mahdi42

آبدیت اطلاعات درمورد توانایی ارتش های مهم منطقه (بی طرفانه و منصفانه)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[color=red]باز بحث داره از مقایسه نظامی ایران با کشور هایه فوق منحرف میشه به مقایسه ایران با امریکا [/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مقایسه عراق و ایران معنی نداره و عراق واقعا نیروی زمینی درست وحسابی برای جنگ با امریکا نداشت.

فقط یه چیز بم که ششاید ربطی به تاپیک نداشته باشه:
ما چند فامیل عراقی- ایرانی داریم که یعنی ایرانی هستن ولی عراق بزرگ شدن میگن امریکایی ها
عشق فوقلعاده ای نسبت به مردم ایران دارن وخیلی برای ایرانیا احترام قائلا بر عکس دیدشون نسبت به سپاه پاسداران مثل جنایت کار هست البته حق دارن چون هر هفته چند تا درجه دار سپاه رو دستگیر میکنن. مثلا وقتی بعضی اصفهانی ها میرفتن اونجا انچنان بهداشت رو رعایت میکردن و اینقدر فاز مثبت میدادن(مذهبی) که امریکایی ها کیف میکردن .
ولی خودمونیم مقابل سربازای تمام دومتری امریکایی نمیدونم در صورت در گیری چیکار میتونیم بکنیم. چون من خودم سربازان و تانک های اونارو از نزدیک دیدم اولش کیف کردم برای این نظم ولی بعد ناراحت شدم چون با خودم فکر کردم دیدم اینا بعدا شاید درصورت جنگ به من هم شلیک کنن ولی اطمینان بهتون میدیم اگه امریکا حمله کنه قطا نمیزاریم از استان ما وارد شه چون برای ما افت داره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=red]باز بحث داره از مقایسه نظامی ایران با کشور هایه فوق منحرف میشه به مقایسه ایران با امریکا [/color][/quote]

سلام
ایضا شما به نظر سنجی بالای تایپیک نگاهی نمی کنید !؟
دقیقا داره مقایسه می کنه ...

[quote]
فقط یه چیز بم که ششاید ربطی به تاپیک نداشته باشه:
ما چند فامیل عراقی- ایرانی داریم که یعنی ایرانی هستن ولی عراق بزرگ شدن میگن امریکایی ها
عشق فوقلعاده ای نسبت به مردم ایران دارن وخیلی برای ایرانیا احترام قائلا بر عکس دیدشون نسبت به سپاه پاسداران مثل جنایت کار هست البته حق دارن چون هر هفته چند تا درجه دار سپاه رو دستگیر میکنن. مثلا وقتی بعضی اصفهانی ها میرفتن اونجا انچنان بهداشت رو رعایت میکردن و اینقدر فاز مثبت میدادن(مذهبی) که امریکایی ها کیف میکردن .
ولی خودمونیم مقابل سربازای تمام دومتری امریکایی نمیدونم در صورت در گیری چیکار میتونیم بکنیم. چون من خودم سربازان و تانک های اونارو از نزدیک دیدم اولش کیف کردم برای این نظم ولی بعد ناراحت شدم چون با خودم فکر کردم دیدم اینا بعدا شاید درصورت جنگ به من هم شلیک کنن ولی اطمینان بهتون میدیم اگه امریکا حمله کنه قطا نمیزاریم از استان ما وارد شه چون برای ما افت داره.
[/quote]

سلام برادر »
یه خاطره ای تو همین سایت بود که تعریف می کرد سر تیپ عراقی برای اینکه جلوی دوربین های خبری اسرای ایرانی رو مسخره کنه رفت به یه نوجوان اسیر گیر داد و بهش گفت که تو با این قدت چرا اومدی جنگ ، نوجوان بسیجی گفت حالا که جنگ با اسلحه هست فرقی نمی کنه قدم چقدر باشه و می تونم از اسلحه استفاده کنم ، به جاش شما که بزرگترین راحت تر گلوله می خورین icon_rolleyes

دقیق نگفتمش ولی منظورم رو رسوندم ...

