super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

گفت‌وگوی مسعود بارزانی با روزنامه الحیاه چاپ لندن

“مسعود بارزانی” رئیس منطقه کردستان عراق در گفت‌وگویی با روزنامه الحیاه چاپ لندن، به تشریح اتفاقات رخ داده در عراق همزمان با حمله گروه تکفیری داعش پرداخت و ایران و آمریکا را از اولین کمک‌کنندگان به کردستان و عراق دانست.
او در این مصاحبه تعریف خود از داعش را ارائه داد که گروهی وحشی است و هرگز آماده تحمل دیگران در خود نیست. او همکاری عناصر حزب بعث در ابتدای فعالیت داعش در عراق را تأیید کرد و گفت که ترکیه نیز خواستار داشتن نفوذ در عراق است، اما آنچه اکنون در جریان است، توسعه نفوذ ایران است چرا که به گفته او ایران، با دقت و سرعت بیشتری عمل می‌کند.

مشروح مصاحبه با تلخیص:     
• در ۱۳ ژانویه سفر به خارج را نا تمام گذاشتید و به اربیل بازگشتید. منطقه کردستان را سه روز پس از ورود «داعش» به موصل چگونه دیدید؟
– وضعیت منطقه کردستان، جدید و حساس بود. متأسفانه این منطقه با همسایه جدیدی به نام «داعش» مرزهایی به طول ۱۰۵۰ کیلومتر داشت. زمانی که داعش وارد موصل شد، ارتش «مالکی» (نخست وزیر سابق) فروپاشید. داعش در عرض ۲۴ ساعت به آستانه بغداد رسید و از شرق به نزدیک مرزهای ایران رفت. این وضعیت جدید و خطرناک است.
• تعداد قربانیان نیروهای کُرد (پیشمرگه) چقدر است ؟ کم هو عدد الضحایا فی صفوف البیشمرکه؟
– حدود ۸۰۰ شهید که ۳۰۰ نفر آنان افسر و نظامیان ستادی هستند. همچنین چهار هزار مجروح.
• تا کنون مهمترین درگیری «پیشمرگه» چه بوده است؟
– جنگ بازپس‌گیری سد موصل و «مخمور» و گذرگاه مرزی «ربیعه»، آزادسازی «زمار» و کوه‌های «سنجار»، جنگ در جنوب سد موصل و آزادسازی «جلولاء» و «السعدیه» و جنگ «تل الورد» بسیار دشوار بود.
• تعداد نیروهای پیشمرگه که در مبارزه با داعش، شرکت دارد، چند نفر است؟
– نیروهایی که از سوی ما در این جنگ شرکت دارند، به ۷۰ هزار نقر می رسد. ولی مرزها طولانی است. از این روی با نبود امکانات سریع و پیشرفته برای انتقال نیرو، گاهی عملیات غافلگیرکننده نیز صورت می گیرد.
• چه کسانی سلاح دادند که عملا تأثیر گذاشتند؟
– بی شک باید از تمامی کشورهایی که کمک کردند، تشکر کنم، حقیقتا حمایت آمریکایی‌ها بسیار زیاد بود. رئیس‌جمهور فرانسه نیز فورا تماس گرفت و از آمادگی فرانسه برای ارسال کمک‌ها خبر داد. صدراعظم آلمان نیز تماس گرفت، نخست‌وزیر انگلیس و وزرای خارجه بسیاری از کشورها با من تماس گرفتند و اعلام آمادگی کردند. لازم است تا به حمایت هوایی فرانسه، انگلیس، کانادا، هلند و بلژیک اشاره کنم؛ فرانسوی‌ها مسلسل‌های خوبی به ما دادند، آلمان موشک های «میلان» و نوعی دیگر ازموشک‌های ضد زره را ارسال کرد. از کشورهای شرق اروپا نیز کمک‌های تسلیحاتی دریافت کردیم. در حقیقت حمایت‌ وجود داشت.
• نقطه قوت داعش چیست؟
– خودروهای بمب‌گذاری شده که افراد انتخاری آن را هدایت  می‌کنند و همچنین بسته‌های انفجاری و تک‌تیراندازهایشان و دقت در استفاده از توپخانه به دلیل افسران حرفه‌ای که با آنان هستند.
• و البته شوق رسیدن به بهشت؟
– بله، [عناصر داعش] اینچنین فکر و عمل می‌کنند، داعشی‌ها گروهی دارند به نام «ارتش خلافت» یا همان مهاجرین و خارجی‌هایی که به شدت می‌جنگند که اعتقاد دارم بیشتر آن‌ها چچنی هستند. همچنین از ملیت‌های دیگر، آفریقایی، اروپایی و آسیایی بین آن‌ها وجود دارد.
۵۰ هزار نفر عضو داعش در عراق و سوریه
• تعداد افراد داعش را چه قدر پیش‌بینی می‌کنید؟
– حدود ۵۰ هزار نفر در عراق و سوریه.
• باید ارتش بزرگی باشد.
– بله البته.
• و همچنین تجهیزات و انبارهای نظامی.
– آن‌ها سلاح های خود را از دو ارتش عراق و سوریه به غنیمت گرفته‌اند. در بیجی (عراق) به ذخایر استراتژیک سلاح دست یافتند که می‌توانست تا دو سال نیاز آن‌ها را برطرف کند؛ همچنین در رقه سوریه نیز، مقادیر بالای سلاح را به دست آوردند. داعش ۱۷۰۰ خودروی آمریکایی «هامر» که ضد گلوله است را به غنیمت گرفته یا خودروی زرهی «بی کی سی»، اما باید بگویم که آن‌ها در حال شکست و عقب‌نشینی هستند.
• آیا اقلیم کردستان از وجود داعش تهدید می‌شود؟
– بالطبع بله و تهدید بزرگی نیز متوجه ماست.
• ایران اولین کشوری بود که سلاح ارسال کرد. چه کسانی از ایرانی‌ها با شما دیدار کردند؟
– وزیرخارجه و یک گروه پارلمانی با من دیدار کردند.
• قاسم سلیمانی، فرمانده «سپاه قدس» اولین کسی بود که با شما دیدار کرد؟
– بی شک ایران ‌آمادگی ارائه کمک داشت و کمک‌ها از طریق دو هواپیما به اربیل رسید.
• آیا این کمک‌ها را ادامه هم دادند؟
– هر از گاهی.
• طرف دیگری که به حمایت از شما مبادرت کرد چه کشوری بود؟‌ آمریکا؟
– بله، «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور و «جان کری» با من تماس گرفتند و پس از آن نیز حمایت‌های هوایی و دیگر کمک‌های آمریکا تأثیر بالایی داشت.
تعریف بارزانی از داعش
• اگر از شما بپرسند، داعش کیست، چه جوابی می‌دهید؟
– داعش یک سازمان تندرو است که تعصب دینی و قومی در آن جمع شده است، در داعش تفکر تکفیری و شوونیسم عربی به یکدیگر می‌رسند. این دو عامل تمام جنایات و خطرات و ظلم‌های این گروه است.
• آیا امکان دارد، کردستان عراق با حضور همیشگی داعش در مرزهای خود به حیات خود ادامه دهد؟
– واقعا سخت است؛ بلکه محال است، هیچ کسی نمی‌تواند با این‌ وحشی‌ها همزیستی کند، اصلا آن‌‌ها به همزیستی با دیگران اعتقادی ندارند.
• نقش بعثی‌ها در عملیات‌های داعش چیست؟
– در ابتدا کسانی که بر ضد روند سیاسی عراق بودند در کنار این گروه بودند؛ در حال حاضر اعتقاد دارم که نقش بعثی‌ها و افراد شبیه آن‌ها در داعش کمرنگ شده است.
• آیا تعداد افسران بعثی درون داعش زیاد است؟
– بله بسیار زیاد هستند، آن‌ها در حال حاضر فرماندهی گروه‌های نظامی داعش را بر عهده دارند.

