death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

[quote name='alen' timestamp='1377511745' post='332848']
به گزارش «شیعه نیوز»، در ادامه حملات تروریست ها به شهرک های شیعه نشین شمال حلب، شهرک الزهرا امروز آماج حملات شدید تروریست های تکفیری مستقر در روستای مایر قرار گرفت که بر اثر آن، تاکنون دو تن شهید و شمار دیگری نیز مجروح شده اند.روز شنبههم این شهرک مورد حمله خمپاره ای تروریست ها قرار گرفته بود.
[/quote]وضعیت شهرک چیجوریه داره سقوط میکنه یا در حال مقاومته!؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ximosi' timestamp='1377509056' post='332831']
خناصر رو هم گرفتن...دیگه سقوط حلب قطعی شد.... :-(
[/quote]
من خیلی وقت پیش این موضوع رو پیش بینی کرده بودم !
متاسفانه اوضاع زیاد جالب نیست
سقوط حلب یک بمب خبری بزرگ برای مخالفین خواهد بود و روحیه نیرو های ارتش رو تحت تاثیر قرار خواهد داد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قرمز تروریستا هستند!؟یا سبز ترو ریستان؟!الان خناسر دست کیه!؟منظورم اینه که کلا از دست رفت شد یا در حال سقوطه!؟ ویرایش شده در توسط lordashrafi

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[center]سبز تروریست....قرمز دولت[/center]

[center]تصاویر دردناکه...[/center]
[center][img]http://www.abna.ir/a/uploads//424/0/424010.jpg[/img][/center]
[center][img]http://www.abna.ir/a/uploads//424/0/424012.jpg[/img][/center]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b] [url="http://www.tabnak.ir/fa/news/340881/%D8%BA%D8%B1%D8%A8-%D8%AA%D8%A7-%D8%AF%D9%88-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%D8%AF"]غرب تا دو هفته دیگر به سوریه حمله می‌کند[/url][/b]

در شرایطی که طی روزهای اخیر مباحثات پیرامون استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه شدت گرفته، به نظر می رسد کشورهای غربی در حال زمینه سازی انجام مداخله نظامی در سوریه هستند. در همین راستا، یک روزنامه انگلیسی از نهایی شدن طرحی توسط انگلیس و آمریکا برای حمله به سوریه خبر داده است.

به گزارش «تابناک»، روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» گزارش داده کشورهای غربی، از جمله انگلیس قصد دارند در واکنش به آنچه استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی خوانده اند، طی دو هفته آینده حمله ای نظامی را علیه سوریه ترتیب دهند.

بر اساس گزارش این روزنامه، دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس، طی یک گفت و گوی تلفنی 40 دقیقه ای با باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا و همچنین فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه، درباره انجام حملات موشکی به سوریه به بحث پرداخته است.

هرچند انگلیس و آمریکا گفته اند از سازمان ملل نیز درخواست تأیید این حمله را خواهند کرد، اما تأکید کرده اند که حتی در صورت عدم تأیید این سازمان نیز به طور یکجانبه به انجام این حمله اقدام خواهند کرد.

ویلیام هیگ، وزیر خارجه انگلیس گفته: «ما نمی توانیم در قرن 21 اجازه دهیم که سلاح های شیمیایی به راحتی و بدون پیامد مورد استفاده قرار گیرند. ما قصد داریم نشان دهیم که حمله ای با این ماهیت، با پاسخی جدی مواجه خواهد شد».

ایندیپندنت می نویسد انتظار می رود که دیوید کامرون تعطیلات خود را نیمه تمام گذشته و فردا به لندن بازگردد تا در جلسه شورای امنیت ملی انگلیس شرکت کند. دفتر نخست وزیری اعلام کرده ممکن است در این موضوع از پارلمان نیز مشورت گرفته شود؛ اما همه چیز به زمان بستگی دارد.

به نوشته این روزنامه انگلیسی، هرگونه برنامه ای برای حمله به سوریه، شامل حمله موشکی از روز ناوهای آمریکایی در منطقه خواهد بود که روز گذشته به آن ها دستور داده شده به سوریه نزدیک تر شوند.

از سوی دیگر، قرار است امروز فرمانده جدید نیروهای مسلح انگلیس، در اردن با فرمانده نیروهای آمریکایی در خاورمیانه دیدار کند. احتمال می رود یکی از دستور کارهای این دیدار، صحبت درباره اهداف احتمالی و برنامه ریزی حمله به سوریه باشد.

