Recommended Posts

[quote]من نمیدونم چرا وقتی مردم بحرین و مصر و تونس ویمن و... دست به قیام میزنند .این کارشون مورد تاییده و کشتار مردم در رسانه ها تو بوق و کرنا میشه(که البته باید هم بشه)
اما وقتی تو سوریه قیام میکنند میشن عامل بیگانه و کشتارشون هم اصلا مهم نیست؟!
بس کنید دیگه
تا کی مصادره به مطلوب؟![/quote]
سلام دوست عزیز و تازه وارد

یه ذره دقت کنید نیاز به این سوال نیست

دلیلش همون دلیلی هست که امریکا مواضع دوگانه داره

خیلی سخت نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر ميثم عزيز.
برام جالبه كه شما چه فرقي بين سوريه و مصر و تونس و ليبي مشاهده فرمودي كه به اين نتيجه رسيدين؟
يعني ساختار حكومتي اين كشور با بقيه فرق داشت؟ مردمش سال‌ها طعم تلخ ديكتاتوري رو نچشيده‌ان؟ حكومت موروثي نيست؟ رؤساي جمهور مادام‌العمر نيستن؟ كشور تك حزبي نيست؟ كوچكترين صداي مخالفي، جزاش زندان و تبعيد و اعدام نيست؟ قانون حالت فوق‌العاده‌اش كمتر از مصر و امثالهم هست؟ حكومتش مردميه؟ يا مردمشون از آزادي بدشون مياد؟

بعد هم بفرمايين كه دقيقاً ساختار اعتراضات سوريه، چه فرقي با ساير كشورها و به قول اون كارشناسه، انقلاب‌هاي ارحليشن!! داره؟ اونا چه فرقي با جنبش سبز پارسال ما داشتن (از نظر عملكرد مخالفين)؟ عملكرد دولت سوريه در قبال اين اعتراضات، چه تفاوتي با كشورهاي مذكور داشته؟

دوست دارم منبع اخبار و فرمايشات شما رو بدونم.

شايدم از اين جهت به نظرتون پاسخ به اغتشاشات كشورهاي ديگه هست، چرا كه معتقدين انقلاب ساير كشورها رو ايران براه انداخته و چون قاعدتاً ايران نمي‌تونه تو سوريه انقلاب مخملي براه بندازه، پس اين كار آمريكا و اسرائيله و در پاسخ به انقلاب‌هاي منطقه؟!

- توضيح ضروري : پيش‌بيني اين مسئله رو در اين تاپيك نوشته بودم و اتفاقاً پيش‌بيني كرده بودم كه چند روز ديگه، بهش دوستان رو ارجاع بدم! ظاهراً بايد اين كار رو انجام بدم.
فكر كنم صفحه‌ي 30 يا 31 يا 32 بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]برادر ميثم عزيز.
برام جالبه كه شما چه فرقي بين سوريه و مصر و تونس و ليبي مشاهده فرمودي كه به اين نتيجه رسيدين؟
يعني ساختار حكومتي اين كشور با بقيه فرق داشت؟ مردمش سال‌ها طعم تلخ ديكتاتوري رو نچشيده‌ان؟ حكومت موروثي نيست؟ رؤساي جمهور مادام‌العمر نيستن؟ كشور تك حزبي نيست؟ كوچكترين صداي مخالفي، جزاش زندان و تبعيد و اعدام نيست؟ قانون حالت فوق‌العاده‌اش كمتر از مصر و امثالهم هست؟ حكومتش مردميه؟ يا مردمشون از آزادي بدشون مياد؟
بعد هم بفرمايين كه دقيقاً ساختار اعتراضات سوريه، چه فرقي با ساير كشورها و به قول اون كارشناسه، انقلاب‌هاي ارحليشن!! داره؟ اونا چه فرقي با جنبش سبز پارسال ما داشتن (از نظر عملكرد مخالفين)؟ عملكرد دولت سوريه در قبال اين اعتراضات، چه تفاوتي با كشورهاي مذكور داشته؟
دوست دارم منبع اخبار و فرمايشات شما رو بدونم.
شايدم از اين جهت به نظرتون پاسخ به اغتشاشات كشورهاي ديگه هست، چرا كه معتقدين انقلاب ساير كشورها رو ايران براه انداخته و چون قاعدتاً ايران نمي‌تونه تو سوريه انقلاب مخملي براه بندازه، پس اين كار آمريكا و اسرائيله و در پاسخ به انقلاب‌هاي منطقه؟!
- توضيح ضروري : پيش‌بيني اين مسئله رو در اين تاپيك نوشته بودم و اتفاقاً پيش‌بيني كرده بودم كه چند روز ديگه، بهش دوستان رو ارجاع بدم! ظاهراً بايد اين كار رو انجام بدم.
فكر كنم صفحه‌ي 30 يا 31 يا 32 بود.[/quote]
اینکه سوریه هم شرایط نسبتا مشابهی با اون کشور ها که ذکر شد داره شکی نیست

