nightmare

بالگرد هجومی سبک هسا شاهد-285 ( HESA Shahed 285)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

خبرگزاري فارس: همزمان با سوم خرداد سالروز آزادسازي خرمشهر، رزمايش هوايي جديدترين بالگردهاي تهاجمي ساخت سپاه در حضور فرمانده كل سپاه پاسداران، فرمانده نيروي هوايي سپاه و شماري ديگر از فرماندهان و مسئولين با موفقيت انجام شد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي سپاه پاسداران، در اين رزمايش نسل جديد بالگردهاي تهاجمي سبك شاهد با نام "شاهد 285 " ساخته شده توسط متخصصين توانمند نيروي هوايي سپاه به همراه ساير بالگردهاي ساخت سپاه از سري شاهد به پرواز درآمدند و خلبانان سبزپوش و جان‌بركف نيروي هوايي سپاه مراحل مختلف عمليات هوايي اين رزمايش شامل پرواز جمع، درگيري و رزم نزديك، پشتيباني نزديك يگانهاي زميني، جابه‌جايي سريع فرماندهان و نيز هدف‌گيري تانكها و شناورهاي دشمن فرضي را يكي پس از ديگري با موفقيت انجام دادند.
بالگرد تهاجمي سبك شاهد 285 كه براي اولين بار در اين رزمايش مورد استفاده قرار گرفت با دوكاربري هوايي و دريايي از جديدترين دستاوردهاي پروژه بزرگ شاهد محسوب مي‌شود و بر اساس نيازهاي حال و آينده نيروهاي مسلح و با فناوري صددرصد بومي پس از پشت سر گذاشتن مراحل تحقيقاتي و طي تستها و آزمايش‌هاي گوناگون اكنون در مرحله توليد انبوه قرارگرفته است.
ابعاد كاملاً آيرو ديناميك، تحرك عملياتي، چالاكي فوق‌العاده، قابليت عملياتي شدن سريع، كارآيي بالا، حمل انواع راكت‌هاي ضد زره، ضدشناور و انواع تيربارها از ويژگي‌هاي منحصر به فرد بالگرد شاهد 285 است كه با كليه شرايط جغرافيايي كشور نيز سازگاري دارد.
پدافند هوايي متحرك در برابر پرنده‌هاي دشمن، حضور در تيم‌هاي شناسايي ـ آتش، انهدام مواضع زميني و اهداف دريايي از ماموريتهاي پيش‌بيني شده اين بالگرد به شمار مي‌رود و در آينده نزديك نيز در ماموريتهاي درگيري در مناطق مرزي و ناامن سازي محيط‌هاي عملياتي مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
در پايان اين رزمايش تعدادي بالگرد از نوع "شاهد 278 " به ناوگان نيروي هوايي سپاه تحويل شد.
شاهد 278 بالگردي چندمنظوره است كه قبلاً در مركز تحقيقات نيروي هوايي سپاه طراحي و نمونه‌سازي شده و توليد آن نيز در صنعت هوايي كشور با موفقيت انجام شده است.
استفاده از سامانه‌هاي جديد ناوبري و ايمني بالاي اين بالگرد امكان استفاده از آن را در ماموريتهاي غير نظامي نظير كنترل ترافيك، آمبولانس هوايي، كنترل خطوط نفت و گاز ، برق و همچنين حفاظت از محيط زيست ميسر كرده است.
همچنين بكارگيري مواد پيشرفته كامپوزيت در ساخت ملخ و بدنه و نيز سهولت تعمير و نگهداري و امكان استفاده در پايگاههاي نزديك به مناطق درگيري، اين بالگرد را در رديف كارآمدترين بالگردهاي پيشرفته حال حاضر دنيا قرار داده است.
پروژه بالگردهاي شاهد از سال 1378 توسط مركز تحقيقات صنايع هوايي شاهد وابسته به سازمان جهاد خودكفايي نيروي هوايي سپاه با ساخت بالگرد شاهد 278 آغاز شد و با توصيه ويژه فرمانده معظم كل قوا حضرت آيت الله العظمي خامنه‌اي ادامه پيدا كرد كه حاصل آن طراحي، ساخت و توليد انواع بالگردها با دامنه كاربري‌هاي گسترده و متنوعي است كه در مقاصد گوناگون در ناوگان هوايي كشور مورداستفاده قرار مي‌گيرد.
به اين ترتيب جمهوري اسلامي ايران با دستيابي كامل به دانش فني طراحي و ساخت انواع بالگرد در زمره معدود كشورهاي دارنده اين تكنولوژي فوق پيشرفته قرار گرفت.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8803030810

