death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

جاب ایموسی و بقیع دوستان

چرا نیروهای مقاومت به جای اینکه از محور محیم حندرات حمله کنن که چپ و راستشون هم پر بود، رفتن دو دهان شیر سمت ملاح ؟؟؟ که از هر طرف یه شهر بزرگ با چند هزار تا نیرو هس و اتش پشتیبانی سنگین مخالفین ؟؟؟ کسی دلیل تاکتیکیش رو میدونه؟؟؟

ویرایش شده در توسط IRIAF
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همش خالی بندیه...حرفاش همه دری وری...نشسته تو لندن از خودش آمار صادر می کنه.

من یه اسیر بیشتر ندیدم فیلم ازش. لباس زنانه داشت. 

شهید هم یک دونه موقع عقب نشینی دیدم نزدیک خان شیخون کمین خورده بود. بقیه فرار کرده بودن. یک شیلکا و یک کامیون.

دارم به یقین می رسم نه اسیر دادن نه کشته. 

تعدادشون هم خیلی کمتر از این حزفهاست. 250 نفر یه آمار حدیده.

مسیر عقب نشینی :

معرحطاط-عامودیه...حمله به التح...حرکت به سمت شمال غرب تمانعه از راههای خاکی و مخفیانه. بعدشم رسیدن مورک....سهیل حسن تمام توپخونهای منطقه و فرودگاه هها رو بسیج کرده بود برای پوشش عقب نشنی اینها.

کسی فیلمی از جنازه یا اسیر دیده لینک بده لطفا.

جبهه العهره تصاویر درعا و فنیطره رو منتشر کرده به جای وادی ضیف. 

دیروز جنگ روانی راه انداخته بودن که من هم در دامشون گرفتار شدم. الان که تصاویر ارتش منتشر شده همشون دارن می زنن تو سرشون میگن از داعش کمتریم . 

200 تا کشته و صدها زخمی دادیم ولی نتونستیم مثل داعش اسیر بگیریم.

250 نفر فقط؟ مگه گفته نمیشد توی این دوتا پادگان 1000 نفر هستن تقریبا؟ بقیشون غیب شدن؟

کلا تعداد شهدای ارتش توی این 3 روز معرکه چند نفر هست؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هواپیماهای نیروی هوایی سوریه به دلیل کور و منگ بودن (هر دو اینها ترسیم نداشتن یک توانایی خاصه)، قابلیت بمباران دقیق ارتفاع بالای 10000 پا رو ندارند که مثل جنگنده های امریکایی از از تیررس موشکهای دوش پرتاب دور بمونن،

و هواپیماهایی رو بزنه که تو ارتفاع پایین در حال پرو

در عوض از تاکتیکی استفاده می کنن که نیروی هوایی ائتلاف بر فراز بغداد ابداع کرد، با پرواز در ارتفاع خیلی پائین اولا زمان روئیت شدن به وسیره دشمن رو کم می کنه و در ثانی هواپیما رو داخل پس زمینه حرارتی از فرومی بره و کار رو اگر نگیم غیر ممکن برای موشک بسیار سخت می کنه.

یاد آوری میشه حداقل زاویه شلیک سام 16 بیش از 20 درجه هست

برادر عزیز 

به نظر حقیر کانلا عکس این موضوع صدق میکند

اگر شما مثلا سرعت سام را ۵۰۰ متر بر ثانیه(مثلا) فرض کنید

سرعت

یک هواپیمای جنگنده در ارتفاع پایین چقدر است؟؟

چند ماخ؟؟

اصلا لو لول میتوان چقدر تراتل داد تا هواپیما سرعت بگیرد؟؟

عوارض زمین را هم در نظر بگیرید؟

در این صورت

به قول ما دهاتی ها موشک سام هواپیما را هورت میکشد در نفسش :coffee: 

یادمان هم نرود در ارتفاع پایین و سرعت زیاد بعد از طی مسافتی هواپیما با زمین برخورد میکند؟

اگر گفتید چرا استاد عزیزم" 

• Upvote 1
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه تصویر از اطراف خان شیخون...

کمین گذاشتن دیشب ...تعداد شهدا رو با ارقام مرصد سوری مقایسه کنید خداوکیلی....هنوز دنبال 200 اسیری هستم که مخالفین ادعا کردن...نه فیلم نه عکس...خبری نیست.

txjvd62zgthja7d8ykcd.jpg

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه کمک کنید . دوستان گوگل ارثی دوست!

