death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

این برآورد مال سال 2013 هست . با جزییات لشکرها و تیپ ها و هنگ ها

محل استقرار نیروها :

8f6qukkz5t7ribofo0bm.png

تعداد نیروی قادر به عملیات :

swu19rzieepks1h9i1ez.png

در مورد تانک ها هم وبلاگ Oryx معتقد هست حدود 1000 دستگاه تانک در دسترس تا یکی دو ماه پیش باقی مانده بود .

با تشکر از جنابعالی...
چیزی که من ازین تصاویر فهمیدم اینه وضعیت پیاده نظام ارتش اصلا امیدوار کننده نیست...
ولی در حوزه زرهی ظاهرا وضعیت نسبتاً مناسب باشه درسته؟!!!
آماری از تلفات زرهی ارتش وجود داره؟؟؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر از جنابعالی...
چیزی که من ازین تصاویر فهمیدم اینه وضعیت پیاده نظام ارتش اصلا امیدوار کننده نیست...
ولی در حوزه زرهی ظاهرا وضعیت نسبتاً مناسب باشه درسته؟!!!
آماری از تلفات زرهی ارتش وجود داره؟؟؟

از همان اول هم نیروی پیاده سوریه وضعیت مناسبی نداشت .

جدایی های فراوان  سبب شد استعدادش به زیر 100 هزار نفر برسد . به همین سبب نیروهای پیاده از طرف متحدان وارد شدند و نیروی موسوم به ( دفاع وطنی ) تشکیل شد . البته نیروهای مسلح غیرمنظم طرفدار حکومت از همان ابتدای به قدرت رسیدن حزب بعث سوریه وجود داشتند تحت اسامی مختلف ( جیش الشعبی ، لجان شعبی و ...) اما دفاع وطنی اندکی اموزش دیده تر و مجهزتر است تا این نوع نیروها . هر چند نشان داده در برابر هجوم نیروهای حرفه ای مخالفان کار چندانی از پیش نمی برد و بیشتر شبیه پلیس محلی است تا یک نیروی رزمی کارآمد .

در مورد تلفات زرهی هم همان آماری که دادم از حدود 4500 تانک ارتش سوریه در ابتدای جنگ داخلی است .تخمین زده شده تا دسامبر 2014  از 700 تانک تی -72 ، 300 دستگاه باقی مانده بود که عمدتا در اختیار گارد جمهوری و لشکر 4 زرهی بودند .  برای نگه داشتن دمشق و ساحل و تا حدی حمص بد نیست . ولی اگر روند تحویل موشک های تاو به مخالفان با همین روند یکی دو ماهه اخیر جلو برود تا شاید یک سال دیگر از قوای زرهی سوریه هیچ چیزی باقی نماند و تبدیل شود به یک نیروی وانت سوار ...

در هر حال ...با وضعیت پیش آمده اعاده حاکمیت دولت دمشق بر مناطقی که از دست داده تقریبا منتفی است ...این که چقدر می تواند از آن چه اکنون در تصرف دارد  دفاع کند بحث دیگری است و وابسته به عوامل متفاوت .

• Upvote 10
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گویا در پی حمله اخیر مسلحین و گرفتن ادلب و جسر الشغور و قرمید ارتباط ارتش سوریه با طرطوس و لاذقیه به طور کامل قطع شده ؟؟ لطفا یکی نقشه کلی سوریه بزاره
الان استعداد نیرو و تجهیزات تو لاذقیه و طرطوس چقدره؟
امکان کمک رسانی بهشون هست؟
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از همان اول هم نیروی پیاده سوریه وضعیت مناسبی نداشت .

