ALI

مقایسه و بررسی عملکرد سه اسلحه هجومی G3 ، AK47 و M16

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سربازاي امريكايي واسه تفريح تفنن با كلاش تفن بازي و خاله بازي هم ميكنن :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از دوستان

[quote]
سربازاي امريكايي واسه تفريح تفنن با كلاش تفن بازي و خاله بازي هم ميكنن[/quote]

اتفاقا نیروهای آمریکایی ، برای بقاپذیری بیشتر ، دوره های استفاده و تیراندازی با کلاش را می گذرانند و

همه آنها به خوبی بلدند که با کلاش کار کنند .

[quote]
باید به فکر یک اسلحه بسیار مدرن و کارا و کم هزینه در حد اسلحه های مانند [color=red]FN-2000[/color] یا TAR-21 یا SAR-21 برای نیروهای نظامی کشور عزیزمان باشیم . اولا عصر جدیدی در طراحی اسلحه ها شروع شده ( بولپاپ) که دوستان بیشتر از من آشنایی دارن با این سیستم .و اینکه اسلحه هایی که داره تولید یا طراحی میشه در بیشتر آنها پوکه پرون در قسمت جلو سلاح قرار میگیره و همچنین گلنگدن در قسمت بالا
که مشکلی برای افراد چپ دست یا راست دست پیش نیاید . [/quote]

فکر نکنم F2000 خیلی ارزون باشه .

سلاح های بولپاپ نیز کاربرد خاص خودشون را دارند و در کنار مزایایی که دارند ، معایبی

نیز دارند که در تاپیک جناب رایش مارشال به آن کاملا اشاره شده است .

[quote]
حالا با توجه به این توصیفات چه دلیلی داره که ما اقدام به جایگزینی این سلاح ها نمیکنیم!؟
هر قبضه ak-103 با مخلفات میشه یه رقمی نهایت در حدود 1000 دلار اگه صد هزار تا هم بخریم،میشه 100 میلیون دلار!
یعنی کارایی نیروها به اندازه 100 میلیون دلار هزینه بالا نمیره!؟
کسی میدونه چرا این کار نمیشه به ما هم بگه [/quote]

سری های جدید ALEXANDEROVICH - AK 10X روسی از نظر عملکرد و دقت و کارآمد بودن به مراتب

بهتر از سلاح های آمریکایی هستند ، اما نکته ای را در نظر داشته باشید و اون هم اینکه مدتی پیش

عربستان خواستار خرید تعدادی AK101 به همراه احداث خط تولید این اسلحه در این کشور شده بودند

که هر دو توسط روسیه رد شد ، روسیه این اسلحه ها را به عربستان نفروخت پس به ایران نیز نخواهد داد .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
سری های جدید ALEXANDEROVICH - AK 10X روسی از نظر عملکرد و دقت و کارآمد بودن به مراتب

بهتر از سلاح های آمریکایی هستند ، اما نکته ای را در نظر داشته باشید و اون هم اینکه مدتی پیش

عربستان خواستار خرید تعدادی AK101 به همراه احداث خط تولید این اسلحه در این کشور شده بودند

که هر دو توسط روسیه رد شد ، روسیه این اسلحه ها را به عربستان نفروخت پس به ایران نیز نخواهد داد .[/quote]

اما ونزوئلا هم 100 هزارتا ak-103 خرید و هم خط تولید برای سالی 50 هزارتا...
از نظر حقوقی فکر کنم حق صادرات نداشته باشه و گرنه میشد از اونها بخریم
:cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیلی ممنون از راهنمایی هاتون داش علی گل

اما داش علی کلا اسلحه سری AK طراحی و ظاهری جالب ندارن به دلیل اینکه وقتی لوازم اضافه روی آنها نسب میشه قیافه زوموختی پیدا میکنه و یک سری مشکلات دیگه داره .......
حتی تو سایت مشرق بود یادمه چند وقت پیش به نقل از مقامات نظامی روسیه نوشته بود به دنبال سلاحی کار آمد برای نیرو ویژه های خود هستن که اسلحه ای میخواهن در حد AUG سری جدید !!!