[center]

[color=#000080]نقشه حمله احتمالی آمریکا به سوریه[/color][/center]

منابع دولتی انگلیس به ایندیپندنت گفته اند هنوز برای اظهارنظر درباره اینکه آیا پرسنل نظامی انگلیس در حمله به سوریه شرکت خواهند کرد یا خیر، زود است. اما انگلیس از لحاظ سیاسی از این اقدام به طور کامل حمایت می کند.

این روزنامه می نویسد غیرمحتمل است که در زمینه حمله به سوریه، از گزینه های بلندمدت استفاده شود و احتمالاً این برنامه، شامل حملات هوایی محدود به اهداف کلیدی خواهد بود. این اقدام به اوباما اجازه خواهد داد چنین وانمود کند که آمریکا اجازه نداده سوریه از «خط قرمز» این کشور عبور کند.

یک منبع در نخست وزیری انگلیس گفته دیوید کامرون امروز یا فردا بار دیگر در این زمینه با اوباما و همچنین با دیگر رهبران اروپایی گفت و گو خواهد کرد. برخی منابع دیگر گفته اند هدف از حمله احتمالی غرب، تغییر نتیجه نبرد در سوریه نیست؛ بلکه هدف پاسخ دادن به آنچه اتفاق افتاده (استفاده از سلاح شیمیایی) است.

[url="http://www.tabnak.ir/fa/news/340881/%D8%BA%D8%B1%D8%A8-%D8%AA%D8%A7-%D8%AF%D9%88-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%D8%AF"]http://www.tabnak.ir...ریه-حمله-می‌کند[/url] ویرایش شده در توسط DEXON

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نوچ نوچ نوچ..
چی شد..!
من قرار باشه با اینهمه ادم که بحث کنم که تاپیک به فنا میره..
[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]اولا تمام مخالفان اسد افراد اموزش ديده القاعده نيستن خيلي از اون ها جوانان جو گير خارجي و يا ناراضي هاي داخلي هستن كه سطح اموزششون كاملا مشخصه دوما ارتش اسد توان خودش رو كامل نشون داده و اين بحث ك مخالفان هم قوي هستن در اصل موضوع ك ضعف ارتش اسد چيزي كم نميكنه سوما عدم پاسخ به توانايي بيشتر ارتش عراق نسبت به سوريه خيلي واضحه چهارمن شما مثل اينكه نيرو هاي بعثي اموزش ديده بعضا توسط خود امريكا رو هم فراموش كرديد[/background][/right][/font][/color]
[/quote]
ابتدا ذکر این نکته لاذمه که گویا حضرتعالی در حد اپسیلون هم از وقایع اگاه نیستید..
بزرگوار.. شما حتی اسم گروه های میدانی رو هم نمیدونید چه برسه به وابستگی شون..
نمیخوام تاپیک بیش از این منحرف بشه... وقتش رو هم ندارم..!
و گرنه شروع میکردم برات از تک تک گروه های مخالفین..
به همین اکتفا میکنم که تنها گروه سکولار حال حاضر در سوریه [color=#000000][font=Amiri, sans-serif][size=3]جبهة غرباء الشام بود که تو حلب چند ماه پیش چنان ضربه ای خورد که الان در حد 100 نفر هم نیرو نداره...[/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Amiri, sans-serif][size=3]بقیه گروه ها هم همه سلفی اند...[/size][/font][/color][color=#000000][font=Amiri, sans-serif][size=3]بخش اعظم مخالفین هم هنوز جبهة النصرة هست..! اصلا شنیدید که جناب ریاض الاسد رسما فرمود که ما بدون کمک النصرة قادر به پیروزی در نبرد نیستیم..![/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Amiri, sans-serif][size=3]این از این...[/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Amiri, sans-serif][size=3]پس شما رو توصیه می کنم به مطالعه..! انشالله هر وقت دانش کافی رو در این زمینه داشتید بنده پاسخ گو شما هستم...![/size][/font][/color]
[quote][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]والا من به رود كاري ندارم اسرايئل براي ويران كرده جنوب لبنان احتياج چنداني به رد شدن از رود ليتاني ليطاني گرفتن هيچ شهري نداره هواپيما مياد ميزنه ميره !! قطعا ادعاي نابودي اسرائيل در اين درگيري ك نداريد فرداي پايان درگيري جنوب لبنان ويران ميشه و حزب الله هم تلفات ميده و ضعيف تر از قبل از درگيري ها ميشه اون موقع همون دوستان القاعده اي مورد نظر شما به علاوه تعدادي از شورشيان مورد نظر من ميرن لبنان چه با لباس زنونه برگردن چه اصلا برنگردن كلا حزب الله باز هم ضعيفتر ميشه تعداد موشك هاي حزب الله و نحوه محاسبه شما منطقي نيست اما در اصل قضيه ك وقتي شما نتونين تسليحاتي ك از دست ميديد جايگزين كنيد در حال ضعيف شدن هستيد رو عوض نميكنه در صورت سقوط سوريه حزب الله به شدت تضعيف ميشه چون حامي منطقه اي خودش و گذرگاه تسليحاتي خودش رو از دست ميده حتي اگه كل لبنان پر از انبار اسلحه هاي شما باشه چون جايگزيني براش نداريد شما در حال ضعيف شدن هستيد[/background][/right][/font][/color]

