super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

ارسال شده در · مخفی شده توسط Electro_officer، 1 تیر 1393 - ????...
مخفی شده توسط Electro_officer، 1 تیر 1393 - ????...
شخصا نظرم به منفي نزديك تره هر پست بي ربطي رو كه نميشه باهاش بحث كرد اما راحت ميشه منفي داد
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
کسانی که میگن جنگ شیعه و سنی است بگم صد البته که نیست بلکه جنگ با وهابی ها و تکفیری هایی که می خوان شیعیان رو نابود کنن .
اهل تسنن اینطور نیستند و اختلاف زیادی بین شیعه و سنی وجود نداره ولی این وهابی ها باید نابود بشن ان شاالله .
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

1.جنگ مذهبی قطعا رخ میدهد
2.جنگ دینی قطعا رخ میدهد
3.جنگ منفعتی قطعا رخ میدهد
4.جنگ قومیتی قطعا رخ میدهد

خیلی خلاصه مفید راحت

چیزی که پیش می آید چه از نظر وعده الهی ! چه از نظر تحلیل منطقی براساس عقل بشری با نگاهی به تاریخ گذشته ، بیان کردم

دیگه چرا اینقدر دعوای بیخود میکنید ؟

هم قوم کرد هم عرب هم شیعه هم سنی هم شیعه هم سلفی هم تکفیری هم مسیحی هم یهودی می افتند جان همدیگر

همونجوری که الان تو سوریه و عراق افتادند

یک نگاه به لیست اسامی گروه های درگیر در سوریه ( در همین ویکی پدیا ساده و الکی !) هم بندازید کفاف میده که بفهمید بحث از این حرفا گذشته

یا حق
  • Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
داعش در سعدیه پرچم اقلیم کردستان را پایین آورد

پس از اینکه تبهکاران داعش شهرستان سعدیه اقلیم کردستان را تحت کنترل خود در آورد, پرچم اقلیم جنوب کردستان را پایین آورده و پرچم خود را نصب کردند.

تبهکاران داعش در صفحه‌های ویژه خود در فیسبوک و تویتر هم تصاویر سربریدن دو نظامی عراق را منتشر کرده‌ و زیر آن نوشته‌اند:«برای انتقام تجاوز به دختران مسلمان در کردستان».
تبهکاران داعش پس از اینکه شهرستان سعدیه را بطور کامل تحت کنترل خود در آوردند, پرچم اقلیم جنوب کردستان را پایین آورده و بجای آن پرچم خود را نصب کردند.
شهرستان سعدیه جزو مناطقی است که ماده 140 در مورد آن صدق می‌کند و کاملا تحت اشغال داعش است. این گروه کنار جاده‌ها را مین‌گذاری کرده و در صورت هرگونه حمله‌ای آن را منفجر خواهند کرد.
سعدیه جزو خانقین جنوب کردستان است. ساکنان آن هم کرد, عرب و ترکمن هستند. اما بخاطر اعمال خشونت‌ها علیه کردها در سال‌های اخیر, جمعیت زیادی از کردها از آنجا کوچ کرده‌اند و به شهرهای اقلیم کردستان پناه آورده‌اند

http://www.arteshi.com/hamyar_upc.php?file=1403432537685155_10353694_10201290846388137_5263482773142721330_n.jpg
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تو عراق هر روز نظامی ها تفنگ به دست رژه میرن، نمیتونن یه کم کجش کنن طرف مواضع داعش اونوری رژه برن؟
آخه چقدر بی بخار باید باشن.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
بسه دیگه. تاپیک رو نابود کردین. اینقدر اسپم ندین. فقط خبر و تحلیل حوادث. چرا مثبت دادم چرا منفی دادم تو کردی تو ترکی و ... رو جمع کنید. هرکس میتونه خبر بزاره از خود سایتهای YPG هم خبر بزاره مساله ای نیست عقل و شعور داریم عامی تو خیابون نیستیم صبح تا شب داریم تحولات رو دنبال میکنیم تحلیل میکنیم راست و دروغشون رو در میاریم رسوایی میمونه برا دروغگو .. لازم نیست توهین کنیم بهم. ملت الاف شماها که نیستن برادرها !
[/quote]

