death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

بسم الله الرحمن الرحیم

سقوط وادی الضیف و حامدیه و سرنوشت نا معلوم دهها نیروی ارتش .(احتمالا یا اسیر میشن یا فرار می کنن به روستاهای اطراف و بعدش خودشون رو می رسون حماه یا کشته میشن)

نیروهای جبهه النصره و احرار الشام که وادی الضیف و معره النعمان حمله کردن خیلی زیاد بودن.

حداکثر 20 تا زرهی غنیمت می گیرن و گرفتن.خیلی از زرهی های ارتش با موشک تاو نابود شد رفت.

http://8pic.ir/images/bxnbpo6cfusphrnyef9t.jpg

نیروهای ارتش هم فرار کردن و از هم پاشیدن. یه ده بیست تایی هم اسیر شدن .

بدین ترتیب مخالفین بر اتوبان حماه-حلب که از خان شیخون تا خان عسل(نزدیک اورم الکبری) به طور کامل سیطره پیدا می کنن.

ارتش الان از طریق حماه-سلمیه-صبوره-شیخ هلال- اثریا-خناصر-سفیره-حلب به حلب وصله. راه طولانی تره و باریک تره.

این همه نیروی مهاجم در معر النعمان الان هدف بعدیشون چی میشه؟

احتمال زیاد میان جبهه حریتان در شمال حلب تا جلوی پیشروی ارتش رو بگیرن.ارتش در شمال حلب هم داره مخالفین رو محاصره می کنه هم میخواد بره سمت زهرا نیرو هوایی هم هویجه و اون همه تانک النصره اصلا نمی بینه که بزنه.

ولی می تونه هدف بعدیشون ، اریحا ،مورک یا حمله به خناصر هم باشه که البته بعیده.

به نقل از پیچ تحولات سوریه

----------------------------------------------

یک سئوال از بزرگواران داشتم

بشرط صحت و سلامت سرهنگ سهیل حسن

آیا کاری از دست ایشان برمیامد ؟

ویرایش شده در توسط ahmad1361
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

idlib_marat_2.jpg

تعداد نفرات نیروهای ارتش در 2 پادگان  حامديه و وادي الضيف و مناطق اطرافش چند نفره؟

تو این نقشه چند تا  شهرک و روستا هم هست که در کنترل دولته. در صورت سقوط تکلیف اونها چی میشه؟ علوی اند؟ مسیحی اند ؟ سنی طرفدار دولت اند؟ چی ممکنه به سرشون بیاد؟

---------------------------------------------------

سقوط وادی الضیف و حامدیه و سرنوشت نا معلوم دهها نیروی ارتش .(احتمالا یا اسیر میشن یا فرار می کنن به روستاهای اطراف و بعدش خودشون رو می رسون حماه یا کشته میشن)

الان حامدیه هم سقوط کرد؟

ویرایش شده در توسط Royal_falcon

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

گفته میشه تعداد نیروها جمعا 1500 نفر بوده . اون روستاها هم فکر نمیکنم هیچکدوم شیعه نشین یا مسیحی نشین باشن .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گویا حامدیه هم سقوط کرده.

البته با توجه به محاصره بودن این دو پایگاه بعیده که بحث عقب نشینی از وادی الضیف به حامدیه از ابتدا صحت داشته. ویرایش شده در توسط GRIPEN

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

چند وقتی بود میخواستم حالم رو از وضعیت سوریه بیان کنم

این تصویر فکر کنم گویاست

وضعیت طوریست که مرگ هم به گریه افتاده ما که دیگه الله اکبر

j6rm2276uycjwv2al4mm.jpg

http://8pic.ir/images/j6rm2276uycjwv2al4mm.jpg

فکر میکردم روندا فاجعه هستش در اون مدت کم اونقد کشته بی گناه

یا خمر های سرخ آبروی بشریت رو بردند ولی واقعا سوریه مثل یک درد کشنده بلند مدت شده که روی همه اونا رو سفید کرده

اگر ناگهانی یک عده بیگناه کشته میشدند فکر میکنم دردش خیلی کمتر ازاین زجر بی پایان هستش

تعداد نفرات نیروهای ارتش در 2 پادگان  حامديه و وادي الضيف و مناطق اطرافش چند نفره؟

