super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

حالا از نظر پدافند غیرعامل سیستم ما درسته یا سیستم کشورهایی مثل عراق و سوریه؟

به نظر من هرکدوم محاسن و معایب خودش رو داره !

تو شیوه متمرکز عراقی ها ، می شه برای دفاع در یک محل متمرکز بود ، اما اگر مربع امنیتی سقوط کنه ، همه مراکز مهم از دست می ره !

تو شیوه ما ، برای دفاع از مراکز ، نیروها باید و اجبارا تقسیم بشن و این به معنی کاهش استعداد نیروها هست و موضوع زمانی بغرنج تر می شه که امکان ورود نیروی جدید به منظور تقویت نیروها و جبران این تقسیم نیرو ، وجود نداشته باشه ، اما  اگر مرکز مهمی سقوط بکنه ، بقیه مراکز هنوز در دست نیروهای مدافع قرار دارد !

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کشف ۵۵ بشکه مواد منفجره و ۳۵ بمب دستی داعش در «الانبار»

نیروهای ارتش عراق، ۵۵ بشکه حاوی مواد منفجره قوی و ۳۵ بمب دستی آماده انفجار را در الحبانیه در استان الانبار در غرب عراق کشف کردند.

«سعد معن» سخنگوی وزارت کشور عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: یگانی از تیپ هشت ارتش عراق با همکاری سرویس اطلاعات الحبانیه (30 کیلومتری شرق الرمادی)، تل انباری از مهمات را در نزدیکی رود فرات در الحبانیه پیدا کردند که شامل 55 بشکه حاوی مواد منفجره بود.
وی افزود:نیروهای ارتش عراق همچنین 35 بمب دستی آماده انفجار را در این محل یافتند.
این در حالی است که پیشروی‌های ارتش عراق در الانبار و الرمادی مرکز این استان ادامه دارد.
نیروهای امنیتی و عشایر عراقی منطقه «السجاریه» در شهر «الرمادی» را به طور کامل از دست تکفیری‌های داعش آزاد کردند.
تکفیری‌ها از این منطقه به «البوعیثه» در نزدیکی السجاریه گریختند که در آنجا نیز از سوی جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی ضد داعش هدف قرار گرفتند و شمار زیادی از آنها به هلاکت رسیدند.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان یک نظر که امیدوارم سو برداشت نشه

عزیزانی که تشریف بردن خرمشهر دیدن که این شهر خیلی بزرگ نیست

حالا حساب کنید زمان جنگ تحمیلی چقدر بوده

به اینها اضافه کنید

مقاومت اونها در برابر ارتش تا بن دندان مسلح عراق

با ادوات زرهی

هواپیما و ....................................................

چند روز خرمشهر مقاومت کرد؟؟؟

حالا ما خبرهای دوستان و کلیپ ها رو میبینیم این ارتش عراق

همه جا تانک ها و هاموی ها و ادوات خودشون رو ول میکنند

و از مقابل داعش فرار میکنن

لطفا یکی بگه جریان چیه؟؟

تفاوت تو چیه؟

ایرانیهای خرمشهر با اون وضعیت اونطور!!!!!!!!!

این ارتش عراق با اواع سلاح های غربی و شرقی اینطور!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پی نوشت: لطفا هرکدام از عزیزان که به مدیریت سایت دسترسی دارن

داد ما رو بستانن

این کاربر 

..................

دست از سر حقیر بر نمیداره

حالا اومده تو پیام خصوصی ول کن ما نیست

عمو جون شما چه مشکلی با من داری؟

احترام موی سپید ما رو نداری احترام اون کلام و تصویر اواتارت رو داشته باش

مثل اینکه شما از بسیاری از الطاف خداوند تبارک و نعالی بهره نبردی

که یکی از اونها عقل و ادبه.............

• Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان یک نظر که امیدوارم سو برداشت نشه

عزیزانی که تشریف بردن خرمشهر دیدن که این شهر خیلی بزرگ نیست

حالا حساب کنید زمان جنگ تحمیلی چقدر بوده

به اینها اضافه کنید

مقاومت اونها در برابر ارتش تا بن دندان مسلح عراق

با ادوات زرهی

هواپیما و ....................................................

چند روز خرمشهر مقاومت کرد؟؟؟

حالا ما خبرهای دوستان و کلیپ ها رو میبینیم این ارتش عراق

همه جا تانک ها و هاموی ها و ادوات خودشون رو ول میکنند

و از مقابل داعش فرار میکنن

لطفا یکی بگه جریان چیه؟؟

تفاوت تو چیه؟

ایرانیهای خرمشهر با اون وضعیت اونطور!!!!!!!!!

این ارتش عراق با اواع سلاح های غربی و شرقی اینطور!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب greenliving

کمبود انگیزه

طرف هیچ کاری نبوده توی عراق رفته استخدام نیروهای مسلح شده

بعدشم فکر میکرده آمریکا پشتشونه جنگیم بشه اونا براشون زحمتشو میکشند حالا جنگ شده نمیخواد جونشو از دست بده

اینه که با اولین تیر نه دومین تیر میدان رو خالی میکنه

بحث دوم هم که خیلیا میگند اینه که یک شیعه میگه برای چی باید توی مناطق سنی یشین کشته بشم

در سوریه کمی وضع متفاوت تر بود ولی اون اوئل همین مشکل بود(کمی ضعیف تر) ارتش تا مخالفین یک الله اکبر میگفتند سنگر رو خالی میکردند در میرفتن

الان دیگه کمتر شده دفاع وطنی خوب عمل میکنه

کمی شجاعت بچه های عزیز حزب الله در سوری ها هم اثر کرده

بچه های رزمنده عراقی هم فوق العاده شجاعند ولی ظاهرا تو کار تیمی ضعیف بودند که بحمدالله بازهم نظم تیمی رزمندگان حزب الله در این عزیزان هم داره اثر میکنه

ویرایش شده در توسط ahmad1361
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

اهمیت جلولا و سعدیه که از دست داعشی ها آزاد شد در این نقشه مشخصه.

سعدیه در وسط جاده قصر شیرین(در ایران) و بغداد واقع شده.این جاده هم از نظر نظامی هم از نظر اقتصادی برای دو کشور مهم هست.

http://8pic.ir/images/ugs5zvkpxppxb7shhdcr.jpg

ارتباط بغداد با شمال عراق هم از این به بعد راحت تر هست.

داعشی ها در ضلوعیه هنوز حضور دارن و به مناطق شمالی شهر شیعه نشین بلد حمله می کنن ولی تا الان پیشروی خاصی نداشتن.

به نقل از پیچ تحولات عراق

--------------------------------------------------------------------

siyix9giibpxhzkvwgqh.jpg

http://8pic.ir/images/siyix9giibpxhzkvwgqh.jpg

ویرایش شده در توسط ahmad1361
  • Upvote 12
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هلاکت سرکردگان تروریست های داعش در شهر راوه عراق

سرکرده تروریست های داعش در شهرستان 'راوه' به همراه چهارمعاونش در حمله نیروی هوایی عراق به هلاکت رسیدند.

یک منبع درنیروی هوایی عراق روز چهارشنبه گفت: یکی از جنگنده های نیروی هوایی بعد از ظهرچهارشنبه یکی از پایگاه های تروریست ها را در منطقه 'الجمعیه' درمرکز شهرستان 'راوه' در استان الانبار مورد حمله قرارداد.
وی افزود: دراین حمله 'صلاح شاهل' ملقب به 'ابی بارق' سرکرده تروریست های داعش در شهرستان 'راوه' و چهارمعاون وی به هلاکت رسیدند.
وی بدون اعلام جزییات بیشتری از این حمله گفت: این عملیات براساس اطلاعات دقیق ازمراکز تروریست ها انجام شده است.
گروه تکفیری - تروریستی داعش در تهاجم گسترده ای که از اوایل تابستان با پشتیبانی برخی کشورهای همپیمان آمریکا در منطقه در مناطق شمال و غرب عراق شروع کرده، مرتکب جنایت های هولناکی شده است.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مطمئنید جلولا؛ خود شهر ژاکسازی شده؟ یا فقط محاصره شدن؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من هرکدوم محاسن و معایب خودش رو داره !

