nightmare

بالگرد هجومی سبک هسا شاهد-285 ( HESA Shahed 285)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

صحنه شليك موشك رو خيلي از دور نشون داد و از شليك تيربارش هم اصلاً چيزي پخش نشد

بيشتر روي مانور حركتي تمركز داشت تا تسليحات

البته كابين رو بصورت كامل نشون داد. ادوات كابين ديجيتال نبود ، كلاه خلبان هم فكر كنم معمولي بود

در نتيجه به نظر مي‌رسد چيزي كه پخش شد از ورژن‌هاي اوليه شاهد 285 بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فکر کنم بچه های صدام رو هم بالگرد های کوچیک سقط کرده بودن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با یه صحنه اش خیلی حال کرده بودم ...
(دامنه تپه رو میگیره میاد پایین)

کالیبر توپ هم دوستان در همین تاپیک 14.5 یا 12.7 میگفتن اما اینجا ازش 20 میلیمتر نام برد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در عجبم واقعا بودجه دفاعی کشور صرف ساخت چه آشغالهایی میشه یه نمونه شاهد 285 خوب همین بودجه که برای ساخت شاهد 285 شده میتونست صرف بهینه سازی و تولید انبوه طوفان 2 ( کبرا) بشه که اصلا قابل مقایسه با شاهد 285 نیست . شاهد 285 فقط به درد عملیات های شهادت طلبانه میخوره اینو با کلاش میتونن رو آسمون بیارم پایبن
  • Upvote 4
  • Downvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در عجبم واقعا بودجه دفاعی کشور صرف ساخت چه آشغالهایی میشه یه نمونه شاهد 285 خوب همین بودجه که برای ساخت شاهد 285 شده میتونست صرف بهینه سازی و تولید انبوه طوفان 2 ( کبرا) بشه که اصلا قابل مقایسه با شاهد 285 نیست . شاهد 285 فقط به درد عملیات های شهادت طلبانه میخوره اینو با کلاش میتونن رو آسمون بیارم پایبن

پهباد جنگی تو کلاس شاهد را با هلیکوپتر مقایسه می کنی؟ دو چیز کاملا متفاوت 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شاهد 285 که پهپاد نیس !!!! بالگرده 

شرمنده از بس اسم ها شبیه هم است دیگه این طوری قاطی می کنم 

چون یه شاهد داریم که پهباد است و مدام مطرح می شود

باز شرمنده

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پهباد جنگی تو کلاس شاهد را با هلیکوپتر مقایسه می کنی؟ دو چیز کاملا متفاوت

عزیز دل برادر برو ببین شاهد 285 چیه بعد بیا این حرفو بزن
اون که تو میگی پهباد شاهد 129
بچه ها من متوجه یه مسئله اصلا نمی شم
چرا اینقدر تو ساخت صنایع دفاعی موازی کاری انجام میشه نمونه اش ساخت پهباد هم از طرف سپاه و هم از طرف ارتش. این دو ارگان راحت میتونست بودجه های که در دست داشتند یک نمونه ای عملیاتی و بهینه سازی شده ای را بسازند باز سپاه از پهبادی که ساخت صحنه های از پروازش رو نشون داد ولی پهباد فطرس که ارتش ساخته که من هیچی ازش ندیدم به غیر از پرواز . نباید این موازی کاری ها انجام بشه فقط بودجه دفاعی کشور حیف میل میشه .
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فکر میکنم شاهد 285 بیشتر برای کسب تجربه و ..تولید شده باشه چون تعداد زیادی هم ساخته نشده...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اون که تو میگی پهباد شاهد 129بچه ها من متوجه یه مسئله اصلا نمی شم
چرا اینقدر تو ساخت صنایع دفاعی موازی کاری انجام میشه نمونه اش ساخت پهباد هم از طرف سپاه و هم از طرف ارتش. این دو ارگان راحت میتونست بودجه های که در دست داشتند یک نمونه ای عملیاتی و بهینه سازی شده ای را بسازند باز سپاه از پهبادی که ساخت صحنه های از پروازش رو نشون داد ولی پهباد فطرس که ارتش ساخته که من هیچی ازش ندیدم به غیر از پرواز . نباید این موازی کاری ها انجام بشه فقط بودجه دفاعی کشور حیف میل میشه .

برادر
ما الان چند ساله که این موضوع رو مطرح میکنیم ولی کسی به حرف این سایت گوش نمیده که!

آدم این کارای ارتش و سپاه رو میبینه یاد جنگ سرد و رقابت تسلیحات میوفته

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام برادر عزیز ... خوب هستی ...

ناراحتی شما رو درک میکنم ... انشالله به وقتش دلیل توسعه شاهد 285 و نتایج خیره کننده این پروژه را مشاهده خواهید کرد ... :)

شاهدی دیگر در راه است ...

برادر
ما الان چند ساله که این موضوع رو مطرح میکنیم ولی کسی به حرف این سایت گوش نمیده که!
آدم این کارای ارتش و سپاه رو میبینه یاد جنگ سرد و رقابت تسلیحات میوفته

