امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

اين قدر جوش نزنيد. سال ديگه يك لايحه جديد مي دند دوباره ساختش رو شروع ميكنند. واسه ي اين كه از خجالت امسال هم در بيان دو برابر سفارش ميدن. رپتور جان حرص نخور. icon_wink
اگر دقت كرده باشيد بودجش حذف شده. نگفتند كه ديگه نمي سازيم. حالا 7 تا كمتر باشه. چيزي از اون 141 تا كم مي شه. (ان شا،الله كم ميشه icon_wink )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]از توضیحات قشنگت ممنون امیر جان.
امیر در پاسخ قسمت اول حرفت جواب رو با این قسمت از حرف خودت میدم: ولي دوست عزيز بدان كه اين چيزهايي كه من و شما مي بينيم و نگرانمون مي كنه خيلي زودتر اونها اون رو ديدن و براش فكر كردن چون وظيفه سازمانيشون اينه! اوکی؟ icon_wink

در جواب قسمت دوم بگم یعنی بمب هاش روی نیروی زمینی اثری نداره؟! یا حیفشون میاد رو سر نیروی زمینی بریزن که پشتیبان هوایی هم نداره؟
اتفاقا به نظر من امریکایی ها در کشورهایی که s300 و یا احیانا s400 دارن و حتما اطراف مراکز استراتژیکشون گذاشتن ترجیح میدن با موشک اون مرکزو هدف قرار بدن تا b2 بپرونن! خودت میدونی که هر b2 چقد آب میخوره! کشور ماهم همینطور!
همین b2 در افغانستان مگه بمباران نکرد؟

برای قسمت 3 جوابی ندارم جز این: حق کاملابا شماست!

دوستان فقط اینو میگم برداشت با شما! ایالات متحده و کلا نژاد انگلوساکسون بیخود پول بابت چیزی نمیدن! اینو تاریخ ثابت کرده! یقین داشته باشین وقتی روی یه پروژه 20 سال جون میکنن و اون همه بودجه هزینه میکنن شاید به اندازه بودجه عمرانی کشور ما! حتما یه چیزی هست! و بخاطر برخی ایرادات که قابل حل هم هستن اونو بلوکه نمیکنن![/quote]

برادر عزيز كه از روي نداي وظيفه سخن مي گويي(مي نويسي!) سلام
1- كي گفته بمب هاش روي نيروي زميني اثر نداره؟! گفتم بمب افكن استراتژيك كارش چيز ديگه ايه: نابودي اهداف استراتژيك(مثل مراكز اصلي صنعتي يا وزارتخانه هاي مهم يا زير ساختهاي سيستم هاي اطلاعاتي و يا ستادهاي نظامي و. . .) و با اون هزينه اي كه هر دفعه پرواز اين پرنده داره اگه باهاش مثلا تانك يا ضد هوايي بزنن مثل اينه كه با موشك تاو مثلا خرگوش بزنيم! اصلا دخل و خرجش نمي خونه. نه اينكه نمي تونه. ضمنا بي 2 در نبرد افغانستان اصلا شركت نكرد چون پدافند هوايي اون براي هواپيماهاي شركت كننده بيش از حد ضعيف تشخيص داده شد و در نتيجه به همون اف 117 ها و ساير بمب افكن هاي تاكتيكي بسنده شد و نيازي به شركت دادن بي 2 با اون هزينه هاش نديدن.
2- اتفاقا هيچ وقت با موشك كروز اين كار را نخواهند كرد (البته بعد از جنگ عراق) چون موشك كروز خوراك اس 300 و سيستم هايي مانند تور و پانتزير است. يه سري به تاپيك سعيد در مورد جنگ يوگوسلاوي بزن ببين چند تا از موشكهاي كروز غربي ها رو با پدافند ضد هوايي زدن حالا با موشك ديگه پيش كش! اين اشكال موشكهاي كروز غربي هم بيشتر برمي گرده به سيستم هدايت تركام كه بلاي جونشون شد البته در مدلهاي جديد سعي كردن تا با بيشتر كردن نقش جي پي اس از اين نقطه ضعف بكاهند ولي هنوز به سيستم تركام وابسته هستند همونطور كه خودت مي دوني عزيز اين سيستم وابستگي شديدي به عوارض زميني داره و راه خودش رو از كنار يا روي اونها عبور ميده در جنگ اول و دوم خليج فارس و جنگ يوگوسلاوي طرف مقابل آمريكايي ها با استقرار چند قبضه ضد هوايي از نوع معمولي بر روي ارتفاعات اطراف مناطق مهم يا شهرها چند صد موشك كروز را نابود كردند( غربي ها هيچ وقت اين آمار را منتشر نمي كنند چون بشدت حيثيت حرفه اي محصولات نظامي آنها را زير سوال مي برد) و اينو بدون كه دولت صدام يا يوگوسلاوي رو بمباران يا موشكهاي كروز ساقط نكردند بلكه صدام فربي آمريكايي ها رو خورد و فكر كرد اين دفعه هم سال نود و يكه. در يوگوسلاوي هم اپوزيسيون تونست با شورشهاي خياباني و كشاندن مردم به خيابان دولت را وادار به اتمام جنگ كند والا ميگ 21 ها و سوخو هاي قديمي با هدايت رادارهاي زميني خوب از متحدين تلفات مي گرفتن! بگذريماز بحث اصلي خيلي فاصله گرفتيم. . .
3- د نشد! آخرش ديگه زدي به صحراي كربلا! خب اين همه دليل آخه تو هم يه 4 تا دليل بيار كه نه رپتور حريف همه اين مشكلاته و بس. راستي مي توني از رپتور خودمون هم كمك بگيري اگه كله من يكي رو نكنه! icon_wink

