death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

ارزیابی دوستان از اینکه اسد طرحی و ارائه میده که میدونه مخالفها ردش خواهند کرد چیه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]دوستان هیچ دلیلی نداره که هر اخباری و تحلیلی که سایت هایی همانند مشرق دارند اشتباه و ... باشه. بالاخره یک انسان دارای تفکر و شاید آشنا با مسائلی که ما نمیدانیم این مطلب رو نگاشته.[/right]

[right]از دوستانی که می گویند ماهر اسد کیه و اگه قدرت داره چرا وارد نمیشه سوالی دارم و اونهم اینه که دلیل اونها برای قدرتمند تر نبودن و مجهزتر نبودن لشکر ماهر اسد چیه؟[/right]

[right]آیا شما از نزدیک با توانایی های این شخص و نیروهای تحت امرش آشنا هستید ؟[/right]
[right]آیا می دونید از چه سلاح هایی استفاده می کنند؟[/right]
[right]و......[/right]

[right]البته هیچکدام از این سوال ها به معنی تایید قدرت ماهر اسد نیست.بلکه منظور من این هست که همانطور که از دید شما این مطالب چرت و پرت هست ممکن است واقعیت چیز دیگری باشد[/right]
[right]در برخی از کشورها بخش کوچکی از نیروهای آن دارای توان و قدرت بسیار بیشتری نسبت به دیگر نظامیان آن هستند.شاید این موضوع در سوریه هم وجود داشته باشه.[/right]

[right]با شرایط فعلی به نظر من بشار سقوط نخواهد کرد و اگر تصمیمات درستی اتخاذ کنه می تونه کار این تروریست ها رو تموم کنه(الله اعلم[/right]

[right]اگر ارتش سوریه در این درگیری ها به پیروزی برسه قدرت بسیار بیشتری نسبت به قبل پیدا خواهد کرد[/right] ویرایش شده در توسط mohammadhossein
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دیشب گزارشگربا چند سرباز سوری مصاحبه میکرد - حداقل سه تانک مسلح شده به زره واکنشگر مشابه نمونه های موجود درایران رو ملاحظه کردم- فکر میکنم یک مقداری پیشرفته تر از اونی که شما میفرمائید هستند( نمونه روسی سبکتر و کاملا یکپارچه است)
احتمالا اگر هم ارتقاءی تو کورنت مورد ادعا وجود داشته باشه رفع دانگرید نمونه صادراتی از نظر برد هست که به احتمال قوی تو این زمینه هم ایران نقش اساسی داشته (شاید هم چین) اما بهر حال افزایش برد خیلی کارپیچیده ای نیست - شاید موضوع مورد نظر تولید نمونه کپی بدون لایسنس بوده که موجب تعجب شده و صد البته چین و ایران فعلا دراین زمینه محتملترند[/quote]

پیشتر در تاپیکی گفته بودم :

[quote]معدود تانک های تی 72 سوری را با زره واکنشگر دیده ام در حالی که بسیاری دیگر فاقد زره واکنشگر هستند. [/quote]

معدود تانک ها هم میشه همان هایی که شما بهش اشاره کردین! که از زره کنتاکت 1 بهره میبرند!

همچنین پیشتر گفتم :

[quote]حتی یک زره قفسی (یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین روش های حفاظت) نیز که حداقل حفاظت در مقابله با تهدیداتی چون آر پی جی 7 است را ارتش اسد بر روی تانک های خود نصب نکرده است (حداقل من ندیدم که نصب کنند)![/quote]

که همین عدم نصب ساده ترین زره [b]توسط سوری ها [/b]خیلی چیز ها رو مشخص میکنه!

در ضمن این هم تصاویری از تی 72 و تی 55 سوری با زره واکنشگر!

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/t72avsyriadec20111.jpg[/img]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/t55amvsyrianarmyburns2.jpg[/img]

در تصویر فوق تانک از بخش عقبی مورد اصابت قرار گرفته که این یعنی عدم پوشش مناسب و همه جانبه تانک برای جنگی همچون جنگ شهری که زوایای حمله بسیار گسترده است! از جلوی تانک تا عقب تانک!

