ops

عکس العمل کشورهای همسایه در صورته حمله به ایران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

در شرايط فعلي هيچ جنگي بااين اقتصاد كشور هاي غربي روخ نمي دهد اولين قلوله مساوي بالا رفتن نجومي قيمت نفت كه كشور هاي غربيو به مرز بيچارگي ميرسونه بعدشم امريكا در حرفهاش در همه سمت ايران حضور داره ولي همين يك نكته يعني نابودي بيشتر نيروي نظاميش در اطراف ايران كه همينم امر باعث به را افتادن جنبش هاي مردمي براي ضد جنگ در خود كشور امريكا ميشه راي يك كشور كه ابر قدرت نايودي حتي يك لشكر پياده يا دو سه ناو جنگي يعني فاجعه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان عزیز.

رژیم صهیونسیتی که بچه است و امریکاشم نمی تونه هیچ کاری بکنه.

تو روز نامه جوان.

خوندم . سردار سرلشگر بسیجی فیروزآبادی فرمانده کل ستاد مشترک نیروی های مسلح

گفتند: هیچ خطری کشور عزیز اسلامی مون رو تهدید نمی کنه. هیچ وقت.

همیشه هم گفتم :

اول خدا کشورمون رو حفظ می کنه. و بعد بچه های خوب سپاه پاسداران رو داریم غم نداریم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[فاكس نیوز: خلبانان اسرائیلی حمله به ایران را تمرین می­کنند

شبکه تلویزیونی فاکس نیوز مدعی شد: خلبانان رژیم صهیونیستی خود را برای حملات احتمالی به تاسیسات هسته‌ای ایران آماده می‌کنند. این شبکه افزوده است: مدتی است که گروهی از خلبانان این رژیم برای حملات احتمالی به ایران و مقابله با پدافند هوایی این کشور آموزش می‌بینند.

برای این منظور دستگاههای اطلاعاتی رژیم صهیونیستی هم اطلاعات مهمی را از سامانه‌های پدافندی ایران در اختیار ارتش قرار داده است. این گروه تقریباً هر روز با شبیه سازی وضعیت‌های احتمالی در ایران و تاکتیک‌های خلبانان ایرانی و سوری،را تمرین می‌کنند. فاکس نیوز از شبکه‌های رسانه‌ای آمریکایی - صهیونیستی است که همواره مواضع ضد ایرانی داشته است. ]

بهتره براي اينكه خاطر جمع بشن يه دو سه دوره تمرين طوفان شن طبس هم داشته باشن icon_cheesygrin :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من مهمتر از کشور های همسایه و نزدیک به ایران واکنش کشور هایی مانند چین و روسیه هستند که بسیار مهمتر از خیلی از کشور های همسایه حساب می شه.
چرا؟
جنگ هایی که امریکا و کشور های غربی انجام می دن و عامل اصلی که مسیر و راه این کشور ها رو تعیین می کنه فقط و فقط یک چیز هست و اونم نفت هست کلا تمام دولت هایی که بر سر کار میان در اون کشور ها در درجه اول ضامن حفظ اهداف سودجویانه شرکتی های نفتی هستند و در واقع شرکت نفتی هر کشور اروپایی و امریکا تمام قدرت رو بدست داره و در درجات بعدی در امریکا شرکت های اسلحه سازی.
اگر شما نگاهی به سیاست ها و جنگ های کشور های غربی مخصوصا در 20 ساله اخیر بندازید متوجه می شوید که همه سیاست های اونها در جهت منافع شرکت های نفتی مثل بریتیش پترولیوم و پرل و شل و غیره بوده منجمله جنگ عراق و دفاع از دیکتاتور لیبی و هزاران مورد دیگه که برای اینکه پستم طولانی نشه در جای دیگه ای مطرح می کنم.
حالا بر می گردیم به مسئله چین و روسیه:
شما می دونید که بر فرض محال اگر ایران هم به دست غربی ها بیوفته دیگه بعد از این اونها کنترل کننده نفت دنیا و حجم عظیمی از گاز صادراتی خواهند بود و اونها می تونند قیمت نفت رو به هر کسی به قیمتی که می خوان در راستای سیاست هاشون بفرشون و ازش برای تشویق یا تنبیه استفاده کنند و با این تفاسیر چین و روسیه از این مسئله بسیار آسیب خواهند دید و قطعا اونها به عنوان کشور های طرف مقابل امریکا و اروپا سعی می کنند که اگر جنگی در بگیره اون جنگ رو به مسئله ای تبدیل کنند که ضعف شدید امریکا رو در پی داشته باشه از طریق کمک های تسلیحاتی و برخی اطلاعاتی که در نهایت منجر به آمدن فشار های شدید اقتصادی بر امریکا به دلیل مخارج جنگ و افزایش نارضایتی شهروندان کشور های غربی که جان عزیزاشونو از دست می دن و خواستار انقلاب خواهند شد کما اینکه همین الان در امریکا تظاهرات هایی در ایالت های مختلفی هست که اعتراض به افزایش مالیات ها و فقر و بیکاری هست و چنین امریکایی تا سالها توان ایجاد توهم روانی برای شهروندانشو نداره که جنگ دیگری رو قبول کنند. در انگلیس و یونان و فرانسه و پرتقال و آلمان هم دیدید که اوضاع چطور هست و معتقدم اتحادیه اروپا هم اکنون مثل شوروی سابق که در پشت دیوار های آهنین فقر وحشتناکی داشت و از هم پاشید و تا قبلش کسی از بدبختی اون جماهیر شوروی خبر نداشت و اینبار تکرار تاریخ برای اتحادیه اروپا و امریکا خواهد بود و منحل شدن ناتو. به نظر من اثر دومینوی انقلاب های عربی به کشور های غربی کشیده خواهد شد.
من این مطالبی که گفتم رو خودم با چشمان خودم دیدم و سال ها در چند کشور اروپایی بودم و از دیدگاه عمده مردم اون کشور ها آگاهم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]