اين از كالي

و اما نامرد عزيز كه ورودش رو به سايت تبريك مي گم
از كجا مي دوني سال ديگه 2 برابر مي سازن؟
راستي بهتر نيست اسم كاربري خودت رو عوض كني؟! البته جسارت نباشه ولي به نظر من لا اقل بذار نيمراد كه اسم يه بازي نسبتا قديميه اينجوري بهتره ها از ما گفتن بود!

رضا جان ما براي 7 تا جنگنده آشوب به پا نكرديم نبودي ببيني تو كنگره چه خبر بود! icon_wink (شوخي كردم)
نفس اين مسأله مهمه نه 7 تا جنگنده. اينكه به علت هزينه هاي زياد و بازدهي به نسبت كم آمريكايي ها مي خوان آبرومندانه توليد جنجالي ترين جنگنده قرن رو متوقف كنن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
و اما نامرد عزيز كه ورودش رو به سايت تبريك مي گم
از كجا مي دوني سال ديگه 2 برابر مي سازن؟
راستي بهتر نيست اسم كاربري خودت رو عوض كني؟! البته جسارت نباشه ولي به نظر من لا اقل بذار نيمراد كه اسم يه بازي نسبتا قديميه اينجوري بهتره ها از ما گفتن بود!
[/quote]
خيلي ممنون.
اينها كه نوشتم استعاره از اين بود كه در آينده جبران مي كنند. اگر الان به دليل بحران مالي يا هر چيز ديگه اي نمي سازند طبق هدفشون بايد آنها رو بسازند. اگر مثلا 5 تا ساخته بودند با لغو اين 7 تا ميشد احتمال لغو كل پروژه رو داد. ولي وقتي 141 ساختن چه لزومي داره باقي آنها رو نسازند. روس ها دست از سر بولاوا با اين تست هاي ناموفقش برنداشتند اونوقت آمريكا بياد اين هواپيما رو ول كنه.
به نظر من اين كار باعث شد افكار عمومي نسبت به اين كه اوباما بعضي جاها داره اشتباه مي كنه بهتر بشه. تازه هزينه ي ساخت اين 7 تا رو واسه افغانستان و عراق مي تونند خرج كنند كه فعلا خيلي واجب تره.
در مورد اسم كاربري حق با شماست. مي خواستم حامد بگذارم ولي ديدم اينجا حامد زياد داره.(من كوچيكه همه ي اعضا سايت مخصوصآ حامد ها هستم) . گفتم اگه 4 تا حامد تو يه بحث شركت كنند چي ميشه. واسه همين nick name هميشگي خودمو انتخاب كردم. ولي اين نيك نيم من در دنياي بازي هست و در زندگي واقعي دقيقآ برعكس اين موضوعه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بله ولی این خبر قدیمی است و با توجه به شرایط فعلی و مشکلاتی که گریبانگیر کل اقتصاد امریکا شده،تولید بر سر 141 متوقف شده...البته همین تعداد هم کم نیست،گویا قرار است بعد از مشکلات فعلی،تولید دوباره از سر گرفته شود...
[/quote]

اين خبر خيلي قديمي نيست. حدود 1 ماه پيش بود. حتي تعداد ساخت در سال هم مشخص شده. به هر حال اين توافق صورت گرفته. حال موقتا به تاخير افتاده امري جداگونه هست.