در مورد موشک کورنت هم حرف همانی است که پیشتر گفتم و نیازی به تکرارش نمیبینم!
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Goebbels' timestamp='1357503571' post='292649']
[quote]دیشب گزارشگربا چند سرباز سوری مصاحبه میکرد - حداقل سه تانک مسلح شده به زره واکنشگر مشابه نمونه های موجود درایران رو ملاحظه کردم- فکر میکنم یک مقداری پیشرفته تر از اونی که شما میفرمائید هستند( نمونه روسی سبکتر و کاملا یکپارچه است)
احتمالا اگر هم ارتقاءی تو کورنت مورد ادعا وجود داشته باشه رفع دانگرید نمونه صادراتی از نظر برد هست که به احتمال قوی تو این زمینه هم ایران نقش اساسی داشته (شاید هم چین) اما بهر حال افزایش برد خیلی کارپیچیده ای نیست - شاید موضوع مورد نظر تولید نمونه کپی بدون لایسنس بوده که موجب تعجب شده و صد البته چین و ایران فعلا دراین زمینه محتملترند[/quote]

پیشتر در تاپیکی گفته بودم :

[quote]معدود تانک های تی 72 سوری را با زره واکنشگر دیده ام در حالی که بسیاری دیگر فاقد زره واکنشگر هستند. [/quote]

معدود تانک ها هم میشه همان هایی که شما بهش اشاره کردین! که از زره کنتاکت 1 بهره میبرند!

همچنین پیشتر گفتم :

[quote]حتی یک زره قفسی (یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین روش های حفاظت) نیز که حداقل حفاظت در مقابله با تهدیداتی چون آر پی جی 7 است را ارتش اسد بر روی تانک های خود نصب نکرده است (حداقل من ندیدم که نصب کنند)![/quote]

که همین عدم نصب ساده ترین زره توسط سوری ها خیلی چیز ها رو مشخص میکنه!

در ضمن این هم تصاویری از تی 72 های سوری با زره واکنشگر!

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/t72avsyriadec20111.jpg[/img]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/t55amvsyrianarmyburns2.jpg[/img]

در تصویر فوق تانک از بخش عقبی مورد اصابت قرار گرفته که این یعنی عدم پوشش مناسب و همه جانبه تانک برای جنگی همچون جنگ شهری که زوایا حمله بسیار گسترده است! از جلوی تانک تا عقب تانک!

در مورد موشک کورنت هم حرف همانی است که پیشتر گفتم و نیازی به تکرارش نمیبینم!
[/quote]

با تشکر از شما :rose:

البته تانک مورد اصابت قرار گرفته تی 55 هست
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]البته تانک مورد اصابت قرار گرفته تی 55 هست[/quote]

از اینکه حرف بنده رو اصلاح کردید سپاسگزارم :rose:

بله تانک آتش گرفته T-55AMV است که بنده به دلیل واضح نبودن عکس و عدم دقت نتونستم تشخیصش بدم!

[img]http://files.myopera.com/panasato/T55/T-55AMV.jpg[/img]