باشه پس منم صبح تا شب تو هر پستم چهارتا فحش به شیرازی ها میدم و شما هم حق نداری نه جواب بدی و نه برخورد....
چون این اتفاقی هستش که داره می‌افته....
من به اون اقا نگفتم که خبرنذاره.... اصلا پست هاش برام اهمیتی نداره....
ولی وقتی میاد اونجا غیر مستقیم به من تیکه میندازه که من پژاک و دموکراتم و اومدم اینجا دارم پست میدم، من باید چی جواب بدم؟ شما بگو من باید چی بگم تا من همون رو بگم....

نمیشه که یه نفر اینجا راه بره و هر چرندی بگه و کسی نه جوابش رو بتونه بده نه برخوردی باهاش بشه....
بالاخره اگر پست هاش در راستای تاپیکه، تا جواب بدیم... اگر خارج از تاپیکه، خوب برخورد بکنین یا پاک بکنین یا هرچیزی که لازمه...
یه جهتی بدید که ما همون جهت رو بگیریم و بریم ولی نخواید صبح تا شب بهمون توهین بشه و چیزی نگیم( من دارم خودم رو جمع می‌بندم و دارم در خصوص خودم حرف میزنم.... همه‌ی بهمون توهین و اینا به خودم هستش صرفا و از طرف خودم هم حرف میزنم... :) )....
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1403432223' post='387503']
سلام

1.جنگ مذهبی قطعا رخ میدهد
2.جنگ دینی قطعا رخ میدهد
3.جنگ منفعتی قطعا رخ میدهد
4.جنگ قومیتی قطعا رخ میدهد

خیلی خلاصه مفید راحت

چیزی که پیش می آید چه از نظر وعده الهی ! چه از نظر تحلیل منطقی براساس عقل بشری با نگاهی به تاریخ گذشته ، بیان کردم

دیگه چرا اینقدر دعوای بیخود میکنید ؟

هم قوم کرد هم عرب هم شیعه هم سنی هم شیعه هم سلفی هم تکفیری هم مسیحی هم یهودی می افتند جان همدیگر

همونجوری که الان تو سوریه و عراق افتادند

یک نگاه به لیست اسامی گروه های درگیر در سوریه ( در همین ویکی پدیا ساده و الکی !) هم بندازید کفاف میده که بفهمید بحث از این حرفا گذشته

یا حق
[/quote]
اگه میبینین از اقوام گوناگون هستند نه به خاطر قومیت بلکه جنگ اینا در عراق و سوریه عقیده ای و منفعتی هست .
مستحضرین که بیشترشون از خارج عراق و سوریه اومدن .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Electro_officer' timestamp='1403431777' post='387501']
بسه دیگه. تاپیک رو نابود کردین. اینقدر اسپم ندین. فقط خبر و تحلیل حوادث. چرا مثبت دادم چرا منفی دادم تو کردی تو ترکی و ... رو جمع کنید. هرکس میتونه خبر بزاره از خود سایتهای YPG هم خبر بزاره مساله ای نیست عقل و شعور داریم عامی تو خیابون نیستیم صبح تا شب داریم تحولات رو دنبال میکنیم تحلیل میکنیم راست و دروغشون رو در میاریم رسوایی میمونه برا دروغگو .. لازم نیست توهین کنیم بهم. ملت الاف شماها که نیستن برادرها !
[/quote]

