Electro_officer

دستگاه شست‌وشوی سلاح اولتراسونیک

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

تعمیرکاران سخت افزار یه همچین دستگاهی دارند که باهاش قطعات و بردهای الکترونیکی رو تمیز می کنند ، کارش واقعآ حرف نداره طوری برد رو تمیز میکنه که انگار تازه از خط تولید دراومده!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
<p>[quote name='pckho0r' timestamp='1361130175' post='300687']
تعمیرکاران سخت افزار یه همچین دستگاهی دارند که باهاش قطعات و بردهای الکترونیکی رو تمیز می کنند ، کارش واقعآ حرف نداره طوری برد رو تمیز میکنه که انگار تازه از خط تولید دراومده!
[/quote]
دستگاهش رو ندیدم ولی یه اسپری هست میزنیش رو برد و با مسواک میفتی به جونش... :mrgreen: آی تمیز میشه!
در مورد شست‌وشوی اولتراسونیک یه مقاله تخصصی کامل هم بود که حس ترجمش نبود ببخشید!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از مطلب مفیدتون
قیمت این گالن ها باید بالا باشه درسته؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستت درد نکنه
دستگاهای تمییز کننده آلتراسونیک رو خودمون براحتی میتونیم بسازیم
تکنولوژؤی پیچیده ای ندارن فقط باید بحث لیمتر کاویتاسیونو رعایت کنیم که موجب خوردگی ناخواسته نشه
اینگونه تمیزکننده ها در صنعت به وفور یافت میشن و بسیار هم پرکاربد هستن
الزامن هم تنها از همین یک نمونه سلوشن معرفی شده استفاده نمیکنن
معمولا هر سازنده ای یک سلوشن رو برای دستگاهش معرفی میکنه
بهترین نمونه ای رو که بنده دیدم و باهاش کار کردم و کارکردش بسیار ساده، دقیق و عالی و با سرعت بسیار خوب و عالییی بود نمونه ساخت شرکت معظم " یونیتور" بودش که بینهایت پرفورمنس بالایی رو دارا بود
برای بحث نگهداری و تعمیرات بویژه در صنایع هوافضا و دریا بسیار کارا و مفید هستش
در نیروی دریایی خودمون هم بصورت گسترده ای ازش استفاده میشه(از گونه های قدیمی ترش البته) و در سرعت عمل و دقت تمیزکاری در زمان تعمیرات بسیار مفید به فایده بوده
نمیدونم در بخشهای زرهی و توپخانه نیروی زمینی هم استفاده میشه یا نه
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='elo' timestamp='1361131155' post='300691']
دستت درد نکنه
دستگاهای تمییز کننده آلتراسونیک رو خودمون براحتی میتونیم بسازیم
تکنولوژؤی پیچیده ای ندارن فقط باید بحث لیمتر کاویتاسیونو رعایت کنیم که موجب خوردگی ناخواسته نشه
اینگونه تمیزکننده ها در صنعت به وفور یافت میشن و بسیار هم پرکاربد هستن
الزامن هم تنها از همین یک نمونه سلوشن معرفی شده استفاده نمیکنن
معمولا هر سازنده ای یک سلوشن رو برای دستگاهش معرفی میکنه
بهترین نمونه ای رو که بنده دیدم و باهاش کار کردم و کارکردش بسیار ساده، دقیق و عالی و با سرعت بسیار خوب و عالییی بود نمونه ساخت شرکت معظم " یونیتور" بودش که بینهایت پرفورمنس بالایی رو دارا بود
برای بحث نگهداری و تعمیرات بویژه در صنایع هوافضا و دریا بسیار کارا و مفید هستش
در نیروی دریایی خودمون هم بصورت گسترده ای ازش استفاده میشه(از گونه های قدیمی ترش البته) و در سرعت عمل و دقت تمیزکاری در زمان تعمیرات بسیار مفید به فایده بوده
نمیدونم در بخشهای زرهی و توپخانه نیروی زمینی هم استفاده میشه یا نه
[/quote]
متشکر بابت توضیحات. آره تکنولوژی خاصی نمیخواد فرکانس مناسب با آزمون و خطا هم به دست میاد. فقط به نظرم اون مبدل پیزو که تولید موج میکنه میتونه مساله‌ساز باشه مگه اینکه بریم سراغ کشور دوست و برادر! که ید طولایی در ضمینه تجهیزات اولتراسونیک داره.
حالا اگه احیانا دست کسی رو باهاش بشورن چی میشه!؟ :mrgreen:
من موندم اینا پوکه رو واسه چی میشورن!؟ استفاده مجدد؟ اساتید نیروی زمینی کسی هست راهنمایی کنه؟

[quote name='zoopir' timestamp='1361130819' post='300690']
با تشکر از مطلب مفیدتون
قیمت این گالن ها باید بالا باشه درسته؟
[/quote]
خواهش میکنم. قیمت مایع شست‌وشو 80 دلار و روغنش 95 دلار هست. قیمت خود دستگاه 700 دلاره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چیز جالبیه ولی شبیه سرخ کن رستوران های گنده میمونه :mrgreen: :mrgreen: .