و بعد بچه های خوب سپاه پاسداران رو داریم غم نداریم.[/quote]

عجب !!!؟!!!؟؟؟؟!!!!
icon_cheesygrin
دوست عزیز اجازه بده چند مورد رو حضور حضرتعالی بیان کنم :
اول اینکه ورود شمارو به خونواده بزرگ میلیتاری تبریک عرض می کنم . خوش اومدید . امیدوارم بتونیم در کنار هم کاملا دوستانه مباحثه کنیم و از اطلاعات همدیگه استفاده ببریم .
دوم :
دوست عزیز . احساس نمی کنی با بیان این جمله کمی فقط کمی باعث رنجش دوستان ارتشی حاضر دراین سایت می شی ؟ این سایت یک سایت نظامی هست از هر سه شاخه دفاعی نیروهای مسلح ( ارتش - سپاه - نیروی انتظامی ) عضو داره
و تو دوست خوب من !! به عنوان یک دوست فقط خواستم اینو حضورت عرض کنم که بحث تفکیک نیروها یعنی شکست دیوار دفاعی مملکت . همه شاخه ها ارتش و سپاه و نیروی انتظامی به نوعی برای حفظ ارامش این آب و خاک تلاش می کنند و تکیه به یک شاخه بی حرمتی یه به تلاش و توان شاخه های دیگه !

و بعد از اون به کل خانواده (((( نیروهای مسلح ))))
و در نهایت شکست درخت کهنسال و سرسبز و تنومند ایران زمین .
قبلا هم در این سایت یک چنین بحث هایی بوده و ما در نهایت به این نتیجه رسیدیم که به قول دوستمون ارتشی سپاهی دو نیروی الهی .
فقط همین
ما همه عضو یک خانواده ایم
خانواده پرتلاش - نیروهای مسلح -
جسارت منو ببخش اما تفکیک نیروها؟؟؟!!!............... نشد دوست من .. نشد
این فقط یک راهنمایی دوستانه بود . امیدوارم از من دلگیر نشی- در ضمن امیدوارم دوستان دیگه این پست منو ندیده گرفته تا خدای ناکرده بحث از موضوع اصلی منحرف نشه - این فقط یک راهنمایی دوستانه بود و تمام .
و تو دوست خوب من
باز هم ورودت رو خوشامد می گیم .
خدانگهدار