جدایی های فراوان سبب شد استعدادش به زیر 100 هزار نفر برسد . به همین سبب نیروهای پیاده از طرف متحدان وارد شدند و نیروی موسوم به ( دفاع وطنی ) تشکیل شد . البته نیروهای مسلح غیرمنظم طرفدار حکومت از همان ابتدای به قدرت رسیدن حزب بعث سوریه وجود داشتند تحت اسامی مختلف ( جیش الشعبی ، لجان شعبی و ...) اما دفاع وطنی اندکی اموزش دیده تر و مجهزتر است تا این نوع نیروها . هر چند نشان داده در برابر هجوم نیروهای حرفه ای مخالفان کار چندانی از پیش نمی برد و بیشتر شبیه پلیس محلی است تا یک نیروی رزمی کارآمد .

در مورد تلفات زرهی هم همان آماری که دادم از حدود 4500 تانک ارتش سوریه در ابتدای جنگ داخلی است .تخمین زده شده تا دسامبر 2014 از 700 تانک تی -72 ، 300 دستگاه باقی مانده بود که عمدتا در اختیار گارد جمهوری و لشکر 4 زرهی بودند . برای نگه داشتن دمشق و ساحل و تا حدی حمص بد نیست . ولی اگر روند تحویل موشک های تاو به مخالفان با همین روند یکی دو ماهه اخیر جلو برود تا شاید یک سال دیگر از قوای زرهی سوریه هیچ چیزی باقی نماند و تبدیل شود به یک نیروی وانت سوار ...

در هر حال ...با وضعیت پیش آمده اعاده حاکمیت دولت دمشق بر مناطقی که از دست داده تقریبا منتفی است ...این که چقدر می تواند از آن چه اکنون در تصرف دارد دفاع کند بحث دیگری است و وابسته به عوامل متفاوت .

البته که خیانت و فرار نیروها میتونه هر ارتشی رو از پای دربیاره...
البته فکر کنم با تحویل انبوه Rpg-7 هم تانک های سوری با توجه به کیفیت و سطح حفاظتشون به مشکل میخورند... چه رسد به تاو!!!
4500 ⇦ 1000 ؟؟؟ یعنی حدود 3500 دستگاه دیگر منهدم شده اند یا به دست شورشیان و تروریست ها هم افتاده اند؟؟؟
در زمینه توپخانه هم وضعیت همینقدر فاجعه است؟؟؟ ویرایش شده در توسط zAa9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته که خیانت و فرار نیروها میتونه هر ارتشی رو از پای دربیاره...
البته فکر کنم با تحویل انبوه Rpg-7 هم تانک های سوری با توجه به کیفیت و سطح حفاظتشون به مشکل میخورند... چه رسد به تاو!!!
4500 ⇦ 1000 ؟؟؟ یعنی حدود 3500 دستگاه دیگر منهدم شده اند یا به دست شورشیان و تروریست ها هم افتاده اند؟؟؟
در زمینه توپخانه هم وضعیت همینقدر فاجعه است؟؟؟

نه دوست گرامی
در ابتدای درگیری ها 2500 تانک عملیاتی موجود بود و مابقی انبار شده و از کار افتاده بودند .
تا ابتدای 2013 حدود 1800 دستگاه انواع ادوات زرهی منهدم شده بود یا به دست شورشیان افتاده بود .
در مورد توپخانه آمار دقیقی وجود ندارد .
تانک ها در ابتدا همه کاره بودند ولی با افزایش تلفات زرهی نقش پشتیبانی نیروی پیاده را بر عهده گرفتند که به همین سبب تلفات زرهی و میزان فاصله درگیری با شورشیان کم شد و دیگر از RPG و امثالش کاری ساخته نبود . به همین سبب موشک های هدایت شونده ضد زره اکنون اهمیت بیشتری دارند .
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نه دوست گرامی
در ابتدای درگیری ها 2500 تانک عملیاتی موجود بود و مابقی انبار شده و از کار افتاده بودند .
تا ابتدای 2013 حدود 1800 دستگاه انواع ادوات زرهی منهدم شده بود یا به دست شورشیان افتاده بود .
تانک ها در ابتدا همه کاره بودند ولی با افزایش تلفات زرهی نقش پشتیبانی نیروی پیاده را بر عهده گرفتند که به همین سبب تلفات زرهی و میزان فاصله درگیری با شورشیان کم شد و دیگر از RPG و امثالش کاری ساخته نبود . به همین سبب موشک های هدایت شونده ضد زره اکنون اهمیت بیشتری دارند .