از جمله معدود تی 55 های ارتقا یافته و مجهز به زره واکنشگر سوریه تانک های T-55AMV هستند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
از درد است که امید زائیده می‌شود و از تنگناها و مشکلات است که راه‌حل‌ها و راهکارها حاصل می‌شود. امروز از درد و رنجی سخن می‌گوییم که سراسر سوریه را فراگرفته و [color=#ff0000]امنیت و ثبات[/color] از کوچه‌های آن رخت بربسته است.
.....
[color=#ff0000]همه شهروندان[/color] مسئول این امر هستند
.....
وی افزود: برخی بر این باورند که اصلاحات مشکل را حل خواهد کرد،‌ اما این بخشی از مشکل است و بدانید [color=#ff0000]هیچ اصلاحی بدون وجود امنیت و ثبات [/color]محقق نخواهد شد و هرکس که بگوید سوریه راه‌حل امنیتی را برگزیده است، شخصی کر و کور است که نمی‌خواهد حقایق را ببیند و بشنود.
.....
بلکه موضوع تنها این بود که [color=#ff0000]شریکی وجود نداشت تا با آن مشورت کنیم[/color]. ما باید با چه کسانی مشورت می‌کردیم،[color=#ff0000] با صاحبان اندیشه‌های افراطی یا با جنایتکارانی ساخته و پرداخته غرب [/color]که نقش‌ آنها پیشاپیش مشخص شده است.
.....
اما این [color=#ff0000]غرب؛ زاده استعمار بود که راه گفت‌وگو و مذاکره را بست[/color]. غرب به این خو گرفته است که به ما دستور دهد و ما آن را رد کردیم.برخی از راهکار سیاسی فقط سخن می‌گویند و برخی تنها از راه‌حل امنیتی، اما هیچ کس از راه‌حل اجتماعی سخن نمی‌گوید.
.....
[i][b][color=#b22222]به همه اطمینان می‌دهم که از مبارزه با تررویسم دست برنمی‌داریم حتی اگر یک تروریست در خاک سوریه باقی مانده باشد [/color][/b][/i]و هرچه در مبارزه با تروریسم گامی‌های رو به جلو مثبت برداریم امکان اجرای این طرح بیشتر وجود خواهد داشت.
.....
بشار اسد افزود: وطن بالاتر از همه چیز است و کسی نمی‌تواند بالاتر از آن قرار گیرد، مردم سوریه سرشار از تسامح و عفو و بخشش هستند و هم [color=#ff0000]اکنون بسیاری از گروه‌ها به مقابله با تروریسم برخاسته و شروع به ارائه اطلاعات از تروریسم و تروریست‌ها کردند و کانون‌های جذب تروریست‌ها هم اکنون به کانون‌های دفع کننده آن تبدیل شده‌اند و[/color] بسیاری از مردم در کنار ارتش و دوشادوش آن به مبارزه با تروریست‌ها برخاستند.
[/quote]
جواب خیلی از سوال ها در این سخنرانی هست فقط ..... می خواد. ویرایش شده در توسط fath
  • Upvote 5
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نکته ای رو دوستان غافل شدن و اون هم احتمالا بخاطر پوشش نامناسب اخبار توسط رسانه های باحال هست...
در مورد وجود نیرویی که ماهر اسد اون رو کنترل کنه و نسبت به ارتش سوریه یه سر و گردن بالاتر هستن و .. مثالی از خود بعثیها میزنم
اگر خاطرتون باشه صدام بی همه چیز، گارد ریاست جمهوری یا "الحرس الجمهوری" رو در اختیار داشت که زیرنظر قصی پسر صدام و کمال مصطفی برادر زاده علی شیمیایی فعالیت میکردن
در جنگ 8 ساله در آزادسازی بعضی مناطق تصرف شده چون فاو مداخله کردن و معمولا موفق بودن و در زمان سرکوب انتفاضه شعبانیه، پس از شکستهای ارتش وارد معرکه شدن و به شدیدترین و وحشیانه ترین شکل ممکن انتفاضه رو قلع و قمع کردن (البته کمک دولتهای اطراف و به اصطلاح مهاجمان رو نباید فراموش کرد!!)
و باز اگه حضور ذهن داشته باشید در سال 2003، این نیروها تونسته بودن نیروهای آمریکایی رو در بندر ام القصر زمینگیر کنن و البته صدا و سیما چنان از رشادتهاشون تعریف میکرد که اینگار همین مقاومت با همین تعداد مانع اشغال عراق میشن و عراق هیچ ورودی دیگه ای نداره جز بندر ام القصر!!
پس وجود همچین نیرویی در سوریه -نه با این عظمت!- رو نمیشه براحتی انکار کرد
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یا اینکه درگیریها اینقدر گسترده نیست که بخوان از این نیرو استفاده کنن یا اینکه همچین نیرویی وجود نداره ..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b] [url="http://www.asriran.com/fa/news/250458/%D9%85%D8%AE%D8%A7%D9%84%D9%81%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D9%84%DB%8C%D9%84-%D9%86%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86"]مخالفت آمریکا با حمله به سوریه به دلیل نگرانی از رویارویی نظامی با ایران[/url][/b]

