس از اين، بنده هم همين نظر رو دارم.
قبلاً هم خدمت دوستان عرض كرده‌ام كه در اين كشورها، ليبرال دموكراسي حاكم خواهد شد. لكن ليبرال دموكراسي، به خودي خود ظرفيت‌هاي مناسبي رو داره براي سرمايه‌گذاري و نزديك‌سازي افكار و ايجاد ارتباطات مناسب و بوجود آوردن گروه‌هايي كه حافظ منافع ما در منطقه خواهند بود. ولي اين، با اين پيش‌فرض هست كه بپذيريم اين وقايع، به خودي خود انقلاب و بيداري اسلامي نبوده و مي‌بايست حسابي روشون كار شه تا در بلند مدت، به نتيجه‌ي دلخواه ما برسن.

عرض بنده هم دقيقاً همينه. اينكه به جاي مانورهاي الكي روي اين موضوعات، شرايط رو براي آينده مهيا كنيم. كما اينكه ديديم اخيراً رهبر معظم انقلاب، علماي بزرگ كشورهاي اسلامي رو دعوت فرمودن و سعي كردن به ايشان، انگيزه‌ي ورود بيشتر علماي اسلام رو به مسائل سياسي كشورشون بدن و بعبارتي تازه داره نهال بيداري اسلامي در منطقه كاشته مي‌شه كه البته اين امر، نيازمند پيگيري حكومت و جلب اعتماد علماء و تقريب افكار اسلامي، بخصوص نزديك‌سازي شيعه و سني هست كه البته اين، خودش كار بزرگيه و متأسفانه مي‌بينيم بسياري از همين شيعيان هم به چنين اموري علاقه ندارن و حتي در موضوع فتواي بسيار مهم مقام معظم رهبري كه چند ماه پيش صادر گرديد، بسياري از شيعيان يا كلي اعتراض كردن يا به فتوا گردن ننهادن يا براي خودشون از اون دست تفسيرهاي خنده‌دار آوردن كه «نه! رهبري يه چيزي گفته، ولي در مجالس خصوصي‌اش خودش يه كار ديگه مي‌كنه»!!

ان شاءالله كه بتونيم از ظرفيت بوجود آمده، استفاده‌ي لازم رو ببريم و حداقل الان به فكر سرمايه‌گذاري باشيم كه بتونيم 20، 30 سال ديگه، نتيجه‌ي مفيد و موثرش رو ببينيم.

البته ضعف بزرگي درخصوص حكومت‌هاي سرنگون شده توسط انقلاب‌هاي رنگي هست كه البته بهش چندين بار اشاره نموده‌ام و اون، ناپايداري اون‌ها هست.
بطور كل، باز شدن روي مردم به حكومت، زيانباره.

-----------------------------------------------------

علي اي حال، ان شاءالله كه آخرش خير باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عزيز شما منظور من خوب متوجه نشدي... منظور من سر پنهاني بودن كار بود...
نه اينكه مثل حزب ا... باشند براي ما...

اونچه كه قطعيه اين تظاهرات ها بدون فرماندهي خارجي به اين شكل ميسر نيست بنظرم...