اما سوریه تا حدی تونسته بود با توجیه وضع موجود که همون وجود دشمن خارجی است تاحدی شرایطش رو نسبت به بقیه کشور ها مطلوب تر نگهداره

اما متوجه منظور شما راجع به فتنه 88 نشدم.
منظورتون این بود که فتنه سبز هم مثل این جنبش های مردمیه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اینکه سوریه هم شرایط نسبتا مشابهی با اون کشور ها که ذکر شد داره شکی نیست

اما سوریه تا حدی تونسته بود با توجیه وضع موجود که همون وجود دشمن خارجی است تاحدی شرایطش رو نسبت به بقیه کشور ها مطلوب تر نگهداره[/quote]
دوست عزيز.
دشمن خارجي هم تا يه جايي كاربرد داره.
وقتي «وير» آزادي‌خواهي و رها شدن از دست حكومت‌هاي موروثي به جون ملت مي‌افته و به عبارت ساده‌تر، تغيير ذائقه‌ي سياسي اتفاق مي‌افته؛ بالاخص كه پشتوانه‌اش تفكرات ليبرال دموكراسي باشه كه در اون، اصل تساهل و تسامح حرف اول رو مي‌زنه، قطعاً‌ ديگه دشمن خارجي، توجيه مناسبي براي سركوب و ادامه‌ي حكومت نخواهد بود.

هنگامي كه حرمت بين مردم و حكومت بشكنه و روي مردم و حكومت به روي همديگه باز بشه، ديگه تمامي اين توجيهات به كنار مي‌ره.

[quote]اما متوجه منظور شما راجع به فتنه 88 نشدم.
منظورتون این بود که فتنه سبز هم مثل این جنبش های مردمیه؟[/quote]
از يه منظر بله! شباهت بيشماري دارن.
ولي نكته اينجاست كه بنده، مثل شما فكر نمي‌كنم و اين جنبش‌ها رو اصلاً مردمي نمي‌دونم.
اگه توضيح بيشتري مي‌خواين، بهتره مطالب اين تاپيك، تاپيك تونس و تاپيك مصر رو مطالعه بفرمايين. مستندات عرايضم رو در اين سه تاپيك، به عرض رسوندم و دوستي هم كه مخاطب قرارشون دادم، در جريان موضوع هستن (بحث قديميه).

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مصطفی جان، من نقطه نظرات شما رو دنبال میکنم و در بسیاری موارد با شما موافقم، بخصوص در مورد "جنس" اینجور حرکات بظاهر مردمی، ولی نوع بیان شما با گذشت زمان در حال تغییر هست (به سمت گفتمان انتقادی خیلی تند)، قضیه همون "بفرما - بنشین - بتمر..." هستش، بعضی وقتها نوع بیان یک مطلب باعث میشه برداشت متفاوتی از اون بشه که شاید مورد نظر فرد بیان کننده هم هرگز نبوده ...