[/quote]
دوست عزیز..
من میگم حزب الله در 2006 برای شش ماه نبرد تمام عیار با اسرائیل مهمات داشت..!
مهم نیست که این مهمات یه روزی تموم بشه یا نه!؟
مهم اینه که این اسرائیل طاقت و توانایی دریافت اینهمه موشک رو نداره..!
[size=5]چون اساسا ذات این رژیم با جنگ های طولانی مشکل داره..![/size]
[size=5]این نکته رو بار ها کسانی که توانستند شکستی به اسرائیل تحمیل کنند گفتند..! از جناب سعد الدین شاذلی معروف و حاج رضوان و سید حسن و سرلشگر پاسدار طهرانی مقدم و...![/size]
[size=4]این که شما از این نکات آگاه نیستی تقصیر من نیست..! [/size]
پس برای بار دوم شما رو دعوت میکنم به مطالعه بیشتر در این رابطه...!
[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]منظور من جنگ داخلي عراق نبود منظور من اين بود ك حتي ارتش سوريه قبل درگيري ها هم در سال 2010 روي كاغذ از ارتش سال 90 عراق هم ضعيفتر بوده البته روند درگيري ها هم نشون داد يا ارتش سوريه انگيزه نبرد به اندازه كافي نداره يا كلا از نظر نيرو انساني و اراده نظم و... هم خيلي در سطح پايينيه[/background][/right][/font][/color]
[/quote]
به این علت که شما داری قیاس مع الفارق می کنی..! برادر جان..!
بعله اگه قرار به مقایسه ی کلاسیک ارتش بشار خان با رفقا صهیونیست و امریکایی باشه..! بنده همین الان میگم ارتش بشار در 24 ساعت شاکله اصلیش جلوی صهیونیست ها میپاشه..!
اما تو اونجایی که من آگاهی دارم..!
ارتش بشار خان..! دومین ارتش جهان و سومین نیروی نظامی جهانه که راهبرد نامتقارن رو در پیش گرفته..!
برای اثبات ادعایم هم میتونید به لیست خرید های بشار مراجعه کنید..! ارتشی که زمانی هر دهه جدید ترین و به روز ترین تانک های شرق رو در تیراژ بالا میگرفته..! الان باید رفت و آهن پاره های انبارش رو جمع کرد...!
بشار سالهاست که ارتشش رو به توصیه شهید بزرگوار عماد مغنیه و مستشاران ایرانی و پدرش! نا متقارن آموزش داده...!
پس برای بار سوم شما رو به مطالعه ی بیشتر دعوت می کنم..!
و با توجه به بحث هایی که شد با کمال احترامی که براتون قائلم ازتون در خواست میکنم مطالعتون رو بیشتر کنید..! و اگر بخواهید همچنان با این رویه پاسخ بدید و به پاسخ های من توجه نکنید بنده از پاسخ دادن به شما معذورم ..!
سپاس..!
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چند تا خبر خوب هم بدم...ارتش یک ستون بزرگ برای پس گرفتن شهر اریحا فرستاده ....قبلشم با هر چی که می تونسته تروریست ها رو ناکار کرده...هلکوپتر و هواپیما گرفته تا موشک....

اهمیت شهر اریحا در مجاورتش با جاده ای هست که شهر لاذقیه رو به ادلب وصل می کنه...علت عدم سقوط شهر ادلب هم کمک هایی هست که از لاذقیه میشه...

تروریست ها اسم معرکه شون رو گذاشته بودن معرکه قطع الورید...

[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10093/Untitled~2.jpg[/img][/center]

از استان حمص شهر تدمر یا پالمیر هم خبر می رسه که اطراف شهر رو که دست تروریست ها بود ارتش داره پس می گیره....بهش می گن بساتین تدمر...حالا نی زار میشه؟ نمی دونم؟
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Haj_Rezvan' timestamp='1377514321' post='332868']
نوچ نوچ نوچ..
چی شد..!
من قرار باشه با اینهمه ادم که بحث کنم که تاپیک به فنا میره..

