mahdi42

آبدیت اطلاعات درمورد توانایی ارتش های مهم منطقه (بی طرفانه و منصفانه)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

نه خیر دوست من نظم در ارتش زبانزد همه است ولی سپاه و نیروی انتظامی پس از ارتش قرار میگیرن البته امکانات اموزشی سپاه بیشتر و مدرن تر از ارتش هستش ولی کیفیت اموزشی ارتش به هیچ وجه با سپاه قابل مقایسه نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]نه خیر دوست من نظم در ارتش زبانزد همه است ولی سپاه و نیروی انتظامی پس از ارتش قرار میگیرن البته امکانات اموزشی سپاه بیشتر و مدرن تر از ارتش هستش ولی کیفیت اموزشی ارتش به هیچ وجه با سپاه قابل مقایسه نیست.[/quote]

تو کدومش خدمت کردی؟؟من که هر دوشونو از نزدیک زیارت کردم(به قول یه ارنستو روملی چشمک)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من ارتش بستگی مستقیم به مراتب داره هرچه بالاتر منظم تر مثلا مراتب بالاتر ارتش مثل همون لشگر نوهد نظم بیشتری دارن تا پادگان هایه ارتش که مثل کاروانسرا اداره میشه ولی سپاه در مراتب پایین تر هم از نظم خوبی برخورداره و مدیریت بهتری اصولا در ارتش چیزی به نام اهمیت دادن به جان سرباز وافراد مهم نیست ولی در سپاه خیلی وضع بهتره هم از نظر رسیدگی به افراد وهم امکانات شاید شما بگین لشگر نوهد سابقه خیلی بیشتری داره ولی صابرین سپاه یک چیزه دیگه است چه از نظر آموزش چه از نظر امکانات و چه از نظر تجهیزات و ادوات ارتش فقط در مراتب بالا خوب ومنظم اداره میشه ولی در حدود سربازی افتضاحه ولی ما با این وجود از نظر نیرویه زمینی تمام همسایه هامون رو حریفیم به خصوص با استفاده از جنگ نامتقارن و کماندویی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
متاسفانه یا خوشبختانه ما خیلی فامیل و دوست و .... تو ارتش داریم ولی سپاه خیر.

من هم با آقای Goebbels موافقم که تجهیزات و امکانات بهتری دارن ولی ارتش به لطف وجود بهترین اساتید و با وجود این که امکانات و تجهیزات خوبی ندارن به نظر من سطح آموزش منظور من کادری بود نه سرباز در ارتش خیلی بهتر از سپاه هستش.

ولی بهتره از موضوع اصلی منحرف نشیم و اگر دوست دارید میتونید تاپیکی در موضوع مقایسه نوهد و صابرین ایجاد کنید که به نظر من خیلی جالب میشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا بهتر نيست هند رو از مقايسه خارج كنيم ؟!؟!؟ چون تو همه زمينه ها از بقيه سره ٬ فقط شايد از نظر زميني كمي عقب باشه .

دوستان يه نكته يادتون رفت . اين كه فكر نكنم هيچ كشوري بتونه در زمان جنگ كل ملت رو بسيج كنه براي شركت در جنگ .

دوستان از نظر نيروي زميني فكر نكنم جلو تركيه و يا هيچ كدوم از كشورهاي منطقه كم بياريم چون روز به روز داره به كميت و كيفيت تانك هاي ما افزوده ميشه . هم ذوالفقار و هم تي 72 هاي بهينه . در ضمن توپ 125 تي 72 با گلوله مناسب براي آبراماز خطرناكه چه برسه به بقيه تانك ها كه صد در صد تي 72 بهينه بهتر از لئوپارد 1 حتي بهينه شده . و همون طور كه دوستمون اشاره كردن قدرت توپخانه اي ارتش و سپاه رو هم حساب كنيد كه ميتونن يه منطقه رو در زمان كمي تبديل به جهنم كنن .