----------------------

راستی بیاد اون مصاحبه های جنجالی آقای رضایی پیش از حمله آمریکا به عراق افتادم، اون زمان ایشون میگفت که از پیامدهای این حمله وقوع انقلابات در کشورهای عربی، بخصوص در مصر و عربستان، خواهد بود که چهره خاورمیانه رو کلاً عوض خواهد کرد. البته اگر اشتباه نکنم ایشون قید بلافاصله رو هم بکار برده بودن. خلاصه اینکه این اظهار نظر انتقادات سخت و حتی تمسخرآمیزی رو متوجه ایشون ساخت. (در مورد ایران هم میگفت حمله نظامی در دستور کار خواهد بود)

حالا نمیدونم تحلیل خودشون بود یا خبری از جایی شنیده بودن، یا اینکه تشابه اون پیش بینی و این رویدادها فقط یه جور اتفاق هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امروز خیلی جالب بود!
ساعت 5:13 عصر ایرنا تیتر زد: تظاهرات میلیونی مردم سوریه در حمایت دولت و بشار اسد!
ساعت 5:17 عصر تیتر زد: دولت سوریه استعفا داد! icon_eek icon_wink
یعنی یکی رو بیارین که هیچ خبری از سوریه نداشته باشه و این دوتا تیتر رو بعد از 4 دقیقه پشت سر هم ببینه شوکه میشه! icon_eek icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هرچند کسانی که علیه بشار اسد تظاهرات می‌کنند تا حدودی حق دارند (بالاخره سیستم تک‌حزبی و موروثی رو ما هم قبول نداریم و خودمون در سال ۵۷ علیهش انقلاب کردیم) ولی بعیده که اکثر مردم سوریه مخالف بشار اسد باشند و نظام سوریه سقوط کنه. ممکنه در چند شهر مرزی که درگیری‌هایی پیش اومده مشکلاتی به وجود بیاد، ولی مشکلات در حد سقوط نظام نیستند.

تظاهرات امروز در حمایت از اسد که همه‌ی خبرگزاری‌های غربی به اضافه‌ی الجزیره اذعان کردند بسیار عظیم (به قولشون: صدها هزار نفری) بوده و در چند شهر برگزار شده (برخلاف تظاهرات کوچک چند صدنفری یا چندهزار نفری حامیان مبارک و بن‌علی و قذافی که فقط در پایتخت برگزار می‌شد) نشون داد که نظام سوریه علی‌رغم مشکلاتش، نظامی با حمایت مردمی هست (به خصوص شخص بشار اسد محبوبیت زیادی داره). ظاهراً نظرسنجی‌ها هم همین رو نشون می‌دهند و اکثر تحلیلگران غربی هم انتظار انقلاب در سوریه را ندارند (برعکس مصر که مبارک اصلاً محبوب نبود). البته نظام سوریه به اندازه‌ی نظام ایران بین مردمش محبوب نیست و برای همین هم هست که دارند برای آرام کردن تظاهرات امتیاز می‌دهند.

قراره بشار اسد چهارشنبه تعدادی اصلاحات سیاسی رو اعلام کنه (برداشتن قانون وضع فوق‌العاده و اجازه‌ی فعالیت به احزاب غیر از حزب بعث) و دولت هم که فعلاً برای آرام کردن تظاهرکنندگان استعفا داده. امیدوارم این اصلاحات خوب پیش بره و مردم معترض راضی بشوند. خیلی بهتره که سوریه به عنوان متحد ما، سردمدارانش با انتخابات روی کار بیایند و نه به صورت موروثی. این‌طوری با خیال راحت‌تری می‌توانیم از سوریه دفاع کنیم.