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تو این ایام هرکسی عیدی داره اینم عیدی من اگه نظرتون در مورده مقالم بود منو ببخشید!
شاهد 285 بالگردي سبک براي حمله و بازديد و پاسداري از مرز هاست
که در 24 مي 2009 در سالروز فتح خرمشهر مصادف با 3 خرداد

رونمايي شد
اين بالگرد سبک وزن داراي دو مدل دريايي وهوايي که در 3خرداد 88

توانست تمامي دشمنان فرضي از جمله تانک ها و شناور هاي دشمن فزضي

را مورد حمله قرار بدهد
طراحی این بالگرد بر اساس بالگرد ظفر صورت گرفته است
از ويژگي هاي اين بالگرد مي توان به ابعاد کاملا ايرو ديناميک چالاکي

فوق العاده پدافند هوايي متحرک در برابر هواگرد هاي دشمن قابليت عملياتي

شدن سريع حمل انواع راکت هاي ضد زره وضد شناور وانواع تيربار ها

و همچنين با بکار رفتن سيستم هاي جديد ناوبري امکان استفاده در

ماموريت هاي غير نظامي مانند کنترل ترافيک امبولانس هوايي کنترل خطوط

نفت وگاز برق و همچنين حفاظت از محيط زيست را ميسر ساخته است
حضور در تيم هاي شناسايي اتش و
همچنين بکار رفتن مواد پيشرفته کامپوزيتي در ساخت ملخ وبدنه و اساني تعمير ونگهداري وهمچنين امکان استفاده از بالگرد در پايگاه هاي نزديک درگيري اين بالگرد را تبديل به يکي از پيرفته ترين بالگرد هاي جهان تبديل کرد
در پايان بايد ذکر کنم که پروژه بالگرد هاي شاهد در سال78توسط مرکز صنايع هوايي شاهد که وابسته به سازمان جهاد خودکفايي نيروي هوايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ايران اغاز شد

البته با توجه به گفته هاي فرمانده نیروی هوایی سپاه در هنگام رونمايي به نظر مي رسد شاهد توانايي حمل گونه اي از موشک هاي هوابه هوا را دارا مي باشد که به نظر مي رسد در بهترين حالت اين بالگرد قابليت نمونه هوا به هواي موشک استينگر يا هوابه هوا ميثاق 1 يا2 باشد البته اين هليکوپتر از يک توپ احتمالا 20 ميليمتري نيز استفاده مي کند
البته در عکس های منتشر شده این بالگرد فقط به یک راکت انداز احتمالا 70 میلیمتری ویک توپ احتمالا 20 میلیمتری سه لول با قدرت 750 گلوله در دقیقه
بنظر می رسد در اینده نچندان دور شاهد285 برای ماموریت های دریایی برای حفاظت از مرز های دریایی ایران به کابرود

ونکته اخر اینه که این بالگرد از یک نوع رادار استفاده می کنه که هنوز نامش مشخص نیست

مشخصات:

سازنده:سازمان خود کفایی سپاه
تسلیحات :یک توپ 20 میلیمتری با 2 راکت انداز 70میلیمتری هایدرا
تعداد خدمه:1نفر
رادار:؟
عکس ها:

ظفر:

thumb_zafar30002%7E0.jpg


thumb_1243215950%7E0.jpg
aVohc7J%7E1.jpg
PqDpxZ9.jpg
gx1ctf89.jpg
30_880303_L600.jpg


منابع :
خبرگذاري فارس و
http://en.wikipedia.org/wiki/HESA_Shahed_285

مترجم ونويسنده مقاله :علي 75

توجه در هنگام ذکر مطلب حتما نام نويسنده وسايت ميليتاري به عنوان منبع ذکر شود

عکس ها:aVogVFJ.jpg30_880303_L600.jpg

  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
(اين خبر مربوط به خرداد 88 ولي چون بحث هايي درباره ي بالگردهاي شاهد بود اين تاپيك رو گذاشتم)
واحد مرکزی خبر: همزمان با سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی، رزمایش هوایی جدیدترین بالگردهای تهاجمی ساخت سپاه با موفقیت انجام شد.