موفق و شاد باشيد.
ياعلي

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته مشخصه که ما هنوز هم درباره علل و ریشه های شکل گیری جریانات اخیر در کشورهای عربی اختلاف نظر داریم ... با این حال، درباره فقدان انگیزش تحرکات اجتماعی و سیاسی شیعیان در منطقه میشه به فشارهای شدید سیاسی و محدودیت های اجتماعی کاملا مشهود که در کشورهایی مثل عربستان و یمن و برخی از کشورهای آفریقای شمالی اعمال میشه اشاراتی داشت هر چند که به گمان من همه داستان این نیست و شما باید به نفس تفاوت های تاریخی و فرهنگی و سنت های اجتماعی خود این مردمان هم توجه کنید؛ خوب این داستان به کنار؛ اما من باید به این موضوع هم حتما اشاره کنم که مخاطبین منطقه ای ما بلکه مخاطبین جهانی ما تنها شیعیان نیستن بلکه همه جماعت مسلمان رو در بر می گیرن بنابراین ما باید خود رو پیام خودمون رو در کل جامعه مسلمان بسط بدیم و نباید تنها به شیعیان بسنده کنیم؛ یادمون باشه که این ایران بود که سی سال پیش تاکید کرد و ثابت کرد که اختلاف شیعه و سنی موضوعی بی اهمیت و فی الحال صرفا دستاویزی برای اختلاف افکنی و سوءاستفاده غربی هاست؛ من بعنوان یه مخاطب معمولی تاریخ کهن و معاصر خاورمیانه منکر این اختلافات البته نیستم اما اینم نمیشه فراموش کرد که این همچنان ما هستیم که بر اصل وحدت مسلمین تاکید داریم و اونو پیگیری می کنیم.
رسانه های ما هنوز دارن دوران جوانی خود رو طی می کنن و این زمان میگیره تا ما بتونیم از پس غول های رسانه ای جهان بربیایم و برای مخاطبین 50 ساله اونها جلب نظر کنیم؛ وانگهی ما نباید خود اونها رو هم معیار و اصل قرار بدیم چرا که من معتقدم ما اهل این خونه هستیم و این ما هستیم که حرف های خانوادگی تری با تیره خاورمیانه ای ها داریم نه بریتون ها نه ژرمن ها و نه یانکی ها ...
اونچه که بشدت موجب نگرانی یانکی ها و اروپایی ها میشه و شده در سالیان اخیر دقیقا همین تغییر نگاه ماست به سمت فاز جدیدی از حرکت بسوی یک تحول جدی و اساسی در برخورد ما با دنیای اطرافمون؛ خوب که دقت بکنید بتدریج ما هم داریم زبان جذاب تری برای گفتگو با مردم دنیا پیدا می کنیم؛ آروم آروم داریم راه های موثرتری برای نفوذ رسانه ای در دل مردم منطقه و حتی کشورهای اروپایی پیدا می کنیم؛ راه های خوبی رو برای زنقیل بنقیل دار کردن و پر جذبه کردن تصاویر و اصواتمون داریم پیدا می کنیم راه هایی که نه با مبانی ارزشی و کلامی تباینی داره و بلکه به پیشبرد موثر اهداف ما و برنامه های درازمدت ما داره کمک می کنه
سازمان هایی مثل سازمان تبلیغات انقلاب اسلامی بیش از 20 ساله که در حال تلاش برای بسط و تعمیق روابط رسانه ای و مردمی با مردم منطقه است از این دست تلاش ها بسیار در حال انجامه و خواهد بود من فقط یک مثالش رو مطرح کردم
من اینو باور دارم که ما ایرانی ها خوب بلدیم که فرزند زمانه خویش باشیم و از قدرت و توان سازگاری مناسبی برای رویارویی با دشمنان و چالش های پیرامونی خودمون برخوردار بودیم؛ حتی به موقعش خیلی خوب بلدیم چطور سر دشمنانمونو شیره بمالیم و بهشون در باغ سبز رو نشون بدیم
اگر این ما هستیم که تونستیم 20 و چند سال پیش جنگ نفتکش ها رو اون شکلی اداره کنیم و جمله ای که رهبر اون زمان گفتن: صادرات نفت یا برای همه یا برای هیچ کس! جامه عمل بپوشونیم خوب پس حالا هم در وضعیت مناسبی که داریم خوب می تونیم بریم سراغ تحول رسانه ای و این مبارزه رو اونجا ادامه بدیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دو خبر مرتبط:

-خبری تایید نشده حاکی از اینه که آمریکا عملیات خروج سربازان و تجهیزات رو از بحرین آغاز کرده، البته این خبر تایید نشدست. (منبع فارس به نقل از ورلد تریبیون)

-خبر دیگه در مورد حرکت و استقرار واحدهای هوایی چند کشور در نزدیکی لیبی هست (گویا کورس یا مالت)، همچنین گفته میشه که امارات، قطر، اردن و سعودی هم در این عملیات مستقیماً شرکت خواهند کرد. احتمالاً بزودی ایجاد منطقه پرواز ممنوع یا حتی بمباران لیبی شروع میشه.

اگر این خبر صحت داشته باشه میتونه نشان از یک معامله مخفی بین این چند کشور عربی بر سر بحرین با آمریکا باشه. اونها به عملیات آمریکا در لیبی مشروعیت میبخشن و آمریکا در مقابل جنایات اونها در بحرین سکوت میکنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دست شما درد نکنه! آمریکا کی از اینکارا انجام داده که ما خبر نداریم؟ خودش وزیر دفاعش رو میفرسته بحرین که بریزید مردم رو پخ پخ کنید، اونموقع شما از معامله پشت پرده حرف میزنید؟؟؟