در ضمن دوستان حواستون باشه که از ظلم‌هایی که بخش‌هایی از حکومت سوریه انجام داده‌اند نباید دفاع کنیم، درسته که اون‌ها دولتی ضداستکباری هستند ولی ممکنه تظاهرکنندگانی رو هم به ناحق کشته باشند (ممکنه، نظر قطعی نمی‌دم چون شاید هم کار عوامل تحریک‌گر بوده برای کشته‌سازی). هر حکومتی حتی اگر کلیتش قابل دفاع باشه ممکنه از این ظلم‌ها بکنه. امیدواریم اگر ظلمی شده باشه مقامات سوری افسران و مأموران خاطی را عادلانه مجازات کنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]امروز خیلی جالب بود!
ساعت 5:13 عصر ایرنا تیتر زد: تظاهرات میلیونی مردم سوریه در حمایت دولت و بشار اسد!
یعنی یکی رو بیارین که هیچ خبری از سوریه نداشته باشه و این دوتا تیتر رو بعد از 4 دقیقه پشت سر هم ببینه شوکه میشه! icon_eek icon_eek[/quote]

بنا بر گزارش خبرگزاریهای بین المللی هر دوی این اتفاقات امروز افتاده، حالا بنظر شما تکلیف ایرنا چی بوده این وسط، که مثلاً اولی رو انعکاس نده و بجاش در مورد یه "چیز" دیگه مطلب بذاره؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یعنی یکی رو بیارین که هیچ خبری از سوریه نداشته باشه و این دوتا تیتر رو بعد از 4 دقیقه پشت سر هم ببینه شوکه میشه! icon_eek icon_eek[/quote]
احتمالا باید مثل بی بی سی خبر تولید میکرد؟؟؟؟
[quote]
راستی بیاد اون مصاحبه های جنجالی آقای رضایی پیش از حمله آمریکا به عراق افتادم، اون زمان ایشون میگفت که از پیامدهای این حمله وقوع انقلابات در کشورهای عربی، بخصوص در مصر و عربستان، خواهد بود که چهره خاورمیانه رو کلاً عوض خواهد کرد. البته اگر اشتباه نکنم ایشون قید بلافاصله رو هم بکار برده بودن. خلاصه اینکه این اظهار نظر انتقادات سخت و حتی تمسخرآمیزی رو متوجه ایشون ساخت. (در مورد ایران هم میگفت حمله نظامی در دستور کار خواهد بود)
حالا نمیدونم تحلیل خودشون بود یا خبری از جایی شنیده بودن، یا اینکه تشابه اون پیش بینی و این رویدادها فقط یه جور اتفاق هست.[/quote]

[color=red]
ویرایش شد !

2- هرگونه اهانت به کشور ، انقلاب و مسئولین چه مسئولان فعلی یا مسئولان سابق کاملا و اکیدا ممنوع است.

00Amin[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله درسته اما نحوه تیتر گذاریشون جالب اومد به نظرم! icon_eek
راستی کسی از تظاهرات مردم سوریه از بشار اسد کلیپی چیزی ندارن ببینم میلونی بوده یا نع؟ icon_eek icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون دوست عزیز.
این فیلم که چندصد نفری بود! حالا چند هزار نفری! دیگه چندصدهزار نفری نمیشه گفت! چه برسه چند میلیونی!
یه تصویر با هلیکوپتری چیزی از بالا نیست؟ اینجوری شاید بهتر متوجه جمعیت شد! این فیلم که چندصد نفری بود!
درضمن اول خودتون کلیپ رو ببینید بعد روی سر من خراب بشید! icon_wink اصلا به من چه! icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام مجدد.

برادر مصطفای بزرگوار،

تفاوت اغتشاشات سوریه و کشورهای دیگه (و البته شباهت اون به اغتشاشات ایران) در 3 مورد اساسیه:

1) نوع شعارها - برعکس کشورهای دیگه که در تضاهرات، مردم شعارهای ضد اسرائیلی هم میدادن (که مطمئنا نه در بی بی سی دیده میشه و نه در الجزیره!!!)، شعارهای این مردم، علیه جبهه مقاومت بود! دقیقا مثل کشور ما و متضاد با کشورهای دیگه!

2) اگه با مردم سوریه صحبت کنین، یا سفری به این کشور داشته باشین، متوجه میشین که اکثر مردم از حکومت راضی اند. کاری به خواص و اقلیتها ندارم. منبعش هم یه سفر به این کشوره.

