Sorena_Noshad

مقایسه نیروی دریایی ایران و عربستان سعودی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با توجه به عکسی که سینا گذاشته مثل اینکه تعجب بنده بی مورده .
آقا میتونه حمل کنه . میتونه :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان پهپاد کرار رو هم فراموش نکنند چون این بدون سرنشین توانایی [b]حمل دو موشک ضد کشتی کوثر[/b] رو داره[/quote]
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/gdfd.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درگيري قراره تو خليج فارس باشه پس بهتره ناوهامون رو باهشون مقايسه نكنيم....
يه طرف جنگ قايق هاي قوق سريع كروز انداز باور و ذولفقار و موشك هاي مرگ اور خليج فارس و قادر و پهپاد هاي كرار و زير دريايي هاي ايراني و طرف ديگه هم ناوچه هاي پيشرفته سعودي و البته نيروي هوايي مجهز و بروزش.

حالا بايد ببينيم ايا موشكي حريف سريع ترين قايق هاي نظامي دنيا ميشه؟
بايد ببينيم ايا فالانكس حريف يه موشك بالستيك فوق سريع ميشه؟

البته بايد ببينيم سعودي ها توانايي بمباران اسكله هاي مارو دارند يا نه اگه داشته باشند برد با اوناست و اگه نداشته باشند بدجور برد با ما ميشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خدمت هم وطنان عرب زبان عزیزمون سو تفاهم نشه عربستان هرچی بزنه توسر خودش بازم در مقابل ایران عزیز هیچی نیست درضمن سال نو رو خدمت همه میلیتاریستیهای عزیز وملت ایران تبریک عرض میکنم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کاش همه نیروهای ما مانند نیروی دریایی مکانیزه و پیشرفته بودن نیروی دریایی برخلاف سایرنیروهای ما بسیار آماده و وتجهیزاتش عمرپایینی دارن دربرتری با عربستان که حتمی خواهد بود چرا که نیروی دریایی عربستان برخلاف نیروی هواییش چندان قدرتمند نیست واگه بخوان این نیرو رو سامان ببخشن بازهم غریب به بیشتر از 10 سال خواهد کشید اما نیروی دریایی ما با اتکا به توان داخل و ساخت قایقها ی تندرو مجهز به کروزها دریایی خودشان بمانند یک ناوچه هستند که میتوانند یک ناوشکن با همه خرج مخارج را به درون آب بفرستند نیروی دریایی عربستان اگر با نیروی دریایی سایر کشورهای خلیج فارس متحد باشن باز هم درمقابل نیروی دریایی ایران کاری رو نمیتونن بکنن بقول مقام معظم رهبری نیروی دریایی ایران یک نیروی راهبردی هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جان من مگه نيروي دريايي عربستان قابل مقايسه با ايران هست!
شايد از نظر فناوري به روزتر باشه ولي از نظر نيروي انساني و شجاعت و هوش چى؟
جناب گوبلز اين امضات خيلي باحاله :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]کاش همه نیروهای ما مانند نیروی دریایی مکانیزه و پیشرفته بودن نیروی دریایی برخلاف سایرنیروهای ما بسیار آماده و وتجهیزاتش عمرپایینی دارن دربرتری با عربستان که حتمی خواهد بود چرا که نیروی دریایی عربستان برخلاف نیروی هواییش چندان قدرتمند نیست واگه بخوان این نیرو رو سامان ببخشن بازهم غریب به بیشتر از 10 سال خواهد کشید اما نیروی دریایی ما با اتکا به توان داخل و ساخت قایقها ی تندرو مجهز به کروزها دریایی خودشان بمانند یک ناوچه هستند که میتوانند یک ناوشکن با همه خرج مخارج را به درون آب بفرستند نیروی دریایی عربستان اگر با نیروی دریایی سایر کشورهای خلیج فارس متحد باشن باز هم درمقابل نیروی دریایی ایران کاری رو نمیتونن بکنن بقول مقام معظم رهبری نیروی دریایی ایران یک نیروی راهبردی هست.
[/quote]