در حال تکمیل…

منبع: http://www.daesh.ir/1393/11/18/%DA%AF%D9%81%D8%AA%E2%80%8C%D9%88%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D9%85%D8%B3%D8%B9%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%D9%84%D8%AD/

ویرایش شده در توسط projectile
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نمک به حروم بی...... :-x  فقط تعریف امریکایی ها و غربی ها رو کرد... بی شرف  .

• Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

داعش منزل معاون استاندار کرکوک را منفجر کرد + تصاویر

گروه تروریستی داعش طی بیانیه‌ای از تخریب منزل دو مقام استان کرکوک خبر داد.

تکفیری‌های داعش که با اعلام موجودیت «ولایت کرکوک» در استان کرکوک منزل «راکان سعید الجبوری» معاون استاندار کرکوک و «سبهان علی الجبوری» معاون مسؤول منطقه حویجه را منفجر کردند.

این دو مقام عراقی که از اهل تسنن عراق هستند از سوی داعش «مرتد خوانده شده‌اند و تکفیری‌های داعش وعده دادند که امروز منازلتان را تخریب می‌کنیم و فردا سرتان را از بدن جدا خواهیم کرد.

در حملات ظهر امروز به جنوب استان کرکوک عراق، ۲۲ از نیروهای داعش به هلاکت رسیدند.