این یعنی الان سوریه کلا چیزی حدود 500 تانک داره و این یعنی فاجعه...حتی کمتر اخه الان 2015 هستیم...

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نه دوست گرامی

ممنون از پاسخ هاتون
میشه درباره ادوات انتقال نیرو ارتش هم در صورت وجود آمار بفرمایید نظرتون رو؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این یعنی الان سوریه کلا چیزی حدود 500 تانک داره و این یعنی فاجعه...حتی کمتر اخه الان 2015 هستیم...

دقت نفرمودی بزرگوار
گفتم تا 2013 حدود 1800 دستگاه انواع ادوات زرهی
یعنی اعم از تانک و نفربر و توپ خودکششی و ...
تعداد تانک های باقی مانده به تخمین وبلاگی که گفتم تا دو سه ماه پیش 1000 دستگاه بود ...

اگر ادوات انتقال نیرو منظورتان نفربرهای زرهی است بیشتر BMP-1 مورد استفاده بوده که با توجه به حفاظت و تحرک نامناسبش تلفات وحشتناکی داشته چه از لحاظ خود نفربر و چه سرنشینان ...
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دیدار نماینده بان کی مون با ظریف

استفان دمیستورا نماینده بان کی مون در مذاکرات صلح سوریه درپی دیدار کوتاهی با وزیر خارجه جمهوری اسلامی اعلام کرد که در این دیدار رسما از دکتر ظریف برای شرکت در کنفرانس ژنو 3 دعوت کرده و احتمال داد که ایران این دعوت را بپذیرد.

استفان دمیستورا نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در سوریه روز دوشنبه با ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران بطور غیر منتظره دیدار و گفت و گو کرد.
وی درپی این دیدار در گفت و گو با ایرنا در خصوص موضوعات مورد بحث با ظریف بدون اشاره به جزئیات آن گفت که حاصل این دیدار سازنده و مثبت بوده و رسما از ایران دعوت کرده است تا در کنفرانس ژنو 3 حضور پیدا کند.
نماینده بان کی مون در پاسخ به این سوال که آیا ظریف این دعوت را پذیرفته است یانه ؛گفت: این سوالی است که باید خود ایشان به آن پاسخ بدهند امابه نظر می رسد که پاسخ به این دعوت مثبت خواهد بود.
دمیستورا هفته گذشته نیز در جمع خبرنگاران با تصریح این که ایران نیرومند ترین و با نفوذ ترین کشور خاورمیانه محسوب می شود بر این مسئله تاکید کرده بود که حضور ایران در این کنفرانس ضروری وکار ساز خواهد بود و وی در نظر دارد رسما از نمایندگان جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در این کنفرانس دعوت کند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز اولا تایگر۴ مجموعه ای از یگانی هست که درش خدمت کردم

دوما لفظ پسر خوب فکر نکنم بد باشه چون من به دانشجوهای ۲۸ سالم هم برای احترام میگفتم پسر خوب‏!‏

سوما من پیام شما و ضرب الاجلش رو اصلا ندیدم میتونید بررسی کنید خواندن پیامتون توسط من رو... پس این جا جواب میدم

چهارما و تکرار‏!‏ من توهینی به شما نکردم و البته برخلاف بعضی‏!‏ منفی هم به پست هاتون ندادم‏!‏