3) در کشورهای دیگه، اول تضاهرات گسترده (به معنای واقعی) و کاملا مسالمت آمیز اتفاق افتاد و با دخالت خشونت آمیز پلیس، اغتشاشات شروع شد. اما تو سوریه، اول اغتشاش بوجود میارن و بعد مظلوم نمایی کشته سازی و ... برای ایجاد تظاهرات گسترده.

البته اگه بخواین اینها رو هم رد کنین و به حساب ضعف رسانه ای بنویسین، مختارین. اما خوشبختانه بنده منابع اطلاعاتیم فقط محدود به صدا و سیما نیست.

ازطرفی، بنده تو همون پست قبلی هم اشاره کردم به شعارها؛ و نه خود حرکت! تو همون صفحاتی که ارجاع دادین، بنده هم اغتشاش در سوریه رو تایید کردم! پس نظر خودم رو به خودم برنگردونین.
نوع شعارها و اینکه عرض کردم پاسخ غرب به ایران، یعنی همون چیزی که تو مورد 1 اشاره کردم.

درمورد حکومت سوریه هم کسی نگفته حکومتشون خیلی خوبه و باید بمونه و این دیکتاتور، دیکتاتوری خوبیه و بقیه بد! بنده فقط به خروج یا عدم خروج از جبهه مقاومت اشاره کردم که ارتباطی به خود تغییر حکومت یا حاکم یا عدم تغییر نداره.

یا حق.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ساعت 5:17 عصر تیتر زد: دولت سوریه استعفا داد! :( :(
یعنی یکی رو بیارین که هیچ خبری از سوریه نداشته باشه و این دوتا تیتر رو بعد از 4 دقیقه پشت سر هم ببینه شوکه میشه! icon_eek :oops:[/quote]
با سلام و تبريك سال نو خدمت همه دوستان...
دوست عزيز اين دو مطلب با هم منافاتى نداره
تظاهرات در حمايت از بشار اسد بود،در حاليكه دولت به سرپرستى نخست وزير اداره ميشه،البته در تظاهرات از اصلاحات پيشنهادى بشار اسد هم حمايت شد كه يكى از انها استعفاى نخست وزير و دولت بود...
در مورد تعداد تظاهر كنندگان هم خيلى سعى كردم فيلم پيدا كنم نشد ولى همون چند صد هزار نفره حتا خبرگزاريهاى غربى هم اين تعداد تعييد كردن عكساشم هست اگه بگردين پيدا ميكنيد...
http://www.guardian.co.uk/world/2011/mar/29/syrian-regime-loyalists-march

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر GRIPEN عزيز.
فرمايش شما متين و بر ديده‌ي منت.
ولي اي كاش ايراد كلامي حقير رو بصورت موردي مي‌فرمودين تا ببينم كجاي مسير رو به اشتباه رفتم.
هرچند كه بايد عرض كنم كه مقصودي از اين نوشتار ندارم و شايد مشكل از ضعف نوشتار و ادبيات و انشاء بنده باشه كه با جملات يا كلمات و يا تركيبات نامناسب، جملاتم رو طوري بيان مي‌كنم كه در مخاطب، احساس بدي بوجود بياد و فكر كنه كه ادبيات بنده توهين‌آميزه.
هرچند قصد توهين رو هيچ‌گاه نداشته‌ام، ولي اگر دوستان از ادبيات بنده ناراحت شدن، عذرخواهي مي‌كنم و اميدوارم مواردي كه ازش چنين برداشتي مي‌شه رو به بنده اطلاع بدن تا شايد بتونم در خود، اصلاحي بوجود بيارم.

---------------------------------------

راستي. متن اون مصاحبه رو مي‌تونين گير بيارين؟
موضوع جالبيه. متأسفانه اون رو نخوندم.

