death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

[quote]دولت کدوم خدمات رو اونجا ارائه داره که حالا انتظار داره بلوچا واسش سر و دست بشکنن؟ هان؟؟ نباید یه چیزی بدی که یه چیزی بگیری؟؟؟[/quote]

من خودم بچه جنوبشرقم!

در هر کپری حداقل دو تا هایلوکس وایساده! ی پا برو تا زاهدان و چابهار ببین اونجا لندکروز 400 میلیونی بیشتره یا تهرون....

اونجاها اگه دولت بهشون خدمت نمیکنه اونها هم خدمتی به این مملکت نمیکنن جز قاچاق و تریاک....

همشهریهای بنده از وسط کوه و کمر شدن استاد دانشگاه هاروارد! از وسط دشت و بیابون خونه عشایری شدن قاسم سلیمانی ها!

همین سیستانی ها 90 درصدشون سربازی هم نمیرن....

کسی که نه درس میخونه نه سربازی میره نه کار میکنه فقط و فقط فکرش دنبال قاچاقه رو توقع داری چکار واسشون کرد؟؟؟

متاسفانه این تفکر داره استان مارو هم آلوده میکنه و روز به روز تعداد وهابی ها و بهایی های جیره خور رو بیشتر میکنه... ویرایش شده در توسط TALASH
  • Upvote 11
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
در هر کپری حداقل دو تا هایلوکس وایساده! ی پا برو تا زاهدان و چابهار ببین اونجا لندکروز 400 میلیونی بیشتره یا تهرون....
[/quote]

چه جالب....
ما هم میخوایم....
خرجش چیه؟ وهابی شدن؟ به همین سادگی بعد پول میدن؟ ماشین میدن؟؟؟ خونه و زندگی میدن؟؟؟؟
والا ما هم میخوایم! :)
  • Upvote 1
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='TALASH' timestamp='1401548315' post='381710']
من خودم بچه جنوبشرقم!
.کسی که نه درس میخونه نه سربازی میره نه کار میکنه فقط و فقط فکرش دنبال قاچاقه رو توقع داری چکار واسشون کرد؟؟؟
[/quote]

جاااااااااااااااان؟؟؟ عجب..غیب میگی برادر..اینجور که شما میفرمایید پس سیستانی ها 90% بی سواد و بیکار و قاچاق چی هستند درست نیست برادر عزیزم اینجوری یک قومیت رو مورد خطاب قرار بدید/ در رابطه با کلیت حرفتون که فقر فرهنگی و اقتصادی باعث این کار میشه موافقم و کاملا درست میفرمایید منتها سیستانی رو بد اومدی چون این موارد بیشتر در مورد برادران بلوچ صادق است... از حیث نژاد پرستی و ... به حرفم نگاه نشه از این جهت عرض کردم که با توجه به اینکه کار دولتی و اینها به این بندگان خدا نمیدن و اکثرا هم تمایل به این کار ندارن و همانطور که جنابعالی فرمودید اکثرا درس نمیخونن و...شرایط برای اینها اینجور ایجاب میکنه کاری جز کار آزاد و قاچاق و خلاف نداشته باشند و البته نه اینکه در بقیه جاهای استان از جمله سیستان قاچاق و قاچاقچی نباشه نه اتفاقا سیستان هم بنا به دلایل خشکسالی و از بین رفتن دامداری و کشاورزی برای عده ای از مردم راهی جز قاچاق رو باقی نگذاشت منتهی بحث من سر اون 90% بی کار و بی سوادی هست که مورد خطاب قرار دادید/[size=2] از قضا حقیر هم جنوب و شرقی و سیستانی هستم و این آماری که ما دادی برای حقیر غیر قابل هضم بود[/size]

عذرخواهی میکنم اگر از بحث خارج شدم ویرایش شده در توسط soldier
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا این بحثای تفرقه افکن رو نکنید لطفا.ایرانی ایرانیه.شیعه و سنی و مسیحی و زرتشتی و ... نداره.اگرم مشکلی هست که هست و خیلی هم هست برای همه است.کم و زیاد داره ولی اینجوری نیست که بگیم این کمبودها بخاطر دین و مذهب اون مردمه و حکومت نمیخواد بهشون برسه.بله از بی لیاقتی و بی کفایتی مدیرانه که اکثرا به فکر جیب و منافع شخصی هستن تا خدمت واقعی.اگر نبود که کشور این همه مشکلات نداشت.
یه درصدی اش هم به خود مردم مربوطه و درصدی هم به مسائل و مشکلات خارجی ها که بوجود آوردن و میارن.کلا جای بحثش اینجا که نیست.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1401550618' post='381725']
چه جالب....
ما هم میخوایم....
خرجش چیه؟ وهابی شدن؟ به همین سادگی بعد پول میدن؟ ماشین میدن؟؟؟ خونه و زندگی میدن؟؟؟؟
[/quote]

نه دادا خرجش قاچاقه!