در این رزمایش نسل جدید بالگردهای تهاجمی سبک شاهد با نام شاهد 285 ساخته شده از جانب متخصصان توانمند نیروی هوایی سپاه به همراه سایر بالگردهای ساخت سپاه از سری شاهد به پرواز درآمدند و خلبانان سبزپوش و جان برکف نیروی هوایی سپاه مراحل مختلف عملیات هوایی این رزمایش شامل پرواز جمع ، درگیری و رزم نزدیک، پشتیبانی نزدیک یگانهای زمینی، جابه جایی سریع فرماندهان و نیز هدف گیری تانکها و شناورهای دشمن فرضی را یکی پس از دیگری با موفقیت انجام دادند.

بالگرد تهاجمی سبک شاهد 285 که نخستین بار در این رزمایش مورد استفاده قرار گرفت با دو کاربری هوایی و دریایی از جدیدترین دستاوردهای پروژه بزرگ شاهد محسوب می شود و براساس نیازهای حال و آینده نیروهای مسلح و با فناوری صد در صد بومی پس از پشت سر گذاشتن مراحل تحقیقاتی و طی تست ها و آزمایش های گوناگون اکنون در مرحله تولید انبوه قرار گرفته است.

ابعاد کاملا آیرو دینامیک، تحرک عملیاتی، چالاکی فوق العاده، قابلیت عملیاتی شدن سریع، کارآیی بالا، حمل انواع راکت های ضد زره، ضد شناور و انواع تیربارها از ویژگی های منحصر به فرد بالگرد شاهد 285 است که با شرایط جغرافیایی کشور نیز سازگاری دارد.

پدافند هوایی متحرک در برابر پرنده های دشمن، حضور در تیم های شناسایی- آتش، انهدام مواضع زمینی و اهداف دریایی از ماموریتهای پیش بینی شده این بالگرد به شمار می رود و در آینده نزدیک نیز در ماموریتهای درگیری در مناطق مرزی و ناامن سازی محیط های عملیاتی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

در ادامه این رزمایش سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه ضمن بازدید از نمایشگاه 6 هزار قطعه هوایی ساخته شده در مرکز تحقیقات نیروی هوایی سپاه جهت ناوگان هوایی نیروهای مسلح کشور اظهار داشت: در سپاه یک جریان بسیار قدرتمند از دانش و فناوری شکل گرفته است و قدرت ما در حوزه دفاعی یک قدرت پیش رونده، وسعت یابنده و کاملا انعطاف پذیر است.

سرلشکر جعفری افزود: تجهیزاتی که امروز در سامانه دفاعی و رزمی سپاه بکار گرفته شده است صد در صد بومی و با تلاش فرزندان ملت در سپاه طراحی، تولید و به بهره برداری رسیده است.

فرمانده کل سپاه در ادامه با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: مرکز تحقیقات نیروی هوایی سپاه که بعد از جنگ تاسیس شد با هدف تامین نیازهای بالگردی سپاه تلاشی بی وقفه را آغاز کرد و امروز طراحی و تولید بالگردهایی با کیفیت بالا و قدرت مانور بی نظیر حاصل تلاش شبانه روزی متخصصان نیروی هوایی سپاه در این مرکز است.

وی افزود: قدرت طراحی متخصصان ما به قدری بالا رفته که تمام مراحل طراحی تا تولید این بالگردها در کمتر از یک سال صورت گرفته و در آینده نزدیک شاهد حضور فراوان و انبوه این بالگردها در سامانه دفاعی نیروهای مسلح کشور خواهیم بود.

