death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

سوالی که پیش میاد اینه که، وقتی در جایی فرزندان معاویه و یزید شیعیان علی (ع) رو محاصره کردن و به خونشون تشنه هستن، پیاده روی میلیونی اربعین چقدر میتونه معنا داشته باشه؟ اصلا فلسفه پیاده روی اربعین و عزاداری امام حسین چیه؟ غیر از اینه که پیامی رو که امام حسین میخواست برسونه خوب بفهمیم؟ 

فکر کنید 1 درصد هم نه، 0.1 درصد از این جمعیت میرفتن برای دفاع از نبل و زهرا، میشه حدود 20000 نفر!

اصلا قصد شعار و این حرف ها رو ندارم، ولی اگر فقط یکم فکر کنیم که امام حسین چرا قیام کرد، شاید، فقط شاید به این نتیجه برسیم که با پای برهنه رفتن به سمت حرم امام حسین (ع) بیشتر موجب رضایت ایشون هست یا کمک به شیعیانی که 2 سال هست محاصره هستند و دقیقا نوادگان همون کسایی که فاجعه کربلا رو رقم زدند میخوان همون سناریو رو دوباره پیاده بکنن.

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب era_923

مسئله آگاهی و آموزش هستش

آگاهی از اینکه اگر عملی انجام ندهیم تعداد زیادی انسان کشته میشوند

برداشت جنابعالی از خواندن روزانه خبرگزاری های ایرانی در مورد سوریه چیست باور بفرمایید اگر با اتکا به خبرگزاری ها داخلی باشد الان چندتا مگس (انسان هم نه ) دور بر نبل و زهرا در گردش هستند که ارتش قدرتمند سوریه چنان لهشون کرده که تا هزار سال دیگر هم به اون منطقه نمی آیند

حالا برای روشن سازی اخبار رو میزارم

از تاریخ 93/09/04 کلا دوتا خبر از نبل و زهرا هستش

اولی برای تاریخ 5 هستش

عقب‌نشینی تروریست‌ها مقابل مقاومت مردمی نبل ‌و الزهراء/آزادی مناطق جدید در حلب

بخشی از محتوای خبر اینگونه میگه مخالفین هیچی که پیشرفت نداشتن نزدیکه که کل استان حلب رو هم از دست بدند

این گزارش‌ها خاطر نشان می‌کنند که کمیته‌های دفاع مردمی نبل و الزهراء با زمین‌گیر کردن تروریست‌های تکفیری کنترل این محور را در دست گرفتند و همین موجب شده تا این تروریست‌ها حملات خود را بر محور شرقی متمرکز کنند، تا شاید از این محور امکان نفوذ به داخل نبل و الزهراء را بیابند، در حالی‌که هرچه از روزهای درگیری در محورهای این دو شهرک می‌گذرد، کمیته‌های دفاع مردمی نبل و الزهراء بر میدان مسلط شده و ابتکار عمل را در دست می‌گیرند، به گونه‌ای که هم اکنون موفق به تحمیل معادله ترس بین خود و گروهک‌های تروریستی تکفیری شوند.

دومی برای تاریخ هشتم

ادامه ناکامی تکفیری‌ها در نبل‌و‌الزهراء/هلاکت4 سرکرده تکفیری/شکست‌ داعش در عین‌العرب+نقشه

بخشی از خبر

به این ترتیب کمیته‌های دفاع مردمی نبل و الزهراء موفق شدند، اراضی زراعی مابین این دو شهرک و شهرک‌های همجوار مهیر و بیانون و الطاموره و المقالع را که گروهک‌های تروریستی تکفیری بر آنها تسلط داشتند، آزاد ساخته و کنترل آنها را در دست گیرند.

---------------------------------------------------------

بنظرتون همچین قدرتی که هیچ شکست نخورده تازه مناطق مخالفین را هم گرفتند به کمک احتیاج دارند؟

توی همین مدت چهار خبر از کوبانی بود البته برادران کرد ما برای ما عزیز هستند ولی حداقل انصاف رو رعایت نکردند

این از آگاهی مردم

بخش آموزش هم که امثال جناب شیرازی زحمتش را دارند میکشند

بعدا حتما انتظار دارید مردم حضور میلیونی بهم برسانند؟

همه اینها که گفتی زد گرامی منبع حساب نمیشن. البته فشار اقتصادی و..... به کنار.

