F14AA

ناوشکن رزمی ضد هوایی Hatakaze محصول کشور ژاپن

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

باسمه تعالی

ناوچه های کلاس Hatakaze پیشرفت های چشمگیری در مقایسه با ناوچه های کلاس Tachikaze داشتند.

بلافاصله پس از تکمیل آخرین ورژن از ناوشکنهای کلاس Tachikaze ، استارت ساخت یکی از دو ناوشکن بزرگ ضد هوایی Hatakaze زده شد. ناوشکنهای Hatakaze و Shimakaze به ترتیب در سالهای ۱۹۸۶ و ۱۹۸۸ راه اندازی شدند.

ناوچه های کلاس Hatakaze دارای تسلیحاتی مشابه با شناورهای فوق الذکر بودند، اما در مقایسه با ناوچه های کلاس Tachikaze طول آنها هشت متر درازتر و ظرفیت بارگیری در آن حدود ۷۰۰ تن افزایش یافت؛ ضمن اینکه قادر به حمل دو پرتابگر چهارتایی هرپون و افزایش فضای انبار مهمات برای حمل موشکهای سطح به هوا بودند؛ علاوه بر این قابلیت حمل یک فروند بالگرد Seahawk SH-60J را دارند.
سیستم جنگ افزار در این ناوشکن در قیاس با ناوشکن Tachikaze مدرنتر شده است.

ناوشکن های کلاس Hatakazeموظف به همراهی ناو گروه فرماندهی هستند.

توضیحات تکمیلی :

کلاس Hatakaze جزء ناوشکن های نسل سوم دارای موشک هدایت کننده بودند که در اختیار نیروی دریایی ژاپن (JMSDF) قرار گرفت .

این ناوشکن جزء اولین ناو نیروی دریایی ژاپن بود که برای نیرو محرکه از توربین گازی بهره می برد .

مجموعه سلاح هسته ای ناو شکن های این کلاس مشابه کلاس Tachikaze می باشد ولی پیشرفت های مختلفی در بسیاری از نقاط این ناو انجام شد.

به صورت عادی رهبری و فرماندهی جنگ ها و عملیات ها بر عهده ناو های کلاس DDH است اما گاهی در نبود ناوهای کلاس DDH به علت تعمیرات و ... این وظیفه بر عهده ناو های کلاس Hatakaze می باشد.

این ناو شکن دارای سیستم کنترل تاکتیکی به نام OYQ-4-1 می باشد .

مشخصات

سال ورود به ناوگان: ۱۹۸۶

تعداد کارکنان: ۲۶۰ نفر

طول: ۱۵۰ متر

عرض: ۱۶/۴ متر

آبخور: ۴/۸ متر

ظرفیت بارگیری استاندارد: ۴۶۰۰ تن

سرعت: ۳۰ گره (۵۵/۵ کیلومتر در ساعت)

نیرو محرکه: ۲ عدد توربین گازی + ۲ عدد توربین پر سرعت به قدرت ۷۲۰۰۰ اسب بخار

هواگرد: ۱ عدد بالگرد Seahawk SH-60J

تسلیحات

توپخانه: ۲ عدد توپ ۱۲۷ میلیمتری DP guns + 2 عدد توپ ۲۰ میلیمتری Phalanx CIWS

موشکها: موشک سطح به هوای Standar + موشک سطح به سطح Harpoon + راکتهای ضد زیردریایی ASROC

اژدرها: ۲ عدد اژدر ۳۲۴ میلیمتری کلاس۶۸ برای انهدام اژدرهای ASW

تصاویر :

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/hatakaze_class_l1.jpg[/img]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/hatakaze_class.jpg[/img]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/hatakaze_class_l2.jpg[/img]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/hatakaze_class_l3.jpg[/img]

منبع :

http://www.arteshi.com/%D9%86%D8%A7%D9%88%DA%86%D9%87-%D8%B1%D8%B2%D9%85%DB%8C-%D8%B6%D8%AF-%D9%87%D9%88%D8%A7%DB%8C%DB%8C-hatakaze-%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%DA%98%D8%A7%D9%BE%D9%86.html
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]این ناوشکن محسوب میشه دیگه ؟ ناوچه بنظرتون درست هست ؟[/quote]

سلام .

حق با شماست .چون تیتر موضوع تو منبع همین بود یادم رفت ویرایشش کنم .