اینهم لینکش :cry:
http://mashreghnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=27130

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]سلام

[quote]
اما ونزوئلا هم 100 هزارتا ak-103 خرید و هم خط تولید برای سالی 50 هزارتا...
از نظر حقوقی فکر کنم حق صادرات نداشته باشه و گرنه میشد از اونها بخریم[/quote]

امروزه به خاطر ایجاد محدودیت هایی جهت جلوگیری از دستیابی کشورهای دیگر به یک جنگ افزار ، قراردادهای نظامی به گونه ای

تنظیم می شود که خریدار اجازه فروش و یا در اختیار دیگر گشور قرار دادن آنرا نداشته باشد ،

البته برای بهره گیری از طرح اسلحه AK103 تنها داشتن یک قبضه کافی است . روس ها هم که آمار تک تک سلاح های فروخته شده

به ونزوئلا را ندارند . می توان با دریافت چند قبضه از این اسلحه با ونزوئلا ( با توجه به روابط مناسب دو کشور ) تا حدودی به ارتقاء کلاشهای

ساخت داخل بر مبنای این نمونه جدید اقدام نمود . معمولا هر کشوری از ابتدایی که یک اسلحه تولید می شود ، اجازه صادرات آنرا

به سایر کشورها نمیدهد ، علت این کار ایجاد جو روانی در کشورهای خریدار و به وجود آوردن این تصور در خریدار ، که تکنولوژی به کار رفته در این

سلاح بسیار پیشرفته است ، می باشد .

در سال 1993 وقتی که RPG 29 ساخته شد تا 5 سال دولت اجازه فروش و صادرات این اسلحه را به کارخانه سازنده آن نداد و پس از

آن شروع به فروش آن به قیمتی بیش از قیمت اصلی آن کرد . :cry:

[quote]
اما داش علی کلا اسلحه سری AK طراحی و ظاهری جالب ندارن به دلیل اینکه وقتی لوازم اضافه روی آنها نسب میشه قیافه زوموختی پیدا میکنه و یک سری مشکلات دیگه داره .......
حتی تو سایت مشرق بود یادمه چند وقت پیش به نقل از مقامات نظامی روسیه نوشته بود به دنبال سلاحی کار آمد برای نیرو ویژه های خود هستن که اسلحه ای میخواهن در حد AUG سری جدید !!! [/quote]

البته اسلحه های سری AK بیشتر از اینکه قیافه داشته باشند ، کارآیی دارند .

در جنگ های امروزی هم بیشرین مورد لوازم جانبی که بر روی اسلحه نصب می شوند ،

نارنجک انداز و سایت هدفگیری اپتیکی است که سری aK می توانند به راحتی از این

دو استفاده کنند .

اون خبر مشرق نیوز مربوط به نیروهای ویژه روسیه است که در حال بررسی برای ساخت یک اسلحه

مخصوص نیروهای ویژه است ،

چندی پیش شبکه ماهواره ای راشا تودی در برنامه ای اعلام کرد که در حال طراحی یک اسلحه به سبک

اسلحه های غربی ، اما بر پایه اسلحه AK 101 که مخصوص نیروهای ویژه این کشور طراحی می شود ،

[/color]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان این ویدئو معروف را حتما ببینید .

در این ویدئو این سه اسلحه با هم مقایسه می شوند .