جناب اسد و حسنی مبارک در یک حیطه از وضعیت فشار روحی و سیاسی بودن ولی چرا حسنی مبارک کنار کشید و اسد اینکارو نکرد؟ اسد شد عامل بدبختی و سرنگونی بالای سیصد هزار نفر آدم! داعش-النصره و ............. هزار کوفت دیگه، در حالیکه اگر کنار میکشید نهایت وضعیت امروز سوریه میشد لیبی که واقعاً هم اینطور نمیشد(نهایت مثل مصر). امروز اگر داعش نصف سوریه رو گرفته اگر از ارتشیان سوریه کشته میشن-اگر از مخالفین کشته میشن. از دید خداوند(اگر اعتقاد دارد) فک نکنم جناب اسد بیگناه باشه اونجور که دوستان تحویلش میگیرن و براش شادمانی میکنن. اینها رو جدا از مسائل سیاسی اسد مترسک گفتم.

با فرض اینکه اسد بمونه و کلیه مخالفین شکست بخورن(مخالفین سوری):

1-سوریه تلی از خاکستر چگونه ساخته خواهد شد؟

2-مشروعیت خارجی سوریه؟

3-وضعیت بین المللی سوریه؟

چجور این پازلها کنار هم جور در میان؟ تنها راهش کناره گیری اسد-تسلیم مخالفین-رفع تحریمهای خارجی-حکومت ائتلافی مثل عراق.

غیر از این این جنگ ادامه پیدا میکنه تا سرنگونی اسد یا مخالفین(از بین مردم هستن) و نابودی کلهم سوریه!

تنها دلیلی که امروز اسد رو از بین چندین جنایتکار فعلاً مخفی کرده جنایتهای فجیع داعش-النصره هست. یجورایی داعش به نفع اسد کار کرد! وضعیت سوریه وضعیت عراق هست و باید حکومت ائتلافی شکل بگیرد.

جناب nepton

لیبی که قذافی سریع سقوط کرد اونجا چرا هنوز سامان ندارد ؟

یعنی اسد میکشید کنار

مشکل حل بود ؟

کمک ما به رژیم سوریه هم دردی از اون دوا نمیکنه. مسئله سوریه باید داخلی و بین مخالفین و اسد حل بشه و یک حکومت ائتلافی و مستقل که بتونه روی پای خودش وایسه و از دیگران برای حفظ خودش کمک نخواد، تشکیل بشه.

الان لیبی که به امان خداست حل شد مگه ؟

بنظرتون مشکل از جای دیگه نیست ؟

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز جسارت حقیر رو ببخشید

واقعا قصد بنده بی ادبی به شما بزرگوار نیست خدای نکرده

اما یک حرفی ته گلوم گیر کرده:

برادر من اولا مبارزه و جهاد لیاقت می خواد که خیلی ها ندارن

جرات و شهامت میخواد که خیلی ها ندارن

الان خود من

اگر کسی بهم بگه تو که دم از شیعیان نبل میزنی چرا نمیری به کمکشون

سن بالا

تن بیمار

مسولیت خانواده و .....هزارتا چیز دیگه رو بهانه میکنم

که شاید خیلیش راست باشه خیلی هم بهانه

اما برادر من لاقل اونهایی که رفتن حرم آقام امام حسین اونقدر جرات و شرافت داشتن که میدونن هر لحظه احتمال داره یک بمب منفجر بشه

زامبی های داعش حمله کنن و هزار تا چیز دیگه...............................اما عشق امام حسین کشیده و بردتشون

اما امثال خودم که به مقام و منصب دل خوش کردیم

به لذایذ دنیوی دل خوش کردیم

نمیخواهیم و نمیتونیم بریم پای پیاده به پا بوسی سرور و سالار شهیدان

چون

لیاقت میخواهد برادر لیاقت.................