===============================================

برادر ميثم عزيز؛

1) شعارهاي ضد اسرائيلي كه شما مي‌فرمايين رو متأسفانه من در جايي نديدم. حتي تلويزيون خودمون كه شعار چند نفر انگشت شما رو كه با لهجه‌ي عربي مي‌گفتن «داون ويت امريكا» رو هر روز تكرار مي‌كرد (مثل ساير موارد بيداري اسلامي)، براي يكبار هم چنين شعارهايي رو پخش نمي‌كرد.
پس اجازه مي‌دين با وجود اعتمادي كه به فرمايش شما دارم، اين توجيه رو وارد ندونم؟ چرا كه حتي اگر بر فرض، عده‌شون كم هم نبود، ولي باز هم طوري نبود كه موضوع رو تحت‌الشعاع قرار بده.
چه اخبار، چه فيلم‌هايي كه خود مردم گرفتن و در سايت هايي مثل يوتيوب و فيس بوك و ... قرار دادن و چه اخبارها و رسانه‌ها و ...، هيچ يك مؤيد فرمايش شما نيستن.
در هر كشور هم متناسب با وضعيتي كه داره شعار مي‌دن.
حالا يه كشور ايدئولوژيكه مثل سوريه و مردمش عليه ايدئولوژي كه باعث محدوديت كشورشونه شعار مي‌دن (مثل ايران كه مي‌گفتن نه غزه، نه لبنان)، يه كشور واسه نون شعار مي‌دن، يه كشور واسه آزادي سياسي!
ولي شعار كه مهم نيست! انگيزش و خيزش مهمه.
اي كاش همون زمان كه بحث مصر، تونس و ليبي بود، شما خاستگاه اين انقلاب‌ها رو مشخص مي‌فرمودين تا امروز سر اين مسئله، تفاوت نظر نداشته باشيم.
بنده هم مثل شما معتقدم كه تحركات سوريه، غربي‌سازه! همون‌طور كه جنبش سبز غربي‌ساز بود!
ولي من برام سواله كه شما، جنبش‌هاي كاملاً مشابهي رو از سال 2000 به اين طرف دارين كه برخي رو انقلاب مخملي مي‌نامين و برخي كه به نفع ايران هست، بيداري اسلامي!
اين يه طورايي سياست يه بام و دو هوا هست كه قابل پذيرش نيست! چون ما اصل رو بر روي تشابه ساختارها، المان‌ها و عوامل تشكيل دهنده و مواردي از اين دست مي‌ذاريم؛ نه حس و حال خودمون.
بطور مثال، مي‌گيم اگه يه حيوون بود كه پاهاي كوچك بند بند زرد داشت، ناخن‌هاي بلندي داشت، بدن سفيد و پرداري داشت، بال‌هاي كوچكي داشت كه نمي‌تونست باهاش بپره، سرعت دويدن بالايي داشت، گردن نسبتاً بلندي (براساس هيكلش) داشت، غبغب كوچك قرمزي داشت، چشمان گرد سياهي داشت، منقار كوچكي داشت، تاج ريزي روي سر داشت و صداي قد قد مي‌داد، اسمش مرغه!
حالا نمي‌شه كه يه بار كه دوست داشتيم، بهش بگيم مرغ، يه جاي ديگه بهش بگيم فيل؛ چون مثلاً الان به فيل نياز داريم!!!

2) رضايت كه اهميتي نداره.
شايد 90% مردمي كه انقلاب مشروطه رو براه انداختن، حتي فرق مشروطه و شرطه رو نمي‌دونستن چيه!
مهم، جوي هست كه به اجتماع تزريق مي‌شه. والا اكثر قريب به اتفاق كشورهايي كه دستخوش تغييرات شدن، كوچكترين نشانه‌ي نارضايتي درشون ديده نمي‌شد!
ضمن اينكه ما درمورد انقلاب صحبت نمي‌كنيم كه محصول نارضايتي عمومي هست! داريم درمورد انقلاب مخملي صحبت مي‌كنيم كه من اسمش رو انقلاب اقليت مي‌ذارم.