یه تصویر جدید مخالفین از ملاح منتشر کردن با عنوان : بمب بشکه ای ارتش سوریه ملاح رو می زنه.

owf12j78fyc7i2ox6j7k.jpg

مسجد گنبد فیروزه ای مسجد روضه در ملاح هست. 

wo95yd98crmkmnkknaxa.jpg

txb5fj66espy9yt5tpxa.jpg

اینجوری که من فهمیدم داره جنوب غربی مسجد رو می زنه ..درسته؟ 

عمرو حلبی خبرنگار الجزیره: ارتش نظام سوریه بر شرق جمعیه الملاح ( اینجور که من فهمیدم اینها خونه ویلایی های دسته جمعی یا شهرکهای بلوک بلوک مثل اکباتان یا محلاتی رو میگن جمعیه! ) سیطره داره .

e4j11x1li7f6dwlakwub.jpg

اللهم سلم رو خوب اومده  rolling_on_the_floor  ...اولین بار بود اینجوری تموم می کنه گزارش رو  :mrgreen:

ولی میگه مخالفین چند تا ساختمون رو در ملاح پس گرفتن...الله اعلم.

خوب من گوگیجه گرفتم...پس این فیلم که نورالدین زنکی منتشر کرد و گفت داره با توپ جهنم  مواضع ارتش رو می زنه  کجاست؟ 

8w5ws0bt18pgrsqd7322.jpg

جایی که من حدس زدم اونجا باشه خیلی دیگه به حریتان نزدیک میشه و رسما وسط ملاح متمایل به غرب هست.مناره و ساختمونی که دقیقا جلوی دوربین بعد از درختچه ها هست رو اینجوری پیدا کردم...

6bgcyqlkscszxzvhwr00.jpg

یه سری از دوستان دستشون تو کار گوگل ارثه کمک کنید بگید درسته؟

خبرنگار المیادین در حلب هم گفته ارتش مواضع خودش در ملاح رو تثبیت کرده. ادعا سیطره بر کل ملاح  که تیپ قدس فلسطینی دیشب کرد چرته.هر چی بهش گفتم کل ملاح نیست گفت تو میدون نبرد نیستی!!! آخرش نقشه ای که بهش دادم کل ملاح رو قرمز کردم رفت. 

ادمین شبکه اخبار مصیاف الاسد گفت 40 شهید و فعلا چند نفر مفقود. همین. (اکثر نیروهای وادی ضیف و حامدیه اهل مصیاف و روستاهای توابعش بودن)

تعداد شهدا هر چی باشه به صد نمی رسه.

مخیم حندرات بهترین نیروهای آموزش دیده مسلحین با دهها موشک تاو حضور دارن...بعد گرفتن مخیم حندرات نیاز به جنگ شهری وحشتناک خونه به خونه داره . از جوبر بدتر. 

قرار بود مخیم حندرات رو صاحبهای مخیم بگیرن یعنی قلسطینی ها....که اهل شهید دادن و فداکاری به صورت گسترده نیستن. نتیجه اش میشه این که می بینی. باید مخیم حندرات رو محاصره کنن مثل ملیحه مسلحین گورشون رو گم کنن بیرون.

توی عکس اول مناره سمت راست هست و در تصویر ماهواره ای در سمت پایین مسجد الروضه یک مناره مانندی هست اگر ببینید. شاید من اشتباه میکنم ولی اون مناره درست چسبیده به مسجد هست و مناره ی دیگه ای توی اون منطقه نیست.  پس تصویر اول بمب قسمت شرقی کمی مایل به جنوب مسجد رو داره میزنه. پس میشه تقریبا جنوب شرق یا شرق مسجد.

توی تصویر نورالدین زنکی هم اون مناره توی تصویر همون مناره مسجد الروضه هست ولی گنبد های فیروزه ای در این تصویر مشخص نیستند، پس احتمال زیاد تصویر از جایی گرفته شده که از اون زاویه گنبد ها در یک  راستا هستند و اون راستا هم پشت درخت احتمالا پنهان هست.

پس برداشت من این هست که تصویر نورالدین زنکی از سمت شمال مسجد گرفته شده، البته توی این مورد مطمئن نیستم.

با توجه با اینکه نقشه ها میتونن قدیمی باشند، یکم شاید در قضاوت مارو دچار اشتباه بکنه این قضیه.

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

یک شایعه جدید در مورد حضور نخست وزیر سوریه شنیدم . 

گفته میشه داستان مصالحه پیشنهادی در مورد سوریه از طرف سوری ها نبوده و ظاهرا یه جورایی از طرف خود ما بوده و ظاهرا یه جورایی مربوط به دور اخیر مذاکرات هسته ای هم میشه !

خدا به خیر بگذرونه .

:-(

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با اینکه نفس این عقب نشینی و از دست دادن اون پادگان ها از لحاظ نظامی یه شکسته ولی از دیروز به شدت نگران بودم و واقعا از اینکه زنده هستند خوشحالم خدا بهشون توفیق بده جای دیگه دخل این وحوش رو بیارن ان شا الله

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اصولا نیرو هوایی سوریه برای دور موندن از قفل موشک های دوش پرتاب از تاکتیک حرکت سینه مال استفاده می کنه که نیاز به ارتفاع بالا نداره،

ببخشید در حرکت سینه مال که کار برای موشکهای دوش پرتاب راحتتر هست تا پرواز ارتفاع بالا؟!

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

یک شایعه جدید در مورد حضور نخست وزیر سوریه شنیدم . 