[right]نوری مالکی اطلاعات بزرگنمایی شده ای را درباره حجم حضور نظامی ایران در سوریه و شدت واکنش گروه های مسلح شیعه در عراق و لبنان به سرنگونی احتمالی بشار اسد در اختیار آمریکا گذاشته است.[/right]
آمریکا به دلیل نگرانی از رویارویی نظامی با ایران، با دخالت نظامی در سوریه مخالفت می کند.
به گزارش[url="http://www.asriran.com"] عصر ایران[/url] ، یک منبع آگاه در ترکیه به روزنامه السیاسه کویت گفته است: آمریکا از مهمترین مخالفان دخالت نظامی خارجی در سوریه است و دلیل آن، نگرانی از بروز درگیری گسترده و پرهزینه با ایران است.
وی افزود: بریتانیا و فرانسه از حامیان اقدام نظامی علیه سوریه هستند و هم اکنون رایزنی های سری را با مقامات ارشد روسیه انجام می دهند تا در صورت اقدام نظامی در سوریه، بی طرفی مسکو تضمین شود.
این منبع آگاه اضافه کرد: اسرائیل و لابی حامیان تل آویو در آمریکا نقش مهمی را تحریک واشنگتن به مخالفت با دخالت نظامی در سوریه ایفا می کنند. دلیل این مخالفت، امنیت منطقه جولان سوریه است که هم اکنون در اشغال نظامی اسرائیل قرار دارد.
آمریکا همچنین نگران است اقدام نظامی علیه سوریه، به تغییرات ریشه ای در عراق منجر شود.

وی افزود: آمریکا به شرکای غربی خود گفته است موافق اقدام نظامی در سوریه است البته تنها پس از کناره گیری اسد از قدرت و علیه گروه های تندرو و نزدیک به القاعده برای منع آنها از ورود به دمشق و به دست گرفتن قدرت. به اعتقاد آمریکا، گروه های مخالف تندرو را می تواند با اقدام نظامی، از در اختیار گرفتن قدرت، منع کرد.
این گزارش اضافه می کند: دولت عراق به ریاست نوری مالکی اطلاعات بزرگنمایی شده ای را درباره حجم حضور نظامی ایران در سوریه و شدت واکنش گروه های مسلح شیعه در عراق و لبنان به سرنگونی احتمالی بشار اسد در اختیار آمریکا گذاشته است.
از جمله این اطلاعات می توان به این موضوع اشاره کرد که در صورت اقدام نظامی علیه سوریه، نیروهای نظامی ایران وارد خاک عراق خواهند شد. به همین دلیل آمریکا خواهان درگیر شدن در جنگ ناگهانی و گسترده با ایران نیست.
آمریکا ترجیح می دهد بحران سوریه در وضعیت فعلی آن همراه با پیشرفت های[size=2] [/size][size=7][size=2]کُند [/size][/size]مخالفان باقی بماند تا اینکه در نهایت به شورش در نیروهای ارتش سوریه منجر شود و این بهترین گزینه به نظر باراک اوباماست.

[url="http://www.asriran.com/fa/news/250458/%D9%85%D8%AE%D8%A7%D9%84%D9%81%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D9%84%DB%8C%D9%84-%D9%86%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86"][size=6]منبع[/size][/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
طرح خاورمیانه جدید به طور جدی کلید خورده و بعد از سوریه الان در عراق در حال اجر است و شاهد تظاهرات مردم در استان های سنی نشین هستیم به این مشکل دولت مرکزی با کردها هم اضافه کنید انتظار می رود که به مصر و لبنان و عربستان هم کشیده شود .