اعراب منحرف و وابسته عرب منطقه سگ کی باشند که بخوان با آمریکا معامله کن؟ همشون سگ آمریکا هستن آقا!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خدايا ميبينيم و هر روز خشممان را فرو ميبريم تا روز موعود
پس كي چشم ناپاكمان ميزبان نور بازتاب شده از روي نورانيش ميشود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیزم!
حالا چرا اینقدر عصبانی میشی خوب یکی به یه بنده خدایی گفت تو خیلی عوضی هستی! اونم برگشت و بهش گفت: خوب عوضی ها هم گشنه و تشنه اشون میشه! این حضرات 40 ساله که مشغول معاملات و بازی های سیاسی کثیفی هستن در این منطقه ... مگر فقط همین مورد بحرینه! 30 ساله که کشتار سیستمیک یعنی نسل کشی مذهبی شیعیان مظلوم در این کشورهای عربی و حتی کشوری مثل "پاکستان" رواج داره ... چرا این حقیقت رو فراموش می کنیم! الان حدود 10 ساله که غربی های ... یاد حقوق بشربازی افتادن! البته حقوق بشری که متضمن منافع راهبردی و تضمین جریان پول اونها باشه! مورد بحرین حالا که اوضاع قدری در هم ریخته و سست شده از پرده برون افتاده! در مورد لیبی هم باید صریحا خدمت شما عرض کنم: قذافی هم مثل مبارک و بن علی تحت الحمایه کامل یانکی ها و اروپایی ها بوده و هست اگر نبود الان نمی تونست با خیال راحت یه لیست سیاه 1000 نفره از زنان و دختران لیبیایی داشته باشه که در روزهای اول آشوب همه شون مورد تعرض قرار گرفتن و حتی از این هتاکی ها فیلم تهیه شده!!!! این اوج سفاکی و بی حیثیتی این جانی بالفطره رو میرسونه و از سوی دیگه: حمایت کامل غرب رو از دیکتاتورهای خاورمیانه و شمال آفریقا! غربی ها هرگز و هرگز اجازه نمی دن و ندادن که حکومت هایی با وجهه ای مردمسالار و محبوب برای مردمشون شکل بگیرن و قوام بگیرن ... همونطور که در آمریکای لاتین دهه های 70 و 80 میلادی هم اجازه ندادن! غربی های ... عاشق این هستن که همیشه نوعی چماق داخلی بر سر مردم بیگناه خاورمیانه حاکم و حاضر باشه و اون ... ها نقش دایه مهربان تر از مادر رو برای این مردم درب و داغون شده ایفا کنن! شما که دارید می بینید تو این سی سال اخیر چه اتفاقاتی افتاده!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=18][color=red]آسمان ليبي از قذافي گرفته شد [/color][/size]

نيويورك - (سازمان ملل) اعضاي دائم شوراي امنيت عصر امروز قطعنامه 1973 را به راي گذاشتند و با 10 راي موافق اين شورا در مقابل 5 راي ممتنع، دولت قذافي را تحريم هوايي كردند.

به گزارش ايرنا،با تصويب اين قطعنامه همه اقدامات ضروري به منظور حمايت از غيرنظاميان از حملات نيروهاي نظامي معمر قذافي انجام مي گيرد.
قطعنامه اي كه امروز به تصويب رسيد به دليل اعمال خشونت بي اندازه بر ضد گروههاي مخالفين ليبي در نواحي گوناگون آن كشور به ويژه شهر بنغازي كه بزرگترين شهر ليبي محسوب مي شود, اجرايي خواهد شد.
چين، روسيه، برزيل، هند و آلمان پنج كشوري بودند كه به قطعنامه مذكور راي ممتنع دادند.
بر اساس اين قطعنامه از هرگونه پرواز در حريم هوايي ليبي به منظور حفاظت از جان غيرنظاميان ممانعت مي شود .
علاوه بر آن به كشورهاي عضو سازمان ملل اجازه مي دهد تا همه تدابير ضروري را به منظور حفاظت از جان غيرنظاميان و نواحي پر جمعيت در ليبي كه در معرض خطر حمله از سوي رژيم قذافي قرار دارند از جمله شهر بنغازي به كار گرفته و در عين حال هر گونه اشغالگري از سوي نيروهاي خارجي را منع مي كند.
قطعنامه مذكور همچنين تاكيد بر آتش بس فوري در سراسر ليبي دارد.
دقايقي پيش از راي گيري در خصوص قطعنامه ايجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز حريم هوايي ليبي، 'آلين جيوپ' وزير خارجه فرانسه كه به منظور شركت در جلسه راي گيري به نيويورك آمده بود، اعضا شوراي امنيت سازمان ملل را به تصويب قطعنامه تشويق كرد و گفت : تحريمهايي كه شوراي امنيت در 26 فوريه سال جاري به تصويب رساند كافي نبود و خشونتها بر ضد غيرنظاميان در ليبي به دو برابر افزايش يافته است.
قطعنامه اي كه ساعاتي پيش تصويب شد علاوه بر موارد ذكر شده خواستار اجراي تحريمهاي قاطع تر تسليحاتي، شركتها و ديگر نهادها به منظور انسداد داراييهايشان مي باشد و در عين حال ورود و خروج همه پروازها از مكانهاي ديگر به داخل ليبي و يا بالعكس را ممنوع مي كند.
همچنين در اين قطعنامه از دبيركل سازمان ملل درخواست شده تا هياتي هشت نفره از كارشناسان را به منظور كميته نظارت بر تحريمها بر ضد ليبي تشكيل دهد.
روسيه و چين از اعضا دائم شوراي امنيت به اين قطعنامه راي ممتنع دادند و ترديدهاي خود را درباره به كارگيري زور از سوي سازمان ملل و ديگر قدرتها برضد قذافي اعلام كردند، هند، برزيل و آلمان نيز با نظر چين و روسيه موافق بودند.
به رغم عدم اتحاد در راي به قطعنامه 'سوزان رايس' نماينده دائم آمريكا در سازمان ملل گفت شوراي امنيت امروز به فريادهاي كمك مردم ليبي واكنش نشان داد.
رايس گفت كشورهاي عضو اتحاديه عرب در 12 مارس از شوراي امنيت درخواست كرده بودند تا قطعنامه مربوط به ايجاد منطقه پرواز ممنوع را در ليبي تصويب كرده و تدابير ضروري را به منظور حفظ جان غيرنظاميان به كار گيرد.
وي افزود : سرهنگ قذافي و حاميان وي همچنان اصول اساس حقوق بشر مردم آن كشور را نقض مي كنند و اين قطعنامه پيام قاطعي را به آنان ارسال مي كند كه بايد به كشتارها خاتمه دهند.

