ALI

مقایسه و بررسی عملکرد سه اسلحه هجومی G3 ، AK47 و M16

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام به داش علي عزيز و بقيه رفقا ! :cry:

داداش منظورم از وصل كردن چهار تا تيكه آهن پاره اين بود كه واسه ما کاری نداره ساختن سلاح های مدرن ، ولی در کل میدونستم این کلمه من با جواب دوستان همراه خواهد بود ! :cry:

نگاه کن داش علی این تجربیات میدانی رو اصلا قبول ندارم ، این حرف همه بچه هاست ، ما وقتی میخواییم بیاییم یه هواپیما بسازیم که نباید بریم پیچ رو اختراع کنیم ..... ! این هم دقیقا مثل اینه ! من میدونم که مثلا آلمان در صنایع اسلحه سازی چقدر سابقه داشته ولی اینم توجه کن که این دلیلی نمیشه که ما بیاییم کارهایی رو که اونا کردن تکرار کنیم ، ما الان از دشمنانمون در این مسائل عقب هستیم و مسلما باید با پشتکار بیشتر از نتایج تحقیقات کشورها استفاده کنیم و به قول خودت اون تجربیات میدانی رو با تقلب بدست بیاریم درسته اونا تو دویست سال کسبش کردن ولی اینو یادت باشه که ما میتونیم توی دو سال بدستش بیاریم ، حالا داداش شما BAR رو مثال زدی ولی ما که نباید بیاییم BAR رو دوباره تولید کنیم که بعد از بدست آوردن تجربیات میدانی یک چیزی مثل M240H بسازیم ! ما چرا نیاییم از اول یه چیزی مثل M240H یا بهتر تولید کنیم ، ما میتونیم با استفاده از پیشرفت های بشر که به هر طریقی به دستمون میرسه و با ابتکارات و خلاقیت های ایرانی خودمون که توی جهان تکه بهترین ها رو بسازیم ؟!

در مورد زیرساخت ها :
داداش اگه توجه کنی میبینی که در پست های بچه ها در سال 2007 و 2006 هم بچه ها همین حرف ها رو میزدن که ما زیرساخت نداریم ولی اگه اون موقع شروع به ساخت و تکمیل زیرساخت هامون میکردیم دیگه الان که سال 2011 هست یه پشتوانه قوی صنعتی داشتیم ! دقیقا درسته که ما برای یه پروتوتایپ نیاز به زیرساخت های قوی داریم ولی به نظر شما ، ما نمیتونیم با یه برنامه ضربتی طی دو سه سال با این همه متخصص یه زیرساخت عظیم درست درمون واسه خودمون درست کنیم که طرحامون رو که در جهان بی نظیرند عملی کنیم ؟ ما چرا باید بریم گالیل رو کپی کنیم ؟ خب برای ساخت اون هم نیاز به زیرساخت هست پس چرا ما نیاییم این زیرساخت ها رو در راستای طرح داخلی مون ایجاد نکنیم که خیلی برامون با ارزش تره ؟ اگرم بحث خرید باشه که نمیتونیم گالیل رو از اسرائیل بخریم و فقط همون راه کپی میمونه که زیر ساخت میخواد !

داداش اسلحه کمری usp رو اونا وقتی ساختن که مثلا در نیروهاشون یه سلاح نسبتا مناسبی وجود داشت و اونا کار رو با حوصله انجام دادن و هیچ عجله ای نداشتن ولی بحث ما کاملا متفاوت هست ! داداش کشف شدن ضعف های یک سلاح فکر نکنم کار خیلی سختی باشه ! این اسلحه ای که شما میگی در دهه نود ساخته شده ولی اینی که ما میخواییم بسازیم مربوط به سال 2011 میشه ، مگه برای پیدا کردن ضعف های یک اسلحه حتما باید تولید انبوه بشه و صد هزار نفر باهاش کار کنن تا عیب هاش معلوم بشه ؟ این کار رو میشه با تولید یک قبضه انجام داد و با شبیه ساز های مختلف میشه عیب هاشو برطرف کرد دیگه این دوره زمونه زمان این کارا نیست که یه اسلحه رو تولید کنیم بعدش ، بعد از تولید بخواییم نقص هاشو برطرف کنیم ، در این زمینه من حاضرم تا یه بحث قویی داشته باشیم چون از این جهت از ذهن خودم کاملا اطمینان دارم که میشه اسلحه ای بی عیب و نقص ساخت که لازم نباشه حتما 100 هزار تا ازش تولید شه و بعد نقایصش معلوم بشه !
اینکه آلمان ها هفت سال طولش دادن تا یه سلاح رو بسازن حتما دستاوردهایی داشتن و ما میتونیم از تمام دستاوردهای کشورها به طوری استفاده کنیم که بشه یه اسلحه توپ ازش در آورد !

فقط این نکته رو هم شما دوباره گفتید و منم دوباره میگم که وصل کردن چهار تا آهن پاره رو برای مبالغه گفتم که در بالا هم توضیح لازم رو دادم !

داش علی آخه 6 سال طولش دادن که از یه طرح کاملا بی مصرف یه اسلحه ای مثل سما در بیارن ؟ آخه بدبختی اینه که عملیاتی هم نشد که بگیم در دستان نیروهای مسلح عیب هاش مشخص شد ! حالا شاید یه جاهایی استفاده شده باشه ولی در کل این کار رو میشد به نحوی که گفتم انجام داد! داداش میخوایید همین الان 100 تا عیب و نقص در خیبر بگم و بگم کجاش رو اصلاح کنن تا حالت آرگونومی عالی داشته باشه تازه من که متخصصم نیستم بلکه یه بی سواد کنجکاوم که حرفامم اعتباری نداره ولی در همین حد میتونم بگم که میتونم عیب و نقص های خیبر رو بریزم بیرون و بگم میشه چه کارایی روش انجام داد تا بشه یه اسلحه ای که ما اگر بخواییم با این سرعت 6 ساله اصلاحش کنیم 60 سال طول میکشه ! حالا ما اگر میخواییم یه اسلحه ای مثل سما تولید کنیم حتما زیرساختش رو هم زدیم پس چه بهتر که با توجه به وجود زیرساخت یه اسلحه ای که 100 برابر از این بهتره نسازیم ؟!

داش علی اصلا منظور سیاسی نداشتم الان خیلی زیاد نوشته بودم ولی نتونستم ارسالشون کنم و پاکشون کردم به امید اینکه ما هم نیروهای زرهی مدرنی داشته باشیم یا ......... و بالاخره کارهای بنیادی بشه ! :thinking:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue][quote]دوستان آيا ما م 16 توليد ميكنيم.اگه اره چرا همونو فراگيرش نميكنيم؟
يا ام 4 رو؟[/quote]

بله M16 در ایران تولید می شود و در سپاه صابرین نیز استفاده می شود

M16 های ایران

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/6r2tux6xbzvz2bddvehz.jpg[/img]

بودجه ، آموزش ، ....

=========================================

اما برسیم به صحبت های آقا مهدی عزیز

[quote]
درسته اونا تو دویست سال کسبش کردن ولی اینو یادت باشه که ما میتونیم توی دو سال بدستش بیاریم[/quote]

اگر تجربه دویست ساله در دو سال قابل کسب بود ، آلمان 200 سال پیش G36 می ساخت .

[quote]
حالا داداش شما BAR رو مثال زدی ولی ما که نباید بیاییم BAR رو دوباره تولید کنیم که بعد از بدست آوردن تجربیات میدانی یک چیزی مثل M240H بسازیم ! ما چرا نیاییم از اول یه چیزی مثل M240H یا بهتر تولید کنیم[/quote]

از قدیم گفتن برای بالا رفتن از نردبان باید پله پله رفت بالا و همچنین گفتن : آسیا به نوبت .

منظور من این نیست که ما بیاییم تیربار بار را بسازیم و کارهای ملانصرالدینی انجام بدیم ، بلکه می بایست از تجربیات

دیگران استفاده کرد ، اما چطوری می توان از تجربیات دیگران استفاده کرد ؟؟

الان تیربار M240 در ایران موجود است ، تیربار BAR هم در ایران پیدا می شود ، اما آیا تنها با این دو می توان تجربه مدید

آنها را کسب کرد ؟؟؟

[quote]
ولی به نظر شما ، ما نمیتونیم با یه برنامه ضربتی طی دو سه سال با این همه متخصص یه زیرساخت عظیم درست درمون واسه خودمون درست کنیم که طرحامون رو که در جهان بی نظیرند عملی کنیم ؟[/quote]

نشدنی نیست ، اما در طول یک سال یا دو سال نمی توان یک اسلحه مناسب طراحی کرد .

[quote]
ما چرا باید بریم گالیل رو کپی کنیم ؟[/quote]

به خاطر اینکه گالیل اسلحه ای فوق العاده کارآمد و در عین حال ارزان قیمت است ، توقع ندارید که با بودجه نظامی

محدود ایران ، اسلحه هایی مثل G36 و اسکار در داخل ساخته شود ؟؟

[quote]
داداش کشف شدن ضعف های یک سلاح فکر نکنم کار خیلی سختی باشه [/quote]

مهدی جان دقیقا اشتباه اصلی شما همین جاست که تصور می کنید که یک اسلحه طی چند روز تیراندازی

و استفاده با آن ، معایب خود را بروز می دهد .

این طور نیست دوست من ، یک اسلحه زمانی قابلیت های خود را نشان می دهد که در شرایط واقعی میدان

نبرد امتحان شود ، ما مبحثی داریم به نام طراحی تئوریک که در آن اسلحه به صورت تئوریک و با در نظر گرفتن

یک سری محاسبات انجام می شود ، اما همه اینها در مرحله تئوری است و وقتی که اسلحه وارد محیط میدانی

شد ، مشخص می شود که برخی مولفه ها در محاسبات طراحی آن لحاظ نشده است ، که اینها همگی در مرحله

تست واقعی آشکار می شود .

[quote]
لازم نباشه حتما 100 هزار تا ازش تولید شه و بعد نقایصش معلوم بشه ! [/quote]

لازم نیست 100 هزار قبضه از اون تولید کنیم ، بلکه اگر تعداد محدودی از آن به دست یک هنگ داده شود

کفایت می کند و در طول زمان به نقاط ضعف آن پی خواهند برد . ( البته نه در یک روز و دو روز )

[quote]
داش علی آخه 6 سال طولش دادن که از یه طرح کاملا بی مصرف یه اسلحه ای مثل سما در بیارن ؟ آخه بدبختی اینه که عملیاتی هم نشد که بگیم در دستان نیروهای مسلح عیب هاش مشخص شد ! حالا شاید یه جاهایی استفاده شده باشه[/quote]

6 سال را الکی طولش ندادن ، سما به نسبت خیبر دارای قابلیت های بهتری است و در طول این شش سال

پیشرفت های خوبی بر روی آن انجام شده است که این نشان دهنده آن است که این اسلحه به سمت یک

اسلحه مدرن و پیشرفته در حال حرکت است .

