death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

ترکیه یدونه نیرو هم نداره

ارتش ظرفمند قبلنا میگفت گرفتیم و فیلم منتشر میکنیم ولی خبری نشد.

ترکمن های سوری هم ترکی استانبولی صحبت میکنن.

کلاً چون زبون مختلف دارن به نظر من از استانبولی به عنوان مشترک استفاده میکنن

ترکیه یه دونه نیرو هم نداره ؟؟؟؟؟

ویرایش شده در توسط Thundar
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تطبيق عكس گرفته شده توسط نيرهاي النصره از پيشروي هاشون در ملاح با منطقه درگيري

B-T8OK1IEAAOJZj.jpg

normal_B-T8OK5IYAAus81.jpg      normal_B-T8OLbIcAAOfX0.jpg

=====================================================

قسمت شمالي دايره قرمز منطقه " الاسامات" ( قسمتي كه مربع مربع قطعه بندي شده) هست كه اون رو هم به نظر بنده گرفتن امروز

ویرایش شده در توسط amirarsalankhan
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اینا همشون ترکن.....فکر کنم رسما ترکیه هم  نیرو میفرسته.....اولین باره میبینم به جا عربی ترکی صحبت میکنن......

هیچ کدوم از اینها ترک ترکیه و آذربایجان نیستن. من خودم دو گویش آذری و استانبولی رو بلدم و بیش از 15 لهجه ترکی رو می دونم که مربوط به کدوم مناطق هستن. ترک ها در سرتاسر آسیا و اروپا پراکنده هستن. اینهایی هم که تو فیلم ترکی حرف می زنن نه از جمهوری آذربایجان هستن و نه از ترکیه. البته احتمالش زیاده که از طرف ترکیه حمایت می شن. این رو رد نمی کنم.

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در سوریه ترکمن ها بر علیه اسد میجنگن . دیشب در ویکی پدیا میخوندم که حدود 10 هزار ترکمن سوری بر علیه اسد دارن میجنگن . در حلب هم گردان نورالدین زنکی اگه اشتباه نکنم همون ترکمن ها هستن منتها به نظر نمیاد اینا ترکمن های سوریه باشن . ترکمن های سوریه باید به عربی هم مسلط باشن ولی به نظر میومد اینا به عربی مسلط نیستن . از طرفی جیش المهاجرین و الانصار خارجی ها هستن . به نظر من اینا ترک های اوغور هستن یا حداقل در بینشون ترک اوغور هم حضور داره . ترکیه هم درسته نیروی رسمی ارتش خودش رو نفرستاده ولی مطمئنا از ترکیه هم مثل بقیه کشورهای اسلامی کلی نیرو به صف گروه های تکفیری پیوستن . در فیلم جدید داعش از بیجی عراق هم یه عده از نیروهاش میگن ما ترکیم و شبیه همینایی که در فیلم بودن صحبت میکردن . البته من نمیدونم اوغورها چه شکلی صحبت میکنن .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هیچ کدوم از اینها ترک ترکیه و آذربایجان نیستن. من خودم دو گویش آذری و استانبولی رو بلدم و بیش از 15 لهجه ترکی رو می دونم که مربوط به کدوم مناطق هستن. ترک ها در سرتاسر آسیا و اروپا پراکنده هستن. اینهایی هم که تو فیلم ترکی حرف می زنن نه از جمهوری آذربایجان هستن و نه از ترکیه. البته احتمالش زیاده که از طرف ترکیه حمایت می شن. این رو رد نمی کنم.

میشه بگید برای کجان ؟

15 لهجه تسلط دارید پس حتما جای تقریبی رو میتونید حدس بزنید

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مثل اینکه حردتنین هم سقوط کرده ...

اگه صحت داشته باشه الان فقط باشکوی باقی مونده برای ارتش .

بعد از ناکامی عملیات ارتش , مسلحین از حالت دفاعی به حالت هجومی رفتن که اصلا خبر خوبی نیست .

منم با جناب امیرارسلان موافقم که تلفات زیاد موجب شده مناطق اسیب پذیر بشن و اگه ارتش نیرو تزریق نکنه بعید نیست حندرات هم در خطر قرار بگیره .

اب و هوا هم که کلا برفی/بارونی هست و نیروی هوایی رو تعطیل کرده و تا وقتی هوا صاف نشه میتونن با خیالت راحت به حملات خودشون ادامه بدن .

تصاویر رویترز ار درگیری های اخیر در حلب :

http://www.reuters.com/news/picture/battle-for-aleppo?articleId=USRTR4Q3L7

ویرایش شده در توسط Blanco
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

میشه بگید برای کجان ؟

15 لهجه تسلط دارید پس حتما جای تقریبی رو میتونید حدس بزنید

اینکه می گم 15 لهجه ترکی منظورم لهجه های رایج آذربایجان و ترکیه بود. برای مثال لهجه رایج سه شهر باکو، مراغه و ارومیه با هم فرق می کنه. در ترکیه هم لهجه شرق کشور که اکثرا مربوط به اقلیت هایی مثل کردها هستن و لهجه غرب کشور که اکثرا ترک های اصیل هستن با هم فرق می کنه. ترکی رو از چین و روسیه گرفته تا بالکان و آلمان صحبت می کنن. حتی تو خود سوریه هم حضور دارن. واقعا نمی دونم این لهجه ای که تو فیلم صحبت می شه دقیقا مال کجاست ولی مطمئنا مال ترکیه و آذرباجان نیست. احتمال اینکه مال همون چچن یا شمال قفقاز باشه کم نیست.

