death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

[right]حالا کلا اگه ترکیه به سوریه حمله کنه تکلیف چیه؟[/right]
[right]واکنش ایران چه خواهد بود؟[/right]
[right]نکنه امریکا به انتقام از روسیه سر قضیه اوکراین ترکیه رو وارد سوریه کنه[/right]
[right]این ترکیه ای که من دیدم بشدت پتانسیل خر شدن رو داره[/right]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه سوالی از عزیزانی که اخبار رو از خبرگزاری ها کپی پیست می کنند دارم...چرا زحمت کپی پیست رو می کشید؟ ملت میتونن برن وارد این خبرگزاری ها بشن و این "دری وری ها" (از نظر من ) رو بخونن...

بذارید این تاپیک اخبار بدون اغراق و سانسور باشه. اینقدر کپی پیست نکنید. فکر نکنم ملت بخونن icon_cheesygrin

قید اخبار صدا و سیما و خبرگزاریهای داخلی رو من یکی خیلی وقته زدم.باعث تاسف هست :-( مملکته داریم؟ :chicken: ویرایش شده در توسط iMosi
  • Upvote 12
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death-white' timestamp='1395947935' post='371406']
[right]نکنه امریکا به انتقام از روسیه سر قضیه اوکراین ترکیه رو وارد سوریه کنه[/right]
[/quote]
سلام
ترکیه داره کاری مشابه با روزهای آخر جنگ تحمیلی میکنه . اگه یاد مرصاد بیفتید خوب میتونید این کارشون رو تفسیر بکنید . شاید تعجب بکنید ولی تقریبا میشه گفت به پایان داستان سوریه نزدیک میشیم . icon_cheesygrin
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death-white' timestamp='1395947935' post='371406']
[/quote]
ممکنه اردوغان تروریست بخواهد از روش نتانیاهو استفاده کنه و با نظامی کردن فضا در انتخابات ترکیه پیروز بشه اما این مدل ها در اشل کوچک اجرا میشه و قطعا سوریه هم اقدامی نمیکنه اما اگر بخواهد واقعا حمله ی گسترده کنه فضای بین المللی کشش نداره قطعا ترکها به ارتش و نیروی هوایی قدرتمند خودشون افتخار میکنند ولی اینها یک چیزی از موشک اسکاد شنیدن ولی تا مستقیم تو اقتصاد توریستیشون فرود نیاد نمیفهمند یعنی چی
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نوار های زیادی این هفته ها منتشر شده است . یکی از نوار های منصوب به بلال اردوغان هم در خارج از ترکیه مشخص شد که مونتاژ است.
صرف نظر از اینکه این نوار مونتاژ است یا نیست:
طرحی بود یا مربوط به ارگنکون بود یا کودتای زمان اربکان که در ان نظامیان فصد داشتند اف 16 ترک را در دریای مدیترانه بزنند و به گردن یونان بیاندازند و به ان کشور اعلان جنگ کنند و به ان حمله کنند. این قضیه شبیه به ماجرای اف 16 می ماند.
به شخصه فکر نمی کنم که با توجه به ساختارهای امنیتی در ترکیه میت به تنهایی توانایی انجام چنین عملیاتی را داشته باشد .
اردوغان بدون شک برای پیروزی در انتخاباتی که دو سه روز دیگر است نیاز به چنین بازی هایی ندارد .
ا.ک حزبی اسلام گرا است ولی نماینده تمامی انها نیست . غرب گرا ها دخالت ترکیه در خاورمیانه را نمی خواهند و اسلام گرا ها برادر کشی زا.
اگر تمامی مظالب بالا رد شود و نوار مونتاژ هم نباشد یک چیز واضح است و ان اینکه اردوغاان مثل پوتین یا حتی بوش نیست .مرد چرتکه است جنگ هزینه دارد و اردوغان در این چشم انداز اقتصادی وارد جنگ نخواهد شد ویرایش شده در توسط gader
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
المرصد السوری لحقوق الانسان:بعد از نیمه شب گذشته ارتش 3 منطقه ی تله دورین و نبعین و السمراء را گلوله باران کرد و تعدادی از نیروهای مخالف بشار اسد دیشب در کمین ارتش در اطراف تپه ی 45 کشته و زخمی شدند درگیری در شهر کسب و اطراف آن ادامه دارد