[quote]
ولی در کل این کار رو میشد به نحوی که گفتم انجام داد![/quote]

آقا مهدی جان اون طوری که شما می گی نمیشه .

آمریکا همین M16 ها را تاکنون در چهار مدل بیش از 27 بار مورد تغییر قرار داده است ، یعنی از نمونه های اولیه که

به صورت انبوه تولید می شد ، 27 قسمت اسلحه در طول بیش از 15 سال تغییر یافته است ،

اون وقت شما می گی معایب اسلحه را طی یک هفته کشف کنیم ؟؟

[quote]
داداش میخوایید همین الان 100 تا عیب و نقص در خیبر بگم و بگم کجاش رو اصلاح کنن تا حالت آرگونومی عالی داشته باشه[/quote]

احتیاجی نیست ، خیبر دیگه تولید نخواهد شد ، خودشون بیش از 200 عیب از اون پیدا کردند .

[quote]
تازه من که متخصصم نیستم بلکه یه بی سواد کنجکاوم که حرفامم اعتباری نداره ولی در همین حد میتونم بگم که میتونم عیب و نقص های خیبر رو بریزم بیرون و بگم میشه چه کارایی روش انجام داد تا بشه یه اسلحه ای که ما اگر بخواییم با این سرعت 6 ساله اصلاحش کنیم 60 سال طول میکشه[/quote]

مهدی جان خواهش می کنم دیگه این جرف رو هیچ جا تکرار نکن .

همه ما آرزو داریم که ایران یک اسلحه بومی عالی و بومی داشته باشد . من هم اعتقاد دارم که ما می توانیم

اسلحه کارآمد و خوب بسازیم ، اما نه به اون شکلی که شما گفتی ، طراحی یک اسلحه پروتو تایپ برای ایران

هر چند نشدنی نیست ، اما به همین سادگی هم که شما تصور می کنید نیست ،

بد نیست بدونید آمریکا برای ساخت ام 4 و ام 16 از طرح های اسلحه G36 استفاده کرده است ،

اگر طراحی پروتوتایپ به همین سادگی بود ، آمریکا هیچ وقت در اسلحه هایش از طرح اسلحه آلمانی استفاده نمی کرد .[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشید دوستان چند تا نکته نیاز به روشن شدن داره.
اول اینکه دوستان معنی درست ارگونومی رو نمی دونن و با خوشدستی اشتباه گرفتن .
ارگونومی یعنی توان برقراری ارتباط راحت فرد با ماشین (حالا هر ساخته دست بشری) و در اسلحه میشه گفت ارگونومی در ام 16 بسیار بالاست چراکه در خشاب گذاری مسلح کردن اولیه و ادامه تیراندازی تا خالی شدن خشاب و همچنین تعویض اون به راحتی و بدون جدا شدن دست روی قبضه شدنی هست.
در جنگ شما تنها 2 ثانیه فرصت دارین تا دشمن رو بزنید و گرنه کشته خواهید شد(دو ثانیه بهترین زمان برای تیراندازان حرفه ای هست) خوب در این حالت تیر اندازی و بار گذاری ام 16 بسیار بالاست ولی اسلحه کلاش اصلا ارگونومی نداره و در عین حال اسلحه های بولپاپ یکی از مشکل های عمدشون همین ارگونومی هست مثلا در همون سما خودمون ضامن در روی خشاب هست و فرد برای تعویض حالت باید دست خودش رو جابجا کنه و همچنین تعویض خشاب بدی هم دار.
بولپاپ ها اسلحه های خوش دست و نرمی نیستن و کمی همیشه اذیت می کنن و استفاده از اونها در ایران تنها یک اشتباه بزرگ هست.
کلاش اصلا ارگونومی نداره چراکه برای تعویض خشاب و سپس مسلح دوباره باید زمان زیادی صرف کرد و ضامن اون هم مشکلات خاص خودش رو داره.
ولی ژ3 ارگونومی بهتری نسبت به کلاش داره ولی به پای ام 16 نمی رسه.
نقطه ضعف عمده ام 16 عدم اطمینان و کشندگی اون هست و در عین حال همون سیستم پنوماتیکی مشکلات لگد رو کم می کنه ولی اطمینان رو باز پایین میاره و در عین حال پیچیدگی و محاسبات اسلحه رو خیلی پیچیده می کنه.
نمونه هایی از ام 16 با یک پیستون و سیلندر گاز شبیه ژ36 تولید شده که به نظر من باعث میشه این اسلحه در رتبه ای حتی بالاتر از ژ36 قرار بگیره چون ژ36 هم مشکلاتی مثل داغ کردن دسته و ... رو داره.
ولی اطمینان هیچ سلاحی به پای کلاش نمی رسه ولی همین کلاش رو میشه با چند تا کار اصلاح کرد مثلا برای اون به جای این هادی گلنگدن بلند جلوی سلاح مثل ژ36 سیلندر و پیستون گذاشت و اون رو با میله ای به گلنگدن وصل کرد این باعث میشه تلورانس ها رو کمتر کرد وقت رو بالا برد و حتی اطمینان هم بالاتر میره.
نقطه ضعف سیستم کاری ام 16 این هست که خلاف چیزی که آقا علی فرمودن این اسلحه مکانیزیمی داره به این شکل که لوله ای روی لوله اصلی هست که درونش خالی هست و گاز رو دقیقا به گلنگدن هدایت می کنه و درواقع باعث کثیف شدن اسلحه میشه و تلورانس پایین باعث میشه گیر کنه ولی کلاش با تلورانس بالا و تا حدودی نگه داشتن گاز دور از خود گلنگدن کاکرد مطمئن تری داشته باشه.
ضامن و عملکرد کلاش رو باید دستکاری کرد شاید با یک دوره بهسازی روی همین کلاشها بش ازشون سلاحی خوب در آورد البته نه از نظر اطمینان بلکه دقت و ارگونومی.
ژ3 در قدرت بلامنازع هست ولی حتی بهینه سازی هم مشکل ما رو حل نمی کنه چون سنگینی و سیستم این سلاح مشکل اصلی هست.
بیشتر ژ3 هایی که دارای مشکل میشن مال استفاده از نارنجک تفنگی در زمان جنگ هست و بقیه جدیدها هم مشکل آلیاژ دارن.

کالیبر 5.56 برای کشور ما جوابگو نیست و در عین حال کالیبر 7.62 ناتو هم سنگین هست شاید بهترین کالیبر برای ما همون کالیبر کلاش باشه که همه قدرت خوبی داره هم میشه بااسلحه های جدید با سرعت دهانه بالاتری هم شلیکش کرد که قدرتش فراتر هم میره در عین حال وزن و اندازه معقولی هم داره و به وفور هم در دسترس هست.
در مورد ام 16 های چینی هم باید بگم بچه های سپاه اون رو سالهاست دارن امتحان می کنن ولی زیاد چنگی به دل نمی زنه مخصوصا اینکه نمونه های چینی اصلا کیفیت ام 16 های اریکایی رو ندارن و این گفته من نیست این رو از منبعی موثق شنیدم .در ابتداطرح رو بر این اساس چیده بودن که بعد از امتحان و خوبی اون اون رو استفاده وسیع کنن ولی جواب نداد.
برای ما فکر می کنم باید سلاحی جدید طراحی کنیم چون تمام سلاحهای موجود به شکلی برای ما مشکلاتی دارن یکی گرانه یکی پیچیده یکی دیگه ارگونومی نداره مثلا همون گالیل اصلا چیزی به اسم ارگونومی نداره و تنها کپی کلاش هست و پس کپی اون چیز خاصی از آب در نمی آد شاید بهتر باشه همین کلاشها رو بهینه کنسم از اون بهتر باشه.

ولی نظر شخصی من این هست ما به سلاحی نیاز داریم مکانیزم اون دارای سیلندر و پیستون ایزوله برای عدم ورود گاز به گلنگدن و حمال اون بشه تا اطمینان اون بالا باشه و در عین حال باید از سیستم قفل چرخشی استفاده کنه ، پیستون با میله به حمال گلنگدن وصل باید بشه، ضامن باید شبیه ژ36 یا ام 16 در دسترس دستراست تیرانداز و روی دسته تپانچه ای شکل باشه ، تا بشه بدون برداشتن دست اون رو تغییر وضعیت داد و ارگونومی سلاح بالا باشه، دارای مکانیزم گلنگدن باز باشه، قنداق اون مثل قنداق کلاشهای جدید نیروی هوایی روسیه تو خالی باشه تا هم وزن کمتر و هم زیبایی بیشتریداشته باشه و نمونه ای هم برای نیروی های هوابرد و ویژه با قنداق بقل تاشو مثل ژ36 باید داشته باشیم یا اسکار، کالیبر به نظرم ژ3 سنگین و حجیم هست و شاید در دنیای کنونی دیگه کارایی برای سلاح تهاجمی نداره ولی 5.56 هم همه نیاز های کشور ما رو تامین نمی کنه مخصوصا در محیطهای کویری و دشت فراوان کشور ما و همچنین استانهایی که دشتهای فراخ همسایه کوهها هستن و حتی در کوهستانها ولی کالیبر کلاش بد نیست.
با این تفاسیر چند گزینه بیشتر نداریم یکی بهینه سازی و تعویض سیستم ژ3 و تغییر اون به شکلی به این چیزی که لازم داریم و یا بهینه سازی کلاش و یا پایه قرار دادن همون نمونه های چینی ام 16 و تغییر جزیی در کالیبر و سیستم اون.

[color=darkblue]=================================================

[quote]
نقطه ضعف سیستم کاری ام 16 این هست که خلاف چیزی که آقا علی فرمودن این اسلحه مکانیزیمی داره به این شکل که لوله ای روی لوله اصلی هست که درونش خالی هست و گاز رو دقیقا به گلنگدن هدایت می کنه و درواقع باعث کثیف شدن اسلحه میشه و تلورانس پایین باعث میشه گیر کنه ولی کلاش با تلورانس بالا و تا حدودی نگه داشتن گاز دور از خود گلنگدن کاکرد مطمئن تری داشته باشه. [/quote]

جناب اپرا این مکانیسم که شما توضیح دادید ، مربوط به مدلهای A1 و A2 اسلحه ام 16 می شود . منظور بنده از آن مکانیسم پنوماتیک ، مربوط به مدل A4 است . بیشتر دقت کنید .

