super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

[b]صلاح الدین ایوبی [/b]یکی از بزرگترین دشمنان شیعه زمان خودش بود خالی بودن فلسطین از شیعه و کشتن سهروردی شیخ اشراق بخش کوچکی از دسته گلهای ایشونه در اینترنت سرچ کنید بیشتر با این شخصیت آشنا خواهید شد. تنها چیزی که به این انسان نمیچسبه الگو بودنه

[center]=====================================================================[/center]

[b]امپراتوری عثمانی!!! [/b]دیگه گذشت اون زمانی که روحانیون دربار عثمانی اعلام جهاد علیه کفار بدن و به واسطه نیروی عظیم انسانی کرد ،عرب ،آلبانیایی ،ارمنی ، یونانی ووو سلاطین عثمانی کشور گشایی کنن دیگه مرد اون دورانی که کودکان ذکور دول مغلوب رو بیارن بسپارن به خانواده های مسلمان ترک تا به وقت بلوغ بشن لشکر مخوف[b] ینی چری [/b]با شعارهای آلترا نشنالیسم امثال آتا ترک و رهروانش نمیشه یه ملت چند نژادی که بگفته کسانی مثل [b]پروفسور یاسین آک تای[/b] کمتر از ده درصد ترک داره رو تا ابد به هم چسبوند
ترکیه یک دفعه در تاریخ شد عثمانی و دیگه خواب امپراطوری رو به چشم نمیبینه مثل خیلی دیگه از ملتها که در طول تاریخشون یک بار درخشیدن و برای همیشه خاموش شدن.
شاید بی ربط باشه((اما خدا وکیلی وجدان وکیلی کدوم ملتی رو میشناسید که زمین بخوره له بشه باز دوباره رشد کنه و امپراطوری بشه نه یکی دوباره بلکه در بدبینانه ترین حالت چندین و چند بار.))

[center]=========================================================================[/center]

نقشه ای که دوستان در چند پست قبل قرار دادن سالها قبل طراحی شده یه روزی هر کس میدید اسباب خنده میشد ولی امروز با شکل گیری بخشیش هرچند کوچک واقعا جای تامل داره .
متاسفانه روزگار سختی در انتظارمونه و منتظر دامنگیر شدن آتش خانه همسایه ایم و همچنان معتقدم جای که نفت داره سرش خون راه میفته نه در Free Balochestan و امثالهم. ویرایش شده در توسط farhad1124
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Moltke' timestamp='1407691379' post='400854']
تلفات عرب های شیعه در ماجرای اخیر عراق هم بیشتر سرباز و اسیر بوده و نه زن و کودک شیرخوار که از ترس به کوه زده باشد و از گرسنگی بمیرد.تفاوت این دو قابل درک هست یا نه ؟
هیچ مدرکی برای این که کردها داعش را راه داده باشند نیست و این سرپوشی است برای شکست کسانی که یک شبه با صد هزار نفر نیرو و انواع تجهیزات صدها کیلومتر فرار کردند .
نفت مناطق کردنشین هم متعلق به خود کردهاست. اگر وطن جایی است که باید در آن زنده به گور شوید و دختران اسیرتان را برای فاحشگی به کشورهای دیگر بفرستند و بمباران شیمیایی شوید و تحت محاصره اقتصادی قرار بگیرید ، همان بهتر که نباشد و بی وطن باشیبد. کردها از ابتدا هم به زور در عراق گنجانده شدند و جز نسل کشی و سرکوب و کشتار از آن خیری ندیده اند...
فیلم کمک رسانی هلیکوپترهای CH-53 امریکایی هم به کوه سنجار موجود است ، بهتر است قبلا تحقیق کنید . هر چند که این کمک هم چیز چندان دندان گیر و عجیبی نیست.
------------------------------------------------
و اما آن دوست محترمی که در مورد صلاح الدین پرسید : اگر به تاریخ جنگ های صلیبی و همکاری نزدیک فاطمیان مصر با صلیبیان در تسخیر مناطق مسلمان نشین و در معرض سقوط بودن خود مصر در آن برهه دقت بفرمایید ، دلایل رفتار صلاح الدین با فاطمیان را بهتر درخواهید یافت.
[/quote]

نمیدونم تعصب قومی تا کی باید یاشه ولی همون کمک امریکایی که شما سنگشو به سینه میزنی فقط 4 سورتی پرواز بود!!!!!!