عجب ، عجب ، عجب ، این ها فیلمشان هست که بین مردم و نیروهای مدافع کشور فاصله بندازن ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سلام
ایضا شما به نظر سنجی بالای تایپیک نگاهی نمی کنید !؟
دقیقا داره مقایسه می کنه ...[/quote]
نگاه کردم شما امریکا می بینی خودت میدونی من که ندیدم شما فکر کن امریکا هم هست icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من موقعيت جغرافيايي هم مهمه
مثلا ايران يه كشور پهناوره با كوهستان هاي زياد كه ميتونه تاسيسات مهمشو لابلاشون پنهان كنه كه اينجوري حمله هوايي بهشون خيلي سخت ميشه
يه چيز ديگه هم اينكه بايد حزب ا... رو جزو نيروهاي ايران حساب كرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به نظر من موقعيت جغرافيايي هم مهمه
مثلا ايران يه كشور پهناوره با كوهستان هاي زياد كه ميتونه تاسيسات مهمشو لابلاشون پنهان كنه كه اينجوري حمله هوايي بهشون خيلي سخت ميشه
يه چيز ديگه هم اينكه بايد حزب ا... رو جزو نيروهاي ايران حساب كرد[/quote]

ممنون و سلام
البته کوهستانی بودن در بین همه این کشور ها جز عربستان مشرکه و البته یک ضعف هم میتواند باشد (برای اینکه راحتتر مورد هدف قرار میگیرد توسط موشک های کروز و اینکه نقاط کور راداری بیشتر میشود)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان توجه داشته باشن من نظر خودم رو دادم ممکنه درست باشه یا غلط کارشناسى كه نیست فقط یک نظر دادم به عنوان یک فرد مبتدی ولی در مورد دوست عزیز A-10 که گفتن هند با اون جمعیت نیرویه زمینیش از ما ضعیفتره قدرت نیرویه زمینی به تعداد جمعیت نیست به تجربه جنگی و ادوات و استراتژی نبرد و غیره و در پاسخ به Alpacino66 به نظر من ایران از نظر کمیت(از هند و پاکستان برتره نه از نظر تکنولوژی موشکی) در ضمن ساخت موشک قاره پیما برایه ما کاری نداره تعداد موشک هایی که ما میتونیم در سال بسازیم فکر کنم خیلی از هند وپاکستان بیشتره پاکستانی که کشور نسبتا فقیریه و هندی که با اون نیمی از جمعیتش هنوز گرسنه هستند و در خیابان زندگی میکنن[/quote]

