Ernesto_Rommel

مقاله چالشی به نام قومیت

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام
منم همون هفته ی اول کامل خوندمش ... ولی فکر کنم باید یه بار دیگه سر فرصت بخونمش تا کامل درکش کنم .... نکته ی جالبش این بود که طبق روایت ارنستو قوم عرب و بلوچ ها بسیار آرام تر از اقوام کرد و ترک هستند و بیشتر اقداماتشون هم ناشی از فقر و نداشتند وضع مناسب زندگی می شود ... و جای تعجب داره که چرا بعد از حداقل 50 سال نتونستیم وضعیت زندگی رو در استان های مرزی بهتر کنیم !!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از نظرات برادران و دوستان گرامی تر از جانم

بله برادر 100 ، بلوچ ها و اعراب اصولا در طی قرون متمادی رتبه های بعد از اکراد و ترک ها رو در این زمینه دارند و یه روایتی هست همیشه میگم : جنگ در غرب جنگ عقیده ست و جنگ در شرق جنگ پول و مواد

که در غرب برای اینکه هزینه تامین بشه دست به مواد و قاچاق میبرند و در شرق برای اینکه بازار کساد نشه بحث ملیت رو پیش میکشن ، اینو به عینه تاریخ ثابت کرده در ده بار رویداد تکراریش

در رابطه با عدم آبادانی شون ، یک نکته مشترک بین همه شون هست به خصوص اکراد و بلوچ ها که در این وسط مشکل اینجاست روی اکراد سرمایه گزاری قابل توجهی شده چرا که در منطقه فوق استراتژیکی هست، قلب تپنده خاورمیانه و یکی از رکن های مهم در نتیجه طوری برنامه ریزی شده که درسته که واقعا از نظر وضعیت معیشتی اوضاع خوبی ندارند لیکن زوم بسیار بسیار بیشتری روی همون داشته ها و نداشته هاشون توسط کشورهای منطقه ای و فرامنطقه ای صورت گرفته و میگیره و همین بدتر میکنه اوضاع رو

بزارید با یک مثال حقیقی بسط بدم مساله رو : داداشم باستان شناس هست و خوب طبعا هرجای ایران رو گشته ، همیشه میگه ، ما فکر میکردیم کردها دیگه ته فقر و بدی معیشت هستند ولی دو قدم که بری اونورتر از لکستان ایلام و .... گرفته تا کهلگیلویه و بویراحمد .... تا شرق کشور و ... نقاطی هست که اصلا باورت نمیشه با وصف مشکلاتی چون عدم وجود اصطلاحی به نام دستشویی ! بین شون باز هم زندگی میکنند و ..... وضعیتشون به مراتب از مناطق کردنشین بدتر هست لیکن به ندرت اعتراضی هست که این چند دلیل داره که بازش نمیکنم

همین مدتی پیش خبرگزاری مهر تصاویر روستایی رو نشون داد که برای اولین بار بچه های کاردرست جهاد بسیج ، رفته بودند براشون دستشویی ساخته بودند ....

اینا همه ش هست لیکن مساله تمرکز خارق العاده نیروهای فرامنطقه ای و منطقه ای و نیز مشکلات داخلی هست روی اکراد و ترک ها که سبب میشه کمی اوضاع بدتر از اعراب و بلوچ ها باشه هرچند اونام به نوبه خودشون هروقت بهشون توجه کردند دست کمی از اکراد و ... نداشتند

مخلصیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1342364066' post='260765']

بزارید با یک مثال حقیقی بسط بدم مساله رو : داداشم باستان شناس هست و خوب طبعا هرجای ایران رو گشته ، همیشه میگه ، ما فکر میکردیم کردها دیگه ته فقر و بدی معیشت هستند ولی دو قدم که بری اونورتر از لکستان ایلام و .... گرفته تا کهلگیلویه و بویراحمد .... تا شرق کشور و ... نقاطی هست که اصلا باورت نمیشه با وصف مشکلاتی چون عدم وجود اصطلاحی به نام دستشویی ! بین شون باز هم زندگی میکنند و ..... وضعیتشون به مراتب از مناطق کردنشین بدتر هست لیکن به ندرت اعتراضی هست که این چند دلیل داره که بازش نمیکنم

[/quote]

عذر خواهی میکنم جناب ادیب فقید، میشه بگید چه شهر هایی توی استان کردستان مد نظرتون هست؟ بازم عذرخواهی منو بپذیرید. یا علی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

خواهش میکنم برادر سیاوش ... اصولا از بالا تاپایین مناطق غرب کشور ... از تمامی روستاهاش گرفته تا شهرهاش

در مناطق شرق کشور به مراتب مشکلات حادتر وبدتری وجود داره که به هیچ عنوان در غرب حتی برای لحظه ای تحمل نخواهد شد و میشه یه انقلاب فراملیتی!!!

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]البته روستا ها شاید اما شهر ها واقعا کم نظیرند [/background][/right][/font][/color]

[/quote]
مناطقی در شهر زاهدان هست که اصلا خانه ها سرویس بهداشتی ندارد..!
چه برسه به روستا ها..! تو روستا دنبال دستشویی نگردی سنگین تری اخوی... :winking:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشید پس ملت برا دستشویی چیکار میکنن؟؟؟

والا ما اینجا میریم بیرون هم بعضی ها با خودشون دستشویی سیار چادری میبرن و حتی مثلا کولی ها یا عشایر کوچ نشینمون هم هرجا چادر میزنن، باز یه چادر به عنوان دستشویی هم در نظر میگیرن ....
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بیشتر مسئولین نظامی هم ناامنی شرق کشور رو ناشی از فقر میدونن.چند ماه پیش هم فک کنم سرلشکر فیروز ابادی به این موضوع اشاره کرده بودن.متاسفانه سرمایه ایران عادلانه تقسیم نشده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
داداش ادیب سلام

وضعیت نژاد پرستی در 4 منطقه کرد نشین ایران داره بالا میره شدیدا!!!!

