Goebbels

تاپیک جامع مقایسه Tupolev Tu-160 Blackjack با B1-B Lancer

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='lordashrafi' timestamp='1375706888' post='326801']
[quote name='cheka' timestamp='1317636943' post='202211']
[quote] پيشنهاد ميكنم جنگهاي اين دهه اخير دوطرف و خصوصا ويژگيهاي عملياتي لنسر رو بيشتر بررسي كنيد. سطح مقطع راداريش در حدود يه اف5 .( تو پرواز هاي مختلفش ثابت كرده .حالا ديگه خود دانيد. البته 160 واقعا يه روس زيبا و با ابهته اما حيف كه تو روسيه توليد شده و هيچ وقت به توانايي كامل نميرسه[/quote]

سطح مقطع راداری B-1B طبق وبسایت Global security حدود 10 مترمربع هست که یک دهم بمب افکن بی-52 ، 2.5 برابر جنگنده Su-30MKI و 2 برابر جنگنده F-16 هست ! (سطح مقطع راداری اف-5 رو پیدا نکردم وگرنه با اون هم مقایسه میکردم) ، منابع روسی سطح مقطع راداریTu-160 رو رسا مشخص نکرده اند اما گفته میشه سطح مقطع پایینتری نسبت به B-1B داره (توجه داشته باشید در سال 2007 یک فروند از همین Tu-160 ها بدون این که کشف بشه وارد حریم هوایی آمریکا شد !)
[/quote]منبع بده لطفا برادر در ضمن به جای نوشتن اسم سایت لینک بزن تا در به در دنبالش نگردیم لینکشونو حتما بده برای تمامی جملاتت منبع می خام چون باید خودم ببینم تا باور کنم
[/quote]

خدمت شما جناب Lordashrafi عزیز

لینک سطح مقطع راداری B-1B:
http://www.globalsecurity.org/military/world/stealth-aircraft-rcs.htm

لینک سطح مقطع راداری Tu-160:
http://www.aviatia.net/military-aircraft/tupolev-tu-160-blackjack/

لینک پرواز Tu-160 به حریم هوایی آمریکا بدون کشف:
http://en.rian.ru/russia/20060422/46792049.html
http://www.flightglobal.com/news/articles/russians-claim-bomber-flights-over-us-territory-went-undetected-206145/
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من بی-1-بی رو انتخاب میکن چون آمریکاییه و به علت محک خوردن بیش از حد تقریبا همه ی نقایصش برطرف میشه ولی روسیه...

سوال اینه که آیا
RCS (m2) RCS (dB) automobile 100 20 B-52 100 B-1(A/B) 10 F-15 25 Su-27 15 cabin cruiser 10 10 Su-MKI 4 Mig-21 3 F-16 5 F-16C 1.2 man 1 0 F-18 1 Rafale 1 B-2 0.75 ? Typhoon 0.5 Tomahawk SLCM 0.5 B-2 0.1 ? A-12/SR-71 0.01 (22 in2) bird 0.01 -20 F-35 / JSF 0.005 -30 F-117 0.003 insect 0.001 -30 F-22 0.0001 -40 B-2 0.0001 -40
قبول داری که مقطع راداری ی اف-22 یک سانتی متر مربع است آیاقبول داری که بی-2 هم همین طوره؟(این جوری هیچ راداری توانایی شناساییش دربیشتر از 20کیلومتر اونم و فضارو نداره در جو که خدا به دشمناش رحم کنه درسته مقطع راداری بی1 10متره ولی در مورد توپولوف هیچی ندیدم تو اون سایتهرو گوگل ترنس لیت کردم هیچی پیدا نکردم دادا مردم تا همشو بخونم این دفعه بهم بگوکه تو کدوم خط نوشته بلاخره توهمشو خوندی و می دونی دیگه!