دهنتو باید طلا گرفت ، حرفتو آب طلا. حرف دل ما رو زدی. :rose:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
مدیران محترم خدا شاهده من فقط اخبار رو میزارم این اخبار رو دقیقا در ارتشی میزارم ولی با این فرق اونجا ساتسورهم نمیکنم چون جو با اینجا کمی فرق داره ولی اونجا مدیران اجازه نمیدن کسی با بی احترامی و تهمت زدن تاپیک رو به این سمت الان این تاپیک بیاره
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
سلام
در رابطه با سبیل تراشیدن و گذاشتن :
در اسلام هیچ حکم خاصی برای ریش و سبیل نیامده مگر چند آیه از قرآن که تاکید داشته خودتان را شبیه دشمنان ( که در شان نزول آیات معمولا یهودیان منظور بودند) نکنید که اینم برمیگرده به یک حادثه که یکی از مسلمانان خودشو شبیه یهودی ها درست میکنه و متاسفانه ناخواسته توسط مسلمین کشته میشود چون فکر میکردند یهودی هست....
اما :
بقیه نکات و مصداق ریش و سبیل از احادیث و روایات ائمه و پیامبر صلی الله و علیه و آله و سلم می آید
معتبرترین روایتی که من خواندم ( کتاب سلمان فارسی استاندار مدائن و دیگر کتاب ها)
پیامبر در مسجد و بعد از نماز ظهر و در جمع صحابه نشسته اند که میگویند فلان قاصد از سوی ایران آمده است ... قاصد سبیل های دراز دارد و پیامبر بعد از اینکه قاصد می رود می گوید :
پارسیان سبیل ها را می گذارند و محاسن را می تراشند در حالیکه ما محاسن را می گذاریم و سبیل ها رو می تراشیم( این قضایا در همان زمانی است که خسروپرویز متاسفانه اقدام به پاره کردن نامه همراه با اسم خدا می نماید)
خلیفه دوم اینو که میشنوه میره و برای نماز عصر برمیگرده درحالیکه سبیل خودش را کاملا تراشیده است ...
تا اینجای قضیه به چندین شکل مختلف نقل شده است ولی روایت کلی رو همین در نظر بگیرید
سنی ها براین اساس معتقدند که باید سبیل را تراشید و معمولا هم از ته می تراشند ولی :
این روایت ادامه دارد :
بعد از اینکه پیامبر قیافه خلیفه دوم را می بیند به وی می گوید که این چه قیافه ای است برای خود ساخته ای ؟؟؟
که خلیفه دوم اشاره میکنند به نماز ظهر و قضایای قاصد ایرانی
پیامبر هم تذکر میدهد که منظور بنده این بود سبیل ها را دراز نمی گذاریم و سبیل را همراه با محاسن می گذاریم نه اینکه مویی از رستنگاه مو روی صورت باقی نماند ! بلکه اضافات سبیل را می تراشیم در حالیکه اگر ریش بلند هم شد عیب ندارد ولی سبیل باید کوتاه باشد
که حالا به مرور کلمه : مصداق ریش
درست شد که بیان میشه حداقل باید دو میلی متر زبری مو روی رستنگاه باشه تا مصداق ریش پیدا کند
البته بین مراجع شیعه و سنی تفاوت عقیده هست و همچنین بین خود مراجع شیعه
ولی خوب : قیافه شهید سردار حسن تهرانی مقدم یکی از باحالترین قیافه هاست که واقعا خودم دوست ش دارم و از قدیم و ندیم شبیه ایشون بود ( البته ما زیاد با ایشون آشنایی نداشتیم تا قبل شهادت شون ! و قبل آشنایی مون صرفا براساس عقیده خودمان اینجوری میزاشتیم ولی بعد از اینکه عکساشونو دیدیم مطمئن شدیم درست هست !)
یا حق
  • Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یوستن 144 نفر از نیروهای صحوات الانبار به صحوات استان المثنی
...
طبق خبری که چند روز پیش دادم خودروهای مسلحی در صحرای المثنی دیده شده بود که از عربستان وارد شده اند و متعلق به داعش بودند ...
نیروهای صحوات الانبار که از 6 ماه پیش با داعش درگیر هستند و به نیروهای ورزیده ای تبدیل شدند با ارسال 144 نفر از افراد کار کشته خود به این استان
نیروهای صحوات استان مثنی را کمک و ساماندهی می کنند و قرار است در صحراهای این منطقه که خودروهای مسلح دیده شده گشت زد و از شهر سماوه و نجف و شهرهای اطراف حمایت کنند
نیروهای صحوات تشکیل شده از عشائر و نیروهای مردمی میباشد..
[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10282/0.JPG[/img][/center]