به نظر من هر بلایی که سر هر قوم بیاد مسبب اصلیش همون قوم هست حتی اگه رهبرش هم با یهود بخوابه یا تو تظاهرات مردمش در المان همرا با پرچم کردستان پرچم اسراییل بالا بگیرن!!!!!

حالا شما این مردم رو با این تفکرات مبری میدونی جای خود دارد و این جدا از وحشیگری داعش داره همه متاثرن از این بابت
این خیلی زنندس که بخای این رو بهونه ای برای محرومیت قومت معرفی کنی!!!

در بابت پست شما چند سوال دارم؟
اینکه میگی تلفات عرب های شیعه یا حتی سنی !!!!!از نظر شما مردی که توانایی رزمی برابر داعش نداره با زن و کودک تفاوتش تو چیه؟؟ نکنه مرد مزدنش رااحت تره که واسه اون امداد از نظر شما معنا نداره؟؟؟؟؟

اینکه میگی یک شبه با صد هزار نفر نیرو و انواع تجهیزات صدها کیلومتر فرار کردند مطمینی شیعه بودن؟ اما اگه منظورتون سنی هست همونطور که بالا گفتم هر بلای سر اون مردم اومد مسببش خود اون مردمن با اون خیانتشان
شیعه سنی کرد هم نداره حله؟؟؟؟

اما در قسمت اخر حرف جنابعالی که میگی نفت مناطق کردنشین هم متعلق به خود کردهاست این شد منطقت؟؟؟؟؟؟؟؟
هی ما میگیم تعصب کورکورانه قومی بزارید کنار باز ادامه میدین

اگه اینجوره پس نفت خوزستان فقط واسه جنوبه جنگلای شمال فقط واسه شمالی هاست ؟ یا ... ادامه بدم؟؟؟؟؟؟؟

دمت گرم با منطقت
  • Upvote 9
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Moltke' timestamp='1407684142' post='400820']
در همان کشورهای افغانستان و عراق که فرمودید کرد و شیعه و تاجیک و هزاره و بلوچ به استقبال اشغالگران رفتند و آن ها را ناجیان خود قلمداد کردند و مقاومت را فقط کسانی که پیشتر غالب بودند صورت دادند : اعراب سنی و پشتون ها .
[/quote]

ارتباطی بین پست شما و عرض خودم نمیبینم ! درسته همبستگی عامل موثری است اما عمق استراتژیک ، برتری های ژئوپلیتیک ، منابع طبیعی زیاد و دیگر فاکتورهای مهمی که کشورهای کوچک از آنها بی بهره هستند از قدرت دفاع آنها به شدت خواهد کاست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این راکت شباهتی ب برکان نداره:
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10282/7~2.JPG[/img]

[quote][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]از نظر شما مردی که توانایی رزمی برابر داعش نداره با زن و کودک تفاوتش تو چیه؟؟ نکنه مرد مزدنش رااحت تره که واسه اون امداد از نظر شما معنا نداره؟؟؟[/font][/color][/quote]
جالب بود
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
این راکت شباهتی ب برکان نداره:
[/quote]

این راکت قاهر هست.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='angz' timestamp='1407692066' post='400860']
نمیدونم تعصب قومی تا کی باید یاشه ولی همون کمک امریکایی که شما سنگشو به سینه میزنی فقط 4 سورتی پرواز بود!!!!!!

به نظر من هر بلایی که سر هر قوم بیاد مسبب اصلیش همون قوم هست حتی اگه رهبرش هم با یهود بخوابه یا تو تظاهرات مردمش در المان همرا با پرچم کردستان پرچم اسراییل بالا بگیرن!!!!!

حالا شما این مردم رو با این تفکرات مبری میدونی جای خود دارد و این جدا از وحشیگری داعش داره همه متاثرن از این بابت
این خیلی زنندس که بخای این رو بهونه ای برای محرومیت قومت معرفی کنی!!!

در بابت پست شما چند سوال دارم؟
اینکه میگی تلفات عرب های شیعه یا حتی سنی !!!!!از نظر شما مردی که توانایی رزمی برابر داعش نداره با زن و کودک تفاوتش تو چیه؟؟ نکنه مرد مزدنش رااحت تره که واسه اون امداد از نظر شما معنا نداره؟؟؟؟؟

اینکه میگی یک شبه با صد هزار نفر نیرو و انواع تجهیزات صدها کیلومتر فرار کردند مطمینی شیعه بودن؟ اما اگه منظورتون سنی هست همونطور که بالا گفتم هر بلای سر اون مردم اومد مسببش خود اون مردمن با اون خیانتشان
شیعه سنی کرد هم نداره حله؟؟؟؟