چرا با وجود پهپاد مطمئنی مثل هرون پهپاد دیگری مثل هرمس 900 رو توسعه میدن؟
  • Upvote 14
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این مشکل موازی کاری خیلی جاها وجود داره و به این خاطر هست که ما شرکت های متعددی داریم که در عرصه نظامی فعال هستند و هرکدام زیر مجموعه ارگان های نظامی خاصی هستند. صنایعی مثل شاهد، قدس، هسا، اوج، پنها و چندین شرکت دیگر به اضافه جهاد خودکفایی نیروهای سه گانه ارتش و سپاه. شاهد 285 محصول شرکت شاهد وابسته به سپاه هست و طوفان 2 محصول شرکت هسا وابسته به صنایع هوایی وزارت دفاع. شاهد 129 و فطرس هم به همین ترتیب. مسلما تجمیع این شرکت ها میتونه خیلی مسمر ثمر باشه ولی چون هر کدوم زیر مجموعه ارگان های خاصی هستند، چندان نمیشه امیدوار بود.
با این حال این را هم اضافه کنم که با تمامی موازی کاری ها، همکاری های مشترک به صورت جدی در جریان هست. خیلی از ما ها پروژه پدافند هوایی رعد سپاه و پروژه تلاش وزارت دفاع را موازی کاری می پنداشتیم! با این حال رفته رفته اشتراکات این دو پروژه آشکار شد. نمونه های دیگر این همکاری را میشه در ساخت پهپادهای سایه و یسیر دید.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اون که تو میگی پهباد شاهد 129

سلام خدمت شما 

اولا قرار نیس یک کشور توسعه دهنده یک نوع خاصی از پهپاد های یا همون uav  ها باشه 

توی خود امریکا و اسرائیل هم یک نوع پهپاد رو گسترش نمیدن 

علاوه بر اون اینکه ما موازی کاری میکنیم در ظاهر موازی کاریه ولی در باطن چیزی غیر از اینه 

باعث ایجاد سردرگمی در دشمن میشه که وزارت دفاعی که فطرس ساخته و احتمالا توسعش داده و یا سپاه که نسل 4 شاهد رو ساخته ( برادر سهیل گفتن ) و یا ارتش که بسیر یا به احتمال زیاد سفره ماهی رو ساخته 

هر کدوم چه ویژگی هایی دارن؟؟ 

درسته موازی کاری هایی هست ولی همکاری های متعددی داره صورت میگیره همونطور که رهبر کبیر انقلاب در دیدار  فرماندهان سپاه بر لزوم همکاری با ارتش تاکید کردن 

نمیدونم چرا ما هر چی میگیم حذف میکنن پست مارو ولی این درست نیس همه از ارتش بد میگن و ازش دل پری دارن کسی پست اونارو حذف نمیکنه ولی ماکه گلایه میکنیم از تفکر فرماندهان ارتش 

پست های مارو حذف میکنن 

تفکر فرماندهان ارتش از عواملیه که سپاه در ساخت پهپاد با وزارت دفاع همکاری کنه و نه ارتش ( به احتمال زیاد ) 

ویرایش شده در توسط gen
  • Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="SoheilEsy" post="475353" timestamp="1446362181"]

ناراحتی شما رو درک میکنم ... انشالله به وقتش دلیل توسعه شاهد 285 و نتایج خیره کننده این پروژه را مشاهده خواهید کرد ... :)

برادر من ما باید چند سال صبر کنیم بودجه دفاعی کشور حیف میل بشه بعد بیاییم یه نمونه اشغال از هلیکوپتری که تو هیچ جنگی و تو هیچ رزمایشی آزمایش نشده رو بسازیم به چه دلیل ؟؟؟؟؟؟
حداقل کبرا های ایران تو جنگ آزمایش خودشونو پس دادن حالا با بهینه سازی های مثل دوربین های ترما موتور های قوی تر سلاح های جدید تر سیستم های جمر یا ضد موشک های دوش پرتاب که هیچ کدام از اینها بر روی این بالگرد نصب نیست می تونیم قدرت عملیاتی کبرا هامونو افزایش بدیم دیگه چه دلیلی داره این کارایی ابتدایی رو این بالگرد انجام ندادیم بریم سر یه پروژه دیگه از قدیم گفتن
آسیاب به نوبت
  • Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر من ما باید چند سال صبر کنیم بودجه دفاعی کشور حیف میل بشه بعد بیاییم یه نمونه اشغال از هلیکوپتری که تو هیچ جنگی و تو هیچ رزمایشی آزمایش نشده رو بسازیم به چه دلیل ؟؟؟؟؟؟
حداقل کبرا های ایران تو جنگ آزمایش خودشونو پس دادن حالا با بهینه سازی های مثل دوربین های ترما موتور های قوی تر سلاح های جدید تر سیستم های جمر یا ضد موشک های دوش پرتاب که هیچ کدام از اینها بر روی این بالگرد نصب نیست می تونیم قدرت عملیاتی کبرا هامونو افزایش بدیم دیگه چه دلیلی داره این کارایی ابتدایی رو این بالگرد انجام ندادیم بریم سر یه پروژه دیگه از قدیم گفتن
آسیاب به نوبت

فرمایش شما در این بخش صحیح هست 

هزینه اصلاح و بهینه سازی معمولا نسبت به ساخت خیلی کم است و این امکان برای کبری های ما فراهم شده است ولی چرا انجام نمی شود معلوم نیست

در بحث هلیکوپتر شاهد 285 به عنوان یک طرح بومی هزینه فقط تحقیقات است که اصلا چیزی جدا محسوب می شود و در آینده ارزش پیدا می کند 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به این دلیل که تجهیزات سپاه و ارتش مال هر دو نیست. مال خودشونه. سپاه نیاز به بالگرد جنگی حس کرده. اوایل چند تا کبرا از ارتش خرید. اما فکر می کنم ارتش با توجه به کمبود تجهیزات دیگه نمیخواد کبرا بفروشه به سپاه. سپاه هم به همین دلیل رفت دنبال طرح خودش. کلا این دو تا نهاد تا جای ممکن از هم جدا عمل می کنن.

این مسئله خیلی گسترده هست. یکی از عجیب غریب ترین هاش زمانی بود که سپاه و ارتش به فاصله ی چند ماه دو تا ارتقای متفاوت از شهاب-ثاقب (کروتال) رونمایی کردن که بچه های همین سایت هم کلی شاکی شدن.

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.