[quote name='soldier' timestamp='1401552754' post='381732']
جاااااااااااااااان؟؟؟ عجب..غیب میگی برادر..اینجور که شما میفرمایید پس سیستانی ها 90% بی سواد و بیکار و قاچاق چی هستند درست نیست برادر عزیزم اینجوری یک قومیت رو مورد خطاب قرار بدید/ در رابطه با کلیت حرفتون که فقر فرهنگی و اقتصادی باعث این کار میشه موافقم و کاملا درست میفرمایید منتها سیستانی رو بد اومدی چون این موارد بیشتر در مورد برادران بلوچ صادق است... از حیث نژاد پرستی و ... به حرفم نگاه نشه از این جهت عرض کردم که با توجه به اینکه کار دولتی و اینها به این بندگان خدا نمیدن و اکثرا هم تمایل به این کار ندارن و همانطور که جنابعالی فرمودید اکثرا درس نمیخونن و...شرایط برای اینها اینجور ایجاب میکنه کاری جز کار آزاد و قاچاق و خلاف نداشته باشند/[size=2] از قضا حقیر هم جنوب و شرقی و سیستانی هستم و این آماری که ما دادی برای حقیر غیر قابل هضم بود[/size]

عذرخواهی میکنم اگر از بحث خارج شدم
[/quote]

اگه نخواسته به قومی خاص تهمت زدم معذرت میخوام!
از اول هم گفتم منطقه جنوبشرق که اصطلاحا میشه سیستان و بلوچستان....

و تا حدودی استان هرمزگان و جنوب استان کرمان....
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='worior' timestamp='1401443700' post='381489']
حامد جان این متنی که نوشتی تناقضات جدی داره ،

صحبت در مورد جنگ بعنوان یک پاسخ به یک نیاز روحی کردید ، که از نبود معنویت بخاطر توسعه مدرنیت مادی حاصل شده ، و عرض من دقیقا در خلاف جمله شما بود نه در توصیفش از شکلی دیگر !

جنگ های پیش از مدرنیته رو چطور توصیف میکنید ؟ جنگ های درون جهان اسلام ؟! جنگ داخلی افغانستان میان افغانی ها و یا حرکت محمد بن عبدالوهاب ؟! جنگ های پروتستانی ؟ صلیبی و ..

صحبت همه اینها نه مدرنیت بوده ، نه مادیات و نه چیز دیگری جز دین ! بلکه صرفا جنگ هایی با ادعای بازسازی و اصلاح دینی اون در دورانی که هنوز مدرنیتی شکل نگرفته که بخواد از پسامدرنش بزنه به بیابان جنگ و خونریزی !

...

برخی چیز ها رو نمیشه ساده گفت چرا که دامنه پهن تفکرات متصل به اون حذف میشه ؛ اما برای توضح ؛

سابژه Subject رو در عمل ذهنیت ها ، مقاصد و اهداف پنهان درون فرد ، جمع ، ساختار ، متن یا نوشته ، خبر و ... تعریف کردن ،
آبژه Object رو هم شی ، ظاهر امر ، انچیزی که لمس و حس میشود ، دیده میشود ، صادر میشود و قابل بررسی یا تعیین مشخصات است ،

برای مثال

در متن فوق بحث جنگ میشود آبژه یعنی چیزی که ظهور و بروز یافته است و هدف از جنگ یا مقاصد پنهان آن "قدرت ، دین ، ثروت و ... " که از پس ظهور این جنگ برای طرفهای آن حاصل میشود یا عامل این جنگ میشود را " سابژکت " گفته شده است ،...
چون این دو با هم تفاوت های بسیاری دارند و ایضا فلسفه ، معناشناسی و دامنه فکری و نظری خاص ، معمولا از این عبارات برای رهایی از پرداختن به این حاشیه ها استفاده میشود ،..

