امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[i]بر و بچ بياييد با هم دوست باشيم![/i] دور هم بشينيم و يك [color=green]صلوات[/color] بفرستيم و سپس به امر شريف تخمه شكستن٬ آن هم از نوع آفتابگردان بو داده با طعم گلپر بپردازيم!! بابا يه هفت تا دونه رپتور ناقابل كه ارزش اين همه شاخ و شونه كشيدن رو نداره؟! ببينيد همه يكي يه Warning خوشگل نصيب خودشون كردن!(فكر كنم خودم هم نصيبم شه! آقايان مدير بر من تفقدي بفرماييد :lol: )
بحث فني درباره قابليت هاي اين هواگرد رو با هم مطرح كنيد تا كاربران استفاده كنند. مسلماً هر سلاحي يك «ضد»ي داره و هر تاكتيكي يك راه مقابله! اين رو كه ديگه همه قبول داريم؟ پس بعضي از دوستان از اين هواپيما يك «اسفديار رويين تن» براي خودشون نسازن و بقيه هم بايد مواظب باشن تا اين رو دستكم نگيرن. برادر حامد(=NAMARD) به نكته خوبي اشاره كردن: اين احتمال قريب به يقين(از نظر من) وجود داره كه طرح «رپتور» با يك سري ارتقا بعد از فروكش كردن بحران اقتصادي و هويتي آمريكا از سر گرفته شه. اين از توليد و كيفيت حيات آينده ي F-22 .
در شرايط نبرد هم اين رو [color=red]مسلّم[/color](با تشديد بخوانيد!) بدونيد كه رپتور در حد و اندازه ي ايني كه مي فرمايند نيست. البتّه همين جا از محضر شريف جناب برادر Raptor بخاطر تشابه اسمي پوزش مي طلبيم٬ قصور از اين جانب نيست! :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]از يك مسلسل M61A2 ساخت شركت مارتين بهره می برد كه در واقع مدل پيشرفته مسلسل بسيار قوی به نام M-61 است كه قابليت شليك ۱۰۰ گلوله در ثانيه را دارد. [/quote]

آقا من خيلى وقت بود كه فكرم مشغول شده بود كه F-22 Raptor به درد نخور*(!!!) توپ هم داره يا نه؟! F-35 JSF چطور؟ كسى تصويرى از محل قرار گيرى اين توپ در بدنه ى رپتور داره؟ ابراهيم خان؟ آقا رضا؟!

[color=indigo]*: من رو نكشيد! قبول دارم كه مانور پذيره و هر چى باشه بالآخره خيلى روش كار كردن و حتماً يه حرفى براى گفتن داره ولى من اصلاً اون رو در حدّ و اندازه هايى كه تبليغش رو مى كنند٬ نمى دونم. نظر شخصيم رو كه ديگه مى تونم بدم؟!![/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]بله توپ هم داره چه جورش هم،عزیزان نرخ 100 گلوله بر ثانیه کم نیست...
در کلیپ این هواپیما،محفظه توپ در یک چشم به هم زدن باز شد و طی 1 ثانیه ده ها گلوله شلیک کرد و بعد هم بسته شد،تمامی این کارها در 2 ثانیه انجام شد...
این هم عکس مربوط با جایگاه آتشبار...راستی اینقدر این تاپیک رو نیارید بالا...
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/2874-m61a2.jpg[/img]
[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]كسي كه دشمنش رو ضعيف فرض كنه احمقه ولي اگر توي يه زمينه اي دشمن واقعاً ضعيف باشه٬ اونوقته كه ديگه مو لاي درزش نمي ره! برادر من وقتي مي بينيم روي يك چيزي حجم انبوهي تبليغ شد٬ بدون به احتمال بالاي 85٪ با واقعيت فاصله داره. هنوز اين پرنده(رپتور) نتونسته به يه ركورد قابل قبولي از موفقيت در سورتي هايش برسه! البتّه مي شه اين رو همون روند تكاملي دونست كه همه ي جنگنده ها طي مي كنند ولي رپتور به يه اشكالاتي برخورده كه خنده داره! اگر همين اشكالات حتّي براي استريك ايگل(F-15) يا تامكت/بمبكت (F-14A/B) پيش مي آمد(F-15 و F-14 واقعاً دو شاهكارند) پيش مي آمد كسي رو متوجّه خودش نمي كرد ولي وقتي ادعا مي كنند رپتور نمي ذاره آب تو دل خلبانش تكون بخوره و همه ي امور رو به طور الكترونيكي انجام مي ده٬ بعدش تو عراق در كاكپيت باز نمي شه تا خلبان ساعت ونيم حبس بشه و سامانه هاي راداري و الكترونيكي يكي پس از ديگري هنگام انتظار سر باند به علّت گرما از كار مي افتد٬ آدم به اين جنگنده شك مي كند! به خصوص كه سلاح هايي با برد كوتاه برايش در نظر گرفتن علي رغم رادار قوي اي كه در آن تعبيه نموده اند.
[color=orange]در كل به نظر من اين جنگنده با دادن تلفاتي متفاوت با پيش بيني ها مي تونه مأموريت محوله رو انجام بده كه با قيمتي كه داره٬ كاربردش رو به خرپولي مثل آمريكا محدود مي كنه.[/color] :mrgreen:[/quote]

