ColonelShak

جنازه کماندوی فرانسوی در سومالی ( تصویر )

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='Haj_Rezvan' timestamp='1358327854' post='294161']
میگم کسی میدونه اینا رو با چی کله پا کردند؟ با خمپاره یا IED؟ (شایدم هیچکدوم!) چون جلیقه کلاه داشتند !
[/quote]

والله چیز خاصی نگفتن ولی
از لباس سیاه خونی طرف معلوم که گلوله های زیادی به سینه هاش شلیک شده
و کل بدنش سالمه به خاطر همین تو انفجار نمرده و سرش هم سالم
دریده نشدن شکمش به علت کالیبر پایین سلاح بوده
به نظر میاد جلیقه هاش سالم!!
من فکر کنم اول اسیر شده ... بعدش هم دراز دادنش و با کلاش تیرباران کردن سینه و شکمش :devil:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

من یه جای باحالی بودم وقتی این خبر رو شنیدم خیلی هم خداییش کیفور شدم و لحظه لحظه موگادیشوی امریکایی ها یادم اومد البته هرچند امریکایی ها غوغا کردند توی اون زمان و از نظر نظامی برنده بودند و سیاسی رو باختند ولی فرانسوی ها بدجور رودست خوردند ...
از یک منبعی خبر جالبی شنیدم
عملیات شون کاملا لو رفته بود ... یه بلایی سرشون اومده بود شبیه بلایی که سر کماندوهای اسراییل اومد وقتی که اومدن تو خاک لبنان و تو کمین حزب الله قرار گرفتند .... البته فرق عظمایی که داره این هست که نیروهای حزب الله بسیار حرفه ای میجنگند و اصولا سومالیایی ها چریک های نامتبحری هستند ...

با توجه به غافلگیری پیشامد کرده و کلیه مسایلی که تو نبرد رهایی گروگان مطرح هست خوب عمل نکردند سومالیایی ها مثل قضیه موگادیشو امریکا ( براساس آمار مختلف حدود هزار کشته و زخمی دادند در ازای کشتن 18 امریکایی در حالیکه برتری عددی و جغرافیایی کاملا با اونها بود)

دو کشته در ازای 16 کشته اونم اگر خبری که یکی از دوستان داد مبنی بر لو رفته بودن عملیات .... بد نیست ولی اصلا ایده آل نیست ...

یا حق
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1358332664' post='294183']
سلام

من یه جای باحالی بودم وقتی این خبر رو شنیدم خیلی هم خداییش کیفور شدم و لحظه لحظه موگادیشوی امریکایی ها یادم اومد البته هرچند امریکایی ها غوغا کردند توی اون زمان و از نظر نظامی برنده بودند و سیاسی رو باختند ولی فرانسوی ها بدجور رودست خوردند ...
عملیات شون کاملا لو رفته بود ... یه بلایی سرشون اومده بود شبیه بلایی که سر کماندوهای اسراییل اومد وقتی که اومدن تو خاک لبنان و تو کمین حزب الله قرار گرفتند .... البته فرق عظمایی که داره این هست که نیروهای حزب الله بسیار حرفه ای میجنگند و اصولا سومالیایی ها چریک های نامتبحری هستند ...

با توجه به غافلگیری پیشامد کرده و کلیه مسایلی که تو نبرد رهایی گروگان مطرح هست خوب عمل نکردند سومالیایی ها مثل قضیه موگادیشو امریکا ( براساس آمار مختلف حدود هزار کشته و زخمی دادند در ازای کشتن 18 امریکایی در حالیکه برتری عددی و جغرافیایی کاملا با اونها بود)

دو کشته در ازای 16 کشته اونم اگر خبری که یکی از دوستان داد مبنی بر لو رفته بودن عملیات .... بد نیست ولی اصلا ایده آل نیست ...