گفته میشه داستان مصالحه پیشنهادی در مورد سوریه از طرف سوری ها نبوده و ظاهرا یه جورایی از طرف خود ما بوده و ظاهرا یه جورایی مربوط به دور اخیر مذاکرات هسته ای هم میشه !

خدا به خیر بگذرونه .

:-(

بنظر من یک طرح مشکوک روسی در جریان بوده بوگدانوف هم برای همین دوره افتاده بود و با سید حسن نصرالله ملاقات کرده بود و میخوان بشار رو بکشونن به روسیه ولی چیزی که مشخصه بشار اسد در صورتی که بخواهد تصمیم سرنوشت سازی بگیره و نیز بخواهد نظر شخصی در ایران را جویا شود اون شخص رهبر انقلاب هست.

ویرایش شده در توسط armagdon
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

امروز وعر رو ارتش بمباران کرد . یک برچ رو کامل تخریب کرد.

یکی از شیعیان حمص ، تحصیل کرده ایران کامنت گذاشته بود :

چند روز پیش 3 تخم سگ وهابی(انغماسی) ازشرایط بد هوایی" مه آلودگی شدید " استفاده میکنن ورزمندگان "دفاع شعبی" در روستای همسایشون (مزرعه) غافلگیر میکنن میرن داخل روستا در یکی از خونه هارو میزنن خانمه میاد بیرون میفهمه وهابی ان همسایشو صدا میزنه مرده میاد بیرون ببینه چه خبره اون سه تا ملعون شلیک میکنن شهید میشه بچه های دفاع شعبی متوجه میشن حمله میکنن این 3 تا خنزیر رو میکشن ....اینبار سراشونو نبریدن بلکه آلت هاسون بریدن گذاشتن دهناشون فرستادن به همونجایی که ازش اومدن....دیروز هم 8 تا وهابی دیگه هم بادست رزمندگان شیعه کشته شدن ....این حملات هوایی در راستای ادب کردن موش های وعر هست که بدونن هروقتی دولت دلش بخواد نابودشون میکنه....

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

858 صفحه گذشت ولی کشت و کشتار ادامه دارد

چی میشد فردا بلند میشدم میدیدم جنگ تمومه و این تاپیک بسته

البته پیروز جنگ مردم سوریه

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستانی که از شایعات و احتمال توافق خبر دادن، لطف کنید در صورت امکان پاره ای از شنیده ها رو با ما هم در میان بگذارید، من در منابع غیر فارسی هم بیشتر از فرمایشات شما پیدا نکردم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

بازگشت یکی از سرتیپهای ارتش سوریه به روستای خودش در استان لاذقیه .

http://upload7.ir/imgs/2014-12/48614265108310502098.jpg

این سرتیپ یک سال در وادی الضیف و حامدیه محاصره بود.

--------------------------------------------------------------------

بعضیا مثل ایشون سرتیپند ولی به اندازه ده تا ارتشبد میارزند برعکسش طرف  سپهبد هستش ولی اندازه یک سرگرد هم کارایی نداره

واقعا باید گفت خسته نباشی قهرمان

-------------------------------------------------------------------

هجوم ارتش سوریه به منطقه بنی زید .

http://upload7.ir/imgs/2014-12/69458855804850817115.jpg

درگیریها شدید طی یک ساعت اخیر گزارش شده. جنگنده ارتش سوریه کاستیلو ،کفرحمره لیرمون و صالات لیرمون رو با مسلسل و موشک هدف قرار داده.

امیدوارم یه حرکت بزرگ برای محاصره کامل حلب رو شاهد باشیم. بنی زید سقوط کنه مخالفین در حلب کامل محاصره میشن چون کاستیلو میاد مستقیم زیر آتیش ارتش.

به نقل از پیچ تحولات سوریه

------------------------------------------------------------------------------------

بزرگواران فکر وارد شدن ارتش داخل مناطق شهری را نکنند

اصلا جنگ شهری اونم توی این منطقه به هیچوجه صلاح نیست مگر اینکه مطمئن باشیم مقدار زیادی نیرو تخلیه شده از اون منطقه

دوستانی که از شایعات و احتمال توافق خبر دادن، لطف کنید در صورت امکان پاره ای از شنیده ها رو با ما هم در میان بگذارید، من در منابع غیر فارسی هم بیشتر از فرمایشات شما پیدا نکردم.

جناب گریپن

هر طرحی با وجود جبهه نصره در ادلب محکوم به شکسته مگر اینکه حامیان این گروه واقعا رضایت بدند و افراد میدانی هم اطاعت کنند

رضایت هم نداند بقیه گروهها باید یک کاری کنند اینا اروم بشند

بقول بنده خدایی

تضمین میدن

بسم الله

ویرایش شده در توسط ahmad1361
  • Upvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از دمشق و شیخ مسکین و ادلب دو سه روز خبر نمی زارید یعنی تو این دو سه روز اتفاق خاصی نیفتاده؟

ویرایش شده در توسط anga2009

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.