از سوی دیگر سرهنگ دوم بولا احمد مسؤول امنیتی بخش داقوق در جنوب استان کرکوک اعلام کرد: هواپیماهای ائتلاف بین المللی، مواضع نیروهای داعش را در روستای داقوق (۳۵ کیلومتری کرکوک) بمباران کردند که در این عملیات ۲۲ نفر از نیروهای داعش کشته و ده‌ها نفر دیگر از ان‌ها زخمی شدند. همچنین در این بمباران‌ها شش خوردوی هامر و هاموی در آتش سوخت.

یک منبع امنیتی در استان کرکوک نیز اعلام کرد: گروه تروریستی داعش ۱۱ نفر از عناصر خود را به علت فرار از صحنه نبرد و روبرو نشدن با نیروهای امنیتی در جنوب غرب استان کرکوک در روز جمعه گذشته به ضرب گلوله به قتل رساند.

استان کرکوک در ۲۵۰ کیلومتری شمال بغداد قرار دارد.

50eddff36cc76a3857ed66ddb1011091.jpg

e3dec05a359b195009a6cf40f35c55bd.jpg

38a73ecbdfa2ae3cac7be4cad026f8b6.jpg

f3ffbc8faacba26e1a8cdbccebae58fe.jpg

190838f56b3ff74904e578eac445ed1e.jpg

6cd8188a894a026984c3df7768bffaca.jpg

30352d7e5bea5b391a2632311754b135.jpg

48a4a4fbb68a072af47ce03e275ceb40.jpg

06ce52a23bd620ab8c390762020d96b7.jpg

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به هر حال این حجم کمک هایی که شاید برای بارزانی ها روزی آرزو بود گاهی فراموشی هم میاره. الان هم بهتره تمام کمک های ایران در لحظاتی که داعش تنها چند انگشت با این ارجمندان! فاصله داشت و بهشون رسید و از خطر دورشون کرد فراموش بشه و اشاره ای نشه تا خاطر غربی مکدر! نشه. کم کم باید منتظر بود روزی ایران در انتهای لیست حتی متهم به کمک به داعش!! در حمله به اربیل هم بشه!!

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ديوار بزرگ

ديوار بزرگ سازه اي است به طول 965 كيلومتر كه از "طريف" در شمال غربي عربستان تا "حفر الباطن" در شمال شرقي اين كشور امتداد پيدا خواهد كرد. و راه نفود را بر روي هر جنبده اي در مرز عراق و عربستان خواهد بست.

رادار SPEXER 2000 داراي برد شناسايي تجهيرات و نفرات به شرح زير است:

نفر پياده                   18 كيلومتر

خودرو سبك               22 كيلومتر

كاميون                    36 كيلومتر

هواپيماي سبك             27 كيلومتر

بالگرد در ارتفاع پايين   36 كيلومتر

رادار SPEXER 2000

thumb_img4113.jpg

از ديگر سازه هاي به كار رفته در ساخت ديوار بزرگ مي توان به موارد زير اشاره كرد

7 مركز كنترل و فرماندهي (C2)

38 برج  مستقل ارتباطي

32 پاسگاه پاسخ سريع نظامي مجهز به هلي پد

در سمت عراق اين ديوار داراي خاكريزي شيب دار خواهد بود كه نفوذ در آن بسيار مشكل خواهد بود سپس به فنس اول مجهز سيم خاردار و در ادامه به فاصله 100 متر سيم خاردارهاي حلقوي و سيستم هاي رهگيري حركت و تشخيص نفوذ تونل زني و سپس فنس دوم

در تصوير زير به خوبي جزييات و نحوه آرايش تجهيزات در ديوار بزرگ نمايش داده شده است

بسم الله الرحمن الرحیم

فکر نمیکنم از سیستم اسرائیل پیشرفته تر دربیاد

مثل پنیر تبریزی دارای حفره خواهد بود

همین رادار زمینی خرجش یک رادار دتکتور اندازه قوطی کبریت و ارزان قیمت هستش

بیشتر بنظر به نفع شرکت های اجرا کننده خواهد بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مثل پنیر تبریزی دارای حفره خواهد بود

همین رادار زمینی خرجش یک رادار دتکتور اندازه قوطی کبریت و ارزان قیمت هستش

بیشتر بنظر به نفع شرکت های اجرا کننده خواهد بود

احمد ي ذره درباره حفره هاش توضيح ميدي چيه؟

"خرجش ي رادار دتكتوره" يعني چي اين جمله؟ از رادارش الان تعريف كردي يا انتقاد؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

احمد ي ذره درباره حفره هاش توضيح ميدي چيه؟

"خرجش ي رادار دتكتوره" يعني چي اين جمله؟ از رادارش الان تعريف كردي يا انتقاد؟

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب امیرارسلان خان عزیز

این رادارها براساس حرکت هدف اقدام به شناسایی میکنند اگر هدف بتونه موج رادار را شناسایی نماید وقتی موج به هدف بتابد میتوانید اقدام به توقف نمایید (چون داعش و نیروهای چریکی کلا نیرو محور هستند توقف راحت هستش )