در سوریه هم من فکر نمی کنم این طرح به نتیجه برسه مگر اینکه قبول کنیم امریکا به دنبال رفاه وخوشبختی مردم سوریه هست !!

که در عربستان به احتمال زیاد با اعلام مرگ عبدالله به طور ناگهانی و با توجه به اعتراضات مردم و اختلافات شاهزاده ها این طرح اجرا شود

در لبنان هم خبرهایی بود مبنی بر اینکه گروه های مخالف حزب الله در حال اموزش شبه نظامیان وابسطه به خود با کمک اسرائیل هستند تا بتوانند علیه حزی الله به کار گیرند

در مصر هم همین اختلافات شیعه وسنی و قبطی هاو انقلابیون و... خواهد بود که شاید با دخالت نیروهای غربی اجرا شود

برای ایران هم این پروژه کلید خورده و به وجود امدن بحران های اقتصادی و اجتماعی هم در همین راستا هست که اعتراضات در ایران به سمت تمام قشرها مردم بکشاند برخلاف سال 88!!! و من خودم به شخصه به وجود امدن مشکلات اقتصادی و اجتماعی را نتیجه کار مسولانی می دانم کسانی که در شعار می گویند ولایت مداریم و در عمل نیستند اگر به راستی راست می گفتند !!! مگر مقام معظم رهبری در این چند سال نمی گفتند که اقتصاد را دریابید علوم انسانی را دریابید اما فقط به چند همایش ختم شد. و باید به وجود همچین رهبری افتخار کرد که با بینش و بصیرت خود این روزها را می دید. و می گفت اقتصاد و... را دریابید اما .....

طرح گسترده ای برای ایران و پیچیده تری برای مردم!! ایران دارند تا به خیال خود اخرین دژ مستحکم اسلام را فتح کنند(حکومت ایران را تغییر دهند). و حکومت شیطانی خود را رسما به پایتختی بیت المقدس اعلام کنند .

که اگر در 88 (تقلب) شعار اشوب بود در این انتخابات شعار (انتخابات ازاد) خواهد بود . و با فشارهاب اقتصادی بیشتر به مردم تحریک گروهای تجزیه طلب . استفاده از گروهک منافقین (دلیل خارج شدنش از لیست تروریستی امریکا هم بنظرم به خاطر همین انتخابات هست ) و... حکومت را سرنگون کنند

و به نظر خودم این پیچ تاریخی که مقام معظم رهبری گفتند باید همین باشه .

خدا رحمت کند امام بزرگوار را که گفت :

اگر می خواهید به کشور شما اسیبی وارد نشود پشتیبان ولایت فقیه باشید ویرایش شده در توسط ebrahimabedi88
  • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ebrahimabedi88' timestamp='1357576787' post='292786']
طرح خاورمیانه جدید به طور جدی کلید خورده و بعد از سوریه الان در عراق در حال اجر است و شاهد تظاهرات مردم در استان های سنی نشین هستیم به این مشکل دولت مرکزی با کردها هم اضافه کنید انتظار می رود که به مصر و لبنان و عربستان هم کشیده شود .

در سوریه هم من فکر نمی کنم این طرح به نتیجه برسه مگر اینکه قبول کنیم امریکا به دنبال رفاه وخوشبختی مردم سوریه هست !!

که در عربستان به احتمال زیاد با اعلام مرگ عبدالله به طور ناگهانی و با توجه به اعتراضات مردم و اختلافات شاهزاده ها این طرح اجرا شود

در لبنان هم خبرهایی بود مبنی بر اینکه گروه های مخالف حزب الله در حال اموزش شبه نظامیان وابسطه به خود با کمک اسرائیل هستند تا بتوانند علیه حزی الله به کار گیرند

در مصر هم همین اختلافات شیعه وسنی و قبطی هاو انقلابیون و... خواهد بود که شاید با دخالت نیروهای غربی اجرا شود