المیادین:الجعفری نماینده ی سوریه در سازمان ملل:ما تلفن هایی را رصد کرده ایم که در آن تروریستها در حال برنامه ریزی حمله ی شیمیایی به جوبر دمشق برای متهم کردن ارتش میباشند
المیادین:عراق:درگیری شدید بین داعش و ارتش عراق در الولید در مرز سوریه
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه تشکر کنم از دوستانی که لطف میکنن اخبار رو از خبرگزاری های داخلی توی این تاپیک قرار میدن . راستشو بخواید یه روزی هم بنده همین کار رو میکردم .الان هم کار من همینه ولی به جایی داخلی ها بیشتر شده منابع عربی

حداقل 2 خبرگزاری داخلی رو درباره سوریه چک میکنم چون معتقدم یه چیزی از داخلش در میاد . یه زمانی با اینکه اعتقاد داشتم ودارم
الجزیره و رویترز اخبار واقعی سوریه رو منتشر نمیکنند ولی بازهم این دو منبع رو سرمی زدم . این خبرگزاری های داخلی هم بودنشون بهتر از نبودنشون هست

مثلا فارس بنده می دونم منبع برخی اخبارش چیه . ولی میزنه به نقل از خبرنگار خودش توی سوریه شاید خبرنگارش کارش فقط ترجمه باشه

دوستانی هم که اخبار منابع فارسی رو قرار میدن میتونند به راحتی به منابع عربی سر بزنند البته بنده توصیه میکنم اگه سر میزنند فقط برای خودشون باشه نه برای قرار دادن خبر چون کم کم به خودشون میان می بینند غرق شدن در اخبار سوریه و مجبور هستن از برخی کارهای خودشون بزنند (معتاد میشن ) . بند هم فکر کنم باید حضورم رو توی این تاپیک دوست داشتنی کمو کمو کم کنم !!!! ویرایش شده در توسط aminor
  • Upvote 13
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با این انتخابات ترکیه وضع برا سوریه سختتر میشه
اردوغان دوباره تو ترکیه قدرت گرفت
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='majid363' timestamp='1396376885' post='371473']
با این انتخابات ترکیه وضع برا سوریه سختتر میشه
اردوغان دوباره تو ترکیه قدرت گرفت
[/quote]
در استان های هم مرز با سوریه و استان های ساحلی آرای حزب اردوغان از انتخابات قبل کمتر شده ولی در کل حرف شما درسته

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[font=tahoma,geneva,sans-serif]دوستانی که دوست ندارند اخبار رسانه های داخلی مانند فارس نیوز رو در رابطه با جنگ داخلی سوریه دنبال کنند لطف کنند و اخباری که از این خبرگزاری ها قرار داده میشه رو نخونند هیچ کس نمی تونه به کس دیگری بگه چون من و یا دوستان من از یک خبرگزاری خوشمون نمی یاد تو نمیتونی و حق نداری از این خبرگزاری در این تایپک خبری قرار بدی[/font] [font=tahoma,geneva,sans-serif]این خیلی بی ادبانس[/font]، [font=tahoma,geneva,sans-serif]دوستان لطف کنند اخبار خودشون رو قرار بدند و دیگران هم اخبار خودشون رو[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]ضمنا بنده همچنان منتظر پیگیری موضوع منفی دهندگان به پست های پیشنم توسط مدیران مربوطه هستم.[/font]
______________________________________________________________________________________________________