خوب بعد از مدّتها سلام.
شايد بگيد اين جناب روباه بحث اف-22 ديده باز اومده دعوا.قمه كشي . نه دادا. ما تيزي و دستمال يزدي و سبيل چخماقي رو گزاشتيم كنار.
با اجازه يك گلو صاف كنم. اوخهاب.نبس نبس نبس. اوها. خب بريم سر بحث. كجا بوديم.
داداش پيشنهاد ميكنم يك كم كتاب بخون. 2 : 1.5 تا دوسال فقط در سايت هاي مختلف مطلب بخون كاري كه خودم كردم. شبيه ساز هاي درست و حسابي كار كن. منظورم بچّه بازي هايي مثل WOE و اين دسته نيست.اونا واسه حال كرن خوبه.يعني بازي. نه كار. والا ما كه هر چي در مورد اف-22 شنيديم يك چيز ديگش واقعي در اومد. همه ميدونيد كه اف-22 2 جايگاه براي موشك هوا به هوا و هر كدام 2 آويز براي موشك در شكم دارد. دارد. يعني چيزي كه اعلام شده. حالا وقعيّت ماجرا را ببينيد.
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/F-22_Raptor_Missile_Pylon.PNG[/img]
در ضمن اگه شما نميدوني كه اف-14 و اف-15 كاناپي شان اوتومات نيست. بلكه مكانيكي است.در اف-14 كاناپي به وسيله اهرمي در سمت راست خلبان در فاصله ي افقي اي بين هاد و خلبان وجود دارد. البته باز از لحاظ مكانيكي و مهندسي توضيحات گسترده تري نياز داره كه من وقتش رو ندارم اميدوارم سعيد جان يا كركس يا ديگر دوستا زحمتش رو بكشند. من فقط فرصت كنم بايم بخونم شاهكار كردم.