من این یه تیکشو نفهمیدم:چطوری روغنکاری میکنه و بعدش روغن اضافه رو میشوره؟

شستن پوکه ها هم فکر کنم واسه کلکسیونر هاست.من که با جلاسنج و مسواک تمیز میکنم!! ویرایش شده در توسط kaftar

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
شستن پوکه ها هم فکر کنم واسه کلکسیونر هاست.من که با جلاسنج و مسواک تمیز میکنم!!
[/quote]

پوکه به کثیفیشه....!!! باید خاکی باشه تا بفهمی که پوکس...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='kaftar' timestamp='1361210574' post='300874']
چیز جالبیه ولی شبیه سرخ کن رستوران های گنده میمونه :mrgreen: :mrgreen: .

من این یه تیکشو نفهمیدم:چطوری روغنکاری میکنه و بعدش روغن اضافه رو میشوره؟

شستن پوکه ها هم فکر کنم واسه کلکسیونر هاست.من که با جلاسنج و مسواک تمیز میکنم!!
[/quote]
همونطور که میشوره و ذرات رو خارج میکنه همونطور هم روغن رو تو درزهای میکروسکوپی نفوذ میده. روغن اضافه هم با قرار دادن اسلحه زیر جریان هوای پرفشار گرفته میشه دیگه.
کلکسیون!؟ فکر نکنم اینطور باشه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در باره شستن پوکه ها من مطمین نیستم اما به نظرم میتونه دوتا دلیل داشته باشه
یکی اینکه پوکه های شسته شده بیشتر جنبه تبلیغ دستگاه هستش و برای نشون دادن قابلیت و توانایی اونه وگرنه دلیل خاصی نمیبینم که پوکه هارو باهاش تمیز کنن اونم بعدشپوکه ها هیچ نیاز به روغنکاری ندارن
در بحث تبلیغات برای نمونه های تجاری هم گاها مشاهده میشه که اجزای برش خورده و غیر قابل استفاده ای رو که بسیار هم کثیف شدن برای نشون دادن تاثیر و توانایی دستگاه باهاش شستن و عکسارو مقایسه کردن
به نظر من شاید جهت نشون دادن توانایی بالای شستشو وتمیزکنندگی دستگاه از پوکه ها استفاده کردن
نظریه دوم بالاخص اگر پوکه های سنگین وبزرگ (مثلا کالیبرهای بالای 100 م.م.) بود میشد گفت که شاید بحث بازفرآوری و بازیافت مطرح باشه چرا که کاملا تمییز بودن قطعه بازیافتی تاثیر بسیار بالایی در کیفیت فلز دوباره بازیافت شده داره
البته در موارد بازیافت فلزات از متود دیگه ای در حوضچه های بزرگ استفاده میشه و استفاده از پکیج باکس آلتراسونیک معمولا در تعمیرگاه ها و مکانهای با ماموریت تعمیر و نگهداری کاربرد دارن ، جاهایی که هجم شستشو تقریبا کم یا محدود باشه
بشخصه احتمال تبلیغاتی بودن اینکار رو بیشتر میدونم ولی منکر نمیشم شاید پشت اینکار فلسفه خاصی نهفته باشه که یا ما نسبت بهش بی اطلاعیم یا اونقد ساده اس که فراموشش کردیم

نکته: اگر پوکه های کالیبر 12 ساچمه زنی بود میشد بحث ریکاوری پوکه و پرکردن دوباره اونو مطرح کرد که اونجا هم معمولا اینقد حساسیت به تمیزی وجود نداره، اونقده هم کثیف کاری بوجود نمیاد و در ضمن فرایند آلتراسونیک هم برای اینگونه پوکه ها زیاد مناسب نیست(هرچند دما و سلوشن قابل تغییر هستن و سافت سلوشنهای آلترانتیو و دماهای پایین با فرکانسهای بالاتر میتونن این مشکل رو برطرف کنن) ویرایش شده در توسط elo
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.