DASHALI[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بازم سلام خدمت همگي ! :cry:

داداش با اجازت منم ميخوام از نقل قول استفاده كنم چون هم با كلاس تره هم بحث رو ميشه با ديد سريع تر و بهتري نگاه كرد !

[quote] اگر تجربه دویست ساله در دو سال قابل کسب بود ، آلمان 200 سال پیش G36 می ساخت . [/quote]

داش علي نگاه كن اين حرفي كه شما ميزني غيرقابل قبوله چون اون دويست سال پیش بايد يه مراحلي طي ميشد تا به علم و فناوري امروز برسيم و اون تجربيات لازم تا ساخت G-36 رو بدست بیارن ولی من میگم ما که تولید کننده اسلحه نبودیم و خیلی از اونها عقب تریم بیاییم از تجربیات اونا استفاده کنیم برای ساخت اسلحمون مثلا لازم نیست که الان ما بیاییم از قنداق سلاح های جنگ جهانی شروع کنیم میتونیم بیاییم از قنداق های G-36 الگوبرداری کنیم و با اصلاحاتی بهتر از اون رو بسازیم ! :cry:

[quote] از قدیم گفتن برای بالا رفتن از نردبان باید پله پله رفت بالا و همچنین گفتن : آسیا به نوبت .

منظور من این نیست که ما بیاییم تیربار بار را بسازیم و کارهای ملانصرالدینی انجام بدیم ، بلکه می بایست از تجربیات

دیگران استفاده کرد ، اما چطوری می توان از تجربیات دیگران استفاده کرد ؟؟

الان تیربار M240 در ایران موجود است ، تیربار BAR هم در ایران پیدا می شود ، اما آیا تنها با این دو می توان تجربه مدید

آنها را کسب کرد ؟؟؟ [/quote]

چرا نمیشه ؟ مگه ماها خدایی نکرده کمبود عقل داریم که نتونیم با تجزیه و تحلیل سلاح ها و کار کردن و با دیدن عملکرد مثلا خوب سیستم گلنگدن و ... یه تیربار ، مثل اون سیستم یا بهتر از اون رو نسازیم ؟ :thinking:

[quote] نشدنی نیست ، اما در طول یک سال یا دو سال نمی توان یک اسلحه مناسب طراحی کرد . [/quote]

داداش من در مورد درست کردن زیر ساخت داشتم حرف میزدم که شما گفتی نشدنی نیست ( این قسمت قبوله ) ولی در ادامه گفتید که نمیتوان در طی یکی دو سال یک اسلحه مناسب طراحی کرد ( این قسمتم قبوله ) فقط یه تفاوت هست اونم اینه که شما راست میگی نمیشه یه اسلحه مناسب طراحی کرد بلکه میشه یه اسلحه خیلی خیلی مناسب طراحی کرد ! داداش شما توجه کن بنده اگه امکاناتی در اختیارم بود نظیر چهار تا متخصص که ازشون سوال کنم یا ....... در عرض یک ماه نه یک هفته ( یکم مبالغه داره ) براتون یه اسلحه طراحی میکردم که پوز ام 16 و اسکار و ژ 36 و ...... رو بزنه زمین ، من تمام فکرم اسلحه ، هواپیما ، موشک ، ناو ، توپ ، تانک و ..... هست و 24 ساعته تو فکر این چیزا هستم و مدام در حال مطالعه و کسب تجربه در زمینه های نظامی هستم همونطور که تا الان در سن 15 سال با بیشتر از 15 نوع سلاح جنگی ، شکاری و .... کار و شلیک کردم و دستم از شلیک با اسلحه پره ، شاید خیلی از دوستانی که حرف از آرگونومی و ... میزنن تا به حال با اسلحه شلیک نکرده باشن ولی بنده به خوبی میدونم دارم در مورد چی حرف میزنم لافم نمیام همونجور که یک دفعه داش اسی توی یکی از تاپیک ها به شوخی گفت که داداش خالی نبند و از این حرفا و بعدش منم یه عکس گذاشتم که داش اسی و رفقا راضی شدن البته بحث اونجا هم در مورد اسلحه بود ! داداش به نظر من طراحی برای وزارت دفاع با اون همه متخصص راحت تر از ترکوندن یه سیگارت هست ولی عملی کردنش یکم سخته !

[quote] به خاطر اینکه گالیل اسلحه ای فوق العاده کارآمد و در عین حال ارزان قیمت است ، توقع ندارید که با بودجه نظامی

محدود ایران ، اسلحه هایی مثل G36 و اسکار در داخل ساخته شود ؟؟ [/quote]

چرا که نه اگه هر اسلحه نهایت 5000 دلار خرج داشته باشه میتونیم یه اسلحه فوق مدرن درست کنیم که اگه واسه 500000 تا نیروی رسمی نیروی زمینی سپاه و ارتش درست کنیم میشه حدود 2.5 میلیارد دلار ! فک نمیکنم واسه مدرن کردن سلاح های نیروی زمینیمون که قرار این سلاح ها سال ها دستشون باشه 2.5 میلیارد دلار پول زیادی باشه در صورتی که حتما کمتر از اینم خواهد بود ، درسته مثلا یه کلاش رو با قیمتی معادل 500 دلار هم درست میکنن ولی ما این چیزی که میسازیم بهش میگن فوق مدرن نه کلاش دهه 50 !

[quote] مهدی جان دقیقا اشتباه اصلی شما همین جاست که تصور می کنید که یک اسلحه طی چند روز تیراندازی

و استفاده با آن ، معایب خود را بروز می دهد .

این طور نیست دوست من ، یک اسلحه زمانی قابلیت های خود را نشان می دهد که در شرایط واقعی میدان

نبرد امتحان شود ، ما مبحثی داریم به نام طراحی تئوریک که در آن اسلحه به صورت تئوریک و با در نظر گرفتن

یک سری محاسبات انجام می شود ، اما همه اینها در مرحله تئوری است و وقتی که اسلحه وارد محیط میدانی

شد ، مشخص می شود که برخی مولفه ها در محاسبات طراحی آن لحاظ نشده است ، که اینها همگی در مرحله

تست واقعی آشکار می شود . [/quote]

نه داداش اتفاقا با طراحی درست تئوریک و دیدن شرایط با توجه به سلاح های دیگه و بدست آوردن میزان خستگی و .... میتوان یک طراحی تئوریک درست کرد که بعد برای اطمینان خاطر مثلا بدیمش دست دو نفر مثل من تا چند روز در شرایط سخت باهاش کار کنن تا اگه اونجا چیزی از قلم افتاده که نباید در این سطح چیزی از قلم بیفته پیدا بشه و مثلا مقاومت در برابر آب و ... آزموده بشه که البته باید در شرایط آزمایشگاهی سنجیده بشه و در مراحل تئوریک بدست بیاد ولی این مرحله رو هم میذاریم به عشق شما داش علی ، البته اگر مثلا میخوایید مقاومت دکمه های یک موبایل رو بسنجید لازم نیست موبایل رو بدید دست یکی تا 100 روز بشینه هی دکمه هاشو فشار بده بلکه اون گوشی رو میذارید زیر یک دستگاه که مثلا روی هر دکمه یک میله گذاشته و در هر دقیقه چند صد بار این دکمه رو فشار میده و ما بعد از مثلا یک روز میتونیم مقاومت این دکمه ها رو بسنجیم که البته این در مراحل تئوری هم میشه سنجشش کرد ! این چیزی که در مورد موبایل گفتم توی دانستنیهای کانال 5 دیدم که واقعی بود !

[quote] لازم نیست 100 هزار قبضه از اون تولید کنیم ، بلکه اگر تعداد محدودی از آن به دست یک هنگ داده شود

کفایت می کند و در طول زمان به نقاط ضعف آن پی خواهند برد . ( البته نه در یک روز و دو روز ) [/quote]

داداش این مثال هم مثل همون موبایل میمونه ! البته در بالا منم منظورم دست دو نفر همین هنگ بود و منظورمم از دو روزی که اون بالا گفتم یه مدت کوتاه بود ولی در کل به نظرم مراحل باید اینجوری باشه !

[quote]ن 6 سال را الکی طولش ندادن ، سما به نسبت خیبر دارای قابلیت های بهتری است و در طول این شش سال

پیشرفت های خوبی بر روی آن انجام شده است که این نشان دهنده آن است که این اسلحه به سمت یک

اسلحه مدرن و پیشرفته در حال حرکت است . [/quote]

داداش درسته پیشرفت های خوبی کرده ولی شش سال یکم زیاد نیست ؟ توی این شش سال نشستن یه چیزی طراحی کردن دادن دست نیروهای مسلح بعد شش سال اومدن ازشون پرسیدن آرگونومیکش چه جوری بود ؟ بعد نیروهای مسلح هم محاسبات لازم رو براشون انجام دادن ، دادن دستشون گفتن اعمال کنید که یه وقت واسه طراحان زحمتی ایجاد نشه آخه مثلا توی این 6 سال خواستن بفهمن واسه فرد چقدر خستگی ایجاد میکنه ؟ چقدر گیر میکنه ؟ چقدر خوشدسته ؟ وقتی از زیر آب درمیاد چه جوری هست ؟ یا به قول اپرا جان توان برقراری ارتباط راحت فرد با ماشین رو خواستن توی این 6 سال حساب کنن ( بیان دو روز اسلحه رو بدن به یکی که یه چیزی بارشه بعد بهتون قول میدم چیزی که میگه کمتر از شش سالی که وقت تلف کردن نباشه ؟ آخه 6 سال دنبال چی بودن ؟ .......... این ها رو همگی میشه در شرایط آزمایشگاهی انجام داد و دقیق ترین نتیجه رو هم بدست آورد ! ! :rose:

[quote] آقا مهدی جان اون طوری که شما می گی نمیشه .

آمریکا همین M16 ها را تاکنون در چهار مدل بیش از 27 بار مورد تغییر قرار داده است ، یعنی از نمونه های اولیه که

به صورت انبوه تولید می شد ، 27 قسمت اسلحه در طول بیش از 15 سال تغییر یافته است ،

اون وقت شما می گی معایب اسلحه را طی یک هفته کشف کنیم ؟؟ [/quote]

میشه !