یا حق
[/quote] اگه پشتياني آتش و هوايي رو در نظر بگيرم دو تا كشته مقابل 16 تا خيلي هم بد نيست...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ronin313' timestamp='1358337557' post='294205']
[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1358332664' post='294183']
سلام

یا حق
[/quote] اگه پشتياني آتش و هوايي رو در نظر بگيرم دو تا كشته مقابل 16 تا خيلي هم بد نيست...
[/quote]
با سلام خدمت همه دوستان گرامي
لو رفتن عمليات فرانسوي ها !!! شورشيان سومالي !!! به حق چيزهاي نشنيده !!! اين لو رفتن عمليات آخرين چيزي بود که مي توانست به ذهن من برسد . اگر حقيقت داشته باشد معني آن اين است که اين شورشيان برخلاف تصور همچين شورشي هم نيستند و از جايي حمايت مي شوند آنهم جايي که از عمليات نظاميان فرانسوي خبر داشته و اين فرانسوي ها بودند که از اين حمايت خبر نداشتند . ولي خوب شد لو رفت و ۱۷ تا کشته دادند . اگر لو نمي رفت چه مي شد !!! ویرایش شده در توسط zed

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به هر حال ما شیعه هستیم و باید مثل اولیاء نیکمون رفتار کنیم از اینکه یک فرد مرده رو بدون بستن چشمان اینجوری نمایش عمومی بذارن حال نکردم
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

والا من چیزی رو که شنیدم بیان نمودم ... در رابطه با صحت عدم صحت و چرایی و چگونگی و تجزیه و تحلیل ش هم کلا شرمنده حضار ! چشمک

فقط با توجه به آموزش مناسب نیروهای فرانسوی ، به نظرم اصل کار توی آموزش سومالی هاست که اونم تقصیر چندانی ندارند ... کشورشون کشور نیست ... سالهاست کشور نیست ...بنابراین میشه گفت ، اره جدا شانس اوردن فقط 16 ،17 نفر کشته دادند ! هرچند اصل عملیات ضدگروگانگیری باید منطبق براصولی باشه که توش قطعا درگیری در این سطح نیست مگر در وضعیت آخر و بحرانی ...

لامصبا نزاشتند مگس از رو صورت طرف بره بعد عکس بندازند ازش .... صلیب گردن ش رو دقت کردین ؟ خیلی عکس معنا داری هست فکر کنم ! چشمک

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1358342341' post='294218']
سلام

والا من چیزی رو که شنیدم بیان نمودم ... در رابطه با صحت عدم صحت و چرایی و چگونگی و تجزیه و تحلیل ش هم کلا شرمنده حضار ! چشمک

فقط با توجه به آموزش مناسب نیروهای فرانسوی ، به نظرم اصل کار توی آموزش سومالی هاست که اونم تقصیر چندانی ندارند ... کشورشون کشور نیست ... سالهاست کشور نیست ...بنابراین میشه گفت ، اره جدا شانس اوردن فقط 16 ،17 نفر کشته دادند ! هرچند اصل عملیات ضدگروگانگیری باید منطبق براصولی باشه که توش قطعا درگیری در این سطح نیست مگر در وضعیت آخر و بحرانی ...

لامصبا نزاشتند مگس از رو صورت طرف بره بعد عکس بندازند ازش .... صلیب گردن ش رو دقت کردین ؟ خیلی عکس معنا داری هست فکر کنم ! چشمک

یا حق
[/quote]

ارنستو جان برای این صلیب تو گردنشه چون کوماندوهای فرانسوی بشتر مسیحی هستن و خودشون رو مارتور حساب میکنن که خوب از یه مارتور مسلمان رودست خوردن! قضیه لو رفتن عملیان ناوی سیل امریکا رو یادت هست ۲۰ کوماندوی امریکایی رو هوا زغال شدن چون طالبان چشم بصریشون خیلی قوی و اتفاقا این تروریستها هم همون کار رو کردن و میدونستن که اونها میان fi_lone_ranger

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='toofan2' timestamp='1358344003' post='294223']
سلام

یا حق
[/quote]

ارنستو جان برای این صلیب تو گردنشه چون کوماندوهای فرانسوی بشتر مسیحی هستن و خودشون رو مارتور حساب میکنن که خوب از یه مارتور مسلمان رودست خوردن! قضیه لو رفتن عملیان ناوی سیل امریکا رو یادت هست ۲۰ کوماندوی امریکایی رو هوا زغال شدن چون طالبان چشم بصریشون خیلی قوی و اتفاقا این تروریستها هم همون کار رو کردن و میدونستن که اونها میان fi_lone_ranger
[/quote]

میشه بیشتر در مورد لو رفتن عملیات نیوی سیل توضیح بدبد ؟ مشتاق شدم بدونم ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هرکی کمین خورد مرد!بیچاره مومن هم بوده صلیبشو در نیاورده به پهلوش دقت کنید و به دستیش که دستکش داره جفتشون خونی هستن فکر کنم از همون ناحیه تیر خوره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='TALASH' timestamp='1358349345' post='294230']
[quote name='toofan2' timestamp='1358344003' post='294223']
سلام