اتفاقا عمر بسیاری از تجهیزات نیروی دریایی بیش از 30 تا 40 ساله و عمر خدمتی استاندارد بسیاری از اون ها تموم شده ولی هنوز هم از اون ها استفاده میشه !! با این که تعمیرات و به روز رسانی هایی بر روی آن ها انجام شده ولی به هر صورت باید جایگزین بشن ، حالا با دو سالی یه کلاس موج فکر کنم چند دهه طول بکشه !!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]کاش همه نیروهای ما مانند نیروی دریایی مکانیزه و پیشرفته بودن نیروی دریایی برخلاف سایرنیروهای ما بسیار آماده و وتجهیزاتش عمرپایینی دارن دربرتری با عربستان که حتمی خواهد بود چرا که نیروی دریایی عربستان برخلاف نیروی هواییش چندان قدرتمند نیست واگه بخوان این نیرو رو سامان ببخشن بازهم غریب به بیشتر از 10 سال خواهد کشید اما نیروی دریایی ما با اتکا به توان داخل و ساخت قایقها ی تندرو مجهز به کروزها دریایی خودشان بمانند یک ناوچه هستند که میتوانند یک ناوشکن با همه خرج مخارج را به درون آب بفرستند نیروی دریایی عربستان اگر با نیروی دریایی سایر کشورهای خلیج فارس متحد باشن باز هم درمقابل نیروی دریایی ایران کاری رو نمیتونن بکنن بقول مقام معظم رهبری نیروی دریایی ایران یک نیروی راهبردی هست.
[/quote]

اتفاقا عمر بسیاری از تجهیزات نیروی دریایی بیش از 30 تا 40 ساله و عمر خدمتی استاندارد بسیاری از اون ها تموم شده ولی هنوز هم از اون ها استفاده میشه !! با این که تعمیرات و به روز رسانی هایی بر روی آن ها انجام شده ولی به هر صورت باید جایگزین بشن ، حالا با دو سالی یه کلاس موج فکر کنم چند دهه طول بکشه !!![/quote]
کی میگه عمرشون زیاده بجز ناوشکنهای کلاس الوند بقیه اکثرناوچه های موشک انداز ساخت چین وفرانسه جدیدن اما نیروی هوایی خودتون بهتر از من میدونین زمینی ام مثل هوایی البته خیلی بهتر شده تا زمانی که من تو خدمت بودم توپهای 155 م.م جدید ساخت داخل میومدن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من فکر نمی کنم حتی از نظر فناوری هم عقب تر از رژیم آل سعود باشیم :lol:

اصلا بحث قایق های تندرو به نظر بحث خوبی میاد به نظرم بحث رو به سمت توانایی های قایق های تندرو و همچنین آرایشات نظامی یا سلاح های به کار رفته در این قایق ها و دفاع نیرو های فرا منطقه یا منطقه ای بکشونیم بد نیست...!

تولــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــیـــــــــــــــــــد

مــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
کی میگه عمرشون زیاده بجز ناوشکنهای کلاس الوند بقیه اکثرناوچه های موشک انداز ساخت چین وفرانسه جدیدن اما نیروی هوایی خودتون بهتر از من میدونین زمینی ام مثل هوایی البته خیلی بهتر شده تا زمانی که من تو خدمت بودم توپهای 155 م.م جدید ساخت داخل میومدن.[/quote]

به جز ناوچه های تندر ، بچه ناو ها مانند کلاس کمان و الوند و هواناوها و همینطور هواپیماهای گشت دریایی سنی بالای 30 سال و متوسط 35 به بالا دارن ! به نظر شما 35 سال کار برای شناورهایی که تازه در یک جنگ هم شرکت داشته اند عمر کمیه ؟ تا کی میشه از اون ها استفاده کرد ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به جز ناوچه های تندر ، بچه ناو ها مانند کلاس کمان و الوند و هواناوها و همینطور هواپیماهای گشت دریایی سنی بالای 30 سال و متوسط 35 به بالا دارن ! به نظر شما 35 سال کار برای شناورهایی که تازه در یک جنگ هم شرکت داشته اند عمر کمیه ؟ تا کی میشه از اون ها استفاده کرد ؟[/quote]
تا وقتی که به روز رسانی و تعمیرات دیگه روشون انجام بشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]
کی میگه عمرشون زیاده بجز ناوشکنهای کلاس الوند بقیه اکثرناوچه های موشک انداز ساخت چین وفرانسه جدیدن اما نیروی هوایی خودتون بهتر از من میدونین زمینی ام مثل هوایی البته خیلی بهتر شده تا زمانی که من تو خدمت بودم توپهای 155 م.م جدید ساخت داخل میومدن.[/quote]