تو این نقشه چند تا  شهرک و روستا هم هست که در کنترل دولته. در صورت سقوط تکلیف اونها چی میشه؟ علوی اند؟ مسیحی اند ؟ سنی طرفدار دولت اند؟ چی ممکنه به سرشون بیاد؟

---------------------------------------------------

الان حامدیه هم سقوط کرد؟

جناب رویال

بله ظاهرا سقوط کرده

تعداد نیرو هم میگفتند 1500 نفر ولی فکر نمیکنم خیلی دقیق بوده باشه (این ازاون اعدادی هستش که باید جنگ تموم بشه و اسناد محرمانه کاملا بروز پیدا کنه مشخص بشه ولی تخمین ها از منابع نیمه معتبر اینقدر هستش)

در مورد روستاها هم تصفیه حساب میشه داخلشون چه موافق نظام باشند چه مخالف نظام

کشوری که متحدین دیروز مثل گرگ امروز دارند همدیگر رو تکه تکه میکنند بنظرم نشه قانون خاصی تجویز و یا پیش بینی کرد

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کشف شبکه تروریست های فرانسوی اعزامی به سوریه

یک منبع پلیس فرانسه اعلام کرد: صبح امروز(دوشنبه) یک شبکه مظنون به اعزام تروریست به سوریه در منطقه تولوز جنوب غربی فرانسه کشف کرد.

این منبع افزود: بازداشت ها در منطقه پاریس ونورماندی غرب فرانسه صورت گرفت و این عملیات که توسط پلیس مبارزه با تروریسم ونیروهای یگان رید که یگان نخبه پلیس است 10 نقطه را در چند ایالت هدف قرار داد.
تاکنون شمار افراد بازداشت شده ومشخصات آنها منتشر نشده است.
اطلاعات اولیه حاکی است این شبکه تروریست به سوریه اعزام می کرد.
فرانسه در سال جاری با شمار زیادی از جوانان که قصد پیوستن به گروههای تروریستی برای جنگ در سوریه وعراق دارند مواجه است واین افراد هنگام بازگشت به کشور به دلیل احتمال اجرای اعمال خشونت آمیز خطر به حساب می آیند.
برنار کازنوف وزیر کشور فرانسه اخیرا گفته است از ژانویه گذشته تاکنون شمار داوطلبان جنگ در سوریه 80% افزایش یافته است.
به گفته کازنوف بر اساس آمار رسمی در حال حاضر بیش از 400 فرانسوی در سوریه درحال جنگندن با دولت این کشور است همچنین بیش از 200 تن دیگر تمایل به اعزام به سوریه دارند وحدود 120 تن از این افراد پس از جنگیدن در سوریه به فرانسه بازگشته اند و200 تن نیز در راه اعزام به سوریه هستند وتاکنون 50 فرانسوی در سوریه کشته شده اند.
بحران سوریه از مارس 2011 بر اثر درگیری ارتش این کشور با تروریست های داخلی وخارجی آغاز و تاکنون ادامه دارد.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

چون مربوط به داعش بود قرار دادم

پلیس استرالیا اعلام کرده است که گروگان گیر احتمالا یک پناهجوی ایرانی است که نام خود را به هارون مونس تغییر داده است. او به دست داشتن در قتل همسر سابقش متهم و با وثیقه آزاد بوده است.

ویدئویی منتشر شده که در آن جزئیات بیشتری از تقاضاهای گروگان‌گیر مشخص می‌شود. او در ازای گرفتن پرچم داعش، گفته یک گروگان را آزاد می‌کند و برای صحبت با نخست‌وزیر استرالیا هم پنج نفر را آزاد خواهد کرد. علاوه بر این او از رسانه‌ها خواسته که اعلام کنند این اقدام، حمله گروه موسوم به دولت اسلامی به سیدنی است.
او برای اعلام تقاضاهایش از گروگان‌های خود خواسته با رسانه‌ها تماس بگیرند.