برای ایران هم این پروژه کلید خورده و به وجود امدن بحران های اقتصادی و اجتماعی هم در همین راستا هست که اعتراضات در ایران به سمت تمام قشرها مردم بکشاند برخلاف سال 88!!! و من خودم به شخصه به وجود امدن مشکلات اقتصادی و اجتماعی را نتیجه کار مسولانی می دانم کسانی که در شعار می گویند ولایت مداریم و در عمل نیستند اگر به راستی راست می گفتند !!! مگر مقام معظم رهبری در این چند سال نمی گفتند که اقتصاد را دریابید علوم انسانی را دریابید اما فقط به چند همایش ختم شد. و باید به وجود همچین رهبری افتخار کرد که با بینش و بصیرت خود این روزها را می دید. و می گفت اقتصاد و... را دریابید اما .....

طرح گسترده ای برای ایران و پیچیده تری برای مردم!! ایران دارند تا به خیال خود اخرین دژ مستحکم اسلام را فتح کنند(حکومت ایران را تغییر دهند). و حکومت شیطانی خود را رسما به پایتختی بیت المقدس اعلام کنند .

که اگر در 88 (تقلب) شعار اشوب بود در این انتخابات شعار (انتخابات ازاد) خواهد بود . و با فشارهاب اقتصادی بیشتر به مردم تحریک گروهای تجزیه طلب . استفاده از گروهک منافقین (دلیل خارج شدنش از لیست تروریستی امریکا هم بنظرم به خاطر همین انتخابات هست ) و... حکومت را سرنگون کنند

خدا رحمت کند امام بزرگوار را که گفت :

اگر می خواهید به کشور شما اسیبی وارد نشود پشتیبان ولایت فقیه باشید
[/quote]

موافقم
عراق از وضعیت متلاتمی برخوردار هست و شاید به زودی شاهد درگیری هایی هم در این کشور باشیم.

مسلما هدف تمام این درگیری ها طی کردن سلسله مراتبی برای رسیدن به هدف اصلی هست.
قابل توجه دوستانی که دوستدار تروریست های سوریه هستند.

البته این هدف اصلی یک تفاوت اصلی با هدف های دیگر دارد و آن رهبری آیت الله العظمی امام خامنه ای بر آن است و وجود سربازانی که تا آخرین قطره ی خونشان آماده ی اجرای فرامین ایشان هستند.
و ان شاالله با کمک خداوند متعال و قادر و عنایات حضرت مهدی عجل الله مردم ما از این امتحان هم سربلند در خواهند آمد. ویرایش شده در توسط mohammadhossein
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اتفاقا الان تنها کشوری که برای چنین مسئله‌ای ظاهرا! داره اماده میشه خود ما هستیم....
به هر صورت کار داره از زیر(بسیج) و اعضای فعال و اصلیش شروع میشه و خط میدن تا اون بالا بالا هاش که خوب...!!!

خلاصه من قبلا خیلی نیگران بودم، ولی الان نیستم.... فقط از اقتصادمون می‌ترسم.... اینکه مردم کم کم دارن برا همه چی صف میگیرن تا به دستشون برسه.....
باید کار رو هرچه سریعتر به دست بگیرن و درستش کنن قبل از اینکه از کنترل خارج بشه و دردسر درست بکنه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1357588942' post='292817']
اتفاقا الان تنها کشوری که برای چنین مسئله‌ای ظاهرا! داره اماده میشه خود ما هستیم....
به هر صورت کار داره از زیر(بسیج) و اعضای فعال و اصلیش شروع میشه و خط میدن تا اون بالا بالا هاش که خوب...!!!

خلاصه من قبلا خیلی نیگران بودم، ولی الان نیستم.... فقط از اقتصادمون می‌ترسم.... اینکه مردم کم کم دارن برا همه چی صف میگیرن تا به دستشون برسه.....
باید کار رو هرچه سریعتر به دست بگیرن و درستش کنن قبل از اینکه از کنترل خارج بشه و دردسر درست بکنه!
[/quote]

سلام
البته ، بنا به دلایلی ، تحریم های اقتصادی بلند مدت و یکجانبه ی ایران موثر نخواهد بود ... برای همین غرب و در راسش آمریکا برای اینکه این فشار ها رو وارد کنه و بتونه طرحش رو اجرا کنه ( که از سال 2010 شروع شد ... یا بهتره بگم می خواستند به قول خودشون اول سر مار رو تو سال 88 قطع کنند و بعد بروند سراغ بدنه ولی ... )

برای همین هم از سال 2010 پلن بی را اجرا کرد ....