مساله اي كه بنده مد نظرم بود چرا اوباما در برنامه انتخاباتي هم روي توقف اين جنگنده زوم كرده بود؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسم الله الرحمن الرحيم
با سلام خدمت شما
به نظر من بنفع ما شد و همين تعداد موجود نيز خطرناكنك و در قبل از ورود به خدمت اف-35 بايد به فكر راه چاره باشيم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باسلام خدمت عزیزان
بعد از یه مدت برگشتیم من کوچیک دوستان هم هستم ( icon_wink )
از تمام حرفهای دوستان من دو نتیجه گرفتم
1- یا این کار از سر حفظ آبرو از سوی یانکیها انجام شده
2- یااز سر توهی دستی
اما من میگم مورد اول قوی تره چون جدیدا امریکاهیها رویه اف 35 تبلیق میکنند حالا کاری به کارایش نداریم اما خدمت سروران گلم بگم که امریکا از نظر طراحی مشکلات ما رو نداره و همین خودش یه مشکله حکایت هشت پاشه که هر پاشو بزنی یه پایه دیگه هم داره .[size=18][/size][size=12][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]بله ولی این خبر قدیمی است و با توجه به شرایط فعلی و مشکلاتی که گریبانگیر کل اقتصاد امریکا شده،تولید بر سر 141 متوقف شده...البته همین تعداد هم کم نیست،گویا قرار است بعد از مشکلات فعلی،تولید دوباره از سر گرفته شود...
[/quote]

اين خبر خيلي قديمي نيست. حدود 1 ماه پيش بود. حتي تعداد ساخت در سال هم مشخص شده. به هر حال اين توافق صورت گرفته. حال موقتا به تاخير افتاده امري جداگونه هست.

مساله اي كه بنده مد نظرم بود چرا اوباما در برنامه انتخاباتي هم روي توقف اين جنگنده زوم كرده بود؟[/quote]
آرماني جان سلام
به نظر من دليل اون مي تونه اين باشه كه مي خواست مقداري از چهره جنگ طلب آمريكا رو اصلاح كنه و يا اينكه ماليات دهنده هاي آمريكايي فشار كمتري از بابت خريد اين جنگنده گران ولي ناكارآمد(الانه كه رپتور بكشمون!) بر روي خود احساس كنن. . . الله اعلم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از توضیحات امیر جان ممنونم.منم مسعودم کوچیکت.
امرکایی ها اگه بخوان با ما وارد جنگ تمام عیار بشن که احتمالش بسیار کمه باید یه سر به مراکز تهرانم بزنن.نه؟ چون پایتخت و مقر فرماندهیه! با توجه به اینکه ما پدافند بسیار خوبی داریم به نسبت و عمق تهران در خاک کشور با توجه به پایگاه های ایالات متحده در حوضه خلیج خمیشه فارس و عراق و طولانی و پرخطر بودن راه رفت و برگشت احتمال به کارگیری b2 بسیار زیاده! البته اگه همچین جنگی رخ بده...
برای کل نیروی هوایی ما به نظرم 20 تا f22 کافیه! حالا یه تخمینی بود زدم! icon_wink
راجبه کروز هم حق با توئه! اما من منظورم این بود یکی از گزینه هاست.بقیه چی؟ خودت که میدونی چیا دارن نه؟
اما در کل بشدت با گفتن ناکارآمد بودن رپتور مخالفم! پس تی 50 روسیه هم...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]از توضیحات امیر جان ممنونم.منم مسعودم کوچیکت.
امرکایی ها اگه بخوان با ما وارد جنگ تمام عیار بشن که احتمالش بسیار کمه باید یه سر به مراکز تهرانم بزنن.نه؟ چون پایتخت و مقر فرماندهیه! با توجه به اینکه ما پدافند بسیار خوبی داریم به نسبت و عمق تهران در خاک کشور با توجه به پایگاه های ایالات متحده در حوضه خلیج خمیشه فارس و عراق و طولانی و پرخطر بودن راه رفت و برگشت احتمال به کارگیری b2 بسیار زیاده! البته اگه همچین جنگی رخ بده...
برای کل نیروی هوایی ما به نظرم 20 تا f22 کافیه! حالا یه تخمینی بود زدم! icon_wink
راجبه کروز هم حق با توئه! اما من منظورم این بود یکی از گزینه هاست.بقیه چی؟ خودت که میدونی چیا دارن نه؟
اما در کل بشدت با گفتن ناکارآمد بودن رپتور مخالفم! پس تی 50 روسیه هم...[/quote]
سلام مسعود خان
خب راستش رو بخواي من هم محمد هستم نه امير.(تو مشخصات پروفايلم هم ثبته به جون خودم!) امير اسم كاربري منه.1357 هم سال تولد من نيست!(يعني اينقدر پير نيستم! يه كم جوون ترم!) و صرفا يه عدده.
آما طبق روال خودم شماره اي ميرم جلو!
1- بله حتما به تهران سر مي زنن ولي از همون 1500 كيلومتريش! راهكار موشكهاي كروز رو هم كه بهت گفتم.جلوتر بيان به نفعشون نيست.
2- تخمينت غلطه برادر اينطور كه شما مي گي با احتساب حداقل 350 جنگنده نيروي هوايي به هر 17 هواپيما يه رپتور مي رسه! كه احتمالا مي خورنش.
3- بله داداش مي دونم چيا دارن ولي خب از همه شون هم نمي تونن استفاده كنن خوشبختانه.
4- چرا با گفتن ناكارآمد بودن رپتور مخالفي؟ مگه مدركي دال بر كارآمد بودنش داري؟ يكي از فاكتورهاي ناكارآمدي(فقط يكيش) اينه كه يك پروژه خرجش با بازدهي محصول توليديش نخونه(مثل رپتور).شايد تي 50 هم ناكارآمد از آب دربياد.
5- طبق تحليل يكي از موسسات وابسته به پنتاگون در صورت بروز جن ميان ايران و آمريكا در هفته اول اون150 هزار سرباز آمريكايي جان خود را از دست خواهند داد. مي دوني اين براي آمريكا يعني چي؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عجب بحث داغی شده!