داداش من نمیگم چرا اونو ارتقاع دادن یا چرا روز اول نیومدن A4 رو بسازن من میگم چرا ما تغییر 28 رو اعمال نکنیم یا بهتره بگم بهترین قسمت اسلحه های جهان رو کشف نکنیم و روی اونها کار نکنیم و با ابتکاراتمون یه اسلحه خفن نسازیم !

من نمیگم معایب رو توی یک هفته کشف کنیم ، من میگم تا جایی که علممون اجازه میده آخرین تغییرات رو اعمال کنیم ! مگه ما علممون در حال حاضر در حد سما هست ؟ مگه ما نمیتونیم اسلحه های دیگه رو ببینیم و الگو بگیریم و با کار بر روی اونها و ابتکارات خودمون بهترین اسلحه ممکن رو بسازیم ؟ علم ما توی شش سال تلاش و کوشش از خیبر شد سما ؟ آقا ما اصلا میگیم حق با شماست باید زمان بگذره تا نیروهای مسلح با اسلحه کار کنن تا بتونیم یه نسل بعدی تولید کنیم ، خب الان ژ 3 چند ساله توی نیروهای مسلح ماست ؟ چرا از ژ 3 یه چیزی در نمیارن که همه انگشت به دهن بمونن ؟ لابد میگید A6 ! من میگم از روی ژ 3 چرا نمیان تغییرات بسیار بیشتری اعمال کنن مثلا همون سیستم گلنگدن مزخرف ژ 3 رو عوض کنن ؟ این که خیلی واضحه ، آدم میخواد یه خشاب عوض کنه دهنش صاف میشه ! چرا نمیان مثل یه خانواده اسلحه مثل CZ تولید کنن یا همین کلاش ها رو بهینه کنن ، ما چرا نمیاییم از روی همین کلاش ها کلاش های جدید بسازیم ؟ مگه 30 ساله با اینا کار نمیکنیم ؟ در کل به نظر من مشکل ما زمان نیست مشکل ما اینه که نمیخواییم برای نیروهای مسلحمون خرج کنیم و یه اسلحه بسازیم ؟ چرا ما واسه مرزبانانمون ماشین زرهی نمیسازیم ؟ بیاییم هاموی رو کپی کنیم ؟ اصلا میگیم زمان باید بگذره ولی بازم توی این شرایط میتونیم هاموی رو کپی کنیم که دیگه اون زمانم واسش گذشته ! اصلا نمیخواد از بهترین ماشین های جهانم الگو برداری کنیم و بعد یه خودروی خوب بسازیم ! بیاییم همین هاموی رو کپی کنیم بعد شروع کنیم با توجه به گذشت زمان ارتقاش بدیم تا اگه اشرار جنوب شرق روشون یه خشاب کلاش خالی کردن همشون نمیرن !

[quote] احتیاجی نیست ، خیبر دیگه تولید نخواهد شد ، خودشون بیش از 200 عیب از اون پیدا کردند . [/quote]

خدا رو شـــــــــــــــــــــکر ! icon_idea

[quote] همه ما آرزو داریم که ایران یک اسلحه بومی عالی و بومی داشته باشد . من هم اعتقاد دارم که ما می توانیم

اسلحه کارآمد و خوب بسازیم ، اما نه به اون شکلی که شما گفتی ، طراحی یک اسلحه پروتو تایپ برای ایران

هر چند نشدنی نیست ، اما به همین سادگی هم که شما تصور می کنید نیست ،

بد نیست بدونید آمریکا برای ساخت ام 4 و ام 16 از طرح های اسلحه G36 استفاده کرده است ،

اگر طراحی پروتوتایپ به همین سادگی بود ، آمریکا هیچ وقت در اسلحه هایش از طرح اسلحه آلمانی استفاده نمی کرد . [/quote]

داداش وقتی آمریکا همه تسلیحاتشو از روی آلمان ها ساخته چرا اینو نیاد بسازه ؟ مگه زمان جنگ جهانی دوم نیومد از طرح هواپیماهای آلمانی و ... برای خودش استفاده کرد ؟ چون اون موقع نمیتونست و علمشو نداشت چون آلمان ها ازش جلوتر بودن ولی از طرح آلمان ها استفاده کرد و هی هواپیماهاشو ارتقاع داد تا اف 22 رو ساخت در زمان ساخت سلاح هم همینطور بود که اومد چون دید اونا با توجه به زمان بهترین طرح رو ارائه دادن و هر چی که میساختن در همون حد بود اومدن و از روی از روی ژ 36 الگو برداشتن و با علمشون ترکیب کردن و مدل های ام 16 رو تولید کردن ! ولی ما علمشو داریم و میگم ما نه تنها از ژ 36 بلکه از همه اسلحه های جهان بهترین قسمت هاشو برای اسلحمون الگو برداری کنیم و با توجه به علمی که داریم بهترین تغییرات ممکن رو روش اعمال کنیم تا اسلحه ای بسازیم که از همه سرتر باشه و در طول زمان و با توجه به پیدا شدن عیب هاش ( با توجه به حرف های شما ) و پیشرفت فناوری نسل بعدیش رو تولید کنیم نه مثل خیبر بریم یه اسلحه چرت رو تولید کنیم بعد توی زمانی که همه دارن ژ 36 و امثالهم میسازن ما برسیم یه ام 16 بولپاپ البته مدل A1 تولید کنیم !

کوچیک همتون
مهدی ! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهدی جان چطوری؟!

میدونی دوستم مشکل حرفات چیه؟
اینه که فکر میکنی عیب یه چیزی رو پیدا کردن همانا و رفع کردنش همانا !!
داداش گلم شما میگی این اسلحه رو بدیم من یه کم نگاش میکنم میگم آره اینجاش عیب داره بعد درستش میکنم!
خوب این نگاه کردن رو اون ننه مرده ای که این اسلحه رو ساخته یادش رفته بکنه؟!!
مهدی جان مسائل بهینه سازی رو شما نباید اینجوری تک بعدی در نظر بگیری ، یه مثال برات میزنم ،(تو این مثال اصلا مناقشه نکنید)شما میای اسلحه مورد نظرتو نگاه میکنی مثلا میفهمی موقع شلیک داغ میکنه،حالا میای میگی خوب کاری نداره میام جنس بدنه رو عوض میکنم! اما بعدا میبینی این بدنه گرما رو دفع میکنه اما عمر مفیدش کمتره! یا سنگین تره یا ....
اینجوری که شما میگی اگه دو تا مهدی کماندو داشتیم میتونستیم هر یه هفته اسلحه رو بگیریم از این بدیم به اون یکی مهدی دوباره بهینه کنه!!!
بعد یک سال فکر کنم به تفنگ جنک ستارگان میرسیدیم!

اما جدا این بحث ها واقعا من با این سنت بهت افتخار میکنم!خدایی میگم ایول داری :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در زیر سایه شما داریم درس پس میدیم ! :cry:

کاوه جان اینقدر TAB باز میکنم که قاطی میکنم ، داشتم دنبال یه چیزی میگشتم حواستم نبود برگشتم تب جواب شما رو حذف کردم اشکال نداره دوباره مینویسم ! :cry:

پیدا کردن عیب یه چیزی همانا و رفع مشکلشم همانا ! آره به همین راحتی هست ! :thinking:
داداش وقتی عیب یه چیزی رو میفهمی باید برطرفش کنی اگه غلطه بگو غلطه تا بحث رو شروع کنم !
چون گفتی مناقشه نکن به همین جواب بالا کفایت میکنم ولی اگه پایه ای تا روز سیزدهم هر جوری شده میلیتاریم واسه بحث با دوستان و بالاخص شما ! :rose:

داداش شما فکر میکنی بنده با توجه به سنم نشستم اینجا فکر کردم بابای هرکولم و قراره همه رو نجات بدم ( خیر سرم دبیرستانی هستم ) ! نه خیر داداش بنده هم خیلی چیزا رو در نظر میگیرم وقتی میخوام یک جمله حرف بزنم پستش خیلی چیزا رو در نظر میگیرم ، اون ننه مرده ای که کلاش رو ساخت مخش بیشتر از این قد نمیداد چون زمان بهش اجازه نمیداد چون دیگه اون موقع آخرش بود ولی دیدیم که به مرور زمان AK-74 و .... رو هم زد ، شما شاید فکر کنی من از روی بچگی دارم این حرفا رو میزنم آره دارم فقط و فقط توی این بحث دارم یکم مبالغه میکنم واسه خیلی سخت نگرفتن اون کاره ، که یه بچه 15 ساله داره میگه من 100 تا عیب از این اسلحه میکشم بیرون پس مسلما شما و داش علی باید 10000 تا عیب ازش بکشید بیرون ! icon_idea

در کل داداش شما ما رو یه بچه عینکی دماغو که تا زانوی شما هم نمیرسه در نظر گرفتی که بدون اجازه رفته نشسته پای کامپیوتر و داره رویاهاش رو مینویسه ولی نه پاش بیفته با هر کی بحث میکنم تا کم کم اون چشمه لیزر بشه و عینکه در ذهن شما برداشته بشه و با یه دستمال دماغمو تو ذهن شما پاک میکنم و یه یه متری هم مجبورم پلاتینه ملاتینه چیه همونو میذارم تا قدمم یه متری تو ذهن شما بیاد بالا تا اینقدر ما رو دست کم نگیری اگه میخوای مشخصاتم رو بگم به درد ترورم میخوره :
قد , وزن , رنگ مو , رنگ چشم ! :mrgreen:

ایشاالله به جنگ ستارگان و .... هم میرسیم بذار واسه عید که رفتم شکار یه چند تا عکس از خودم میذارم تا هیکل این داداشت رو نگاه کنی عشق کنی !

خیلی از بحث با بچه های میلیتاری حال میکنم کلی خندیدم با این حرفای کاوه ! B)

کوچیک همتون
مهدی ! :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهدی جان اصلا من اون تصورها رو که گفتی در موردت ندارم!!!
(این مشخصاتی که دادی یاد هری پاتر افتادم!)
بازم میگم شما نسبت به سنی که داری خیلی جلوتری از بقیه هم سن و سالات(حالا این حرف من ناراحتی داره؟!)