این کشتی ناوشکن هست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مگر ناو گان ژاپنى شامل جند تا ناو شكن ميشه كي هر جند وقت يك بار يك سري از ناو شكن هاش معرفي ..... icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]مگر ناو گان ژاپنى شامل جند تا ناو شكن ميشه كي هر جند وقت يك بار يك سري از ناو شكن هاش معرفي ..... icon_wink[/quote]

سلام

من هر چی جمله تون رو میخونم نمیتونم متوجه منظورتون بشم اگه میشه واضحه تر بگید چون ایهام داره . icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]مگر ناو گان ژاپنى شامل چند تا ناو شكن ميشه كي هر جند وقت يك بار يك سري از ناو شكن هاش معرفي ..... icon_wink[/quote]

سلام

من هر چی جمله تون رو میخونم نمیتونم متوجه منظورتون بشم اگه میشه واضحه تر بگید چون ایهام داره . icon_wink[/quote]

ناو گان ژاپن شامل چند ناو شكن و ... است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزيز خواهشاتمامي اين موارد رو دريك تاپيك مثلا فقط تاپيك شناور هاي ژاپني يا....بزنيدتاپيكها خيلي كوتاه ومختصري هستند نيازي به زدن چند تاپيك نيست
===============================================
من اشتباه برداشت كردم يا واقعا اين كلاس ناو ضدهوايي هست؟؟فقط يك لانچر پرتاب؟چند موشك حمل ميكنه؟نوع موشك استاندارد؟
درمورد رادار؟طراحي ياماندگاري و...؟حداقل كمي توضيح مازادبر كپي، پيست از سايت تفريحي سياحتي ارتشي؟؟
حجم تسليحاتش كمه!اونم براي اين تناژ!طراحيش هم با او فضاهاي آزادخيلي تو ذوق ميزنه!البته همه اينابر ميگرده به زمان ساختش(24 سال پيش)
در متن گفته كه كلاس...پس حتما بيش ازيك فروند بايدباشه امادليل انتخاب اون اعداد نميدونم
ژاپن جزيزه اي تو دهن دشمنان ايالات متحده هست پس حتما بايد نيروي دريايي قوي داشته باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوست عزيز خواهشاتمامي اين موارد رو دريك تاپيك مثلا فقط تاپيك شناور هاي ژاپني يا....بزنيدتاپيكها خيلي كوتاه ومختصري هستند نيازي به زدن چند تاپيك نيست
من اشتباه برداشت كردم يا واقعا اين كلاس ناو ضدهوايي هست؟؟فقط يك لانچر پرتاب؟چند موشك حمل ميكنه؟نوع موشك استاندارد؟
درمورد رادار؟طراحي ياماندگاري و...؟حداقل كمي توضيح مازادبر كپي، پيست از سايت تفريحي سياحتي ارتشي؟؟
حجم تسليحاتش كمه!اونم براي اين تناژ!طراحيش هم با او فضاهاي آزادخيلي تو ذوق ميزنه!البته همه اينابر ميگرده به زمان ساختش(24 سال پيش)
در متن گفته كه كلاس...پس حتما بيش ازيك فروند بايدباشه امادليل انتخاب اون اعداد نميدونم
ژاپن جزيزه اي تو دهن دشمنان ايالات متحده هست پس حتما بايد نيروي دريايي قوي داشته باشه[/quote]

سلام دوست عزیز

این کپی پیستی که میفرمایید نوشته یکی از عزیزان ارتشی هست که خودشون ترجمه کردن و بنده تاپیکش رو زدم.

قصد بی احترامی ندارم ولی مگه چند نفر تو همین سایت خودمون هستند که یک مقاله رو ترجمه میکنن و تاپیکش رو میزنن ؟؟ :surprised:

به جز چند نفر و بقیه هم کپی پیست میکنن .

تا اونجایی که من دیدم چند ماه اخیر اکثرا تاپیک ها شده بود بحث سیاسی و خبر سیاسی از سایت مشرق و الان یک یا دو هفته هست که تقریبا تاپیک های تخصصی زده میشه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]دوست عزيز خواهشاتمامي اين موارد رو دريك تاپيك مثلا فقط تاپيك شناور هاي ژاپني يا....بزنيدتاپيكها خيلي كوتاه ومختصري هستند نيازي به زدن چند تاپيك نيست
=====================================[/quote]

سلام دوست عزیز

این کپی پیستی که میفرمایید نوشته یکی از عزیزان ارتشی هست که خودشون ترجمه کردن و بنده تاپیکش رو زدم.

