death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

آیا خدا هم از کشتار کودکان راضیه؟

آیا ما مسلمانیم؟

آیا بخاطر حمایت از اسد کافر باید تشریف ببریم جهنم؟

آیا ما شیعه علی هستیم؟

آیا ما وجدان داریم؟

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب امیر

راهکار اخلاقی و اسلامی جنابعالی چیست ؟

چون حقیقتا برای خودم سئوال میباشد

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آیا ما مسلمانیم؟

آیا ما شیعه علی هستیم؟

آیا ما وجدان داریم؟

هرچند که مقایسه کردن این علوی ها با حضرت علی (ع) هم خنده داره ولی راهکار حضرت علی (ع) در مقابل با خوارج چی بود !؟

حداقل دیگه خوارج توی توحید مشکل نداشتن ولی این وهابیون رو ...

راهکار پیامبر در مقابل یهودیان خیبر چی بود !؟

• Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آیا ما مسلمانیم؟

آیا ما شیعه علی هستیم؟

آیا ما وجدان داریم؟

دوست عزیز من شناختی از شما ندارم

تنها شناخت من از شما منحصر به این چند جمله تان می‌شود و البته عبارت اسد کافر!

من با فعلا نام اسد و این که چه کسی است و چه منصبی دارد کاری ندارم لیکن

برای من جالب است که کسی که خود را شیعه علی (ع) خطاب کند یا وجدان را به رخ دیگران بکشد

اینگونه دیگران را به کفر متهم کند این نه در مرام مولایمان بود و نه در سیره بزرگان شیعه!

اما سیره بدعت گذاران سیره پیغمبر بر همین کلمه ساده یعنی تکفیر دیگران استوار است

شاید شما در ظاهر در جبهه داعش و النصره نباشید اما تفکر شما به اندازه تفکر آن ها خطرناک است

می خواستم شما را به باز خوانی تفکرتان دعوت کنم

هر چند این بروز ناگهانی تفکر تکفیری در کلام شما اتفاقی نیست و ریشه ای احتمالا عمیق تر دارد

امیدوارم روزی نبینم شما یک وهابی جنگ طلب هستید که در پوستین شیعه سخن می‌گویید

ویرایش شده در توسط smorteza
  • Upvote 5
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

اخبار كوتاه از سوريه:

حلب:حمله ي سنگين مسلحين به راشدين حلب تنها دستاوردش تا الان تصرف ٤ تا ساختمون در راشدين بوده و درگيريهاي شديد هنوز ادامه داره..
(عكسهاي امروز از آقاي رضا الباشا)

سويداء:حملات مستمر چند روز گذشته مسلحين به ثعله شكست خورد.جيش اليرموك و تعدادي ديگر از گروهها رسما از اين معركه كناره گيري كردند. بعد از تصرف ٨ ساعته مقر ٥٢،بزرگترين مقر جنوب سوريه، مسلحين تصور مي كردند فرودگاه ثعله به سهولت سقوط مي كند اما با حمايت اهالي دروزي آن منطقه با پذيرفتن تلفات سنگين مجبور و عقب نشيني و سپس از دست دادن روستاي سكاكه شدند.حضور ارتشيان از مناطق مختلف سوريه،شامل حلب و حما و حمص در كنار اهالي دروز منطقه جالب بود..فرماندهي فرودگاه بر عهده سرهنگ عبدالله يونس از اهالي روستاي شيعه نشين الجنينات حمص هست.

قنيطره:مهمترين خبر،هجوم ناگهاني مسلحين النصره، احرار،اجنادالشام،لواء عمر بن الخطاب،لواء جبل شيخ،لواء فرسان السنة و يكي دو گروه محلي ديگه تحت عنوان "جيش الحرمون" به شمال قنيطره هست كه موفق شدن تلول حمر در نزديكي بيت جن رو تصرف كنن و يكي از روستاهاي دروزي نشين اون ناحيه به نام حضر رو هم محاصره كنن. ظاهرا اون منطقه به دليل خط امداد ضعيف مسلحين چندان مورد توجه ارتش نبوده اما با پشتيباني اطلاعاتی قوي اسراييل مسلحين پس از بسته ديدن بقيه مسيرها به سمت دمشق اين جبهه رو باز كردن كه در آينده نزديك ميتونه خطرناك باشه..جالب اینجاست که زمزمه هایی مبنی بر دخالت ارتش اسراییل در صورت محاصره ی روستاهای دروزی نشین شنیده میشه.،بر علیه همون گروههایی که ازشون در قنیطره حمایت می کنه!