در ضمن ايران هم تجربه جنگيدن با حريفي كه كلاسيك ميجنگه رو داره و هم حريفي كه نامتقارن و چريكي ميجنگه و اين خودش يه فاكتور مهمه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برگردیم به بحث اصلی نکته ای که یادم نبود اینه که اگر بخواهیم خودمون رو با همسایه ها قیاس کنیم مهمترین چیز شرایط جغرافیاییه مثلا ترکیه که با ما مرز دریایی نداره پس بحث فقط زمینی و هوایی میشه که ما در زمین و اونها در هوا برترن یا هند هم که هم مرز نیست پس بحث دریایی و هوایی میشه که در هر دو برترن از ما اسراییل هم که فقط هوایی که به دلیلی فاصله برتریش در هوا کم میشه عربستان هم کلا هوایی برتر از ما هست و زمینی و دریایی هم که هیچی نیست ولی فکر کنم در مجموعه 3 نیرو به لحاظ کارامدی در جنگ ارتش رژِیم اسراییل از همه بهتر باشه با وجود یک ‌ذره خاک ارتش بزرگ و نیرومندی داره که برایه کشوری مثل هندوستان هم میتونه کافی باشه حتی قدرت توپ خانه ای هم فقط برایه ما نیست دیگران هم دارن خوبشو هم دارن و نکته آخر اینکه من تصور نمیکنم تانک ذولفقار اونم ورژن 3 به تولید انبوه رسیده باشه و شاید فقط یک نمونه یا طرح آزمایشی باشه برایه تولید انبوه در آینده در آخر ببخشید زیاد حرف زدم شرمنده icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در كل با شما موافقم دوست عزيز .
فكر كنم تو كل پست هاي من هم بيشتر تاكيد بر تي 72 بود تا ذوالفقار . در ضمن احتمال وجود تي 90 هم هست .
يه چيز ديگه دوستان . ما ضعفمون در هوا رو با قوي كردن پدافندمون كمي تونستيم جبران كنيم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در ضمن احتمال وجود تي 90 هم هست [/quote]
اگر باشه که من نمیدونم هست یا نه ولی خدا از زبانت بشنوه اگر باشه که دیگه ما تو نیرویه زمینی مشکلی نداریم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نیروی زمینی ترکیه قابل مقایسه با ما نیست چون اونا فقط ارتش رو دارن و چیزی شبیه سپاه وجود نداره پس بودجه ها و کیفیت اموزشی همه برابره و هر روز بیشتر میشه و دارای ادوات بسیار بروزی هستند نه مثل ما که هنوز روی کمیت تاکید داریم.
در ضمن من اعتقاد دارم نیروی هوایی هند فقط از پاکستان سرتره و برتری خاصی نسبت به بقیه نداره و جور این نیروی هوایی رو فقط سوخو30 ها میکشن که مطمئنن برای یک جنگ خوب کافی نیست وحالا قبول دارم که دراینده برنامه های خوبی برای بازسازی دارن ولی توان فعلی کافی نیست
دوستان نگاهتون به تعداد اونا نباشه چون بیشتر هواپیماهای اونا میگ 21 و....هستن که از زمان شوروی مونده به جا . در ضمن توان عملی ناو هواپیما بر های امریکا در یک جنگ دو طرفه(نه مثل عراق) و در صورتی که هردو طرف قوی باشن زیر سئوال میره حالا چه برسه به ناو هواپیمابر کوچک هند که به نظرم هیچ عددی نیست.
اونا فقط قدرت بازدارندگی دارن که از سلاح های هسته ای و قدرت موشکی اونا ناشی میشهicon_rolleyes .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گزارش روزنامه برزيلي "اواستادو " از تحولات خاورميانه؛
[color=red][b]ايران بزرگترين قدرت استراتژيك حوزه خليج فارس خواهد شد[/b][/color]

به نوشته اين روزنامه برزيلي، در فهرست قدرت‌هاي نظامي سال 2011 "گلوبال فاير پاور "، ايران از نظر قدرت نظامي در جهان در رديف 12 قرار مي گيرد. پس از آن عربستان سعودي در رديف 26 و خود عراق در رديف 36 قرار مي گيرند. در اين بررسي، سرمايه‌گذاري هاي ايران در زمينه‌هاي هسته اي به حساب نيامده است كه در اين صورت، اين كشور در رديف بالاتري قرار مي گرفت.

كشورهاي امارات عربي، كويت، عمان و قطر بين 50 كشور قدرتمند از نظر قدرت نظامي قرار نگرفته اند. در اين بررسي، تنها شمار نظاميان، سلاح ها ، تانك و كشتي ها و هواپيماها به حساب نيامده بلكه قدرت توليد صنايع نظامي هم در نظر گرفته شده است.

