un4given1991

تانک اصلی میدان نبرد M-95

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote][quote][quote]من واقعا درک نمیکنم چه چیز این تی 72 انقدر خوب بوده که همه بر پایه اش تانک جدید می سازن؟[/quote]
دوست عزیز بیشتر این مدل ها بهسازی تانک های قدیمی هست.که کاریه که روی اکثر تجهیزات نظامی انجام میشه.
شما بعد از خرید بر فرض 1000 تانک که تحویلش چند سال طول کشیده و هزینه میلیاردی بابت خرید و آموزش پرداخت کردید.منطقی نیست که بعد از چند سال همه اینها رو دور بریزید.

اما تو متن اشاره شده بود که کویت سفارش 150 تا m-95 جدید داده.
که این دیگه یه کم فکر میکنم عجیب باشه اونم برای کویتی که هم پول داره و هم غرب برای خرید التماسشونو میکنه!

این جای مسلسل یه کم عجیب نیست؟
الان یعنی مسلسل با توپ هم محوره؟!
بعد با این وضعیت مسلسل اگه به روبر شلیک کنه به اون قسمت پریسکوپ مانند تیر نمیخوره؟! :mrgreen:[/quote]

دوست عزیز اگه دقت کرده باشید میبینید که M95 , M85 تانک های ارتقا داده شده نیستن. تانک هایی کاملا جدیدن. مثل این می مونه که ما بیایم سفیر "تولید کنیم".[/quote]

بله حق با شماست
من اشتباه کردم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]سلاح اولیه 125 میلی متر تفنگ بی خان [/quote]

دوست عزیز از مطلبتون واقعا ممنون

خیلی خوب ترجمه کردید، فقط یک نکته که من دیدم در همین جمله ی بالاست

اگر تفنگ هست پس خان داره و اگر تفنگ نیست پس توپ هست

تفنگ بدون خان معنی نمی ده

یک مثال بزنم مثل تفنگ 106 و توپ 120 میلی متری

اولی خان داره و با این حال که گلوله ی 106 میلی متری شلیک می کنه بهش می گن تفنگ و دومی چون خان نداره بهش می گن توپ

پس بی زحمت تصحیح بفرمایید

باز هم از مطلب خوبتون تشکر می کنم

یا علی[/quote]

ممنون دوست عزیز :mrgreen:

اگر دقت کرده باشید در همه جای متن از واژه ی توپ استفاده کردم . در منابع انگلیسی از واژه rifle استفاده می شه که معادل فارسی اون میشه تفنگ . 
ولی معادل انگلیسی توپ میشه cannon که در منابع از این لغت استفاده نمیشه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]برای استفاده در تانک بدون خان بهتر است . چرا که پایداری بهتری دارد .[/quote]

البته علی آقا با اجازه تون بنده نظر دیگری دارم، توپهای خاندار دارای دقت و پایداری بهتری هستند( بدلیل وجود خان) اما دلیل بکارگیری توپهای بدون خان چیز دیگری هست، در توپهای خاندار استهلاک لوله بسیار بالاست و حدودا بعد از هر 1000 شلیک باید لوله تانک عوض شود ( آمار در تانکهای مختلف متفاوت هست) این در حالی است که شلیک گلوله های APFSDS از این لوله ها( یعنی لوله های خاندار) فشار بسیار بیشتری را بر آنها وارد می کند به طوری که استهلاک شلیک هر یک از این گلوله ها برابر شلیک 4 گلوله معمولی است!

اما در لوله های بدون خان این مشکل خیلی کمتر هست و فشار داخل لوله هم کاهش خوبی پیدا می کنه که باعث افزایش عمر لوله میشه. دقت هم در فواصل تا 2500 متر( فاصله ای که بالای 95 درصد درگیری یک تانک در آن اتفاق می افتد) خیلی فرق نمی کنه اما در بیشتر از آن تفاوت محسوس می شود. در تانک ام یک آبرامز برای حل این مشکل از سیستم هدفگیری کامپیوتری استفاده می کنند که دقت شلیک را بالاتر می برد. تانک چلنجر انگلیسی با توپ خاندار خود توانست در جنگ خلیج فارس از فاصله بیش از 4000 متری یک تانک عراقی را نابود کند! چیزی که برای یک توپ بدون خان اگر نگوییم غیر ممکن، بسیار سخت است.

[quote]اگر تفنگ هست پس خان داره و اگر تفنگ نیست پس توپ هست

تفنگ بدون خان معنی نمی ده

یک مثال بزنم مثل تفنگ 106 و توپ 120 میلی متری

اولی خان داره و با این حال که گلوله ی 106 میلی متری شلیک می کنه بهش می گن تفنگ و دومی چون خان نداره بهش می گن توپ[/quote]

آقا رضای گل، طبق تعاریف انگلیسی ها، به کالیبر بین 20 تا 50 میلی متر cannon و به کالیبرهای بالاتر gun گفته میشه (منبع: gun,mortars & rockets از انتشارات brassey`s انگلستان) در فارسی به کالیبرهای 20 میلی متری به بالا «توپ» گفته میشه.

پس دوستمون اشتباه نکرده، ایشون فقط gun رو به تفنگ ترجمه کرده که با شناخت ما متفاوت هست و تفنگ به انگلیسی rifle میشه. شاید هم ایشون از یه موتور ترجمه استفاده کرده و این اشکال به اون برگرده.

ضمن اینکه توپ هم خاندار داره و هم بدون خان.

تفنگ 106 هم یه اصطلاح مصطلح در ایران هست و این اسلحه ذاتا یک gun هست، منتهی توپ مستقیم زن.

-------------------------

از دوست خوبمون un4given که این مطلب رو برای سایت تهیه کردن تشکر می کنم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نخوندم اما از ظاهر ذولفقار-3 خودمون بیشتر خوشم می اید
مخلص تولید داخل :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون ازتون تانک خیلی خوبه ولی یه مشکلش اینه که سر تانک مثل تانکای جدید زاویه دار نیستش

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من سواد فارسیم کمه یکی به من خان توپ نشون بده rolling_on_the_floor rolling_on_the_floor icon_cheesygrin :laughing: :mrgreen:[/quote]

سمندون جان بفرما ، این هم خان توپ

[align=center]
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/600px-105mm_tank_gun_Rifling.jpg[/img][/align]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/55581030195914759928.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_55581030195914759928.jpg[/img][/url]

تهیه و ترجمه : The Un4given[/quote]

به نظرتون لوله توپ اين تانك تو عكس آخري بيش از اندازه دراز نيست؟
نميدونم شايد هم خطاي چشم منه!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیر دراز نیست

برخی از تانک ها به منظور استفاده در شرایط مختلف از لوله هایی با طول های متفاوت استفاده می کنند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.