super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

[quote name='Ludendorff' timestamp='1407617648' post='400614']
چه ربطی داشت برادر ؟
دوستانمون تو عراق که دارن التماس میکنن
کردا دارن شادی میکنن
شما ناراحتی ؟
بگردید یه منبع پیدا کنید :mrgreen:
[/quote]

ربطش به اینجاست که گربه برای رضای خدا موش نمیگیره

جالبه که مجوز این حملات درست روز بعد از حرف های هیلاری کلینتون درباره درست شدن داعش با حمایت آمریکا صادر شده
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='cheka' timestamp='1407617911' post='400616']
ربطش به اینجاست که گربه برای رضای خدا موش نمیگیره

جالبه که مجوز این حملات درست روز بعد از حرف های هیلاری کلینتون درباره درست شدن داعش با حمایت آمریکا صادر شده
[/quote]

لینک این حرفای هیلاری عزیزمونو میزاری ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ludendorff' timestamp='1407618198' post='400618']
لینک این حرفای هیلاری عزیزمونو میزاری ؟
[/quote]

[font=arial,helvetica,sans-serif][size=4][i][color=#000000]Media reports in Lebanon have claimed that in former U.S. Secretary of State [/color]Hillary Clinton[color=#000000]'s memoir [/color][i]Hard Choices[/i][color=#000000], she "admitted in her book that the United States "created the Islamic States and planned on acknowledging its presence.[/color][/i][/size][/font]

[CODE]
http://www.upi.com/Top_News/World-News/2014/08/07/US-embassy-in-Beirut-denies-involvement-in-creation-of-ISIS/4851407414046/
[/CODE]

[url="http://en.alalam.ir/news/1621056"]http://en.alalam.ir/news/1621056[/url]
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='cheka' timestamp='1407618730' post='400619']
[font=arial,helvetica,sans-serif][size=4][i][color=#000000]Media reports in Lebanon have claimed that in former U.S. Secretary of State [/color]Hillary Clinton[color=#000000]'s memoir [/color][i]Hard Choices[/i][color=#000000], she "admitted in her book that the United States "created the Islamic States and planned on acknowledging its presence.[/color][/i][/size][/font]

[CODE]
http://www.upi.com/Top_News/World-News/2014/08/07/US-embassy-in-Beirut-denies-involvement-in-creation-of-ISIS/4851407414046/
[/CODE]

[url="http://en.alalam.ir/news/1621056"]http://en.alalam.ir/news/1621056[/url]
[/quote]
خب چکاجان خودت که خوندی...چند رسانه لبنانی [b]ادعا کردند [/b]هیلاری کلینتون در کتاب خاطراتش چنین حرفی زده.سفارت امریکا هم تکذیب کرده
این کتاب خاطرات را گیر بیاورید بخوانیم بعد قضاوت کنیم...رسانه های لبنانی اصلا رسانه های معتبر و قابل اعتمادی نیستند.
هر چند چنین حرفی از کلینتون بعید است
شما که شخص مطلعی و بامطالعه ای هستید
چرا اسرار دارید هر چه در این دنیا بد و منکر است بچسبانید به ایالات متحده امریکا ؟ نه این که امریکا چیز محشر و خوبی باشد ، ولی پاک کردن صورت مساله و برچسب زدن از شخصی مثل شما بعید است.
  • Upvote 14
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[url="http://www.upi.com/Top_News/World-News/2014/08/07/US-embassy-in-Beirut-denies-involvement-in-creation-of-ISIS/4851407414046/"]http://www.upi.com/T.../4851407414046/[/url]

اینا که همش حرفای یسری مدیا تو لبنان و ایرانه !!!

حرفای هیلاری رو ندیدم !

حرفای این مدیا ها تکذیب هم که شده .
..........................................................

