IRGCAF

تاپیک جامع بررسی نسخه های رزمی هواگرد ایران-140 (ترابری تاکتیکی / ای وکس /گشت دریایی/ الینت)

Recommended Posts

می گم فکر نمی کنید اگر از انتونوف-72 یا مثلا انتونوف 148 استفاده کنیم بهتر باشند . تصاویر که از طراحی آواکس بر رو و زیر ایران 140 خبر می دن و حتی موشک های نور که به زیر بال ها نصب شدند . حالا می گم واقعا این ها عملیه . استفاده از یک هواپیمای توربوپراپ در جنگ های هوا به دریا . کمی دور از واقعیت به نظر می رسه . به نظر من همون آواکس بیشتر شبیه به واقعیت هست چراکه نصب موشک هایی چون نور کمی ... رزمناو های کنونی به پیشرفته ترین مدل های ضد هوایی مجهز هست . مخصوصا اگر هدف ما جنگ با نیروی دریایی آمریکا باشه . موشک های زمین به هوا وقتی پرتاب می شن به هر حال با توجه به نوع موشک خلبان باید مانور هایی رو برای گمراه کردن و یا اخلال در سیستم هدفیاب موشک انجام بده . من فکر نمی کنم ایران 140 توانایی این کار رو داشته باشه . یعنی مانور پذیری هواپیما های جت رو نخواهد داشت . مگر اینکه برای دفاع از خود باشه و یا موشک های هوا به هوا روش نصب بشه .

من از طرح های اواکس و شناساییش بیشتر لذت بردم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همون آواكس باشه خوبه........ميتونه جانشين خوبي براي هركولس هاي خفاش باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

[align=justify]ترابريش كه به پاى هركولس نمى‌رسه؟؟!! دوستان انتظار بيش از حد از اين بابا دارند ها؟! نه حجم و نه وزنى كه مى تونه بلند كنه اصلاً رقم قابل قياسى(در برابر هركولس) نيست.براى آواكس كمى كوچك به نظر مى رسه؟! يا نهايتاً اگر بتوانند ايمنى اش رو تضمين كنند آواكس زمينى يا نهايتاً دريايى؛ وگرنه توان لازم براى تهيه برد بلند رادار هوايى رو گمون نكنم بتونه تأمين كنه؟ توى اون جِغِله جا! :lol: بيشتر كاربرى VIP و مسافربرى(راهبرد حمل نقطه به نقطه مسافر) خوبه براش.[/align]

اين سوخت رسانه چى؟ نكنه دوستان متوجّه كاربريش نشده اند؟ اين هم بازى بديد fi_lone_ranger ! گناه داره :mrgreen: !

[align=center]pic12_001.jpg[/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من از تیترش فکر کردم قراره بیام عکس GunShip ببینم. خورد تو روحیه ام، اعصابمم خورد شد.

لطفا دوستان از قراردادن تاپیک هایی که با اعصاب اعضا بازی می کند خودداری نمایید ...

با تشکر :mrgreen:
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بچه ها افا reza-m همچین بدم نمیگن gunship هم خوبه البته با کمی تغیر (اگه بشه)
ولی در کل مدل آواکس بیشتر به دل می شینه و اگه راه بیوفته به اواکس نیاز داریم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بچه ها افا reza-m همچین بدم نمیگن gunship هم خوبه البته با کمی تغیر (اگه بشه)

gunship توي جنگ هاي امروزي مخصوصا جنگ با آمريكا اصلا بدرد نميخوره . فقط براي مقابله باش اشرار و قاچاقچي ها شايد كارايي داشته باشه . چون آمريكا ارتش پيشرفته اي و حتما همرا نيروهاش سلاحهايي براي مقابله با اينجور هواپيماهاي كند و كم سرعت داره .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
وزن قابل حمل این هواپیما خیلی کم هست و اصلا به درد ترابری و یا سوخت رسان نمیخوره مثلا این هواپیما می تونه فقط 6000 لیتر و یا همی مقدار بار جابجا کنه و این از وزن خیلی از نفربرها خارج از اندزه اون خیلی کمتره ولی برای اواکس می تونه کارساز باشه .

و در مدل دریایی هم دوستان توجه داشته باشن این هواپیما قرار نیست بره روی سر ناو دشمن موشک بندازه بلکه با داشتن یک رادار می تونه هدف خودش رو از چند صد ک م شناسایی و با موشک نور که نمونه دریا پایه اون 300 ک م برد داره که 100 درصد نمونه هواپایه اون خیلی بیشتر برد داره و یا با رعد که می تونه بردی بالای 400 ک م رو هم طی کنه به طرف شناور دشمن حمله کنه.