درمورد نفوز هم باید بهت بگم که راستش اون دوسایتی که نوشتی به محض ورود متوجه شدم هیچ کدومشون تاریخی نزدن از وقوع این حادثه (چنین حادثه ی مهمی رو هیچ وقت امکان نداره که براش زمان ثبت نکنن همون موقع چون دیگه از خوندن ترجمه های نامعلوم گوگل ترنسلیت خسته شده بودم ترنسلیتش نکردم ولی تا آخر هفته حتما خودم ترجمش می کنم ویرایش شده در توسط lordashrafi
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='lordashrafi' timestamp='1375775352' post='327106']
درمورد نفوز هم باید بهت بگم که راستش اون دوسایتی که نوشتی به محض ورود متوجه شدم هیچ کدومشون تاریخی نزدن از وقوع این حادثه (چنین حادثه ی مهمی رو هیچ وقت امکان نداره که براش زمان ثبت نکنن همون موقع چون دیگه از خوندن ترجمه های نامعلوم گوگل ترنسلیت خسته شده بودم ترنسلیتش نکردم ولی تا آخر هفته حتما خودم ترجمش می کنم
[/quote]

جناب لرد اشرفی

اعلام نشدن زمان برای چنین واقعه ای خیلی عجیب نیست ، اگر انجام نشده بود آمریکایی ها سریعا در همان زمان این ادعا رو تکذیب میکردند که نکردند !

توجه داشته باشید بحث مقایسه بین B-1 و Tu-160 هست و ارتباطی بین سطح مقطع F-22 و B-2 با موضوع تاپیک وجود ندارد ، در صورتیکه از روند مانورهای نظامی اطلاع داشته باشید مطمئنا میدانید که تشخیص نقایص و محک خوردن تجهیزات در مانورها تا حد زیادی قابل انجام هست .
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='cheka' timestamp='1375790120' post='327220']
[quote name='lordashrafi' timestamp='1375775352' post='327106']
درمورد نفوز هم باید بهت بگم که راستش اون دوسایتی که نوشتی به محض ورود متوجه شدم هیچ کدومشون تاریخی نزدن از وقوع این حادثه (چنین حادثه ی مهمی رو هیچ وقت امکان نداره که براش زمان ثبت نکنن همون موقع چون دیگه از خوندن ترجمه های نامعلوم گوگل ترنسلیت خسته شده بودم ترنسلیتش نکردم ولی تا آخر هفته حتما خودم ترجمش می کنم
[/quote]

جناب لرد اشرفی

اعلام نشدن زمان برای چنین واقعه ای خیلی عجیب نیست ، اگر انجام نشده بود آمریکایی ها سریعا در همان زمان این ادعا رو تکذیب میکردند که نکردند !

توجه داشته باشید بحث مقایسه بین B-1 و Tu-160 هست و ارتباطی بین سطح مقطع F-22 و B-2 با موضوع تاپیک وجود ندارد ، در صورتیکه از روند مانورهای نظامی اطلاع داشته باشید مطمئنا میدانید که تشخیص نقایص و محک خوردن تجهیزات در مانورها تا حد زیادی قابل انجام هست .
[/quote]
موضوع رو اصلاً جدی نگرفتن تا اعلام کنن. در ای مورد یه بحثی داشتیم که جناب ALI هم اظهار نظر کرد و راحت مشخص شد چنین موضوعی از پایه اشتباه بوده. اگر چنین اتفاقی افتاده باید سندی در موردش باشه مثل یه عکسی ...چیزی! مثل اینه من بیام یه لینک خبر بزارم که مثل کشور خودمون توی آبهای آمریکا جاسوسی میکرده!! خوب آیا اصلاً جدی گرفته میشه که جواب بدن. خیلی احمقانست که این غول راداری توی رادارهای ایالات متحده ظاهر نشه!! دور از عقله دوست من.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب نپتون

آمریکایی هایی که برای دونه دونه حرف های فرماندهان ما و دیگر ادعاهای مقامات روسی تکذیبیه صادر میکنند بعیده به چنین چالش علنی و مستقیم به سیستم دفاعی خاک کشورشان واکنشی نشان ندهند ! مگر اینکه بدانند در صورت تکذیب سندش منتشر خواهد شد ! اینکه هنوز سندی منتشر نشده است هم برای همین بوده . البته جدی نگرفتن مقامات آمریکایی میتونه نظر شخصی شما باشه و کاملا محترم هست