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فانوس جان مشکل تحلیل شما در این هست که فکر می کنین اینا از هم جدا هستن .
نه برادر یا خواهر عزیز اینها در واقع همه با هم هستن و فقط برخی اوقات ژستهایی برای ما در ظاهر می گیرن.مثلا همین جنگ زرگری ظاهری اونها باعث شده ما نفتمون رو مفت بدیم چین و هر روز به دامان چین یا روسیه پناه ببریم ولی اصل ماجرا اینه که ما از دامان گرگ به پلنگ پناه می بریم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به فرمایش امام آمریکا از انگلیس بدتر انگلیس از آمریکا بدتر شوروی(روسیه) از هر دوتاشون بدتر(امیدوارم درست گفته باشم icon_cheesygrin )
هر کشوری بر اساس منافع خودش عمل میکنه چین ، روسیه یا هر کشور دیگه ای که میخواد باشه بنابراین ما نباید رو اونا زیاد حساب کنیم ما باید از چین و روسیه مثل دوتا برگ برنده (از این لحاظ که منافع اونا فعلا ایجاب میکنه تا حدودی از ما حمایت کنن) استفاده کنیم و در واقع اونا حکم کارت هایی رو برای ما دارن که باید با اونا بازی کنیم و نتیجه رو به نفع خودمون به پایان برسونیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اپرا جان در روابط کشور ها خوب و بد و با مرام و بی مرام معنی نداره و مسئله منفعته و شما از تفسیر من طور دیگه ای برداشت کردی و منظور من چیز دیگه ای بود که خوشبختانه دوستانی مثل تی رکس متوجه منظور من شدند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه اتفاقا شما هم منظور من رو نگرفتین.
اینا در کل با سیسستمهای زیر زمینی همه با هم اداره و مدیریت میشن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هنوز مادری سرباز آمریکایی نزاده که بخواد بیاد پاهاشو بذاره تو ایران.
همه ما از جنگ و ضربه خوردن اقتصاد مملکتمون بدمون میاد
ولی خداییش ته دل همه ما میخاد که یه روزی پنجه تو پنجه شیطان بزرگ بندازیم و نشونشون
بدیم که یک جنگ واقعی یعنی چی!
شرط میبندم تو دل همه ما کینه و بغض انقلابی شدیدی نسبت به آمریکا و مخصوصا اسرائیل داریم
این مطلب خود آمریکا هم میدونه...بهتر ازما
اونا خوب مارو شناختن که چیجور ته دلمون داریم برای جنگ با آمریکا له له میزنیم
یرای همین فکرنکنم که بخوان به ما چپ نگاه کنن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آخه نمیشه اینطوری حکم داد که بگیم همه بصورت سازمان یافته قصد ضربه زدن به ما رو دارن.
اگر چه نمیشه این مطلب رو کاملا رد کرد.
کشور ها میتونن بر سیاست های همدیگه بر اساس معاملات تجاری که دارند تاثیر بگذارند. اگر که ما بتونیم معاملات تجاریمون رو بیشتر گسترش بدیم می تونیم در کشور های دیگه طوری عمل کنیم که سیاست های اون کشور ها رو به سیاست های خودمون نزدیکتر کنیم.
به عنوان مثال ابزاری که دولت امریکا در طول چند ساله اخیر برای تصویب تحریم ها علیه کشور عزیزمان بود همین معاملات تجاری اش بود. چین صادرات بسیار بیشتری به امریکا داره و وقتی امریکا به عنوان مثال می گفت که اگر که این دوره ایران رو تحریم نکنی من اجازه واردات فلان کالای چینی رو نمی دم و خوب چون هر کشوری بر اساس منافعش کار می کنه نه مرام وقتی ببینه در اون مورد وزنه امریکا سنگینی می کنه مجبور میشه به اون خواسته تن بده. ولی دولت ایران با عمل متقابل خودش کاری کرذه که خود سیاست مداران امریکا اعتراف کنند که سیاست تحریم هیچ تاثیر منفی بر بازار ایران نداشته طوری که خیلی شرکت های امریکایی در زمینه های مختلف در حال همکاری با ایران هستند مثل دارو های دامپروری حالا چرا این سیاست تحریم با درایت جمهوری اسلامی شکست خورد؟
امریکا و چند کشور دیگه مثل انگلیس به یک سری شرکت هایی گفتند که اگه شما به معامله با ایران ادامه بدین تحریم میشین و چون اون شرکت ها حجم معملاتی انبوهی با ایران داشتند اگر تجارت با ایران را لغو می کردند در حد ورشکستگی متضرر می شدند و نمی تونستند به این خواسته تن بدهند
و این مسئله برای شرکت های بسیاری بوجود آمد و عملا خود امریکا متوجه شد با تحریم این شرکت ها در واقع خودش در حلقه تحریم قرار می گیره که این مسئله همراه با بحران اقتصادی بود و انعطاف پذیری دولت های غربی بسیار کمتر شد مثلا وقتی از یک شرکت محصولاتی رو وارد می کردند و به اون شرکت می گفتند که فرار داد رو با ایران لغو کن وگرنه ما کمی اضافه تر پرداخت می کنیم با شرکت دیگه کار می کنیم هنگام بحران اقتصادی این توانایی مانور برای اونها بسیار کمتر شد.
پس بهترین راه حل این نیست که فکر کنیم همه کشور ها با هم هستن و بشینیم از اونا دلخور باشیم بلکه وقتی ما روابط اقتصادیمون رو با یک کشور افزایش بدیم میتونیم سیاست های اون کشور رو به سیاست های خودمون نزدیک تر کنیم.
این مطلب بیشتر راجع به کشور های آسیای شرقی بود و برای اینکه پستم طولانی نشه راجع به روسیه بعدا توضیح می دم که مسئله روسیه پیچیده تر هست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام.