[quote]اون ننه مرده ای که کلاش رو ساخت مخش بیشتر از این قد نمیداد چون زمان بهش اجازه نمیداد چون دیگه اون موقع آخرش بود ولی دیدیم که به [color=red]مرور زمان [/color]AK-74 و .... رو هم زد[/quote]

[quote]داداش شما توجه کن بنده اگه امکاناتی در اختیارم بود نظیر چهار تا متخصص که ازشون سوال کنم یا ....... در عرض [color=red]یک ماه نه یک هفته[/color] ( یکم مبالغه داره ) براتون یه اسلحه طراحی میکردم که پوز ام 16 و اسکار و ژ 36 و ...... رو بزنه زمین [/quote]

ببین دوست عزیز این دو قسمت از پست هاتو ببین !
من با اون بالایی موافقم ، اما اون پایینی نه!
شما (اصلا به سنت کار ندارم )یه نفری تازه خودت میگی چهارتا متخصص بیان من ازشون بپرسم!
بعد میای میگی ظرف 1 سال یک اسلحه طراحی میکنم پوز همه رو بزنه!
خوب اون چهارتا متخصص رو که قراره بیان تو خود آمریکا و آلمان نیستن!؟
قبول کن یه کم داری زیاده روی میکنی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]با تشکر از توضیحات کاوه عزیز .

مهدی جان ببین ، با این دید که شما داری پس ما باید امیدوار باشیم که در عرض یک ماه صاحب جنگنده ای مثل رپتور باشیم ، دقیقا نمی دونم که چرا شما تصور می کنی صنایعی مثل ساخت تسلیحات به همین سادگی است که ما در عرض یک هفته و یا یک ماه و یا یک سال بتوانیم یک اسلحه عالی طراحی کنیم ؟؟؟

[quote]
بیاییم از تجربیات اونا استفاده کنیم برای ساخت اسلحمون[/quote]

بسم الله ، شما بفرمایید از تجربیات کشورهای غربی استفاده کنید ، هم اینک تیربار M240 در بهترین مدلها در ایران موجود است ، خب شما بفرمایید با استفاده از تجربه 100 ساله بلژیک در ساخت این تیربار ، بیایید یک تیربار بهتر از این بسازید ، بفرمایید چرا معطلید ؟؟ دوست من اگر طراحی یک تیربار پروتو تایپ به همین سادگی است که شما تصور کرده اید ، پس چرا ایران یک تیربار خوب نمی سازد و همش دارد از این MG3 های مزخرف تولید می کند ؟؟ ( که البته دو سالی است که خط تولید این تیربارها در ایران متوقف شده است ) شما که ساخت یک اسلحه پروتو تایپ را این قدر ساده تصور کرده اید ، آیا تابحال فکر کرده اید که چند تا اسلحه پروتوتایپ در جهان وجود دارد ؟؟ تیربار M240 با استفاده از طرح BAR ساخته شده است . در طراحی و ساخت تیربار PECHENG روسی از طرح PKM استفاده شده است . تا به حال ده ها نمونه اسلحه هجومی در دنیا توسط کشورهای مختلف ساخته شده است که همگی آنها از طرح یکی از اسلحه های معروف جهان استفاده کرده اند ، اون وقت شما چطوری می گی ما در عرض یک مدت کوتاه یک اسلحه بدون الگوبرداری از کشورهای دیگر بتونیم بسازیم ؟؟ عزیز من اسلحه ای را که شما متشکل از چند قطعه فلز ساده تصور کرده اید ، با استفاده از دقیق ترین محاسبات طراحی می شود ولی خیلی از این محاسبات در مرحله عمل با شرایط میدانی جور در نمی آیند ، به همین دلیل یک اسلحه هم می بایست به صورت تئوریک دارای طراحی خوب بوده باشد و هم در مرحله عمل .

به تصویر زیر دقت کن

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/img_0208_2317_detail.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_img_0208_2317_detail.jpg[/img][/url]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/SHOT_Show_2007_-_KAC_SR-15_Carbine_2.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_SHOT_Show_2007_-_KAC_SR-15_Carbine_2.jpg[/img][/url]

تصویر بالا بولت اصلی اسلحه M4 را نشان می دهد ، این بولت ( که شما آنرا یک تیکه آهن قراضه تصور کردی ) با استفاده از دقیق ترین محاسبات مهندسی طراحی شده است ، اگر به اندازه یک هزارم میلیمتر طول آن کمتر و یا بیشتر شود بر روی عملکرد کلی اسلحه تاثیر می گذارد . ساخت آن نیز به وسیله هر فلز و یا آلیاژی امکان پذیر نیست ، بلکه می بایست دارای وزن مخصوصی باشد و در عین حال حجم آن تغییر نکند ، حال می بایست فلزی و یا آلیاژی را پیدا کرد که در حجم مخصوص این بولت بتواند جرم مخصوص آنرا تشکیل دهد .

اصلا من ایران را هم مثال نمی زنم ، برزیل و ترکیه را مثال می زنم ، چرا این دو کشور تا کنون یک اسلحه پروتو تایپ که از روی نمونه های غربی و شرقی استفاده نشده باشد را طراحی نکرده اند ؟؟ ترکیه همه اسلحه هاش از روی ام 16 کپی برداری شده است ، برزیل هم همین طور ، این مثال رو زدم که شما نگی ایران اله ایران بله ایران جیم بله .

خب حالا باز هم تصور می کنی طراحی یک اسلحه پروتوتایپ به همین سادگی هاست ؟؟ در عرض یک ماه ، یک سال یا دوسال می شه یک اسلحه طراحی کرد ؟؟؟

[quote]
داداش شما توجه کن بنده اگه امکاناتی در اختیارم بود نظیر چهار تا متخصص که ازشون سوال کنم یا ....... در عرض یک ماه نه یک هفته ( یکم مبالغه داره ) براتون یه اسلحه طراحی میکردم که پوز ام 16 و اسکار و ژ 36 و ...... رو بزنه زمین[/quote]

[quote]
به نظر من طراحی برای وزارت دفاع با اون همه متخصص راحت تر از ترکوندن یه سیگارت هست[/quote]

فقط می تونم بگم که جای دیگه این حرف رو نزن .

[quote]
چرا که نه اگه هر اسلحه نهایت 5000 دلار خرج داشته باشه میتونیم یه اسلحه فوق مدرن درست کنیم که اگه واسه 500000 تا نیروی رسمی نیروی زمینی سپاه و ارتش درست کنیم میشه حدود 2.5 میلیارد دلار ! فک نمیکنم واسه مدرن کردن سلاح های نیروی زمینیمون که قرار این سلاح ها سال ها دستشون باشه 2.5 میلیارد دلار پول زیادی باشه در صورتی که حتما کمتر از اینم خواهد بود ، درسته مثلا یه کلاش رو با قیمتی معادل 500 دلار هم درست میکنن ولی ما این چیزی که میسازیم بهش میگن فوق مدرن نه کلاش دهه 50 ! [/quote]

این هم از اون دست حرفهایی بود که نشان می دهد مسائل را بسیار ساده می انگارید .

M16 به خاطر قیمت بسیار سنگین آن ( 3100 دلار در مدل A4 آن ) در خیلی از کشورها قابل استفاده شدن نیست ، اسکار به خاطر قیمت سنگین آن تنها در دست نیروهای سوکوم آمریکا دیده می شود ، اون وقت شما می آیی برای ما اسلحه 5000 دلاری طراحی می کنی ؟؟؟ :cry:

مگه نیاز ارتش ما فقط اسلحه انفرادی است که ما بیاییم از 9 میلیارد دلار بودجه سالانه ، 2.5 میلیارد آنرا به سلاح سربازانمان اختصاص دهیم ،؟؟ :cry:

پس خدا نکنه شما بخواهی تانک و جنگنده برای ما طراحی کنی ، چون اون وقت با بودجه ایران سالانه یک جنگنده و دو دستگاه تانک برای کشور مان مهیا می شود . :thinking:

[quote]
این ها رو همگی میشه در شرایط آزمایشگاهی انجام داد و دقیق ترین نتیجه رو هم بدست آورد [/quote]

باز هم می گم همه آپشن های اسلحه را نمی توان در آزمایشگاه ها مورد آزمایش قرار داد .

[quote]
داداش وقتی آمریکا همه تسلیحاتشو از روی آلمان ها ساخته چرا اینو نیاد بسازه ؟ مگه زمان جنگ جهانی دوم نیومد از طرح هواپیماهای آلمانی و ... برای خودش استفاده کرد ؟ چون اون موقع نمیتونست و علمشو نداشت چون آلمان ها ازش جلوتر بودن ولی از طرح آلمان ها استفاده کرد و هی هواپیماهاشو ارتقاع داد تا اف 22 رو ساخت در زمان ساخت سلاح هم همینطور بود که اومد چون دید اونا با توجه به زمان بهترین طرح رو ارائه دادن و هر چی که میساختن در همون حد بود اومدن و از روی از روی ژ 36 الگو برداشتن و با علمشون ترکیب کردن و مدل های ام 16 رو تولید کردن[/quote]

کلا در حرفهای شما تناقض زیاد دیده می شه ، از یک طرف می گی طراحی سلاح مدرن مثل G36 برای ایران از ترکوندن سنگارت راحت تر است و از طرف دیگر می گی از روی طرح ها و تجربیات دیگر کشورها استفاده کنیم . فکر نمی کنی این دو تا با هم در تناقض هستند ؟؟

چرا نمی خواهی از این تصورات ساده انگارانه دست برداری ؟؟ چرا به محیط خارج از ذهنیات خود بیشتر توجه نمی کنی ؟؟ کدام کشور در جهان تا به حال توانسته است که یک اسلحه خوب و مناسب در مدت یک سال طراحی و به تولید انبوه برساند که شما می خواهی در عرض یک هفته و یا یک ماه این کار را انجام بدهی ؟؟ فقط یک کشور و یک اسلحه را مثال بزن .

[quote]
پیدا کردن عیب یه چیزی همانا و رفع مشکلشم همانا ! آره به همین راحتی هست ! Mr. Green
داداش وقتی عیب یه چیزی رو میفهمی باید برطرفش کنی اگه غلطه بگو غلطه تا بحث رو شروع کنم ![/quote]

یکی دیگر از تصورات نا درست شما هم همینه که فکر می کنی ساعت 10 صبح یک عیب اسلحه پیدا میشه و در ساعت 12 ظهر همون عیب برطرف می شه .

آقا مهدی فرض کن که ما یک ساعته فهمیدیم که اسلحه X لوله اش زود داغ می کنه ، برای برطرف کردن این عیب می بایست جنس لوله را عرض کنیم ، عوض کردن جنس لوله باعث برهم خوردن بالانس اسلحه می شه ، به هم خوردن بالانس اسلحه هم باعث این میشه که اسلحه غیر قابل استفاده باشه ، پس برطرف کردن عیب یک اسلحه به همین سادگی ها هم که تصور می کنید نیست .

