death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

اگر امکانش هست و ما رو بن نمیکنین همراه با خبر لینک منبع هم ارائه بدین.

ممنون

کسی رو بیخودی اخراج نمیکنیم 

برای نقل قول که لینک خبر نمیزارن اگر خبری رو از یه سایت دیگه کامل برداشته بودم باید لینک رو قرار میدادم 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگه منظور این خبر هست
http://www.elnashra.com/news/show/860848/المنار-الجيش-السوري-يسيطر-على-مزارع-المقبلة-جنوب-م
که این گفته:

مزارع المقبلة المعروفة بالمداجن

ضمنا این خودش به نقل از المنار خبر رو کار کرده؛ که من ندیدم المنار چنین خبری بزنه!!

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگه منظور این خبر هست
http://www.elnashra.com/news/show/860848/المنار-الجيش-السوري-يسيطر-على-مزارع-المقبلة-جنوب-م
که این گفته:

ضمنا این خودش به نقل از المنار خبر رو کار کرده؛ که من ندیدم المنار چنین خبری بزنه!!

این رو از سایت های خودمون دیدم نمیدونم حالا از کجا  اورده من فقط نقل کردم

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اصلی ترین دلیل تشکیل این تاپیک و تاپیک عراق از اول این بود که کسی نمیخواست اخبار مزخرف داخلی رو بشنوه!! چون همه میدونیم اعتبار نداره به هیچ عنوان.... از هر ۱۰۰ خبری که رسانه های داخلی کار میکنن در خصوص این سه جنگ، شاید نهایت دو سه خط از یکیش درست باشه و بقیش چرته...

اما متاسفانه شما و دو سه نفر دیگه از دوستان فید سایت های خبری وطنی مثل تسنیم و ابنا و فارس و تابناک و مشرق( که اتفاقا کم ارزش ترین و بی‌اعتبار ترین رسانه ها در این زمینه هم هستن از نظر اکثر بچه ها!) رو گرفتید و تند تند کپی میکنید!!!
حالا باز صد رحمت به شما که یه جمله یا یه خط رو از این سایتا میگیرید! برخی دوستن کل خبر رو کپی پیست میکنن و قرقره‌ی موس ما برا دایورت کردن پست‌هاشون داغون میrشه! :)

اتفاقا از این سایت هایی گه گفتید هیچوقت خبرهای سوریه و عراق برنمیدارم چونکه میدونم از جای دیگه ای برداشت میکنن و کلا با واقعیت فرق دارن
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ظاهرا عمکرد بعضی از دوستان  از شدت حسن نیت و کمال طلبی ودلسوزی که دارند خدای ناکرده شائبه بازی نا آگاهانه در زمین دشمن را به ذهن متبادر میکند.

عزیزان من مگر ما  در حیطه جنگ روانی و رسانه ای  بجز رسانه های خودمان ، چند سلاح در اختیار داریم که بعضی دوستان به این شدت کمر به تخریب آنها بسته اند.اگر در این رسانه ها ، نارسائی و کم توانی  و عدم مهارت کافی و ......وجود دارد،انتقاد کنید ، ولی این مقدار تخریبی  که شما از رسانه های داخلی میکنید،  دشمن نمیکند .این نحوه انتقاد که بر اساس آن (طبق فرمایش یکی ازعزیزان) دو تا سه درصد اخبار را صحیح بدانیم ،نه تنها غیر علمی است(زیرا درصد گیری نیاز به آمار گیری علمی دارد)،بلکه کاربران نا آگاه را به سوی بهره برداری از رسانه های دشمن سوق میدهد(که یقین دارم مقصود دوستان عزیزاین نیست).

بر خلاف نظر تعدادی از دوستان، خیلی دیگر رسانه های داخلی را موثق دانسته ، ولی مصون از خطا و اشتباه نمیدانند.والبته نظرشان را برای خودشان نگاه میدارند .

علیرغم احترام و علاقه ای که به این دوستان داشته و در حسن نیت و صداقت آنان شکی ندارم ، استدعا دارم که بخاطر احترام به نظر دیگران ،از شدت مخالفتهای علنی خود با رسانه های داخلی بکاهند.