3) اين رو مي‌ذارم به حساب اخبار ناقص‌ كه بهتون رسيده (به اين خاطر كه فرمودين از خشونت شروع شد، فرض رو بر اين مي‌گيرم كه شما از واقعه‌ي مسجد دارين صحبت مي‌فرمايين. هرچند كه اون واقعه هم محصول خشونت نيروهاي بشار اسد بود؛ نه مردم!).
چون وقايع سوريه، خيلي وقته كه شروع شده (قبل از سال جديد شروع شده بود). اتفاقاً يك‌شنبه‌ي پايان سال، (نه روز قبل از سال تحويل! هفته‌ي قبلش)، برادر حسين منزل‌مون بود و اتفاقاً اون داشت درمورد وقايع سوريه برام مواردي رو تعريف مي‌كرد و اينكه چرا ايران هنوز بهش نپرداخته! يعني حداقل 10 روز قبل از عيد!
حالا اگه ماجراي مسجد رو شما خبردار شدين، دليل بر اين نيست كه وقايع از اونجا شروع شده باشه.
تو سوريه هم دقيقاً مثل ساير كشورها، تظاهرات بسيار مسالمت‌آميزي شروع شده بود كه مثل ساير جاهاي ديگه، با برخورد پليس و نيروهاي امنيتي، هر روز بيشتر به دوز خشونتش اضافه شد و به اينجا رسيد كه ملاحظه مي‌فرمايين.

در تمامي اين كشورها كه وقايع اخير درشون اتفاق افتاده هم اينطور نبوده كه از اول، مثلاً 1 ميليون نفر بريزن تو خيابون‌ها! از اول، با 50، 100 نفر شروع كردن. من يادم هست مثلاً در بازي‌هاي جام ملت‌هاي آسيا بود كه مصر داشت شلوغ مي‌شد و اون موقع، هيچ كس حتي خبري هم نداشت. من چون بازي‌ها رو از شبكه‌هاي عربي دنبال مي‌كردم، برام جالب بود كه شبكه‌هاي ورزشي، بلافاصله بعد از فوتبال، مي‌پردازن به وقايع مصر كه واقعاً هم بي‌اهميت به نظر مي‌رسيد! مثلاً 20 نفر تو خيابون بودن و شعار مي‌دادن! بعد 200 تا پليس مي‌اومد و يكم بزن و در رو بازي شروع مي‌شد و تمام. بعد فردا بيشتر مي‌شدن! تا اينكه هزار هزار شدن!
ضمن اينكه همين فرمايش شما، خود مؤيد دستورات انقلاب هاي مخملي هست! چرا كه مهمترين دستور طراحان چنين انقلاب‌هايي، مسالمت‌آميز بودن تحركات و رفتار معترضين هست. پس توجيه‌تون يه طورايي عليه خودتون بكار رفت!
به عبارت ساده‌تر، با اين توجيه شما، يا بايد بر مبتني بودن انقلاب‌هاي اخير منطقه برپايه دستورات و تعاليم امثال جين شارپ معتقد باشيم، يا بپذيريم كه انقلاب سوريه هم مردميه و برپايه‌ي تعاليم انقلاب‌هاي مخملي نيست!

حال اينكه حقيقت امر اينه كه انقلاب‌هايي كه توسط رسانه‌هاي زنجيره‌اي غربي و عربي حمايت محض مي‌‌شن و توسط رسانه‌هاي جمعي مثل فيس‌بوك و توييتر، نه تنها تحريم نمي‌شن؛ بلكه تقويت هم مي‌شن و خدمات‌رساني بهشون بيشتر هم مي‌شه و خودشون مولد اخبار جديد مي‌شن و سياستمداران غربي و بخصوص امريكايي هم مثل كوه پشت سر انقلابيون ايستادن، بايد يكم آدم رو به شك بياندازه كه هدف واقعي ازش چي مي‌تونه باشه؟