اما در قسمت اخر حرف جنابعالی که میگی نفت مناطق کردنشین هم متعلق به خود کردهاست این شد منطقت؟؟؟؟؟؟؟؟
هی ما میگیم تعصب کورکورانه قومی بزارید کنار باز ادامه میدین

اگه اینجوره پس نفت خوزستان فقط واسه جنوبه جنگلای شمال فقط واسه شمالی هاست ؟ یا ... ادامه بدم؟؟؟؟؟؟؟

دمت گرم با منطقت
[/quote]
اولا که بیان حقایق تعصب قومی نیست. زندگی عزت مند و به دور از یوغ بیگانه تعصب قومی نیست.
کسی هم سنگ امریکا را به سینه نزد. از کدام قسمت حرفهایم این را برداشت کردید نمی دانم.
معلوم است نفستان از جای گرم بلند می شود و چون دور و بر خودتان را امن می بینید از این حرف ها می زنید . فردا روز اگر یک لات گردن کلفت وارد منزلتان شد و خواست به جان و ناموستان تجاوز کند هم بازهم می گویید خودم بودم ؟ البته که در تاریخ فرموش کارید ، پدران خودتان هزار سال زیر لگد ستوران آن سوی جیحون بودند و حالا چند روزی است به خیالتان دنیا بر کام است ... لابد مردم فلسطین هم تقصیر خودشان است ، یا مردم روستاها و شهرهای ایران تحت سلطه مغولان و تاتاران هم تقصیر خودشان بود !!!
تفاوت زن و کودک با مرد نظامی و مسلح را هم که بلد نیستید !! این که دیگر از بدیهیات است مثلا.
بله ... اکثریت مطلق سربازان و فرماندهان ارتش عراق کنونی شیعه هستند ...نیستند ؟! فرودگاه و موشک هلفایر و آبرامز و کوگار و توپخانه جدید دست کردهاست یا دولت مرکزی عراق؟!
بله عزیز دل ، مردم خوزستان و شمال هم اگر بدانند پول سرمایه هایشان به جیب کسانی می رود که به خونشان تشنه اند و زنده به گورشان می کنند و دخترانشان را به اسیری می برند و در زندان ها با تهدید تجاوز به خواهر و مادر اعتراف می گیرند ، و پول این سرمایه ها به تانک و موشک و بمب شیمیایی تبدیل می شود و بر سرشان می بارد ، نخواهند گذاشت کسی غیر از خودشان از آن بهره ببرد.
منطق شما کدام است ؟
همین هایی که ذکر فرمودید؟
---------------------------------------
جنا چکا
ربطش این بود که اگر یک گروه خواست بقیه گروه ها را به حاشیه براند و خودش به تنهایی از منابع این کشور بزرگ بهره ببرد ، چاره چیست؟
آن وقت شما اگر در حاشیه می بودید بازهم بر ماندن با این گروه غالب اصرار می جستید ، آن هم اگر امنیت جانی و ناموسی و هویتی تان در خطر باشد؟! ویرایش شده در توسط Moltke
  • Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='angz' timestamp='1407692066' post='400860']

از نظر شما مردی که توانایی رزمی برابر داعش نداره با زن و کودک تفاوتش تو چیه؟؟ نکنه مرد مزدنش رااحت تره که واسه اون امداد از نظر شما معنا نداره؟؟؟؟؟

[/quote]

این طبیعیه که مرگ تعداد زیادی زن و کودک در اثر گرسنگی تاثر بیشتری در دیدگاه مردمه همه ی دنیا ایجاد میکنه

حالا در دیده شما فرقی نداره و میگید نقصیر خودشونه .نمیدونم شاید شما استثنا باشید

[quote name='jalalfalahi' timestamp='1407690402' post='400847']
اين بدبخت از همونايي نيست كه سر شيعيان و كرد ها ميبريد؟
اين از همونايي نيست كه همه اسلام رو زير سوال برده؟؟
اين از همونايي نيست كه به بهانه جنگ هزارتا تجاوز و... ميكنن؟؟

پس خواهشا نگيد بدبخت!