که البته با همین گسترده کردن توصیف معانی توسط آقا حامد قضیه بدتر شد ،... icon_cheesygrin
[/quote]
البته قول دادم بحث را ادامه ندهم لذا فقط دو نکته می گویم بقیه بماند. ابراهیم جان اینقدر مستحکم به مقام رد رفتن کمی خلاف طبع علمی است.

نخست مشکل از رهیافت شما از ابژه و سوژه در متن شروع می شود که در توضیحات آخر نمایان شد. ابژه و سوژه در حوزه های مختلف معانی متفاوتی دارند (اگرچه تقارب معنایی وجود دارد ولی دقت معنی مهم تر است) که شما معنی دیگری را اخذ کردی.
ابژه به هیچ عنوان در نوشته من جنگ نیست و سوژه هم عامل بروز جنگ نیست. این قطعا یک انحراف واضح در دریافت معنی است.
توضیحش بماند که خیلی طولانی است. خلاصتا، سوژه انتزاعیات است و ابژه عینیات که هر دو ناظر به حیات روزمره بشر است.

نکته ی دوم، این متن برای تبیین علت جنگ سوریه نوشته نشد. برای این نوشته شد که تحلیل کند، چرا یک هلندی و ژاپنی از میان آن رفاه می رود در سوریه می جنگد. نگفتیم چرا جنگ شکل می گیرد که بخواهیم ما قبل مدرنیته را توضیح دهیم. گفتیم جنگ در جهان معاصر چه ابعاد و اثراتی دارد و هنوز هم می گویم پدیده ی جنگ برای انسان امروز یک نیاز است و این نافی نخواهد بود که برای انسان قدیم نیاز نبوده! بلکه هم شکل جنگ تغییر کرده، هم نوع نیاز و هم سبک پاسخ گویی که در مورد انسان امروزی توضیح داده شد. قطعا اشتراکاتی هم بین این موارد در قدیم و جدید وجود دارد.

بقیه موارد جای پاسخ گویی دارد، گو اینکه خیلی هایش ارتباط خاصی با مدعای من نداشت لیکن از حوصله ی خودم هم خارج است.
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Persian_ranger' timestamp='1401550938' post='381727']
آقا بچه شمالی ها هم میتونن وهابی شن؟ :straight:
[/quote]
اوون چی بوووووو ده !!!! raised_eyebrow

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Persian_ranger' timestamp='1401550938' post='381727']
آقا بچه شمالی ها هم میتونن وهابی شن؟ :straight:
[/quote]

یکیشون عراق ترکید که :)

تالش شماله دیگه درسته؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Persian_ranger' timestamp='1401559378' post='381764']
نمیدونم والله تالش شمال میشه؟؟ کجای شماله بریم اونجا!!
ما شمالِ شمالیم!!
[/quote]
تالش یکی از شهرستانهای استان گیلان است
سر شهید راه ازادی ، میرزاکوچک خان جنگلی در این منطقه بریده شد ،زمانی که حتی چیزی به اسم عربستان وجود نداشت .
با این حال یکی از اقوامی که به شاه اسماعیل صفوی در جنگ چالدران کمک کردند ، همین اقوام بودند .
منطقه سنی نشین است و متاسفانه بدلیل عدم توجه ، فعالیتهای وهابیت بشدت رواج داره ( خداوند خودش رحم کند )
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
اگر [color=#ff0000]ادمین محترم[/color] وقت اضافی دارند و یک سری به اینجا بزنند ، لطف کنند پستهای اضافه رو یه تاپیک مستقل بکنند تا همچنان تاپیک سوریه بمونه و تبدیل به تاپیک مشکلات کشور خودمون نشه .
ممنون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='anybody' timestamp='1401552866' post='381733']
آقا این بحثای تفرقه افکن رو نکنید لطفا.ایرانی ایرانیه.شیعه و سنی و مسیحی و زرتشتی و ... نداره.اگرم مشکلی هست که هست و خیلی هم هست برای همه است.کم و زیاد داره ولی اینجوری نیست که بگیم این کمبودها بخاطر دین و مذهب اون مردمه و حکومت نمیخواد بهشون برسه.بله از بی لیاقتی و بی کفایتی مدیرانه که اکثرا به فکر جیب و منافع شخصی هستن تا خدمت واقعی.اگر نبود که کشور این همه مشکلات نداشت.
یه درصدی اش هم به خود مردم مربوطه و درصدی هم به مسائل و مشکلات خارجی ها که بوجود آوردن و میارن.کلا جای بحثش اینجا که نیست.
[/quote]
با سلام
دوست من چند تا از مقامات دولت و یا فرماندهان نظامی از اقلیت مذهبی هستن ؟ جواب 0 .واقعیت اینه که ما مواقعی که به حضور مردم نیاز داریم همه فریاد ملیگرایی میزنن تلویزیون هی قومیتها رو نشون میده با بی حجابا مصاحبه میکنه اما وقتی کارمون تموم شد همه چی هم تموم میشه دیگه خودمونو که نباید گول بزنیم ما قومی شدیم که تحمل کسیرو که فکرش با ما فرق میکنه نداریم و با تمام قدرت باهاش برخورد میکنیم . آمریکا وقتی آمریکا شد که دست از نژادپرستی ور داشت و از تمام پتانسیلهاش استفاده کرد اما ما...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='keivan2' timestamp='1401526273' post='381625']
دا

