death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

[quote name='armagdon' timestamp='1401353864' post='381304']
یک تحول جدید:تا حالا وحوش اسلام گرای سلفی با وحوش دولت اسلامی اختلاف داشتند و چیز جدیدی نیست اما در استان درعا جبهه ی النصره و کتائب مقاتل که همیشه با هم مشترک عملیات میکنند با هم درگیر شدند
[/quote]

واقعا.....؟؟؟؟؟!!!!!!
اگه اینجوری باشه که عالیه. ای کاش النصره و ارتش ازاد هم بیوفتن به جون هم....چه شود...
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]«سپاه 42 تیپ و 138 گردان مجهز را در سوریه آماده کرده است.» این جمله را خبرگزاری تسنیم به نقل از یکی از فرماندهان سپاه منتشر کرده که در جلسه شورای اداری شهرستان ملایر گفته شده است.[/quote]

هر گردان حدود 600 نفر نیرو داره و هر تیپ متشکل از 6 گردان به اضافه تعدادی پرسنل و... هست که حدودآ میشه 4000 نفر.

حالا 42 تیپ میشه حدودآ 165.000 نفر نیرو
و
138 گردان ( مستقل) هم میشه حدودآ 80.000 نفر نیرو

یعنی ما مجموعآ 250.000 نفر نیروی دفاع وطنی سازماندهی کردیم.

یعنی میشه همچین چیزی؟
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درباره شهید اسکندری نوشته من زیاد نفهمیدم .........

من هو القيادي الإيراني “اسكندري” الذي قطعت “النصرة” رأسه في سوريا ؟
أكدت مصادر متطابقة المعلومات، بأن جبهة النصرة ، أعدمت بالفعل أحد قادة الحرس الثوري الإيراني في سوريا عبد الله اسكندري خلال الأسبوع الماضي، بعد إلقاء القبض عليه قرب مدينة مورك بريف حماة، والتي تشهد جبهتها اشتبكات عنيفة ضد ميليشيا الأسد، التي تحاول اقتحام المدينة منذ شهرين تقريباً.
أوضح موقع (رجا نيوز)، بأن اسكندري، هو من قيادات القوى البرية التابعة للحرس الثوري الإيراني، وواحد من الرؤساء السابقين لمؤسسة ( الشهيد ) في اقليم فارس جنوبي إيران حتى عام 2013، وهو ما أكدته وكالة أنباء (انبا) الناطقة بالفارسية على موقعها الالكتروني.
ولعل ما نشره أحد الصحفيين عن شخصية اسكندري، يدلل أكثر على مكانته الحقيقية، إذ غرد الصحافي في جريدة الشروق الإيرانية محمد حسان نجمي، في حسابه الشخصي على تويتر ( مقتل قائد قوات الحرس الثوري البرية في سوريا )، مرافقاً تغريدنه بصورة للقتيل,
اللافت، أن أكثر المواقع الموالية لنظام إيران، ادعت أن ما اسمته (الشهيد)، قضى دفاعاً عن السيدة زينب، رغم مقتله على جبهة مورك.
ولا تزال إيران، تزعم أن دعمها للأسد، يقتصر على الدعم اللوجستي والتقني والاقتصادي، متجاهلة كل الأدلة والحقائق حول تورطها المباشر بالقتال إلى جانبه… عدا تدريب وتسليح وتمويل الميليشيات الشيعية من عراقية وحوثية، وعلى رأسها حزب ( حالش ) ثم ارسالهم للقتال في سوريا إلى جانب جيش الأسد.
يٌذكر، أن أحد أبرز قادة الحرس الثوري الإيراني حسين همداني، كشف مؤخراً، عن تكوين 42 لواءً و138 كتيبة، تقاتل في سوريا لصالح بشار الأسد، مشيراً إلى أن هذه القوات تتكون من عناصر “علوية وسُنية وشيعية”.
=================================