سردار سرلشکر جعفری تصریح کرد: پرنده های شاهد 285 با قدرت مانور بالا نسبت به بالگردهای مشابه خارجی و کارآیی بی نظیر در نبرد نامتقارن توانمندی سپاه را در نبرد ناهمطراز و موارد خاص افزایش خواهد داد.

فرمانده نیروی هوایی سپاه نیز در ادامه با قدردانی از تلاش های شبانه روزی متخصصان و جهادگران مرکز تحقیقات نیروی هوایی گفت: جهادگران ما تلاش و تخصص و تعهد را به هم آمیخته و موفق شدند بخش مهمی از دستاوردهای دفاعی کشور را با دستان توانای خود تامین کنند.

در پایان این رزمایش تعدادی بالگرد از نوع شاهد 278 به ناوگان نیروی هوایی سپاه تحویل شد.

شاهد 278 بالگردی چند منظوره است که قبلا در مرکز تحقیقات نیروی هوایی سپاه طراحی و نمونه سازی شده و تولید آن نیز در صنعت هوایی کشور با موفقیت انجام شده است.

استفاده از سامانه های جدید ناوبری و ایمنی بالای این بالگرد امکان استفاده از آن را در ماموریتهای غیرنظامی نظیر کنترل ترافیک ، آمبولانس هوایی ، کنترل خطوط نفت و گاز ، برق و همچنین حفاظت از محیط زیست میسر کرده است.

همچنین بکارگیری مواد پیشرفته کامپوزیت در ساخت ملخ و بدنه و نیز سهولت تعمیر و نگهداری و امکان استفاده در پایگاههای نزدیک به مناطق درگیری ، این بالگرد را در ردیف کارآمدترین بالگردهای پیشرفته حال حاضر دنیا قرار داده است.

پروژه بالگردهای شاهد از سال 1378 در مرکز تحقیقات صنایع هوایی شاهد وابسته به سازمان جهاد خودکفایی نیروی هوایی سپاه با ساخت بالگرد شاهد 278 آغاز شد، و با توصیه ویژه فرمانده معظم کل قوا حضرت آیت الله خامنه ای ادامه پیدا کرد که حاصل آن طراحی، ساخت و تولید انواع بالگردها با دامنه کاربری های گسترده و متنوعی است که در مقاصد گوناگون در ناوگان هوایی کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

به این ترتیب جمهوری اسلامی ایران با دستیابی کامل به دانش فنی طراحی و ساخت انواع بالگرد در زمره معدود کشورهای دارنده این تکنولوژی فوق پیشرفته قرار گرفت.
[img]http://www.asriran.com/files/fa/news/1388/3/3/111415_602.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پدافند هوایی متحرک در برابر پرنده های دشمن، حضور در تیم های شناسایی- آتش، انهدام مواضع زمینی و اهداف دریایی از ماموریتهای پیش بینی شده این بالگرد به شمار می رود و در آینده نزدیک نیز در ماموریتهای درگیری در مناطق مرزی و ناامن سازی محیط های عملیاتی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.


این قسمت پدافند هوایی متحرک هم خیلی جالب بود! کسی خبر داره یعنی میخواد چی کار کنه؟!

در ضمن تو تعدادی عکسها توپ قابل چرخش هست، اما تو یک سری دیگه محفظه ای برای گردش وجود نداره و بدنه یک تکه هست!
در ضمن دریچه هم به قدری تنگ هست که توپ فکر نکنم بیشتر از 10 درجه بتونه از داخل حرکت کنه...