• Upvote 6
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نبرد ادلب

تحليلي كوتاه از تلاش هاي اخير ارتش سوريه به فرماندهي "سرهنگ سهيل حسن" به جهت بازپس گيري ادلب از دست شورشيان "جيش الفتح"

بعد از تصرف ادلب به دست شورشيان كه دومين مركز استاني در سوريه بود كه به طور كامل از كنترل نيروهاي دولتي خارج مي شد، ارتش سوريه با انتقادات وسيعي از سوي هواداران و متحدان خود در منطقه رو به رو شد كه چرا نتوانسته است اين شهر را بدون كمك مجاهدين افغاني و شيعيان عراقي و حزب ا... حفط كند؟!

اين انتقادات فشار سنگيني را به لحاظ رواني بر روي فرماندهان ارتش سوريه و شخص بشار اسد وارد آورد و آنها مجبور شدند تا از سرهنگ سهيل حسن و نيروهاي مخصوص تحت فرمان او موسوم " Tiger Forces" بخواهند تا با ترك منطقه بياباني شرق حمص و ميداين گازي شاعر دوباره به صحنه نبردهاي شهري بازگردند.

با آمدن سهيل حسن نيروهاي ارتش سوريه روحيه خودشان را باز يافته و تواستند تا در برابر حملات شديد شوريان به منطقه "المسطومه" در جنوب ادلب مقاومت كنند و از سقوط قريب الوقوع آن جلوگيري كردند

سرهنگ سهيل حسن و ژنرال ايوب رييس ستاد مشترك ارتش سوريع در المسطومه

pahifuzt6wzcsl1u1axc.jpg

سپس نيروهاي مخصوص تحت فرمان سهيل حسن با تاكتيك هميشگي اين فرمانده سوري يعني تصرف جناحين دشمن و سپس انجام حملات گازانبري، دست به پيشروي در دو محور به سوي مناطق شرقي و غربي ادلب زدند

در مرحله اول كه با شماره 1 مشخص شده :

هدف تصرف روستاي "قميناس" در جنوب شرقي ادلب و روستاهاي "كفر نجد" و "نحلايا" و سپس "كورين" در جنوب غربي ادلب هست كه پيشروي هاي خوبي نيز صورت گرفته و كفر نجد و نحلايا تصرف شدند و حملات همچنان ادامه دارد

در مرحله 2 :

پيش بيني مي شود در محور غربي بعد از تصرف روستاي كورين، نيروهاي مخصوص از نحلايا به سمت "فيلون" و از كورين به سمت "عين شيب" پيشروي كنند

همچنين در محور شرقي نيز بعد از تصرف قميناس نيروها به سمت "سرمين" پيشروي كرده و آنجا را نيز تصرف كنند يا به محاصره خودشان درآورند.

و در مرحله 3 و آخر :

يك حمله همه جانبه از سه محور به سمت ادلب انجام شود به اين صورت كه :

در محور شرقي نيروها همزمان از شهرك فوعه و روستاهاي قميناس و سرمين به سمت "بنش" يورش ببرند و با محاصره بنش و حفظ عقبه از سمت شرقي وارد ادلب شوند

در محور غربي نيز نيروها همزمان از عين شب و فيلون به سمت شهر حمله كرده و از سمت غربي وارد شهر شوند

در محور جنوبي نيز نيروها به طور مستقيم از المسطومه وارد حومه جنوبي ادلب شوند

بنا بر شيوه متداول دو طرف در انتها با بازگذاشتن يك راه خروج براي نيروهاي شورشيان آنها را ترغيب كنند تا بدون تلفات سنگين از شهر خارج شده و آن را تخليه كنند و تصرف دوباره به دست ارتش سوريه كامل گردد.

نقشه و محورهاي احتمالي عمليات تصرف ادلب توسط ارتش سوريه

idli_tiger_forces_large.png

( در پايان از خوانندگان انتظار مي رود در نقش فرمانده شورشيان قرار گرفته و تاكتيك دفاعي مناسبي را در برابر اين حمله گازانبري پيشنهاد دهند )

جهت درك بهتر همزمان با مطالعه تحليل بالا اين نقشه را نيز كه توسط امين جان تهيه شده ملاحظه بفرماييد

http://gallery.military.ir/albums/userpics/10286/Idlib_-_Ariha_16april.jpg

نبرد ادلب

تحليلي كوتاه از تلاش هاي اخير ارتش سوريه به فرماندهي "سرهنگ سهيل حسن" به جهت بازپس گيري ادلب از دست شورشيان "جيش الفتح"

بعد از تصرف ادلب به دست شورشيان كه دومين مركز استاني در سوريه بود كه به طور كامل از كنترل نيروهاي دولتي خارج مي شد، ارتش سوريه با انتقادات وسيعي از سوي هواداران و متحدان خود در منطقه رو به رو شد كه چرا نتوانسته است اين شهر را بدون كمك مجاهدين افغاني و شيعيان عراقي و حزب ا... حفط كند؟!