[center][color=#ff0000][size=5]منابع میدانی سوری خبر دادند
آغاز عملیات آزادسازی شهرک «رنکوس» در منطقه القلمون[/size][/color][/center]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]منابع میدانی سوری ساعتی پیش از آغاز عملیات آزادسازی شهرک «رنکوس» در منطقه القلمون به دست نیروهای ارتش سوریه خبر دادند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق، یک منبع میدانی سوری از آغاز عملیات پاکسازی و آزادسازی شهرک «رنکوس» در منطقه القلمون به عنوان آخرین پایگاه و مقر گروه‌های تروریستی مسلح به ویژه «جبهه النصره» به دست نیروهای ارتش سوریه خبر داد.

این منبع میدانی سوری در این خصوص تصریح کرد: یگان توپخانه و نیروی هوایی ارتش سوریه عملیات خود را در هدف قرار دادن مواضع و مقرهای برجای مانده از گروه‌های مسلح در این شهرک آغاز کرده و نیروهای پیاده نظام ارتش سوریه هم اکنون در حال پیشروی به سمت این شهرک هستند و بخشی نیز اطراف آن مستقر شده‌اند.

منبع مذکور تاکید کرد، اگرچه در حال حاضر چندین هزار تروریست مسلح در این شهرک سنگر گرفته‌اند، اما این شهرک از بعد نظامی برای گروه‌های مسلح سقوط کرده شمرده می‌شود.

[url="http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930111000775"]http://farsnews.com/...=13930111000775[/url][/font]

[center][color=#ff0000][size=5][font=tahoma,geneva,sans-serif][color=#ff0000]وَمَكَروا وَمَكَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَيرُ الماكِرينَ / و آنها مکر کردند در حالی که خداوند بهترین مکر کنندگان است[/color][/font][/size][/color][/center]

[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10235/67867555.jpg[/img][/center]
[center][color=#ff0000][size=5][font=tahoma,geneva,sans-serif]مهم[/font][/size][/color][/center]
[center][font=tahoma,geneva,sans-serif][color=#ff0000][size=5]متن گفت‌وگوی جلسه امنیتی داوداوغلو با رئیس اطلاعات ترکیه درباره حمله به سوریه[/size][/color][/font][/center]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]انتشار یک فایل صوتی جنجال‌برانگیز از جلسه امنیتی وزیر خارجه ترکیه با رئیس دستگاه اطلاعاتی و معاون رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح این کشور درباره حمله به سوریه، باعث خشم مقامات آنکارا شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، یک سایت سوری بخشی از گفت‌وگوی جلسه امنیتی داود اوغلو (وزیر خارجه) با هاکان فیدان رئیس دستگاه اطلاعاتی و فریدون سنیر اوغلو مشاور وزارت خارجه و یاشار اوغلو معاون رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ترکیه،‌ که رجب طیب اردوغان انتشار آن را اقدامی "سخیف و پست" دانست، را ترجمه و منتشر کرده است.

اردوغان با انتقاد از انتشار فایل صوتی جلسه امنیتی مقامات دولت خود، آن را اقدامی پست خواند و گفت: فایل نشست امنیت ملی را بیرون میدهند...این کاری پست است... این خیانت در امانت است...شما با شنود جلسه‌ای به این مهمی، به چه کسی خدمت میکنید....داود اوغلو نیز با تأکید بر وجود چنین جلسه‌ای گفت نمیداند که درز دادن این فایل ، خدمت به چه کسی است؟

انتشار فایل صوتی این جلسه در یوتیوب باعث فیلتر شدن این شبکه به اشتراک‌گذاری فیلم در ترکیه شده است. متن بخشی از این جلسه در ادامه می آید.

داود اوغلو: نخست وزیر معتقد است که مزار سلیمان شاه (در شمال سوریه) فرصت مناسبی است که باید از آن استفاده کرد..