ابتدا ذکر این نکته لاذمه که گویا حضرتعالی در حد اپسیلون هم از وقایع اگاه نیستید..
بزرگوار.. شما حتی اسم گروه های میدانی رو هم نمیدونید چه برسه به وابستگی شون..
نمیخوام تاپیک بیش از این منحرف بشه... وقتش رو هم ندارم..!
و گرنه شروع میکردم برات از تک تک گروه های مخالفین..
به همین اکتفا میکنم که تنها گروه سکولار حال حاضر در سوریه [color=#000000][font=Amiri, sans-serif][size=3]جبهة غرباء الشام بود که تو حلب چند ماه پیش چنان ضربه ای خورد که الان در حد 100 نفر هم نیرو نداره...[/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Amiri, sans-serif][size=3]بقیه گروه ها هم همه سلفی اند...[/size][/font][/color][color=#000000][font=Amiri, sans-serif][size=3]بخش اعظم مخالفین هم هنوز جبهة النصرة هست..! اصلا شنیدید که جناب ریاض الاسد رسما فرمود که ما بدون کمک النصرة قادر به پیروزی در نبرد نیستیم..![/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Amiri, sans-serif][size=3]این از این...[/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Amiri, sans-serif][size=3]پس شما رو توصیه می کنم به مطالعه..! انشالله هر وقت دانش کافی رو در این زمینه داشتید بنده پاسخ گو شما هستم...![/size][/font][/color]

دوست عزیز..
من میگم حزب الله در 2006 برای شش ماه نبرد تمام عیار با اسرائیل مهمات داشت..!
مهم نیست که این مهمات یه روزی تموم بشه یا نه!؟
مهم اینه که این اسرائیل طاقت و توانایی دریافت اینهمه موشک رو نداره..!
[size=5]چون اساسا ذات این رژیم با جنگ های طولانی مشکل داره..![/size]
[size=5]این نکته رو بار ها کسانی که توانستند شکستی به اسرائیل تحمیل کنند گفتند..! از جناب سعد الدین شاذلی معروف و حاج رضوان و سید حسن و سرلشگر پاسدار طهرانی مقدم و...![/size]
[size=4]این که شما از این نکات آگاه نیستی تقصیر من نیست..! [/size]
پس برای بار دوم شما رو دعوت میکنم به مطالعه بیشتر در این رابطه...!

به این علت که شما داری قیاس مع الفارق می کنی..! برادر جان..!
بعله اگه قرار به مقایسه ی کلاسیک ارتش بشار خان با رفقا صهیونیست و امریکایی باشه..! بنده همین الان میگم ارتش بشار در 24 ساعت شاکله اصلیش جلوی صهیونیست ها میپاشه..!
اما تو اونجایی که من آگاهی دارم..!
ارتش بشار خان..! دومین ارتش جهان و سومین نیروی نظامی جهانه که راهبرد نامتقارن رو در پیش گرفته..!
برای اثبات ادعایم هم میتونید به لیست خرید های بشار مراجعه کنید..! ارتشی که زمانی هر دهه جدید ترین و به روز ترین تانک های شرق رو در تیراژ بالا میگرفته..! الان باید رفت و آهن پاره های انبارش رو جمع کرد...!
بشار سالهاست که ارتشش رو به توصیه شهید بزرگوار عماد مغنیه و مستشاران ایرانی و پدرش! نا متقارن آموزش داده...!
پس برای بار سوم شما رو به مطالعه ی بیشتر دعوت می کنم..!
و با توجه به بحث هایی که شد با کمال احترامی که براتون قائلم ازتون در خواست میکنم مطالعتون رو بیشتر کنید..! و اگر بخواهید همچنان با این رویه پاسخ بدید و به پاسخ های من توجه نکنید بنده از پاسخ دادن به شما معذورم ..!
سپاس..!
[/quote]خب اگه نا متقارن آموزش داده پس چرا نمی تونه تو نبر نا متقارن از پس ارتشی که یک ششم ارتش خودش نیست بر بیاد!؟
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]ساعر با اون همه دبدبه كبكبه با c-702 a ارتقا نيافته(!) هدف قرار گرفت![/background][/right][/font][/color]
[/quote]
ساعر با C-802 هدف قرار گرفت دوست عزیز...!
[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]برادر حاج رزوان عزيز با تشكر از مطالب پر بارتون در سايت وضيفه ي خودم دونستم كه چند نكنه رو خدمتتون عارض بشم[/background][/right][/font][/color]

[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]يكي اين كه برادر دتث عزيز خيلي هم تند نرفتن فقط گفتن از شما كه مديرين انتظار نميره .... اما شما يكم بد جواب ايشون رو دادين كه در حد شما دوست بزرگوار نبود....هرچند ايت روزها اين فشارها و خبر ها به حدي بد هستند كه تاثيرات بدي روي ما ميزاره.... اما در هر حال....[/background][/right][/font][/color]

[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]يه حرف پارادوكس گفتين:[/background][/right][/font][/color]

[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][size=3][b][right][background=rgb(248, 248, 255)]نقل قول[/background][/right][/b][/size][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][size=3][right][background=rgb(247, 247, 247)]
اونی که شما بهش میگی شورشی بی عرضه تو فلوجه با عموسام کاری کردند که به زور فسفر و اورانیوم ضعیف شده تونستند شهر رو بصورت نیمه کامل بگیرند..