دوستان به نظر بنده اوضاع چندان برای ما بد نیست!
بدلیل عمیاتی بودن و همینطور آپگرید های دائمی نیروی هوایی بعلاوه بومی سازی های صورت گرفته و در حال توسعه بعلاوه پدافند قدرتمند و سراسری با نقاط کور کم و محاسبه شده! شانس پیروزی نیروی هوایی امریکا و تسلط هوایی حتی با استعداد بالایی از رپتور! و با پشتیبانی کامل کمه!
البته در صورتی که پدافند و نیروی هوایی سریع عمل کنه! مگر اینکه به سیم آخر بزنند و بخان با تمام قوا به ما بتازند! که باز هم حداقل نصف پرنده هاشون رو از دست می دهند و در انتها سرنونشت جنگ بر روی زمین رقم می خوره!
شاید شروع کننده جنگ باشند ولی تمام کننده آن نخواهند بود!

یکی دیگر از نقاط ضعف مهم دشمن همین وابستگی شدید به جهیزات مدرن هست که این تجهیزات بسیار حساس , که وابستگی شدید به سیستم های الکترونیکی و ماهواره ای دارند!

میشه از فوتبال هم درسهایی گرفت, مثل بازی تیم های ضعیف در مقابل قدرت های جهان فوتبال!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]با توجه به اینکه ما پدافند بسیار خوبی داریم به نسبت و عمق تهران در خاک کشور با توجه به پایگاه های ایالات متحده در حوضه خلیج خمیشه فارس و عراق و طولانی و پرخطر بودن راه رفت و برگشت احتمال به کارگیری b2 بسیار زیاده![/quote]

b2 صرفا يك بمب افكن هست و براي شخم زدن استفاده ميشه و تا زمانيكه پدافند زنده باشه جايي در آسمان براي اين بمب افكن نيست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته پدافند ها باید توانایی شناسایی رادارگریزها را هم داشته باشند وگرنه زنده یا مردشون فرق نداره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حسش نیست از اول بیام یه کم تحلیل کنم حرفای دوستان رو اما واقعا کمی ناامید شدم از میزان تحلیل دوستان (و به جاش نقل قول میکنم وجواب میدم و اونجور یه کم تفکرات منو در می یابید! )و اینکه اینقدر سطحی مساله رو نگاه کردن و هیچ توجهی به اصل ماجرا نداشتند، اگر لازم شد بیشتر توضیح میدم اما یه دو سه نکته برا من واقعا جالب بود:

[quote]
مساله سر اینه که یک کشور ابرقدرت هرگز نمی تونه تمام توانش رو وارد یک میدان کوچک کنه و تعداد 140 تا اف22 اونقدر کافی نیست که بتونه باهاش برتری هوایی رو تامین کنه.[/quote]

اون وقت ببخشید اف14 ای سال 1979 که تحت تحریم هستن و.... لابد میتونند دفاع هوائی ایران رو تامین کنند؟! بله؟!