وسایل کوچکی هستش (فکر میکنم الان در زمینه شناسایی رادار سرعت سنج پلیس هم موجود باشد ) که امکان شناسایی موج متمرکز بروی شما را میدهد

و توقف شما یعنی محو هدف در این رادارها

البته رادارزمینی اشکالات دیگری هم دارد مثل اینکه هرگونه عوارض زمین یعنی نقطه کور

هرگونه درخت و درختچه یا بوته که در سرعت کم باد حرکت میکنند بعنوان خطای سیستم شناسایی میشود (که شما برای دقت سیستم مجبورید انها را حذف کنید که خودش میتونه منطقه نفوذ باشه )

البته این اشکالات در تست های ایرانی بدست امده

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آلمان 13 میلیون یورو سلاح به اقلیم کردستان عراق می فروشد

وزارت دفاع آلمان هدف از این اقدام را بالابردن توان دفاعی نیروهای پیشمرگ کرد برای مبارزه با تروریستهای تکفیری ˈداعشˈ اعلام کرده است.
بر اساس بیانیه وزارت دفاع آلمان که در رسانه های اقلیم کردستان عراق منتشر شده، این سلاحها شامل سه نوع موشک ˈمیلانˈ، ˈبازوکاˈ و موشک هایی که توان از بین بردن تانکها و وسایل نظامی ضد گلوله را دارند و همچنین بیش از چهار هزار اسلحه سبک و شش میلیون و 510 هزار گلوله ، 10 هزار بمب دستی، 10 خودرو نظامی ضد تانک از نوع ˈبینگوˈ به همراه لباسهای نظامی زمستانی و وسایل پزشکی از نوع ˈیونیوچˈ می شود.
دولت آلمان در سال 2014 نیز 70 میلیون یورو سلاح و تجهیزات نظامی پس از موافقت پارلمان این کشور در اختیار نیروهای پیشمرگ در کردستان عراق قرار داد.
هفته گذشته نیز پارلمان آلمان تصویب کرد که دولت این کشور 100 مربی نظامی برای آموزش، به اقلیم کردستان عراق اعزام کند.
بیانیه وزارت دفاع آلمان در حالی صادر می شود که قرار است امروز ˈمسعود بارزانیˈ رییس اقلیم کردستان عراق با ˈآنگلا مرکلˈ صدراعظم این کشور در حاشیه ˈاجلاس امنیتی مونیخˈ دیدار و گفت و گو کند.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

داعش سوزاندن خلبان اردنی را به نمایش عمومی گذاشت + تصاویر

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ پس از اعدام بی‌رحمانه «معاذ الکساسبه» خلبان اردنی، در کنار ساختمان امنیت سیاسی رقه در سوریه گروه تروریستی داعش اقدام به پخش و انتشار فیلم این جنایت هولناک در مناطق تحت سیطره خود کرده است.

تکفیری‌های داعش در ولایت نینوا که منطقه تحت سیطره این گروه محسوب می‌شود با جمع کردن شماری از مردان و کودکان عراقی اقدام به پخش فیلم زنده سوزاندن خلبان جوان اردنی کردند.

در فیلم جدید منتشر شده از سوی داعش که «خرسندی مردم از زنده سوزاندن خلبان اردنی» نام دارد؛ سازندگان آن، صحنه ابتدایی فیلم را با نمایش خیابانی فیلم مربوط به آتش زندن خلبان اردنی آغاز کرده‌اند.

این فیلم هولناک بر تلویزیونی بزرگ در چند نقطه‌ از نینوا، به نمایش عمومی درآمده و مصاحبه‌گر فیلم، نظر مردم، از جمله کودکان را درباره زنده آتش زدن معاذ الکساسبه می‌کند.

مردی دیگر، پادشاه اردن و خلبان مقتول را «سگ» خطاب می‌کند و مرگ خلبان را درس عبرتی برای تمامی کشور‌های حاضر در ائتلاف ضد داعش عنوان می‌کند.

این فیلم هولناک بر پرده‌ای بزرگ در نقطه‌ای از شهر رقه سوریه، مرکز کنونی داعش نیز به نمایش عمومی درآمد و سی‌دی‌های آن به صورت رایگان بین مردم توزیع شد.

گروه تروریستی داعش اعلام کرده با تهدید مخالفان به سرنوشت مشابه خلبان اردنی اعلام کرده‌ که ویدئوی اعدام معاذ الکساسبه را در کوچه و خیابان‌های شهر موصل به نمایش می‌گذارد.