شورشیان القاعده کابوس هر ارتشی هستند..![/background][/right][/size][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]و[/background][/right][/font][/color]

[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][size=3][b][right][background=rgb(248, 248, 255)]نقل قول[/background][/right][/b][/size][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][size=3][right][background=rgb(247, 247, 247)]
ثالثا سلفی ها اگر می تونستند کاری کنند جناب الاسیر یک متر ریشش رو نمیتراشید با لباس زنانه تو ارودگاه های فلسطینی مرز سوریه قایم بشه..!
[/background][/right][/size][/font][/color]
[/quote]
به هر حال من از شما ممنونم..!
البته من سعی کردم در هنگام بحث با برادر دث خدای نکرده به ایشون توهین نکنم..! اگه توهینی هم شده از ایشون معذرت می خواستم..!
دوست عزیز حرف من پارادوکس نداشت..! شما حرف من رو کامل نخوندید..!
بنده فرمودم همین برادران سلفی با تاتکیک های جنگی پدر عمو سام رو در آوردند..![size=5] چون[/size]!!ارتش امریکا یک ارتش کلاسیک بود..! اما در پراگراف دوم بحث نبرد گروه شبه نظامی حزب الله با گروه شبه نظامی القاعده است..!
اینجا مسئله زمین تا آسمون فرق داره..!
چون اساسا زمین و شرایط فرق داره..! حزب الله در لبنان یک گروه به شدت محبوبه..! چه در میان مسیحیان و اهل تسنن و علوی ها و شیعیان...! اما سلفی ها چه!؟ ایا جریان سلفی تحت حمایت مسیحیانه!؟
ثانیا باید دید منظور از کار چیه!؟ بعنوان مثال در همین سه ماه اخیر تاکنون به 12 تا از پایگاه از هزاران پایگاه و مقر و شبکه های تونلی حزب الله در سراسر لبنان حمله شده..! و دو تن از اعضا حزب الله هم در کمین سلفی ها به شهادت رسیدند..!
اما ایا این نشانه شکسته!؟
مسلمه که نه...! دیدید که حزب الله خویشتن داری کرد و گروهک های سلفی از صحنه ی وقایع لبنان توسط ارتش لبنان حذف شد..!
هیچ بهانه ی دیگری هم در کار نبود..! در حالی که اگه حزب الله خودش واکنش نشون میداد شاید ماجرا میشد نبرد بین شیعیان و اهل تسنن..! قبل از این وقایع این برادران سلفی در صیدا و اردوگاه های فلسطینی تقریبا حکومت خود مختار راه انداخته بودند..! اما الان همشون قایم شده اند و منتظر فرصت برای بازسازی...!
[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]گفتين كه[/background][/right][/font][/color]

قسمت اعظم ناوگان هوایی ما رو ته مونده هواپیما های صدام تشکیل میدن!؟ آدم میمونه چی بگه...!
بزرگوار 24 تا میراژ که توانایی حمل تسلیحات رو نداشتند به همراه7 تا سوخو 25 که در مقابل ناوگان هوایی ما چیزی نیست..! یا شما ناوگان هوایی نمیدونی یعنی چی..! یا اینکه نمیدونی چه تعداد و چه نوع هواپیما اومد ایران..![/background][/right][/size][/font][/color]

[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]*بذارين مخالفت كنم بعد ار جنگ ايران بيشتر از 70 هواپيما نداشت....در حالي كه تعداد هواپيما هاي محاجر به ايران 100 فروند بود....[/background][/right][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]و حرف جناب دتث در اون دوره صحيحه....[/background][/right][/font][/color]

[/quote]
ببین برادر عزیزم..!
جناب دث حال حاضر رو فرمودند..! فعل ایشون حاله نه گذشته..! نیازی هست اینجا کلاس زبان فارسی هم راه بیاندازم و زمان صرف فعل رو توضیح بدم!؟
[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][size=3][right][background=rgb(248, 248, 255)]همچین هم دست خالی نبود صددام!مثلا قسمت بزرگی از ناوگان هوایی مارو ته مونده های هواپیماهای صددام تشکیل میدن![/background][/right][/size][/font][/color][/quote]