آخرین خبر از قنیطره: تل بزاق هم سقوط کرد و مسلحین حمله سنگینی برای تصرف شهر بعث انجام دادند. درگیری حول روستای حضر نیست فعلا.

دمشق: پيشروي جزيي ارتش در بساتين دوما و تثبيت چند نقطه از جمله ساختمان شكر.

11218162_375715452634313_879454755779694

اهالي روستاي حضر قنيطره آماده دفاع در برابر هجوم مسلحين

به نقل از پیچ تحولات جهان اسلام

ویرایش شده در توسط ahmad1361
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

وقتی بعد از چهارسال هنوز نتونست غوطه ی شرقی رو بگیره ، چه انتظاری دارید !؟

این اگه بگیر بود  اول می رفت بغل خونه ش رو درست می کرد بعد می رفت سراغ بقیه ی جاها ...

رژه هم برگزار می کنند و آموزش همی می بینند ....

چهارتا توپ می گذاشت توی خیابان های دمشق ، تا حالا 4 بار کامل با خاک یکسان کرده بودند این غوطه ی شرقی رو ....

ما رو باش که با کیا تو جبهه ی محور مقاومت هستیم !!

بلندر عزیز غوطه شرقی خودش به اندازه تمام شهر ها و شهرک های ما بین تهران و کرجه(به علاوه اکباتان!) الکی نیست با چهار تا توپ منهدم بشه.. بیش از ده ها شهرک و روستا و شهر داره این غوطه یه روستا نیست که با چهار تا توپ داغون بشه...

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اما سیره بدعت گذاران سیره پیغمبر بر همین کلمه ساده یعنی تکفیر دیگران استوار است

شاید شما در ظاهر در جبهه داعش و النصره نباشید اما تفکر شما به اندازه تفکر آن ها خطرناک است

یعنی افکار من از افکار کسایی که میگن همه مردم حتی بچه ها رو قتل عام کرد خطرناک تره؟!

اتفاقا داعشی ها هستند که به این جنایات علاقه دارند

به نظر شما کسی که میگه قتل عام مردم کار درستی نیست میشه آدم خطرناک؟!

آدم شاخ در میاره

تنها شناخت من از شما منحصر به این چند جمله تان می‌شود و البته عبارت اسد کافر!

بحثی راجع به دین اسد ندارم. به خودش مربوطه. ولی یک مسلمان نمیتونه لائیک باشه. یا حداقل زنش باید حجاب اسلامی داشته باشه

ولی راهکار حضرت علی (ع) در مقابل با خوارج چی بود !؟

امام علی زمانی با خوارج وارد جنگ شد که اونا اقدام به قتل زن و بچه بیگناه مردم کردند

آیا فکر میکنید این افکار خطرناک مورد تایید آن حضرت میباشد؟

آیا با این افکار ما جز خوارج نیستیم؟

میدونم که خیلی هاتون از وهابی ها و تکفیری ها عصبانی هستید. من از شما بدترم . اگه به پاش بی افته بهشون رحم نمیکنم

ولی باید یه فرقی بین ما و اونا باشه

• Upvote 1
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب امیر

راهکار اخلاقی و اسلامی جنابعالی چیست ؟

چون حقیقتا برای خودم سئوال میباشد

راهکارش محاصره . مذاکره . دادن مصونیت قضایی به مسلحینی که جنایت نکردن . قول منصب در دولت و ... . کلا سیاست هویج و چماق (البته هویجش یه مقدار باید بیشتر باشه)

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نبرد در حلب

بعد از سد کردن راه پیشروی های داعش در ریف شمالی حلب ، گروه های مسلح منطقه حلب دست به تشکیل یک اتاق عملیات مشترک همانند آنچه در ادلب به جیش الفتح معروف است ، زدند.

اولین عملیات این فرماندهی مشترک به نظر می رسد تصرف منطقه غربی شهر حلب باشد. این منطقه به لحاظ وجود مراکز نظامی و امنیتی متععد و بافت شهری فشرده از اهمیت بالایی برای هر دو طرف برخوردار است. چرا که در سقوط این مراکز نظامی راه برای تصرف باقی حلب باز می شود.