من واقعا ممنونم داش سعید که خدائیش رو دست بچه های سپاه و ارتش زدی تو جنگ روانی

اگر اف14 های ما میتوند امنیت هوائی رو تضیمن کنند خیالت رو تخت کنم اف22 های امریکا هم میتونند!!!

یه چیزی بگو که راه داشته باشه داش سعید! یعنی چی نمیتونند امنیت هوائی رو تامین کنند! 141 فروند نمیوتنه اون وقت 30 فروند ایران میتونه؟!

مثال به این واضحی زدم تا باز جنگ روانی راه نندازین!

اگر مدعی بشین که اف22 نمیتونه پس باید اینم تائید کنید که اف14 های ما هم نمیتونه و بالعکس!

ما باید خدا رو صدها مرتبه شکر کنیم که امریکا این ریسک رو نمیکنه که همه جنگنده هاش رو از کشور خودش تکون بده چون امنیت کشورش براش مهمتره و اصلا به همین خاطر میره مثلا عراق رو داغون میکنه و... چون منافعش هست(منافع مشروع و نامشروع بحثش جداست)
و دوستان اتفاقا باید خدارو شکر کنند نه اینکه امریکا رو مسخره کنند!

الان واقعا این به نفع ماست! و واقعا نمیدونم چرا دوستان اینو نشان ضعف امریکا میدونند ... نه این نشان هوش اوناست! هیچ احمقی برا یه کشوری مثل ایران جنگنده دفاع هوائیش رو که بابای روسیه هم هنوز نساخته نمیاره تو کارزار! تازه رک بگم:

اگر اراده کنه حتی ده تا اف22 بیاره بازم کل جنگنده هایا ایران جلوش سر تعظیم میکند و خلبانان ما نهایت بتونند حماسه یی در حد خودشون رقم بزنند نه بیشتر!

بهتره واقع بین باشیم.. من تو تایپیک داش داوود و اف22 و... اینو توضیح دادم که این یکی از تاکتیکهای ایران هست چون وقتی میگیم امرکاک اینقدر جنگنده داره معنیش این نیست همه ش رو میاره اما حتی اگر یک چهارمش بیاره بازم از کل جنگنده های ما پیشرفته تره! اما همین که نمیتونه از همه جنگنده هاش استفاده کنه بازم خوبه! البته به فرض تنهایی جنگیدن با ایران و.. هزار اتفاق دیگه

مفهومه؟!
[quote]

بطور مثال نقش اف14های ایران در جنگ تحمیلی که تامین هوایی برای نیروی زمینی یا جنگنده های اف4 ایجاد میکردن کسب برتری هوایی بود و نیروی هوایی عراق نمی تونست کار خاصی انجام بده که بر نتیجه عملیات ما تاثیرگذار باشه چون آسمان در کنترل ایران بود. [/quote]

و دیدیم همین جنگنده ها درمقابل میراژ تسلیم شدن تا حدودی که دلائلشم زیاد بود ازعدم تامین قطعات تا شهادت همه خلبانان نخبه و نبود تسلیحات مناسب باید گفت و همین مسائل در حال حاضرم هست! اونم نه مقابل میراژها بلکه هورنتها و ....
[quote]

ضمنا رضاي عزيز و كالي تقريبا پاسخ درست را تقريبا دادند. واقعيت اينه كه در عمل هيچ وقت اف 22 اون چيزي كه آمريكايي ها فكر مي كردن و كلي روش تبليغات كرده بودن از آب در نيومد از برد كشف شدنش توسط رادار تا قابليتهاي ديناميكي و خصوصا توان حمل مهماتش كه هميشه زير سوال برده شده. خصوصا در برابر رادار زالسن و ژوك خيلي آسيب پذير تر از تصور آمريكايي ها شد. آمريكايي ها حتي از اينكه يك اف 22 يك بار بر صفحه يك رادار غير نظامي كشورهاي ديگه ديده بشه بشدت هراس دارند چون اگر تشت رسوايي اف 22 از بام بيفته ديگر هيچ امنيت رواني( كه از امنيت واقعي بسيار مهم تره) براي نيروها و متحدانشون باقي نخواهد ماند. از يه چيز ناشناس راحت ميشه ديگران رو ترسوند( تو همين سايت ببينين چقدر از اف 22 مي ترسن!) و بار رواني ايجاد كرد و به تبع اون خيال متحدان را راحت كرد ولي اگه يه اف 22 بزنه از آمريكا بيرون و اونوقت مثلا توسط يه رادار قديمي (مثلا باند كا ) از يه فاصله زياد كشف بشه اونوقت ديگه آبرويي براي آمريكا باقي مي مونه؟ اين همه رو يه جنگنده مانور كردن نتيجش اين شد! [/quote]