حرف ها كه از شكم در بياد همين مشكل رو داره. آقا تا حالا حالا ها خدا حافظ. خدا كنه سرم خلوت بشه بيشتر بيام با شما دوستان عزيز گپ بزنم. اقا كينگ ناراحت نشي ها. برادرانه بهت توصيه كردم. يادت باشه در فروم ها همه جور ادم مياد از باسواد(مثل كركس و مصطفي باي و ...) و متوسط ( من) .و حرفي الكي آبرو ريزي اي درست ميكنه كه نميشه جبرانش كرد. من خودم اين بدبختي چند بار كشيدم و از رو شكم تا ايرو اسپس فكر كنم بود حرف زدم . پدرم در اومد. آقا نيگي با مسيو سعيد دعوا داره اسمش رو نبرد. ببريم ميگين چاپلوسه .نبريم ميگين عداوت و دشمني داره. ما مونديم؟
قوربون همه شما Mr.Fox :lol: :mrgreen: :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر روباه! حقيقتش اينه كه من درست نفهميدم شما چه پيامى رو مى خواهى به من بدى امّا در هر صورت اين رو بگويم كه به شخصه(همون طور كه از تمامى پست هايم برمى آيد) حس خوبى نسبت به F-22 Raptor ندارم. حالا هر كاريش بكنى! البتّه خيلى هم بى پشتوانه و هوا و هوسى نيست ها؟! ولى تا الآن با رپتور مشكل داشتم(از اين به بعدش هم فكر كنم همين طور باشه!).
در كل مى گويم رپتور حرفى براى گفتن داره امّا بى رقيب و رؤيايى نيست.
[size=8]پانويس: ابراهيم خان(رپتور) از تمامى اتهامات مبرى هستند و ما مخلصشون هم هستيم![/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چه جالب یک بحث چند تا سناتور خرفت امریکایی تمام دوستان رو به هم
ریخت.
بابا اونا می ان این همه خرج می کنن برای جنگ روانی بیان چند تا از این کاربرای میلیتاری رو ببرن همچین جنگ روانی براشون راه بندازن که از شبکه سی ان ان هم کارکردش بیشتر باشه.
بابا این جنگنده هر چی هست باید از لحاظ فنی بررسی بشه و در مورد تولید هم گفتن هزینه ای جدید برای اون داده نمی شه گفته نشده که خود ارتش هم نمی تونه اصلا بخره.
ارتش امریکا تصمیم گرفته تعداد زیادی جنگنده و هواپیمای قدیمی رو از رده خارج و با پولی که در بودجه سالانه برای اونا در نظر گرفته می شه اقدام به خریدهای بعدی از این هواپیما بکنه .
این روش منع قانونی هم برای اونا نداره .
مجلس سنا که نگفته اصلا ندارین بخرین یا تولید متوقف گفته ما پول نداریم بدیم خودتون اگر می تونین به کاری بکنین.
مثل اینکه پدره به پسرش بگه من ندارم برات دوچرخه بخرم حالا خودت هرکاری فکرت می رسه بکن پسره هم پولاش رو جمع می کنه و توی جیبیشو نمی خوره کار پیدا می کنه وام می گیره و هزار راه نرفته تا اقدام به خرید می کنه.
تازه این طرح این مجلس یک حرکت سیاسیه و اگر به امریکا فشار بیاد 7 تا که هیچی 700 تا می سازه(منظور زیاده دوستان سریع 150 تا خط برای ما ردیف کنن که 700 تولید اصلا امکان پذیر نیست و و و ).
در ضمن ارتش امریکا هم با این وضعیت اقتصادی به فکر کیفی کردن بیشتر تسلیحاتش افتاده تا از پس خرج ها بر بیاد.(گفتم بیشتر دوستان باز نگن ما گفتیم کیفی نیست ماشا الله اینقدر دوست نکته بین برای ایجاد جنگ روانی تو این سایت هست که .....)
تو تمام دنیا رسمه توی ارتش خودمون هم هست که هر ارتشی با بودجه داخلی خودش در صورت صرفه جویی می تونه نیازهای خودش رو بر طرف کنه(عایدات داخلی).

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان طوری راجب f22 حرف میزنن که انگار f22 اسپید فایر دوستان f22 بهترین جنگنده جهان بی تردید ولی راجب گربه های پیر نیرو هوایی حرف می زنین که انگار دیگه شیر میدان هاست آمریکا که هیچ من مطمئنم اگر عربستان صعودی هم هم با ما وارد جنگ بشه باید شاهد مانور همیشگی دوستان صعودی در آسمونمون باشیم ما جنگ هوایی رو در ساعات اولیه جنگ باخت می دیم و این منو همیشه نگران میکنه ضعف نیروی هوایی که که اگه جنگ بشه با یه فاجعه روبرو میشیم آسمان در اختیار آمریکا هر روز به تهران سر می زنن

ما پول لازم برای خرید هوا پیما نداریم ما داریم با این چینی ه تو زمینه هواپیما کار می کنیم که این یعنی افتضاح کاشکی با همون روس ها ادامه بدیم چین که دیگه تعطیل