[quote]
در کل داداش شما ما رو یه بچه عینکی دماغو که تا زانوی شما هم نمیرسه در نظر گرفتی که بدون اجازه رفته نشسته پای کامپیوتر و داره رویاهاش رو مینویسه ولی نه پاش بیفته با هر کی بحث میکنم تا کم کم اون چشمه لیزر بشه و عینکه در ذهن شما برداشته بشه و با یه دستمال دماغمو تو ذهن شما پاک میکنم و یه یه متری هم مجبورم پلاتینه ملاتینه چیه همونو میذارم تا قدمم یه متری تو ذهن شما بیاد بالا تا اینقدر ما رو دست کم نگیری اگه میخوای مشخصاتم رو بگم به درد ترورم میخوره :
قد , وزن , رنگ مو , رنگ چشم ! [/quote]

من که همچین تصوری از شما ندارم ،

اما از قرار معلوم همون طور که خودت اعتراف کردی ، از این گونه مباحث خیلی لذت می بری و دوست داری این طور مباحث بیشتر و بیشتر کش داده بشه ، اشکالی نداره ، اما خواهش می کنم در این گونه مباحث اصول رئالیسم را رعایت کنی و اون چیزی رو مطرح کنی که در جهان خارج رخ داده است ، نه ایده های غیر عملی .[/color]

[size=18]
اما خودمونیم اعتماد به نفس شما ستودنیه[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از زحمات دوستان
از لحاظ نگهداری و قیمت تمام شده و سادگی باز و بست و رفع گیر کلاش خوبه
از لحاظ دقت ژ3 (با توجه به قیمت و نگهداری سلاح)
به نظر حقیر ما اگر بر روی اسلحه ای که طراحی کرده ایم و ساختیم سرمایه گذاری کنیم خیلی بهتر تا دنبال ساخت اسلحه شرقی و غربی باشیم (تا در موقع لزوم دستمون تو پوست گردو نره)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این یکی موند :cry:
زارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در زمينه ساخت سلاح هاي سبك و سنگين پيشرفتهاي چشمگيري داشته است .
در زمينه ساخت سلاح هاي سبك بايد گفت كه سلاح هاي ساخت ايرانيان موجبات اعتراضات شركت هاي تسليحاتي و ساخت جنگ افزار را فراهم آورده است . سلاح هاي استراتژيكي چون ، خيبر ..سلاحهاي زاويه زن كنترل تلوزيوني..سلاح هاي كمري .. و...
سلاح ضد زره ..جي ۳ اي ۳ .جي ۳ اي ۴ .... و... نمونه هايي از سلاح هاي ساخت داخل مي باشند .
البته بايد گفت كه ما در زمينه ساخت سلاح هاي بهينه سازي شده مونتاژ نيز در سطح مطلوبي قرار داريم . دو سلاح نامبرده آخر از جمله اين سلاح هاي بهينه سازي شده اند.
از جمله اين سلاح ها سلاحيست قدرتمند وخوشدست بنام سلاح صیاد.

سلاح صیاد سلاحی برای پیاده نظام است که قابلیت نیمه اتوماتیک و اتوماتیک دارد و با کالیبر 56/5 خود قادر به نابودی نیروهای دشمن است.
این سلاح اتوماتیک به وسیله فشار غیر مستقیم گاز باروت شلیک می کند.
فشنگ های آن در خشاب های 20 تایی جای می گیرد.
از خصوصیات این سلاح می توان به وزن کم، دقت بالا اشاره کرد که موجب حمل آسانتر آن و همچنین استفاده راحت از آن اشاره کرد.
این سلاح دارای برد مؤثر 460 متر است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به هر حال من خدمت دوستان نیازهای اسلحه امروزی رو گفتم و تنها راه ما ساخت از پایه هست که قبول دارم سخته ولی به اسانی که جناب کماندو هم گفتن نیست به هر حال ما می تونیم از یه طرح پایه استفاده کرده ودر عرض چند سال سلاحی قابل قبول تولید کنیم .
مثلا اگر چند سال پیش به جای سرمایه گذاری روی یک سلاح بولپاپ که شد خیبر و نهایتا سما همون زمان روی بهینه سازی و تغییر منکانیزم ام 16 های چینی تمرکز کرده بودیم الان چیزی در حدود اسکار داشتیم.
اینم بگم بحث بودجه هم خیلی اوقات بی معنی هست با همین بودجه سپاه قصد داشت این سلاحهای چینی رو استفاده کنه ولی خوب بعد از چند سال استفاده فهمیدن شرایط ایران و محیطش خشن و متفاوته و از کویر تا دشت و کوهستان و جنگل و دریا داره و باید سلاحی بهتر و زمخت تر ودارن برای همین استفادش محدود در صابرین شده.

راه دوم بهینه سازی داشته هامون هست ولی چند تا مورد هست کلاش اصلا ارگونومی نداره و ارگونومیک کردن اون باعث میشه کل ساختار رو عوض کرد مثلا نوع ضامن و جای اون سیستم گلنگدن باز دستگیره مسلح کننده و تغییرات برای خوشدستی روی خود سلاح و این باعث کار بسیار سنگینی خواهد شد که خود روسیه هم تا کنون این کار رو نکرده و در نوع 74 صرفا کالیبر رو عوض کردن.(هر چند من دست یه نفر کلاشی دیدم که ضامنش مثل ام 16 روی شصت فرد بود و با شصت دست عوض می کیرد موقعیتش رو).

ژ3 رو داریم و این سلاح بسیار ارگونومی هست و فقط نیاز به تغییر کمی برای گلندن باز کردن اون خشاب خور و دستگیره مسلح سازی داره ولی خوب سنگین هست و باید کالیبر رو هم عوض کرد .در عین حال باید کل سیستم کارکردی اون رو هم عوض کرد که این باز خودش خیلی کار رو سخت می کنه.

مورد سوم موجود در کشور ام 16 های چینی هست که شاید بعد از اینکه فهمیدیم کلاش خیلی سخته امروزیش کرد و بعد از اینکه ژ3 در مقام دوم قرار میگیره بهترین گزینه برای بهینه سازی هست هر چند کمی گران در میاد ولی نباید فراموش کرد ما در کشور دو تا خط تولید برای کلاش و ژ3 داریم و ادقام اونها و یه کاسه کردن هزینه ها می تونه هزینه های کلی رو سر شکن کنه و زیاد هم گران در نیاد ولی در عین حال سلاحی برای چند دهه خواهیم داشت.

میشه کار بهینه سازی سما رو هم برای نیروهای هوابرد و ویژه ادامه داد چون هم وزن کمتری داره هم اندازه کوچکتری و در کل برای نیروهخای هوابرد و ویژه سلاح خوبی هست و نمونه سما خیلی از خیبر بهتر از آب در اومده ولی خوب در کل هزینه سلاح بولپاپ خیلی گرانتر از سلاح خشاب جلو هست و برای همین اصلا توان استفاده گسترده اون رو در تمام یگانها نداریم.

در عین حال اگر این کار رو بکنیم می تونیم تجربه و مهارت خودمون رو در ساخت و بهینه سازی اسلحه قوی کنیم و در آینذه اگر از همین الان هم شروع کنیم برای یه دهه دیگه سلاحی بومی و خوب بسازیم.

در ضمن هزینه برای سلاح در کشور فراوان میشه حالا درسته نمود نداره چون نیرویهای حرفه ای هر چی بخوان تهیه می کنن مثلا سپاه ولی بدنه کلی نیروهای مسلح ایران سرباز هستن و در کل ارتش حرفه ای نیست و نیازی هم نیست مثلا به یک سرباز یه اسکار داد و فعلا همون کلاش جوابگو هست.چون هم گران هست و هم تعمیر و نگهداری و پیچیدگی اون بالاست.

ولی دوستان نباید فراموش کنیم ما کم کم داریم خیز ور می داریم برای یک کشور قوی شدن در نه تنها خاورمیانه بلکه دنیا و از همی امروز باید فکرمون رو از درگیری با چند تا پا پتی که با پول نفت دارن بهترین سلاح ها رو می خرن بیاریم بیرون و به فکر روز ی باشیم که ما می خواهیم برای دنیا مدیریت کنیم و این لازمش کار تلاش و قدرتمند شدن در سایه خدا است و فراموش نکنیم خداوند چه دستوری میده و اعدوا الهم.....
بالاخره این کار نیاز به هزینه هم داره و باید انجام داد چاره ای نیست ولی خوب یکبار برای همیشه میشه ما که هر روز سلاح نمی اسزیم یه سلاح خوب می تونه برای یکی دو دهه نیاز ما رو برآورده کنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام به همگي ! :mrgreen:

ماشاالله به اعتماد به نفس خودم ! icon_cheesygrin

ميدونستم اينجوري ميشه ها ! خواستم اين مقوله چهار تا متخصص و ... رو همينجوري بگم ( آخرشم سر اينا بحث برگشت ) گفتم ايشاالله كه به گير نميخوره كه خورد و بحث شد سر اينا ، من اصلا منظور اونجوري نداشتم كه اين كار خيلي ساده هست كه من ميتونم انجام بدم نه منظورم اين بود كه كار اونجوري نيست كه بريم از خيبر شروع كنيم و انگار با مثال های بد کلا بحث رو داغون کردم ! icon_arrowd

داش علی اگه میخوای از این بحث یکی دو روز و سن بنده و ..... بیای بیرون من پایه ام واسه بحث :

از این به بعد حداکثر رو در نظر میگیرم که توی دام دوستان نیفتم و کلا شوخی مبالغه و ... رو میذارم کنار و با اعداد جدی بحث میکنم که دیگه گیر نکنم ! :(

[quote] بسم الله ، شما بفرمایید از تجربیات کشورهای غربی استفاده کنید ، هم اینک تیربار M240 در بهترین مدلها در ایران موجود است ، خب شما بفرمایید با استفاده از تجربه 100 ساله بلژیک در ساخت این تیربار ، بیایید یک تیربار بهتر از این بسازید ، بفرمایید چرا معطلید ؟؟ دوست من اگر طراحی یک تیربار پروتو تایپ به همین سادگی است که شما تصور کرده اید ، پس چرا ایران یک تیربار خوب نمی سازد و همش دارد از این MG3 های مزخرف تولید می کند ؟؟ ( که البته دو سالی است که خط تولید این تیربارها در ایران متوقف شده است ) شما که ساخت یک اسلحه پروتو تایپ را این قدر ساده تصور کرده اید ، آیا تابحال فکر کرده اید که چند تا اسلحه پروتوتایپ در جهان وجود دارد ؟؟ تیربار M240 با استفاده از طرح BAR ساخته شده است . در طراحی و ساخت تیربار PECHENG روسی از طرح PKM استفاده شده است . تا به حال ده ها نمونه اسلحه هجومی در دنیا توسط کشورهای مختلف ساخته شده است که همگی آنها از طرح یکی از اسلحه های معروف جهان استفاده کرده اند ، اون وقت شما چطوری می گی ما در عرض یک مدت کوتاه یک اسلحه بدون الگوبرداری از کشورهای دیگر بتونیم بسازیم ؟؟ عزیز من اسلحه ای را که شما متشکل از چند قطعه فلز ساده تصور کرده اید ، با استفاده از دقیق ترین محاسبات طراحی می شود ولی خیلی از این محاسبات در مرحله عمل با شرایط میدانی جور در نمی آیند ، به همین دلیل یک اسلحه هم می بایست به صورت تئوریک دارای طراحی خوب بوده باشد و هم در مرحله عمل . [/quote]