روز ۲۴ دسامبر گذشته که معاذ الکساسبه خلبان اردنی به اسارت گروه تروریستی داعش درآمد، هشتکی در شبکه اجتماعی توئیتر ایجاد شد که از طرفداران این گروه تروریستی می‌خواست تا شیوه اعدام الکساسبه را پیشنهاد دهند.

در این هشتگ از کاربران طرفدار گروه تروریستی داعش خواسته شده بود تا شیوه‌ای برای اعدام الکساسبه پیشنهاد دهند که با شیوه‌های گذشته این گروه برای کشتن افراد یعنی شلیک به سر یا سربریدن تفاوت داشته باشد. گروه داعش به طور معمول از این دو شیوه برای کشتن گروگان‌های خود یا مجازات افراد بعد از محاکمه آن‌ها در مناطق تحت کنترل خود در سوریه و عراق استفاده می‌کند.

برخی از کاربران طرفدار گروه تروریستی داعش پیشنهاداتی را مطرح کرد که بیانگر شدت کینه توزی و بی‌رحمی آنان است. شاید از لابلای نوشته‌ها و پیشنهادهای آن‌ها بتوانیم درک کنیم که چرا گروه تروریستی داعش این خلبان اردنی را در قفس قرار داد و وی را با شیوه‌ای وحشیانه که تنها در کابوس یا فیلم‌های ترسناک هالیودی می‌بینیم، به صورت زنده سوزاند.

یکی از کاربران طرفدار گروه تروریستی داعش پیشنهاد کرد که الکساسبه را کنار دیوار بگذارند و یک گلوله «آر. پی. جی» به صورت او شلیک کنند.

یکی دیگر از این کاربران طرفدار داعش نوشت: پیشنهاد می‌کنم یک تمساح گرسنه را بیاورید، و آن را با خلبان اردنی در یک قفس قرار دهید و سپس از آن فیلم‌برداری کرده و در شبکه اینترنت منتشر کنید.

شخص دیگری سه پیشنهاد را به زبان انگلیسی ارایه داد که شامل «قرار دادن الکساسبه در حفره‌ای مملو از عقرب و مار، ذوب کردن او در اسید یا قطعه قطعه کردن او با تبر» بود. یکی دیگر نیز پیشنهاد داده بود که خلبان اردنی را برای انتقام، روی ذغال داغ بگذارند.

یکی دیگر از کابران طرفدار داعش نیز نوشت: سربریدن دیگر شیوه‌ای قدیمی شده است. باید ایده‌های جدیدی مطرح شود تا داعش برجسته و شاخص باقی بماند.

شاید منظور این باشد دیگر شیوه‌های معمول داعش نظیر سر بریدن، قطع کردن سر با شمشیر یا چاقو یا گلوله به سر از پشت سر یا حتی پرتاب افراد از ارتفاع بالا دیگر مردم را مرعوب نمی‌کند؛ از این رو، آن‌ها بدنبال شیوه اعدام جدیدی بوده‌اند که با آن دنیا را مرعوب کنند و به همین علت نیز خلبان را آتش زده‌اند و از این صحنه فیلم‌برداری کرده و نوار آن را پخش کرده‌اند و چه بسا ممکن است به شیوه‌های بد‌تر دیگری برای ارعاب روی آورند.

در این هشتک ۲۰۰ کاربر نیز به گروه داعش و طرفدارانش به خاطر پیشنهاد شیوه‌های قتل حمله کردند و چه بسا گروه داعش ۳۰ تا ۴۰ پیشنهاد کاربران طرفدار گروه داعش در این هشتک را جمع آوری و بررسی کرده و گزینه آتش زدن خلبان اردنی را انتخاب کرده باشد.

http://www.abna24.com/cache/image/2015/02/07/9bb14cb3242f258e7d00799d7da5fd2d.jpg

43db4a49ec65a19864d3adf4f5984dcd.jpg
c67b7eea19e3f46cb17c778ea8ccfff4.jpg
5cecfdbeae37f9f1d75263900d63dbde.jpg
129d6c28e13a7231d016027a5f0b73c2.jpg
1b5e20a4dffd8d7444cf255528a2b289.jpg
77d4e891c8ca8c3a9fcfb84d5fabed97.jpg
86293c6d7bd7f7630085f97504dd7e06.jpg
6f3c5a1614c980e8de6ef25cba5cd0ce.jpg
b5796daa57c1f1355374b0c6c2b76c06.jpg

cc1e56575bbcb557bd9d3e114115332e.jpg

5912a267b21651c0cb3bd5a18f20fc5b.jpg
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آخرین شیوه شکنجه داعش

بر اساس خبری که روزنامه «بیلد» آلمان منتشر کرده است، گروه داعش در اقدامی عجیب زنان زندانی خود را با وسیله اختراعی خود شکنجه می کند.