در مورد معایب و نقاط کور راداری در ارتفاع کم تحقیق بفرمایید ، Tu-160 در ارتفاع پست و با استفاده از رادارهای Terrain following عملیات نفوذ رو انجام داده است
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خب اگه این جوریه چرا شما تونستید زمان دقیقش رو بگید ولی منابعتون نتونستن دقیقا اون منابعب رو ذکر کنید که خودتون دیدینش و زمانشو اعلام کردید در ضمن اینکه من از گوگل ترنسلیت خسته شدم منتظرم که یکی که انگلیسیش خوب هست بیاد خونمون و ترجمش کنه برام اگه تا آخر هفته نیومد خودم تلاشمو می کنم برای ترجمش در ضمن سر آخر نگفتید که تو کدوم بخش از اون یکی سایته نوشته که مقطع راداری توپولف کمتره از بی-1 من منتظر جوابم هستم چون اگه نادرست بوده باشه من که خیلی عصبانی می شم چون واقعا به معنای واقعی کلمه مردم و زنده شدم تا متن ترجمه شدشو بخونم با این که به دقت خوندم ولی هیچی حتی سر سوزنی در موردش پیدا نکردم ویرایش شده در توسط lordashrafi

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ادب رو رعایت کنید جناب اشرفی

من زمان دقیقش رو ذکر نکردم ! هرچند در متن ریانوستی گفته شده در جریان رزمایش های بمب افکن های روسی در آوریل 2006 این نفوذ انجام شده که بازه ی چند روزه ای بیشتر نیست

[quote name='lordashrafi' timestamp='1375812015' post='327364']
خب اگه این جوریه چرا شما تونستید زمان دقیقش رو بگید ولی منابعتون نتونستن دقیقا اون منابعب رو ذکر کنید که خودتون دیدینش و زمانشو اعلام کردید در ضمن اینکه من از گوگل ترنسلیت خسته شدم منتظرم که یکی که انگلیسیش خوب هست بیاد خونمون و ترجمش کنه برام اگه تا آخر هفته نیومد خودم تلاشمو می کنم برای ترجمش در ضمن سر آخر نگفتید که تو کدوم بخش از اون یکی سایته نوشته که مقطع راداری توپولف کمتره از بی-1 من منتظر جوابم هستم چون اگه دروغ بوده باشه من که خیلی عصبانی می شم چون واقعا به معنای واقعی کلمه مردم و زنده شدم تا متن ترجمه شدشو بخونم با این که به دقت خوندم ولی هیچی حتی سر سوزنی در موردش پیدا نکردم
[/quote]

با دقت بیشتری بخونید :

[left][i][b][font=arial][color=#2c2b2b][size=3]A second difference is that, though significantly larger than the USAF bomber, the Tu-160 has smaller radar cross-sections and lower aerodynamic drag.[/size][/color][/font][/b][/i][/left]
[left][i]تفاوت دوم اینست که برخلاف بزرگتر بودن از بمب افکن نیروی هوایی آمریکا، بمب افکن Tu-160 دارای سطح مقطع راداری پایینتر و درگ آیرودینامیکی کمتر میباشد[/i][/left]

که USAF Bomber طبق جملات قبلی متن ، همان بمب افکن B-1B هست ، خط 30 ام متن را بخوانید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='cheka' timestamp='1375794983' post='327252']
جناب نپتون

آمریکایی هایی که برای دونه دونه حرف های فرماندهان ما و دیگر ادعاهای مقامات روسی تکذیبیه صادر میکنند بعیده به چنین چالش علنی و مستقیم به سیستم دفاعی خاک کشورشان واکنشی نشان ندهند ! مگر اینکه بدانند در صورت تکذیب سندش منتشر خواهد شد ! اینکه هنوز سندی منتشر نشده است هم برای همین بوده . البته جدی نگرفتن مقامات آمریکایی میتونه نظر شخصی شما باشه و کاملا محترم هست