به جز ناوچه های تندر ، بچه ناو ها مانند کلاس کمان و الوند و هواناوها و همینطور هواپیماهای گشت دریایی سنی بالای 30 سال و متوسط 35 به بالا دارن ! به نظر شما 35 سال کار برای شناورهایی که تازه در یک جنگ هم شرکت داشته اند عمر کمیه ؟ تا کی میشه از اون ها استفاده کرد ؟[/quote]
من ناوچه های موشک انداز سپاه رو میگم که از فرانسه وچین خریداری شدن اونا عمرکمی نسبت به سایرین دارن بنظرمن نیروی دریایی بیشترین خریدها رو درسالهای 1990تا 2000 انجام داده شما برو از یه نظامی بپرس کدوم نیروی ما ازهمه نیرویهای سه گانه عمر کمتری نسبت به سایری دارن منهم میدونم که ناوشکنهای الوند انگلیسی سن بلایی دارن. اما میانگین بگیری شاید نیروی دریایی جونتر باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مگه نيروي دريايي عربستان قابل مقايسه با ايران هست!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
تا وقتی که به روز رسانی و تعمیرات دیگه روشون انجام بشه[/quote]

دوست عزیز به روز رسانی و تعمیرات تنها برای مدت محدودی عمر شناورها رو افزایش میده ولی باز هم اگه تمام مدت تعمیر و به روز بشن یه روز باید جایگزین بشن حالا چجوری ؟؟ الله اعلم!

[quote]من ناوچه های موشک انداز سپاه رو میگم که از فرانسه وچین خریداری شدن اونا عمرکمی نسبت به سایرین دارن بنظرمن نیروی دریایی بیشترین خریدها رو درسالهای 1990تا 2000 انجام داده شما برو از یه نظامی بپرس کدوم نیروی ما ازهمه نیرویهای سه گانه عمر کمتری نسبت به سایری دارن منهم میدونم که ناوشکنهای الوند انگلیسی سن بلایی دارن. اما میانگین بگیری شاید نیروی دریایی جونتر باشه
[/quote]

تا جایی که بنده میدانم سپاه تنها 10 فروند شناور کلاس هودونگ از چین در دهه 1990 خریده که با نام کلاس تندر شناخته میشه ! میشه بگید سپاه چه شناوری از فرانسه خریده ؟

نمیدونم شاید جوون از نظر شما معنای دیگه ای داره ! نه تنها ناوهای محافظ الوند بلکه کلاس کمان و لندیگ کرافت ها و هواناو ها ، هلیکوپتر ها و هواپیماهای گشت دریایی هم عمر بالایی دارن ! ناوچه های کلاس کمان هم عمری متغیر بین 30 تا 35 سال دارن !

حالا کجای این تجهیزات جوونه ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست من شما بگید چه نیروی منظورم هوایی وزمینی چه خریدههای در سالهای 1990 داشتن بجز میگ29 ها که وضع اونا مثل پدربزرگ منه من نمیگم که یکی 2 سال هستن بلکه میگم میانگین عمر نیروی دریایی از همه نیروها نسبتا خوبه مثلا شما برید نیروی زمینی ارتش وسپاه انقدر تانکها وتوپهای خودکششی بالای عمر40 سال رو میبینی اصلا فکرمیکنی با اینا میشه رفت به جنگ آمریکا
اصلا نیروی دریایی خیلی سرحال وتجهیزاتشو به روز کرده شما اگه خدمت رفته باشید به گفته های من پی میبرید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.