[url=http://www.irna.ir/NewsShow.aspx?NID=30304166]منبع[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=red]پایگاه خبری 'ورلد‌تریبیون' با اشاره به افزایش احتمال سرنگونی حکومت پادشاه بحرین، از آغاز تخلیه ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در این کشور خبر داد[/color][size=18][/size]

بر اساس این گزارش، ‌بخش عمده‌ای از نیروی دریایی آمریکا که در بحرین مستقر بودند به عمان منتقل شده‌اند، جایی که رزمایش دریایی در حال انجام است.
http://nasimonline.ir/Images/News/Larg_Pic/26-12-1389/IMAGE634360037144621338.jpg

[url=http://nasimonline.ir/NSite/FullStory/News/?Id=207518]منبع[/url]

ا[color=green]دغام شد

00Amin[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واکنش ایران به این قطعنامه چی می تونه باشه؟ آیا از این قطعنامه استقبال می کنیم یا اینکه اونو قدمی مشکوک در جهت توسعه طلبی غربی ها می دونیم؟ شخصا فکر می کنم که این حرکت مشکوکه و پشت سرش اتفاقای خیلی خوشایندی نمیوفته ... احساس خوبی ندارم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=18][color=blue]بازداشت گسترده رهبران انقلابي بحرين [/color][/size]

[b]از روز گذشته رژيم بحرين اقدام به بازداشت‌هاي گسترده در ميان رهبران نيروهاي معارض اين كشور زده كه از آن جمله بايد از بازداشت [color=red]"حسن مشيمع " [/color]از علماي شيعه و دبيركل جنبش حق بحرين ياد كرد.[/b]

به گزارش فارس به نقل از پايگاه اطلاع رساني "ملتقي بحرين "، رژيم بحرين پس از سركوب شديد مردم اين كشور و كمك گرفتن از نيروهاي خارجي براي فرونشاندن خشم مردم بحرين و غلبه بر انقلاب آنها در اقدامي جديد از روز گذشته دست به بازداشت رهبران انقلابي اين كشور زد.

از جمله رهبران بازداشت شده توسط نيروهاي امنيتي بحرين طي روز گذشته بايد از "حسن مشيمع " از علماي شيعه و دبيركل جنبش حق بحرين، ابراهيم شريف، عبد الوهاب حسين، حسن الحداد، شيخ محمد حبيب المقداد و دكتور عبد الجليل السنكيس كه همگي از رهبران انقلاب بحرين مي‌باشند، ياد كرد.

هم‌چنين خبرهايي هم از بازداشت الشيخ المحفوظ نيز به گوش رسيده كه هنوز مورد تاييد قرار نگرفته است.

"الشيخ عبد الهادي المخوضر " نيز پس از درگيري‌هاي شديد در السنابس بازداشت شد و هم اكنون بسياري از رهبران معارض بحرين انتظار دارند، توسط نيروهاي امنيتي اين كشور بازداشت شوند.

منبع: http://www.tabnak.ir/fa/news/154286

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.