امیر جان یه سوال و دیگر هیچ:

امریکا اخرش جنگنده نسل 5 که مورده تائید روسیه هم هست تولید کرده یا نه؟!
اگر تولید کرده پس خیالت تخت تا فردا صبح هم بگی به درد نمیخوره یعنی معطلی! اگرم بگی تولید نکرده پس به شعور همه ما توهین کردی!

داداش من همین روسیه باباش داره در میاد تا بتونه یه پیش نمونه ازمایشی خوب بسازه بر نسل 5 !!!!!!

اون وقت امریکا 141 فروند و بیشتر تولید کرده بعد میگین .....

یه نکته: ببینید من خودمم قبول دارم تا وقتی یه جنگنده عملیاتی نیومده تو کارزار نمیشه گفت چطوریاست (کلا تجیهزات نظامی و...)
اما لئوپاردی که میگن بعد ابرامز بهترین تانک جهان هست هم مدتها اصلا وارد جنگ نشد فقط براساس مشخصاتش میگفتن اینطوره!

همین ذوالفقاری هم که دوستان بهش مینازند! شرمنده که اصلا نه تنها وارد تولید نشده! بلکه در مراحل تئوری مونده اما بحث اینه با توجه به مشخصاتش میگن قوی هست ...

شما میخوای این چیزا رو تکذیب کنی؟!

اگر اره پس ذوالفقار و شهاب و.. هم تکذیب میکین! چون داری علم رو میبری زیر سوال!
چون کسی تا الان ندیده شهاب و سجیل بخورند تو اسرادیل بلکه بر اساس مشخصاتش میگن خطرناکه!

[quote]مشخص شد آن چنان كه مي فرمايند نيست.[/quote]

اها بعله ممنونم! اون وقت ببخشید چطور مشخص شد؟! میشه بگین از کجای متن اصلی این چیز رو دریافتین؟![quote]

آخرين بحث هم تسليحاته كه همين تامكت هاي خودمون هم با فونيكس هاشون از رپتور جلوترند.[/quote]
[quote]
البتّه منظورم اين نيست كه در جنگ متقابل تامكت برتري داره٬ منظورم اينه كه در شرايط عمومي كارآمدتره. هميشه كه طرف مقابلتون رپتور نيست![/quote]

دوست عزیز من کوچیک و چاکر شمام اما شما خودتون میدونید دارید چی میگید!؟
اولا بحث ما اف22 هست پس هرقیاسی بکنی باید با اف22 مقایسه بشه!
بعدشم شما خودت داری میگی فونیکس ما از اف22 برتره! بعد میگی من منظورم اف22 نیست؟!

داداش بی خیال! یه بار متن خودت رو بخون بعد ...

در ضمن یه سوال: جنگ الکترونیک میدونی چیه؟! پنهانکاری میدونی چیه؟! رادار AGN.9 میدونی چیه؟!

خوب الان برا من با گذاشتن این چیزا تو مثال فونیکس و اف22 ثابت کن که اف14 ما برتری هایی داره بر اف22 (البته طبق حرف خودتون که منظورم اف22 نیست! چشمک)

داداش خوبم مشخصه فونیکس اف14 در حالت عادی برتری داره براف22 ! اما چی!؟ وقتی اف22 فقط یه سازه اهنی باشه! اما وقتی شاخصهای اف22 رو میزاری کنار هم اون نوقت چی؟!

اگر رادار اف14 رو بزاری رو هم مقابل پنهانکاری و جنگ الکترونیک اف22 چیار میکنه؟!(و البته شما همچین گفتی اف14 های ما که انگار خودمون ساختیمش... میخوام بگم حتی سوپرتامکتهای امریکا هم مشکل دارند تو رهگیری اف22 چه برسه به مدل ای که ماله ایرانه وسالهاست تحریمه!)