فیدان: اگر لازم شد چهار نفر را به سوریه خواهم فرستاد تا هشت موشک به ترکیه شلیک کنند. همین دلیل، برای ورود ما به سوریه و حمله کافی است. حتى می‌توانیم مزار سلیمان شاه را –اگر نیاز شد- خراب کنیم.

فریدون سنیر اوغلو: متاسفانه امنیت ملی ترکیه بهانه ارزان‌قیمتی شده که سیاستمداران داخلی برای انتخابات سر آن معامله میکنند.

یاشار غولار: [خب] یک دلیل به ما بده. یک علت [وبهانه پیدا کن]... یعنی نباید یک دلیل مستقیمی برای ورود مبارزان به سوریه بتراشیم؟

داود اوغلو (با صدای بلند): اگر بخواهیم وارد شویم، منظورم این است که به عنوان وزارت خارجه، نباید تابع در ظاهر هم که شده تابع عرف بین الملل باشیم و نامه‌ای بفرستیم یا هشداری بدهیم یا اینکه کنسولگری سوریه در استانبول را مطلع کنیم طبق تشریفات دیپلماتیک؟

فریدون سنیر اوغلو: ولی مطلع کردن کنسولگری سوریه عامل غافلگیری را از ما سلب میکند اگر تصمیم ورود به سوریه گرفتیم.

داود اوغلو: وقتی در ریاست جمهوری بودم داشتم به موضوع فکر میکردم. ما باید کاری انجام دهیم که دستمان رو نباشد و در نظر افکار عمومی متجاوز جلوه نکنیم. و وقتی به سوری‌ها هشدار می‌دهیم عملا آنجا در سوریه باشیم.

یاشار غولار: عملا داخل شده باشیم.

داود اوغلو: ولی بین ورود تانک و ورود هواپیماها تفاوت زیادی هست.

یاشار غولار: شاید بتوانیم به کنسولگری سوریه بگوییم که داعش بازیچه دست شماست و الان با حمله به مزار سلیمان شاه در قراقوزاق دارد به خاک ترکیه تجاوز می‌کند و ما هم داریم به این تجاوز پاسخ می‌دهیم.

داود اوغلو: این را به سوری‌ها گفتیم. از طریق چندین نامه.

یاشار اوغلو (با تعجب): به سوری‌ها؟؟

فریدون سنیر اوغلو: البته.. البته.

داود اوغلو: خب. ما چندین بار به سوریه هشدار داده‌ایم که داعش بازیچه دست آنها ست. برای همین می‌پرسم که ستاد مشترک مشخصا چه چیزی از وزارت خارجه انتظار دارد؟

یاشار غولار: دقیقا نمی‌دانم... ولی فکر میکنم که رئیس ستاد مشترک موضوع را با آقای فیدان بررسی کرده و شاید آنچه شما در خصوص نامه‌نگاری به کنسولگری سوریه مطرح کردید، درخواست کرده باشد.

هاکان فیدان: آره. این درخواست‌های اصلی ستاد مشترک است اما ما وارد جزئیات نشدیم.

یاشار غولار: شاید همین انتظار را داشته است (یعنی نامه‌نگاری مستقیم با سوری‌ها)

هاکان فیدان: شاید باید اداره بحران را به وزارت خارجه منتقل کنیم.

داود اوغلو: وزارت خارجه می‌تواند از لحاظ سیاسی بحران را داخل سوریه اداره کند، منظورم جنگ داخلی آنجاست. اما از لحاظ نظامی بعید است.

فریدون سنیر: اوضاع بین المللی خیلی تغییر کرده است. یعنی اینکه هر اقدام نظامی علیه داعش امری مقبول است ونزد غربیها مطلوب است چون جامعه بین الملل آن را امتداد القاعده میداند اما در خصوص قبر سلیمان شاه، میتوانیم افکار عمومی را متقاعد کنیم که آنجا بخشی از خاک ترکیه است..

یاشار غولار: از لحاظ نظامی مشکلی در این خصوص نداریم.