و نکته مهمتر یک بار در همین تاپیک با هم بحث داشتیم بر سر حمله پرسر و صدا و ناکام زمستان غوطه شرقی که گفتید به خاطر نمیارم و برای از مدیر پیج به این مهمی درباره سوریه بعید هست به خاطر نیاره حالا مثل نبرد صلاح الدین حلب یا بوکمال دیرالزور یا حارم ادلب با فاصله زمانی زیاد نبوده‏!‏ بلکه تقریبا یک سال پیش بوده و از لحاظ اهمیت مثل این میمونه کسی نبرد القصیر رو به یاد نیاره :‏|‏ اونم برای یک مدیر صفحه مرتبط به تحولات سوریه... پس بهم حق بدید ندونم مدیر صفحه تحولات جهان اسلام هستید اینم لینک بحثمون
http://www.military.ir/forums/topic/24684-%D8%AA%D8%AD%D9%84%DB%8C%D9%84-%D9%88-%D9%BE%DB%8C%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87/page-760

اما با وجود این مطالب اگر نکته ازاردهنده ای تو مطالبم بود عذرخواهی میکنم

سلام

انشالله هرجا خدمت کردید موفق باشید .

ولی

واقعا در مورد من چی فکر میکنید ؟یا شعور جمعی ؟

شاید از من بزرگتر باشید ولی اصلا بحث سن نیست و اصلا سن مهم هم نیست . بلکه روش گفتار شماست ... وقتی با اوون لحن میایید و میگید ، فلان و فلان و از لفظ پسر خوب استفاده میکنید ، اینجا معنایی غیر از احترام پیدا میکنه .

"دوما که شرمنده به شخصه به جای کپی کردن ..." وقتی اینجور در جمع صحبت میکنید باید منتظر جوابش باشید نه اینکه بنویسی و یا علی مدد ... خداحافظ ! ما در برابر همه ی حرفهای خودمون مسئولیم .شما که مو سفید کردید بهتر میدونید ........

در ضمن ، این لینکی که از گذشته گذاشتید چه ربطی داشت ؟؟؟! خب که چی ؟ چیرو مثلا قصد دارید ثابت کنید ؟؟ :)

بله

اوون زمان اصلا صفحه ی تحولات جهان اسلامی وجود نداشت که من بخوام مدیرش باشم !! و بله اوون زمان در کنار خبرهای خودم از پیج مصطفی هم کپی میکردم .... خب که چی ؟؟؟!!! :thinking:

ندونستن عیبه ؟؟ نه والله . نمیدونستم نمیدونم ، انشالله بدونم :) .

خیلی بهتر بود بجای زیر رو کردن گذشته و آینده ؛ همون جمله ی آخر جوابتون رو تو جوابتون به من قرار میدادید , و بهتر بود افکار سال گذشتتون رو آپ دیت میکردید و زود قضاوت نمیکردید.

**

خدا ببخشه

• Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این چند صفحه تاپیک رو که خوندم احساس کردم بد جوری جو نا امیدی بین بچه ها درباره سوریه بوجود اومده. اولا که بابا توکلتون بر خدا باشه. مگه دو سه سال پیشم وضعیت سوریه خراب نشده بود؟ دوما اینکه از دوستان مطلع میخواستم بپرسم که چرا روسیه تو این قضیه سوریه دخالت نمیکنه. بابا مگه ناسلامتی اینجا منافع نداره؟ حالا دخالت مستقیم نمیکنه لااقل کمک لجستیک و پشتیبانی درست حسابی بکنه دیگه! الان دوستان از ادوات ارتش سوریه آمار گذاشتن که انقد بوده، انقدشم از بین رفته. خوب این روسیه نباید کمک کنه اونایی که از بین رفتن جایگزین بشه؟ جناب روسیه میخواد وایسه تا این چچنیا بیان شهرونداشو تو طرطوس سر ببرن؟!

ده بابا یه حرکتی بزن دیگه!!!