این روزنامه در مصاحبه با زنی به نام «بتول» که اهل شهر الرقه سوریه بوده و اخیرا توانسته است به اروپا مهاجرت کند، در مورد این شیوه شکنجه اطلاعات جدیدی را کسب کرده است.

«بتول» در مصاحبه با این روزنامه آلمانی می گوید: یک بار مرا به جرم عدم رعایت حجاب به زندان بردند و بین انتخاب بین دو مجازات شلاق و یا وسیله ای که از آن با نام «گاز گیرنده» یاد می کردند، مختار کردند. من که از شلاق بسیار می ترسیدم و از این وسیله جدید هیچ اطلاعی نداشتم، این وسیله را انتخاب کردم.

وی ادامه می دهد: در ادامه ماجرا آنها با بستن دست های من وسیله ای عجیب را حاضر کرده و آن را بر روی سینه های من قرار دادند. این وسیله که دارای دندانه های بسیار تیز و فشار بالایی بود، بر روی سینه زنان بسته می شود و این عضو بدن آنها را شدیدا تحت فشار قرار می دهد، گو این که هر لحظه احتمال جدا شدن این عضو از بدن می رود.

«بتول» در ادامه گفت: من به دلیل شدت درد و ترسی که از این اقدام بر من عارض شد، بی هوش شدم و برای چند روز در بیمارستان بستری شدم.
وی می افزاید که زنان بسیاری در زندان های داعش با استفاده از این شیوه عجیب تحت شکنجه قرار گرفته اند

ae9d90419bba23b87077e7d932329bcd.jpg

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

كاميون زرهي شده توسط نيروهاي پيشمرگه

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10312/B9MiqTbCEAA0YK7.jpg]normal_B9MiqTbCEAA0YK7.jpg[/url]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10312/B9MiqUVCUAATdOT.jpg]thumb_B9MiqUVCUAATdOT.jpg[/url]

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نمک به حروم بی...... :-x  فقط تعریف امریکایی ها و غربی ها رو کرد... بی شرف  .

البته من در چندین مصاحبه، مصاحبه با ظریف و نخست وزیر ترکیه شنیدم که تاکید کرده بود اولین کمک که دو هواپیما بود از ایران رسید که خیلی هم حیاتی بود.

داعش سوزاندن خلبان اردنی را به نمایش عمومی گذاشت + تصاویر

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ پس از اعدام بی‌رحمانه «معاذ الکساسبه» خلبان اردنی، در کنار ساختمان امنیت سیاسی رقه در سوریه گروه تروریستی داعش اقدام به پخش و انتشار فیلم این جنایت هولناک در مناطق تحت سیطره خود کرده است.

تکفیری‌های داعش در ولایت نینوا که منطقه تحت سیطره این گروه محسوب می‌شود با جمع کردن شماری از مردان و کودکان عراقی اقدام به پخش فیلم زنده سوزاندن خلبان جوان اردنی کردند.

5cecfdbeae37f9f1d75263900d63dbde.jpg

حیف این کودکان که از شانسشون در این زان دراین نقطه از جهان هستند و مجبور هستند با اینها بزرگ بشن، تاثیراتی که روحی و شخصیتی که این کودکان خواهند داشت به مراتب دردناکتر و مخرب تر خواهد بود.

آخرین شیوه شکنجه داعش

بر اساس خبری که روزنامه «بیلد» آلمان منتشر کرده است، گروه داعش در اقدامی عجیب زنان زندانی خود را با وسیله اختراعی خود شکنجه می کند.

این روزنامه در مصاحبه با زنی به نام «بتول» که اهل شهر الرقه سوریه بوده و اخیرا توانسته است به اروپا مهاجرت کند، در مورد این شیوه شکنجه اطلاعات جدیدی را کسب کرده است.

«بتول» در مصاحبه با این روزنامه آلمانی می گوید: یک بار مرا به جرم عدم رعایت حجاب به زندان بردند و بین انتخاب بین دو مجازات شلاق و یا وسیله ای که از آن با نام «گاز گیرنده» یاد می کردند، مختار کردند. من که از شلاق بسیار می ترسیدم و از این وسیله جدید هیچ اطلاعی نداشتم، این وسیله را انتخاب کردم.

وی ادامه می دهد: در ادامه ماجرا آنها با بستن دست های من وسیله ای عجیب را حاضر کرده و آن را بر روی سینه های من قرار دادند. این وسیله که دارای دندانه های بسیار تیز و فشار بالایی بود، بر روی سینه زنان بسته می شود و این عضو بدن آنها را شدیدا تحت فشار قرار می دهد، گو این که هر لحظه احتمال جدا شدن این عضو از بدن می رود.