دم انتخابات ایران که بشه ، فشار بسیار بسیار زیادی به بشار اسد وارد خواهد شد .... این خط ، اینم نشون !!!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دم انتخابات ایران که بشه ، فشار بسیار بسیار زیادی به بشار اسد وارد خواهد شد .... این خط ، اینم نشون !!![/quote]
متظر سیگنال های نه غزه نه لبنان نه سوریه هم باشید در میان برخی کاندیداها و جریان هایشان. آن چه شما گفتید در کنار این دیگری خوب مفهوم پیدا خواهد کرد و اثر گذار می شود.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]ناکامی حمله تروریست‌ها به محله ارمنی‌های «حلب»/۵۰ تروریست‌‌ کشته شدند[/right]

[right][color=#000080]خبرگزاری فارس: ارتش سوریه با حمله تروریست‌ها به محله ارمنی‌های حلب مقابله کرد و در این درگیری تعدادی از تروریست‌ها کشته شدند.[/color][/right]

[right]به گزارش خبرنگار [url="http://www.farsnews.com/"]خبرگزاری فارس[/url] در سوریه، ارتش سوریه با حمله تروریست‌ها به محله ارمنی‌های حلب مقابله کرد و تعداد زیادی از تروریست‌ها کشته و زخمی شدند.[/right]
[right]حمله به منطقه «الشرفیه» که اکثر ساکنین آن از اقلیت‌های مذهبی ارمنی و مسیحی هستند از شب گذشته توسط تروریست‌ها آغاز شده است که با مقابله ارتش سوریه مواجه شدند و پس ساعت‌ها درگیری 50 نفر از تروریست‌‌ها کشته شدند و عملیات آنها برای نفوذ به این منطقه ناکام ماند.[/right]
[right][size=4]----------------------------[/size][/right]
[right][url="http://www.mashreghnews.ir/fa/news/184235/%D8%B9%D9%85%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AD%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87"]عملیات محرمانه نیروهای ویژه آمریکا و اسرائیل در سوریه[/url][/right]
[indent=1][color=black][background=rgb(248, 248, 248)]نظامیان صهیونیست علاوه بر برپایی جلسات هماهنگی با شورشیان سوری، عملیات سری را با حضور نیروهای ویژه آمریکایی و اردنی در مرزهای سوریه آغاز کرده‌اند.[/background][/color][/indent]

[color=black][background=rgb(248, 248, 248)][color=#000000][b]به گزارش گروه بين‌الملل مشرق[/b] ، منابع اطلاعاتی غربی اعلام کردند که افسران اسرائیلی اخیرا دیدارهای هماهنگی را در اردن با برخی از رهبران شورشیان مسلح در سوریه داشته‌اند، این دیدارها در راستای آمادگی‌های آمریکا و اسرائیل برای فعالیت های نظامی مشترک در راستای حفاظت از بلندی‌های جولان است.

منابع اطلاعاتی اروپایی با اعلام این مطلب تاکید کردند که در طول مناطق بی‌طرف در طول مرزها درگیری‌های محرمانه‌ای بین نیروهای ویژه آمریکایی و اسرائیلی و اردنی و نیروهایی از افراد مسلح با عناصر ویژه ارتش سوریه روی می دهد که در منطقه مقیم هستند.

این منابع این درگیری ها را به دو علت تشریح می کنند: اول اینکه هر کدام از این 4 گروه به دنبال تسلط بر بخش بی‌طرف در طول خطوط مرزی هستند. دوم اینکه نیروهای آمریکایی و اسرائیلی و ارتش اردن منافع تاکتیکی ویژه‌ای برای تسلط بر بخش‌های نظارتی سوری‌ها در مرزها دارند و این اقدام برای مشخص کردن راهبرد نظامی و شهری در حالت ادامه درگیری‌های سوریه است.