ویرایش شده در توسط Wiesmann
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

من نمی دونم چرا  نباید از بمب شیمیایی استفاده کرد ؟ که آمریکا یا ترکیه و یا عربستان دخالت نکنن ؟ اونا که تا گردن داخل سوریه شدن .

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ترکیه یه دونه نیرو هم نداره ؟؟؟؟؟

منظورم نیروی رسمی نظامی یا اطلاعاتی است که نداره 

سیصدیا چهارصد نفر از شهروندان ترک چه کرد و چه ترک عضو گروهای تندرو در سوریه هستند

• Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پس از ساعتها درگیری سخت و مقاومت جانانه رزمندگان مقاومت ؛ سرانجام نیروهای خودی از حردتنین به سمت باشکوی عقب نشینی کردند .

خوشبختانه ی همه ی نیروها که حدود 350 نفر بودند و اکثرا هم بچه های اهل نبل و الزهرا بودند موفق شدند به سلامت به سمت باشکوی عقب نشینی کنند .

الان هوای شمال حلب سرد و برفیه و جنگنده ها نمیتونند به خوبی نیروها رو پشتیبانی و حمایت کنند .

مسلحین هم با خیال آسوده حمله میکنند .این ماجرا رو در مناشر بریج ،سوق و تله میاسات هم شاهد بودیم .در اونجا هم مسلحین از بدی هوا برای پیشروی استفاده کردند ...

ملاح هم وضعیتش به حالت قبل برگشته ؛ یعنی شمال و وسط ملاح دست بچه های مقاومت هست و جنوب و مزارع ملاح در اختیار مسلحین .

در ضمن تعدادی از مسلحین به اسارت نیروهای ارتش در اومدند .تعداد دقیق هنوز مشخص نیست .

یه سوال یعنی قبل از عملیات وضعیت آبو هوایی منطقرو چک نمیکنن ؟ یا با علم به موضوع و بدون اتکا به پشتیبانی هوایی این عملیاتو انجام دادن ؟

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه سوال یعنی قبل از عملیات وضعیت آبو هوایی منطقرو چک نمیکنن ؟ یا با علم به موضوع و بدون اتکا به پشتیبانی هوایی این عملیاتو انجام دادن ؟

وقتی میخوای چنین حمله ای انجام بدی باید پشتیبانیه هوایی باشه  یا اصلا به قول شما یعنی هواشناسی نمیتونست  وضعیت جوی رو تشخیص بده !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنا به برخي گزارش ها نيروهاي النصره خودشون رو به مسجد حندرات رسوندن ( بعيده تا اونجاها تونسته باشن برسن، تا ظهر مشخص ميشه فعلا در جريان باشيد)

( با  دايره قرمز مشخص شده)

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10312/B-UuXd6IEAAlOF-_jpg_large.jpeg]normal_B-UuXd6IEAAlOF-_jpg_large.jpeg[/url]

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

و باز هم اثبات این تز : به جان خودم اگر به صورت آزمایشگاهی و به صورت مساوی نبرد بین نیروهای تکفیری و امریکا و کردها و سوری ها و ...برقرار باشه احتمال قریب به یقین برنده قطعی تکفیری ها هستند !

یعنی اگر فاکتورهای برتری نظامی ائتلاف و سوری ها مثل توپخانه و هواپیما نبود باور کنید فکر نمیکنم در خاورمیانه به جز ایران و دو سه کشور دیگه جایی می بود که زیر سلطه تکفیری ها قرار نگرفته بود !

اینا جنگنده ن !

یا حق

• Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

و باز هم اثبات این تز : به جان خودم اگر به صورت آزمایشگاهی و به صورت مساوی نبرد بین نیروهای تکفیری و امریکا و کردها و سوری ها و ...برقرار باشه احتمال قریب به یقین برنده قطعی تکفیری ها هستند !

یعنی اگر فاکتورهای برتری نظامی ائتلاف و سوری ها مثل توپخانه و هواپیما نبود باور کنید فکر نمیکنم در خاورمیانه به جز ایران و دو سه کشور دیگه جایی می بود که زیر سلطه تکفیری ها قرار نگرفته بود !

اینا جنگنده ن !

یا حق

اگر در وحله اول حمایت ایران و در وحله دوم که نهایت شامل 20 درصد ماجرا می شه، بمباران ها و حمایت های غربی ها نبود الان داعش تو اربیل داشت ... بیخیال هیچی نگم بهتره.

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.