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="king-kaveh"][quote]

در ضمن تو تعدادی عکسها توپ قابل چرخش هست، اما تو یک سری دیگه محفظه ای برای گردش وجود نداره و بدنه یک تکه هست!
در ضمن دریچه هم به قدری تنگ هست که توپ فکر نکنم بیشتر از 10 درجه بتونه از داخل حرکت کنه...[/quote]

آخه فکر کنم لون برجکه زیاد به درد نخورده. بنابر این با یه نمونه ثابت جایگزینش کردن.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیزم ضمن تشکر از شما بهتر نبود قبل از ایجاد این تاپیک یه سرچ توو سایت می کردی؟

این تاپیک قبلا توسط Ali_75 زده شده و مفصل هم روش بحث شده

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
براي شروع نقطه خوبيه بخصوص اينكه نشون ميده خواستن توانستن است مگه چند كشور در دنيا بدون كمك هليكوپتر طراحي مي كنند اميدوارم كه يك رونمايي نباشه و با ارتقاهاي لازم به توليد انبوه برسه

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خيلي عگس ها قشنگ بودنند
ولي بايد مهمات هوشمند روش بشود نسب كرد تا از فاصله امن بتواند تاك بزند

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوست عزیزم ضمن تشکر از شما بهتر نبود قبل از ایجاد این تاپیک یه سرچ توو سایت می کردی؟

این تاپیک قبلا توسط Ali_75 زده شده و مفصل هم روش بحث شده[/quote]

بله دوست عزي خود من هم تو تاپيكي كه آقاي Ali_75 شركت كردم. ولي من اين تاپيك رو قبل از اون ايجاد كردم. نمي دونم چي شده كه بعد از اين همه وقت يكدفعه اين تاپيك مورد توجه قرار گرفته.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام دوستان

من به این عکس های هلی کوپتر کبری ایرونی که دقیق نیگا می کنم این هلی کوپتر در قسمت دم به یه نوعی خستگی سازه داره یعنی نظر من اینه که عزیزان در هسا و سایر صنایع مربوطه قسمت کابین و محل موتور رو ساختن بعد تجهیزات کبراهای زمان قبل انقلاب رو به دلیل خستگی سازه اش به این جدیده و با ترکیب سیستم های بومی انتقال دادن و قسمت دم رو هم عینا ً از هلی کوپتر قبلی انتقال دادن نمی دونم شایدم اشتباهه نظرم ولی با توجه به کاهش سرعت فکر کنم این کار رو کردن !

اما سپاه یه هلی کوپتر دیگه ساخته به اسم شاهد 285 درسته که دادن نظرم در این مورد در این تاپیک درست نیست ولی با توجه به اسم تاپیک " نیروی هوایی سپاه " من در مورد نحوه هدف گیری این نوع هلی کوپتر خیلی فکر کردم و با توجه به ثابت بودن مسلسل در بعضی نمونه های زمینی شاهد 285 فکر کنم نحوه هدف گیری در مورد مسلسل و راکت با تغییر زاویه دماغه هلی کوپتر به هدف این کار انجام میشه ولی در مورد تجهیزات ضد تانکش و اینها هر چه فکر کردم به هیچ نتیجه ای نرسیدم مگر این که سپاه بخواد از یه سوپر کامپیوتر به جای افسر تسلیحات استفاده کنه که اینهم با توانایی اقتصاد ما و رویه کار فرماندهان ما که دوست دارن هم ارزون باشه و هم درست و حسابی جور در نمیاد !

در کل دست همه عزیزان دست اندر کار رو من بوسه میزنم حتی اگه یه ارتقا ساده اگر باشه.


به امید درخشش ایران و ایرانی در همه زمینه ها ... یا علی

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بالگرد تهاجمی شاهد 285

thumb_1_%2822%29%7E11.jpg
thumb_1_%2823%29%7E12.jpg
thumb_1_%2824%29%7E13.jpg
thumb_1_%281%29%7E105.jpg
thumb_1_%2812%29%7E39.jpg
thumb_1_%2818%29%7E23.jpg
thumb_1_%2816%29%7E30.jpg
thumb_1_%2815%29%7E28.jpg
thumb_1_%2814%29%7E32.jpg
thumb_1_%2819%29%7E23.jpg
thumb_1_%2820%29%7E16.jpg

بالگرد تهاجمی دریایی شاهد AH-85C

thumb_1_%2812%29%7E40.jpg
thumb_1_%2814%29%7E33.jpg
thumb_1_%2816%29%7E31.jpg


بخش دوم:
http://www.military.ir/forums/topic/16080-گالری-توانمندی-های-دفاعی-ایران/page__st__180#entry397044

  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.