اين انتقادات فشار سنگيني را به لحاظ رواني بر روي فرماندهان ارتش سوريه و شخص بشار اسد وارد آورد و آنها مجبور شدند تا از سرهنگ سهيل حسن و نيروهاي مخصوص تحت فرمان او موسوم " Tiger Forces" بخواهند تا با ترك منطقه بياباني شرق حمص و ميداين گازي شاعر دوباره به صحنه نبردهاي شهري بازگردند.

با آمدن سهيل حسن نيروهاي ارتش سوريه روحيه خودشان را باز يافته و تواستند تا در برابر حملات شديد شوريان به منطقه "المسطومه" در جنوب ادلب مقاومت كنند و از سقوط قريب الوقوع آن جلوگيري كردند

سرهنگ سهيل حسن و ژنرال ايوب رييس ستاد مشترك ارتش سوريع در المسطومه

pahifuzt6wzcsl1u1axc.jpg

سپس نيروهاي مخصوص تحت فرمان سهيل حسن با تاكتيك هميشگي اين فرمانده سوري يعني تصرف جناحين دشمن و سپس انجام حملات گازانبري، دست به پيشروي در دو محور به سوي مناطق شرقي و غربي ادلب زدند

در مرحله اول كه با شماره 1 مشخص شده :

هدف تصرف روستاي "قميناس" در جنوب شرقي ادلب و روستاهاي "كفر نجد" و "نحلايا" و سپس "كورين" در جنوب غربي ادلب هست كه پيشروي هاي خوبي نيز صورت گرفته و كفر نجد و نحلايا تصرف شدند و حملات همچنان ادامه دارد

در مرحله 2 :

پيش بيني مي شود در محور غربي بعد از تصرف روستاي كورين، نيروهاي مخصوص از نحلايا به سمت "فيلون" و از كورين به سمت "عين شيب" پيشروي كنند

همچنين در محور شرقي نيز بعد از تصرف قميناس نيروها به سمت "سرمين" پيشروي كرده و آنجا را نيز تصرف كنند يا به محاصره خودشان درآورند.

و در مرحله 3 و آخر :

يك حمله همه جانبه از سه محور به سمت ادلب انجام شود به اين صورت كه :

در محور شرقي نيروها همزمان از شهرك فوعه و روستاهاي قميناس و سرمين به سمت "بنش" يورش ببرند و با محاصره بنش و حفظ عقبه از سمت شرقي وارد ادلب شوند

در محور غربي نيز نيروها همزمان از عين شب و فيلون به سمت شهر حمله كرده و از سمت غربي وارد شهر شوند

در محور جنوبي نيز نيروها به طور مستقيم از المسطومه وارد حومه جنوبي ادلب شوند

بنا بر شيوه متداول دو طرف در انتها با بازگذاشتن يك راه خروج براي نيروهاي شورشيان آنها را ترغيب كنند تا بدون تلفات سنگين از شهر خارج شده و آن را تخليه كنند و تصرف دوباره به دست ارتش سوريه كامل گردد.

نقشه و محورهاي احتمالي عمليات تصرف ادلب توسط ارتش سوريه

idli_tiger_forces_large.png

( در پايان از خوانندگان انتظار مي رود در نقش فرمانده شورشيان قرار گرفته و تاكتيك دفاعي مناسبي را در برابر اين حمله گازانبري پيشنهاد دهند )

جهت درك بهتر همزمان با مطالعه تحليل بالا اين نقشه را نيز كه توسط امين جان تهيه شده ملاحظه بفرماييد

http://gallery.military.ir/albums/userpics/10286/Idlib_-_Ariha_16april.jpg

با عرض سلام ادب و احترام : فک کنم اون فلش های سبز رو جهتی برای عقب نشینی مخالفین ترسیم کردید طبق تئوری سان تزو و مثل همان اتفاقی که در شکست فرودگاه طبقه افتاد؟ به نظر من شاید با داشتن نیروی انتحاری خط مسطوطه رو بایس شکست و حملات ایذائی هم به کفریا و فوعه نمود تا مانع شکل گیری کامل حملات اولیه شد. :-(