بسم الله داداش ! شما بیا امکانات در اختیار دوستان قرار بده چرا معطل کنن دو سوته واست میسازن ! داداش من طراحی یک تیربار پروتوتایپ رو به اون سادگی که داشتم شوخی میکردم در نظر نگرفتم صد البته میدونم که کار خیلی سختی هست ولی بازم میخوام بگم در حد ترکوندن یه کپسولی بیشتر نیست وقتی تیربار هست متخصص هست عقل و شعور هست استعداد هست خلاقیت و ابتکار هست پول هست ، همه چی هست چرا نسازیم ؟ چرا میریم سراغ خیبر ؟ من گفتم بدون الگوبرداری بسازیم ؟ خوبه حالا من هر جمله ای که گفتم برگشتم از الگوبرداری از بهترین قسمت های سلاح های موجود در جهان تاکید کردم ؟ داداش شما مطمئنی حرفای منو با دقت میخونی ؟ بنده هزار بار گفتم با الگو برداری و اگر شد با خلاقیت خودمون ارتقاش بدیم ! آخه چرا حرف تو دهن من میزاری داش علی ؟ من گفتم :

[color=red] اون وقت شما چطوری می گی ما در عرض یک مدت کوتاه یک اسلحه بدون الگوبرداری از کشورهای دیگر بتونیم بسازیم ؟؟[/color]
!!!!!!!!!!!!!!

عجـــــــــــــــب !

نه داداش این مبالغه ها کار خودشو کرده ! من کی تصور کردم که سلاح ها از چند قطعه فلز ساخته شده ؟ خوبه توی پست بعدی گفتم که خواستم واسه خیلی سخت نگرفتن کار اینجوری حرف بزنم !

نمیدونستم ! شما گفتید فهمیدم که با دقیق ترین محاسبات طراحی میشه ؟؟؟!

داداش چرا هی حرفشو میزنید ! چرا دلیل نمیارید ؟ هی میگید :

[color=red]ولی خیلی از این محاسبات در مرحله عمل با شرایط میدانی جور در نمی آیند [/color]

! یه دلیل بیارید که نمیشه ؟؟؟؟ چرا همه چی رو نیشه در شرایط آزمایشگاهی سنجید ! آره سلاح ها رو ارتقاع میدن ! ولی برای چی هست ؟ برای اینه که در اون زمان آخرین تکنولوژی رو به کار میبرن ولی به مرور زمان با پیشرفت تکنولوژی اون سلاح هم باید پیشرفت کنه و باید فشار کمتری به سرباز بیاد !

[quote] تصویر بالا بولت اصلی اسلحه M4 را نشان می دهد ، این بولت ( که شما آنرا یک تیکه آهن قراضه تصور کردی ) با استفاده از دقیق ترین محاسبات مهندسی طراحی شده است ، اگر به اندازه یک هزارم میلیمتر طول آن کمتر و یا بیشتر شود بر روی عملکرد کلی اسلحه تاثیر می گذارد . ساخت آن نیز به وسیله هر فلز و یا آلیاژی امکان پذیر نیست ، بلکه می بایست دارای وزن مخصوصی باشد و در عین حال حجم آن تغییر نکند ، حال می بایست فلزی و یا آلیاژی را پیدا کرد که در حجم مخصوص این بولت بتواند جرم مخصوص آنرا تشکیل دهد .

اصلا من ایران را هم مثال نمی زنم ، برزیل و ترکیه را مثال می زنم ، چرا این دو کشور تا کنون یک اسلحه پروتو تایپ که از روی نمونه های غربی و شرقی استفاده نشده باشد را طراحی نکرده اند ؟؟ ترکیه همه اسلحه هاش از روی ام 16 کپی برداری شده است ، برزیل هم همین طور ، این مثال رو زدم که شما نگی ایران اله ایران بله ایران جیم بله .

خب حالا باز هم تصور می کنی طراحی یک اسلحه پروتوتایپ به همین سادگی هاست ؟؟ در عرض یک ماه ، یک سال یا دوسال می شه یک اسلحه طراحی کرد ؟؟؟ [/quote]

داداش من یک هزارم میلیمتر ازش کم میکنم ببینم چی میشه !
من غلط بکنم اینو آهن قراضه تصور بکنم ! باز شما تصور کردی به حساب بچگی انداختی گردن ما !
داداش اگر ما بخواییم ام 16 رو کپی کنیم از همونی که اینا استفاده کردن استفاده میکنیم با میکروسکوپ طولش رو اندازه میگیریم تا به قول شما عملکردش تغییری نکنه !!
یه جواب ساده داره چون ترکیه ایران نیست ! چون اونا آلت دست آمریکا هستن ! هر چی میکنن زیر نظر آمریکاست ! برزیلم که اومده ژ36 رو کپی کرده درسته بهترش نکرده ولی همونو کپی کرده ! داداش شما فکر نکن هر آماری میده قبوله ! نه داداش باید جمله به جمله شما سند داشته باشه ! چون ملت این چیزا رو میخونن ! الان توی ذهنم یه چیزایی هست که نمیدونم چی شده نتونستم رو کیبورد پیاده کنم ! شما برگشتی الکی واسه خودتون حرف درآوردید که مهدی گفته بدون الگو برداری بیاییم خودمون بشیم بابای هرکول اسلحه طراحی کنیم ؟ من کی همچین حرفی زدم ! چرا الکی حرف در میارید ! خوب معلومه این حرف نشون میده طرف یه بچه دوساله هست که هیچ چی سرش نمیشه ولی من همچین حرفی رو نزدم !

[quote] این هم از اون دست حرفهایی بود که نشان می دهد مسائل را بسیار ساده می انگارید .

M16 به خاطر قیمت بسیار سنگین آن ( 3100 دلار در مدل A4 آن ) در خیلی از کشورها قابل استفاده شدن نیست ، اسکار به خاطر قیمت سنگین آن تنها در دست نیروهای سوکوم آمریکا دیده می شود ، اون وقت شما می آیی برای ما اسلحه 5000 دلاری طراحی می کنی ؟؟؟

مگه نیاز ارتش ما فقط اسلحه انفرادی است که ما بیاییم از 9 میلیارد دلار بودجه سالانه ، 2.5 میلیارد آنرا به سلاح سربازانمان اختصاص دهیم ،؟؟

پس خدا نکنه شما بخواهی تانک و جنگنده برای ما طراحی کنی ، چون اون وقت با بودجه ایران سالانه یک جنگنده و دو دستگاه تانک برای کشور مان مهیا می شود . [/quote]

داداش با این حرفتون کاملا مطمئنم که اصلا ساده نمی انگارم ، شما هستید که خیلی ساده می انگارید ، همون قضیه فکرست در مورد من که خدمتتون گفتم ، شما فکرتون کلا منحرفه فکر میکنید دارید جواب یه بچه رو میدید در صورتی که پاش بیفته دوباره یه بحثی راه میندازم که پوز هر کی میخواد حرف بزنه رو بزنم ! شما اصلا صحبت های منو درست نمیخونید که بخوایید بهش جواب بدید ! من خیلی بیشتر از این می انگارم که شما فکر میکنید !

داداش ما بیاییم 2.5 میلیارد دلار از 9 میلیارد دلارمون رو خرج این نیرو کنیم مگه چی میشه .
آره دیدم که چقدر داریم هواپیماها و توپ و تانک میسازیم لااقل یکم خرج این سربازامون بکنیم !
داداش شما مطمئن باش از درون بچه های این مملکت تانک ها و توپ هایی در میاد که حداقل شما رو راضی کنه ! البته تولید میکنیم ولی بی ام پی 1 با اینکه من به خودم امید میدم که اون واسه خودش کولاکه ولی واقعیت چیه ! اینکه حالا این بی ام پی هست یکم بهتر ! میدونم دیگه الان شما میای میگی میدونی این چیه ؟ این سیستم فلان داره !

داداش چرا ما باید اینقدر ضعیف کار کنیم که 9 میلیارد دلار بودجه کل نیروهای مسلحمون باشه ؟ البته بودجه پنهانی و در آمدهای سپاه و ..... هم هست که میتونه به ما کمک کنه که توی یه سال 2.5 میلیارد دلار خرج این سربازا کنیم. مسلما با این 2.5 میلیارد دیگه تا 30 سال هیچ تفنگی دست سربازامون نمیدیم پس چرا اینقدر خرج نکنیم !

وایسید یه مثال بزنم :

ما اومدیم و ام 16 ای 1 رو کپی کردیم خوب حالا چرا نمیاییم بکنیمش ای 4 ؟ اینم حتما خودمون باید کسب کنیم ؟

[quote] باز هم می گم همه آپشن های اسلحه را نمی توان در آزمایشگاه ها مورد آزمایش قرار داد . [/quote]

داداش شما بزرگ مایی ولی هر حرفی که میزنید باید دلیل بیارید اگه دلیل دارید بسم الله اگرم نه که .... !

[quote] کلا در حرفهای شما تناقض زیاد دیده می شه ، از یک طرف می گی طراحی سلاح مدرن مثل G36 برای ایران از ترکوندن سنگارت راحت تر است و از طرف دیگر می گی از روی طرح ها و تجربیات دیگر کشورها استفاده کنیم . فکر نمی کنی این دو تا با هم در تناقض هستند ؟؟

چرا نمی خواهی از این تصورات ساده انگارانه دست برداری ؟؟ چرا به محیط خارج از ذهنیات خود بیشتر توجه نمی کنی ؟؟ کدام کشور در جهان تا به حال توانسته است که یک اسلحه خوب و مناسب در مدت یک سال طراحی و به تولید انبوه برساند که شما می خواهی در عرض یک هفته و یا یک ماه این کار را انجام بدهی ؟؟ فقط یک کشور و یک اسلحه را مثال بزن . [/quote]

ای خدا چرا حرفای من اینجوری به بقیه میرسه !!!
من میگم میتونیم با استفاده از الگوبرداری از طرح های دیگر کشورها مثل ژ 36 و ترکیب کردن این با ابتکارات و خلاقیتمون یه چیز خفن بسازیم این کجاش غلطه که همش شما دارید از اول بحث منو به ساده انگاری ، بچگی و .... متهم میکنید اگه با این حرف بنده مشکل دارید یه نظر سنجی میذاریم تا دوستان خودشون انتخاب کنن البته قبلش هر کس نظراتشو بیان میکنه !