باریکالله معلومه که نکته سنجی امیدوارم مسءولین عزیز کشورمان هم به این نکته پی ببرند.بله دوست عزیز این قشر کلا اینطوری اند نه در سوریه ایران خودمان هم همینطوری اند نه در انقلاب .......
پای قزوینه .مسءولین شما رو بخدا بیدار شید من بچه سیستان وبلوچستانم و با این قماش زندگی کردم دیر نشه بخدا اینها نقشه شون اینه که استان مارو سوریه دیگری کنند تیبهاشون همه وهابی مساجد ایا صوفیا ترکیه عقاید اهل سنت هم تقریبا همه سلفی
[/quote]
[quote name='senaps' timestamp='1401544262' post='381694']
چرا چرت و پرت میگی؟؟؟؟؟
8 سال جنگ رو سر ماها بود....
از هر 4 نفر کرد، 3 تاش مشکلات روانی و روحی داره به خاطر جنگ....
هیچ خونواده‌ای بدون جانباز و شهید نیست....
انواع و اقسام دردسر ها و بدبختی ها پیش اومد برای ماها....
شهرهامون یه پارک نداره.... مسئولینمون عموما غیر بومی هستن...
سه تا استان کرد نشین کشور با حدود 1.5 ملیون نفر جمعیت روی هم 1 بیمارستان درست حسابی دارن...
یه جاده درست حسابی نداریم....
کارخونه نداریم....
امکانات شهری نداریم....
کو کجاس این چیزایی که شما میگی؟؟؟؟
فک کردی اگر جمهوری اسلامی پول نفت و گازمون رو ببره و برا یکی دیگه خرج کنه که اون یکی دیگه کارش بشه صب تا شب تیکه انداختن به ماها! و تعیین تکلیف برا ماها و مبارزه با فرهنگ و تاریخ و سنتهامون، و عربستان یا هر کس دیگه‌ای بیاد همینجوری پول بده که موضع بیطرف داشته باشیم به نظام و بهمون کمک بکنه واسه خودمون زندگی دست و پا بکنیم، بهش جواب رد میدیم؟؟؟؟ رد بدیم که چی بشه؟ که باز چارتا بچه تهرون! با پول ما امکانات شهری براشون ساخته بشه و استفاده بکنن و به ما بخندن؟؟؟؟
برو بابا....

همین مسئله تو همون بلوچستانش هم هست...
دولت کدوم خدمات رو اونجا ارائه داره که حالا انتظار داره بلوچا واسش سر و دست بشکنن؟ هان؟؟ نباید یه چیزی بدی که یه چیزی بگیری؟؟؟
[/quote]
[quote name='TALASH' timestamp='1401548315' post='381710']
من خودم بچه جنوبشرقم!

اونجاها اگه دولت بهشون خدمت نمیکنه اونها هم خدمتی به این مملکت نمیکنن جز قاچاق و تریاک....

همشهریهای بنده از وسط کوه و کمر شدن استاد دانشگاه هاروارد! از وسط دشت و بیابون خونه عشایری شدن قاسم سلیمانی ها!