ولی رو این فرانسوی های حریصم اگه کار کنیم خوب میشه از اون ور می گن تحریم از این ور با ما معامله می کنن یه چند تا رافال بخریم وای چه شود معرکه خوابشم خوش میاد(مجموع تخیلات من)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تاپیک نبش قبر میکنین ؟ بی خیال بابا !
همه میدونن نه امکان خرید داریم ... نه همکاری ، برای ساخت !
پس بهتره بچسبیم به پدافند زمینی ...
چون کار دیگه ای نمیشه کرد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
چند نكته كوتاه براي دوستان
اول اينكه جديدا در مرزهاي غربي از F22 استفاده مي شه براي شناسايي (خودتون مي تونيد تجزيه تحليل كنيد)
دوم اينكه جنگ كلا بد است وخسارت دارد ولي اين روشن است كه دشمن با سلام صلواتبيرون نميره بلكه با مشت بيرون ميره
حالا
اونها منتظر هستند از ايران به چيزي پيدا كنند و شروع كنند
ما هم تبغ شرع اسلام اولين تير رو نمي ندازيم
ولي خود من به عنوان فقط يه ايراني شايد هيجان انگيز ترين خبري كه ميتونم بشنوم اين كه امريكا يه غلط اضافه اي كرده
چون ساده بگم خوابي اين دوستان ما براش ديدن كه تا تو جهنم نمي فهمه چي شده
ولي بازم تاكيد ميكنم به هر حال جنگ هزينه داره وخسارت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
چند نكته كوتاه براي دوستان
اول اينكه جديدا در مرزهاي غربي از F22 استفاده هم مي شه براي شناسايي (خودتون مي تونيد تجزيه تحليل كنيد)
دوم اينكه جنگ كلا بد است وخسارت دارد ولي اين روشن است كه دشمن با سلام صلواتبيرون نميره بلكه با مشت بيرون ميره
حالا
اونها منتظر هستند از ايران به چيزي پيدا كنند و شروع كنند
ما هم تبغ شرع اسلام اولين تير رو نمي ندازيم
ولي خود من به عنوان فقط يه ايراني شايد هيجان انگيز ترين خبري كه ميتونم بشنوم اين كه امريكا يه غلط اضافه اي كرده
چون ساده بگم خوابي اين دوستان ما براش ديدن كه تا تو جهنم نمي فهمه چي شده
ولي بازم تاكيد ميكنم به هر حال جنگ هزينه داره وخسارت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=red][size=18]آقا جان بی خیال! گور بابای آمریکا و اف 22[/size][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با احترام به دوستمون اپرا
ولی از این به بعد مدیر سایت یک فکر ی بکنه مثل جریمه این تاپیک های قدیمی بالا نیاد البته در مورد اخبار

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حقیر توی یک تاپیک نظر دادم بنده رو ارجاع به اینجا دادن.
بعد هم یک خبر در طول زمان ممکنه تغییر کنه با این حرفهای دوستان یک خبر زوایاش بهتر مشخص میشه.
بحث بالنفسه مفید هست.
اگر من کار اشتباهی کردم از همین جا از همه دوستان معذرت می خوام

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]حقیر توی یک تاپیک نظر دادم بنده رو ارجاع به اینجا دادن.
بعد هم یک خبر در طول زمان ممکنه تغییر کنه با این حرفهای دوستان یک خبر زوایاش بهتر مشخص میشه.
بحث بالنفسه مفید هست.
اگر من کار اشتباهی کردم از همین جا از همه دوستان معذرت می خوام[/quote]
نه برادر فقط برای این تاپیک نیست خیلی از تاپیک های مشابه مشکل ساز می شن :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط hosseingmn
      میگ-31 نوع ارتقا یافته و جایگزین میگ-25 میباشد که در زمان خود بی رقیب بود و اکنون جای خود را به پسرش داده است. بی شک میگ-31 پرقدرتمندترین رهگیر روسیه و در کل جهان میباشد که توانایی رهگیری همزمان چندین جنگنده مهاجم را دارا میباشد و نیز اولین جنگنده عملیاتی شوروی با توانایی نگاه به پایین و شلیک به پایین میباشد. این جنگنده از راداری بسیار قوی با نام Zaslon بهره میبرد که به فاکس هوند این امکان را میدهد تا همزمان به 4 (در مدلهای اولیه) هدف حمله کند و نیز دیگر جنگنده های دشمن را تحت کنترل داشته باشد! طبق نظر بعضی کارشناسان این رادار قویترین و بهترین رادار جهان میباشد که حتی میتواند استیلت را هم شناسایی کند! از نظر سیستم رانش نیز میگ-31 از دو موتور توربوجت با پس سوز D-30F6 بهره میبرد که هر کدام تراستی برابر 93KN تولید مینمایند و با آنها فاکس هوند سرعتی برابر با 3 برابر صوت پیدا میکند! طراحی و شکل ظاهری میگ-31 بسیار شبیه به میگ-25 میباشد و دقیقا مانند آن دارای 2 جایگاه تسلیحات در زیر هر بال و یکی در انتهای بال به اضافه 4 جایگاه در زیر بدنه هواپیما میباشد. در دهه 1990 با توجه به قدرتمندتر شدن جنگنده های غربی روسیه فاکس هوند های خود را ارتقا داد که تواناییهای میگ-31 بسیار بهتر و بیشتر از قبل شد که امروزه این مدل با نام MiG-31BM شناخته میشود. MiG-31BM دارای آیونیکی بسیار قویتر از نسلهای قبلی خود میباشد و میتواند به راحتی با اهداف هوایی یا زمینی درگیر شود. و نیز به واسطه رادار پرقدرت خود میتواند همزمان 24 جنگنده دشمن را شناسایی کرده و با 6 تا از آنها درگیر شود! این رادار جدید همچنین میتواند به نحو احسن اهداف زمینی را نیز شناسایی کند. در ادامه با مشخصات MiG-31A آشنا میشوید :