در این حمله که بر روی مناطق الراشدیه ، الخالدیه ، جمعیه الزهرا و الراشدین متمرکز است بیشتر نیروهای مهاجم از یگان های ارتش آزاد شامل لشکرهای 13 ام ، 101 ام ، 16 ام و تیپ فرسان الحق هستند.

این نیروها که توان پیاده نظام قوی در اختیار ندارند بیشتر به موشک های ضد زره تاو تکیه می کنند و در حملاتشان بیشتر بر روی تانک ها ، سنگرهای تیربار و توپ های 57 میلی متری نیروهای ارنش متمرکزند و ابتدا به این استحکامات حمله می کنند. سپس اقدام به اعزام نیروهای پیاده می کنند.

به همین دلیل و به لحاظ وجود بافت شهری فشرده در این نواحی درگیری ها تن به تن و بسیار کند و سنگین صورت می گیرد.

همزمان در محوری شمالی حلب نیز حملات سنگینی به جهت تصرف روستای باشکوی میان دو طرف در گرفته است.

محور نبردهای حلب

CHknSKEUAAAue3s.jpg

نقشه با کیفیت بالاتر :

http://s3.picofile.com/file/8194241192/original_AleppoJune15_jpg_pagespeed_ce_1bzdeNeJgR.jpg

استفاده گسترده از موشک تاو

normal_CHtJCMlWcAE_9ND.png

youtube.com/watch?v=4c3LfNMNJYY

در گیری های سنگین در باشکوی

normal_CHttjNHWwAAZ0vj.jpg

https://youtu.be/Y2j7RVjL0-4 
ویرایش شده در توسط amirarsalankhan
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بلندر عزیز غوطه شرقی خودش به اندازه تمام شهر ها و شهرک های ما بین تهران و کرجه(به علاوه اکباتان!) الکی نیست با چهار تا توپ منهدم بشه.. بیش از ده ها شهرک و روستا و شهر داره این غوطه یه روستا نیست که با چهار تا توپ داغون بشه...

عزیز دلم ، بافر زون درست کنه ... شروع کنه به زدنشون .... به هر حال اگه می خواد اینجوری فکر کنه باید قید تمام شهرها رو هم بزنه و منتظر مرگ باشه ... همین

• Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب GRIPEN عزیز

برادر من کی گفتم نباید این خوارج را کشت؟

من میگم کشتار بچه های دو سه ساله اسلامی نیست

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

راهکارش محاصره . مذاکره . دادن مصونیت قضایی به مسلحینی که جنایت نکردن . قول منصب در دولت و ... . کلا سیاست هویج و چماق (البته هویجش یه مقدار باید بیشتر باشه)

همین زهران علوش رو با این راهکار ها به همراه n تای دیگه آزاد نکرد !؟

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خدا رو خوش میاد این پت و مت ها بروند از نیروهای حزب ا... بازدید کنند !؟

• Upvote 7
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، ساعاتی پس از آن که ابوولید مقدسی (مسئول شرعی سابق داعش)، خبر جدا شدن خود از این گروه تروریستی را در یک فایل صوتی اعلام کرد، تروریست های داعشی وی و همسرش را در قلمون سوریه به طرز فجیع اعدام کردند.

11202068_375773525961839_419555399700123

روزنامه المرصد با اعلام این خبر نوشت: دستور سر بریدن مقدسی، از سوی محمد عبدالرحیم الدلیمی معروف به "ابو ایوب عراقی" که سرکرده جدید داعش در قلمون است، صادر گردید.

ابو ایوب عراقی که برادر همسر سابق ابوبکر بغدادی است، به تازگی و پس از اعلام جدایی مقدسی جانشین وی شده بود که در نخستین اقدام، دستور سر بریدن کسی را که اکنون جانشینش شده، صادر کرد.

-----------------------------------------------------------------------------

حضور یکی از بزرگان دروز سویدا در فرودگاه ثعله ..
این حرکت به معنای ادامه داشتند حمایت دروزی ها از ارتش سوریه و ادامه ی کمک هاست .

11377100_375771969295328_548010553700617

با مقاومت دروزی ها و کمک آنها به ارتش سوریه ، مسلحین تروریست موفق به تصرف فرودگاه ثعله نشدند .

به نقل از پیچ تحولات جهان اسلام

ویرایش شده در توسط ahmad1361
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.