در مورد معایب و نقاط کور راداری در ارتفاع کم تحقیق بفرمایید ، Tu-160 در ارتفاع پست و با استفاده از رادارهای Terrain following عملیات نفوذ رو انجام داده است
[/quote]
فرض کن که خواسته یا نا خواسته بر اساس همین نقاط کور راداری(اونم تواقیانوس!!!) وارد حریم هوایی شده درسته؟
نقطه ورود به حریم هوایی کجا بوده؟ آلاسکا یا مرزهای غربی؟
در هر صورت بین روسیه(سیبری) و آمریکا یه مرز بیکران اقیانوسی هستش درسته؟
چگونه و چطور وارد شده؟ اصلاً با عقل جور درنمیاد به همین خاطر هم اظهار نظری نشده. خودت خوب میدونی روسها همیشه برای اینکه در برابر غربی ها خصوصاً آمریکا کم نیارن اگر کوچکترین سوتی از رقیب بگیرن میکنن توی بوق دوست من. در حالت دیگه فکر نکم چنین ریسکی رو بکنن که حریم هوایی قدرت اول دنیا رو که نیروی اول هوایی دنیا رو در اختیار داره نقض کنن، اونم به صورت عمدی! در هر صورت اگر شما میخواید قبول کنید نظرتون محترمه ولی بنده ترجیح میدم چنین چیزی رو قبول نکنم چون غیر منطقی هستش.

به طور کل اینجور برات بگم که دوران جنگ سرد و این خاله زنک بازیها تموم شده. امروزه آمریکا روسها رو همتراز متحدان خودش مثل انگلیس و فرانسه که جزو قدرتهای فرا منطقه ای هستن به رسمیت میشناسه و اون رو شریک خودش میدونه(به جز اختلافهای ظاهری) و نیازی به خودنمایی ها و ابراز وجود روسها دیگه نیست. ویرایش شده در توسط nepton
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='nepton' timestamp='1375813783' post='327390']
فرض کن که خواسته یا نا خواسته بر اساس همین نقاط کور راداری(اونم تواقیانوس!!!) وارد حریم هوایی شده درسته؟
[/quote]

ظاهرا اصلا در باره ی جزییات این عملیات و انحنای زمین و ... اطلاعی ندارید ، لینک ریانوستی بالا رو مطالعه کنید نفوذ به بخش آمریکا در دریای مجمند شمالی و در نزدیک قطب بوده است . ضمن اینکه انحنای زمین و کور بودن رادار در ارتفاع پایین بدلیل این انحنا اقیانوس و زمین ندارد !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='cheka' timestamp='1375814788' post='327406']
[quote name='nepton' timestamp='1375813783' post='327390']
[/quote]

ظاهرا اصلا در باره ی جزییات این عملیات و انحنای زمین و ... اطلاعی ندارید ، لینک ریانوستی بالا رو مطالعه کنید نفوذ به بخش آمریکا در دریای مجمند شمالی و در نزدیک قطب بوده است . ضمن اینکه انحنای زمین و کور بودن رادار در ارتفاع پایین بدلیل این انحنا اقیانوس و زمین ندارد !
[/quote]
اول اقیانوس منجمد شمالی نه دریا! "بخش آمریکا در دریای مجمند شمالی و در نزدیک قطب بوده است" icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek
انحنا در سطح دریا نسبت به زمین خیلی فرق داره دوست من!
در هر صورت آمریکایی که سپر دفاع موشکی و بالاترین سطح فناوری الکترونیکی تو بخش نظامی داره و کمتر کسی باور میکنه این لینک خبر رو. گفتم که بنده ترجیح میدم باور نکنم. اگر چنین چیزی واقعیت داشت جنجالی میشد دوست من. ولی هر خبری باید منبعی مورد تایید داشته باشه که خبر شما بدون هیچ مدرک و اسنادی هست. پس دلیل نمیشه که باور کنیم مگر کسانی که این اخبار به مزاقشون خوش میاد!
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اولا این که کلمه ی دروغ به کلمه ی نادرست ویرایش شد و من از شما عذر خواهی می کنم دوما این که شما در حرف هاتون سراحتا اعلام کردید در سال 2007 حالا می گویید 2006 بلاخره کدام یک؟سوما این که 22/4/2006حداقل7-8 ماه تفاوت دارد باسال 2007 شما به 7-8 ماه میگویید بازه ی چند روزه؟