هاکان فیدان: اگر دخالت مستقیم کردیم آن وقت باید بدانید که باید بدانید که بمب‌های زیادی در داخل خود ترکیه منفجر خواهد شد و مرزها خارج از کنترل کامل است.

فریدون: بمب و انفجار در داخل، را سه سال پیش صحبتش را کردیم، ابتدای ورودمان به سوریه. یادت هست؟

یاشار غولار: نظر من شخصا حمایت [دستگاه] اطلاعات است. و [حمایت] آقای فیدان در کار مداومش درخصوص رساندن سلاح و مهمات به گروه‌های معارض که با نظام سوریه می‌جنگند، ودر کنار ما هستند. آقای وزیر باید در این باره با وزارت کشور و دفاع مکاتبه شود.

داود اوغلو: بهتر نبود نیروهای ویژه و تانک می‌فرستادیم تا شبیه همان کاری که در دوره صدام، در عراق انجام دادیم، میکردیم [؟] و معارضان سوری را آموزش می‌دادیم و آنجا برای مدتی طولانی می‌ماندیم. مثل آنچه در شمال عراق رخ داد [؟].

فریدون سنیر اوغلو: من این را (والله) از اول پیشنهاد دادم [خطاب به یشار غولار] آنجا بودی چگونه نیروها و تانکها را وارد شمال عراق کردیم.

یاشار غولار: بله.. نیروهایمان را..

فریدون سنیر اوغلو: یادت نیست چگونه موفق شدیم آنجا در عراق و بدون اجازه کسی حتى دولت، وارد شدیم؟

یاشار غولار: البته آن زمان، دستوری بود و اجرا شد و تمام شد. حرفت را در این باره تایید میکنم ولی موضوع درباره سوریه فرق می‌کند و باید آن را [حسابی] بررسی کنیم.

تا آنجا که من میدانم سوریه کاملا متفاوت از رفتار عراق در زمان صدام، رفتار خواهد کرد. آنها [سوریه] می‌تواند کارهای زیادی بکند که رعدآسا و نابودکننده باشد. آنها برگ‌های [بازی] غیرمنتظره‌ای دارند.

داود اوغلو: جناب ژنرال برای اینکه امکانات سوریه را و برگ‌های برنده‌ای را که دارد، بدانیم، نظر وزارت خارجه این بود که به طور آشکار و مستقیم در سوریه دخالت نکنیم.

یاشار غولار: آقای وزیر اجازه بدهید توجه شما را به این جلب کنم که هیئت امنیت ملی تحت اختیار وزیر دفاع است. جهت اطلاع [عرض می‌کنم که] مبالغ مالی بزرگی ، قطر در نظر گرفته و به دنبال خرید سلاح و مهمات برای رساندن به معارضان سوریه است... بهتر نیست این مبالغ در اختیار وزارت دفاع قرار بگیرد تا او این کار را انجام بدهد؟

داود اوغلو:‌ در این امر بخصوص نمی‌توانیم با آزادی عمل ، رفتار کنیم.

یاشار اوغلو: پس نخست وزیر [اردوغان] وزیر دفاع و ورئیس ستاد مشترک را بخواهد و موضوع را مستقیما با آنها مطرح و بررسی کند.

داود اوغلو: من و آقای فریدون پیشنهاد جلسه‌ای فراگیر با حضور اردوغان را دادیم... پیشنهادمان حتى به مرحله خواهش رسید. نتیجه هرگونه مداخله مستقیم در سوریه خطرناک و وخیم خواهد بود برای ترکیه.[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif][url="http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930108000302"]http://www.farsnews....=13930108000302[/url][/font]

[center][color=#ff0000][size=5][font=tahoma,geneva,sans-serif]خبرنگار فارس در دمشق از روند آشتی‌های ملی گزارش می‌دهد
مثلث یرموک‌-‌ التضامن‌-‌الحجر الأسود در آستانه امضای توافقنامه آشتی ملی[/font][/size][/color][/center]