با عرض سلام ادب و احترام : فک کنم اون فلش های سبز رو جهتی برای عقب نشینی مخالفین ترسیم کردید طبق تئوری سان تزو و مثل همان اتفاقی که در شکست فرودگاه طبقه افتاد؟ به نظر من شاید با داشتن نیروی انتحاری خط مسطوطه رو بایس شکست و حملات ایذائی هم به کفریا و فوعه نمود تا مانع شکل گیری کامل حملات اولیه شد. :-(

Idlib_Ariha_16april.jpg

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

علیرغم احترام و علاقه ای که به این دوستان داشته و در حسن نیت و صداقت آنان شکی ندارم ، استدعا دارم که بخاطر احترام به نظر دیگران ،از شدت مخالفتهای علنی خود با رسانه های داخلی بکاهند.

دوست من، مشخصا در خصوص غزه من جنگ اولش رو همزمان خبررسانی میکردم، بارها و بارها خبرهای دروغ فارس و مشرق رو مشخص کردیم!! دقیقا دروغ! یعنی چیزی که نبود رو منتشر کردن....

یا همین جنگ یمن، روز اول حتی صدا و سیما هم خبر داد که سه جنگنده سقوط کرده....

افتضاح خبری پخش تریلر یک بازی به عنوان عملیات حزب‌الله در سوریه که دیگه بحثش جداست....

در کنار تمام اینها، من حاضرم همین الان برا شما لینک خبر ازادی کامل تکریت در عراق رو بیارم که بهمن ماه توسط شبکه‌ی خبر و به گزارش از فارس منتشر شده....

دوست من، این مسائل و دروغ پراکنی و خبردراری رسانه‌های خودی بر کسی پوشیده نیست و بارها و بارها و بارها مشخص شده....و در موردش توضیح داده شده.... من از رسانه‌ی خوب با خبر خوب استقبال میکنم! ولی وقتی نیست...

• Upvote 9
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مراسم وداع با شهید مدافع حرم،محسن کمالی که در روز 28 فروردین در سوریه به شهادت رسیده بود،در محل معراج شهدای تهران برگزار شد.

اهل رجای شهر ( گوهردشت )  كرج
 محل شهادت : حلب سوريه

resized_987563_104.jpg

resized_987569_523.jpg

فقدان جانگداز درگذشت شهید گرانقدر محسن کمالی را به خانواده محترمشان تسلیت عرض می نماییم

روحش شاد و یادش گرامی

:rose:  :rose: :rose:  :rose:  :rose:  :rose:  :rose:  :rose:  :rose:  :rose:  :rose:  :rose:  :rose:  

• Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اینم خبری که در نت منتشر شده

شورای نظامی ارتش آزاد سوریه پس از نشست خود در حومه دمشق، اولین کنفرانس خبری خود را به ریاست عمار النمر در غوطه الشرقیه برگزار کرد. در این کنفرانس، ارتش آزاد سوریه با حمایت از « توفان قاطعیت» به رهبری سعودی علیه گروه حوثی ها، از این عملیات نظامی خواست، پس از یمن به سمت سوریه کشیده شود.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

خیلی با این گفتگو حال کردم :

تروریست‌ها جرأت جنگ رو در رو با «فاطمیون» را ندارند

هوم !

خیلی از داعش کوچیکتراش زدن و فاطمیون رو قیچی کردن و پیکرهای شهدا رو هم پیش خودشون نگه داشتن.....

فاطمیون بدون دفاع مناسب توپخونه و هوایی که ازش صورت بگیره، عاقبتش همون عملیات حرکت به سمت نبل و الزهراست و نه بیشتر....

ویرایش شده در توسط senaps
  • Upvote 8
  • Downvote 15

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خیلی از داعش کوچیکتراش زدن و فاطمیون رو قیچی کردن و پیکرهای شهدا رو هم پیش خودشون نگه داشتن.....

فاطمیون بدون دفاع مناسب توپخونه و هوایی که ازش صورت بگیره، عاقبتش همون عملیات حرکت به سمت نبل و الزهراست و نه بیشتر....

فاطمیون هم حرکت هایی کرده که از داعش بزرگتراش هنوز میلرزن.. هنوز حرکتی که فاطمیون تو سفیات و حندرات زد یاد مسلحین نرفته.. نقل شده اصلا باور نمیکردند کسی از نیرو های وفادار به بشار بتونه به اونجا برسه..!

اینا اگه از فاطمیون نمیترسیدند که تو محور هایی که فاطمیون هست دست به دامن مجاهدین و انصار نمیشدند!

• Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.