[/quote]

از نظر من هر کسی رو که تحقیر و شکنجه کنید بدبخته

برام مهم نیست کیه یا چکار کرده

شکنجه حق هیچ کسی نیست شاید مرگ باشه ولی شکنجه نه
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
كي گفته اصلا شكنجه دادن؟؟مدركي هست؟؟بدون دليل لطفا حرف نزنيد.
از يه سرباز عادي چي ميشه كشيد بيرون؟؟چطور نماز خوندنشون يا مخفي گاه ابوبكر بغدادي؟؟؟

دوما اگه كسي كه شكنجه بشه رو بدبخت بدونيد پس بايد همه ساواكي ها و... همون اول به دليل بدبختيشون ازاد ميشدن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Moltke' timestamp='1407695181' post='400878']
اولا که بیان حقایق تعصب قومی نیست. زندگی عزت مند و به دور از یوغ بیگانه تعصب قومی نیست.
کسی هم سنگ امریکا را به سینه نزد. از کدام قسمت حرفهایم این را برداشت کردید نمی دانم.
معلوم است نفستان از جای گرم بلند می شود و چون دور و بر خودتان را امن می بینید از این حرف ها می زنید . فردا روز اگر یک لات گردن کلفت وارد منزلتان شد و خواست به جان و ناموستان تجاوز کند هم بازهم می گویید خودم بودم ؟ البته که در تاریخ فرموش کارید ، پدران خودتان هزار سال زیر لگد ستوران آن سوی جیحون بودند و حالا چند روزی است به خیالتان دنیا بر کام است ... لابد مردم فلسطین هم تقصیر خودشان است ، یا مردم روستاها و شهرهای ایران تحت سلطه مغولان و تاتاران هم تقصیر خودشان بود !!!
تفاوت زن و کودک با مرد نظامی و مسلح را هم که بلد نیستید !! این که دیگر از بدیهیات است مثلا.
بله ... اکثریت مطلق سربازان و فرماندهان ارتش عراق کنونی شیعه هستند ...نیستند ؟! فرودگاه و موشک هلفایر و آبرامز و کوگار و توپخانه جدید دست کردهاست یا دولت مرکزی عراق؟!
بله عزیز دل ، مردم خوزستان و شمال هم اگر بدانند پول سرمایه هایشان به جیب کسانی می رود که به خونشان تشنه اند و زنده به گورشان می کنند و دخترانشان را به اسیری می برند و در زندان ها با تهدید تجاوز به خواهر و مادر اعتراف می گیرند ، و پول این سرمایه ها به تانک و موشک و بمب شیمیایی تبدیل می شود و بر سرشان می بارد ، نخواهند گذاشت کسی غیر از خودشان از آن بهره ببرد.
منطق شما کدام است ؟
همین هایی که ذکر فرمودید؟
---------------------------------------
جنا چکا
ربطش این بود که اگر یک گروه خواست بقیه گروه ها را به حاشیه براند و خودش به تنهایی از منابع این کشور بزرگ بهره ببرد ، چاره چیست؟
آن وقت شما اگر در حاشیه می بودید بازهم بر ماندن با این گروه غالب اصرار می جستید ، آن هم اگر امنیت جانی و ناموسی و هویتی تان در خطر باشد؟!
[/quote]
[right]من از مردم شمال هستم الان میخوام بدونم شما که خیلی دانایی!با سند و مدرک براموندلیل بیار که قسمت اعظمی از سرمایه ما جاهایی میره که نباید بره![/right]

[right]البته اکثر مردم میهن درک کردن که هر چقدر هم منابع و سرمایه داشته باشن در یک هویت بزرگ تر به نام ایران میتونن ارامش و امنیت و پیشرفت رو در سایه تلاش های خودشون به بینن![/right]

[right]در ضمن از دوستان هم یه تقاضا دارم دست از سر این امریکا بیچاره وردارن!درسته که این کشور مطابق منافع و سیاست های خودش و ابله بودن مردم منطقه به خصوص اعراب سنی کارهای ناشایستی میکنه![/right]

[right]اما بنده عقیده دارم حتی اگه مثل بعضی دوستان که نگاه های اخر الزمانی به موضوعات دارن![/right]

[right]ملت امریکا با وجود تفاوت های فاحش فرهنگی نزدیک ترین ملت ها میتونن به ما باشن![/right]

[right]و لیبرال دمکراسی میتونه راه بهتری بای کشور های غیر مسلمان و حتی مسلمان باشه برای ساختن دنیای اینده![/right]