[center][color=#ff0000][size=5][font=tahoma,geneva,sans-serif][b][url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10235/32201349075619935307.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10235/thumb_32201349075619935307.jpg[/img][/url][/b][/font][/size][/color][/center]

[center][b][font=tahoma,geneva,sans-serif][color=#FF0000][size=3]ستازه آبی: مصالحه و آتش بس.(تحت سیطره ارتشی های جدا شده از ارتش که با دولت آشتی کردن و اهل همون منطقه هستند.)[/size][/color][/font][/b][/center]
[center][b][font=tahoma,geneva,sans-serif][color=#FF0000][size=3]تصویر رو امروز از پیج جناب ژیموسی برداشتم[/size] [size=3]مال فارس نیوز نیتش[/size][/color][/font][/b][/center]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]تاریخ انتشار خبر: 93/01/11[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]روند آشتی ملی و مصالحه در ریف جنوبی دمشق به سرعت در حال طی شدن است و منابع محلی تاکید می‌کنند که ظرف روزهای آینده سه منطقه یرموک ‌-‌ التضامن ‌-‌ الحجر الأسود شاهد امضای این توافقنامه‌ها خواهند بود.[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق، با اشراف و نظارت طرف‌های فلسطینی مثلث اردوگاه آوارگان فلسطینی یرموک و دو منطقه التضامن و الحجر الأسود در ریف جنوبی دمشق وارد بزرگ‌ترین روند گفت‌وگوهای سازش و آشتی ملی در سوریه می‌شود.

بنابر اظهار منابع محلی بسیاری از مناطق مختلف ریف جنوبی دمشق خود را برای امضای توافقنامه‌های آشتی ملی و مصالحه آماده می‌کنند و در این بین اردوگاه آوارگان فلسطینی یرموک بیش از مناطق دیگر آماده امضای چنین توافقی پس از 3 دور شکست و ناکامی در دستیابی به چنین توافقاتی بوده است.

در صورت امضای این توافق سه گروه تروریستی «جبهه النصره» و «أکناف بیت المقدس» و «العهده العمریه» باید هرچه سریع‌تر از این اردوگاه تحت نظارت نیروی فلسطینی مشترکی که از نیروهای فعال در اردوگاه تشکیل شده، خارج شوند.

این درحالی است که منابع آگاه محلی در یرموک نیز تاکید کردند، هر یک از گروه‌های مسلح تروریستی که در اردوگاه فعال هستند، با از سرگیری گفت‌وگوها برای اجرای طرح سیاسی تامین امنیت اردوگاه و خالی کردن آن از تمام عناصر مسلح موافقت کرده‌اند.

براساس توافقات صورت گرفته، قرار است، تامین امنیت اردوگاه به نیروهای پلیس سوریه همچون توافقنامه آتش بس و مصالحه منطقه «برزه» در دمشق محول شود و صبح روز گذشته 500 سبد مواد غذایی برای توزیع بین اهالی وارد اردوگاه شده و 55 بیمار که در وضعیت جسمانی وخیمی قرار داشتند، نیز از اردوگاه خارج شدند.

صرف نظر از اردوگاه یرموک، منطقه «التضامن» نیز خود را برای امضای توافقنامه آتش بس و آشتی ملی با نظارت طرف‌ها و نیروهای فلسطینی و مشابه توافقنامه اردوگاه یرموک آماده می‌کند، این درحالی است که مصالحه‌ها و آشتی‌های ملی در بخش جنوبی التضامن که در جوار بخش شرقی اردوگاه یرموک قرار دارد، آخرین مراحل خود را سپری می‌کند که زمینه را برای آشتی ملی در یرموک هموارتر می‌سازد، چراکه ادامه خیابان فلسطین در اردوگاه یرموک به منطقه التضامن وصل می‌شود و با آن در ارتباط است.