یک مسئول آگاه عراقی در گفتگو با cnn گفت:
داعش بر 4 منطقه در القائم الانبار مسلط هست و بعضی قبائل سنی هم از آنها حمایت می کنند.
در واقعیت هم همین است استان الانبار از 6 ماه پیش درگیر جنگ خونینی شد که هنوز هم ادامه دارد و بعضی قبائل اهل سنت عراق در آن منطقه هم در حمایت از داعش بر آمده اند........
چیزی که داعش میخواهد قبائل... اهل سنت این استان بر این اعتقادند که حقشان در برابر شیعیه ها و کردها خورده شده و همان طور که کردها اقلیم دارند آنها هم باید دارای اقلیم خود باشند این موضوع که و اختلاف بین دولت و سنی ها در داخل حل نشده است باعث شده که با دخالت خارجی گروههای مثل داعش موضوع بسیار پیچیده تر بشه و وقتی این قبائل با افکار تکفیری و سلفی آلوده بشوند موضوع پیچیده تر هم خواهد شد...
این در حالی هست که خیلی از شیعیان عراق هم در فقر زندگی می کنند و حتی از کمترین امکانات زندگی برخوردار نیستند....
دلیل طولانی شدن جنگ با داعش .....
1: نـا کار آمدی ارتش عراق و پاشیدن بخشی از توان آن و خیانت بعضی عناصر
2: حمایت کشورهای خارجی چه اطلاعاتی و چه تسلیحاتی که باعث می شود این گروههای تروریستی قادر باشند حیات خود را ادامه بدهند
3: اختلاف در درون دولت عراق و پارلمان....و خیانت بعضی از سیاسیون
4:ضعف در فرماندهی و مدیریت جنگ...
در درگیری بین دو گروه تروریستی داعش و نقشبندیه در جنوب غربی کرکوک 17تروریست از هر دو گروه کشته شدند..
...
گروه نقشیندیه وفاداران به حزب بعث و صدام هستند.
کشته شدن 40 تروریست و نابودی 5 خودروی تروریستها در تکریت
...
درگیریهای سختی در این دو روز در تکریت درگرفته دولت سعی میکنه که اول تکریت رو آزاد کنه
دولت به دنبال این است که با ساماندهی نیروهای ارتش و جمعیت کثیر داوطلبان بزودی عملیات بزرگی رو برای آزاد سازی تمام مناطق آزاد کند
سیطره ارتش بر منطقه العظیم در استان دیالی شمال بعقوبه...
کشف خودروهای با پلاک سعودی و کارگاه ساخت بمب و سکه های زمان صدام که در بمبها به عنوان ترکش استفاده میشه...
[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10282/1~6.JPG[/img][/center]
ورود نیروهای عـراقی به شهر رمادی در استان الانبار...
گروهی از نیروهای عراقی امروز برای کمک به نیروهای بیداری در مبارزه با تروریستهای تکفیری و بعثی، به شهر رمادی رفتند.
[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10282/2~2.JPG[/img][/center]

نابودی 24 خودروی تروریستها در شمال شرق سامرا توسط نیروی هوایی...
.
بمباران انبار مهمات تروریستها در دانشگاه تکریت
.
درگیری های شدید در استان الانبار برای سیطره پیدا کردن به مناطق تحت سیطره تروریستها و تلاش برای قطع خط پشتیبانی داعش و قطع ارتباط بین استانهای تحت اشغال تروریستها در استان صلاح الدین و منطقه بیجی
نیروهای امنیتی عراق موفق شدند ناحیه القائم رو در استان الانبار باز پس بگیره و کشته شدن 30 تروریست
...
دستگیری یک سرکرده داعش و هلاکت 80 تروریست در دفع حمله به پالایشگاه بیجی
[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10282/9.JPG[/img][/center]
  • Upvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط Electro_officer، 1 تیر 1393 - ????...
[quote name='senaps' timestamp='1403432536' post='387507']
باشه پس منم صبح تا شب تو هر پستم چهارتا فحش به شیرازی ها میدم و شما هم حق نداری نه جواب بدی و نه برخورد....
چون این اتفاقی هستش که داره می‌افته....
من به اون اقا نگفتم که خبرنذاره.... اصلا پست هاش برام اهمیتی نداره....
ولی وقتی میاد اونجا غیر مستقیم به من تیکه میندازه که من پژاک و دموکراتم و اومدم اینجا دارم پست میدم، من باید چی جواب بدم؟ شما بگو من باید چی بگم تا من همون رو بگم....