MiG-31A

کشور سازنده : شوروی سابق
      هواپیماهای مشابه : MiG-25 , F-14 , F15
      تعداد سرنشین : 2 نفر
      ماموریت اصلی : رهگیر تمام آب و هوایی + ایجاد امنیت هوایی
      طول : 21.5 متر
      طول بال : 14 متر
      ارتفاع : 6.6 متر
      حداکثر سرعت : 3 ماخ
      وزن خالی : 22 تن
      وزن استاندارد : 37 تن
      حداکثر وزن : 47 تن
      نوع و قدرت موتور : دو موتور توربوجت با پس سوز D-30F6 هر کدام با تراست 93 کیلو نیوتن
      حداکثر تحمل G : در سرعتهای فراصوت +5 جی
      حداکثر برد : 3300 کیلومتر
      شعاع عملیاتی : 720 کیلومتر
      ارتفاع پرواز : 25 کیلومتر
      ارتفاع پرواز از سطح دریا : ؟
      مدت زمان برای رسیدن به ارتفاع 20 کیلومتری : 8 دقیقه و 54 ثانیه
      قابلیت سوختگیری هوایی : ندارد
      حسگرها : LD/SD TWS radar, possible IRST, RWR (رادار Zaslon S-800 با برد 200 کیلومتر)
      نوع تسلیحات : یک قبضه توپ 23 میلی متری GSh-6-23 + موشکهای هوا به هوای R-33 , R-40 , R-60 , R-73

MiG-31BM

این مدل در بسیاری جهات شبیه مدلهای قبلی است و در اینجا فقط نکات مهم را بیان میکنم.
      نوع رادار : Zaslon-M با برد 400 کیلومتر و توانایی شناسایی استیلت ، همزمان 24 هدف را شناسایی و به 6 تا از آنها حمله میکند و بقیه را نیز تحت نظر دارد.
      توانایی جنگ الکترونیک : دارای سیستم مدرن ECM و ضد ECM
      آیونیک این مدل بسیار پیشرفته تر از مدلهای قبلی است.
      نوع تسلیحات :
      یک قبضه توپ 23 میلی متری GSh-6-23
      موشکهای هوا به هوای R-27 , R-33 , R-37 , R-40 , R-60 , R-73 , R-77
      موشکهای هوا به زمین Kh-31P , Kh-58
      قیمت میگ-31 بی ام : 40 میلیون دلار

توضیحاتی چند در مورد موشکهای هوا به هوای قابل حمل توسط میگ-31 :
      R-27 با برد 70 الی 170 کیلومتر ، حداکثر سرعت هدف : 3600 Km/h
      R-33 با برد 160 کیلومتر ، حداکثر سرعت هدف : 3700 Km/h
      R-37 با برد 300 ، حداکثر سرعت هدف : ؟
      R-40 با برد 50 کیلومتر ، حداکثر سرعت هدف : ؟
      R-60 با برد 10 کیلومتر ، حداکثر سرعت هدف : ؟
      R-73 با برد 40 کیلومتر ، حداکثر سرعت هدف : 2500 Km/h
      R-77 با برد 90 الی 160 کیلومتر ، حداکثر سرعت هدف : 3700 Km/h
      R-172 با برد 400 کیلومتر, حداکثر سرعت هدف؟
      چگونگی ظرفیت حمل موشکهای هوا به هوا در MiG-31BM :

A) 8 R-33 & 2 R-60 or R-73
      6 R-33 & 2 R-40 & 2 R-60 or R-73
      C) 4 R-33 & 4 R-40 & 2 R-60 or R-73
      D) 4 R-33 & 4 R-73 & 2 R-40 & 2 R-60 or R-73

منبع : وبلاگ میلیتاری
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.