چیزهای شنیدی یا نه ؟
راهکارهای مقابله چیه به نظر دوستان

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]ببخشید پس ملت برا دستشویی چیکار میکنن؟؟؟[/background][/right][/font][/color]
[/quote]
همون کاری که قبلا میکردند..
البته بعضی ها باید یه مسافت یک کیلومتری رو برای رسیدن به دستشویی های عمومی اونم تو کوچه های سراشیبی طی کنند..
تاحالا اسم دره پنج شیر به گوشتون خورده..!؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

اگه میخایید اوج محرومیت رو ببینید، نه تو غرب دنبالش باشید نه زاهدان و ... چون من همه اینها رو گشتم ولی...
کافیه یکبار وقت بذارید و مسیر میناب تا پسابندر رو طی کنید. اونوقت به سومالی میگید لاس وگاس!!!
بدبخت ترین، محروم ترین و بدور از تمدن و بهداشت و ... ترین نقطه ایران و بلکه خاورمیانه! سواحل جنوبشرق، منطقه مکران و بشاگرد هست. از هر چیز ابتدایی و مربوط به زندگی امروزی بگید، این بندگان خدا محروم و بی اطلاعن!
بنده از وقتی اون مناطق رو دیدم حالم از همه دولتهای گذشته ایران بویژه دولتهای بعد جنگ به هم خورد! حتی احمدی نژاد با اون همه ادعای رسیدگی به محرومان و غیره، برای این منطقه کاری نکرد.
آدم میمونه چی بگه!
یکی از دوستان بنده مستندی در اینباره ساخته، اگه اجازه داد براتون آپ میکنم، ببینید و افسوس بخورید!
بنده یه زمانی خیلی ادعاها داشتم، ولی از وقتی این منطقه رو دیدم، کلا بادم خوابید!!

یاعلی
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]اگه میخایید اوج محرومیت رو ببینید، نه تو غرب دنبالش باشید نه زاهدان و ... چون من همه اینها رو گشتم ولی...[/background][/right][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]کافیه یکبار وقت بذارید و مسیر میناب تا پسابندر رو طی کنید. اونوقت به سومالی میگید لاس وگاس!!![/background][/right][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]بدبخت ترین، محروم ترین و بدور از تمدن و بهداشت و ... ترین نقطه ایران و بلکه خاورمیانه! سواحل جنوبشرق، منطقه مکران و بشاگرد هست. از هر چیز ابتدایی و مربوط به زندگی امروزی بگید، این بندگان خدا محروم و بی اطلاعن![/background][/right][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]بنده از وقتی اون مناطق رو دیدم حالم از همه دولتهای گذشته ایران بویژه دولتهای بعد جنگ به هم خورد! حتی احمدی نژاد با اون همه ادعای رسیدگی به محرومان و غیره، برای این منطقه کاری نکرد.[/background][/right][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]آدم میمونه چی بگه![/background][/right][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]یکی از دوستان بنده مستندی در اینباره ساخته، اگه اجازه داد براتون آپ میکنم، ببینید و افسوس بخورید![/background][/right][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]بنده یه زمانی خیلی ادعاها داشتم، ولی از وقتی این منطقه رو دیدم، کلا بادم خوابید!![/background][/right][/font][/color]

[/quote]
کلا شرق و جنوب شرق کشور به شدت محرومه اخوی..!
زاهدان و غیر زاهدان نداره..!
و گرنه الان یکی از نرماشیر میاد تعریف میکنه یکی از سیرجان یکی از خاش یکی از کوهک...!
من زاهدان رو گفتم که مثلا مرکز استان بود و دهمین شهر کشور از نظر جمعیتی وگرنه از این مسائل بسیاره..!بسیار..!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بخدا من اکثر روستا ها و شهر های استان کردستان رو دیدم و از نزدیک باهاشون آشنا شدم، اینطوری که شما میگین نیست، اهل سنت یکی از تمیز ترین مردمان کردستان به شمار میرن، دیگه ما که تو قلب کردستان زندگی میکنیم این چیزا برامون جای تعجب داره.
یه ضرب المثل داریم ما ینجا میگه که اگه رفتی خونه یکی دیدی دستشویش تمیزه با خیال راحت برو سره سفره بشین. دیگه خودتون تا ته ماجرا رو بخونین

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Haj_Rezvan' timestamp='1377549479' post='333080']
کلا شرق و جنوب شرق کشور به شدت محرومه اخوی..!
زاهدان و غیر زاهدان نداره..!
و گرنه الان یکی از نرماشیر میاد تعریف میکنه یکی از سیرجان یکی از خاش یکی از کوهک...!
من زاهدان رو گفتم که مثلا مرکز استان بود و دهمین شهر کشور از نظر جمعیتی وگرنه از این مسائل بسیاره..!بسیار..!
[/quote]

حاج رضوان عزیز، بنده همه این مناطق رو دیدم، در قیاس با زاهدان و غیره گفتم. بله کل استان سیستان و بلوچستان محرومه و از این مشکلات داره ولی آخر محرومیت لب ساحلشه! شما که خودت اونورها رو دیدی، میدونی چی میگم!
سیرجان و محرومیت!!! شاید مردم فقیر داشته باشه ولی محروم نیست. بنده خودم ایامی در سیرجان زندگی کردم!
شاهراه ترانزیت کشور، قطب معادن فلزی، باغات پسته و ....!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.