اما سومین منطقه‌ای که شاهد آشتی‌های ملی و مصالحه‌هاست، منطقه «الحجر الاسود» است که در جنوب اردوگاه یرموک قرار دارد و برای پیشبرد مصالحه روز گذشته هیئتی متشکل از شخصیت‌ها و مسئولان این منطقه راهی دمشق شدند تا با افسران بلند پایه و ارشد ارتش سوریه و مسئولان پرونده آشتی ملی در ریف دمشق دیدار و گفت‌وگو کنند تا آخرین مراحل آشتی‌های ملی در این منطقه نیز روند خود را سپری کند.

منابع محلی تاکید می‌کنند که نیروها و طرف‌های فلسطینی که توافقنامه آتش بس و آشتی ملی را در اردوگاه یرموک هموار کردند، زمینه تماس و ارتباط شخصیت‌های منطقه الحجر الاسود را فراهم کردند و این هیأت قرار است فردا نشستی را با طرف‌های مسئول در پرونده آشتی ملی و فرماندهان ارشد سوریه در دمشق داشته باشد.

اما منابع رسمی سوری تاکید می‌کنند که انتظار می‌رود طی روزهای آینده امضای توافقنامه آشتی ملی در این سه منطقه همزمان اعلام شود و طی آن گروه‌های مسلح رد کننده آشتی میل راه درعا در جنوب سوریه را در پیش گیرند و از این سه منطقه عقب نشینی کنند، در حالی‌که ارتش سوریه راه امن عقب نشینی آنها به سمت درعا را نیز فراهم و نیروهای پلیس سوریه نیز تامین امنیت مثلث مذکور را برعهده خواهند گرفت.

در صورت به نتیجه رسیدن این آشتی‌ها بازتاب‌هایی در مناطق همجوار آنها نیز قابل ملاحظه است و مناطقی مانند یلدا و ببیلا و بیت سحم و سیدی مقداد را به سمت آشتی‌های ملی بیش از پیش سوق خواهد داد و این مناطق را به مناطق سبینة و حجیرة و البویضة و الذیابیة و الحسینیة ملحق خواهد کرد که پیشتر آشتی ملی در آنها برقرار شده و نیروهای سوری تامین امنیت آنها را برعهده دارند تا به این طریق ریف جنوبی دمشق به طور کامل از منازعات و درگیری‌های مسلحانه پاکسازی شود، به جز دو منطقه القدم و عسالی که به داریا در غوطه غربی متصل هستند و به نوعی دستیابی به آشتی ملی در آنها با مشکلاتی مواجه است.

[url="http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930111000393"]http://farsnews.com/...=13930111000393[/url][/font]

[center][font=tahoma,geneva,sans-serif][color=#FF0000][size=5]میگ 25 های سوری وارد میدان میشوند.[/size][/color][/font][/center]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]پرواز جنگنده های میگ 25 نیروی هوایی سوریه بر فراز مرزهای مشترک این کشور با ترکیه بعد از سرنگونی هواپیمای میگ 23 سوری توسط ارتش ترکیه و پیام هشدار گونه دمشق به آنکارا[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]نیروی هوایی سوریه هم اکنون دارای 38 فروند میگ 25 بوده که 30 فروند آنها از نوع شکاری (مختص درگیری های هوا به هوا) و 8 فروند دیگر نیز از نوع شناسایی میباشند.

منبع: خبرگزاری [url="http://kokpit.aero"]http://kokpit.aero[/url] ترکیه[/font] ویرایش شده در توسط iran_400
  • Upvote 9
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ورود نیروهای ارتش به ارتفاع 45 . زمان تصاویر مشخص نیست دو منبع (یکیشون المنار ) برای دیروز زده .با چند تصویر وفیلم که از مخالفین درباره این ارتفاع داشتم مقاسیه کردم چیزی گیرم نیومد

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10218/01010.jpg[/img]

[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10218/020202.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10218/thumb_020202.jpg[/img][/url]
  • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.