تو شیوه متمرکز عراقی ها ، می شه برای دفاع در یک محل متمرکز بود ، اما اگر مربع امنیتی سقوط کنه ، همه مراکز مهم از دست می ره !

تو شیوه ما ، برای دفاع از مراکز ، نیروها باید و اجبارا تقسیم بشن و این به معنی کاهش استعداد نیروها هست و موضوع زمانی بغرنج تر می شه که امکان ورود نیروی جدید به منظور تقویت نیروها و جبران این تقسیم نیرو ، وجود نداشته باشه ، اما  اگر مرکز مهمی سقوط بکنه ، بقیه مراکز هنوز در دست نیروهای مدافع قرار دارد !

تمرکز کاملا بر خلاف پدافند غیر عامله !

چون هدف خوبی برای بمباران هوایی محسوب میشه 

حتی برای نیروی زمینی مثل داعش هم برای چندتا انحطاری چیز خوبیه !

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب greenliving

دروغگوئی و ننه من غریبم بازی کافیست

اگر مدیران سایت به زمان ورود و خروج بند از سایت توجه بفرمایند خواهند دید که به غیر از امروز ، ورود و خروج قبلی بتده به سایت درمورخه 2014 /11/24 بوده و ضمنا هیچگونه پیام خصوصی بین بنده و شما در طول کل تاریخ موجودیت سایت انجام نشده است .اولین وآخرین پست بنده نیز به شما همانیست که در این تاپیک و بصورت عمومی و علنی مطرح گردیده است .بنده کلا در این سایت و در طول عضویتم بیش از ده پانزده پست خصوصی ندارم ، حالا منظور شما از اینکار چیست والله اعلم !

امیدوارم حداقل مدیران این موارد را بررسی و با اطلاع رسانی لازم به اطلاع عموم رسانیده و مانع سوء نیت برخی دروغ پردازان گردند .

از کلیه همسایتیها نیز پوزش میطلبم که مجبور به پاسخ به شما در ملا عام و انحراف تاپیک گردیدم .

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب greenliving

دروغگوئی و ننه من غریبم بازی کافیست

اگر مدیران سایت به زمان ورود و خروج بند از سایت توجه بفرمایند خواهند دید که به غیر از امروز ، ورود و خروج قبلی بتده به سایت درمورخه 2014 /11/24 بوده و ضمنا هیچگونه پیام خصوصی بین بنده و شما در طول کل تاریخ موجودیت سایت انجام نشده است .اولین وآخرین پست بنده نیز به شما همانیست که در این تاپیک و بصورت عمومی و علنی مطرح گردیده است .بنده کلا در این سایت و در طول عضویتم بیش از ده پانزده پست خصوصی ندارم ، حالا منظور شما از اینکار چیست والله اعلم !

امیدوارم حداقل مدیران این موارد را بررسی و با اطلاع رسانی لازم به اطلاع عموم رسانیده و مانع سوء نیت برخی دروغ پردازان گردند .

از کلیه همسایتیها نیز پوزش میطلبم که مجبور به پاسخ به شما در ملا عام و انحراف تاپیک گردیدم .

عمو جون حرف دهنت رو بفهم

اگه چیزی بهت نمیگم به خاطر شخصیت خودمه وگرنه........الله اکبر

دزد حاضر بز حاضر

لطفا یکی از مدیران بیان قسمت پیامهای خصوصی

اگر بنده دروغ پردازی و حرفهایی که این اقا ...آقا که چه عرض کنم زده بودم

همینجا ازشون عذر خواهی میکنم و دستش رو میبوسم

وگرنه هرچی که به من گفتن که لایق خوشون هست رو بارشون میکنم

هرچند که دهان ما به دشنام باز نشده و نخواهد شد.............