واقعا یه کم واقع بین باشید .... بابا از بس چیزای عیجب گفتین به خدا تو دو سه جا بهم تیکه انداختن ... ای بابا !
دوستان خواهشا اول یه مرور بکنند مشخصات یه جنگنده رو بعد راجبش نظر بدن! البته مرور هم کافی نیست! سواد و دانش و تفکر لازم ! لازمه!
[quote]

ا توجه به اینکه ما پدافند بسیار خوبی داریم به نسبت و عمق تهران در خاک کشور با توجه به پایگاه های ایالات متحده در حوضه خلیج خمیشه فارس و عراق و طولانی و پرخطر بودن راه رفت و برگشت احتمال به کارگیری b2 بسیار زیاده! البته اگه همچین جنگی رخ بده... [/quote]

یه سوال کوچیک: موشکهای کروز چی هستن!؟ کاربردشون چیه؟! کلا موشک چیه؟! امریکا در جنگهای ایخرش از چه نوع بمباران عمقی استفاده کرده؟! 12 نمره
نقش جنگنده های ضدرادار و موشکهای ضدرادار چیه؟! 6 نمره
موشکهای پدافندی اطراف تهران رو نام ببرید؟! 2 نمره

فدات شم ندای وظیفه عزیزم ... دوست دارم که این چیزا رو بهش گوشزد میکنم تا اینقدر ساده نگیری چیزی رو ![quote]

با احتساب حداقل 350 جنگنده نيروي هوايي به هر 17 هواپيما يه رپتور مي رسه! كه احتمالا مي خورنش.[/quote]

خوب سوال: این 350 جنگنده در چه پایگاه هایی با چه فاصله ایی مستقر هستن؟! نزدیکترین پایگاه به منطقه علمیاتی کجاست!؟(با فرض حمله از غرب و جنوب)
جنگنده های مستقر در این پایگاه ها چی هست؟!

راداری که باید رهیگری کنه اف22 رو کجا مستقر هست و چقدر قدرتشه؟!
نقش اف18 هورنت و... چیه؟!

دوستان الان من اینا رو مطرح میکنم باور کنید برا تضیعف ایران نیست بلکه برا اینه شما یه کم بهتر تحلیل نظامی کنید بدونید چرا ایران جنگ نامتقارن رو انتخاب کرده!!!!!! و یه کیم با تفکرات فرماندهی نظامی اشنا بشید! و کمتر ساده انگارانه حرف بزنید ... چون از میگ 31 شنیدین دیگه دلیل نیست بگین اف2 فلان!

به هرحال من یکی که منور شدم نظرات تون رو خوندم و رک بگم معروف شدین! چون مهمانای ناشناس اما معروف سایت میلیتاری زیاده و خوب وقتی متنها رو میخونند به نظرتون چی میگن!؟

راستی راجبه جنگ احتمالی ایران و امریکا و اتفاقاتش کسی صحبتی نکرد و بحثشم رابجه این تایپیک زیاد نیست اما واقعا دوستان رویایی زیاد فکر میکنید!

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط hosseingmn
      میگ-31 نوع ارتقا یافته و جایگزین میگ-25 میباشد که در زمان خود بی رقیب بود و اکنون جای خود را به پسرش داده است. بی شک میگ-31 پرقدرتمندترین رهگیر روسیه و در کل جهان میباشد که توانایی رهگیری همزمان چندین جنگنده مهاجم را دارا میباشد و نیز اولین جنگنده عملیاتی شوروی با توانایی نگاه به پایین و شلیک به پایین میباشد. این جنگنده از راداری بسیار قوی با نام Zaslon بهره میبرد که به فاکس هوند این امکان را میدهد تا همزمان به 4 (در مدلهای اولیه) هدف حمله کند و نیز دیگر جنگنده های دشمن را تحت کنترل داشته باشد! طبق نظر بعضی کارشناسان این رادار قویترین و بهترین رادار جهان میباشد که حتی میتواند استیلت را هم شناسایی کند! از نظر سیستم رانش نیز میگ-31 از دو موتور توربوجت با پس سوز D-30F6 بهره میبرد که هر کدام تراستی برابر 93KN تولید مینمایند و با آنها فاکس هوند سرعتی برابر با 3 برابر صوت پیدا میکند! طراحی و شکل ظاهری میگ-31 بسیار شبیه به میگ-25 میباشد و دقیقا مانند آن دارای 2 جایگاه تسلیحات در زیر هر بال و یکی در انتهای بال به اضافه 4 جایگاه در زیر بدنه هواپیما میباشد. در دهه 1990 با توجه به قدرتمندتر شدن جنگنده های غربی روسیه فاکس هوند های خود را ارتقا داد که تواناییهای میگ-31 بسیار بهتر و بیشتر از قبل شد که امروزه این مدل با نام MiG-31BM شناخته میشود. MiG-31BM دارای آیونیکی بسیار قویتر از نسلهای قبلی خود میباشد و میتواند به راحتی با اهداف هوایی یا زمینی درگیر شود. و نیز به واسطه رادار پرقدرت خود میتواند همزمان 24 جنگنده دشمن را شناسایی کرده و با 6 تا از آنها درگیر شود! این رادار جدید همچنین میتواند به نحو احسن اهداف زمینی را نیز شناسایی کند. در ادامه با مشخصات MiG-31A آشنا میشوید :