آری ای برادرم ای جان من،، من و شما در خانه و محل کارمان در جای گرم و نرمی نشسته ایم و میگوییم لنگش کن

غافلیم که اگر به کمک و جهاد وجنگ باشد اول باید از خودمان شروع کنیم.

امیدوارم سخنان نسنجیده حقیر شما را نیازرده باشد

و به حساب دردل یک دوست بگذارید.

با احترام

کوچک شما"

برادر من، مگر فقط به جرئت و شجاعت هست؟ مگر اون داعشیا شجاعت ندارن که خودشون رو منفجر میکنن؟ اصلا بحث سر این نیست. 

در ضمن من هم ننشستم بیرون گود که بگم لنگش کن، مگر من خودم بدم میاد که پیاده برم کربلا؟ فکر میکنید واقعا جرئتش نیست؟ به خدا قسم اینطور نیست.

حرف من خطاب به بقیه نیود فقط، خودم هم شاملش میشدم و میشم، اگه اگر اینجور نیود الان منم باید در سوریه میبودم نه ایران.

حرف من این هست که چرا یک حرکتی انجام نمیشه برای این دو شهر مظلوم؟ اینقدر تبلیغات برای زیارت چند میلیونی اربعین، ولی اکثریت شیعیان اصلا خبر ندارن چی داره میگذره توی نبل و الزهرا. شما میگی ما لیاقت نداشتیم که توی پیاده روی اربعین باشم، من میگم شایدم لیاقت نداشتیم که برای شیعیان مظلوم این دو شهر در مقابل یزیدیان زمان بجنگیم، این هم هست. من که خدای نکرده با زیارت امام حسین مشکلی ندارم، حرفم این بود که ای کاش یک تلاشی صورت میگرفت برای هدایت بخش خیلی خیلی کوچکی از این خیل عظیم برای یاری شیعیان این دو شهر. همین صدا و سیمای خودمون چقدر اطلاع رسانی کرده در این زمینه؟ از کجا معلوم اگر اطلاع رسانی خیلی بهتر صورت میگرفت، شاید جمعیت زیادی داوطلب میشدن که برن سوریه.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کسی که نابودی کشورش و کشته شدن مردمش رو به منافع خودش ترجیح بده و داعش و النصره بشه منجی رسانه ایش به سگ شیطان هم شرف نداره عزیز. همین چند مدت پیش بود که کلی زن و بچه در یک بمباران هوایی تلف شدن. اگر کلیه افراد درگیر در این جنگ داخلی رو مقصر این مسئله بدونیم سهم جاب اسد سهم قابل توجهی خواهد بود.

بی شرف باشی ولی برای کشورت کار کنی معنی واقعی شرف هست.

کمک ما به رژیم سوریه هم دردی از اون دوا نمیکنه. مسئله سوریه باید داخلی و بین مخالفین و اسد حل بشه و یک حکومت ائتلافی و مستقل که بتونه روی پای خودش وایسه و از دیگران برای حفظ خودش کمک نخواد، تشکیل بشه.

برادر عزيز سوريه يا فلسطين يا لبنان يا عراق مرزهاي سياسي ايران هستند

اگر ايران در سوريه و فلسطين و... با لاشخورها مبارزه نكنه ، بايد وسط ايران با اونا روبرو بشه

اين يك استراتژي بسيار مهم هست 

اسد و اردوغان و .... بايد در صفحه شطرنج ايران بازي كنن

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همه اینها که گفتی زد گرامی منبع حساب نمیشن. البته فشار اقتصادی و..... به کنار.

جناب اسد و حسنی مبارک در یک حیطه از وضعیت فشار روحی و سیاسی بودن ولی چرا حسنی مبارک کنار کشید و اسد اینکارو نکرد؟ اسد شد عامل بدبختی و سرنگونی بالای سیصد هزار نفر آدم! داعش-النصره و ............. هزار کوفت دیگه، در حالیکه اگر کنار میکشید نهایت وضعیت امروز سوریه میشد لیبی که واقعاً هم اینطور نمیشد(نهایت مثل مصر). امروز اگر داعش نصف سوریه رو گرفته اگر از ارتشیان سوریه کشته میشن-اگر از مخالفین کشته میشن. از دید خداوند(اگر اعتقاد دارد) فک نکنم جناب اسد بیگناه باشه اونجور که دوستان تحویلش میگیرن و براش شادمانی میکنن. اینها رو جدا از مسائل سیاسی اسد مترسک گفتم.