[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][size=3][right][background=rgb(247, 247, 247)]ثانیا شما قدرت نیروی نظامی یک کشور رو با کلاش میسنجید..!؟[/background][/right][/size][/font][/color]
ثالثا کی گفته بزرگترین قدرت زرهی منطقه بود..! اسرائیل کشک بود!؟ مرکاوا های نسل دو و سه اسرائیل یه سر و گردن از اسد بابل های اوراقی صدام بالاتر بودند..!
قوی ترین تانک نیروی زمینی عراق تانک T-72B و اسد بابل بود که در برابر M60-A3و M1A1 های امریکایی حرفی برای گفتن نداشتند..! گرچه قبل از رسیدن به آبرامز های عراقی توسط A-10 ها و آپاچی و کبری ها جمع میشدند...![/background][/right][/size][/font][/color]

[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]اما با اجازتون اين مطلبي رو عرض كنم كه در سال 1991 دارايي ارتش عراق كه در اون دوران[/background][/right][/font][/color][b] [size=5]5 امين ارتش جهان بود[/size][/b][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)] به اين شكل بود:[/background][/right][/font][/color]

[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]5300 تانك 7000 زره پوش 10000 توپ 600 جنگنده 1 ميليون سرباز با تجربه از جنگ 8 ساله 10 ها هزار موشك و بمب...تاسيسات شميايي.....[/background][/right][/font][/color]

[/quote]
برادر جان مشکل شما اینه که متاسفانه آماری به همه چیز نگاه می کنید..!
متاسفانه اگر توهین بهتون نشه دیدگاه شما بچه گانه است..!
من اصلا قصد توهین به شما و یا سایر دوستان عزیزم رو ندارم..! اما در قدرت ارتش هزار و یک مولفه تاثیر داره..! که فقط یکی از اونها تعداد و نوع تسلیحاته..!
ساختار ارتش بعث از اساس مشکل داشت که اینجا جاش نیست من توضیح بدم..!
ارتش بعث وابسته به مستشاران اروپایی و شرقی بود...! ولی در 1991 از شرق و غرب تحریم تسلیحاتی بود..!
پس همه چیز امار نیست..!
این ماجرا نبرد خلیج یک بحث به شدت گسترده میخواد که بهتره توضیح ندم..!
یاد احمدی می افتم که همش امار میداد..! میگفت از سال 59 تا سال 84 ما تو کشور 80 تا سد ساختیم(مثال میزنم!) و از سال 84 تا 92 800 تا سد ساختیم..!
متاسفانه در این موارد مهم نمیشه اماری نظر داد
[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]و بغداد هم از نظر پدافندي بعد از مسكو امن ترين شهر جهان بود![/background][/right][/font][/color]

[b]و البته قوي ترين ارتش منطقه و همينطور قويترين ارتش زرهي منطقه[/b]
[/quote]
حرف شما کاملا درسته...!
اما چیزی که شما هرگز دقت نمیکنید اینه که زمانی بغداد امن ترین شهر جهان بعد مسکو بود که مستشاران روس روی سیستم های سام 2و3و5و6و8 کاملا به روز و مستشاران فرانسوی با استفاده از رولند و از آسمان بغداد محافظت میکردند..!
اما زمانی که اونها رفتند آسمون بغداد موند و یه سری خدمه ی عراقی که یه سری چیز ها رو یاد داشتند اما هیچ گونه توانایی ابتکار و خلاقیت نداشتند..!
به همین علت بود که ارتش آمریکا با زدن ضربات استراتژیک چیزی به نام ارتش منسجم عراق باقی نذاشته بود..! یعنی صدام توانایی اعمال دستور خودش رو به فرماندهان میدانیش نداشت..! بنده خدا ها فرمانده های میدانی هم که همیشه یاد گرفته بودند طبق دستور از بالا عمل کنند نمیدونستند چه کنند...! و گرنه با اون امکاناتی که عراق داشت نباید به این راحتی تار و مار میشد..! مثال نقضش رو هم همگی در یوگوسلاوی 1999 دیدیم..!

در مورد بقیه نوشتار هاتون هم توضیح دادم..!