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/G3_M16_AK47%5B%28000491%2918-14-59%5D.JPG[/img]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/G3_M16_AK47%5B%28000615%2918-15-03%5D.JPG[/img]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/G3_M16_AK47%5B%28002151%2918-15-57%5D.JPG[/img]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/G3_M16_AK47%5B%28002618%2918-16-13%5D.JPG[/img]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/G3_M16_AK47%5B%28002930%2918-16-23%5D.JPG[/img]

حجم فایل : 5.7 مگ

[url=http://parsaspace.com/files/4605858884/?c=695]لینک دانلود از پارسا اسپیس[/url]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیلی عالی بود. ما به G3 تتو بازی Call of duty 4 میگیم دگزا!!
M16 اسلحه مورد علاقه ی منه تو call of duty 6 ازش به عنوان اسنایپ استفاده می کنم. :cry: :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون داش علی بابت ویدئو . در اینویدئو مقایسه به طور عادلانه صورت نگرفته است ! اگر مبحث مقایسه مورد نظر است باید هر 3 سلاح تاریخ تولید یکسان داشته باشند . حتی کلاش تولید پاکستان رو نباید با ام - 16 تولید امریکا مقایسه کرد !!!!! من از یک بنده خدایی که سرباز نیرو ویژه قبرس در افغانستان بود در مورد کارکرد ژ-3 ای که در اختیار داشت خیلی سوال کردم ! به گفته ایشون ژ-3 اصلا قفل نمی کرد و بسیار با اطمینان و کارایی عالی داشت ! همین الان نیروهای ترکیه در نواحی شمال عراق بسیار از ژ-3 استفاده می کنند !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فیلم جالبی بود
به وضوح لگد کمتر و دقت بالاتر M-16 رو نشون داد.
سرعت تعویض خشاب هم که اصلا در موردش حرف نمیزنیم :cry:

اما به نظرم کاربرهای ژ-3 و کلاش یه کم گیج میزدن یارو یه دور خودش میچرخید تازه ببینه خشاب تو کدوم جبیشه!!

اون اولشم که یارو مرد تا یه خشاب با ژ3 خالی کنه :cry:

داش علی فکر کنم با این تاپیکت من آخر سر مجبور شم برم شخصا از یه جایی m-16 برا خودمون بخرم!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]داش علی فکر کنم با این تاپیکت من آخر سر مجبور شم برم شخصا از یه جایی m-16 برا خودمون بخرم!![/quote]
واسه ما هم یه دونه بخر :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]من هم با نظر دوستان موافقم ،

البته این ویدئو را همین طوری گذاشتم ، ولی من هم عقیده دارم که این ویدئو کاملا جهت دار بود

و به گونه ای ساخته شده بود که هر بیننده ای واقعا فکر می کنه M16 صد در صد نسبت به دو اسلحه دیگه

برتری داره . در حالی که این طور نیست ،

کلنل جون چرا راه دوری می ری ، همین G3A6 های ساخت ایران که عکسش رو گذاشتم ، به نسبت

G3 های معمولی ، بسیار دقیقتر ، کم لگدتر و سبکتر است و دارای بقاپذیری بسیار بالایی است .

من خودم با این نمونه G3A6 ساخت ایران تیراندازی کردم ، با آنکه من از نظر هیکل خیلی درشت هستم

اما باز هم لگد اسلحه بسیار ناچیز بود ( حداقل برای من ) و به راحتی کنترل می شد .

یا نمونه های G3P4 ساخت پاکستان هم بسیار دقیق و کم لگد است و اصلا گیر نمی کند

نیروی آمریکایی در حال تمرین با یک G3P4 ساخت پاکستان .

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/300px-070305-M-6412J-109.JPEG[/img][/color]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به قول یکی از کماندوهای ارتش :

اسلحه رو ژ-3 اوردن حرام است حرام !!!! :cry: :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به قول یکی از کماندوهای ارتش :

اسلحه رو ژ-3 اوردن حرام است حرام !!!! :cry: :cry:[/quote]

چقدر ارتشی با عاطفه ای بود!!

دلم کباب شد :thinking:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا من یه پیشنهاد دارم، XM8 رو مهندسی معکوس کنیم و با کالیبر ژ3 تولید کنیم :cry:
اینطوری بازم با یه تیر یارو دار فانی رو ودا میگه :cry:
یعنی نمیشه؟ آخ که بشه :thinking:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.