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[center][color=#0000ff][size=5][font=times new roman,times,serif][b]برگه رای گیری[/b][/font][/size][/color][/center]
[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10282/untitled~0.JPG[/img][/center]
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]دوستانیکه به سایت های وحوش و معارضین دسترسی دارن و ازشون فیلم و عکس میذارن...اگر میشه اینجا یا بصورت پخ! به من این سایتها و یا پیج هارو بدن.[/b]
[b]برای عده ای روشنفکر عزیر شیرین مخ میخوام که فقط به اخبار بی بی سکینه و اتاق و خبر اعتقاد دارن!!![/b]
[b]مثلا همین فیلم جنایات داعش در عراق رو از کجا گرفتید؟ اینو میگن ساخت حزب .ا... است برای بدنام کردن مخالفان اسد و ...!!![/b]
[b]در ضمن بد نیست یه سری عکس و فیلم از استقبال مردم سوریه در خارج کشور از انتخابات بذارید تا با صف های رای گیری مصر مقایسه بشه و بفهمیم کدوم حکومت منفورتره!؟[/b]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام - این درگیری ها بین این حضرات وحوش یک مساله را بشدت و برای چندمین بار ثابت می کند :
1- براساس آیه شریفه قرآن ، " وخداوند بهترین مکر کنندگان است "
2- سرنوشت ناکثین ، قاسطین و مارقین در تمام طول تاریخ همین بوده و کسانی که پیرو این سه دسته هستند ، سرنوشت بهتری پیدا نمی کنند
3- خداوند ظالمین رو با ظالمین دیگر مشغول می کند .

" نصر ومن ا... و فتح القریب و بشر الصابرین "
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='anybody' timestamp='1401367266' post='381326']
[b]دوستانیکه به سایت های وحوش و معارضین دسترسی دارن و ازشون فیلم و عکس میذارن...اگر میشه اینجا یا بصورت پخ! به من این سایتها و یا پیج هارو بدن.[/b]
[b]برای عده ای روشنفکر عزیر شیرین مخ میخوام که فقط به اخبار بی بی سکینه و اتاق و خبر اعتقاد دارن!!![/b]
[b]مثلا همین فیلم جنایات داعش در عراق رو از کجا گرفتید؟ اینو میگن ساخت حزب .ا... است برای بدنام کردن مخالفان اسد و ...!!![/b]
[b]در ضمن بد نیست یه سری عکس و فیلم از استقبال مردم سوریه در خارج کشور از انتخابات بذارید تا با صف های رای گیری مصر مقایسه بشه و بفهمیم کدوم حکومت منفورتره!؟[/b]
[/quote]
مشارکت مردم در انتخابات در کشورهای مختلف
الجزائر
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10264/ljzyr_28229.jpg[/img]
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10264/ljzyr.jpg[/img]

قاهره
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10264/qhrh.jpg[/img]

امان-اردن
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10264/mn_rdn_.jpg[/img]

مسکو
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10264/mskhw.jpg[/img] ویرایش شده در توسط gholam22
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
" باراک اوباما در خصوص بحران سوریه هم با تاکید بر این‌ که هیچ راه حل صرفا نظامی‌ای برای مقابله با این مسئله وجود ندارد٬ گفت: [b]«به عنوان رئیس جمهور تصمیم من این بود که ما نباید نیروهای آمریکایی را وارد این جنگ داخلی فرقه‌ای کنیم.» "[/b]

همونطور که سید حسن نصرالله هم از منظری اشاره کرد متاسفانه غرب به هیچ عنوان نخواهد گذاشت به این زودی ها این بحران پایان پیدا کنه چرا که یکی از سود ده ترین! بحران هایی است که غرب تا به حال باهاش مواجه بوده.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='alala' timestamp='1401371204' post='381340']
" باراک اوباما در خصوص بحران سوریه هم با تاکید بر این‌ که هیچ راه حل صرفا نظامی‌ای برای مقابله با این مسئله وجود ندارد٬ گفت: [b]«به عنوان رئیس جمهور تصمیم من این بود که ما نباید نیروهای آمریکایی را وارد این جنگ داخلی فرقه‌ای کنیم.» "[/b]

همونطور که سید حسن نصرالله هم از منظری اشاره کرد متاسفانه غرب به هیچ عنوان نخواهد گذاشت به این زودی ها این بحران پایان پیدا کنه چرا که یکی از سود ده ترین! بحران هایی است که غرب تا به حال باهاش مواجه بوده.
[/quote]
من فقط منتظر اون روزی هستم که این تروریستها به کشور های غرب برمیگردند و این کشورها با ادم هایی طرفند که با یک عدد چاقو میتوانند یک تانک را براحتی غنیمت بگیرند ترکیه هم که خدا بهش رحم کنه یک کشور با اکثریت اهل سنت در کنار خودش یک جنبش اسلام گرای سلفی جهادی رو بوجود آورده
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
والا من که بعید می دونم اینا برن سمت غرب.
بیخ ریش خودمونن فعلا.
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='alala' timestamp='1401371204' post='381340']
" باراک اوباما در خصوص بحران سوریه هم با تاکید بر این‌ که هیچ راه حل صرفا نظامی‌ای برای مقابله با این مسئله وجود ندارد٬ گفت: [b]«به عنوان رئیس جمهور تصمیم من این بود که ما نباید نیروهای آمریکایی را وارد این [color=#ff0000]جنگ داخلی فرقه‌ای[/color] کنیم.» "[/b]