به هر حال امیدوارم از پیچ و خم مشکلات در بیاد و بتونه کمکی هم به نیروهای مسلح و هم به خطوط مسافربری هوایی کشور بکنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پس يه جورايي تو مايه هاي داكوتا هاي عصر عتيق توانايي داره!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابا جان ! شما چه توقعاتي داريد

An-140:
Role : Airliner
First flight : 17 September 1997
Status : Operational
Primary users: Ukraine
Iran
Russia
Produced : 1997-present
Number built : 28
Unit cost : US$9 million
Variants : HESA IrAn-140

این هواپیما فقط و فقط 52 مسافر رو حمل میکنه با 575 km/h

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]وزن قابل حمل این هواپیما خیلی کم هست و اصلا به درد ترابری و یا سوخت رسان نمیخوره مثلا این هواپیما می تونه فقط 6000 لیتر و یا همی مقدار بار جابجا کنه و این از وزن خیلی از نفربرها خارج از اندزه اون خیلی کمتره ولی برای اواکس می تونه کارساز باشه .

و در مدل دریایی هم دوستان توجه داشته باشن این هواپیما قرار نیست بره روی سر ناو دشمن موشک بندازه بلکه با داشتن یک رادار می تونه هدف خودش رو از چند صد ک م شناسایی و با موشک نور که نمونه دریا پایه اون 300 ک م برد داره که 100 درصد نمونه هواپایه اون خیلی بیشتر برد داره و یا با رعد که می تونه بردی بالای 400 ک م رو هم طی کنه به طرف شناور دشمن حمله کنه.

به هر حال امیدوارم از پیچ و خم مشکلات در بیاد و بتونه کمکی هم به نیروهای مسلح و هم به خطوط مسافربری هوایی کشور بکنه.[/quote]

دوست عزیز شما منظورتون از رعد همون HY-2 هست ؟؟؟ من تا حالا ندیدم این موشک بتونه از هواپیما شلیک بشه، از دوستان اگر کسی می دونه کمکی بده ...

در ضمن در مورد مدل سوخت رسانش باید بگم که من دیدم بعضی وقت ها در یک منطقه که درگیری زیاد هست هواپیماها چند مخزن اضافه به خودشون می بندند و به عنوان سوخت رسان در منطقه فعالیت می کنند. در ضمن از خودشون هم دفاع هم می کنند و هدف آسونی نیستند. خوب این هواپیما که از آنها بیشتر می تونه سوخت حمل بکنه و در ضمن ما که تجربه شلیک شاهین رو از F14 داشتیم چرا نتونیم کاری بکنیم که یک سوخت رسان تاکتیکی برای لجمن باشه و هم از خودش دفاع بکنه ؟؟؟ ( البته یکم دور از تصوره ولی این طوری هم که شما می گی نیست !!! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چطور خودتون به شاهین اشاره می کنین ولی رعد نمی شه و چون شما ندیدین پس نمی شه برادر من من دارم می گم با توجه به وزن این موشک دریایی میشه اون رو برای شلیک از این هواگرد اماده کرد که می تونه در مثلا 400 ک م هدف دریایی رو بزنه مثلا از روی دریای ایران می تونه تا اعماق اقیانوس هند رو پوشش بده و این برای یک ناو امریکایی در این فاصله یعنی فاجعه.
البته از شما که عقل کل هستین بعید این رو ندونسته باشین.

اون جنگنده هست و در موارد ضروری که مصلا سوخترسان در دسترس نیست و هواپیما مجبوره حالا که از ماموریت برگشته روی هوا این کار رو بکنه تا به فرودگاه برسه و خود تجهیزات این کار هم وزن بالایی داره ولی این ظاهرا شما حواستون نیست که ترابری هست نه جنگنده و توان دفاع از خودش رو نداره اونم با سرعت نهایتش 500 تا 600 ک م.

برادر من من نگفتم نمی تونه سوخت رسان بشه من دارم می گم 6000 ک گ می تونه بار ببره یعنی همون حدود سوخت و این یعنی اینکه در یک سوختگیری هوایی فقط می تونه چند تا اف 4 رو سوخت برسونه تا هواپیماهای بزرگی که می تونن تا ساعتها سوخت ده ها جنگنده رو تامین کنن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]چطور خودتون به شاهین اشاره می کنین ولی رعد نمی شه و چون شما ندیدین پس نمی شه برادر من من دارم می گم با توجه به وزن این موشک دریایی میشه اون رو برای شلیک از این هواگرد اماده کرد که می تونه در مثلا 400 ک م هدف دریایی رو بزنه مثلا از روی دریای ایران می تونه تا اعماق اقیانوس هند رو پوشش بده و این برای یک ناو امریکایی در این فاصله یعنی فاجعه.
البته از شما که عقل کل هستین بعید این رو ندونسته باشین.

اون جنگنده هست و در موارد ضروری که مصلا سوخترسان در دسترس نیست و هواپیما مجبوره حالا که از ماموریت برگشته روی هوا این کار رو بکنه تا به فرودگاه برسه و خود تجهیزات این کار هم وزن بالایی داره ولی این ظاهرا شما حواستون نیست که ترابری هست نه جنگنده و توان دفاع از خودش رو نداره اونم با سرعت نهایتش 500 تا 600 ک م.