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این چند صفحه تاپیک رو که خوندم احساس کردم بد جوری جو نا امیدی بین بچه ها درباره سوریه بوجود اومده. اولا که بابا توکلتون بر خدا باشه. مگه دو سه سال پیشم وضعیت سوریه خراب نشده بود؟ دوما اینکه از دوستان مطلع میخواستم بپرسم که چرا روسیه تو این قضیه سوریه دخالت نمیکنه. بابا مگه ناسلامتی اینجا منافع نداره؟ حالا دخالت مستقیم نمیکنه لااقل کمک لجستیک و پشتیبانی درست حسابی بکنه دیگه! الان دوستان از ادوات ارتش سوریه آمار گذاشتن که انقد بوده، انقدشم از بین رفته. خوب این روسیه نباید کمک کنه اونایی که از بین رفتن جایگزین بشه؟ جناب روسیه میخواد وایسه تا این چچنیا بیان شهرونداشو تو طرطوس سر ببرن؟!

ده بابا یه حرکتی بزن دیگه!!!

والا همون دو سال پیشش هم معاون وزیرخارجه روسیه گفت: ممکن است مخالفین پیروز این جنگ داخلی باشند..!

کی ؟ زمانی که مسلحین عملیات برکان الدمشق رو شروع کردند.. دقیقا یادم هست.. که قرار بود از سه محور بریزند تو دمشق.. اگر دخالت سپاه برای ازادسازی عتیبه نبود سوریه همون دو سال پیش از دست رفته بود..

همون موقع بود که وائل الحلقی(نخست وزیر) و خود بشار اسد به طور جداگانه کمین خوردند.. بشار رو که بالگرد ها نجات دادند...

حداکثر کمک روسها از نظر سیاسی و قطعات کمکی هست، روسها با این تحریم ها هشتشون گرو نه شون هست.. انتظار مداخله نظامی به نفع ما رو ازشون نداشته باشید..

با این روند ارتش سوریه ، تا دو سال دیگه (وبلکه شاید خیلی زودتر!) زرهی ارتش سوریه ریشه کن میشه..! اونوقت قراره چه گلی به سر بگیریم!؟ با هایلوکس و سرباز 18 ساله سوریه رو حفظ کنیم؟

خودمون هم که پول نداریم..! سوریها هم که اه در بساط ندارند..! عربستان هم که چند برابر زرهی منطقه تاو خریده..

واقعا انتظار دارید ما امیدوار باشیم به چی!؟ به قاهر یا شهاب 3!؟

• Upvote 10
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

والا همون دو سال پیشش هم معاون وزیرخارجه روسیه گفت: ممکن است مخالفین پیروز این جنگ داخلی باشند..!

کی ؟ زمانی که مسلحین عملیات برکان الدمشق رو شروع کردند.. دقیقا یادم هست.. که قرار بود از سه محور بریزند تو دمشق.. اگر دخالت سپاه برای ازادسازی عتیبه نبود سوریه همون دو سال پیش از دست رفته بود..

همون موقع بود که وائل الحلقی(نخست وزیر) و خود بشار اسد به طور جداگانه کمین خوردند.. بشار رو که بالگرد ها نجات دادند...

حداکثر کمک روسها از نظر سیاسی و قطعات کمکی هست، روسها با این تحریم ها هشتشون گرو نه شون هست.. انتظار مداخله نظامی به نفع ما رو ازشون نداشته باشید..

با این روند ارتش سوریه ، تا دو سال دیگه (وبلکه شاید خیلی زودتر!) زرهی ارتش سوریه ریشه کن میشه..! اونوقت قراره چه گلی به سر بگیریم!؟ با هایلوکس و سرباز 18 ساله سوریه رو حفظ کنیم؟

خودمون هم که پول نداریم..! سوریها هم که اه در بساط ندارند..! عربستان هم که چند برابر زرهی منطقه تاو خریده..