[right]حالا چرا و چگونه اش ...![/right]
  • Upvote 5
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='edvardoali' timestamp='1407698631' post='400892']
[right]من از مردم شمال هستم الان میخوام بدونم شما که خیلی دانایی!ا سند و مدرک براموندلیل بیار که قسمت اعظمی از سرمایه ما جاهایی میره که نباید بره![/right]
[right][/quote][/right]
[right]متوجه موضوع نشدی عزیز.[/right]
[right]برادری این را که کردها پول نفت مناطقشان را به دولت مرکزی عراق نمی دهند سرقت و دزدی و بی وطنی و خیانت خواندند ، بنده هم برایشان روشن کردم دولت مرکزی عراق در طول تاریخ هر وقت پولدار شده با همین پول ها اسلحه خریده و دمار از روزگار کردها درآورده و آن ها هم نمی خواهند باز تجربه گذشته تکرار شود.[/right]
[right]این عزیز موقعیت کردهای عراق را با مردم خوزستان و شمال ایران یکی فرمودند ، بنده هم گفتم اگر مردم شمال و خوزستان هم در وضعیت مشابهی بودند همین کار را می کردند.[/right]
[right]روشن شد ؟[/right] ویرایش شده در توسط Moltke
  • Upvote 1
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mehran55' timestamp='1407621949' post='400626']

و در انتها باز هم میگم[b][size=5][color=#FF0000] خداوند سرنوشت هیچ قومی رو تغییر نمیده مگر اونکه اون قوم خودش نسبت به تغییر سرنوشت خودش اقدام کنه[/color][/size][/b]

-----
بخاطر طولانی بودن پیامم عذر میخوام اما این حرفهای من هم بغض شکسته توی گلوی یک هم وطن ات بود که به عنوان درد دل با تو جوان غیرتمند سرزمین مادری مون بیرون اومد.
[/quote]
[quote name='mehran55' timestamp='1407626993' post='400640']
به کی اعتراض کنیم؟ به مردم تهران یا به مردم تبریز؟ یا به مردم مشهد؟ icon_eek

[color=#ff0000][size=5]بدرستیکه خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر آنکه آن قوم خود نسبت به تغییر سرنوشت خود اقدام کنند.[/size][/color]

نه برادر من، [u][color=#ff0000]من طلبکار هیچ هم وطنم نیستم. بلکه من طلبکار کم کاری های خودم هستم[/color][/u] :winking: :winking: :winking: هر چند شهر من آنقدر بزرگوار است که حتی طلبکار کم کاری های من هم نیست :rose: :rose: :rose:
[/quote]

قربونه دهنت ، خیر از زندگیت ببینی برادرم

این کلام رو باید آب طلا گرفت ....

[b][size=5]به شدت به این جمله ی خدواند ایمان دارم .... به شدت ...[/size][/b]
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نحوه ترانزیت نفت و گاز صادراتی عراق به چه شکلی هستش ؟
مشتریان نفت عراق و کردستان عراق کدام کشور هستند ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Moltke' timestamp='1407699044' post='400893']
[/right]
[right]متوجه موضوع نشدی عزیز.[/right]
[right]برادری این را که کردها پول نفت مناطقشان را به دولت مرکزی عراق نمی دهند سرقت و دزدی و بی وطنی و خیانت خواندند ، بنده هم برایشان روشن کردم دولت مرکزی عراق در طول تاریخ هر وقت پولدار شده با همین پول ها اسلحه خریده و دمار از روزگار کردها درآورده و آن ها هم نمی خواهند باز تجربه گذشته تکرار شود.[/right]
[right]این عزیز موقعیت کردهای عراق را با مردم خوزستان و شمال ایران یکی فرمودند ، بنده هم گفتم اگر مردم شمال و خوزستان هم در وضعیت مشابهی بودند همین کار را می کردند.[/right]
[right]روشن شد ؟[/right]
[/quote]
ok!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مرسی از تایپیک .جون جدتون بس کنید.مثلا داریم در مورد تحولات عراق بحث میکنیم.تا حدی تحولات سوربه هم ربط داره اما چه ربطش به ایرانو و شمال و کرد.مطمین باشید ملت ما به این باور رسیدن همسایه های ما با نفرت و طمع تمام به خاک ما چشم دوختن واز هر فرصتی برا منافع بیشتر کشورشون استفاده میکنن بهشون خرده هم نمیشه گرفت کار درست برا کشوراشون همینه.مطمین باشید اگه استانی تو کشور ما علم اسقلال طلبی بلند کنه علم رو با دستی که بلندش کرده از جا قطع میکنن بقیه استانا.در مورد محروم بودن استانا حرفای زیادی میشه زد ولی اینجا سایت نظامیه تایپیکم در مرد عراقه خاهشا بس کنید
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آموزش ذبح توسط يك شيطان سلفي !

http://mrd1362.persiangig.com/video/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%20%D8%B0%D8%A8%D8%AD.mp4/download
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.