«بتول» در ادامه گفت: من به دلیل شدت درد و ترسی که از این اقدام بر من عارض شد، بی هوش شدم و برای چند روز در بیمارستان بستری شدم.
وی می افزاید که زنان بسیاری در زندان های داعش با استفاده از این شیوه عجیب تحت شکنجه قرار گرفته اند

ae9d90419bba23b87077e7d932329bcd.jpg

کاملا مشخصه یه عده مریض روحی با افکار سادیسمی دور هم جمع شدند.

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

“مسعود بارزانی” رئیس منطقه کردستان عراق در گفت‌وگویی با روزنامه الحیاه چاپ لندن، به تشریح اتفاقات رخ داده در عراق همزمان با حمله گروه تکفیری داعش پرداخت و ایران و آمریکا را از اولین کمک‌کنندگان به کردستان و عراق دانست.
او در این مصاحبه تعریف خود از داعش را ارائه داد که گروهی وحشی است و هرگز آماده تحمل دیگران در خود نیست. او همکاری عناصر حزب بعث در ابتدای فعالیت داعش در عراق را تأیید کرد و گفت که ترکیه نیز خواستار داشتن نفوذ در عراق است، اما آنچه اکنون در جریان است، توسعه نفوذ ایران است چرا که به گفته او ایران، با دقت و سرعت بیشتری عمل می‌کند.