من هیچ گونه تناقضی در صحبت هام ندارم احتمالا شما یه جور دیگه و سر سری حرف های بنده رو میخونید و منظور بنده رو متوجه نمیشید که انشاالله اینطوری باشه !

داداش اولا تصورات بنده ساده انگارانه نیست شما زیاد به متن هایی که میخونی توجه نمیکنی و چون اون مدال افتخار رو میبینید ، یه جو کوچولو میگیرتون و سریع یه جوابی میدید که با حرف های من تناقض داره !

من مگه نگفتم زدن زیرساخت واسه یه مملکت 2-3 سال طول میکشه ؟
من مگه نگفتم که طراحی یک اسلحه یک سال طول میکشه ( مبالغه ها رو بیخیال شید ) ؟!
پس شما چرا میگی ما یه اسلحه رو یه ساله طراحی کنیم و به تولید انبوه برسونیم ؟ اگرم مبالغه ها رو در نظر بگیرید من هیچ گاه از تولید انبوه اسلحه در یکسال حرف نزدم !

داداش اینجوری که شما حرف میزنید بقیه چون زیاد به حرف های بنده دقیق نمیشن چون هم حجمش زیاد هست و چون از طرف یه بچه 15 ساله داره نوشته میشه میان بیشتر جواب های شما رو میخونن و خودتونم که اصلا توجه نمیکنید و متناقض جواب میدید در نتیجه میشه همینی که کاوه میاد میگه میدونی مشکلت چیه ؟ فکر میکنی میتونی همه چیز رو درست کنی و این ذهنیت درذهن بچه ها به وجود میاد در صورتی که بنده همچین حرفی رو نزدم و دارم بر اساس یک سری فاکتور های منطقی حرف میزنم ! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا مهدی
تکلیف ما رو روشن کن آخر سر کار سختیه یا نه!!
[quote]بسم الله داداش ! شما بیا امکانات در اختیار دوستان قرار بده چرا معطل کنن [color=red]دو سوته واست میسازن[/color] ! داداش من طراحی یک تیربار پروتوتایپ رو به اون سادگی که داشتم شوخی میکردم در نظر نگرفتم صد البته میدونم که کار[color=red] خیلی سختی[/color] هست ولی بازم میخوام بگم در [color=red]حد ترکوندن یه کپسولی بیشتر [/color]نیست وقتی تیربار هست متخصص هست عقل و شعور هست استعداد هست خلاقیت و ابتکار هست پول هست ، همه چی هست چرا نسازیم ؟[/quote]
این مدل شما اظهار نظر میکنی بعد میگین چرا حرف منو چپکی میفهمین! من الان موندم که تو طراحی رو در حد ترکوندن کپسولی میدونی و یا ...

[quote]خوبه حالا من هر جمله ای که گفتم برگشتم از الگوبرداری از بهترین قسمت های سلاح های موجود در جهان تاکید کردم ؟[/quote]

این قسمت حرفتم مشکل داره،شما مسائل رو تک بعدی نگاه میکنی! شما اسلحه رو باید به صورت یک شی واحد درنظر بگیری نه ترکیب 20 تا قطعه،هر قسمتی رو اگه بخوای دست بزنی رو قسمت های دیگه اثر میذاره !! (این مثال خوبیه):mrgreen:
[quote]آقا مهدی فرض کن که ما یک ساعته فهمیدیم که اسلحه X لوله اش زود داغ می کنه ، برای برطرف کردن این عیب می بایست جنس لوله را عرض کنیم ، عوض کردن جنس لوله باعث برهم خوردن بالانس اسلحه می شه ، به هم خوردن بالانس اسلحه هم باعث این میشه که اسلحه غیر قابل استفاده باشه ، پس برطرف کردن عیب یک اسلحه به همین سادگی ها هم که تصور می کنید نیست . [/quote]

شما وقتی داری یک اسلحه طراحی میکنی اول از همه باید بگی سقف قیمت هر قبضه چه قدره میگی مثلا 1000 دلار
بعد میری سراغ شاخصه های دیگه نرخ آتش و قابلیت اطمینان وزن و هزار تا چیزه دیگه...
خوب پس شما جای مانورمحدودی داری چون یه سری قید داری توی طراحیت،خیلی ایراد ها رو میدونی و راه حل هم داری اما میبینی عقلانی نیست و به عبارتی به صرف نیست حل کردن اون عیب...
شما هر اصلاحی که بخوای انجام بدی ممکنه یه جای دیگه رو خراب کنی!
اون بیای درست کنی دو جای دیگه خراب بشن و...

کسی نمیگه این اسلحه ها دیگه قابل بهبود نیستن!!
اما همون کپی کردنشون هم به این آسونی نیست اگه بود الان چین فراری میزد!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام به آقا کاوه عزیز ! :mrgreen:
كار سختيه ! دفعه پیش از اصطلاح ترکوندن سیگارت استفاده کردم الان گفتم کپسولی ، انشاالله که افتاد واستون ، نمیدونم چرا جدیدا خیلی پر رمز و راز صحبت میکنم مطمئنم که شما اون چیزی که تو فکرم بوده رو نفهمیدین چون وقت نکردم حرفام رو ویرایش کنم و همونو سند کردم بدلیل بدبختی های زیادی که دارم وقتم کمه حالا سعی میکنم مثل پست قبل حرفام رو باز کنم که شما تهمت های قشنگتون رو مرحمت نفرمایید ! icon_cheesygrin

داداش بذار به این قسمت حرف داش علی رو دقیق جواب بدم انشاالله که جواب شما هم توشه !

داداش من که نمیگم بشینیم هر ساعتی که یه چیزی فهمیدیم دقیقا درستش کنیم من میگم بذاریم مشکلات یک اسلحه نمود پیدا بکنه بعدش با توجه به آخرین تکنولوژی موجود به حل اون مشکلات بپردازیم این نمود کردن که من میگم اون حرف داش علی نیست بلکه اینه که ما یه اسلحه رو تا جایی که تونستیم عالی ساختیم ( همون الگوبرداری ، ابتکارات و .... ) رو میگم بعدش با توجه به گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی اون داغ شدن لوله تو اون دوره زمونه باز زیاده که به این ترتیب باز با آخرین تکنولوژی روز اون عیب و عیب های دیگه رو برطرف میکنیم که اگه محاسبه ای رو هم به هم زد بتونیم یه بهینه سازی اساسی روش انجام بدیم و محاسبات رو درست کنیم !

حالا حرف های شما !
داداش ما وقتی میخواییم قیمت یه اسلحه رو تعیین کنیم باید حداکثر قیمت رو تعیین کنیم که کمترین محدودیت رو برامون ایجاد کنه این اسلحه ای که میخواد تولید بشه باید 20-30 سال دیگه کار کنه برای همین باید آخرین ها رو توش به کار ببریم ! داداش اگه میخواییم یه چیزی رو با توجه به زمانی که توش هستم و آخرین تکنولوژی بدون عیب و نقص تولید کنیم باید مایه خرجش کنیم !

داداش داری خیلی ساده حرف میزنی البته جوابتو اون بالا تو حرفای داش علی دادم ولی مسلما برای ایجاد تغییر باید دوباره خیلی چیزا رو هم محاسبه کنی الکی که نیست ! شما داری در سطح پایین حرف میزنی و خیلی از عوامل رو دخیل نمیکنی ! میگی که این خراب شد اونم خراب میشه ایا به همین سادگیه ؟! مسلما خراب میشه ولی همش راه حل داره ،خب این و اون رو که نمیشه توی یه ساعت درست کرد اینا همه محاسبه داره که نمیشه در آن واحد انجام داد این ، این و اون ها همه باید جمع شن تا در یک دوره بهینه سازی بشه با توجه به ، به هم نریختن محاسبات اون عیب ها رو همراه با تکنولوژِی روز برطرف کرد ! شما فکر میکنی من دارم در سطح داغ شدن لوله حرف میزنم ؟ هر چی شما میگی دارم جواب میدم چون قبلا روش فکر کردم و هر چی الان به ذهن مبارک شما میرسه رو در نظر گرفتم !

منم نگفتم کسی گفته که این اسلحه ها قابل بهبود نیستن !

داداش داری مثل میثم مقایسه میکنیا ! آخه اسلحه چه ربطی به فراری داره ؟ فراری کجا و ام 16 کجا ؟ ! icon_arrowd

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]داداش من که نمیگم بشینیم هر ساعتی که یه چیزی فهمیدیم دقیقا درستش کنیم من میگم بذاریم [color=red]مشکلات یک اسلحه نمود پیدا بکنه [/color]بعدش با توجه [color=red]به آخرین تکنولوژی موجود به [/color]حل اون مشکلات بپردازیم .
[/quote]

مهدی جان چرا اینقدر رو یه حرف خودت پافشاری میکنی؟!
خودت قبول داری ما از سازنده اسلحه از لحاظ تکنولوژی عقبیم،بعد میگی آخرین محصول اونها (که ما تکنولوژی ساخت اون رو نداریم!!! اگه داشتیم خودمون میساختیم!) رو الگو اولیه قرار میدیم،بعد میایم با آخرین تکنولوژی موجود مشکلش رو حل میکنیم!

خب برادر من ما تکنولوژی مون از سازنده اون اسلحه پایین تره! این که انشالله قبول داری؟
آخرین تکنولوژی روزمون هم بازم از تکنولوژی دیروز اون سازنده عقب تره، حالا چه جوری شما میخوای ایراد اون طرح G36 و M-16 رو رفع کنی، من نمیدونم!

ده دفعه هم گفتی با تکنولوژی روز این کارو میکنیم اون کارو میکنیم! اگه میخوای کلاش ارتقا بدی آره این حرفات درسته اما بحث m-4،g-36 با کلاش قاطی نکن!
تکنولوژی روز دست ما نیست ! این و دیگه تو رو خدا بدون بحث قبول کن...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.