نمیشه که یه نفر اینجا راه بره و هر چرندی بگه و کسی نه جوابش رو بتونه بده نه برخوردی باهاش بشه....
بالاخره اگر پست هاش در راستای تاپیکه، تا جواب بدیم... اگر خارج از تاپیکه، خوب برخورد بکنین یا پاک بکنین یا هرچیزی که لازمه...
یه جهتی بدید که ما همون جهت رو بگیریم و بریم ولی نخواید صبح تا شب بهمون توهین بشه و چیزی نگیم( من دارم خودم رو جمع می‌بندم و دارم در خصوص خودم حرف میزنم.... همه‌ی بهمون توهین و اینا به خودم هستش صرفا و از طرف خودم هم حرف میزنم... :) )....
[/quote]

سناپس و بیروی عزیز، شما ها خیلی ساده میتونید قبل از درج بعضی خبر ها که باعث میشه به شما رویکرد پژاکی یا ... بده در نظر کاربران، بالاش بنویسی ، قرار دادن فلان متن هیچ ربطی به بنده ندارد و دلیل بر تایید بنده یا عقاید بنده بودن ندارد و از این حرفا. اینجوری کسی نمیگه شما چه هستید یا نیستید. اینجور که از متنتون بر میاد قبلاً کاری کردید( سناپس رو میگم وگرنه بیرو وضعش معلومه rolling_on_the_floor ) که گزک دست کسی داده باشه به شما چیزی بگه.آقا سناپس برای جلوگیری از انحراف بیشتر اگه خواستی ادامه بدی موضوع رو با جناب الکترو خصوصی ادامه بده تاپیک بیشتر منحرف نشه. نهایتش این بود دکمه [color=#ff0000][size=5][b]گزارش[/b][/size][/color] رو میزدی نظرتو میدادی و اعتراض میکردی. به قول این فیلم ستایش ، درست فکر کردی و غلط عمل کردی :winking: . من نمیدونم شما چرا به خودت گرفتی، منظور اون بنده خدا بیرو بود! که بیچار بیرو هم ، نیست بچّه با ضرفیتیه ، چیزی نگفت :mrgreen:.

ارادتمند Mr.Fox :rose: ویرایش شده در توسط Mr_Fox
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
برای کم کردن از آتش جنگ مذهبی در عراق گروههای شبه نظامی شیعه ای که دوباره دارن سازماندهی میشن به هیج وجه نباید وارد مناطق سنی بشن . البته تا الان هم حداقل تو حرف این سیاست رو دنبال میکنند . شاید با این تدبیر که فقط ارتش با داعش میجنگه و شبه نظامیهای شیعه صرفا دفاع از اماکن مقدس و بغداد رو به عهده دارن بشه از شعله ور تر شدن آتش جنگ مذهبی جلوگیری کرد .

البته اینهمه شبه نظامی که تعدادیشون تو رژه شرکت کردند و وابسته به جیش المهدی بودند بعدا واسه خود دولت هم مشکلزا میشن .
دولت باید خیلی حواسش جمع باشه زیاد آزادی عمل نده به اینها . همونجور که آیت الله سیستانی هم تاکید کردن باید تمام این گروهها زیر لوای ارتش جمع بشن که بعد خودشون به مشکل تبدیل نشن .
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.