با فرض اینکه اسد بمونه و کلیه مخالفین شکست بخورن(مخالفین سوری):

1-سوریه تلی از خاکستر چگونه ساخته خواهد شد؟

2-مشروعیت خارجی سوریه؟

3-وضعیت بین المللی سوریه؟

چجور این پازلها کنار هم جور در میان؟ تنها راهش کناره گیری اسد-تسلیم مخالفین-رفع تحریمهای خارجی-حکومت ائتلافی مثل عراق.

غیر از این این جنگ ادامه پیدا میکنه تا سرنگونی اسد یا مخالفین(از بین مردم هستن) و نابودی کلهم سوریه!

تنها دلیلی که امروز اسد رو از بین چندین جنایتکار فعلاً مخفی کرده جنایتهای فجیع داعش-النصره هست. یجورایی داعش به نفع اسد کار کرد! وضعیت سوریه وضعیت عراق هست و باید حکومت ائتلافی شکل بگیرد.

با سلام خدمت همه دوستان گرامی

خاطرات هیلاری کلینتون

کلینتون درباره سقوط "حسنی مبارک” دیکاتور مصر هم نوشته است که رئیس جمهور مصر به مدت ۲۰ سال دوست شخصی اش بوده است. خانم کلینتون می خواسته در روزهای بهار عربی در کنار رهبر سابق مصر بایستد ولی این امر با سیاست های کاخ سفید مغایرت داشته است و کلینتون بحث درباره مبارک را به تیم جوان اوباما باخت و رئیس جمهور آمریکا خواستار کناره گیری "حسنی مبارک” از قدرت شد.

کلینتون همچنین خواهان ارسال سلاح فراوان به شورشیان سوری شده که در مقابل "بشار اسد” به جنگند. او در خاطراتش می نویسد: «هیچ کس دوست ندارد در بحث بازنده باشد ولی اجرای این امر وابسته به تصمیم رئیس جمهوری بود و من به تصمیم او احترام می گذارم». کلینتون همچنین از حمایتش از تصمیم "جورج دبلیو بوش” به حمله آمریکا به عراق دفاع کرده است.

لینک منبع : http://khordadnews.ir/news/65556

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام به برادران

در مورد نبل و زهرا و موضوع کمک نکردن شیعیان و زیر سوال بردن پیاده روی اربعین نظر حقیر اینه که با توجه به سیاست گزاری کلی  و اشراف اطلاعاتی واشراف  سیاسی و 

همچنین دسترسی اطلاعاتی که رهبری دارن باید گوش به فرمان بود.

در این مورد بنده نکاتی رو عرض میکنم

1- ممکن است فعالیت ها و تلاش های زیادی در جریان باشه اما ما ندونیم در رابطه با رفع محاصره

2- ورود ایران و نیروهای ایرانی به صورت آشکار میتونه اجازه ورود کشور هایی مثل ترکیه و اردن و رژیم اسراییل بده و یه دام باشه برای ایران.

3- ممکنه این سلسله حملات دامی باشه برای دخالت و تلاش ارتش و حزب الله  برای رفع محاصره از طرف جبهه شیخ نجار

4- مطمئنا کسانی که الان در راس امور هستند اشراف زیادی دارن به مسائل و از هیچ تلاشی کوتاهی نمی کنن پس ما باید گوش به فرمان باشیم.

الهم عجل لولیک الفرج

ویرایش شده در توسط aalipoor
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام به برادران

در مورد نبل و زهرا و موضوع کمک نکردن شیعیان و زیر سوال بردن پیاده روی اربعین نظر حقیر اینه که با توجه به سیاست گزاری کلی  و اشراف اطلاعاتی واشراف  سیاسی و 

همچنین دسترسی اطلاعاتی که رهبری دارن باید گوش به فرمان بود.