[/quote]
جناب آلالا جذابیت امر در این هست که برخی ... در کشور خودمون می گفتن این جنگ و درگیری به خار دمکراسی و.... هست و سوریه دیکتاتور داره و... اما اباما داره به زبان خودش میگه نه این یک جنگ مذهبی شده. یعنی بصیرت اباما از برخی از این مدعیان دروغین داخلی خودمون بیشتره حتی اونم فهمیده قضیه نه اسده و نه دیکتاتوری بلکه مسئله چیز دیگه ای هست.

اما دریغ از ذره عبرت و شعور در وجود برخی

[quote name='vahidg' timestamp='1401372909' post='381343']
والا من که بعید می دونم اینا برن سمت غرب.
بیخ ریش خودمونن فعلا.
[/quote]
هنوز هم برخی میگن اینها برای اسرائیل هم خطرناک هستن ولی از قدیم گفتن چاقو دسته خودش رو نمی بره.شک نکنید بجز برخی مانورهای سطحی اینها هیچوقت به طرف کفار و مشرکین سلاح خودشونر و بر نمی گردونن. اینها هدفشون فقط خود مسلمانها و بخصوص تشیع و مذهب مقاومت هست
  • Upvote 14
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
من فقط منتظر اون روزی هستم که این تروریستها به کشور های غرب برمیگردند و این کشورها با ادم هایی طرفند که با یک عدد چاقو میتوانند یک تانک را براحتی غنیمت بگیرند ترکیه هم که خدا بهش رحم کنه یک کشور با اکثریت اهل سنت در کنار خودش یک جنبش اسلام گرای سلفی جهادی رو بوجود آورده
[/quote]

اینها توی غرب نیم ساعت دووم نمیارن!! توی امریکا کمتر از نیم ساعت مردم خود امریکا بلایی سرشون میارن که همین ماها و خود باقی مردم امریکا به حالشون گریه بکنیم!!!! (از امریکایی ها وحشی تر و مسلح تر تو کل دنیا وجود نداره!!!! از هر 4 نفرشون 2 نفر اسلحه داره که یکیشون اموزش های تخصصی استفاده از اون اسلحه در حد یه نیروی مخصوص رو دیده! )....

توی باقی غرب هم اینها طرفداران چندانی ندارن....
مثلا 400 نفر برن بیرون، درگیری راه بندازن، دولت میزنه قیچیشون میکنه چون پایگاه مردمی که ندارن هیچی، مردم عموما مخالفشون هم هستن!!! یعنی بلایی که تو میانمار سر مسلمون ها میارن رو توی اروپا و امریکا سر اینها میارن اگر اونجا از این شکلک های خاور میانه‌ای در بیارن! :)....
  • Upvote 15
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='alen' timestamp='1401342118' post='381291']
[b] [url="http://www.entekhab.ir/fa/news/163937/%D8%AA%D8%B3%D9%86%DB%8C%D9%85-%D8%AA%D8%AC%D9%87%DB%8C%D8%B2-42-%D8%AA%DB%8C%D9%BE-%D9%88-138-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%87-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86"]تسنیم: تجهیز 42 تیپ و 138 گردان در سوریه توسط سپاه پاسداران[/url][/b]

«سپاه 42 تیپ و 138 گردان مجهز را در سوریه آماده کرده است.» این جمله را خبرگزاری تسنیم به نقل از یکی از فرماندهان سپاه منتشر کرده که در جلسه شورای اداری شهرستان ملایر گفته شده است......
........