نمیدونم

بعضی ها چطور روشون میشه حتی اگر به حق باشند

به یک هموطن و همسنگرشون فحش و دشنام بدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

خدا رو شکر که همه انگشتهای یک دست یک شکل نیستن

این سایت بیشتر از اون چیزی که فکر میکنین بزرگ مردان بی ادعا داره

نمونه اش رفقایی

که سعی دارن نگاه راهگشا داشته باشن

نمونه اش رفقایی که تو پیام خصوصی راهکار نشون میدن و سعی بر صلح و صفا دارن

همینجا از همه عزیزان که را حل و راهکار نشونم دادن تشکر میکنم :rose:  :rose:

• Upvote 3
  • Downvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب greenliving

زیاده وقت وزمان مردم را اتلاف نفرمائید . اینهم آخرین پاسخ بنده به شما خواهد بود و پس از آن سکوت ، نه از روی ترس که برای احترام به دیگرهموطنان .

کل تعداد پستهایتان از زمان عضویتتان نزدیک به چهل است پس در پست خصوصی که به بنده ارسال فرمودید چگونه  ادعا میفرمائید همه کاملا مرا میشناسند . مگر اینکه شخصی مولتی اکانت باشید که با این اخلاقی که شما دارید چیز بعیدی هم نیست .

اگر خوانندگان با انصاف به مطالعه دو پست عمومی که قبل از این  پست بنده به شما پاسخ داده ام مراجعه بفرمایند و تعداد توهینها را مورد شمارش قرار دهند خود بخوبی قضاوت خواهند نمود .

بنده معتقدم شما دست پیش را میگیرید که مبادا عقب بمانید . باز هم میگویم این سایت تنها مخصوص زنجان نیست که شما دائم به تبلیغ آن میپردازید . این سایت از آن هر ایرانی و هر شخصی است که زبان فارسی میداند و با همین زبان به خبر رسانی و بحث و مداقه میپردازد . بنده نیز متولد یکی ازهمین شهرهای ایران هستم و نیازی نمی بینم ه در هر پستی بگویم " parvaaz از فلان شهرو یا فلان قوم و یا فلان مذهب و مسلک " مگر آنکه سؤالی از آن موارد از بنده پرسش شود .عقاید من و شما نیز به خوبی از آنچه در پستهایمان مطرح میکنیم قابل تشخیص میباشد و احتیاج به صغری کبری ندارد . پس خواهشا جهت احترام به خوانندگان از اطاله کلام بپرهیزید .

• Upvote 8
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب greenliving

زیاده وقت وزمان مردم را اتلاف نفرمائید . اینهم آخرین پاسخ بنده به شما خواهد بود و پس از آن سکوت ، نه از روی ترس که برای احترام به دیگرهموطنان .

کل تعداد پستهایتان از زمان عضویتتان نزدیک به چهل است پس در پست خصوصی که به بنده ارسال فرمودید چگونه  ادعا میفرمائید همه کاملا مرا میشناسند . مگر اینکه شخصی مولتی اکانت باشید که با این اخلاقی که شما دارید چیز بعیدی هم نیست .

اگر خوانندگان با انصاف به مطالعه دو پست عمومی که قبل از این  پست بنده به شما پاسخ داده ام مراجعه بفرمایند و تعداد توهینها را مورد شمارش قرار دهند خود بخوبی قضاوت خواهند نمود .