لطفا به لینک[url="http://en.rian.ru/russia/20060422/46792049.html"]http://en.rian.ru/russia/20060422/46792049.html[/url]توجه فرمایید اگه به سمت راست نگاه کنید یه لیست بلند از اخبار و اتفاقات داره که تواون سخنان رییس جمهور روسیه به گونه ای بیان شده که انگار یه در دنیا بهترین و مقتدر ترینه دقیقا کاریکاتور اوباما رو چند سانت پایین تر می بینید که اونو شبیه به کرکس نشون داده همین اعتبار و عدالت این سایتو زیر سوال میبره و این یعنی دارن توش یه طرفه به قاضی میرن
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام خدمت همه دوستان و با تشکر از گوبلز عزیز
دوستان اگر کسی در مورد تعداد موشکهای کروز قابل حمل توسط دو بمب افکن و همچنین دقت و برد اونها هم اطلاعاتی بدن خیلی خوب میشه به این دلیل که تا زمانیکه سیستمهای پدافند هوایی پیشرفته در مقابل اونها فعال باشه هیچ کدوم قادر به نزدیک شدن به اهداف خودشون نیستن و فقط تبدیل میشن به یک سکوی پرتاب عالی برای شلیک موشکهای کروز دوربرد و دقیق. وقتی هم که سیستم پدافند هوایی نابود بشه که همون هواپیماهای قرن بوق هم میتونن برای بمباران وارد معرکه بشن. بنابراین اگر بخوایم مقایسه ای بین تواناییهای این دو هواپیما داشته باشیم باید دو تا سناریو در نظر بگیریم. اول در حالتی که پدافند هوایی موثری وجود نداشته باشه که با توجه به میزان حمل بیشتر تسلیحات توسط توپول این بمب افکن دارای برتری هست. درسناریوی دوم پدافند هوایی موثری روبروی اون وجود داره : در این صورت قطعا هیچکدوم جرات نزدیک شدن به حریف رو ندارن بنابراین در این حالت باید ببینیم موشکهای دوربردی که دو طرف میتونن حمل کنن چی و چندتاست؟
همونطور که دوستان هم قبلا گفتن هر کشوری متناسب با استرتژیهای خودش سلاح میسازه. در اینجا هم این مساله وجود داره. مثلا شاید توپول سطح مقطع راداری کمتری داشته باشه یا بتونه در ارتفاع پایین تری پرواز کنه که اگر اینجوری باشه از این لحاظ از بی1 برتره. اما یک سوال اینجا مطرح میشه که آیا این برتری برای پوشش دادن ضعف تسلیحاتی در مورد موشکهای کروز هست یا نه؟ یا اینکه مثلا حمل بیشتر بمب احتمالا بدلیل این نیست که [color=#ff0000]شاید [/color]بمبهای روسی از دقت کمتری برخوردارن و به همین دلیل بی1 قابلیت حمل بمبهای کمتر ولی دقیقتری رو داره؟
اگر دوستان کمی بصورت ترکیبی بحث کنن خیلی بهتر میشه. منظورم از ترکیبی، ترکیب هواپیما و تسلیحات قابل حمل بصورت دقیقتر هست. ویرایش شده در توسط mrb

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='lordashrafi' timestamp='1375822376' post='327478']
اولا این که کلمه ی دروغ به کلمه ی نادرست ویرایش شد و من از شما عذر خواهی می کنم دوما این که شما در حرف هاتون سراحتا اعلام کردید در سال 2007 حالا می گویید 2006 بلاخره کدام یک؟سوما این که 22/4/2006حداقل7-8 ماه تفاوت دارد باسال 2007 شما به 7-8 ماه میگویید بازه ی چند روزه؟
[/quote]