اگه ما اين انقلاب‌ها رو براه انداختيم و به قول معروف بيداري اسلامي بوجود آورديم و انقلاب اسلامي براه انداختيم در اين كشورها، پس بايد تبريك گفت به جمهوري اسلامي كه بعد از 32 سال، بالاخره تونست يه كاري رو انجام بده كه نه تنها رسانه‌هاي زنجيره‌اي غربي و عربي؛ از فاكس‌نيوز و العربيه گرفته تا الجزيره و بي‌بي‌سي و سي‌ان‌ان و حتي واشنگتن پست و تايمز و امثالهم؛ بلكه رؤساي جمهور و سياستمداران غربي؛ مثل اوباما و ساركوزي و مركل و برلوسكوني و ديويد كامرون و ...، هم باهاش موافق باشن و جهت تحققش، كمك‌هاي همه‌جانبه داشته باشن!!
به عبارت بهتر، يكجا منفعت ما و غرب با هم گره خورد! حالا يا ما غربي شديم، يا برداشتمون اشتباهه!

فكر مي‌كنين كدوم يك از اين گزينه‌ها درسته؟!
البته اميدوارم دوباره بحث جالب قديم پيش نياد كه «بله! امريكا و اسرائيل و غرب حامي اين دولت ها هستن و نمي‌خوان سقوط كنن و اين، فقط ايرانه كه مي‌خواد اونا نابود شن! چون يه طورايي اظهر من الشمس هست و اونقدر اظهار نظرات مستقيم و واضحي در اين دو، سه ماهه عنوان شده كه جاي هيچ چونه‌زني رو باقي نمي‌ذاره.

--------------------------------------------------------- ----------

باز هم عرض مي‌كنم.
شما با جنبش‌هاي كاملاً مشابهي مواجه هستين.
پس اگر واقعاً دوست دارين بعضي‌ رو انقلاب حقيقي و بيداري اسلامي بنامين، بايد به دنبال مستندات محكم‌تري باشين. والا بايد بپذيرين كه اين جريانات، همه از يه اصل دارن پيروي مي‌كنن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ممنون دوست عزیز.
این فیلم که چندصد نفری بود! حالا چند هزار نفری! دیگه چندصدهزار نفری نمیشه گفت! چه برسه چند میلیونی!
یه تصویر با هلیکوپتری چیزی از بالا نیست؟ اینجوری شاید بهتر متوجه جمعیت شد! این فیلم که چندصد نفری بود!
درضمن اول خودتون کلیپ رو ببینید بعد روی سر من خراب بشید! :( اصلا به من چه! :oops:[/quote]

http://www.presstv.ir/detail/172196.html

سلام

الجزیره رو که همه می شناسن از کی خط می گیره و با کدوم دولت ها مشکل داره و ....

اینم از دو منبع دیگه (( قرار نیست هر حکومتی که نتونست در برابر هجمه ی تبلیغاتی غربی مقاومت کنه رو شما سرش رو ببرید ))
http://www.presstv.ir/detail/172196.html

http://www.irinn.ir/web/guest/politic?p_p_state=maximized&p_p_lifecycle=0&_101_INSTANCE_emIJ_assetId=66300&p_p_id=101_INSTANCE_emIJ&p_p_col_count=2&_101_INSTANCE_emIJ_redirect=%2Fweb%2Fguest%2Fpolitic&_101_INSTANCE_emIJ_struts_action=%2Ftagged_content%2Fview_content&p_p_col_id=column-1&p_p_mode=view&p_p_col_pos=1

برادر می دونستی این شکلک ها که می زاری خیلی تاثیر دارن icon_eek
به هر حال من می دونم چه دیدگاهی داری و همیشه از چه روشی برای تاثیر گذاری استفاده می کنی :( حفظ آرامش و پست های کوتاه و حق به جانب به همراه :mrgreen:

کلا از شیوه ت خوشم میاد :mrgreen:

یه نکته رو هم بگم : در صورت اینکه ادعای ساختگی بودن فیلم ها رو داشته باشی ... من هم همین ادعا رو برای تمام حرفها و منابعی که قبول نداشته باشم می گم .... :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.