رده بندي قدرتهاي نظامي جهان از ديد "گلوبال فاير پاور ":
1-آمريكا
2-روسيه
3-چين
[color=red]4-هندوستان[/color]
5انگلستان
[color=red]6-تركيه[/color]
7-كره جنوبي
8-فرانسه
9-ژاپن
[color=red]10-رژيم صهيونيستي[/color]
11-برزيل
[color=red]12-جمهوري اسلامي ايران[/color]
[color=red]15-پاكستان[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جالبه کره شمالی حساب نشده یا کشوری مثل سوئد یعنی این دو کشور از پاکستان ضعیف ترند؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقاي goebbels حرف شما درمورده ارتش خيلي هم غلطه فكر نكنم خدمت كرده باشي چه برسه تو ارتش اصلا حرفتو قبول ندارم اگه يه جايي مثله تيپ55 هوابرد شيراز خدمت كرده بودي ميفهميدي اموزش وارتش يعني چي. بعدش من تواين تاپيك همه چيز ميبينم جز تحليل نظامي كارشناسي.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تا اونجایی که دیدم بعضی از دوستان کاملا جو گیر شدن و نیروهای مسلح ایران با ادوات فرسودشون رو ابرقدرت محسوب کردن!
اگر از قوای نظامی ما موشک های بالستیک رو فاکتور بگیریم بقیه ادواتمون مال زمانه جنگه! مخصوصا نیرو هوایی که واقعا داغونه ما با f-4.f-5 که بدنه اصلی نیرو هوایی هستند شانسی در برابر نیرو هوایی دیگر همسایه هامون نداریم!! از نظر تجهیزات انفرادی و زرهی و نیرو زمینی هم که تعریفی نیستیم و پدافند هم که همونطور که دوستان گفتن چیز خاصی که مارو تو موقعیت برتری قرار بده نداریم.
پس بریم به جون همین موشکا دعا کنیم icon_rolleyes
در نیروی دریایی هم که عربستان شروع به خرید های بزرگی کرده در حالی که ما... فقط تبلیغات می کنیم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقاي blitzبراتون متاسفم اين شماييد كه رو احساس حرف ميزني مطمعنم تاحالا يه اسلحه از نزديك نديدي هرتازه به دوران رسيده اي بلند ميشه در مورد موضوعات نظامي نظر كارشناسي ميده اينهمه عربستان عربستان نكن برامون ما نيازي نداريم بخريم موقعيكه ناو وناوشكن ناوچه وزيردريايي و... ميسازيم خيلي فرق هست بين كشوري كه ميخره وميسازه اگه يكذره سواد نظامي داشتي فكر ميكردي ازين نظرات الكي نميدادي تو كدوم قسمت نيروي مسلح ياوزارت دفاع يا صنايع دفاعي خدمت ميكني كه با اين راحتي نظر ميدي . icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اقاي blitzبراتون متاسفم اين شماييد كه رو احساس حرف ميزني مطمعنم تاحالا يه اسلحه از نزديك نديدي هرتازه به دوران رسيده اي بلند ميشه در مورد موضوعات نظامي نظر كارشناسي ميده اينهمه عربستان عربستان نكن برامون ما نيازي نداريم بخريم موقعيكه ناو وناوشكن ناوچه وزيردريايي و... ميسازيم خيلي فرق هست بين كشوري كه ميخره وميسازه اگه يكذره سواد نظامي داشتي فكر ميكردي ازين نظرات الكي نميدادي تو كدوم قسمت نيروي مسلح ياوزارت دفاع يا صنايع دفاعي خدمت ميكني كه با اين راحتي نظر ميدي . :x[/quote]

تا اونجایی که دیدم بعضی از دوستان کاملا جو گیر شدن و نیروهای مسلح ایران با ادوات فرسودشون رو ابرقدرت محسوب کردن!
اگر از قوای نظامی ما موشک های بالستیک رو فاکتور بگیریم بقیه ادواتمون مال زمانه جنگه! مخصوصا نیرو هوایی که واقعا داغونه ما با f-4.f-5 که بدنه اصلی نیرو هوایی هستند شانسی در برابر نیرو هوایی دیگر همسایه هامون نداریم!! از نظر تجهیزات انفرادی و زرهی و نیرو زمینی هم که تعریفی نیستیم و پدافند هم که همونطور که دوستان گفتن چیز خاصی که مارو تو موقعیت برتری قرار بده نداریم.
پس بریم به جون همین موشکا دعا کنیم icon_rolleyes
در نیروی دریایی هم که عربستان شروع به خرید های بزرگی کرده در حالی که ما... فقط تبلیغات می کنیم!

blitz@
اول در مورد خرید عربستان اینکه به هر حال عربستان هر چه قدر خرید کند از نیروی دریایی امریکا قوی تر که نمیشه در ضمن این نیروی دریایی مسخرشونم توی خلیج فارس به درد نمیخوره اساسا ناوگان بزرگ در محیط بسته و کوچکی مثل خلیج فارس توسط سلاح های ابتدایی تری مثل قایق های تند رو اسیب پذیر ترن البته در خارج خلیج فارس قوی تر

@sarbaz65
دوم از کی تا الان ناوشکن ساختیم؟؟؟
مطمئنا اگه تحریم نبودیم شاید از لحاظ قدرت ساخت سلاح قدرتی در حد هند یا نهایتا چین داشتیم ولی حتی ساخت جماران هفت سال یا بیشترطول کشید چون موتورشو نمی دادن آخر سر از آلمان یا فرانسه خریدیم که بازم بعضی قطعاتشو ندادن و اون وقت اون قطعاتو ساختیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.