اگر از نظر تجربه بگی هند بخاطر تجربه جنگ با پاکستان بی تجربه نیست
از لحاظ تجهیزاتم به شدت پیشرفتس چه از لحاظ هوایی دریایی یا زمینی و حتی موشکی
از لحاظ فضایی هم از ما خیلی جلو ترند
از لحاظ تکنولوژِی هم که هند وضیعتشو با همکاری در ساخت پک فا نشون داده و در دریا هم به ساخت ناو هواپیما بر مشغوله
جمعیتم خیلی در جنگ مهمه در جنگ فرسایشی جایگزینی نیرو ها شرط اول پیروزیه
در هر صورت وسعت و جمعیت هند زیاده و اسیب پذیریش رو کم میکنه بر خلاف اسراییل که به علت کم جمعیت بودن و وسعت کم اسیب پذیر تره و خسارت زیادی بهش وارد میشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اگر از نظر تجربه بگی هند بخاطر تجربه جنگ با پاکستان بی تجربه نیست
از لحاظ تجهیزاتم به شدت پیشرفتس چه از لحاظ هوایی دریایی یا زمینی و حتی موشکی
از لحاظ فضایی هم از ما خیلی جلو ترند
از لحاظ تکنولوژِی هم که هند وضیعتشو با همکاری در ساخت پک فا نشون داده و در دریا هم به ساخت ناو هواپیما بر مشغوله
جمعیتم خیلی در جنگ مهمه در جنگ فرسایشی جایگزینی نیرو ها شرط اول پیروزیه
در هر صورت وسعت و جمعیت هند زیاده و اسیب پذیریش رو کم میکنه بر خلاف اسراییل که به علت کم جمعیت بودن و وسعت کم اسیب پذیر تره و خسارت زیادی بهش وارد میشه[/quote]
بله درسته که جنگه با پاکستان یک تجربه خوب بوده ولی به نظر من از نظر تجربه جنگی اصلا در حد ما نیستن از لحاظ تجهیزات پیشرفته هند رو به رشده ولی هنوز تا نقطه مطلوب فاصله زیادی داره و بسیاری از تجهیزات نیروهاش هنوز هم فرسوده وقدیمی هستن بحث ما فضایی هم نبود چطور شما پیش کشیدی نمیدونم به لحاظ تکنولوژی هند به کمک روسیه وامریکا واسراییل بالا رفته و کمتر خودش به دست اورده بیشتر تکنولوژی گرفته در مورد همکاری در ساخت پک فا هم من نمیدونم ولی فکر نکنم روسها اجازه همکاری در یک همچین پروژه ی استراتژیکی رو به هندی بدن که از دوستان نزدیک امریکا حساب میشه در هر صورت هند تهدید برایه ایران نمی تونه باشه چون تا به حال که مشکلی با هم نداشتیم و با کمال احترام همزیستی کردیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="Goebbels"][quote] در هر صورت هند تهدید برایه ایران نمی تونه باشه چون تا به حال که مشکلی با هم نداشتیم و با کمال احترام همزیستی کردیم[/quote]
اتفاقا هند یکی از دشمنان [color=darkred]بالقوه[/color] ماست و اتیش زیر خاکستره. یادم میاد قبلا زمزمه حمله اسرائیل از هند به گوش میرسید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]مقایسه عراق و ایران معنی نداره و عراق واقعا نیروی زمینی درست وحسابی برای جنگ با امریکا نداشت.[/quote]
خود عراقی ها نمی خواستن مقاومت کنن!!!
اگه مقاومت می کردند تلفات بالایی از آمریکایی ها می گرفتند.
مردم از صدام خسته شده بودند!!!
.......................................................................
[quote]ما چند فامیل عراقی- ایرانی داریم که یعنی ایرانی هستن ولی عراق بزرگ شدن میگن امریکایی ها
عشق فوقلعاده ای نسبت به مردم ایران دارن وخیلی برای ایرانیا احترام قائلا بر عکس دیدشون نسبت به سپاه پاسداران مثل جنایت کار هست البته حق دارن [b]چون هر هفته چند تا درجه دار سپاه رو دستگیر میکنن.[/b] مثلا وقتی بعضی اصفهانی ها میرفتن اونجا انچنان بهداشت رو رعایت میکردن و اینقدر فاز مثبت میدادن(مذهبی) که امریکایی ها کیف میکردن .
ولی خودمونیم مقابل سربازای تمام دومتری امریکایی نمیدونم [b]در صورت در گیری چیکار میتونیم بکنیم.[/b] چون من خودم سربازان و تانک های اونارو از نزدیک دیدم اولش کیف کردم برای این نظم ولی بعد ناراحت شدم چون با خودم فکر کردم دیدم اینا بعدا شاید درصورت جنگ به من هم شلیک کنن ولی اطمینان بهتون میدیم اگه امریکا حمله کنه قطا نمیزاریم از استان ما وارد شه چون برای ما افت داره.[/quote]
جان من یعنی هر هفته ما بهشون درجه دار کت بسته تحویل میدیم!!! :mrgreen:
اگه اینطری باشه من موندم چه طور درجه دار های ما ته نکشیدده :x

داداش من اگه به قد بود که دیگه.....
قد ملاک نیست اون چیزی که ملاکه چاشنی هست که به زبان ساده بهش میگن خا...
icon_rolleyes که در وجود ایرانی ها وفور یافت می شود
مگر این که تو خلافشو ثابت کنی!!!
.................................................
راستی به نظرت سپاه خیر مملکت می خواد یا سربازای آمریکایی که اینقدر عشق ما هستن :mrgreen:
در ضمن اگه یه سرباز آمریکایی دیدی بهش از طرف من بگو I love you