مشکل واضحه..!
[size=6]ارتش بشار کلاسیک نیست..! ولی ارتش صدام یه ارتش خشک کلاسیک بود با کلی مستشار خارجی..![/size]
[size=6]پس امیدوارم دقت کنید و این قیاس مع الفارق رو تکرار نکنید..![/size]
[size=4]وقتی هم مستشار ها ارتش عراق رو ول کردند هیچی برای صدام نموند..![/size]
تازه همه ی این حرفهایی که من زدم بدون در نظر گرفتن[size="5"] ساختار فرماندهی و تاکتیکی و سیاسی ارتش بعث بود..![/size]
[size=4]حرفهای ناگفته بسیار است..![/size]
چه شد در 2003 ارتشی که 100 هزار نیروی مسلح در بغداد داشت مقاومت نکرد..!؟ و...!
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

یکی از دلایل ساده ای که ارتش بشار با وهابیان مشکل پیدا کرد این بود که اونها اسراییلی ها و تاکتیک هاشون رو تجزیه تحلیل میکردند و تمرین برای مبارزه با اونها داشتند !

بعدشم نصف ارتش دچار بلوا و آشوب شد یعنی برفرض از هر ده نفر دو نفر فرار میکرد از ارتش در عین حال سه نفر دیگه هم تحت تاثیر اونها بودند خواه فامیل باشند یا برادر و خواهر و یا دوست ...
تا اینا رو بخوای درست بکنی میشه قضیه قائله کردستان !

بعدش هم که ضعف مستشاری داشتند که حل شد الحمدلله ! چشمک

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارنستو جان داش دستت طلا رسیدی کمک..!
اگه نمیرسیدی احتمالا مثه ارتش بشار پاشیده بودیم با این حجم پاسخ..!
[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]خب اگه نا متقارن آموزش داده پس چرا نمی تونه تو نبر نا متقارن از پس ارتشی که یک ششم ارتش خودش نیست بر بیاد!؟ [/background][/right][/font][/color]

[/quote]
حرف دکتر شریعتی رو که شنیدید در مورد دشمن داخلی..!
اگه نشنیدید برید بشنوید..!
آهنگ یه روز خوب میاد رو که شنیدید..! چشمک..!
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1377516376' post='332887']
سلام

یکی از دلایل ساده ای که ارتش بشار با وهابیان مشکل پیدا کرد این بود که اونها اسراییلی ها و تاکتیک هاشون رو تجزیه تحلیل میکردند و تمرین برای مبارزه با اونها داشتند !

بعدشم نصف ارتش دچار بلوا و آشوب شد یعنی برفرض از هر ده نفر دو نفر فرار میکرد از ارتش در عین حال سه نفر دیگه هم تحت تاثیر اونها بودند خواه فامیل باشند یا برادر و خواهر و یا دوست ...
تا اینا رو بخوای درست بکنی میشه قضیه قائله کردستان !

بعدش هم که ضعف مستشاری داشتند که حل شد الحمدلله ! چشمک
[/quote]مگه ارتش بشار نمی ترسه اونم بعد از جنگ آمریکا با عراق سربازای عراقی جنگ ویتنامو دیدن و 2 از 10 در درفتند حالا اینا که جنگ عراقو دیدن باید 11از 10 در برن که ! :mrgreen: شوخی کردم ولی این جوری بخایم حساب کنیم بیشترشون میرن بقیشونم تحت تاثیر واقع میشن!

[quote name='Haj_Rezvan' timestamp='1377516763' post='332888']
ارنستو جان داش دستت طلا رسیدی کمک..!
اگه نمیرسیدی احتمالا مثه ارتش بشار پاشیده بودیم با این حجم پاسخ..!

حرف دکتر شریعتی رو که شنیدید در مورد دشمن داخلی..!
اگه نشنیدید برید بشنوید..!
آهنگ یه روز خوب میاد رو که شنیدید..! چشمک..!
[/quote]نه اگه میشه خلاصشو بگو!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3]به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ ویدیویی جدید پخش شده در اینترنت از جنایت دیگری از تکفیری ها در سوریه پرده برداشت.
این فیلم گروه تکفیری جبهه النصرة وابسته به القاعده را نشان می‌دهد که یک جاده اصلی در نزدیکی عراق را بستند و تعدادی از کامیون‌های سنگین را متوقف کردند و شروع به بازجویی رانندگان در مورد دین و مذهبشان کردند.
رانندگان وحشت زده ادعا می‌کنند که سنی هستند. اما مدتی بعد مشخص شد که آن‌ها علوی هستند که یک فرقه از مذهب شیعه است.
تکفیری‌ها با مشخص شدن این که آن‌ها شیعه هستند، آن‌ها را به کنار جاده کشیده و تیرباران می‌کنند. کامیون‌ها نیز به آتش کشیده می‌شود.
این ویدیو پس این منتشر شد که «محمد جولانی» رهبر جبهه النصره در نواری صوتی که در "یوتیوب" منتشر شد، با وعده به ساکنان غوطه شرقی برای گرفتن انتقام فرزندانشان اعلام کرد: ما از آغاز جنگ‌های "چشم در مقابل چشم" خبر می‌دهیم و در مقابل هر موشک شیمیایی که بر سر مردم شام فرود آید، به روستاهای شیعه‌نشین حمله می‌کنیم و بهای این حملات را یکی از روستاهای آنها پرداخت خواهد کرد.[/size]
[center][color=#FF0000][b]ديدن اين فيلم براي افراد داراي بيماري‌هاي قلبي و کودکان ممنوع است.[/b][/color][/center]