قصد بی احترامی ندارم ولی مگه چند نفر تو همین سایت خودمون هستند که یک مقاله رو ترجمه میکنن و تاپیکش رو میزنن ؟؟ :surprised:

به جز چند نفر و بقیه هم کپی پیست میکنن .

تا اونجایی که من دیدم چند ماه اخیر اکثرا تاپیک ها شده بود بحث سیاسی و خبر سیاسی از سایت مشرق و الان یک یا دو هفته هست که تقریبا تاپیک های تخصصی زده میشه .[/quote]

ضمن تاييد شما جناب اف 14 در جواب دوستمون اينطوري كه .... بايد خيلي از بست ها بايد ادغام شند
ضمنا همان طور كه به مديران گفتم بعضي بست ها فقط ارزش خبري دارند نه چیز دیگه بهتره يك بست جدا گانه بابت چنین مساءلي پستی باز کنید و اونا ....
الان سايت كاملا ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اصلا متوجه منظورم نشدي!تاپيك هيچ توضيح خاصي نداره منظور من شما بودي كه حتي كمي توضيحات روبيشتر نكردي!
بقدركافي توهمين بخش مقاله و ترجمه هست كه براي جواب شما كافي باشه
در ضمن كم كاري ديگران دليلي بركم كاري خود ما نيست
======================================
جواب سوالام رو ندادي؟راستي من فالانكس دوم رو نميبينم؟؟كجاست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جواب سوالام رو ندادي؟راستي من فالانكس دوم رو نميبينم؟؟كجاست[/quote]

به صورت موازی با Phalanx اول در پهلوی دوم ناو قرار داره.

تو این عکس مشخصه:
http://gallery.military.ir/albums/userpics/hatakaze_class_l3.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اصلا متوجه منظورم نشدي!تاپيك هيچ توضيح خاصي نداره منظور من شما بودي كه حتي كمي توضيحات روبيشتر نكردي!
جواب سوالام رو ندادي؟راستي من فالانكس دوم رو نميبينم؟؟كجاست[/quote]

سلام

دوست عزیز می خواستم سوال شما رو جواب بدم ولی بدلیل کمبود وقت نمی تونستم .

اما یه سوالتون در مورد فالانكس دوم بود که برادر بزرگوار جناب SHAHABESAGEB زحمتش رو کشیدن .

در مورد این که این کلاس ایا ضد هوایی هست یا نه ؟؟ باید بگم بله هست .

این که چرا نوع موشکش استاندارد هست باید بگم به تاریخ ساختش توجه کنید متوجه میشید .

اما کم بودن تسلیحات با این تناژ و فضای خالی زیاد رو دیگه من نمیدونم اینا رو دیگه باید از سازنده پرسید .

در مورد رادار هم من چیز خاصی تو سایت های فارسی زبان پیدا نکردم و به دلیل قطع بودن اینترنت پر سرعت نمی تونم تو سایت های انگلیسی زبان که ف ی ل ت ر هستند برم .

و یه خورده هم توضیحات توی متن اصلی به عنوان تکمیل کننده نوشتم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]نگاه شماره هاش بکنید یکی شون 171 یکی 172 جریان چیه؟[/quote]

سلام

به خاطر این که دو ناوشکن در این کلاس وجود دارن .

ناو شکن اول

[color=red] Hatakaze[/color]

که در تاریخ 27 مارس 1986 عملیاتی شد .

ناوشکن دوم

[color=red] Shimakaze[/color]

که در تاریخ 23 مارس 1988 یعنی دو سال بعد عملیاتی شد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
[/quote]

من به هیچ وجه قصد منحرف کردن تاپیک یا نادیده گرفتن فعالیت کسی رو ندارم .

اما برادر شما که خیلی میگید سایت خیلی مترجم داره پس چرا ما چند وقته عضو شدیم نمی بینیم ؟؟

من که خودم شخصا چند نفر اندک از دوستان رو که مترجم سایت هستند رو دیدم که خودشون ترجمه و بعد تاپیک میزنند .به عنوان مثال جناب گوبلز یا جناب سورنا نوشاد و ... .

البته دوستان قدیمی هم بودن که خیلی وقته به سایت سر نمیزنن .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.