به نقل از بی بی سی فارسی

ظاهرا خوابهایی دیدند دوباره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
^^ اگر به خاطر ایرانی بودنش میگید، ایشون سالها پیش پناهنده سیاسی شده به استرالیا و به تسنن تغییر مذهب داده، با هیچ سریشی نمیشه به ما چسبوندش. ویرایش شده در توسط GRIPEN
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

^^ اگر به خاطر ایرانی بودنش میگید، ایشون سالها پیش پناهنده سیاسی شده به استرالیا و به تسنن تغییر مذهب داده، با هیچ سریشی نمیشه به ما چسبوندش.

رسانه های غربی ستاره الفا قنطروس رو به کیک خامه ای ربط می دن !!

کاشی کار تو حموم رو براحتی می تونن به فرعون ربط بدن !

این کاری نیست براشون!

چقدر از مردم غرب سنی و شیعه رو تشخیص می دن اخه!

ایران اسلام و داعش رو  سر 5 دقیق انچنان ربطش می دن که انگار ابوکر بغدادی بچه ناف جنوب شهره!

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

^^ اگر به خاطر ایرانی بودنش میگید، ایشون سالها پیش پناهنده سیاسی شده به استرالیا و به تسنن تغییر مذهب داده، با هیچ سریشی نمیشه به ما چسبوندش.

یاد ان جمله مگنسون تو شرلوک افتادم ! " من به مدرک احتیاج ندارم من خود رسانه هستم !"

صرفا همین که  اصالتا ایرانی بوده کافیه 

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

رسانه های غربی ستاره الفا قنطروس رو به کیک خامه ای ربط می دن !!
کاشی کار تو حموم رو براحتی می تونن به فرعون ربط بدن !
این کاری نیست براشون!
چقدر از مردم غرب سنی و شیعه رو تشخیص می دن اخه!
ایران اسلام و داعش رو سر 5 دقیق انچنان ربطش می دن که انگار ابوکر بغدادی بچه ناف جنوب شهره!

منظور من هم تقریبا همینه، ایرانی بودنش مهم نیست، مهم اینه که از بعد رسانه ای بخوان بر سر کی خرابش کنن.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حرکت نورالدین زنکی امروز دو تا فیلم جداگانه از منطقه ملاح منتشر کرد.

در اولین فیلم مشاهده میشه نفربر خودشون به سمت مواضع رزمندگان شیعه حرکت می کنه.

در فیلم دوم یه نفربر در حال سوختن رو نشون میدن و ادعا می کنند برای ارتش سوریه هست.

من نظر دیگری دارم...به نظرتون درسته؟ امروز که کلا روز خوبی نیست حالا حداقل کذب اینها مشخص بشه شاید یکمی آروم گرفتیم  :chicken: 

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
^^ این زرهپوش نزدیک مواضع شیعیان منهدم شده؟ و طبق ادعای اینها مال ارتشه؟

در اینصورت برای چی صبر کردن دور بشه و به سمت مواضع شیعیان بره بعد منهدمش کردن، چرا وقتی در فاصله چند متریشون بود منهدمش نکردن؟

تنها توضیح منطقی اینه که برای مسلحین بوده و به سمت شیعیان میرفته که خود شیعه ها منهدمش کردن.

اول فکر کردم انتحاری بوده ولی اگر انتحاری میبود بعد از انفجار چیزی ازش نمیموند.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بابا سهیل حسن که میگفتید داره میترکونه . آخرشه . الان تو یه منطقه ای پیروز شده. چی شد یهو دارید میگید منطقه سقوط کرده ، یارو معلوم نیست زندس . فرار کرده ؟ چی شد آخه یهو ؟؟

پی نوشت :

برای دوستانی که منظور من رو نفهمیدن و فکر میکنن از باب تمسخر این جمله رو نوشتم عرض کنم که این جمله ، از روی تعجب و نگرانی بنده است و نه از روی مسخره کردن سهیل حسن. هیچ کدومتون اندازه من نگران وضع سوریه نیستید یحتملاً. پس لطف کنید در خصوص افراد قضاوت ناصحیح نکنید.

پی نوشت دوم :

کسی که با توضیح اول نمی فهمه منظورم چی بوده ، دیگه نباید اذیتش کرد. بنده خدا خوب نمی فهمه دیگه . زوره مگه؟

ویرایش شده در توسط mahdiarmy
  • Upvote 4
  • Downvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.