[center][url="http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1392/6/4/393680_169.flv"]دانلود[/url][/center] ویرایش شده در توسط alen

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='alen' timestamp='1377517741' post='332903']
[size=3]به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ ویدیویی جدید پخش شده در اینترنت از جنایت دیگری از تکفیری ها در سوریه پرده برداشت.
این فیلم گروه تکفیری جبهه النصرة وابسته به القاعده را نشان می‌دهد که یک جاده اصلی در نزدیکی عراق را بستند و تعدادی از کامیون‌های سنگین را متوقف کردند و شروع به بازجویی رانندگان در مورد دین و مذهبشان کردند.
رانندگان وحشت زده ادعا می‌کنند که سنی هستند. اما مدتی بعد مشخص شد که آن‌ها علوی هستند که یک فرقه از مذهب شیعه است.
تکفیری‌ها با مشخص شدن این که آن‌ها شیعه هستند، آن‌ها را به کنار جاده کشیده و تیرباران می‌کنند. کامیون‌ها نیز به آتش کشیده می‌شود.
این ویدیو پس این منتشر شد که «محمد جولانی» رهبر جبهه النصره در نواری صوتی که در "یوتیوب" منتشر شد، با وعده به ساکنان غوطه شرقی برای گرفتن انتقام فرزندانشان اعلام کرد: ما از آغاز جنگ‌های "چشم در مقابل چشم" خبر می‌دهیم و در مقابل هر موشک شیمیایی که بر سر مردم شام فرود آید، به روستاهای شیعه‌نشین حمله می‌کنیم و بهای این حملات را یکی از روستاهای آنها پرداخت خواهد کرد.[/size]
[center][color=#FF0000][b]ديدن اين فيلم براي افراد داراي بيماري‌هاي قلبي و کودکان ممنوع است.[/b][/color][/center]

[center][url="http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1392/6/4/393680_169.flv"]دانلود[/url][/center]
[/quote]
یعنی این قدر خرن که نمی فهمن کامیون پر از بار کلی به دردشون می خوره و میشه غنیمت گرفتش icon_eek بلا نسبت خر اینا دیگه کین ؟؟؟؟
خدا به دور طاعون سرخ و سیاه که میگفتن همین وهابیته.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یعنی با دیدن این ویدیو برام ثابت شد..! هنر القاعده چیزی جز کشتن مردمان بدون سلاح نیست..!
[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][size=3][right][background=rgb(247, 247, 247)]به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ ویدیویی جدید پخش شده در اینترنت از جنایت دیگری از تکفیری ها در سوریه پرده برداشت.[/background][/right][/size][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)][size=3][background=rgb(247, 247, 247)]

این ویدیو پس این منتشر شد که «محمد جولانی» رهبر جبهه النصره در نواری صوتی که در "یوتیوب" منتشر شد، با وعده به ساکنان غوطه شرقی برای گرفتن انتقام فرزندانشان اعلام کرد: ما از آغاز جنگ‌های "چشم در مقابل چشم" خبر می‌دهیم و در مقابل هر موشک شیمیایی که بر سر مردم شام فرود آید، به روستاهای شیعه‌نشین حمله می‌کنیم و بهای این حملات را یکی از روستاهای آنها پرداخت خواهد کرد.

[center][url="http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1392/6/4/393680_169.flv"]دانلود[/url][/center][/background][/size]یعنی این قدر خرن که نمی فهمن کامیون پر از بار کلی به دردشون می خوره و میشه غنیمت گرفتش icon_eek بلا نسبت خر اینا دیگه کین ؟؟؟؟
خدا به دور طاعون سرخ و سیاه که میگفتن همین وهابیته. [/background][/right][/font][/color]

[/quote]
احمق تر از همه اون راننده علویه که با وجود این نا امنی با مدارک شیعی تردد میکنه..!
تازه واسه رفقای سلفی کنار هم میزنند..!
بابا گازشو بگیرید..! از چی میترسید..! فوقش کامیون هاتون چند تا تیر هم بخوره..!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.