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="Salem"][quote]
.................................................
راستی به نظرت سپاه خیر مملکت می خواد یا سربازای آمریکایی که اینقدر عشق ما هستن :x
در ضمن اگه یه سرباز آمریکایی دیدی بهش از طرف من بگو I love you[/quote]
به کی بگم i love you حتما زناشون دیگه. چون به مردا که اینو نمیگن(ای شیطونicon_rolleyes )
اتفاقا تنها خوبی مرز نشینی همینه که هرگونه جنگ افزاری رو ماهی یکبار میبینی ولی میای با ذوق وشوق تعریف کنی تو سایت میگن دروغ میگی.(از این به بعد تعریف نمیکنم)
تازه سربازای امریکایی که شاخ ودم ندارن واونور دنیا که نیستند و تاچند ماه پیش با هاشون سلام و احوال پرسی ساده ودست وپاشکسته میکردیم (تو مرز مهران و سومار)(خانوماشون خیلی خوشگلن و ادم روحیه میگیره وقتی میبیندشون)(شما هم خیلی سخت میگیرین. مگه سربازای اونا هستن که حکم جنگ صادر میکنن؟)
راستی من کی گفتم اونا خیر مارو میخوان؟ من فقط گفتم ایرانی هارو دوست دارن وبه عنوان یک ملت با شعور قبول دارن . (اگه تو قبول نداری اون یه حرف دیگس)

به قرآن راست میگم. به امام حسین راست میگم. به حضرت عباس راست میگم. به ...........................................................................................راست میگم.
متاسفانه ما باید مثل خودتون رفتار کنیم تا بفهمید که دنیا این نیست که همه رو دشمن خودت کنی :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]عشق فوقلعاده ای نسبت به مردم ایران دارن وخیلی برای ایرانیا احترام قائلا بر عکس دیدشون نسبت به سپاه پاسداران مثل جنایت کار هست البته حق دارن چون هر هفته چند تا درجه دار سپاه رو دستگیر میکنن.[/quote]
داداش این جملت به کل ایراد داره مگه سپاهی ایرانی نیست!
اگه اینا از ایرانی خوششون میاد باید از سپاهی که یک ایرانی هست هم خوششون بیاد نه این که از نیروی نظامی کشور بدش بیاد اما از مردم خوشش بیاد
اینا دارن فتنه میندازن خبر نداری
راستی اون دستگیری درجه دارا چی شد
نمی خوای در موردش منبع بیاری؟
و اگر نه منم میتونم بگم که تکاورای صابرین در افغانستان جنگ خون خواهی در برابر آمریکایی ها راه انداختن و توانستند تعداد بیشماری از سربازای آمریکایی را به هلاکت رسانده و تعدادی را به عنوان اسیر به همراه خود به وطن بیاورند .
............................................................
[quote]به قرآن راست میگم. به امام حسین راست میگم. به حضرت عباس راست میگم. به ...................................................................... .....................راست میگم.
متاسفانه ما باید مثل خودتون رفتار کنیم تا بفهمید که دنیا این نیست که همه رو دشمن خودت کنی Confused[/quote]
حالا این قسم ها رو بردار وجهه خوبی نداره
قبول، اگه دوست دارن خب ما هم دوسشون داریم اگه نه بخوان یه سانت پاشون رو کج بزارن و بیان تو خاک ایران اونوقت ما میشیم ملک الموت برای اونا حالا می خواد دوست داشته باشه می خواد نداشته باشه

خدا کنه اینجوری که تو میگی باشه
امیدوارم دوستی خاله خرسه نباشه و دندون تیز نکرده باشن برای ناموس ما
..........................
اینم برای دونستن میگم
حمله به افغانستان و عراق فقط برای محاصره ایران و کنترل ما بود، تازه بعد اینا می خواستن به ما حمله کنن
اما...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]عشق فوقلعاده ای نسبت به مردم ایران دارن وخیلی برای ایرانیا احترام قائلا بر عکس دیدشون نسبت به سپاه پاسداران مثل جنایت کار هست البته حق دارن چون هر هفته چند تا درجه دار سپاه رو دستگیر میکنن.[/quote]
داداش این جملت به کل ایراد داره مگه سپاهی ایرانی نیست!
اگه اینا از ایرانی خوششون میاد باید از سپاهی که یک ایرانی هست هم خوششون بیاد نه این که از نیروی نظامی کشور بدش بیاد اما از مردم خوشش بیاد
اینا دارن فتنه میندازن خبر نداری
راستی اون دستگیری درجه دارا چی شد
نمی خوای در موردش منبع بیاری؟
و اگر نه منم میتونم بگم که تکاورای صابرین در افغانستان جنگ خون خواهی در برابر آمریکایی ها راه انداختن و توانستند تعداد بیشماری از سربازای آمریکایی را به هلاکت رسانده و تعدادی را به عنوان اسیر به همراه خود به وطن بیاورند .[/quote]