جناب لرد اشرفی جسارتا متاسفانه شما نه زحمت ترجمه ی متن خبرها رو به خودتون میدید و نه حتی نکاتی که بنده از ترجمه اش استخراج میکنم رو توجه میکنید ! طبق متن ریانوستی که لینکش رو پیشتر دادم ، عملیات نفوذ در خاک آمریکا در طی رزمایش بمب افکن های روسی که در ماه آوریل سال 2006 (2007 اشتباه بود که پیشتر گفتم) برگزار شد ، انجام شده . با توجه به اینکه این رزمایش ها هم چند روز بیشتر طول نمیکشه پس نتیجه گیری اینکه عملیات نفوذ هم در بازه ی زمانی چند روزه ی مانور اتفاق افتاده که جوابی به سوال شما مبنی بر تاریخ دقیق نفوذ بود !

در مورد اعتبار وبسایت خبری هم پیشنهاد میکنم ابتدا در مورد خبرگزاری Ria novosti که یک خبرگزاری دولتی روسیه و کاملا رسمی هست ، تحقیق بفرمایید. اون عکسهای مد نظر شما هم لینک از دیگر وبسایت های روسی مثل RBTH و ... بوده ، اعتبار اخبار این وبسایت فراتر از این حرفهاست .

در مورد تسلیحات موشک کروز دو طرف بنظرم کافی باشه که به خانواده ی موشک های کروز KH از جمله KH-101 که معروفترین آنهاست اشاره کنم . کلاهک اتمی این موشک تخریب معادل 200 کیلوتن TNT دارد ، برد این موشک 3000 کیلومتر و دقت آن بین 6 تا 9 متر هست ، هر بلک جک قادر به حمل و شلیک 12 عدد از این موشک هاست . لذا دقت این موشک به اندازه ی کافی مناسب بنظر میرسد

موشک کروز قابل پرتاب از B-1 Lancer ، موشک کروز AGM-86B هست با برد 2400 کیلومتر ، دقت دقیق این موشک اعلام نشده و تخمین ها میزانش رو 3 متر عنوان کرده اند
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر مومن هیچ وقت از منابع یه کشور برای بدست آوردن اطلاعاتش استفاده نکن اگر هم دولت تحت نظر نداشته باشدش حد اقل یه بحثی این وسط میاد به نام ارق ملی در مورد بازه ی چند روزه متوجه شدم و از شما تشکر می کنم چندتا سوال هم داشتم 1-در مورد تداد موشک های کروز قابل حمل در بلک جک بی-1 2-تعداد بی1 های نیرو ی هوایی امریکا و وپولوف های رو سیه 3-سال ساخت یعنی فن آوری ساختشون برای کدوم سال هست 4- اگه یه سری اطاعات مفید درمورد موشک های کروز در دست دارید برای افزایش سطح دانش نظامی دستبوستان میشوم که در اختیار قرار بدهید متشکر میشم اگه به سوالاتم پاسخ بدید

اگر هم که حولشو ندارید میشوانید منبع بدید تامن خودم بروم و ببینم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته B-1B قابلیت شلیک موشکهای رادار گریز [color=#333333][font=arial, Helvetica, sans-serif][size=3]JASSM و [/size][/font][/color][color=#333333][font=arial, Helvetica, sans-serif][size=3]JASSM-ER با بردهای 370 و 920 کیلومتر رو هم داراست (2006)[/size][/font][/color]. البته این موشکها برای هدف قرار دادن عمق خاک دشمن چندان مناسب نیستن اما با توجه به رادارگریزی که دارن و ادعای شرکت سازنده برای هدف قرار دادن سیستمهای پدافند هوایی و مکانهایی که بخوبی توسط اونها محافظت میشن مناسبه.
با توجه به مطالب بیان شده توسط دوستان میشه گفت که tu 160 دارای برتری محدودی نسبت به B-1b هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.