در این مورد بنده نکاتی رو عرض میکنم

1- ممکن است فعالیت ها و تلاش های زیادی در جریان باشه اما ما ندونیم در رابطه با رفع محاصره

2- ورود ایران و نیروهای ایرانی به صورت آشکار میتونه اجازه ورود کشور هایی مثل ترکیه و اردن و رژیم اسراییل بده و یه دام باشه برای ایران.

3- ممکنه این سلسله حملات دامی باشه برای دخالت و تلاش ارتش و حزب الله  برای رفع محاصره از طرف جبهه شیخ نجار

4- مطمئنا کسانی که الان در راس امور هستند اشراف زیادی دارن به مسائل و از هیچ تلاشی کوتاهی نمی کنن پس ما باید گوش به فرمان باشیم.

الهم عجل لولیک الفرج

1-فعالیت های سپاه رو در حندرات میشه مشاهده کرد. یارو قاچاقچی مواد مخدر بوده. 7 سال حبس خورده بهش گفتن بیا برو سوریه بجنگ بهت پولم میدیم...فاطمیون خیلی گلن و شجاع. ولی اکثرا دو هفته بیشتر آموزش ندیدن تو سوریه . طرف مقابل چچنی های کارکشته و ازبک های حرفه ای +نیروهای القاعده که سالهاست دارن میجنگن. تعداد شهدای پاکستانی که تو حندرات و سیفات شهید شدن واقعا زیاده.جای تعجب داره.

2-این حرفها بهونست. موشک تاو رو دلارش رو عمه من که نمیده؟خوب مشخصه عربستان و ترکیه نیرو نمی فرستن چون نیازی به فرستادن نیرو نیست. مسلحین به اندازه کافی نیرو دارن.آموزش و تجهیز اینها کافیه.

3-اصلا پیشروی از سمت سیفات و حندرات برای چی هست؟ برای شکستن محاصره دیگه!...نرفتن اونجا بشیین اتراق کنن که!

4-شک دارم تو این موضوع. صدا و سیما نگران مردم فرگوسن امریکاست  شهادت اسماعیل حیدری نشون میده نباید زیادی فرماندهان سپاه رو دست بالا گرفت.

بابا نخواستیم نیرو بفرستین...پوشش خبری که میشه بدین؟ ...تو غزه یکی کشته میشه اینجا کفن پوشها می ریزن تو خیابون . جمعه تظاهرات در سراسر کشور...مردم نبل و زهرا چرا باید بایکوت خبری باشن از طرف ما؟؟؟؟

• Upvote 12
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه دشمن تو لونش نزنی باید تو خونت بزنیش.
بارها گفته شده که ما خاکریزمون بردیم دم مرزهای دشمن
الان هم داریم از خاکریزمون دفاع میکنیم همه این کارهای اونا هم برای
اینه که خاکریز ما رو برگردونن تو مرزهای خودمون .
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بر فراز حلب به پرواز در آمده امروز.

هر وقت این پرواز می کنه روزهای بعدش خبر خوب میاد از حلب.

نوعش چیه؟ چندبار قبل از عملیاتهای بزرگ ارتش این اومده تو آسمون حلب.

0ksmtfmo0mmej8gxd2xw.jpg
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آقا جان از کی تا حالا ویکی پدیای فارسی که دست یک سری ضد مذهب ودینه شده مرجع روایات صحیح؟

این روایات که یک مقدار هم مشهوره در بین عوام خیلی اشکال داره. کاش سید بزرگوار بیاد و یه توضیحاتی برای ما بده. Sedmammad @

اصل قضیه این بوده که امام حسین علیه السلام به حضرت مسلم به عنوان دستور فرموده بودند تو ابتدا به جنگ با آنها نکن مگر اینکه دستور من برسد. حضرت مسلم هم از این جهت اقدام نکردند که هنوز ابن زیاد ملعون شروع به جنگ نکرده بود و این بازدید از خانه هانی در ابتدای ورودش به کوفه بود.

دوستان گرامی، ما اصلا در فقه شیعه بحث مفصل داریم با عنوان «تترس» که اگر سپاه دشمن سپر انسانی درست کرد از مسلمانان و شیعیان و ... اجازه جنگ داریم (با ملاحظاتش البته) ولو اینکه به کشته شدن آن سپر انسانی بینجامد.