کسی که نه درس میخونه نه سربازی میره نه کار میکنه فقط و فقط فکرش دنبال قاچاقه رو توقع داری چکار واسشون کرد؟؟؟

متاسفانه این تفکر داره استان مارو هم آلوده میکنه و روز به روز تعداد وهابی ها و بهایی های جیره خور رو بیشتر میکنه...
[/quote]
[quote name='senaps' timestamp='1401550618' post='381725']
چه جالب....
ما هم میخوایم....
[/quote]
[quote name='soldier' timestamp='1401552754' post='381732']
جاااااااااااااااان؟؟؟ عجب..غیب میگی برادر..اینجور که شما میفرمایید پس سیستانی ها 90% بی سواد و بیکار و قاچاق چی هستند درست نیست برادر عزیزم اینجوری یک قومیت رو مورد خطاب قرار بدید/ در رابطه با کلیت حرفتون که فقر فرهنگی و اقتصادی باعث این کار میشه موافقم و کاملا درست میفرمایید منتها سیستانی رو بد اومدی چون این موارد بیشتر در مورد برادران بلوچ صادق است... از حیث نژاد پرستی و ... به حرفم نگاه نشه از این جهت عرض کردم که با توجه به اینکه کار دولتی و اینها به این بندگان خدا نمیدن و اکثرا هم تمایل به این کار ندارن و همانطور که جناب.......
[/quote]
[quote name='anybody' timestamp='1401552866' post='381733']
[b]آقا این بحثای تفرقه افکن رو نکنید لطفا.ایرانی ایرانیه.شیعه و سنی و مسیحی و زرتشتی [/b]و ... نداره.[b]اگرم مشکلی هست که هست و خیلی هم هست برای همه است.[/b]کم و زیاد داره ولی اینجوری نیست که بگیم این کمبودها بخاطر دین و مذهب اون مردمه و حکومت نمیخواد بهشون برسه.بله از بی لیاقتی و بی کفایتی مدیرانه که اکثرا به فکر جیب و منافع شخصی هستن تا خدمت واقعی.اگر نبود که کشور این همه مشکلات نداشت.
[/quote]
این مسائل جاش اینجا نیست [size=5][b]ولی[/b][/size] چون گفته شد لازمه که یه گریزی به این مطلب زده بشه تا ابتر رها نشه
اولا اوون بنده ی خدایی که (keivan2) این مطلب رو شروع کرد ، اصلا قصدش توهین و .... به قشر خاصی نبود ، بلکه متناسب با محیط زندگیه خودش و مسائلی که باهاش درگیره و به عینه میبینه و اوون یه عده ای رو گفت که فارغ از سیستانی یا بلوچ بودنشون ( میتونه هر کس دیگه هم باشه ) داره یه سری حرکاتی اوونور میزنن و قاچاقو و وهابی گریو ....انجام میدنن و ایشون از روی نگرانی برای کشورش گفته و بله این ها واقعیاته و بر کسی پوشیده نیست ، چون همه داریم توو یه کشور زندگی میکنیم و به هم آگاهیم ، حالا چه از طریق روابط یا مسئولان یا خانواده و یا دوست و ... و بالاخره اطلاعات در دسترس همه قرار میگیره . که اخیرا هم مسئولین به قول خودمون به دم دم افتادن که یکاری واسه وضع اوون سمت بکنن .
ولی دوستان انگاری که دل پری دارن در حد انفجار و البته بد هم نیست و بد هم نشد چون میشه از لابلای صحبت هاشون [b]عقاید و طرز فکرشوون[/b] رو خوند و متوجه شد.
در جواب keivan2 باید بگم برادر من اینها همه درست ولی فکر نکن که اطلاعات ایران بیکار نشسته و ....... همه ی چیزها گفتنی نیست.
همه ی ما ، همه ی ایرانی ها به فراخور زمان و موقعیت و مکانشون برای کشور جانفشانی کردن و وقتش که رسیده تا پای جون رفتن و جووون دادن و [b]ولی ولی ولی[/b] آیا جوون دادن ، خوون دادن که در عوض جاهی مقامی دنیایی به هم بزنن و یا مدعی بشن ؟؟ [b]یا[/b] اینکه خونشون رو در راه خدا دادند و با خدا معامله کردند؟؟؟؟؟ که عزیزان میفرمایند ما پارک نداریم فلان نیست بهمان نیست اینور کشور اینجور اوونور کشور اوونجور ؟؟؟؟؟؟ من خودم بچه شمالم و همه ی اینها رو درک میکنم وبله شمالی ها هم به مانند همه ی ایرانی ها کشته و ... دادند و اینجا هم هر خانواده ای عزیز رو از دست داده و یا تووو فامیل داره مثل همه ی ایرانی ها ؛ ولی آیا باید منم این طرز فکر رو داشته باشم ؟؟؟؟
بله بر کسی پوشیده نیست ؛ این همه بی لیاقتی و بی کفایتی مسئولان و فقط خودبین هایشان و دزدی ها . و بله و صد البته که مناطقی که در دوران جنگ در خط مرزی بودند و فداکاری های بی نظیری کردند که قلم هم از گفتنشان ناتوانه . ولی برادر ، این سنت الهییه که [b]خدا سرنوشت قومی رو عوض نمیکنه مگر اینکه خودشون بخوان و دست بکار بشن[/b] ....
این هایی که وارد دولت میشن ، داخل شورای شهرها و .... کی هستند ؟؟؟؟ آیا غیر از خود همین مردم خودمون کسی دیگه هست یا همین خودمانیم ؟؟؟ تا وقتی که خودمون و روش فکرمون رو اصلاح نکینم چیزی درست نمیشه و شما از همین مسائل خرد که همه روزه در اجتماع و بین خودمون و بین مردم میبینیم میشه متوجه شد که همین آقایی که ( از باب مثال )اندازه ی 100 تک تومن کم فروشی میکنه پس فردا پست و مقامی بدست بیاره مطمئنا بیشتر دزدی میکنه و آشنا بازی و .....
[b]اگه اشتباه نکم پیامبر (ص) فرمودند: من از فقر امتم بعد ازخودم بیمناکم[/b] ...
بله فقر مشکلات زیادی به دنبالش میاره .... ولی نه برای همه .
[b]انسان [u]فطرتش[/u] باید پاک باشه[/b] و از این دست انسان ها هم کم نیستند در کشورمون که صورتشون رو با سیلی سرخ میکنن و با تمام کمبود ها و رنج هایی که میکشن هیچ وقت [b]خداشون[/b] رو تنها نمیذارن ( توجه کنید نگفتم کشورشوون رو) و همیشه سر آرمانشون با خدا برای پیشرفت کشورشون هستند .
بعضی از دوستان به شوخی میگن اقا منم میشه وهابی بشم بخاطره ...؟؟؟ ولله گفتنش به شوخی هم شرم داره چه برسه به جدی ... ولله من بمیرم بهتره تا اینکه بخوام بخاطر پول از حق بگذرم ...
و اگه روزی قراره اینطور بشم ، زودترش مرگمو از خدا میخام .....