به گزارش تسنیم، آزادبخت فرماندار این شهرستان نیز در این جلسه درخصوص اوضاع این روزهای کشور سوریه گفته که «[b]اگر دشمن به سراغ سوریه رفته به دلیل این است که سوریه خط مقدم دفاع از ایران است.[/b]»

وی تصریح کرده است: «[b]اگر ایران و حزب الله لبنان به کمک سوریه نمی رفتند و سوریه شکست می خورد، به طور قطع ایران دچار مشکل می شد چرا که جنگ واقعی با ایران است[/b].»
[/quote]

متاسفانه اطلاع رسانی در این زمینه در داخل کشور بسیار بد بووده و همیشه بخاطر این مسئله نارحت بودم و هستم و منو خیلی ناراحت میکنه...
الان خیلی ها اصلا متوجه این موضوع بسیار مهم نیستند ، چه قشر دانشگاهی ( که جای بس ناراحتی و نگرانی داره ) چه داخل اجتماع و هر بار هم که در مورد این موضوعات باهاشون صحبت میکنی ، با نگاااه بسیار متعجب نگاه میکنند و یا باز هم مثل همیشه اوون سخن مشهور رو raised_eyebrow در پاسخ میگن که ای باباااا ما داخل کشور این همه مشکل داریم ، پولامونو ، فلانمونو ... میدن خارجه کشور و... بهمان ....
مردم ما بسیار درگیر مشکلات روزمرگی شدن و این خیلی بده
به نظرم باید واقعیت ها شففاف تر به مردم گفته بشه و این موضوع به درستی بین مردم تبیین و اطلاع رسانی بشه

[quote name='gholam22' timestamp='1401354412' post='381305']
واقعا.....؟؟؟؟؟!!!!!!
اگه اینجوری باشه که عالیه. ای کاش النصره و ارتش ازاد هم بیوفتن به جون هم....چه شود...
[/quote]
اینها درست مثل سگانی هستند که هر از گاهی پرو پاچه ی هم رو گاز میگیرن ....
این وعده ی خداست و غیر قابل تغییر :
[b] * [/b][b]و مكروا و مکر الله والله خير الماكرين[/b] *
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='A7Up' timestamp='1401378047' post='381354']
متاسفانه اطلاع رسانی در این زمینه در داخل کشور بسیار بد بووده و همیشه بخاطر این مسئله نارحت بودم و هستم و منو خیلی ناراحت میکنه...
الان خیلی ها اصلا متوجه این موضوع بسیار مهم نیستند ، چه قشر دانشگاهی ( که جای بس ناراحتی و نگرانی داره ) چه داخل اجتماع و هر بار هم که در مورد این موضوعات باهاشون صحبت میکنی ، با نگاااه بسیار متعجب نگاه میکنند و یا باز هم مثل همیشه اوون سخن مشهور رو raised_eyebrow در پاسخ میگن که ای باباااا ما داخل کشور این همه مشکل داریم ، پولامونو ، فلانمونو ... میدن خارجه کشور و... بهمان ....
مردم ما بسیار درگیر مشکلات روزمرگی شدن و این خیلی بده
به نظرم باید واقعیت ها شففاف تر به مردم گفته بشه و این موضوع به درستی بین مردم تبیین و اطلاع رسانی بشه

اینها درست مثل سگانی هستند که هر از گاهی پرو پاچه ی هم رو گاز میگیرن ....
این وعده ی خداست و غیر قابل تغییر :
[b]* [/b][b]و مكروا و مکر الله والله خير الماكرين[/b] *
[/quote]

کاملا موافقم.آقا همین جنایات این وحشی های النصره و داعش و کلا اوناییکه قیافشون داد میزنه عرب و سوریه ای نیستن.
تلویزیون باید کلیپ های مربوط به جنایات اینا رو یه ساعتی که بچه ها خواب باشن پخش کنه .
مثلا در برنامه ای مثل "راز" شبکه 4.

اکثر مردم ما نمیدونن سوریه چه خبره و با توجه به اخبار و اطلاع رسانی ضعیف تی وی داخلی که خداروشکر همش از فتح و ظفر ارتش دلاور سوریه میگه!!! و شکست سنگین تروریست ها و گرفتن فلان شهر و بهمان استان!!!
فکر میکنن اونجا فقط یه مشت مردم عادی هستن که دارن با دولت وحشی اسد و نیروهای حزب ا... و سپاه میجنگن !!!

یا دسته ای دیگه که ماهواره و بی بی سکینه و اتاق خبر نگاه میکنن که همش توهم کشتار جمعی مردم مظلوم سوریه توسط ارتش اسد و حزب ا... لبنان و نیروهای قدس و بسیج و ... رو باور دارن...