مشروح مصاحبه با تلخیص:     
• در ۱۳ ژانویه سفر به خارج را نا تمام گذاشتید و به اربیل بازگشتید. منطقه کردستان را سه روز پس از ورود «داعش» به موصل چگونه دیدید؟
– وضعیت منطقه کردستان، جدید و حساس بود. متأسفانه این منطقه با همسایه جدیدی به نام «داعش» مرزهایی به طول ۱۰۵۰ کیلومتر داشت. زمانی که داعش وارد موصل شد، ارتش «مالکی» (نخست وزیر سابق) فروپاشید. داعش در عرض ۲۴ ساعت به آستانه بغداد رسید و از شرق به نزدیک مرزهای ایران رفت. این وضعیت جدید و خطرناک است.
• تعداد قربانیان نیروهای کُرد (پیشمرگه) چقدر است ؟ کم هو عدد الضحایا فی صفوف البیشمرکه؟
– حدود ۸۰۰ شهید که ۳۰۰ نفر آنان افسر و نظامیان ستادی هستند. همچنین چهار هزار مجروح.
• تا کنون مهمترین درگیری «پیشمرگه» چه بوده است؟
– جنگ بازپس‌گیری سد موصل و «مخمور» و گذرگاه مرزی «ربیعه»، آزادسازی «زمار» و کوه‌های «سنجار»، جنگ در جنوب سد موصل و آزادسازی «جلولاء» و «السعدیه» و جنگ «تل الورد» بسیار دشوار بود.
• تعداد نیروهای پیشمرگه که در مبارزه با داعش، شرکت دارد، چند نفر است؟
– نیروهایی که از سوی ما در این جنگ شرکت دارند، به ۷۰ هزار نقر می رسد. ولی مرزها طولانی است. از این روی با نبود امکانات سریع و پیشرفته برای انتقال نیرو، گاهی عملیات غافلگیرکننده نیز صورت می گیرد.
• چه کسانی سلاح دادند که عملا تأثیر گذاشتند؟
– بی شک باید از تمامی کشورهایی که کمک کردند، تشکر کنم، حقیقتا حمایت آمریکایی‌ها بسیار زیاد بود. رئیس‌جمهور فرانسه نیز فورا تماس گرفت و از آمادگی فرانسه برای ارسال کمک‌ها خبر داد. صدراعظم آلمان نیز تماس گرفت، نخست‌وزیر انگلیس و وزرای خارجه بسیاری از کشورها با من تماس گرفتند و اعلام آمادگی کردند. لازم است تا به حمایت هوایی فرانسه، انگلیس، کانادا، هلند و بلژیک اشاره کنم؛ فرانسوی‌ها مسلسل‌های خوبی به ما دادند، آلمان موشک های «میلان» و نوعی دیگر ازموشک‌های ضد زره را ارسال کرد. از کشورهای شرق اروپا نیز کمک‌های تسلیحاتی دریافت کردیم. در حقیقت حمایت‌ وجود داشت.
• نقطه قوت داعش چیست؟
– خودروهای بمب‌گذاری شده که افراد انتخاری آن را هدایت  می‌کنند و همچنین بسته‌های انفجاری و تک‌تیراندازهایشان و دقت در استفاده از توپخانه به دلیل افسران حرفه‌ای که با آنان هستند.
• و البته شوق رسیدن به بهشت؟
– بله، [عناصر داعش] اینچنین فکر و عمل می‌کنند، داعشی‌ها گروهی دارند به نام «ارتش خلافت» یا همان مهاجرین و خارجی‌هایی که به شدت می‌جنگند که اعتقاد دارم بیشتر آن‌ها چچنی هستند. همچنین از ملیت‌های دیگر، آفریقایی، اروپایی و آسیایی بین آن‌ها وجود دارد.
۵۰ هزار نفر عضو داعش در عراق و سوریه
• تعداد افراد داعش را چه قدر پیش‌بینی می‌کنید؟
– حدود ۵۰ هزار نفر در عراق و سوریه.
• باید ارتش بزرگی باشد.
– بله البته.
• و همچنین تجهیزات و انبارهای نظامی.
– آن‌ها سلاح های خود را از دو ارتش عراق و سوریه به غنیمت گرفته‌اند. در بیجی (عراق) به ذخایر استراتژیک سلاح دست یافتند که می‌توانست تا دو سال نیاز آن‌ها را برطرف کند؛ همچنین در رقه سوریه نیز، مقادیر بالای سلاح را به دست آوردند. داعش ۱۷۰۰ خودروی آمریکایی «هامر» که ضد گلوله است را به غنیمت گرفته یا خودروی زرهی «بی کی سی»، اما باید بگویم که آن‌ها در حال شکست و عقب‌نشینی هستند.
• آیا اقلیم کردستان از وجود داعش تهدید می‌شود؟
– بالطبع بله و تهدید بزرگی نیز متوجه ماست.
• ایران اولین کشوری بود که سلاح ارسال کرد. چه کسانی از ایرانی‌ها با شما دیدار کردند؟
– وزیرخارجه و یک گروه پارلمانی با من دیدار کردند.
• قاسم سلیمانی، فرمانده «سپاه قدس» اولین کسی بود که با شما دیدار کرد؟
– بی شک ایران ‌آمادگی ارائه کمک داشت و کمک‌ها از طریق دو هواپیما به اربیل رسید.
• آیا این کمک‌ها را ادامه هم دادند؟
– هر از گاهی.
• طرف دیگری که به حمایت از شما مبادرت کرد چه کشوری بود؟‌ آمریکا؟
– بله، «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور و «جان کری» با من تماس گرفتند و پس از آن نیز حمایت‌های هوایی و دیگر کمک‌های آمریکا تأثیر بالایی داشت.
تعریف بارزانی از داعش
• اگر از شما بپرسند، داعش کیست، چه جوابی می‌دهید؟
– داعش یک سازمان تندرو است که تعصب دینی و قومی در آن جمع شده است، در داعش تفکر تکفیری و شوونیسم عربی به یکدیگر می‌رسند. این دو عامل تمام جنایات و خطرات و ظلم‌های این گروه است.
• آیا امکان دارد، کردستان عراق با حضور همیشگی داعش در مرزهای خود به حیات خود ادامه دهد؟
– واقعا سخت است؛ بلکه محال است، هیچ کسی نمی‌تواند با این‌ وحشی‌ها همزیستی کند، اصلا آن‌‌ها به همزیستی با دیگران اعتقادی ندارند.
• نقش بعثی‌ها در عملیات‌های داعش چیست؟
– در ابتدا کسانی که بر ضد روند سیاسی عراق بودند در کنار این گروه بودند؛ در حال حاضر اعتقاد دارم که نقش بعثی‌ها و افراد شبیه آن‌ها در داعش کمرنگ شده است.
• آیا تعداد افسران بعثی درون داعش زیاد است؟
– بله بسیار زیاد هستند، آن‌ها در حال حاضر فرماندهی گروه‌های نظامی داعش را بر عهده دارند.

در حال تکمیل…

منبع: http://www.daesh.ir/1393/11/18/%DA%AF%D9%81%D8%AA%E2%80%8C%D9%88%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D9%85%D8%B3%D8%B9%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%D9%84%D8%AD/

فقط برای یاداوری بعضی کاربران
وقتی که هشت ماه  پیش  اینجا من نوشتم که این سگهای   کثیف ارزش ندادرند و ما نباید خون جوانان ارزشمند مان را در راه این کثافتها  حدر کنییم  همه به بنده حمله کردن و من را  مورد  سرزنش قرار دادند

ویرایش شده در توسط yavarrr
  • Upvote 8
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دو شهروند اهل شهرهای کامیاران و بوکان که به نیروهای داعش ملحق شده بودند، در نتیجه درگیری با نیروهای پیشمرگه کُردستان کشته شدند.

http://www.kurdpa.net/farsi/idame/18541

قبلا هم یک ایرانی اهل شهرستان تالش با انجام عملیات انتحاری در سوریه کشته شد.

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.