با پست جناب Moltke همزمان شد ویرایش شده در توسط Ludendorff
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Moltke' timestamp='1407619075' post='400620']
خب چکاجان خودت که خوندی...چند رسانه لبنانی [b]ادعا کردند [/b]هیلاری کلینتون در کتاب خاطراتش چنین حرفی زده.سفارت امریکا هم تکذیب کرده
این کتاب خاطرات را گیر بیاورید بخوانیم بعد قضاوت کنیم...رسانه های لبنانی اصلا رسانه های معتبر و قابل اعتمادی نیستند.
هر چند چنین حرفی از کلینتون بعید است
شما که شخص مطلعی و بامطالعه ای هستید
چرا اسرار دارید هر چه در این دنیا بد و منکر است بچسبانید به ایالات متحده امریکا ؟ نه این که امریکا چیز محشر و خوبی باشد ، ولی پاک کردن صورت مساله و برچسب زدن از شخصی مثل شما بعید است.
[/quote]

جناب مولکته عزیز ، بقول معروف تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها ، مسلما وقتی به کتاب ایشون دسترسی پیدا کنیم جزییات بیشتری از این مساله منتشر خواهد شد اما صد البته تکذیب رسمی آمریکا از این مساله کاملا قابل پیش بینی بود

بنده دوست دارم خوشبین باشم اما سابقه ی آمریکایی ها و ایضا زمان بندی مشکوک وقایع در عراق چیز دیگری را نشان میدهد و آنهم استفاده ابزاری آمریکا از گروه های تروریستی و بنیادگرا برای تامین منافعش هست . آمریکا سابقه ی آشکاری از تسلیح و حمایت همه جانبه از گروه مجاهدین در افغانستان و پاکستان برای پیشبرد منافعش رو داشت که بعدها از دل همین افراطگرایان حمایت شده طالبانی به وجود اومد که آمریکا 10 سال به بهانه ی آن افغانستان رو اشغال کرد لذا میبینیم که سابقه ی چنین کاری توسط آمریکایی ها بصورت واضح وجود دارد.

در مورد داعش هم میبینیم که دقیقا همان سناریو مو به مو اجرا شده ، رهبر این گروه کسی هست که 5 سال در زندان ابوغریب زیر دست آمریکایی ها بوده و یکدفعه بطرز ناشناخته ای آزاد و سردسته ی داعش میشه . آمریکایی که 13 سال هست به بهانه و داعیه ی مبارزه جهانی با تروریسم هر سوراخی در یمن ، پاکستان و دیگر کشورها رو بمباران میکنه در مقابل داعش چشمش رو میبنده (و حتی در قالب حمایت از گروه های مخالف بشار اسد حمایت های تسلیحاتی و مالی انجام میده) ، نقشه ی راه داعش برای عراق شباهت غیرقابل انکاری با نقشه خاورمیانه بزرگ مطرح شده توسط آمریکا دارد و تا زمانی که داعش در همین مسیر در حال پیشروی بوده آمریکایی ها هیچ اقدامی در مقابلش انجام نمیدهند

اما الان میبینم به محض حرکت داعش بسمت اربیل (که خلاف نقشه ی خاورمیانه بزرگ مبنی بر ایجاد کردستان یکپارچه هست) برخلاف منافع آمریکا ، آمریکایی ها تازه از خواب بیدار میشن و ژست ضدتروریسمشون رو به یاد میاروند . بنظر شما تمامی این مسائل اتفاقی هستند ؟! آیا غیر از این هست که داعش تا امروز که در مسیر منافع آمریکا قدم برداشته مورد حمایت و چشم پوشی آمریکا بوده و امروز دوباره تبدیل به "تروریست بد" شده ؟
  • Upvote 13
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خب عزیز دل ، پیمان تاکتیکی و بهره جویی از یک جریان چیز عجیبی نیست.
کما این که همین نظام سوریه و حتی به صورت غیر مستقیم کشور خود ما هم در برهه هایی که گروه های تندرو مذهبی با آمریکا و غرب درگیر بودند چندان گیری به آن ها نمی دادند و از به قول معروف ( در باتلاق گیر کردن ) امریکایی ها در برخی جاها راضی بودند .
یا مگر خودتان یادتان رفته در دوره درگیری شوروی و چین برادران امریکایی و چینی چه روابط گرمی با هم داشتند؟! که به خیال برادران مائوییست (سوسیال امپریالیسم) شوروی بدتر از امپریالیسم پیر امریکا بود!! و اتحاد با آن در آن برهه عیبی نداشت !!
اما این که بگوییم این گروه ها بالکل و از ریشه ساخته و پرداخته امریکا هستند و تعلیماتشان را از آن ها می گیرند امر غیرمنطقی و پاک کردن صورت مساله است. که بعید می دانم شما بر این اعتقاد باشید.
هرچند از دید این جانب ، دلیل اصلی ایجاد این گروه ها سیاست Isolationism غالب در سیاست خارجی دموکرات های امریکا است.
هم در مورد طالبان و هم در مورد داعش رها کردن کشورهای بی ثباتی مثل عراق و افغانستان و سپردن کار به دست کشورهای همسایه مثل پاکستان و اعراب خلیج باعث ایجاد این وضعیت شد.
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Moltke' timestamp='1407621440' post='400625']
یا مگر خودتان یادتان رفته در دوره درگیری شوروی و چین برادران امریکایی و چینی چه روابط گرمی با هم داشتند؟! که به خیال برادران مائوییست (سوسیال امپریالیسم) شوروی بدتر از امپریالیسم پیر امریکا بود!! و اتحاد با آن در آن برهه عیبی نداشت !!
اما این که بگوییم این گروه ها بالکل و از ریشه ساخته و پرداخته امریکا هستند و تعلیماتشان را از آن ها می گیرند امر غیرمنطقی و پاک کردن صورت مساله است. که بعید می دانم شما بر این اعتقاد باشید.
[/quote]