ب جون خودم من اصلا منظوری نداشتم.

گفتم بچه های سپاه پاسداران.

هم ارتش و هم سپاه زحمتشون رو می کشند برای حفظ امنیت مملکتمون.

بازم معذرت می خوام از دوستان ارتشی ب جون خودم من منظوری نداشتم.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فانوس جان این حرف شما رو ما قبلا تست کردیم در زمان اصلاحات هم اونها سعی بسیار زیادی کردن تا با جامعه جهانی به صورتی تعامل کنن و حتی برحخی اوقات اصول و آرمانهای انقلاب رو هم زیر پا گذاشتن ولی رهبر اجازه داد آزاد باشن تا بفهمن اشتباه می کنن.
این کار که شما می گی درسته ولی شدنی نیست وقتی ما به هند پیسشنهاد گاز میدیم و اونها با تغیییر خط لوله و هزینه بیشتر حاضر به خرید از کشوری دیگه میشن معلومه که همه سر و ته یک کرباسن ولی اعتقاد من این نیست که ما به دور خودمون پیله ببندیم و روابطی با کشورهای دیگه نداشته باشیم ولی برخی اوقات باید هوشیار باشیم و همه چیز رو فدای این کارها نکنیم .
در ضمن اونطور فکر نکنین که مثلا امریکا به چین فشار وارد می کنه ایران هم بتونه به فرض مثال مردم آمریکا از پر مصرفترین مردان دنیا هستن و جمعیتی در حدود 250 میلیون و در روبرو چین با یک میلیارد و خورده ای جمیتع به این ژستهای مسخره سیاسی فکر نکین روابط اونها با هم گل و بلبله تا جایی که آمریکا خیلی از اقلام حیاتی رو برای این کشور تامین می کنه مثل فولاد آلیاژی و الومینیوم آلیاژی و تیتانیوم و.... اما در کنارش از چین مواد اولیه خام میخره.
برای ما نشدنی هست که این روند رو داشته باشیم نه صنعت قوی داریم که محصولات استراتژیک بفروشیم و نه به صرفه هست و عقلانی که مواد اولیه رو بدون فراوری بفروشیم و از اون طرف اگر هم بتونیم در همین بازار جهانی با ائتلاف کارتل های بزرگ عملا توان رقابت نداریم و حذف میشیم.
پس باید واقع بین بود و واقعیات رو دید و تنها به تیتر خبرها توجه نکنیم اینها روشهایی هستن که در مورد کشور ما کارایی ندارن و تنها اهرم و توانایی ما نفت هست و بس که اونم اگر زمانی عربستان و همین یابوهای حاشیه خلیج و یه یابوتر از اینها مثل قذافی تامین کنه برای بازار جهانی مطمئن باشین کسی یک قطره از نفت ما رو هم نمی خره.
هر چند این فکر توی سرشون هست ولی مشکل اینجاست که ایران می تونه مواد خودش رو تامین کنه مثلا محصولات کشاورزی و یا معدنی و .... که این باعث شده نتونن طرح نفت در برابر غذای عراق رو برای ما هم پیاده کنن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نمیدونم چرا بعضیها وقتی اسم آمریکا میاد....کپ میکنن!
انگاری یک نیروی نامرئی شکست ناپذیره.
امام خمینی گفته:
تاوقتی که کفر در جهان باقیست،جنگ هم وجود دارد و تازمانی
که جنگ وجود دارد ما هستیم....چون ما مرد جنگیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب اپرا مگه اينجا عضو خانوم هم داريم؟ icon_arrowd

من اميدوار بودم كه حداقل اينجا كسي از خانوما نباشه؟

لطفا يكي جواب منو بده. icon_cheesygrin :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.