بنده معتقدم شما دست پیش را میگیرید که مبادا عقب بمانید . باز هم میگویم این سایت تنها مخصوص زنجان نیست که شما دائم به تبلیغ آن میپردازید . این سایت از آن هر ایرانی و هر شخصی است که زبان فارسی میداند و با همین زبان به خبر رسانی و بحث و مداقه میپردازد . بنده نیز متولد یکی ازهمین شهرهای ایران هستم و نیازی نمی بینم ه در هر پستی بگویم " parvaaz از فلان شهرو یا فلان قوم و یا فلان مذهب و مسلک " مگر آنکه سؤالی از آن موارد از بنده پرسش شود .عقاید من و شما نیز به خوبی از آنچه در پستهایمان مطرح میکنیم قابل تشخیص میباشد و احتیاج به صغری کبری ندارد . پس خواهشا جهت احترام به خوانندگان از اطاله کلام بپرهیزید .

ما یک مثال کردی داریم

که میگوید دروغو فراموشکار میشود.

شما که فرمودید به من پیام خصوصی ندایدید!!!!

پس چطور من به شما گفتم همه من را میشناسند......

در ضمن من کمترین که به عدد هم نمی ایم چه کسی هستم که همه من را بشناسند

عمو جان من همین

تایپ کردن ساده را هم تازه تازه یاد گرفتم و همانگونه که میبینید پر از اشتباهات تایپی است

چطور میتوانم مولتی یوزر باشم؟؟

مگر اینکه شما خودتان.............

برادر،اخوی، ای استاد همه چیز دان،بزرگوار..................

شما یاد بگیرید که به عقاید انسانها احترام بگذارید

و دستور ندهید که چه کسی چگونه سخن بگوید یا بنگارد(بنویسد)

شما در مقامی نیستید که در مورد عقاید انسانها تصمیم بگیرید

مشکل این روزهای ما هم کسانی مثل شما هستند در این دیار...................

سخن گفتن با شما

مثل  اب در هاون کوبیدن است

همانگونه که دوستان بسیاری در پیام خصوصی  به حقیر توصیه کردن

مدیریت سایت حکم بین من و شما..................

اما عمو جان شما با این دورویی و توهم در زندگی به هیچ جا نمیرسید

شما که نام کاربریتان را پرواز انتخواب کردید

حقیر بعد از سالها پرواز اموختم که برای پریدن اول باید خاکی بود خاکی"

برادر خاکی باش

هرگز نخورد اب زمینی که بلند است.....

با احترام

و عذر خواهی از رفقای سایت

کوچک شما از زنجان"

• Upvote 3
  • Downvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان سلام

محض رضا خدا تمومش کنید

یکی از مدیران لطفا بررسی کنن این قضیه رو ختم بشه  ان شا الله

اگر هم براتون ممکنه من از هردوتای شما عزیزان میخوام که  این بحث رو تموم کنید

یکی از مدیران لطف کنه پستهای نامربوط رو منجمله همین ÷ست بنده رو پاک کنه تا روال تاپیک به  حالت عادی خودش برگرده

ممنون میشم

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آمریکا قرارداد ۸۰۰ میلیون دلاری برای فروش هواپیما به عراق را تصویب کرد

آژانس همکاری امنیت دفاعی آمریکا با انتشار بیانیه ای اعلام کرده است که وزارت خارجه این کشور با قرارداد فروش هواپیماهای ترابری به عراق به ارزش 800 میلیون دلار موافقت نموده است.
بر اساس این گزارش آژانس همکاری امنیت دفاعی آمریکا افزود: فروش هواپیماهای ترابری به عراق به توازن اساسی نیروی نظامی در منطقه لطمه ای وارد نخواهد کرد و این قرارداد تاثیر منفی نیز بر آمادگی دفاعی آمریکا نخواهد داشت.
این قرارداد شامل تامین تجهیزات و قطعات، خدمات و تعمیر و نگهداری هواپیماهای فروخته شده از سوی شرکت لاکهید مارتین به عراق خواهد بود.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یاهو گفته امریکا هواپیمای آ 10 تاندربولت رو میخواد در عملیات عراق شرکت بده

این هواپیما برای امریکا چیزی مانند سوخو 25 هست البته توپ دماغه ی بسیار سنگینی داره که سوخو نداره

ویرایش شده در توسط armagdon
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.