پس ظاهرا در اینکه داعش در حال حاضر با آمریکا پیمان تاکتیکی داشته است شکی وجود ندارد ! البته نیازی هم به ساخته و پرداخته بودن از طرف آمریکا نیست ، انقدر دلیل و شواهد وجود دارد که بتونیم ادعا کنیم موقعیت کنونی داعش به عنوان قدرتمندترین سازمان تروریستی جهان بصورت مستقیم مرهون حمایت و پیمانش با آمریکاست !

از طرفی قیاس رابطه ی چین - آمریکا و داعش - آمریکا دارای تفاوت هایی هم هست . چین اگر آمریکا روابط هم نداشت در وجود (existence) اش تغییری ایجاد نمیکرد اما برای گروهی مثل داعش که تا پیش از این تنها یکی از زیرمجموعه های القاعده به حساب میرفت ، حمایت و روابط آمریکا (که ادعای مبارزه با تروریسم رو دارد) یک مساله ی حیاتی و گره خورده با حیات و وضعیت کنونی این گروه هست ، لذا اگر بگوییم آمریکا با حمایت هاش این گروه رو عملا "خلق" کرده اغراق نیست !

نگران نباشید بنده در پی پاک کردن هیچ صورت مساله ای نیستم ، کسانی که اصرار دارند داعش رو مانند یک جعبه ی سیاه بسته نگه دارند و آمریکا رو ناجی شرایط کنونی عراق معرفی کنند ، به دنبال پاک کردن صورت مساله هستند
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسیار خوب شهرهای هردوتایتان خراب شده چرا اینجا مینالید/؟ برید به مسعولین بگید
  • Upvote 1
  • Downvote 15

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=5]به نظرم حمله امریکا به داعش انحراف افکار عمومی در پی حمایتشان از اسراییل است وبا این شادی که در بین اکراد عراقی دیدم احتمالا در پی بازی نقش پدر خانده هستند که اگر موفق بشند دراینده مشکلات امنیتی در غرب کشور ایجاد خاهد کرد[/size]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیلی ببخشید ولی اگه قرار بود هیلاری همچین حرفی بزنه اسمش میشد کتاب افشاگری نه کتاب خاطرات ! تازه قبلش باید پناهندگی هم میگرفت .
این کتاب در تاریخ 10 ژوئن 2014 منتشر شده و الان به فروش هم میرسه منتها ما که اهل پول دادن نیستیم برای همین کپی رایت رو دور میزنیم و غیر قانونی دانلود میکنیم icon_cheesygrin

این هم لینک دانلود کتاب خاطرات خانم هیلاری کلینتون که از تورنت دانلود کردم و بعدش مستقیم کردم :

[url="http://fs2.filegir.com/blanco/Hard_Choices__A_Memoir_-_Hillary_Rodham_Clinton.pdf"]Hard Choices[/url]