یا حق
[/quote]

[/quote]

میشه بیشتر در مورد لو رفتن عملیات نیوی سیل توضیح بدبد ؟ مشتاق شدم بدونم ؟
[/quote]
اون عملیات ناوی سیلها توسط بعضی از خود نیروهای اطلاعاتی افغان لو رفته بود یعنی خود اطلاعاتی های افغانستان طالبان رو از این حمله شبانه مطلع کرده بودن که این از نفوذ بالای طالبان تو ارتش افغانستانه . من از اون روز میترسم امنیت به اصطلاح به نیروهای افغان واگزار بشه که این ا با طالبان فرقی ندارن.خداوکیلی برای شیعیان افغانستان اوضاع خطرناکی پیش میاد :-(
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اینکه بعضی دوستان از مردن یه انسان که مثل همه یه سرباز هست و خونواده داره و هیچ ربطی به اون سیاستمداران جاه طلب نداره خوشحالن؛ باید بگم واقعاً براشون متاسفم و از نظر روحی و روانی فرقی با اون قاتلین 3 قلاده خرس ندارن. چون اون آدما خرس رو منفور و لایق مردن میدونستن و بعضی دوستان یه مسیحی رو.
  • Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='nepton' timestamp='1358359706' post='294258']
اینکه بعضی دوستان از مردن یه انسان که مثل همه یه سرباز هست و خونواده داره و هیچ ربطی به اون سیاستمداران جاه طلب نداره خوشحالن؛ باید بگم واقعاً براشون متاسفم و از نظر روحی و روانی فرقی با اون قاتلین 3 قلاده خرس ندارن. چون اون آدما خرس رو منفور و لایق مردن میدونستن و بعضی دوستان یه مسیحی رو.
[/quote]
برادر عزیز یه سری به اتاقهای گفتگو در اینترنت بزن ببین همین فرانسویهای نفهم زد اسلامترین در جهان هستن که نمونه ندارن! مثلا تو فرومهاشون میگنه کاش میشد هیتلر زنده بلایی مثل یهودیها سرشون میاوردن بعضیهاشون میگن چهقدر کیف میده همه مسلمونها رو ببریم تو سیبری و اونجا ببینیم چطور همدیگر رو میخورن بعد میگن چه حالی میده تو کوره های ادمسوزی بپزن خوب ما مسلمانها هم دعا میکنیم سربه تنشون نباشه دوست عزیز ! این سرباز رو هم مجبورش نکردن این عملیات بهش پیشنهاد شده و خودش قبول کرده که خوب هندونه را پای لرزش هم باید نشست! یادتون هست طور حجاب در فرانسه ممنوع شد و ۹۶ درصد از مردم فرانسه بر ضد حجاب ری مثبت دادن خوب دشمن اسلامن دیگه!
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='rpg7' timestamp='1358331598' post='294178']
[quote name='Haj_Rezvan' timestamp='1358327854' post='294161']
میگم کسی میدونه اینا رو با چی کله پا کردند؟ با خمپاره یا IED؟ (شایدم هیچکدوم!) چون جلیقه کلاه داشتند !
[/quote]