از سوی دیگر دولت سوریه نیز منافع خاصی در دسترسی به جای پایی در مرزهای اردن دارد.

منفعت اول سوری‌ها بستن راه به روی شورشیان سوری است که برای حضور در جبهه‌های مختلف درگیریها، قصد ورود به کشور را دارند، چرا که در اردن دست کم 5 مرکز نظامی وجود دارد که یگان های ویژه ای از مخالفان سوری را تحت آموزش‌های نظامی قرار می‌دهند. این مراکز از سوی نیروهای آمریکایی و انگلیسی و فرانسوی و جمهوری چک اداره می‌شود، از سوی دیگر ارتش سوریه برای ارتباط با شبکه های اطلاعاتی نظامی و دستگاه‌های اطلاعاتی موجود در اردوگاه های آوارگان در اردن از طریق تسلط سوریه بر این محورهاست که می تواند با مراکز خود ارتباط داشته باشد و اطلاعات انتقال سلاح و اموال برای مخالفان را به دولت سوریه بدهد.

این منابع ابراز داشتند که هر چهار طرف درگیری در مرزها برای ممانعت از تسلط سوری‌ها بر این مرزهای استراتژیک در آینده منطقه وارد درگیری شده‌اند، چرا که برای آمریکا و اسرائیل و اردن خیلی مهم است که مانع از نظارت دولت سوریه بر اردوگاه‌های آوارگان در نزدیکی مرزها شوند.

این گزارش البته از جزئیات اهداف و برنامه‌های ائتلاف سه جانبه آمریکا، اسرائیل و اردن در طول مرزهای سوریه توضیح بیشتری نداده است.

الشرق الجدید البته به نقل از منابع غربی نوشته که آمادگی‌هایی محرمانه فراگیری در محافل نیروهای ویژه آمریکایی و اسرائیلی و ارتش‌های ترکیه و اردن در دست اجرا است، این منابع آمادگی‌های فوق را برای مبارزه با دستورات احتمالی بشار اسد برای حمله شیمیایی به برخی اهداف نظامی از جمله اردوگاه‌های آموزشی در داخل خاک اردن می دانند که ممکن است با حملات شیمیایی مواجه شوند.

منابع روسی نیز گزارش می دهند که ارتش سوریه حمله‌ای از سوی عناصر شورشی مسلح را که از خاک اردن صورت گرفته، متوقف کرده است، ارتش در این عملیات موفق شده مقادیر زیادی از مهمات و سلاح‌ها را که در اختیار افراد مسلح بوده و از اردن وارد سوریه می شده، توقیف کند، بخشی از این سلاح‌ها اسرائیلی بوده و قرار بوده به عناصر ارتش آزاد سوریه در شهر درعا برسد.

روزنامه القدس العربی نیز به دیداری بین مقامات صهیونیست با مسئولان مخالفان سوریه در اردن که در هفته جاری برگزار شده، اشاره کرده و می نویسد که اسرائیلی‌ها در این دیدار خواستار تعیین مکان بقایای جنازه ایلی کوهین از مهم ترین جاسوس‌های اسرائیل در سوریه هستند که در 18 می سال 1965 به دست سوریه اعدام شده است.[/color][/background][/color]

[color=#b22222]بچه ها دارین می بینین که بشار دیگه داره از سوریه طلاق می گیره
راستی جلسه عقد و عروسی جبهه انصره و ارتش ازاد امشب در کمپ اشرف به صرف چای و شیرینی
با رقاصی مریم رجوی و خوانندگی مسعود (البته از طریق لینک صدا به جهنم) rolling_on_the_floor[color=#b22222] [/color]
پیشاپیش مقدم همه بسیجی ها را خمپاره باران(گلباران ) می کنیم[/color] ویرایش شده در توسط shsshed
  • Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.