مثلا من خودم به بابام این مستند خودساخته داعش رو نشون دادم...بنده خدا دهنش باز مونده بود که اینا کین!اینجا کجاست؟؟؟؟اصلا باور نمیشه!تازه میگه خدارو شکر که ما تو ایران امنیت داریم و قدرشو نمیدونیم...(حالا بابام با هرکی میشینه اولین حرفشون از گرونی و دزدی و ... ) و البته بنا به تبلیغ رسانه های اونوری همیشه هم شاکی از اینکه پول کشور رو میدن لبنان و فلسطین و سوریه و ... مردم گشنه ان!

خلاصه تا مصیبت رو به مردم نشون ندیم قدر عافیت رو نمیدونن...

[b]بخاطر همین بازم خواهش میکنم لینک سایت های وابسته به این وحوش رو به من بدید که باید برای بعضیا فکت بیارم!!![/b]
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='kereshti' timestamp='1401361070' post='381316']
درباره شهید اسکندری نوشته من زیاد نفهمیدم .........

من هو القيادي الإيراني “اسكندري” الذي قطعت “النصرة” رأسه في سوريا ؟
أكدت مصادر متطابقة المعلومات، بأن جبهة النصرة ، أعدمت بالفعل أحد قادة الحرس الثوري الإيراني في سوريا عبد الله اسكندري خلال الأسبوع الماضي، بعد إلقاء القبض عليه قرب مدينة مورك بريف حماة، والتي تشهد جبهتها اشتبكات عنيفة ضد ميليشيا الأسد، التي تحاول اقتحام المدينة منذ شهرين تقريباً.
أوضح موقع (رجا نيوز)، بأن اسكندري، هو من قيادات القوى البرية التابعة للحرس الثوري الإيراني، وواحد من الرؤساء السابقين لمؤسسة ( الشهيد ) في اقليم فارس جنوبي إيران حتى عام 2013، وهو ما أكدته وكالة أنباء (انبا) الناطقة بالفارسية على موقعها الالكتروني.
ولعل ما نشره أحد الصحفيين عن شخصية اسكندري، يدلل أكثر على مكانته الحقيقية، إذ غرد الصحافي في جريدة الشروق الإيرانية محمد حسان نجمي، في حسابه الشخصي على تويتر ( مقتل قائد قوات الحرس الثوري البرية في سوريا )، مرافقاً تغريدنه بصورة للقتيل,
اللافت، أن أكثر المواقع الموالية لنظام إيران، ادعت أن ما اسمته (الشهيد)، قضى دفاعاً عن السيدة زينب، رغم مقتله على جبهة مورك.
ولا تزال إيران، تزعم أن دعمها للأسد، يقتصر على الدعم اللوجستي والتقني والاقتصادي، متجاهلة كل الأدلة والحقائق حول تورطها المباشر بالقتال إلى جانبه… عدا تدريب وتسليح وتمويل الميليشيات الشيعية من عراقية وحوثية، وعلى رأسها حزب ( حالش ) ثم ارسالهم للقتال في سوريا إلى جانب جيش الأسد.
يٌذكر، أن أحد أبرز قادة الحرس الثوري الإيراني حسين همداني، كشف مؤخراً، عن تكوين 42 لواءً و138 كتيبة، تقاتل في سوريا لصالح بشار الأسد، مشيراً إلى أن هذه القوات تتكون من عناصر “علوية وسُنية وشيعية”.
=================================
[/quote]
تا اونجایی که عربیم یاری میده منظورش این بوده :
میگه که شهید اسکندری کی بوده ؟ بر اساس گفته های النصره و اطلاعات مستدل ، کسی که در درگیری های مورک کشته (شهید) شده ، فرمانده ی نیروی .... آقای اسکندری بوده و گریزی زده به رجا نیوز که ایشون توو بنیاد امور ایثارگران بوده و گریزی هم به توویتر یکی از روزنامه نگاران زده در مورد صحتش.
وگفته که در بیشتر مواقع ایرانی ها در همچین مواردی ادعا میکنند که نیروو هاشون در دفاع از حریم حضرت زینب شهید شدند درصورتی که ایشون توو مورک بوده.
میگه اما شواهد نشوون میده که ایران در همه ی زمینه ها ، اقتصادی ، تجهیز کردن و .... به صورت همه جانبه به نظام کمک میکنه.و میلیشیای شیعه ی عراقی و حوثی ها ودر راس آن حزب الله رو اموزش و تجهیز میکنه و سپس از طرف اسد میفرسته برای جنگ در سوریه.
و میگه که اخیرا هم آقای حسین همدانی یکی از فرماندهان سپاه آشکار کرده که 42 تیپ و 138 گردان از علوی و سنی و شیعه تشکیل شده برای مبارزه.
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.