MiG-31A

کشور سازنده : شوروی سابق
      هواپیماهای مشابه : MiG-25 , F-14 , F15
      تعداد سرنشین : 2 نفر
      ماموریت اصلی : رهگیر تمام آب و هوایی + ایجاد امنیت هوایی
      طول : 21.5 متر
      طول بال : 14 متر
      ارتفاع : 6.6 متر
      حداکثر سرعت : 3 ماخ
      وزن خالی : 22 تن
      وزن استاندارد : 37 تن
      حداکثر وزن : 47 تن
      نوع و قدرت موتور : دو موتور توربوجت با پس سوز D-30F6 هر کدام با تراست 93 کیلو نیوتن
      حداکثر تحمل G : در سرعتهای فراصوت +5 جی
      حداکثر برد : 3300 کیلومتر
      شعاع عملیاتی : 720 کیلومتر
      ارتفاع پرواز : 25 کیلومتر
      ارتفاع پرواز از سطح دریا : ؟
      مدت زمان برای رسیدن به ارتفاع 20 کیلومتری : 8 دقیقه و 54 ثانیه
      قابلیت سوختگیری هوایی : ندارد
      حسگرها : LD/SD TWS radar, possible IRST, RWR (رادار Zaslon S-800 با برد 200 کیلومتر)
      نوع تسلیحات : یک قبضه توپ 23 میلی متری GSh-6-23 + موشکهای هوا به هوای R-33 , R-40 , R-60 , R-73

MiG-31BM

این مدل در بسیاری جهات شبیه مدلهای قبلی است و در اینجا فقط نکات مهم را بیان میکنم.
      نوع رادار : Zaslon-M با برد 400 کیلومتر و توانایی شناسایی استیلت ، همزمان 24 هدف را شناسایی و به 6 تا از آنها حمله میکند و بقیه را نیز تحت نظر دارد.
      توانایی جنگ الکترونیک : دارای سیستم مدرن ECM و ضد ECM
      آیونیک این مدل بسیار پیشرفته تر از مدلهای قبلی است.
      نوع تسلیحات :
      یک قبضه توپ 23 میلی متری GSh-6-23
      موشکهای هوا به هوای R-27 , R-33 , R-37 , R-40 , R-60 , R-73 , R-77
      موشکهای هوا به زمین Kh-31P , Kh-58
      قیمت میگ-31 بی ام : 40 میلیون دلار

توضیحاتی چند در مورد موشکهای هوا به هوای قابل حمل توسط میگ-31 :
      R-27 با برد 70 الی 170 کیلومتر ، حداکثر سرعت هدف : 3600 Km/h
      R-33 با برد 160 کیلومتر ، حداکثر سرعت هدف : 3700 Km/h
      R-37 با برد 300 ، حداکثر سرعت هدف : ؟
      R-40 با برد 50 کیلومتر ، حداکثر سرعت هدف : ؟
      R-60 با برد 10 کیلومتر ، حداکثر سرعت هدف : ؟
      R-73 با برد 40 کیلومتر ، حداکثر سرعت هدف : 2500 Km/h
      R-77 با برد 90 الی 160 کیلومتر ، حداکثر سرعت هدف : 3700 Km/h
      R-172 با برد 400 کیلومتر, حداکثر سرعت هدف؟
      چگونگی ظرفیت حمل موشکهای هوا به هوا در MiG-31BM :

A) 8 R-33 & 2 R-60 or R-73
      6 R-33 & 2 R-40 & 2 R-60 or R-73
      C) 4 R-33 & 4 R-40 & 2 R-60 or R-73
      D) 4 R-33 & 4 R-73 & 2 R-40 & 2 R-60 or R-73

منبع : وبلاگ میلیتاری
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.