اونایی که حوصله دارن و به زبان انگلیسی مسلط هستن بشینن و 2526 صفحه کتاب (pdf ) رو بخونن تا شاید ادعای رسانه های لبنانی و سوری و ... رو بتونن ثابت کنن .
فقط قبل از اینکه شروع به خوندن کتاب بکنید یه لحظه فکر بکنید اگه واقعا کلینتون همچین چیزی گفته بود الان چه جنجالی در دنیا به پا شده بود !
  • Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SLHD' timestamp='1407623631' post='400631']
بسیار خوب شهرهای هردوتایتان خراب شده چرا اینجا مینالید/؟ برید به مسعولین بگید
[/quote]

پسرم. یا شاید هم برادرم (البته فکر میکنم که اختلاف سنی من با شما زیاد باید باشه و بخاطر همین هم گفتم پسرم)
من از خراب شدن شهرم نمی نالم. چون معتقدم که این خرابی ها مثل کوره ای بود که مردم شهر من توش ناخالصی های روحی شون رو از بین بردند ومثل فولاد آبدیده شدند. :rose: :rose:

هدف من از گفتن این مطالب نالیدن نبود. این بود که به اون دوست عزیزم بگم که درسته که شهرهای من و ایشون خراب شده؛ اما منتی بر سر دیگران نیست. این ادای تکلیف و وظیفه یک شهر بوده به سرزمین اش :winking:
خواستم بگم که شهر من هم که کمتر از شهر ایشون ویرانی نداشته، هنوز هم خودش رو مثل فرزند گوش به فرمان کشورش می دونه و درسته که محرومیت و سختی داره ولی همچنان روی پای خودش ایستاده و تحت فرمان کشورش باقی می مونه و دست نیازش رو هم به سمت ترکیه و عربستان و اسرائیل و ... دراز نکرده :applause: :applause: :applause: (درست بر خلاف کاری که کردستان عراق کرده :winking: )

----
این موارد که من گفتم، بیشتر ذکر حکایت بود و نه اعلام شکایت :rose: :rose: :rose: ویرایش شده در توسط mehran55
  • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mehran55' timestamp='1407624295' post='400634']
پسرم. یا شاید هم برادرم (البته فکر میکنم که اختلاف سنی من با شما زیاد باید باشه و بخاطر همین هم گفتم پسرم)
من از خراب شدن شهرم نمی نالم. چون معتقدم که این خرابی ها مثل کوره ای بود که مردم شهر من توش ناخالصی های روحی شون رو از بین بردند ومثل فولاد آبدیده شدند. :rose: :rose:

هدف من از گفتن این مطالب نالیدن نبود. این بود که به اون دوست عزیزم بگم که درسته که شهرهای من و ایشون خراب شده؛ اما منتی بر سر دیگران نیست. این ادای تکلیف و وظیفه یک شهر بوده به سرزمین اش :winking:
خواستم بگم که شهر من هم که کمتر از شهر ایشون ویرانی نداشته، هنوز هم خودش رو مثل فرزند گوش به فرمان کشورش می دونه و درسته که محرومیت و سختی داره ولی همچنان روی پای خودش ایستاده و تحت فرمان کشورش باقی می مونه و دست نیازش رو هم به سمت ترکیه و عربستان و اسرائیل و ... دراز نکرده :applause: :applause: :applause: (درست بر خلاف کاری که کردستان عراق کرده :winking: )

----
این موارد که من گفتم، بیشتر ذکر حکایت بود و نه اعلام شکایت :rose: :rose: :rose:
[/quote]

من از این ناراحتم که حقی که مال شماست رو میدید به کسانی که با حق شما ظلم کنن یعنی شما حق خودتون رو وسیله ی ظلم قرار دادید
  • Upvote 1
  • Downvote 22

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SLHD' timestamp='1407624819' post='400635']
من از این ناراحتم که حقی که مال شماست رو میدید به کسانی که با حق شما ظلم کنن یعنی شما حق خودتون رو وسیله ی ظلم قرار دادید
[/quote]

من متوجه منظورتون نشدم. میشه واضح تر توضیح بدید؟
البته ببخشید. این متوجه نشدن رو بگذارید به حساب کهولت سن hee_hee hee_hee hee_hee
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.