پس خوبه که مواظب باشیم خودمون حکم برای اسلام صادر نکنیم، سلیقه ما با وجودیکه محترمه، معیار اسلام نیست.

خدا اجرت بده
هم راحتمون کردی و هم یک چیزی یاد گرفتیم

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اما در مورد بمباران ها و کشتار غیرنظامی.

اولا اگر قرار بود بدون ملاحظه بمباران بشه و واقعا ملاحظه نشه الان خیلی شهرها و محله ها که برای فتحش کلی شهید میدیم فتح شده بود.

برای ارتش بشار اسد که داره از طرف ایران و روسیه پشتیبانی تسلیحاتی میشه ویران کردن محله هایی که توش تروریست مستقره کاری نداره.

پلن بندی و منطقه بندی شهر بزرگی مثل حلب و بمبارانهای تخریبی از یه طرف تا اونطرف شهر همین الان برای بشار سخت نیست...

از طرفی وقتی تو بعضی محلات سوریه جلو چشم همه سرباز رو که هرچه باشد باید بهش احترام گذاشت(حتی اگر محکوم به اعدام باشه)گردن میزنند و مردم هلهله میکنند و سنگ میزنند و بزرگان قبائل نامه مینویسند که تا آخر واستادیم و... همین قدر هم که بشار بهشون رحم میکنه و از یه طرف شروع نمیکنه شخم زدن خودش خیلیه...

elyass عزیز

با شما کاملا موافقم. 

امیدوارم پست شما حسن ختام این بحث باشد و مخالفین، ضمن توجه ، ساز نامعقول را ادامه ندهند.

اکر بنده جریان مسلم را نقل کردم، در جواب بعضی از دوستان بود که احساساتی شده بودند و می گفتند مخالفین بشار را باید از دم قتل عام کرد.

وگرنه اخبارموثقی که بنده دارم همین است که شما هم فرمودید

خدا حفظت کند

ویرایش شده در توسط molahosein
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خدمت اون دسته از برادران گل که بین حقانیت خودمون بشار و عربستان و قطر و ترکیه و اسراییلو و باقی دو دل شدن عرض کنم کلیپی هست از سردار شهید حاج اسماعیل حیدری که داره در مورد جبهه حق و باطل مصاحبه میکنه توصیه میکنم اون کلیپو ببنید تو اپارات هست ویرایش شده در توسط bahman1368
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پیشروی ارتش سوریه در حومه درعا

منابع سوری از ادامه پیشروی های ارتش سوریه در حومه درعا و گلوله باران توپخانه ای مواضع گروههای مسلح در القلمون خبر دادند.

منابع سوری همچنین  از ادامه پیشروی های ارتش سوریه در شیخ مسکین در حومه درعا خبر دادند.
این منابع بیان کردند: ارتش سوریه پیشروی های چشمگیری در منطقه شرقی تا اتوبان قدیم درعا داشته است.
در القلمون جنگنده های ارتش سوریه سلسله حملاتی علیه مراکز گروههای مسلح انجام دادند و توپخانه ارتش سوریه مراکز گروههای مسلح را در این منطقه گلوله باران کرد.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بهانه ای شد

برای ترکیه نجس که بخواد بگه بزرگتر منطقه منم.

برای ترکیه نجس تا علوی و شیعه بکشه

برای ترکیه نجس تا بخئواد به خیال خودش تو منطقه حریف ایران بشه

مشکل ترکیه با سوریه بیش از این مسائل است در زمان حافظ با حمایت از کرد های معارض ترکیه (که حتی در یک مرحله به تهدید ترک ها به جنگ و عقب کشیدن حافظ منجر شد) ، یک کینه ای به دل ترک ها مانده که خوب الان دارن برای پسرش بشار جبران میکنن

به قول معروف اگر یکی بزنی یکی میخوری این مثل دیروز و امروز ترکیه و سوریه است ، دیروز سوریه زده و ترکیه خورده حالا امروز ترکیه داره میزنه و سوریه داره میخوره

• Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.