واقعا انتظار دارید ما امیدوار باشیم به چی!؟ به قاهر یا شهاب 3!؟

دز تایید حرف حاج رضوان، باید گفت سوریه چه از لحاظ عقلانی نگاه کنی چه به نتیجه اخر  الزمانی نگاه کنی از دست رفته... فقط الان باید جلوی فروپاشی شدید رو گرفت یعنی حداقل امتیازی منطقه ای جایی اگر شد برای علوی ها و شیعه های سوریه تامین کنن که با هماهنگی مورد تجاوز  و حمله قوم مغول قرار نگیره... سوریه رو فراموش کنید دوستان... موندنش کار معجزه است... فقط معلوم نیست دقیقا کی سقوط کنه...

برای من سواله... کسی هست جواب بده ؟؟؟ وقتی کار سوریه رو تموم کردن یه سپاه عظیم از قصی القلب ها و رزمنده های حرفه ایی و شهادت طلب دشمن سرازیر میشن سمت عراق شیعه نشین و ایران...

اون موقعه چطوری جلوی دوستان رو بگیریم که بهترین تاکتیک ها رو بلدند و خاک جنگ چریکی رو خوردن...

ویرایش شده در توسط IRIAF
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دز تایید حرف حاج رضوان، باید گفت سوریه چه از لحاظ عقلانی نگاه کنی چه به نتیجه اخر  الزمانی نگاه کنی از دست رفته... فقط الان باید جلوی فروپاشی شدید رو گرفت یعنی حداقل امتیازی منطقه ای جایی اگر شد برای علوی ها و شیعه های سوریه تامین کنن که با هماهنگی مورد تجاوز  و حمله قوم مغول قرار نگیره... سوریه رو فراموش کنید دوستان... موندنش کار معجزه است... فقط معلوم نیست دقیقا کی سقوط کنه...

برای من سواله... کسی هست جواب بده ؟؟؟ وقتی کار سوریه رو تموم کردن یه سپاه عظیم از قصی القلب ها و رزمنده های حرفه ایی و شهادت طلب دشمن سرازیر میشن سمت عراق شیعه نشین و ایران...

اون موقعه چطوری جلوی دوستان رو بگیریم که بهترین تاکتیک ها رو بلدند و خاک جنگ چریکی رو خوردن...

اجازه بدید مخالفت کنم.

اگر مناطقی به تکفیریها داده بشه، زمان هم داشته باشند، جنگ بدتری رو شروع می‌کنند.

باید متر به متر مقاومت کرد و با تغییر تاکتیک ها، بیشترین ضربان رو زد و هرگز ابتکار عمل رو به دشمن نداد. باید دشمن رو گیج کرد

خدا بزرگه، با نیرویی خیلی کمتر از نیروی سوریه میشه تومار تکفیریها رو در هم پیچید. کار فرهنگی میخواد و تاکتیک مناسب نظامی

• Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دز تایید حرف حاج رضوان، باید گفت سوریه چه از لحاظ عقلانی نگاه کنی چه به نتیجه اخر الزمانی نگاه کنی از دست رفته... فقط الان باید جلوی فروپاشی شدید رو گرفت یعنی حداقل امتیازی منطقه ای جایی اگر شد برای علوی ها و شیعه های سوریه تامین کنن که با هماهنگی مورد تجاوز و حمله قوم مغول قرار نگیره... سوریه رو فراموش کنید دوستان... موندنش کار معجزه است... فقط معلوم نیست دقیقا کی سقوط کنه...

اون موقع یه ارتش تندرو میمونه و ائتلافه شکست ناپذیر!!!
تروریستا تووی عراق (بجز بخش های خاص) جایگاه چندانی ندارند... اما باید برای هر سناریویی آماده بود...
مهمترین کاری که الان به نظرم باید انجام بشه اینه که خطوط مستحکم دفاعی ایجاد بشه در عراق... خطوطی که خودرو انتحاری با ۷ تن مواد منفجره هم نتونه چندان خللی تووی کارش ایجاد کنه...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.