این خاک حرمت داره و کلللی خوون پاش رفته و فقط یه قشر خاص نبوده که ایثار کرده ، و حالا ما میراث دار ایثاری به [b]بلندای تاریخیم[/b] .
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
داعش شهرک بصیره در استان دیرالزور رو طی درگیریهای شدید با جبهه النصره تصرف کرد.
داعش با توپخونه داره شحیل رو می زنه ، شحیل پایگاه مهم جبهه النصره هست.
[url="http://uplod.ir/2fi0u20ds7oc/10377468_235239376673241_5093958880664023724_n.jpg.htm"][img]http://s6.uplod.ir/i/00368/2fi0u20ds7oc_t.jpg[/img][/url]

درگیریهای شدید در منطقه "بساتین الزور" که باغستانهای بین کفربطنا،جسرین و ملیحه رو شامل میشه الان در جریان هست.
[url="http://uplod.ir/61cp2227i76q/10435095_235219793341866_3725756569871594397_n.jpg.htm"][img]http://s6.uplod.ir/i/00368/61cp2227i76q_t.jpg[/img][/url]
[URL=http://uplod.ir/6idy2lras6z0/1-660841-598x330.jpg.htm][IMG]http://s6.uplod.ir/i/00368/6idy2lras6z0_t.jpg[/IMG][/URL]

استان قنیطره ، کوچکترین استان سوریه هم مرز با فلسطین و جولان اشغال شده توسط اسرائیل.
امروز درگیری در قحطانیه و صمدانیه شرقی گزارش شده.
[url="http://uplod.ir/hjzrh4m6lvwk/74375911611921553924.jpg.htm"][img]http://s6.uplod.ir/i/00368/hjzrh4m6lvwk_t.jpg[/img][/url]

[b]منبع پیج تحولات سوریه و الحدث نیوز[/b] ویرایش شده در توسط A7Up
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.