والله چیز خاصی نگفتن ولی
از لباس سیاه خونی طرف معلوم که گلوله های زیادی به سینه هاش شلیک شده
و کل بدنش سالمه به خاطر همین تو انفجار نمرده و سرش هم سالم
دریده نشدن شکمش به علت کالیبر پایین سلاح بوده
به نظر میاد جلیقه هاش سالم!!
من فکر کنم اول اسیر شده ... بعدش هم دراز دادنش و با کلاش تیرباران کردن سینه و شکمش :devil:
[/quote]
خوب چرا اعدامش کرده باشند!؟ میتونستند ازشون بعنوان گروگان استفاده می کردند!؟ یا حداقلش به سبک برادراشون تو عراق سرش رو میبریدند! بنظرتون با چی زدنش که از جلیقه رد شده!؟
چون اینجور که معلومه بقول علی اصغر خان خبری از انفجار نبود. طرف هد شات هم نشده! خوب پس احتمالا تیر از جلیقه اش رد شده مگه نه!؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='toofan2' timestamp='1358362158' post='294266']
[quote name='nepton' timestamp='1358359706' post='294258']
[/quote]
برادر عزیز یه سری به اتاقهای گفتگو در اینترنت بزن ببین همین فرانسویهای نفهم زد اسلامترین در جهان هستن که نمونه ندارن! مثلا تو فرومهاشون میگنه کاش میشد هیتلر زنده بلایی مثل یهودیها سرشون میاوردن بعضیهاشون میگن چهقدر کیف میده همه مسلمونها رو ببریم تو سیبری و اونجا ببینیم چطور همدیگر رو میخورن بعد میگن چه حالی میده تو کوره های ادمسوزی بپزن خوب ما مسلمانها هم دعا میکنیم سربه تنشون نباشه دوست عزیز ! این سرباز رو هم مجبورش نکردن این عملیات بهش پیشنهاد شده و خودش قبول کرده که خوب هندونه را پای لرزش هم باید نشست! یادتون هست طور حجاب در فرانسه ممنوع شد و ۹۶ درصد از مردم فرانسه بر ضد حجاب ری مثبت دادن خوب دشمن اسلامن دیگه!
[/quote]
شرمنده اینکه یه مقدار تایپک منحرف میشه.
برادر اول اینکه شما لینکی برای این حرفاتون داری؟دوم اینکه ببینید علت این اذهان عمومی اونا چیه؟ میخوای برات نمونه بدم. سلفی ها-القاعده-اسلامگرایان تندرو. غیر از اینه. شما خودت حسی مثل این نداری که این القاعده حیوان صفت از بین بره.
دوم اینکه آیا مردمشون برای ممنوعیت حجاب رای میدن؛ یعنی مخالف اسلامن؛ و اگر ما موافق حجاب هستیم آیا ضد مسیحی هستیم. برادر مردمشون دوست نداشتن حجاب باشه و در هر کشوری حق با مردمه. فک میکنی مردم اونا چون مسلمان نیستن؛ آدم نیستن. پیامبر هم در پیشگاه خدا چنین جرئتی به خودش نداد که شما میدی.
سوم اینکه شما پیش اون سرباز بودی که میگی ایشون خودش قبول کرده! این دیگه از عجایبه!
برادر حرف بنده اینه یه سرباز هم جون داره مثل من و شما. و خوشحالی کردن از مردنش فقط باعث تنفر خداوند از خودمون میشه. خداوند ناظر اعمال و رفتار ماست. درود بر استاد سعدی که گفت:بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش زیک گوهرند.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Haj_Rezvan' timestamp='1358362776' post='294270']
خوب چرا اعدامش کرده باشند!؟ میتونستند ازشون بعنوان گروگان استفاده می کردند!؟ یا حداقلش به سبک برادراشون تو عراق سرش رو میبریدند! بنظرتون با چی زدنش که از جلیقه رد شده!؟
چون اینجور که معلومه بقول علی اصغر خان خبری از انفجار نبود. طرف هد شات هم نشده! خوب پس احتمالا تیر از جلیقه اش رد شده مگه نه!؟
[/quote]

چرا نگهش داشته باشن؟
درحالی که تیم نجات گروگان فرستادن
اگه دلیلی برای امتیاز گرفتن وجود داشت همون بدبخت بالباس نارنجی
همون مامور اطلاعاتی نگه میداشتن که ارزش هم بیشتر بوده...ضمنا نگه داشتن یک
نیرو ویژه احمقانه است!! یک توصیه از طرف برادر آرپی جی 7!
======
به نظر میرسید که جلیقه ها سالم باشن، ....
اهان راستی، این آفریقایی ها از همه نوع سلاح استفاده میکنن مخصوصا ژ3 کبیر!!
البته این جلیقه ها پوست اژدها نیستن که صددرصد مقاومت کننن، شایدم با همین
کلاش انداختنش یا شاید دراگانوف و البته دوشکا!
از لباسش معلومه که تیرهای زیادی خورده، یعنی اعدام میدانی شده! وشلوارش هم رنگ روشنی داره
و نشون میداد که آیا تیری بهش خورده بود یانه، من فکر میکنم که تو دشت و جنگل و کویر گم شدن
و بندگان خدا اسیر گرفتن، بعدش هم اعدام
والا اگه تو منطقه درگیری می مرد جرات نمیکردن بهش نزدیک بشن! و اینکه اگه فاصله درگیری
زیاد بود دیگه سر نعش نمی اومدن ...این ها در کنار اینکه، دوستان و نیروهای دیگه اصلا اجازه نمیدادن
جنازه دست این افراد و همچنین عکاس محترم بیقته با باهاش یادگاری بگیرن!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.