برادر من من نگفتم نمی تونه سوخت رسان بشه من دارم می گم 6000 ک گ می تونه بار ببره یعنی همون حدود سوخت و این یعنی اینکه در یک سوختگیری هوایی فقط می تونه چند تا اف 4 رو سوخت برسونه تا هواپیماهای بزرگی که می تونن تا ساعتها سوخت ده ها جنگنده رو تامین کنن.[/quote]

عزیز من شاهین یک موشک پدافندی هوایی بود که از روی سکو برای زدن هواپیما استفاده می شد، خوب چند وقت پیش تو تلویزیون یه چیزی نشون داد که از روی F14 این رو شلیک کردند، ولی HY-2 یک موشک تقریبا 3 تنی است که فکر میکنم از لحاظ اندازه چیزی از هیکل این پرنده کم نداشته باشه، سر جنگی آن نزدیک 500 کیلوگرمه، البته اطلاعات دقیقی راجع به رعد ندارم ولی این موشک رعد تولید داخل همین موشک HY-2 هست. حالا به من بگو که با توجه به سیستم های شلیکی که رعد داره چطور می شه آن رو از روی یک همچین هواپیمای کوچکی شلیک کرد ؟؟؟

شما در مورد این اطلاعاتی که من در بالا دادم تو اینترنت یه جستجو بکن می بینی که همه درسته و منتشر شده، حالا یه عکس از دوتا موشک یعنی HY-2 و HAWK می گذارم و specification ها بعد شما یه مقایسه بکن و ببین چقدر حرفت ممکنه درست باشه ؟؟؟

HY-2

http://www.fas.org/man/dod-101/sys/missile/row/c-201-dnst9200829-s.jpg
http://www.fas.org/man/dod-101/sys/missile/row/c-201-dnst9208933-s.jpg
http://www.fas.org/man/dod-101/sys/missile/row/hy-2-3view.gif

[code]Specifications
Contractor CHETA - China Hai Yang [Sea Eagle] Electro-Mechanical Technology - CASC 3rd Academy
Entered Service
Total length 7.36 m
Diameter 0.76 m
Wingspan 2.4 m
Weight 2988 kg
Warhead Weight
Propulsion one liquid rocket engine and one solid rocket booster
Maximum Speed
Maximum effective range 95-100km
Guidance mode autocontrol + homing
Single-shot hit probability > 70% [/code]

MIM23- HAWK

http://www.wsmr-history.org/Photos/HawkAction1.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3d/Hawk_System.jpg/800px-Hawk_System.jpg
http://www.fas.org/spp/starwars/program/hawk39.jpg
http://www.fas.org/spp/starwars/program/hawk01.jpg

[code]Specifications
Service Marine Corps
Contractor Raytheon
Mission surface-to-air missile defense
Targets
Length 12.5 feet (3.81 meters)
Diameter 13.5 inches (3.84 centimeters)
Weight 1400 pounds (635 kilograms)
Range Officially: 14.9 miles (24 kilometers)
40 km, in excess of 20 NM
Speed Officially: Supersonic
800 m/sec, in excess of mach 2.4
Altitude Officially: 30,000 feet (9.14 kilometers)
in excess of 60 KFT
Propulsion Solid propellant rocket motor
Guidance system Radar directed semi-active homing
Warheads One 300 pound (136.2 kg) high explosive missile
Type of fire Operator directed/automatic modes
Magazine capacity 48 missiles/battery
Missile guidance Semi-active homing
Target detection Continuous wave radar and pulse acquisition radars
Target tracking High power illuminating continuous wave radar and passive optical
Rate of fire 1 missile every 3 seconds
Sensors High power continuous wave radar (HIPIR)
Continuous wave acquisition radar (CWAR)
Pulse Acquisition Radar (PAR) and passive optical scan
Transport C-130/C-141/C-5 and heavy lift helo (extended load)
Deployment One Light Antiaircraft Missile Battalion in each Marine Air Control Group of each Marine Air Wing (two active, one Reserve).

Firing Platoon: 2 Fire sections of
up to 3 Launchers per (1) PAR and (1) CWAR
3 missiles per launcher
Units 2 active duty and 1 reserve Light Anti-aircraft Missile Battalion
Crew Officer: 2
Enlisted: 49
Program status Operational
First capability Air Defense - 1962
Missile Defense -
Quantity total inventory is 37,000 missiles
Development cost
Production cost
Total acquisition cost
Acquisition unit cost
Production unit cost
Unit Replacement Cost $250,000 per missile
$15 million per fire unit
$30 million per battery [/code]

دوست عزیز شما یک موشک تقریبا 700 کیلوگرمی رو با یک موشک 3000 کیلوگرمی مقایسه کردی و خواستی از یک موشکی که با کلی دردسر از روی سکو یا ناو شلیک می شه مثل یک موشک پدافندی کار بکشی ؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.