قربونت برم تو داری شمال زندگی میکنی نمیدونی اینجا چه غوغاییه و از اونجا داری نظر یکسری افراد مثل خودتو میخونی خیال میکنی همه چیز بلدی
من حد اقل ....بار رفتم عراق نه فقط برای زیارت بلکه اونجا فامیل داریم و تا حالا حداقل هفت هشت بار با سربازای امریکایی گپ زدیم و بی دلیل حرف نمیزنم(اونا هم زن وبچه دارن عین ما چون از مریخ نیومدن و حدود بیست درصدشون عربی دست وپاشکسته بلدن و بعضی فارسی هم یاد گرفتن(خیلی کم به دلیل وفور زائر ایرانی))
اونا به علت تبلیغات منفی از سپاه کلا دل خوشی ندارن چون اونجا جو اینطوریه که تمام تروریست ها تحت نظارت نیروی قدس سپاه هستن و اینو بگم که خود عراقی ها از ایران و ایرانی به معنای واقعی متنفرن. واینقدر ایرانی هارو ازیت میکنن که تحملش برای من سخته.
اگه اونجا بگی ایرانی هستی جنس ها رو پنج برابر حساب میکنن بجز زمانی که فروشنده ایرانی -عراقی باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اونا به علت تبلیغات منفی از سپاه کلا دل خوشی ندارن چون اونجا جو اینطوریه که تمام تروریست ها تحت نظارت نیروی قدس سپاه هستن و اینو بگم که خود عراقی ها از ایران و ایرانی به معنای واقعی متنفرن. واینقدر ایرانی هارو ازیت میکنن که تحملش برای من سخته. [/quote]
آقا دیگه داری زیاده روی میکنی.
تو داری به ایران تهمت حمایت از تروریست میزنی
یعنی ایران به تروریست ها کمک میکنه تا مردم عراق را قتل عام کنن!!!!
نه داداش من ، پس عربستان اونجا شده مو ، اونا هستن که تروریست ها رو حمایت میکنن تا شیعیان عراق رو به خاک و خون بکشن.
..............................................
تفکر عراقی ها برمیگرده به زمان جنگ که از ایرانی ها شکست خوردن نه بخاطر نفوذ ایران تو عراق
چیکار کنن عقب افتاده هستن دیگه نمی خوان دیدشونو باز کنن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]اونا به علت تبلیغات منفی از سپاه کلا دل خوشی ندارن چون اونجا جو اینطوریه که تمام تروریست ها تحت نظارت نیروی قدس سپاه هستن و اینو بگم که خود عراقی ها از ایران و ایرانی به معنای واقعی متنفرن. واینقدر ایرانی هارو ازیت میکنن که تحملش برای من سخته. [/quote]
آقا دیگه داری زیاده روی میکنی.
تو داری به ایران تهمت حمایت از تروریست رو میزنی
یعنی ایران به تروریست ها کمک میکنه تا مردم عراق را قتل عام کنن!!!!
نه داداش من ، پس عربستان اونجا شده مو ، اونا هستن که تروریست ها رو حمایت میکنن تا شیعیان عراق رو به خاک و خون بکشن.
..............................................
تفکر عراقی ها برمیگرده به زمان جنگ که از ایرانی ها شکست خوردن نه بخاطر نفوذ ایران تو عراق
چیکار کنن عقب افتاده هستن دیگه نمی خوان دیدشونو باز کنن[/quote]

فکر نکنم مطلبم رو خوب خونده باشی اگه کمی به خودت زحمت میدادی به مطلبم نگاه میگردی میدیدی که گفتم اونجا به [color=blue]علت تبلیغات منفی جو اینجوریه[/color] نه اینکه من چیزی گفته یا تهمتی زده باشم .
فکر کنم فقط به تیتر مطلب توجه میکنی بعد میای پوست منو میکنی icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.